T ZEEUWSE PLAKKEBORD L I OVERWELDIGENDE BELANGSTELLING VOOR Z.L.M.- TENTOONSTELLING bï.sSf® 'T SPIEGELTJE Paarden draafden voor de keuringscommissie Rijpaarden kwamen in de „Manege* Z+L+M* opende de tweede dag met een rijtoer Dr B. Breek handhaaft goed recht der nadere reformatie DE BUS BAAYENS UW OPTICIEN Nico II van Caroline Zeeuws kampioen bij de hengsten Castorine van Francicn merrie-kampioene Meer dan 10.000 bezoekers Het paard werd voor de wagen" gespannen ,rem- Uitstekende demon straties van landelijke ruiters Pluim voor Goese gemeentepolitie en voor Rijkspolitie Keuringuitslagen rundvee Zaterdag 19 Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Verscheidenheid in Zeeuws Tijdschrift jrariscne zin. uok i brachten raDDOr- Het Zeeuws Tijdschrift be staat nu weer al ruim vier jaar en de Mei-afleve ring, die wij ontvingen, brengt opnieuw een keur van artikelen, welke met Zeeuwse onderwerpen ver band houden en het lezen alleszins waard zijn. De re dactie streeft naar een zo groot mogelijke verschei denheid. De ene keer slaagt zij daar beter in dan de vol gende maal, maar in het al gemeen biedt het Zeeuws Tijdschrift iedere lezer iets, dat hem bijzonder interes seert. In het Mei-nummer heb- jen wij persoonlijk genoten van het heldere en positieve artikel, dat dr B. Breek schreef over „Zeeland, het land der Nadere Reforma tie". Dr Breek herinnert aan het feit, dat Zeeland na de ramp van vorig jaar door velen als proefpolder wordt beschouwd en dat niet al leen in agrarische zin. Ook sociologen zijn over zwermd en brachten rappor ten uit. Hij acht het gevaar niet denkbeeldig, dat het eigen karakter der provincie wordt aangetast en dat zij gaat delen in het proces van massificering en vervlak king, hetgeen op godsdiens tig en kerkelijk terrein te betreuren zou zijn. Hij is 't er niet mee eens, dat het recht van de Nadere Refor matie, die zo sterk de na druk legt op de waarde van het persoonlijk geloofsleven, wordt aangevochten. Uit voerig geeft hij zich reken schap van de grote beteke nis daarvan en hij conclu deert, dat de bevindelijke vroomheid heeft geleid tot een praktijk vol initiatief en geestdrift op alle terreinen des levens. De schrijver heeft wel degelijk oog voor de mislukkingen, maar wenst deze Nadere Refor matie niet af te wijzen, om dat daarmee een deel van het erfgoed der Hervorming verloren zou gaan. Het is goed, dat deze Hervormde predikant dit geluid doet horen. Wij hopen, dat de ve- Jen, die Zeeland zo'n beetje beschouwen als een land, waar de godsdienst is ver stard in een soort van mys- terie-cultus, zijn artikel zul len lezen. Het Zeeuws Tijdschrift Naar de nieuwe wereld. Donderdagavond vertrok ken per K.L.M.-vliegtuig vanaf Schiphol twee echt- Saren uit Scherpenisse, n.l. i. Bolier met vrouw en 1 kind en I. Jagt met vrouw en twee kinderen, om zich te vestigen in Ontario. Contact werd niet verbroken. De gedwong-a evacuatie tengevolge van de Februari- ramp heeft heel wat con tacten doen ontstaan. In de maande.i Februari, Maart en April van het vorige jaar werd in het z.g. Carnisse- huis in Rotterdam-Zuid een kring gevormd, die de ge troffenen liefderijk ontving en het spreekt vanzelf, dat in het huis heel wat gezel lige uurtjes werden door gebracht. Deze week is nu, onder leiding van de Her vormde predikant ds Kok, een tegenbezoek aan Schou- wen-Duiveland gebracht door 13 helpers en helpsters uit de stadswijk van Rotter dam. Er werd geluncht in de catechisatiekamer der Hervormde Kerk van Brui- nisse, waar ds van den Brink gastheer was. Er werd heel wat afgepraat met de u mensen, die zo lang in Rot- oestercultuur weer. Dr"D. A. terdam waren verzorgd. Dat de Graaf tenslotte herinnert gebeurde later ook in Oos- in een artikeltje aan het terland. Tussen beide be- boek over Zeeland, dat ge- zoeken werd de begrafenis schreven werd door de Ita- der watersnoodslachtoffers liaan Edmondo de Amicis. te Ouwerkerk bijgewoond. opent met een vlot en gees tig opstel dat overigens de diepzinnigheid niet mist van de Belgische schrij ver Lode Baekelmans over „Mijn Zeeuwse Familie". De heer A. de Visser schrijft over de bodem van Walche ren en zijn geschiedenis naar aanleiding van een stu die van ir. Bennema en dr Van der Meer over de bo- demkartering van dit eiland. Het geeft enkele aardige bij zonderheden en vooral de boeren zullen erbij zijn ge ïnteresseerd, als het gaat over de vruchtbaarheid der diverse grondsoorten. Drs R. Cambier geeft in kort be stek en op overzichtelijke wijze de verhouding tussen Schelde-Rijnverbinding en De situatie op de Arbeidsmarkt. Het Districtsarbeidsbureau Zeeland te Middelburg heeft ons medegedeeld, dat per 15 Juni j.l. in totaal 1061 man nelijke werkzoekenden ston den ingeschreven en dat daarvan 563 mannen geheel werkloos waren. Er lagen toen 805 aanvragen van werkgevers voor personeel Op dezelfde datum waren er in totaal 120 vrouwen als werkzoekend ingeschreven, van wie 83 geheel werkloos waren. Er was vraag naar 321 vrouwelijke arbeids krachten. Die werkgevers hadden schilders, timmer lieden, metselaars, maar ook tapijtwevers, landarbeiders en ongeschoolde metaalar beiders nodig, evenals tex tiel arbeidsters, naaisters en een babysitter. Ook in een aantal beroepen is er blij kens de aanvragen nog vol doende ruimte. Misschien leest u dit Spiegeltje niet verder, als wij u vertellen, dat het weer eens een keer over het Deltaplan gaat. Gisteren hebt u uw portie al meer dan ruimschoots gehad en was het een echte Deltakrant! Eerlijk gezegd is het een mooi onderwerp om over te schrijven (en naar wij horen voor u om te lezen!) Maar aangezien een mens ook teveel van het goede kan krijgen, hopen wij, dat het de eerste weken niet nodig zal zijn opnieuw het Deltaplan aan de orde te stellen. Dat zal er o.m. aan liggen, of al spoedig een ontwerp van wet aan de Tweede Kamer zal worden voorgelegd. In Maastricht werd in de wandelgangen opgemerkt, dat al hetgeen vooral ir Maris zeide nog helemaal niet definitief is. Dat is natuurlijk waar, maar ieder kan wel aannemen, dat de plannen, die hij ontvouwde, zonder ingrijpende wijzigingen aan de Kamer zullen worden voorgelegd. En deze zal zeker geen technische veranderingen gaan aanbrengen. Als ir Maris b.v. zegt, dat hij wel vermoedt, dat na het Haringvliet eerst de Ooster-Schelde zal worden afge sloten, dan is er geen enkele reden om te veronder stellen, dat het niet zo zal gaan. Nog één opmerking en dan stoppen wij voorlopig: in Maastricht is ge waarschuwd tegen de gedachte als zou de bevolking van de rampgebieden (of het Deltagebied) zijn ver stard. Naar aanleiding daarvan werd opgemerkt, dat het alleen maar tot voldoening stemt, dat hier veelal gezonde opvattingen onder de mensen leven en dat verlies daarvan slechts tot schade van ons land zal zijn. Een stgndpunt, waarmee wij het uiteraard vol komen Bens'zijn! Uit Tholen komt het be richt, dat het laatste gedeel te van de nieuwe rondweg begin Augustus gereed kan zijn. Het zand, ongeveer 4500 kub. meter, is al aan gevoerd, terwijl ook de ste nen voor de onderbestrating zijn gearriveerd. Met het tehuis „Het Anker" gaat het ook vlot. Kozijnen enz. zijn al geplaatst. In Maart 1955 hoopt men het fraaie ge bouw te kunnen openen. Nog een bericht uit Tholen, n.l. dat mej. C. Engelvaart Ad. te Middelburg voor de akte lager onderwijs slaag de. De ouden van dagen uit Krabbendijke gaan Donder dag 8 Juli a.s. hun jaarlijkse reis maken. Verder wordt uit Krabbendijke gemeld, dat de verschillende soorten peren erg aan het ruien zijn. In Vlissingen bestaat de mo gelijkheid in verenigings verband een plaats te krij gen langs de koninklijke route op Vrijdag 25 Juni a.s. Wie er gebruik van wil ma ken, melde dit aan de com missaris van politie. In 's-Gravenpolder be droeg de opbrengst van de verkoop der zomerzegels f 61.16. In Rilland-Bath werd gecollecteerd voor drie doeleinden. Voor de Stich ting 19401945 kwam f 224 binnen, voor het Rode Kruis f 739.90 en voor de rijtoer van ouden van dagen f 722.54. In Sint Annaland werd voor het Rode Kruis f488.70 bijeengebracht en in Kamperland f276.90. Bedrijvigheid Zierikzee. Zierikzee gonst van de bedrijvigheid. Deze week is een begin gemaakt met het herstel van het laatste deel van de Westhavendijk. Het is een vrij omvangrijk ob ject, waarvan de werkzaam heden enkele maanden zul len duren. Wanneer 't werk is voltooid, zal een boerde rij bij het havenhoofd, die nu nog bloot staat aan eb en vloed, binnendijks komen te liggen. Een ander object van heel ander karakter is de lagere landbouwschool, met de bouw waarvan be gonnen is. De plannen voor deze school lagen voor de watersnood al klaar. De verwezenlijking der plan nen heeft zo lang op zich doen wachten doordat het terrein, waarop de school moest verrijzen, in het over stroomde gebied lag. Enten- slotte de mededeling, dat binnenkort wordt begonnen met de bouw van zes Noor se woningen, die voor het rampgebied beschikbaar zijn gesteld. Eén Noorse woning is bijna voltooid. Ook te Nieuwerkerk wordt een aan tal van deze huizen neer gezet. Ingezonden Mededeling (adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 GOES, 18 Juni. Honderden paar den draafden vandaag voor de keu ringscommissie op de jaarlijkse pre miekeuringen, die vandaag door de afd. Zeeland van de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" zijn gehouden tijdens de Z.L.M.-tentoon- stelling. Kampioen bij de Hengsten werd Ni co H van Caroline K. 2352, eigendom van de Gebr. Verdonk te Lewedorp. Reserve-kampioen, het dier Karei van Keilen K. 2371, zoon van de beroemde Nico van Smakt en eigendom van de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Kampioen bij de merries werd Casto- rine van Francien K. 49808 eigendom van A. J. Boone te Kruiningen. En reserve-kampioene Frida van Donker- zicht K. 43716, eigendom van J. L. Goetheer te Wolfaartsdijk. In de diverse rubrieken werden voorts de volgende eerste prijzen be haald: Merries van 2 jaar, kl. maat: Zora van Waarde, eig. C. Mol, Waarde; idem grote maat: Ursula van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke. Merries van 3 jaar, kl. maat: Juliana van Maalstede, A. L. Schrier, Kapelle; idem grote maat: Tosca van Monni kenhof, eig. D. A. Timmerman, Kat tendijke. Merries 4 jaar, kl. maat: Castorine van Francien A. J. Boone, Kruiningen; idem grote maat: Sarine van Monni kenhof D. A. Timmerman, Kattendijke. Merries 510 jaar, kl. maat: Roza van 't Pauwhof, eig. P. Wagenaar, Kloetinge en Kato van Keilen eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; idem grote maat: Rozelien van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke en Justien van Keilen eig. J. Q. C. Lens hoek Kloetinge. Merries van 510 jaar welke 2 jaar achter elkaar nummer 1 stonden: Lady (Nationaal Kampioen 1952) Iz. Groenewege, Hoedekenskerke en Frida van Donkerzicht, J. L. Goetheer, Wol faartsdijk. Merries van 1 jaar gr. maat: Caro line van Molenhof J. Lokerse, Hein- kenszand; idem kl. maat: Elza van Hollestelle L. Boonman, Ovezande en Elza van Kwadendamme, eig. Wed. A. Rijk, Kwadendamme. HENGSTEN. Hengsten 7 jaar en ouder kl. maat: Nico II van Caroline, Gebr. Verdonk, Lewedorp. Hengsten 46 jaar kl. maat: Karei van Keilen Eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Hengsten 2 jaar kl. maat: Nico van Vluchtenburg C. Verdonk, Lewedorp. Hengstveulens: Karei van Veldzicht A. van Strien, Wolfaartsdijk. Merrieveulens: Veronica van Lin- quenda P. J. de Bourgraaf, Wemel- dinge. Idem geboren na 1 Mei 1954: Marjo van Serfrans I. Groenewege, Hoedekenskerke FOKGROEPEN 3 tot 5 stuks: 1. Fa. D. A. Timmerman Kattendijke, 2. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge en J. van Overbeeke, Ka pelle. Hengsten met 5 afstammelingen: Ni co van Ella D. A. Timmerman, Katten dijke. Merries met 3 afstammelingen: Dra- ga van Keilen. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Vierspannen merries van een eige naar: 1. Fa D. A. Timmerman, Katten dijke, 2. J. Q. C. Lenshoek te Kloetin ge, 3. zelfde eigenaar als no. 2. Vierspannen van 2 eigenaren: 1 vierspan van J. van Overbeeke Kapel- Ie en C. de Waal, Heinkenszand. GOES, 18 Juni. - Niet minder dan tienduizend betalende bezoekers telde de Z.L.M.-tentoonstelling vandaag en dat was geen wonder aan gezien de liefhebbers van paarden en rundvee een uitstekende demon stratie, afgewisseld met een springconcours van de Landelijke Ruiters, werd geboden. Grote belangstelling bestond ook voor de trekkracht demonstratie met een zgn „remwagen", die men voor het eerst hier in Nederland zag gebruiken. Voor het meten van de trekkracht van paarden zijn reeds verschillende instrumenten uitgedacht. Eén daarvan, de rem-rosmolen van prof. Visser, is reeds vroeger op tentoonstellingen ge demonstreerd. Het bezwaar van deze rem-proef was dat het paard in een cirkel moest lopen zodat bij grote krachtsinspanning erg veel van de binnenbenen werd gevraagd. Het was een Duitse professor, die na de oorlog een krachtremwagen con strueerde. Dit was een vrachtauto met vierwielaandrijving, waarvoor een paard gespannen werd. De wagen kon meer of minder worden afgeremd en zodoende kon men de trekkracht van het paard, dat er voor was gespannen bepalen. Door het Instituut voor Landbouw techniek en Rationalisatie te Wagenin- gen is nu het principe van deze wagen overgenomen en is een remwagen ge construeerd. Dit is een luchtbanden wagen, waarvan de achteras gekoppeld is aan een versnellingsbak met twee versnellingen, De wagen kan afgeremd worden met behulp van hydraulische pompen die door inschakeling van de versnellingen in het werk worden ge steld. Het paard trekt aan een trek haak de wagen voort en staat dus al leen in de strengen voor een zgn. „zwing" en niet tussen een lemoen. Aan de trekhaak zit een staaldraad vast, die verbonden is met een veer, waarmede de trekkracht gemeten kan worden, dus zo ongeveer het principe van een unster, waarmede de vodden man Uw vodden weegt. Op dit technische detail zullen we echter maar niet verder ingaan. Een feit is evenwel, dat het met deze wa gen, die juist voor de tentoonstelling gereed is gekomen en hier voor het eerst gebruikt werd, mogelijk is ge worden het paard op de meest natuur lijke manier aan de trekproef te on derwerpen. Zowel van de zijde van het Trek paardenstamboek als van het Land- bouwtuigpaard bestond grote belang stelling vOor deze demonstratie en er ontwikkelde zich eenispannende' strijd tussen de levende trekkracht in de landbouw. Een strijd, die bij de trekpaarden ge wonnen werd door Max van J. Boon man te 's-Heer Arendskerke en bij de Landbouwtuigpaarden door Henk van D. A. Nieuwenhuyzen te Nieuwland. De duizenden, die rond de ring op het middenterrein een plaatsje hadden gevonden, genoten als nimmer te vo ren van deze trekkracht-demonstratie. Doch niet minder genoot men van het springconcours, van de dressuurproe- ven en van het voorbrengen der paar den. Hier zag men weer de kam pioenen. Allereerst de Zeeuwse kampioen Hengsten, Nico II van Caroline, het trotse bezit van Gebr. Verdonk, Lewe dorp en de Reserve-kampioen Karei van Keilen van de heer J. Q. C. Lens hoek te Kloetinge. Hier draafde ook de merrie kampioene Castorine van Francien van A. J. Boone te Kruinin gen en de reserve-kampioene Frida van Donkerzicht van J. L. Goetheer te Wolfaartsdijk voor de eretribune. Hier zag men ook de achttallen die in de klasse warmbloed-dressuurproeven de eerste prijzen hebben weggehaald. De Landelijke Rij vereniging' Wal cheren uit Nieuwland met als instruo- trice mevr. v. d. Bosch werd kampioe ne, gevólgd door de „Oranjeruiters" uit Willemstad-Fijnaart. Een apart ap plaus verdiénden „De Schouwse Rui ters" uit Dreischor, die kans hebben gezien ondanks de -ramp toch een ver eniging op te bouwen en zelfs de der de prijs te behalen. Het was een fraai gezicht deze acht tallen over het veld te zien draven. Een applaus klonk op toen de land- bouwattaché der Ver. Staten de beker uitreikte aan de trotse eigenaar van de Vierspan Merries de heer D. A. Tim merman, die in de categorie van de koudbloedpaarden de eerste prijs heeft behaald. Op de Z.L.M.-tentoonstelling GOES, 18 Juni. De uitslagen van de dressuurproeven en het springcon cours georganiseerd door de Geweste lijke Bond voor Zeeland van Lande lijke Rijverenigingen aangesloten bij de Kon. Federatie, waren als volgt: Dressuurproef voor achttallen: le prijs L. R. „Walcheren" afdeling Nieuwland; 2. Oranjeruiters Willem stad; 3. De Schouwse Ruiters Drei schor; 4. Julianaruiters Zaamslag; 5. „Walcheren" afd. Serooskerke. Dressuurproef voor viertallen: 1. „Noord Beveland" te Wissekerke; 2. Eendrachtsruiters Oud-Vossemeer. Stoet van 128 auto's en 35 bussen GOES, 18 Juni. Als een vier kilometers lange stoet slingerde vanochtend zich één file van 128 auto's en 35 autobussen door Zuid-Beveland. De Z.L.M. opende de tweede dag van haar driedaags tentoonstellingsfestijn met een rijtoer door West Zuid-Beveland. Duizenden en nog eens duizende P.K.'s trokken in een lange stoet vanuit Goes langs 's-Gravenpolder, Baarland, Oudelande, Borssele, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke, Oud-Sabbinge, Wolfaartsdijk, Wilhelminadorp, via de Monnikendijk om langs Kloetinge weer in Goes te komen. Tachtig kilometer was deze „mon sterrit" en hij voerde langs het oude en het nieuwe Zuid-Bevelandse land schap. Dank zij de uitstekendé voorberei dingen, door de Goese gemeentepolitie, de Rijkspolitie en de rijtoercommissie van de Z.L.M. genomen, slaagde deze rit volkomen. Men vertrok om 9.15 u op de Sta tionsstraat, de Terwelstraat en in de Marconiestraat waren de auto's en bussen neergezet. De Goese politie had namelijk van te voren plattegronden. laten ver vaardigen van de startplaatsen en op deze plattegronden genummerde vakken getekend, die correspon deerden met de genummerde vak ken in de straten. Iedere automobi list die deelnam aan» deze trip kon zodoende zonder enige moeite de plaats vinden waar zijn auto moest staan. Het vertrek verliep uiterst vlot. Men moest de spoorweg passeren doch had precies uitgekiend hoe men dit kon doen, zonder door een passerende trein te worden gedwarsboomd. Met de bus diensten had men eveneens rekening te houden en ook hier verliep alles, dank zij de mobilofoon-verbinding tussen de voorste en de achterste wa gens van de Rijkspolitie vlot. Motor ordonnansen zorgden voor tijdige af zetting als er een belangrijk verkeers punt moest worden gepasseerd. „HULDE AAN DÈ Z.L.M." In de dorpen liep iedereen uit om de stoet te zien passeren en ergens ver in het land stond als eenzame doch har telijke groet een bordje met de woor den: „Hulde aan de Z.L.M.". Pech heeft men niet gehad. Wel za gen we ergens aan de kant van de weg een weigerende auto staan van een Franse deelnemer. Ergens langs de kant van de weg stond ook een paard dat met minachtend geheven hoofd de stoet voorbij zag trekken en dat een blik in de ogen had van „Als jullie pech krijgen hebben je me toch nodig VOOR TIJDSCHEMA BINNEN. Zó vlot verliep de tocht dat men vóór het tijdschema binnen was. Doch de Goese politie met 18 man eigen per soneel en versterkt met 18 maq van de Reserve-politie alsmede 12 man van de Rijkspolitie, wist alles keurig op te vangen. Men leidde de stoet rond de stad en verwees de automobilisten naar de parkeerplaatsen en straten in het Wes telijk stadsdeel. Naast deze file auto's had men eveneens tot taak de auto's van de andere bezoekers een plaatsje te geven. Welnu, ook dat gelukte schit terend. Aan de Westhavendijk konden er 300 staan, in de speciaal voor dit doel ingerichte boomgaard van de heer Karelse 350; in de Evertsenstraat en het terrein daaraan grenzend nog eens 400. En op het Kerkplein, de drie markten, de Stationsweg en de M. A. de Ruyterlaan kwamen er eveneens 400 te staan. Als reserve heeft men dan nog het terrein voor de melkfabriek waar eventueel 500 auto's kunnen plaats vinden. Klachten hoorde men niet. Een bewijs dat de politie een pluim heeft verdiend! Individuele dressuurproef (eerste prijzen) Rubriek A: 1. H. Kruisbeek van Oranjeruiters met Katja. Rubriek B: 1. L. B. H. v. d. Slikke met „Etcetera" afd. Walcheren. Individuele Handicap dressuurproef: 1. L. M. Moermond met Bonzo „De Schouwse Ruiters" Dreischor. Springconcours: Klasse B: 1. H. Kruisbeek van Katja „Oranje ruiters" Zaamslag; 2. J. van Oeveren met „Tarzan" Noord Beveland. Springconcours Klasse I Kampioen schap van Zeeland: 1. J. Munters met Boy, Oranjeruiters Zaamslag; 2. L. van der Slikke met Etcetera afd. Nieuwland „Walcheren"; 3. D. A. van Nieuwenhuijzen met Max afd. Nieuwland; 4. G. de Clerck met Prins, Julianaruiters Zaamslag. Rika van D, A. Timmerman kampioen Melkkoeien. GOES, 18 Juni. In de rundvee keuringen die vandaag gehouden zijn op de Z.L.M.-tentoonstelling werd de melkkoe Rika 8, eigendom van de heer D. A. Timmerman te Kattendijke Zeeuws kampioene. Reserve kampioe ne werd de kalfskoe „Zeeuwtje" van fa. D. Bakker te Goes. De verdere uitslagen der le prijzen zijn als volgt: Melkkoeien: Rika 8, D. A. Timmer man, Kattendijke; Dora, gebr. Rouw, Goes en Nora zelfde eigenaar; Tona Gebr. Buijsrogge, Kloetinge; Mina van Gebr. Rouw te Goes; Margretha eig. J. Meeuwse, Kloetinge; Berber, C. van Nieuwenhuyzen Kruiningen; Erna, J. Meeuwse, Kloetinge. Kalfskoeien. Sikkema's Bertha 11, Wed. J. op 't Hof, Wolfaartsdijk; Gebi- na, Gebr. Rouw, Goes. le kalfskoeien: Zeeuwtje, fa. D. Bak ker te Goes; Janna, D. A. Timmerman, Kattendijke; Nellie W. Minnaard, 's-H. Abtskerke. Drachtige Vaarzen: Basie, van Wed. J. op 't Holf, Wolfaartsdijk. Niet-drachtige vaarzen: Ella, XM. H. van Liere, 's-H. Abtskerke; Margretha Iï, J. Meeuwse, Kloetinge en Mina 40 Gebr. Rouw te Goes. Vaarskalveren: Margriet, eig. Gebr. Buysrogge Kloetinge.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2