Van landleven tot boerenleven HET IJDEL HART VERBRIJZELD z Watersnoodcommissie deed zeer belangrijk weer 1 £le ïladio U Vredige stilte en ploeterende, gekromde werkers „Zeeuwsch Dagblad" Regeling tot onderlinge steunverlening aan diaconiën vastgesteld Het bezoek van Jacoba van Beieren "Zeldzame expositie te Goes Dc Souburgse Sportweek VAN MARKT FEUILLETON door FOKA VAN LOON DIENST VAN DE STAD AAN HET PLATTELAND Burgemeester van Gent over Kanalenplan Probleem Terneuzen moet gescheiden worden gehouden. SCHEEPSTIJDINGEN UINIG ZIJN ZEEUWSCH DAGBLAD Donderdag 17 Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Part. Synode Gere/. Kerken (Van een medewerker) GOES, 16 Juni. In de Geref. Kerk aan de Westwal werd vandaag de ver gadering gehouden van de Particuliere Synode van Zeeland. Om 9 uur opende ds R. A. Flinterman, namens de roe pende kerk van Goes deze vergadering, die voor een groot deel nog in het te ken stond van de ramp van 1 Februari 1953. Na zijn openingswoord, n.a.v. Open baringen 1 9—20 werden de volgende predikanten voor het moderamen ge kozen: dr C. Stam, Goes, praeses; ds A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom, asses sor; ds H. Pestman, Terneuzen, le scri ba ;ds W. J. Meister, Middelburg, 2e scriba. In de morgenvergadering kwam voorts o.m. het belangrijke rapport over de Zending aan de orde, waarbij bovepal aandacht werd besteed aan het stichten van scholen. Uit de financiën bleek, dat de clas- sicale bijdragen met 10 pet moeten worden verhoogd. De watersnood heeft tot nu toe de Zending in financiëel op zicht geen nadeel berokkend. Men tracht te komen tot verhoudingscijfers 6040 pet in de quotatiecijfers voor Zeeland t.a.v. Noord-Brabant en Lim burg. Belangrijk was ook in de middagver gadering de behandeling van de con cept-regeling voor de deputaten voor onderlinge steun aan diaconieën. Vorig jaar werd besloten een kas voor dit doel in te stellen. Nu werd de rege ling voor deze steunverlening vastge steld. Ook de percentage-cijfers, die voor het quotum, de Zending en art. 13 voor 1955 zullen gelden werden gecorri geerd: classis Axel 13 pet; classis Goes 21 pet; classis Middelburg 43 pet; clas sis Tholen 9 pet; classis Zierikzee 14 pet. Wat betreft de evangelisatie-arbeid werd medegedeeld, dat er weinig ver anderd is in de opzet van de arbeid in verschillende plaatsen. Het aantal abonnees van de Zeeuwse Kerkbode, die in het rampjaar een be langrijke functie heeft vervuld, be draagt plm. 2600. COMMISSIE KINDERGELDEN Als advies aan de Particuliere Sy node deed de Commissie Kindergelden het volgende toekomen: a. Een regeling te treffen, waar door de kinderbijslaggelden per pre dikanten gemeenschappelijk door de kerken in de provincie wordt gedra gen naar de in de provincie gelden de percentagecijfers. b. Een uniforme regeling, beant woordend aan de richtlijnen der Gen. Synode bij alle kerken in de provincie sterk aan te bevelen. c. Met erkenning van de vrijheid der plaatselijke kerken toch bij alle kerken in de provincie er sterk op aan te dringen tot de provinciale re geling toe te treden. d. De uitwerking van deze rege ling voorlopig weder op te dragen aan de deputaten ad. art. 13 K.O., opdat, aan de hand van de door de kerken verstrekte gegevens de rege ling op 1 Januari 1955 in werking kan treden. Uit het financiëel verslag van de door de Part. Snyode ingestelde Wa tersnoodcommissie bleek, dat de ont vangsten 42.334,45 bedroegen en de uitgaven 31.577,70. Een saldo dus van 7766,15. Met grote belangstelling werd het belangrijke rapport aangehoord. Op uitvoerige wijze werd een indruk ge geven van het werk der commissie en de huidige toestand van de door de watersnood getroffen gemeenten. Men was zeer erkentelijk voor de arbeid der commissie, alsmede voor de door de kerkeraden en gemeenten betoonde activiteit. Ook het rampschadecomité was men zeer erkentelijk. Naar de Synode werden afgevaar digd: dr C. Stam en A. G. v, d. Stoel als primi en de predikanten S. van Wouwe, Serooskerke en H. Pestman, als secundi. Als primi-ouderlingen W. v. d. Berg, Bruinisse en J. J. Versluys, Oud-Vossemeer. Als secundi A. C. Catsman, Aardenburg en B. H. Ligte- ringen, Vlissingen. De volgende Synode hoopt men op 8 Juni 1955 te Middelburg te houden. GOES, 16 Juni. Zaterdag 19 Juni a.s. zal Vrouwe Jacoba van Beieren des middags om twee uur haar „Slot Ostende" verlaten om zich te bege ven naar het stadhuis vanwaar zij om half drie, na een korte begroeting van de vroede vaderen, met haar gevolg 'n korte omgang door de stad zal maken om vervolgens naar het tentoonstel lingsterrein te vertrekken. Hier wordt zü door het Z.L.M.-bestuur ontvangen en rondgeleid. Van 4 tot 5 uur zal zij haar oude vrienden, de boogschutters van de Vereniging „Jacoba van Beie ren" ontmoeten en een prijs uitreiken en wellicht ook weer de vruchten des velds ontvangen, zoals ook op de .Keukenhof" is geschied naar oude trant. Om 5 uur vertrekt zij weer naar „Slot Ostende". BEROEPINGSWERK Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Kampen, vac. H. Hiensch, C. J. v. d. Broek te Meteren Ést:, naar Oldebroek, J. Verwelius te Bodegraven. Bedankt voor Meppel (diaconessen- huis), toez., J. v. d. Berg te IJmuiden. Geref. Kerk Beroepen te Moerdijk en te Olde- markt, C. L. Timmers, cand. te Heem stede. Beroepbaar: de heer J. E. F. Dressel- huis, cand. te Roermond, stelt zich met ingang van 1 Juli a.s. beroepbaar. Geref. gemeente Tweetal te Zeist, A. de Bloois te fotterdam-Zuid en M. Blok te Rotter- am-Centrum. Geref. gemeente in Nederland Bedankt voor Ederveen D. L. Aan- geenbrug te Terneuzen. Chr. Geref. Kerk Tweetal" te Nieuwpoort, E. Venema te Maassluis en A. Zwiep te Schiedam. Bedankt voor Apeldoorn, vac. prof. W. Kremer, D. H. Biesma te Hooge- veen. SOUBURG, 16 Juni. Op de tweede avond van de Souburgse Sportweek kwamen de beide plaatselijke korfbal clubs, Animo en Zuidwesters, in het veld. Het publiek heeft van enkele aantrekkelijke wedstrijden kunnen ge meten. Het begon met een ontmoeting tus sen de A-adspiranten van beide clubs. Wel was Ammo technisch beter, maar het duurde tot vlak vodr de rust, al eer het de leiding kon nemen. Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op en al spoedig viel de gelijkmaker door de Animo-mand (11). Met deze stand kwam het einde. Bij de B-adspiranten ging het enigs zins anders. Hier kwam Animo er niet aan te pas. De Zuidwesters scoorden er lustig op los en het einde kwam met een 130 nederlaag voor Animo. Bij de wedstrijd Animo IIZuid westers II was er volop spanning. Bei de ploegen misten tal van goede kan sen, maar vlak voor de rust bezorgde Keulenberg Animo de leiding (10). Na de rust kwamen de Zuidwesters er- beter in, maar het duurde een half uur aleer de gelijkmaker kwam (11). Animo pakte wat steviger aan en nam opnieuw de leiding (21), maar de ge lijkmaker bleef niet lang uit, zodat het einde kwam met een 22 gelijk spel. Bij de strijd tussen de eerste twaalf tallen begon Animo met een serie ge vaarlijke aanvallen en Kooiman bracht al spoedig de stand op 10. Vlak daarop maakte mej. Fokke er 2—0 van. Na de vakwisseling ging het bij de Zuidwesters beter en nog voor de rust werd de achterstand teruggebracht tot 21. Na de rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar toch ver grootte na een half uur spelen de Vries van Animo de voorsprong (31). De Zuidwesters pakten na dit doelpunt nog eens stevig aan en kort voor het einde werd het nog 32. en veiling GOES, 16 Juni. Exportveiling. Kruis bessen 26.3028.30. Groenten: Bloemkool A II 41—44, B I 24.30 B afw. 32—38; Krop sla A I 3—3.50, A II 2.50—3; B I 2.50; Komkommers A 3639, B 3234, C 15 22; Wortelen 38—40; Kroten 25—29; Gr. Sav. Kool 15; Doperwten 5970; Peulen 140150; Eerstelingen 3535, drielingen 3334, kriel 2528; Gr. Sjalotten 3; To maten 100110; Tuinbonen 47; Postelein 27—29; Aardbeien 80—140; Kersen 100. Alles per 100 kg MIDDELBURG, 16 Juni. Fruit: Kasperziken 1234; Aardbeien p. doos 2660; Aardbeien per kg. 75126; Ro de bessen p. doos 4653; Kastomaten A 141—146, B 129—132,C 107; Asperges 162216. Aardappelen: Aardappe len grote 3038, drielingen 28—36, kriel 2832; Oude Aardappelen grote 1219. Aanvoer 13 ton. Groenten: Radijs 814; Rabarber 4 14; Boskroten 715; Doperwten 49 74; Bloemkool A 2948, B 2038, C 12—23, D 15; Postelein 23—35; Tuin bonen 2534; Waspeen per kg. 31 46; Kassnijbonen 128; Spinazie 3848; Bosselderie 47; Bospeen 2246; Sla A 2%3, B 2; Kaskomkommers A 35 —37, B 30—39, C 18—36, Kg 37; An dijvie 617; Dubbele Princessenbonen 183—193; Spitskool 16—20; Peulen 172 —180. KRABBENDIJKE, 16 Juni. Ge wone veiling. Aardbeien: Jecunda 82 95; D. Evern 101; Madame Moutot 68 —72. TERNEUZEN, 16 Juni. Sla 2,50— 4,20; Bloemkool A 3252, B 2330, C 1523; Witte komkommers A 33, B 27 —31, C 22—26; Selderij 10; Peen 25 52; Kroten I 27—29, II 15; Uien A 10; Sjalotten 57; Eerstelingen I 3338, II 2231, Eerstelingen kriel 2126; Asperges 901,51; Princ. bonen 21; Doperwten 66; Peulen 1,101,26; Sav. kool 710; Rabarber 1618; Postelein II 1417. Aardbeien per doos 2353. Kersen 1,01 per kg. BERGEN OP ZOOM, 16 Juni. Groenten en fruit veiling: Andijvie 12 21, bloemkool AA 5558; idem A.41 50; idem B 3136; bospeen 22— waspeen 2641; sla 1834; erwten 43 50 tuinbonen 4754; rabarber 412; spinazie 1834; erwten 4360; peulen 781,11; savoye kool 612; stamboon dubbele princessen 2,302,44; aardap pelen 2636; aardbeien 851,72; ker sen 817 p. ons; kasperzik 1331 per stuk; kaspruim 14. Aspergeveiling. Aanvoer: 12.000 kg. AA I 2,10; AA II 2,00; AA III 1,70; A I 2,00; A II 1,80; A III 1,85; B I 1,90; B I 1,80; B III 1,60; C I 1,50; C II 0,90; C III 1,25; D I 0,75; D II 0,70; D III 0,20; E stek 0,45. EIERMIJN De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 18 Juni a.s. als volgt vastge steld. Psijsklasse I 0,16; prijsklasse II 0,15. prijsklasse III 0,14; prijsklasse IV 0,13. VISMIJN VEERE, 16 Juni. - 2004 exp. garn. 67—75; 499 schar 34—47; 135 bot 22— 31; 124 tong 84—166; 164 schol 35—48; 69 rog 2471; 21 wijting 2529. GOES, 16 Juni. Op de tentoonstelling „Het boeren leven", die vanmorgen door de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, met en kele toepasselijke woorden is geopend, hangen drie schilderijen, die bijzonder opvallen. Niet omdat deze schilderijen direct op een hoger plan staan dan de overige werken, die worden geëxposeerd, maar omdat zij bepalend zijn voor deze unieke tentoonstelling, die gezien het hoge peil, de boe renstand in Zeeland waar dig is, zoals de heer J. H. Roose het vanmorgen in zijn inleidend woord uitdrukte. Die schilderijen dan zijn in de eerste plaats de „Rus tende koeien bij een rivier", geschilderd door Jacob van Strij. Van dit arcadisch ro mantische tafereel gaat een bezadigde bekoring uit en een rust, die men niet lang genoeg op zich kan laten in werken. Heel anders is het tweede schilderij, 't „Land schap" van Matthieu Wieg man, die in felle kleuren en zware lijnen zijn fel door leefde stemming op het doek heeft gesmeten. Met het derde werk, dat we noemen willen, dat van Jan Sluy- ters, „Staphorst", is in het geheel geen vergelijking meer mogelijk. Op welk een indringende wijze heeft Sluyters hier de benepen heid, de bekrompenheid, de decadentie, maar ook de stoerheid van de bewoners van Staphorst uitgebeeld. Van van Strij tot Sluyters en Matthieu Wiegman zou men deze tentoonstelling ook kunnen noemen, en daarmee zou niet alleen de periode, waaruit de werken zijn geput, zijn aangeduid, maar ook de verschillende stromingen en scholen, die op deze expositie zijn verte genwoordigd. Van het stil- romantische tot de rauwe werkelijkheid, van het lief grazende koebeestje tot de ploeterende gekromde wer ker op het land, dat is in grote trekken het beeld van de tentoonstelling, die op 't ogenblik in de Grote Kerk van Goes wordt gehouden. De neo-classicisten uit de vorige eeuw hielden van het buitenleven en trokken er op uit om al het lieveiyke en het schone in het land schap op hun doeken in 18 Hij is een rustig werker, maar geen harde pezer, men hoeft hem doorgaans niet te remmen vanwege zijn mateloze ijver. Nu steekt hij echter zulke ver vaarlijke hoeveelheden aan zijn vork naar boven, dat Albert het bijkans niet zo gauw verstouwen kan. Hij neemt de ene opper na de andere en dat in een tempo, waarin de anderen hem zelden of nooit zagen werken. De angst, dat er iets verkeerd zal gaan tijdens zijn afwezigheid, drijft hem voort. Het lijkt wel of de anderen worden aangestoken door zjjn werkdrift. Ook Albert wordt aangegrepen door de suggestieve idee, dat hij meedingt in een wedstrijd. Het zweet tapt hem langs het gezicht, maar hij gunt zich geen tijd het af te vegen. Hij tast het hooi op met de deskundige handgrepen van iemand, die het werk zó onder de knie heeft, dat het tot spel voor hem is geworden. Ze slaken een parig een hartgrondige zucht als het voer de vereiste hoogte heeft verkre gen. Nog nooit hebben ze de korte, ge drongen Haverman zo rap een wagen zien bestijgen. Over zijn nikkerbruin gezicht, dat nu aanmerkelijk donkerder wordt getint door het vuil, dat er zich op vastgezet heeft, stroomt het zweet, een blanke bedding als van een beekje nalatend. Het hooi omhuift zijn ruige engecultiveerde kop en vormt zo de natuurlijke omlijsting van een meer stoer dan schoon schilderij. Albert gooit hem de leidsels toe. „Ja", zegt Haverman tot de paarden. Het klinkt als de hese kreten van een dorstige koortslijder. Gees hoort het en raadt dadelijk waar het bij Haver man aan schort. „Ho! Wacht nog even!" roept ze. Ze holt naar een hooiopper, woelt er even in en duikt een kruik met koude thee op. „Eerst een beetje drinken. Daar zul je van opkikkeren! Je hebt immers I geen geluid meer!" Ze stort een grote bonte kom boorde- I vol. I „Asjeblief". Met een genoegen, of ze zelf gelaafd wordt, ziet ze toe hoe de man met gulzige slokken het bruine vocht naar binnen klokt. Met een dankbaar „Hé, hé, jij weet nog eens wat een uitgedroogd mens toekomt!" geeft Haverman haar de kom terug. Dan mag hij gaan en wie gelend rijdt het geurig gevaarte, kra kend in al z'n geledingen, het weiland af. Aan het geratel horen Albert en Gees dat de wagen de straat bereikt heeft. „Zo", zegt Gees tevreden, „nou is hij gauw thuis!" Dan laat ze zich achterover in een hooiopper vallen. Uit haar schortzak grabbelt ze een klein flesje, waar ze het dopje van losschroeft. Ze sprenkelt wat van de inhoud op een zakdoekje en bet er haar verhitte gezicht mee. Ze laat haar hoofd in het hooi zakken en sluit de ogen. Moeheid zindert door heel haar lichaam en benevelt haar gedachtengang. ,Hé, hé! Is dat werken, mompe't ze en vervalt in een staat, die dicht aan bewusteloosheid grenst. Albert heeft al haar bewegingen in stilte gadegesla gen en met welgevallen geconstateerd, dat Gees onder alle omstandigheden vrouw, dus ijdel blijft, getuige het feit, dat ze vanmorgen in alle drukte niet vergat, een flesje eau de cologne mee te smokkelen. Zijn hele lijf hijgt naar een beetje afkoeling. Bij een druppel of wat eau de cologne zal hij met de nodige baat vinden. Daarom loopt hij, zonder zich verder te bedenken, met grote stappen over het land naar de sloot, die hun grond van dat van de buren scheidt. Hij rukt zich de weinige, doornatte [kleren af en springt in het stilstaande doch heldere water. Hij kletst zich het lauwe vocht over de naakte body en voelt zich als herboren. Drogen is on nodig, dat spelen de felle zon eh zijn overwarme lichaam samen wel klaar. Na een paar minuten ontstijgt hij deze geïmproviseerde badgelegenheid, laat zijn ondergoed voor oud vuil liggen en schiet alleen zijn overal aan. Geen haan die er naar kraaien zal. Als een nieuw mens rept hij zich naar Gees terug. Elke seconde is goud waard, want als Haverman met dezelfde vaart het hooi aflaadt als hij zorgde dat het op de wagen kwam, dan kan hij binnen zeer afzienbare tijd terug zijn. Óf er moest bij hun thuis iets loos zijn! In dat geval zal de boer in hllerijl een remplaeant voor hem in de plaats moe ten stellen. Albert is haast geneigd het laatste te hopen. Het komt maar weinig voor, dat Gees en hij eens he lemaal met z'n beidjes zijn. Zé hebben 't deze paar maanden zorgvuldig ge heim weten te houden, dat er tussen hen een nauwere betrekking is geko men. Albert moet dus nu zijn kans waarnemen. Gees ligt als in diepe slaap. De armen gespreid en om haar mond de verzaligde lach van een dro mend kind. Albert vlijt zich naast haar in het hooi. Het ruikt lekker. Dan keert hij zijn gezicht naar Gees, die daar zo, onbewust van eigen bekoorlijkheid, neerligt. Hij buigt zich over haar heen en raakt met zijn mond even haar lip pen aan. Gees weert hem echter met gesloten ogen af. „Nee, toe nou Albert, ga nou mooi naast me liggen. Je bent ook moe! Je moet ook even rusten!" (Wordt vervolg'd). zachte vaak okergele tinten weer te geven. Zij grepen vaak terug op de beroemde Italiaanse landschapsschil ders uit de 17e eeuw. Zij maakten soms weldadig aan doende werken, waarvan op de expositie een paar aan wezig zjjn van Wouterus Verschuur, Eugeen Ver- boeckhoven e.a. Loopt ver der, dan komt men plotse ling twee kleine werkjes van Jozef Israëls tegen, „Het meisje met de mand" en „Het meisje bij een De drie gebroeders hof, waar moeder moet lig gen. Deze schilderijen vor men een goede overgang naar de werken van Petrus Theodorus van Wijngaardt, van wie er 1 aanwezig zijn. Hij heeft de boer gevat als de mens, die vecht voor zijn bestaan, die worstelt met zijn grond (Wiedende boer) of 's avonds met zijn gezin in zorgen uitrust (Boeren volk). Deze harde realiteit vinden we ook terug in „De drie gebroeders" van Ferdi nand Hart Nibbig. Met grote schuur". Een wereld moet dan voor u open gaan. Hier is de bewoner van het plat teland voor het eerst weer gegeven als mens, als mens met al zijn zorgen en noden. Welk een sociale bewogen heid, een wereld van leed ligt, opgesloten in het grote doek, dat verderop hangt „De gang naar het kerkhof". Daar loopt de boer, gebogen, met zijn dochtertje op zijn arm en zijn zoontje aan de hand öp weg naar het kerk- liefde in tere tinten, zacht van toon, is de schilder te werk gegaan, om iets te ver eeuwigen van het harde le ven van deze broers. Het is ook deze liefde, die spreekt uit „Staphorst" van Sluy ters. Trouwens is het deze liefde ook niet, waarin toch eindelijk van Strij en Sluy ters overeenstemmen? Ze omstraalt deze schilderijen over het landleven en het boerenleven.- We zouden nog veel meer over deze tentoonstelling kunnen vertellen, over de koeienkoppen van Anton Mauve of de wondere wer ken van de impressionisten al of met neo. We zouden zeggen: Ga kijken. Het is een zeldzame kans. Loop niet te gauw door en laat alles rustig op U in werken. De tentoonstelling is tot en met 26 Juni geopend van I uur tot half negen 's avonds en gedurende de feestdagen ook 's morgens. Tjjdens de opening van morgen heeft de heer H. L. C. Jaffé, adjunct directeur van de gemeentemusea ta Amsterdam, een kort over zicht gegeven van de ten toonstelling. „Deze tentoon? stelling", zo zei de heer Jaf fé, „is een dienst die de stad aan het platteland wil be wijzen." Burgemeester ten Kate heeft nog in zijn ope ningsrede gezegd, dat de tijd gelukkig voorbij is dat da musea kunstpakhuizen zijn. Evenwel was hij van me ning, dat nog veel te weinig dergelijke tentoonstellingen in steden als Goes worden gehouden. Tot slot sprak hij de wens uit dat op deze ten toonstelling elk jaar een an dere zou volgen. de J. BRUSSEL, 16 Juni. Burgemees ter Merchiers van Gent heeft tijdens een gisteren gehouden zitting van de gemeenteraad verklaard dat het ver slag van Cauwelaert-van Steenberghe over de waterwegen een gunstig aspect heeft voor Gent. Spreker verheugde zich hierover doch was van oordeel, dat de Nederlandse tegeneisen, zoals de kwestie der spoortarieven en de havengelden wel erg streng zijn. Bur gemeester Merchiers achtte het onlo gisch de drie vraagstukken der water wegen als een complex te beschouwen. De stad Gent zal daarom de rege ring dan ook verzoeken het pro bleem Terneuzen gescheiden van de andere vraagstukken te behandelen. De gemeenteraad nam een motie in deze geest aan. GROTE VAART. ABBEDDK 15 n. Antwerpen. ARKELDIJK 16 te Houston.' BONAIRE 15 n. Baebados. EEMDIJK 16 v. Galveston. LISSEKERK 16 v. Hamburg. SCHIEDIJK 15 v. Rotterdam. SIBAJAK 15 n. Colombo. ZUIDERKRUIS 15 v. Rotterdam. JAGERSFONTEIN 15 n. Kaapstad.- VRIJDAG 18 JUNI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Lichte muz. 10,55 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Musette- ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Pianoduo. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gram. 14.30 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Amus. muz. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Salonork. en solist. 18.00 Act. 18.10 Lichte muz. 18.40 Vragenbeant- woording. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Re- geringsuitz.: Verklaring en toelichting. 19.30 Verz. progr. v. d. mil. (gr.). 20.25 De gewone man. 20.30 Promenade-ork. en solist. 21.05 Luchtmachtkapel en solist. 21.35 Brabants halfuur. 22.10 Dansmuz. 22.45 „Kerk en mens", caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgel en zang. 11.10 Radipfeuilleton. 11.30 Pianorecital. AVRO: 12.00 Duetten. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Gevar. muz. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Blaaskwintet. 14.50 Voordr. en muz. 15.10 Pianorecital. 15.30 Musette ork. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Orgelsp. 17.20 Muz. caus. 18.00 Nws. 18.15 Gram. 19.00 „De Gouden Tijd van Jonge Strijd" ,caus. 19.15 Pianospel. VPRO: 19.30 „Op bezoek bij anderen". 19.45 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Klarinet kwint. 20.30 „Een half millioen vluchte lingen", caus. 20.40 „Humanisme als le vensbeschouwing", caus. VARA: 21.00 De heer en mevrouw Grenzeloos en Mar jan ontdekken Europa", hoorsp. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Lichte muz. VP RO: 22.30 „Vandaag", caus. 22.45 Avond wijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Klein koor. 23.4724.00 Luit, viool en viola da gamba. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 14.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 „Ifi- genia", opera. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Grain. 18.30 .Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Caus. -20.15 Symph. ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio- Universiteit. 22.30 Gram. 22.5523.00 Nws. POORTVLIET Burg. Stand. Geboren: Janna, d.v. J. de Graaf en A. Gunter; Leendert M„ z.v. M. H. Murre en Th. C. Mol. Ouden van dagen op reis. Ook dit jaar zullen de ouden van dagen weer op reis gaan en wel naar de gemeente Hoofd dorp (Haarlemmermeer). Teneinde deze trip te kunnen bekostigen zullen collec tanten een rondgang door de gemeente maken. Het ligt ook in de bedoeling Schiphol te bezoeken. WAARDE Ouden van dagen op reis. Woensdag 23 Juni zullen de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje hebben, dit keer naar Blijdorp te Rotterdam. Heden overleed in de zekerheid des geloofs onze lieve Moeder, Be- huwdmoeder en Groot moeder HELENA NIEUWENHUIJSE, Weduwe van G. van Waarde, op de leeftijd van 68 jaar. Harderwijk: M. VAN WAARDE. Rotterdam: J. P. VAN WAARDE. C. VAN WAARDE- MINDERMAN. GERT. CLAARTJE. Goes: P. J. VAN DER SLIKKE- VAN WAARDE. M. W. VAN DER SLIKKE. GERT. MARLEENTJE. Driewegen, 14 Juni 1954. De begrafenis vindt plaats te Driewegen op heden Donderdag 17 Juni 1954, te 12.30 u. Heden nam de Heere tot Zich, na een geluk kig bezit van veertien dagen, ons innig ge liefd dochtertje en zusje MAGDALENA JOHANNA. De Heere doe ons in Zijn wil berusten. L. FRANCKE. M. J. FRANCKE- DE PAGTER. J ANNIE. LIESJE. ♦JANTJE. Oostkapelle, 15 Juni 1954. Voor de vele bewijzen van belangstelling en mede leven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Pleeg vader, de heer JAN EVERTSE, betuigen wij onze oprech te dank. Uit aller naam: H. REMIJN. 's-Heer Hendrikskinderen, Juni 1954. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze gelief de Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JACOBUS JOHANNES STURM, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: Wed. P. STURM- VERHAGE. Aagtekerke, Juni 1954. De Heer en Mevrouw VAN DE REEPE- VAN OEVEREN 'eggen hiermede hartelijk dank voor de zeer vele blij ken van belangstelling, op 26 Mei j.l. ontvangen. Goes, Juni 1954. Papegaaistraat 8. betekent niet, dat men niets moet uitgeven Dat zou onverstandig zijn Zuinig zijn betekent oordeelkundig uitgeven Dit geldt ook in de reclame Adverteren in dagbladen mits doeltreffend, is steeds verantwoord Bedenk, wat dagbladreclame vermag brengt de naam er IN Ik houd van de ontspanning die DE KRANT mij geeft Daarom ben ik abonné op

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5