DEZE WERELD de loupe Voorpostengevecht om ruil- verkavelingsontwerp Unie met Nederland bestaat niet meer Bijbelgenootschap herdenkt 140-jarig bestaan D' Chefarine „4' doet wonderen Koningin Juliana bij de Eurovisie Nu is genoeg V"~ het Open brief Groot aantal amendementen door bewindsman overgenomen Algemene vergadering GB.T.B, in Dordrecht Niemand beschouwt Koningin Juliana als hoofd Eerste 'extra emigranten' naar de V.S» Verheugenc. Niet overbodig Congres van ex-politieke gevangenen Pleidooi voor 5e Mei Eerherstel van Oppenheimer gevraagd 7 ruman als musicus Gaat Koning Boudewijn zich verloven LIKDOORNS Schip in Schiedam vanuit Caracas te water gelaten Internationaal gezelschap in Amsterdam bijeen v&n ö&q tot ö&q HAMEA hand Gelei f» r«^iftrasss xttsartf Donderdag 17 Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Onder b. Het Provinciaal Verband van A.R. Jongeren Studieclubs in Zeeland heeft een „open brief" gericht tot het Cen traal Comité van Anti-Revolutionnaire Kiesverenigingen in Nederland en heeft tevens ons verzocht aan deze brief aandacht te willen besteden. Wij doen dit gaarne en drukken dus eerst deze brief hieronder af. „De voorzitters van de Arjos in Zee land, met het Provinciaal Bestuur op 12 Juni 1954 in vergadering bijeen ter bespreking van de diverse problemen, die betrekking hebben op het werk, de activiteit en de bestaansmogelijkheid van hun clubs, van oordeel, a. dat kennis van de beginselen een allereerste eis is voor politieke scholing; dat het feit, dat men reeds geruime tijd bezig is het A.R. program van beginselen te herzien, zonder dat duidelijk is wanneer men met dit werk gereed zal zijn, remmend werkt op de kennis van deze be ginselen; dat het, gezien het voorgaande, nog moeilijker is zich een duidelijke voorstelling van zaken te vormen van de toepassing van onze begin selen op de vele practische vragen van vandaag; dat het ontbreken van een duide lijke en beknopte handleiding deze materie het werk van or clubs ernstig bemoeilijkt, dringen er bij Uw college met de meeste klem op aan: 1. te bevorderen dat het hernieuwde program van beginselen zo spoedig mogelijk gereed komt, of dat voor die artikelen, die niet zo gemakke lijk opnieuw te redigeren zijn, een beknopte toelichting gegeven wordt op de moeilijkheden welke hier lig gen en op de gedachten die men in onze partij hierover koestert; 2. te bevorderen dat zo spoedig mo gelijk een duidelijke, beknopte en voor de jongeren bevattelijke hand leiding wordt samengesteld, waar uit blijkt hoe onze partij denkt over de vele grote vraagstukken, welke thans Nederland en de wereld be zighouden. Daartoe zal het nodig zijn een of meerdere personen met een desbetreffende opdracht ten spoedigste te belasten. Weliswaar zijn er voor allerlei gebieden tal van brochures, maar algemeen is de klacht dat men nergens een totaal overzicht kan krijgen van de visie van onze partij op de vraagstukken van vandaag, waarbij dan is aan getoond hoe die visie is voortgeko men uit onze beginselen. Genoemde voorzitters doen op Uw college een dringend beroep deze zaak onverwijld ter hand te nemen d. Minister Mansholt in de Tweede Kamer (van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, 15 Juni. „De ruilverkaveling is niet alleen van belang voor de boeren, maar voor heel het volk, want zij is meer dan het opnieuw rangschikken van enkele percelen grond. Ruilverkaveling betekent: produc tieverhoging, kostenverlaging. En deze factoren zijn van belang voor de landbouwkundige ontwikkeling van ons voik. Dit wetsontwerp is de weer slag van een evolutie in inzichten. Verschillende elementen zijn er in onder gebracht, zoals pachtregeling en de verbetering van het landschap. Laten we hop dat dit wetsontwerp niet het einde zal zijn, maar dat over een tiental jaren meer nieuwe elementen in de wet kunnen worden opgenomen, als vrucht van de steeds verdergaande evolutie", zo zeide minister Mansholt van middag in de Tweede Kamer. De bewindsman begreep wel, dat de ruiverkaveling diep ingrijpt in het maat schappelijk leven. Daarom is er nazorg nodig. Zowel op technisch als op maatschappelijk terrein. Wat dit eerste betreft heeft het departement een taak en ook het landbouwschap. Maar bij de nazorg op maatschappelijk terrein heb ben de maatschappelijke organisaties een taak, waarbij de overheid slechts stimu lerend kan optreden. Een van de moei lijkheden der ruilverkaveling is, dat er een grens moet worden getrokken om enkele onwilligen te verplichten om mee te doen. En naar de mening van de mi nister is die grens in het ontwerp goed getrokken. Overigens was de bewinds man weer even mild als bij de Jachtwet. Van de negentien amendementen heeft hij er elf gewijzigd overgenomen. De heer Biewenga (AR) had wel het meest succes. Van zijn vier amendemen ten werden er drie overgenomen, terwijl er één ontraden werd. De heer de Ruiter (CH) had het meeste ongeluk. Zijn drie amendementen werden ontraden. Ernstig ontraden werd ook het amendement van de heer Biewenga (AR), dat de bedoeling heeft om de toewijzing van gronden aan openbare lichamen te beperken van ma ximaal 5% tot 3% van de in het ruilver- kavelingsblok opgenomen onroerende goederen. Dit wees de minister af. Maar ingezonden Mededeling (adv i I" hjj deed dit niet, nadat hij een amende ment Engelbertink (KVP) had overge nomen, waardoor het aanleggen van een rijksweg niet ten laste van een ruilver- kavelingsblok kan geschieden. Ook het amendement de Ruiter (CH) om te voor komen, dat de Overheid zich met behulp van de 5% regeling gronden kan toeëige- nen, waarvoor nog geen bestemmingsplan bestaat, kon bij de minister geen genade vinden. Overgenomen werd het amendement Biewenga om de dwangpacht te beper ken tot die gevallen, waarin zulks drin gend noodzakelijk is. De heren Egas en Vondeling (Arb.) kregen de toezegging dat in de Centrale Cultuurtechnische Commisie vertegenwoordigers van eige naren en pachters in evenredigheid zul len worden opgenomen. Maandag heeft H.M. de Koningin, vergezeld van Prinses Margriet een bezoek ge bracht aan de speeltuin „Oud Maarden" waar zij de uitzending van de „Eurovisie", verzorgd door de Nederlandse Televisie Stichting, hebben bijgewoond. Aan het einde van de voorstelling deelde H.M. de Koningin versnaperingen uit. UTRECHT, 16 Juni. De Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond zal dit jaar op 21 en 22 Juni te Dordrecht bijeen komen. Op 21 Juni wordt de huishou delijke vergadering gehouden. Op de agenda staat o.m. een voorstel van de C.B.T.B. OverijsselNoordoostpolder tot reorganisatie van het hoofdbestuur, opdat dit de organisatorische leiding van de bond zo zal kunnen geven, dat de besluitvaardigheid vergroot wordt. Op 22 Juni houdt de voorzitter, de heer Chr. van den Heuvel zijn jaar rede en zal prof. ir. J. Th. Thijsse spreken over: „De watersnood en haar gevolgen", 's Middags refereert het Tweede Kamerlid, de heer F. H.'van de Wetering, over „Mens en Techniek". Op 23 Juni wordt een excursie gemaaxt naar Schouwen-Duiveland. Opvoeding van kinderen in Oost-Duitsland, BERLIJN, 16 Juni. Binnenkort zal in Oost-Duitsland een wet worden gepubli ceerd, die de ouders zal verplichten, „nauw samen te werken" met de com munistische jeugdorganisaties bij de op voeding van hun kinderen. LAREN, 15 Juni. De kunstschilder Wil lem van Nieuwenhoven te Laren wordt a.s. Zondag 75 jaar. Ter gelegenheid daar van is er een eregroep van zijn werk in gericht op de zomertentoonstelling van de Gooische schildersvereniging in de kunstzaal „Hamdorff" te Laren. Indonesiër Rondonuwu TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 .1 ROTTERDAM, 16 Juni. Zoals bekend is, kunnen de drie eerstvolgen de jaren tweeduizend Nederlanders naar Amerika emigreren, die in dit land reeds naaste bloedverwanten heb ben. In de afgelopen maand zijn reeds aan 64 personen, die tot deze groep behoren, visa uitgereikt. Gistermiddag hebben zich 34 van deze 64 personen ingescheept aan boord* van het Nederlandse emigrantenschip „Zuiderkruis" waarmee ook een aan tal Nederlandse emigranten naar Ca nada reizen. Het schip wordt op 25 Juni a.s. in New York verwacht. Er zitten in deze open brief elemen ten die men zonder enige reserve ver heugend kan noemen. Verheugend is het dat hieruit blijkt, dat de zo dik wij is verguisde jeugd toch nog niet alle belangstelling voor politiek ver loren blijkt te hebben. Wij weten het die stelling is aanvechtbaar, want al is de Arjos dan ook de grootste poli tieke jeugdorganisatile van ons land, toch omvat zij nog altijd maar een fractie van die jonge mensen die ge acht kunnen worden anti-revolution nair te stemmen of te gaan stemmen, Maar dit al te zwaar te tillen zou on juist zijn. Het is in het verleden niet anders geweest en het zal ook in de toekomst niet anders zijn: in de poli tiek is altijd slechts een kern actief. En de kwaliteit van die kern bepaalt de invloed van die politieke partij. Aantallen zijn belangrijk maar de historie heeft wel geleerd dat die aan tallen toenemen naar mate de kwali teit van de kern beter is. En nog verheugender is het, dat uit deze open brief zo duidelijk blijkt, dat men kennis der beginselen primair stelt. Christelijke politiek is beginse- lenpolitiek die stelling kan door geen doorbraakideologie teniet gedaan worden. En hoe dieper de kennis der beginselen gaat, hoe groter de kans wordt op een versterking van de in vloed der christelijke partijen. Men kan de vraag stellen of de za kelijke inhoud van deze brief niet overbodig is. Of er niet voldoende bronnen bestaan waaruit men de be beginselen kan bestuderen. En men kan dan wijzen op de talrijke brochu res, op de actieprogramma's en derge lijke. Onzes inziens is dit alles niet voldoende. Want zonder iets te willen afdoen aan de kwaliteit der versche nen ^verken ze zijn te „onhandel baar voor het gewone Arjoswerk. Men hoort dezelfde roep om eenvou dige voorlichting trouwens uit de ugdverenigingen waar men zich ook iet politiek bezig houdt. En op tal van kiesverenigingen wordt die vraag ook door volwassenen gesteld. ARNHEM, 16 Juni. In Arnhem is vandaag het negende congres be gonnen van de Nederlandse Vereni ging van ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd. - De voorzitter, mr G. Ch. Aalders, noemde het betreu renswaardig, dat de regering nog niet heeft kunnen besluiten tot vaststelling van de 5e Mei als zelfstandige natio nale feestdag. Het Nederlandse volk zou op 5 Mei 1954 moeten tonen, dat het dankbaar was voor de herwonnen vrijheid en aan deze dankbaarheid ieder jaar weer op gepaste wijze uiting wilde geven. Welnu het Nederlandse volk heeft op 5 Mei 1954 een klinkend antwoord ge geven. Vele gemeentebesturen en par ticulieren hebben hun plicht verstaan. Hun voorbeeld moet en zal nagevolgd worden en wjj rekenen reeds voor 1955 op een volwaardige nationale feestdag op de 5e Mei. Om dit te bereiken zul len wij niet mogen verslappen in om* actie, die zich in het bijzonder rienten moet op de juiste waardering van de bevrijding en van de vrijheid, die in de jaren 19401945 bevochten werd. Aan iedere vyfde Mei gaat een vier de Mei vooraf. Het bestaansrecht van de dodenherdenking is nimmer in het DJAKARTA, 15 Juni. „Sinds de sou- vereiniteitsoverdracht heeft het Parle ment 394 moties en resoluties van partij en en organisaties ontvangen, waarin wordt geëist, dat West-Irian aan Indo nesië zal worden teruggeven en 163 mo ties en resoluties, waarin ohheffing van de Unie wordt gevraagt". Dit heeft de voorzitter van de sectie Buitenlandse Za ken van het Indonesische Parlement Otto Rondonuwu verklaard. Rondonuwu voegde hieraan toe, dat in de praktijk de Unie niet meer bestaat. Hij zei, dat in de praktijk geen enkele Indonesiër de Koningin als Uniehoofd beschouwt, dat het Unie-secretariaat wel bestaat, maar niet werkt, dat slechts twee maal in plaats van acht maal een ministersconferentie in Unieverband is gehouden en dat tot dusver geen inter parlementair contact heeft plaatsgevon den, zoals in de overeenkomsten van de Unie is bepaald. Rondonuwu verklaarde, dat bij de op heffing van de Unie door Indonesië geen concessies, van welke aard ook, aan Ne derland zullen worden gedaan. Hij zei, dat op de eerste plaats de Unie dient te worden opgegeven en dat daarna pas de overeenkomsten, die in verband met de Uniebetrekkingen zijn aangegaan, aan een beschouwing onderworpen moeten worden. Hij noemde hierbij de culturele, finaciële, economische en politieke over eenkomsten. De wereld dient naar de mening van de heer Rondonuwu met de opheffing van de Unie in te stemmen aangezien „niemand, noch Nederland, noch Indonesië van deze betrekkingen enig voordeel heeft". Ten aanzien van Nieuw-Guinea zei hij, dat de opheffing van de Unie in het geheel niet de aanspraken van In donesië op dit gebiedsdeel zou vermin deren. „Met de opheffing van de Unie kunnen wij terugkeren tot het grond begrip van de souvereiniteitsover- dracht namelijk een, die reëel, algeheel en onvoorwaardelijk is", aldus Rondo nuwu. WASHINGTON, 16 Juni. De advoca ten van de Amerikaanse atoomgeleerde Oppenheimer hebben er bij de commis sie voor atoomenergie op aangedrongen de geleerde weer aan atoomproeven te la ten werken, daar hij onbetwistbaar loy aal en discreet is en de gemeenschap grote diensten heeft bewezen. Zij ver zochten de commissie een uitspraak van een bijzondere veiligheidscommissic, vol gens welke Oppenheimer geen inzage in gegevens over atoomonderzoek mag hebben, in te trekken. MILWAUKEE, 16 Juni. De Amerikaanse ex-president Truman en de president van de Amerikaanse federatie van musici James Petrillo, hebben voor twee duizend afgevaar digden en gasten van de Nationale Conventie van de Federatie een duet van piano en trompet gespeeld. Truman speelde op de piano „Hail, Hail, the gang's all here". Op een vergulde trompet speelde Petrillo bij Truman's begeleiding. Zij kregen een donderend applaus en speelden de melodie opnieuw. Truman bracht daarna het menuet in G van Paderewski ten gehore. Ondanks tegenspraak BRUSSEL, 15 Juni. Hoewel wordt ont kend, dat de berichten over een op ban den zijnde verloving van Koning Boude wijn van België, juist zouden zijn, blij ven de geruchten aanhouden. Het Engelse blad „News Chronicle" wist te melden, dat de Koning Prinses Maria Christina, dochter van wijlen de hertog van Aosta, ten huwelijk heeft ge vraagd. In Brussel ontkent men de feiten, doch een officiële tegenspraak is nog niet ge komen. In monarchistische kringen te Rome wordt het bericht evenwel beves tigd. Men zegt daar, dat binnen enkele dagen de verloving officieel zal worden bekend gemaakt. Ex-koning Umbe'rto van Italië zou reeds toestemming hebben ge geven. Londen 16 Juni. Vier leden van de Britse luchtmacht, die Zondag door de Russen waren gearresteerd, nadat zij de grens tussen Oost- en West-Duitsland hadden overschreden, zijn vrijgelaten. Ingezonden Mededeling (adv.) VERWIJOERO MET wonderolie] Weg met onhandige.likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillen de benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. SCHIEDAM, 16 Juni. Op wel zee* ongewone wijze zal het schip „Meri» da" op 30 Juni a.s. op de werf Gust# te Schiedam worden te water gelatens Het schip werd gebouwd voor een re» derij in Venezuela en de president- vrouw van dit land zal op een knop drukken in het kantoor van deze maat schappij te Caracas. Langs radiografi sche weg worden hierdoor de laatste belemmeringen weggenomen en zal het schip in Schiedam het water In» glijden. Herleefde belangstelling (Van onze redacteur). AMSTERDAM, 16 Juni. Vandaag herdenkt het Ned. Bijbelgenootschap zijn 140-jarig bestaan in een massale bijeenkomst op de Bijbeldag in. Den Haag. Maar ook het gewone werk moet doorgaan en daarom werd gisteren in de kerk van do Doopsgezinde gemeente te Amsterdam de jaarvergadering gehouden. Hier werd een blik geslagen in het verleden door de alg. secretaris mr F. L.' S. F. Baron van Tuyll van Serooskerke, die sprak over: „In glijvlucht over 140 jaren N.B.G." Hij herinnerde er aan, hoe in 1814 op de oprichtingsvergadering het Nederlandse voik opgeroepen werd om uit dankbaarheid voor het herstel van de vrijheid en de te. rugkee» van het Oranjehuis de verspreiding van Gods Woord ter hand te nemen. Thans, na een nieuwe oorlog en een nieuwe bevrijding, kunnen we met dank baarheid een herleefde belangstelling voor de Bijbel en de Bijbelverspreiding constateren. De alg. secretaris vertelde, hoe het N.B.G. wat betreft de keus van text en spelling altijd tastend zijn weg heeft moeten zoeken „door een doolhof van verwijten". Ook thans gaat men nog Ingezonden Mededeling (Adv.) Cornells had een smet gekregen, op zijn gewaad Schoon 't een vetvlek was, verschafte CETREX raadl VLEKKENWATER VAN CETA-BEVER 1 besprekingen over Korea in Genève zijn vastgelopen, Dit deel van de conferentie is mislukt. Mislukt, dat wil zeggen de afgevaardigden van beide par tijen zijn even ver als toen zij be gonnen. Was het Prins Wan van gedrang geweest en over belangstelling I Siam, die als voorzitter, de eerste daarbij viel niet te klagen. Vergis ik zitting in Genève over Korea open mij met, dan is herleving van de be- de het was deze prins eveneens langstelling voor de 5e Mei gepaard gegaan met een intenser beleven van de juiste betekenis van de vierde Mei. Ingezonden Mededeling (adv.) Een vorstelijke handverzorging Want hoe men alles ook keert of wendt, er bestaat op het ogenblik in christelijke kring een onzekerheid over de politieke vraagstukken. Een onze kerheid die zich niet slechts in A.R.- kring openbaart maar evenzeer bij de C.H.U. en bij de Staatkundig Gerefor meerden. Men is de vaste lijnen kwijt die vroeger getrokken werden ten aanzien van de verhouding tussen staat en maatschappij, tussen staat en kerk, tussen kerk en maatschappij. Alle voorlichting ten spijt is er een .verwarring der geesten". En hoe eer die de laatste bijeenkomst presideer de. Dat was maanden geleden. En in al die tijd, zo kan men het rus tig stellen, is er niets gebeurd. Het Oosten en Westen hebben elkaar niet leren begrijpen en staan even ver van elkaar als voorheen. Niets gebeurd? Toch wel. Twee ideolo gieën hebben elkaar ontmoet en hebben gebotst en de wereld heeft hierover geoordeeld. Zoals de we reld ook over een dag of wat zal oordelen over het andere deel van de conferentie, dat handelde over Indo-China. Want ook wat dit onderwerp betreft zal de conferentie vandaag of morgen mislukken. En dat oordeel zal hard zijn en streng. Want rond Indo-China zijn ver schrikkelijke dingen gebeurd. Maar dit is een onderwerp apart. Het is niet nodig om de gehele lij- hoe beter het zal zyn! weest dat de voorzitter een verklaring van de zestien landen voorlas, waarin werd gezegd dat de besprekingen wa ren mislukt en dat de gehele Koreaan se affaire naar de Verenigde Naties werd verwezen. Dit zou dan het einde geweest zijn. Maar het opvallende deed zich voor, zoals dat ook het geval was geweest in Berlijn, toen de conferentie daar mislukte, dat de communisten plotseling weer met voorstellen kwa men. Alsof zij berouw hadden. De Noordkoreaanse generaal Nam II stel de opnieuw voor vermindering van de legers in Noord- en Zuid-Korea tot honderdduizend man en een verbod of vernietiging van alle buitenlandse ver, dragen. Molotof deed er een schepje boven op door heel vredelievend en grootmoedig voor te stellen, dat de grote mogendheden in Korea geen stappen zouden ondernemen, die de vrede in gevaar zouden brengen. Het Westen ging er niet op In. Ook Eden niet, die altijd trachtte goede dingen te ontdekken in het Russische vredes offensief. Molotof heeft het laatste woord ge had: Onderneem geen stappen, die de vrede in gevaar brengen. Wil de Rus verder praten? Ligt de vrede hem zo na aan het hart? Wij weten dat niet, omdat hij het nog steeds niet heeft la ten blijken. Wel weten we, dat hij zijn gezicht niet heeft willen verliezen, het gezicht van de vredesengel. De wereld heeft over Genève geoordeeld en Rus land veroordeeld. Omdat uit al zijn schone woorden toch duidelijk de on wil bleek. En het is Eden geweest, die Molotof rustig zijn rol heeft laten spe len door te blijven praten en de we reld de gelegenheid te geven te oor delen. Dat is een grote verdienste geweest van de Engelsman. Want de wereld is niet alleen West-Europa en de Ver enigde Staten. Daar behoren ook Azië en Afrika bij. Als men er was opge sprongen in Indo-China hadden de Geallieerden wellicht een plaatselijke overwinning behaald en West-Europa had gejuicht, maar Azië gehuild. Van woede dan. En Molotof was door ge gaan voor de lieflijke vredesengel, be wonderd door argeloze Aziaten. Genève is mislukt. Maar alles is niet tevergeefs geweest. Washington heeft Londen begrepen en weet dat de Brit se politiek juist is geweest en de we reld heeft geoordeeld. Nu zal Churchill naar Washington vertrekken om verder overleg te ple gen. Nu is de tijd gekomen om verder plannen te smeden voor de verdedi ging van Azië en de lijnen uit te stip pelen voor een krachtige politiek.' Even krachtig als de houding van de Westelijken de laatste dagen in Ge nève is geweest door te zeggen: Nee, nu is het genoeg. door met het uitgeven van de Bijbei ir» de Statenvertaling en zelfs met die ver taling in de oude spelling. „Als steeds d»i oude naast de nieuwe spelling gehand haafd zou zijn, waren veel verwijten wel licht voorkomen". Uit de getallenoverzichten noemen w» de cijfers over speciale Bijbeluitreikin gen na watersnoodrampen, In 1855 wer den na zo'n ramp 209 Bijbels uitgereikt, in 1861 100 en nu niet minder dan 18.000 exemplaren. Onder presidium van de oud-voorzitter prof. dr F. W. Grosheide werden in de morgenvergadering Wet en Regiemen ten vastgesteld. Enkele besttiursvacatures werden vervuld door de verkiezing van brigadier J. H. Salomon te Amsterdam, ds B. Richters te Baarn, prof. dr P. J. Maan te Utrecht en mevr. N. Smitt-Avis te Blaricum. GASTEN. De veie buitenlandse gasten, die de vergadering bijwoonden, accentueerden het bijzondere karakter van deze dagen voor het jubilerende N.B.G. In de mid dagvergadering, die door de voorzitter, de heer J. C. H. Heldring werd geleid, stelde Baron van Tuyll de broeders uit den vreemde voor. Aanwezig waren de heer J. Blumenthal uit Parijs namens de Alliance Biblique Francaise, ds J. M. Fujita en ds Miyakoda uit Tokio. (Laatst genoemde bood als secr. van het Japans Bijbelgenootschap een luxe exemplaar van de nieuwe Japanse vertgling van het N.T. aan), mr Georg Hille uit Oslo als secretaris van het Noorse Bij belgenootschap, bisschop C. K. Jacob uit Travancore in ambtsgewaad als ver tegenwoordiger van de Anglicaanse kerk van Zuid-India, de Amerikaanse afge vaardigde Esko Loewen, de heer A. W. Marthinson, een Zweed, die jarenlang voor het Amerikaanse genootschap in China werkte dr O'Neill uit Canada mr G. P. Khouw, secr. van het Indonesi sche Bijbelgenootschap te Djakarta, ca non Chandu Ray uit Lahore als repre sentant van het Bijbelgénootschap voor India, Pakistan en Ceylon, ds J. E. E. Scherrer en drs Ph. Lumbantobing uit Indonesië, die de opdracht heeft de Bij bel in het Toba-Bataks te vertalen. Een gezelschap dus, even internationaal als de Bijbel zelf. De kwestie Triest. LONDEN, 16 Juni. De Italiaanse ambassadeur te Londen heeft Dinsdag op het Britse ministerie van Buiten landse Zaken Italiaanse amendemen ten ingediend op de jongste Brits- Amerikaanse voorstelfen aangaande Triëst. Diplomatieke kringen te Londen ge loven, dat Italië voorlopig bereid is het plan als basis voor onderhandelin gen te aanvaarden.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3