Duitse bijdrage voor Europese defensie absoluut onontbeerlijk Ledenwerfactie bracht meubels in Chr. Militaire Tehuizen Versierd en verlicht Vlissingen kan feestgangers afwachten Nieuwtjes van alle eilanden Gebruik van atoomwapens tegen steden zou weinig effect hebben RHEUMIN de vu is er yoor U Opperbevelhebber der Amerikaanse troepen verklaart 55-urige werkweek voor bouwbedrijf? BRYLCREEM Keren de promenadeconcerten op de Boulevard terug? Joods pleegkind in Rooms gezin Veiling Middelburg 7 holen Intrede ds P. Kloosterman te Kloetinge Vacantietoeslag voor gemeentepersoneel Ds H. C. P. M. WIEBOSCH OVERLEDEN Maandag 14 Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 (Van de ANP-correspondent) BONN, 13 Juni. „De vorming van Duitse troepen zal voor de Europese ver dediging van enorme waarde zijnf en zij is te beschouwen als een absolute nood zaak willen wij in staat zijn onze taak hier uit te voeren1', zo heeft de opperbevel hebber der Amerikaanse troepen in Europa, generaal William Hoge, in Bonn ver klaard tijdens een diner, dat te zijner ere door de vereniging der buitenlandse pers werd aangeboden, „Het is duidelijk", aldus de generaal, „dat wij voor de verdediging van Duits land gebruik zullen moeten maken van die mensen, die zeil het grootste belang hebben bij deze verdediging en dat zijn de Duitsers zeil". Duitsland met succes zijn beproefd en die anderdeels binnen afzienbare tijd zullen worden aangevoerd. De generaal kon niet zeggen of de Bussen hier iets gelijk waardigs tegenover konden stellen. Generaal Hoge sprak de overtuiging uit, dat indien deze Duitse bijdrage aan de verdediging niet mogelijk zou blijken in de vorm van de E.D.G. an dere voorzieningen zouden dienen te worden getroffen. De beslissing daar over lag echter bij de politici en gene raal Hoge meende te kunnen aanne men, dat deze bereids alternatieven in studie hadden voor het geval de E.D.G. niet verwezenlijkt zou kunnen worden. Op de vraag of de vorming van natio nale legercorpsen binnen de KD.G. van militair standpunt uit voorkeur zou ver dienen boven internationale gevormde corpsen antwoordde generaal Hoge: „Het is uiteraard van militair standpunt be zien het beste om de nationale eenheden zo groot mogelijk te houden teneinde de taalproblemen een zo gering mogelij ke rol te laten spelen. De politieke kant van deze zaak is echter een ander ding. In ieder geval is het zo, dat wij ook met gemengde legercorpsen zeer wel zullen kunnen werken, wij hebben dat bewezen in Korea, waar wij legercorpsen hadden, die uit zeven of acht nationaliteiten be stonden. We hebben daarmee zeer wel kunnen opereren. De moeilijkheden schuilen overigens niet alleen in de taal problemen, doch evenzeer in de ver scheidene stelsels van voorziening". 12 DIVISIES. Op de vraag of voor de verdediging van Duitsland met twaalf Duitse divisies zou kunnen worden volstaan, antwoordde Hoge: „Ik zou niet willen beweren, dat deze voldoende zijn, maar in elk geval vormen zjj een goede basis om mee te beginnen. Achter deze divisies kunnen wjj dan waardevolle reserves gaan op bouwen. In elk geval zouden twaalf di visies ons al een heel wat beter uitgangs punt bieden dan wjj thans hebben". Wanneer er ooit oorlog zou komen, dan zou het naar de mening van generaal Hoge „zonder twijfel van beide zijden een atoomoorlog worden". Hij geloofde dat Amerika genoopt zou zijn, met het oog op zijn minderheid in getal atoom wapenen te gebruiken „zonder op de te genpartij te wachten". Met welk concreet doel in een nieu we oorlog de atoomwapenen zouden worden gebruikt kon generaal Hoge niet zeggen. Wel geloofde hij niet, dat zij zouden worden aangewend voor de vernietiging van steden. „De bombar dementen van steden hadden, aldus de generaal die dé voorhoede leidde van de troepen, die tien jaren geleden van- Vragen n.a.v. suggestie. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. Het Tweede Kamerlid, de heer Beernink (C.H.) heeft de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting gevraagd noe hij denkt over de instelling van een 55-urige werkweek in het bouw bedrijf gedurend# de zomermaanden. Door de instelling van zo'n werkweek zou de productiviteit tijdelijk met tien procent kunnen worden opgevoerd. Deze vraag spruit voort uit de sug gestie, die de voorzitter van de Ned. Chr. Aannemers- en Patroonsbond vo rige week in Groningen heeft gedaan tijdens het jubileumcongres van deze bond. af de Normandische kust oprukten naar het hart van Duitsland en Tsje- choslowakije, niet veel effect gesor teerd aangezien zij nergens de wil tot verdediging hebben kunnen breken". Een andere ervaring was, dat de atoom wapenen de grondtroepen niet overbodig zou maken. Deze laatste bleven ook in een moderne oorlog en ondanks alle over macht in andere wapenen onontbeerlijk om gebied te veroveren. Het overwicht van Amerika in atoom wapenen was volgens de generaal Hoge thans groot genoeg om Ruslands over wicht in mankracht uit te balanceren en om Amerika in staat te stellen zelfs met beperkte krachten een oorlog te winnen. Generaal Hoge introduceerde voor de pers een groot aantal neiuwe wapenen, onder meer atoomkanonnen en bestuur bare projectielen, die deels reeds in Ingezonden Mededeling (adv KeelP»»* hooftfp|jn 9 20 tabletten 65 cl. Ingezonden Mededeling (adv.) In 1955. A»N*V»V.-congres naar Zeeland ENSCHEDE, 12 Juni. Tijdens de algemene vergadering van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer, die dit jaar te Enschede wordt gehouden, is zonder hoofdelijke stemming het besluit genomen het con gres in 1955 in Zeeland te houden. In een rede heeft de voorzitter der A.N.V.V., mr dr L. N. Deckers, er op gewezen, dat de organisatie geen be wondering heeft voor het fooienstelsel in ons land. Herhaaldelijk spreken buitenlanders hierover hun misnoegen uit. Voorts heeft mr Deckers mededelin gen gedaan ovef de veelbesproken plannen om het vreemdelingenverkeer te bevorderen. Het bestuur meent, dat van een centraal orgaan dient te wor den afgezien, aangezien dit lichaam niet de gewenste uitwerking zou heb ben, indien men daarbij met de vele van de zijde der V.V.V.'s geuite wensen rekening zou moeten houden. Er zal echter een grotere binding tussen de A.N.V.V. en de grote bedrijven in ons land moeten komen. Het streven zal er in de toekomst op gericht moeten zijn, dat men komt tot een structuurverandering, die het werk vergemakkelijkt. Het bestuur stelde daarom voor een commissie te benoe men om te onderzoeken in hoeverre de statuten daartoe herzien moeten worden. Deze commissie, gevormd door bestuursleden, zal worden bijgestaan door de directeuren van de plaatselijke en provinciale V.V.V.'s. De vergade ring ging hiermee accoord. mannen die „gezien" zijn, prefereren Wat een verschilhaar dat mooi en soepel zit of die nare geplakte haren. Laat Uvo haar welverzorgd zijn - gebruik Brylcreem, de volmaakte hairdressing. Met Brylcreem nooit overdadige vettigheidde oliën zijn geëmulgeerd. De heilzame bestanddelen verkwikken de hoofdhuid, be- L strijden roosvorming, maken droog haar weer vitaal. voor mooi, gezond haar County Laboratoriet Ltd., Btanmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam Actiefonds vergaderde VLISSINGEN, 14 Juni. De Schel- destad zal er tijdens de komende fees ten feestelijk uitzien. Er zullen versie ringen worden aangebracht en verschei dene monumenten en monumentale ge bouwen zullen in een zee van licht ba den. Een en ander is meegedeeld tijdens de vorige week gehouden vergadering van de Stichting Vlissings Actiefonds. Felle critiek. AMSTERDAM, 11 Juni. Naar de Voogdijraad te Amsterdam thans offi cieel heeft meegedeeld, is besloten het 13-jarig Joodse oorlogspleegkind Re becca Meljado in een rooms-katholiek pleeggezin te plaatsen. Van Joodse zijde is hier o.m. het vol gende commentaar op gegeven: „Deze beslissing komt misschien voor de een als een schok, voor de an der als een logisch gevolg van de we derwaardigheden van dit Joodse meis je. Maar dan toch alleen, zolang hij geen kennis heeft genomen van de omstandigheden waaronder dit is ge beurd. Want wie deze hoort moet wel met de grootste verontwaardiging zich verzetten tegen een handelwijze, die kennelijk is ingegeven door andere overwegingen dan het belang van het kind." Volgens het commentaar, afge drukt in het Nieuw Israëlitisch weekblad, zouden Joodse instanties geen gelegenheid hebben gehad met het kind in contact te komen. Zelfs Joodse psychologen schijnen te zijn geweerd en dat ondanks het feit, dat het meisje oorspronkelijk aan een Joods pleeggezin zou worden toege wezen. Het artikel, dat geschreven is on der het opschrift: „Onduldbaar", be sluit: „Wij, Joden, vatten deze be slissing op als een slag in ons ge zicht". Chr. Onderofficieren bijeen (Van onze redacteur). UTRECHT, 11 Juni. De Nationale Christen-Onderofficierenvereniging en haar onafscheidelijke tweelingzuster, de Chr. Sociale Onderofficierenvereniging, hielden Donderdag en Vrijdag hun jaarvergadering te Utrecht. Een gezellige ontmoetings avond met koorzang, declamatie en harpspel verbond beide vergaderdagen, waarop het werken geblazen was. De Dankbaarheidsactie voor de werving van nienwe leden, 'die ruim een half jaar geleden werd ontketend, vond hier haar afsluiting en het resultaat stemde werkelijk tot dankbaarheid. Het ledental klom hierdoor van 2309 tot 3040. Bij het 80-jarig jubileum van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" was toegezegd, dat voor elk bij deze actie gewonnen nieuw lid f 1.zou worden afgestaan voor de inrichting van de nieuwe militaire tehuizen. Ook deze schuld der dankbaarheid werd hier afgelost en de kol. b.d. G. Wielinga kon voor „Pro Rege" dus f 731 in ontvangst nemen. Donderdag werd het ontwerp-regle- ment van het Fonds tot Uitkering na Overlijden (Funo) aanvaard. Ook besloot de vergadering toe te treden tot het Centraal Overleg Militaire Ambtenaren oftewel COMA, waarin regelmatig con tact zal worden onderhouden met de r.k. zusterorganisatieSt Martinus, de Bond van Beroepssehepelingen bij de Zeemacht en de Marechaussee-vereniging. De neu trale onderofficierenbond „Ons Belang" achtte de tijd voor toetreding nog niet gekomen, doch voor hem blijft een plaats gereserveerd. Vrijdag werd een telegram van aan hankelijkheid gezonden aan de Koningin, gevolgd door het zingen van het volks lied en het in deze kring traditionele „driewerf hoera". Ook de Koning der Belgen werd met drie hoera's geëerd in verband met de aanwezigheid van adj. Emile Thauvoye, die de Belgische Evang. Ver. voor Onderofficieren vertegenwoor digde. De voorzitter, de heer H. J. Wind- gassen uit Arnhem, verwelkomde verder ds H. van Beek als vertegenwoordiger OPENBARE AANBESTEDING. Namens zijn opdrachtgever de Ver. tot Stichting en In standhouding van een School met de Bijbel te Scharen- dijke, zal ondergetekende in percelen en in massa in het Openbaar aanbesteden, over eenkomstig het Aanbeste dingsreglement W.B. het bouwen van een 3- klassige L.O. School te Scharendjjke. Perceel I: het gehele werk met uitzondering van het loodgieters-, electriciteits- en schil derwerk. Perceel H: het loodgie- terswerk. Perceel in: het electri- citeitswerk. Perceel IV: het schilder werk. en in massa. Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van de architect, Rouaanse Kaai 23 te Middelburg tegen betaling van f 12.50 per stel et na ontvangst van een rsstwissel ten bedrage van 12.75. Rest.tutie voor inlevering van ongeschonden exempla ren op de dag van de aan besteding f 10. De aanbesteding vindt plaats op Maandag 28 Juni 1954 om 11.30 uur in het Gemeente huis van Eikerzee te Scha- rendijke. De Architect, Ir. F. H. KLOKKE. Tel. 2938. Notaris B. A. VAN VERRE is voornemens op Donder dag 17 Juni 1954 des avonds 8 uur in het Notarishuis aan de Koepoortstraat in het openbaar te verkopen: 1. Een HUIS met TUIN aan de Seissingel 48, groot 1 a. 97 c.a. Lasten f 73.10. Bovenwoning onmiddel lijk en benedenwoning binnenkort ontruimd te aanvaarden. 2. Een HUIS met TUIN aan de Veersesingel 184, groot 1 a. 93 c.a. Verhuurd voor f 33.75 p. m. Lasten f 38.28 Te bezichtigen: 15 en 17 Juni van 1012 en 24 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van voornoemde Nota ris, Rouaansekaai 35, Mid delburg, tel. K 11802123. BREDASCHE KOOK-, HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL, Boeimeersingel 10, Breda, Tel. 9319. INTERNAAT EN EXTER- NAAT. Aanvang nieuwe opleidin gen 1 Sept. a.s. Vormingsklas Huishoudkundige Huishoudkundige voor inrichtingen Hulp in de huishouding Kinderverzorgster, enz. 'rospectus verkrijgbaar Abonneert op dit blad Helpt mee aan de Meiboom in de kap. Helpt mee, naar Uw vermogen met weinig of veel, om de jubileumgift aan de Vrije Universiteit op 20 October 1955 op 1 millioen te brengen. Dan kan de uitbouw van de medische faculteit met Uw hulp tot stand komen. Draagt een bouwsteen bij. De VU is ook van UI Giften kunt U storten op girorekening 605500 t/n van Jubileumfonds VU Amsterdam. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze plaatselijke agenten en vertegenwoordigers van de hoofdlegerpredikant, de heer O. de Moor van het P.I.T., kap. D. Mantz van de Nat. Christen-Officierenvereni ging en afgevaardigden van militaire zusterorganisaties. De jaarstukken werden ongewijzigd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Smallenbroek uit Voorburg, bleek dat de vereniging thans 39 afdelingen en 7 correspondentschap pen heeft. Nieuwe correspondentschap pen werden gevestigd in Fontainebleau, Paramaribo en Sorong. Een groot aantal voorstellen werd be handeld, waarbij vrijwel alle aspecten van het militaire leven als bevordering, legering, verlof maar toch vooral de huisvéstingsmoeilijkheden en de funeste gevolgen hiervan voor de gezinnen de revue passeerden. De heer H. R. Plomp, secretaris van het C.N.V., sprak tenslotte over: „De sociaal-paedagogische taak der Chr. vak beweging". Overplaatsing Ned. Heide Mij Donderdag jl. zijn de kantoren van de Ned. Heidemij „Tholen" overgeplaatst naar St Maartensdijk, n.l. bij de Woud- hoek. j ,^tiHcAND Oudjes op reis. De oudjes van Kamper land hebben Vrijdag met 22 auto's een reis naar N.-Brabant, gemaakt waar o.m. Kaatsheuvel werd bezocht. Bij de terug keer in het dorp stond het muziekgezel schap „Ons Genoegen" al gereed om de intocht met pittige marsmuziek op te luisteren. De heer J. C. de Munck dank te namens de oudjes voor dit genoeglijke uitstapje. KORTGENE Raad komt bijeen. Woensdagavond om half acht zal de gemeenteraad vergade ren. Op de agenda staat o.m. het nemen van besluiten inzake de drinkwatervoor ziening in verband met het feit, dat bin nen afzienbare tijd een aanvang gemaakt zal worden met de plannen voor de aan leg van waterleiding op Noord-Beveland. Tevens is er een voorstel tot het afbre ken van de oude openbare lagere school met het gymnastieklokaal en krotwonin gen. ST. PHI LI PS LAND Burg. Stand. Geboren: Margaretha P., d.v. C. J. Wesdorp en L. Wagemaker; Ne- hemia A., z.v. Jac. v. d. Reest en C. A. de Vos; Pieter, z.v. M. Geluk en P. H. Boerboom; Kornelia W., d.v. J. Roos en J. B. Kramer. Gehuwd: Is. G. de Jager, 22 j. en A. Boudeling, 21 j.; P. Lindhout, 22 j. en A. G. Faassen, 19 j.; Joh. Verwijs, 28 j. La. Bakker, 22 j. Overleden: G. C. Noorthoek, 70 j., e.v. J. C. den Braber. WEMELDINGE Opbrengst Collecte. De Rode Kruis col lecte te Wemeldinge heeft opgebracht f 395.—. De vlaggemasten zullen ook nu weer op het Bellamypark worden geplaatst, voor de feestelijke gebeurtenissen ge tooid met de Vlissingse en Zeeuwse vlaggen. Voor het bezoek aan de St Jacobstoren, het badstrand en het mu seum zullen weer reductieboekjes worden verstrekt. Met de commissie van overleg, die bij de feesten van „Nieuw Walcheren" enkele punten in de stad zal versieren, wordt samenge werkt evenals met de Bond van Buurt verenigingen, en Gemeenschappelijk Belang. Met het gemeentebestuur wordt contact opgenomen om weer te komen tot zomeravondconcerten op de Boulevard en getracht zal worden om deze net als voor de oorlog wekelijks te doen plaats hebben. LICHTACTIE. Tevens werd gesproken over de lichtactie 1954. Verlicht zullen wor den de St. Jacobstoren en de kerk. de Oranjemolen, het standbeeld van Frans Naerebout, de gevel van het Beursgebouw, de kerk in de Paul Krugerstraat, de watertoren, enkele achtergevels in de Spuistraat, de Vissershaven, het Beeldenhuis, de fontein in het Bellamypark, de to ren van de De Ruyterschool en en kele gevels aan de Nieuwendijk. Op het Betje Wolffplein zal 'een licht- parapluie worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling om deze verlichting op de feestdagen van „Nieuw Wal cheren" en gedurende een aantal dagen in Juli en Augustus te laten branden. Voor de uitvoering van dit plan is een bedrag benodigd van om streeks f 2500. CONTRIBUTIEVERHOGIN G Uit het financieel verslag over 1953 bleek, dat ontvangen werd f 9606,68 en dat er een batig saldo was van f 1271,99: Besloten werd voorts om de twee vacatures, die in het bestuur zijn ontstaan door het bedanken van de he ren J. L. Verhagen en H. A. Bosshardt in de volgende vergadering aan te vul len. Bij de rondvraag kwam naar voren, dat er plannen bestaan om de contri butie weer te verhogen tot f2.per week, "waarmee de vergadering zich volkomen kon verenigen. Dit punt zal echter op de agenda van de najaars vergadering worden geplaatst. KLOETINGE, 13 Juni. Na in de morgendienst door dr L. J. Cazemier, Ned. Herv. predikant te Schiedam in zijn ambt als predikant der Ned. Herv. Kerk te Kloetinge te zijn bevestigd, heeft ds P. Kloosterman des avonds om 5 uur zijn intrede gedaan. Na het zingen van Ps. 100 las hij de gemeente enkele schriftgedeelten voor. Als tekst voor zijn preek had ds Kloosterman Matth. 11 vers 28: Komt allen tot Mij, die vermoeid en belast zijn en Ik zal U rust geven", gekozen. Ds Kloosterman begon zijn predi king met God dank te brengen voor het grote geschenk, dat hij op deze c\.g had ontvangen, omdat hij in het bijzijn van zijn ouders, zijn gezin, zijn oi d-collega's en vrienden voor het eerst Gods Woord mocht verkondigen. Hij vergeleek dit alles als het einde var. een bwrljcht. Het panorama op de top was weids en groots. Hij voel de Gods nabijheid, Gods genade, Die dit uitzicht geeft. Doch op de top kan geen mens blijven leven. De afdaling begint weer, de weg terug naar het dal, waarin het leven bruist. Toch is het geen droeve tocht, want men heeft immers Gods nabijheid gevoeld. Nu kan aan ue schone opdracht begon nen worden: Gods Woord verkondigen in de kerk, thuis, op school, bij de zieken enz. Deze opdracht is moeilijk. Hiervan was de predikant doordron gen en daarom vroeg hij de gemeen te Kloetinge om de tocht samen ta beginnen, de ogen gericht op de Hei land. Want dan zullen de moeilijk heden kunnen worden getrotseerd. Aan het einde van de dienst hebben verschillende sprekers het woord ge voerd. Namens de classis sprak ds W. C. van Burgeier uit Kruiningen, namens de ring Goes ds S. P. de Roos uit 's-Heer Hendrikskinderen. Burge meester mr H. N. Baron Schimmel- pennick van der Oye sprak namens de burgerlijke gemeente een woord van welkom, namens de kerkeraad van Schiedam ds Hofman en tenslotte de heer P.eynhout namens de kerke raad van Kloetinge. Ds Kloosterman bracht vervolgens de diverse sprekers dank. In het bij zonder richtte hij zich tot zijn ouders, die deze dag machten beleven en dr Cazemier, die hem bij zijn studie ter zijde heeft gestaan. Gemeenteraad Ovezande. De raad besloot in haar vergadering tot toekenning van een 3-tal premies woningverbetering, n.l. aan de heren A. Raas, W. Remijn en P. Martens. Aan de Chr. Stichting voor school- en be roepskeuze in Zeeland werd besloten subsidie te verlenen ad f 10 per te be handelen geval uit de gemeente. Vastgesteld werden de rekening over 1953 van de gemeenschappelijke mo torbrandweer en de vleeskeurings dienst. Zowel de begroting 1953 als 1954 werd op enkele punten gewijzigd. Het gemeentepersoneel zag zich een vacantieuitkering toegekend overeen komstig de regeling voor het rijksper soneel. De verordening inzake het voorko men, beperken en bestrijden van brand werd op enkele punten gewijzigd en op aandrang van Ged. Staten werden bepalingen opgenomen waaraan gara ges moeten voldoen. De vergoeding van de R.K. en de Chr. school over 1953 werden vastge- gesteld. Aan de gemeente-geneesheer dokter Luijckx werd* per 1 Juli ontslag ver leend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Per gelij ke datum werd hij aangesteld op ar beidsovereenkomst. De reinigingsrechten werden gewij zigd met ingang van 1 Januari 1955. Dan zal voor het ophalen van huisvuil een recht verschuldigd zijn van f3.50 per jaar, terwijl dan voor medegeven van bedrijfsvuil extra zal moeten wor den betaald een bedrag van f 5 per jaar. Tenslotte besloot de raad een bij drage te verlenen aan de P.Z.E.M. voor aansluiting van acht woningen aan de Borsseledijk en de Westeindsedijk aan het electriciteitsnet. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. Na een langdurige ongesteldheid is te Biervliet overleden ds H. C. P. M. Wiebosch, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aldaar. De overledene, die in 1909 geboren is, werd in 1936 candidaat in Noord- Brabant, en op 9 Mei 1937 te Giessen- Oudekerk predikant. In 1946 kreeg hij eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus, maar in 1947 trad hij weer in actieve dienst en verbond zich op 21 September van dat jaar aan de gemeente Biervliet, waar hij zich voor de restauratie van de kerk verdienstelijk heeft gemaakt en aan het christelijk verenigingsleven een aandeel nam. BEROEPINGSWERK Geref. Kerken. Beroepen te Tholen-Poortvliet, D. Bakker, cand. te Velzen. H. Ingezonden Mededeling (Adv.) Blus dat Zuurbranden op Uw maag. Nog beter: voorkom het. Met Rennies. U hoeft geen vrees te hebben voor overtollig maagzuur en het pijnlijk zuurbranden dat daardoor ontstaat. Neem Rennies bij voorbaat, iedere keer dat gij iets eet dat wel eens „ver keerd zou kunnen vallen". 't Zou interessant zijn, als ge in Uw omgeving eens vroeg, wie wel allemaal Rennies gebruiken. Met Rennies behoort lijden aan zuur- brand tot het verleden. De brand is al geblust vóórdat ze uitslaat. £te Radio* bienqt oni DINSDAG 15 JUNI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Idem. 7.45 Morgen gebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Katholiek nws. 13.20 Lichte muz. 13.40 Symphonette-ork., klein koor en sol. 14.10 Gram. 14.40 Radio Philh. ork. en soliste. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: W. Lionarons: „Jeugdorganisaties in Suriname". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Ds G. van Beusekom: „Vogel leven op de Engelse rotskust. (Farne-Is- lands)19.00 Nws. 19.10 Act. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 19.45 Opening v. h. Holland Festival 1954: „Otello", opera. In de pauze: „Ouders en kinderen", caus. en gram. 23.30 Nws. 23.45 24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Hammondor gelspel. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Promenade ork. 14.00 „Wij ontdek ken Amerika", caus. met muz. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 „Aan de zee ontrukt", caus. 17.50 „Het Wereld Esperanto Congres". 18.00 Nws. 18.15 Pi anospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Musette ork. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Koor- conc. 19.30 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 „Het Nationale karakter van de AVRO", caus. 20.10 Gevar. muz. 20.50 „Aanrijding in Joegoslavië", caus. 21.00 Lichte muz. 21.30 Gram. met interv. 22.15 De Con ferentie in Genève. 22.20 Dansmuz. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nws. 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3