LANIEL DIENT ONTSLAG IN; COTY VRAAGT BEDENKTI|D ver Franse regering gevallen over het vertrouwens votum inzake Indo-China Mandes France formateur Eerste Zeeuwse culturele dag in Hulst Dodelijke aanrijding te Kruiningen Friese tweeling maakt het opperbest Politieke crisis, die wel zeer ongelegen komt PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Prins Bernhard naar Zuid-Afrika k SNIPPER NIEUWS De diensttijd in Nederland Contacten met de Provincie Oost-Vlaanderen werden hernieuwd Leeuwarder chirurgen werkten 45 minuten onder hoogspanning Inbraak bij Nat, Reserve te Goes ff' 'd//; Koningin opnieuw naar Zeeland Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2806 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord MAANDAG 14 JUNI 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I, Catsman, Aardênburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. kunt U op pag. 2 lezen hoe Za terdag ruim 400 wandelaars en fietsers hebben meegedaan aan de tochten, die door ons blad op Zuid-Beveland waren uitgestip peld. Dat het een waar feest ge worden is zult U met ons eens zijn. Maar nu onze vraag: Doet U volgend jaar ook mee? PARIJS, 14 Juni. De politieke verdeeldheid in Frankrijk viert weer hoogtij sinds Zaterdag de regering Laniel in de Nationale Ver gadering is verslagen en de premier daarop president Coty meedeelde, dat het kabinet ontslagen wilde worden. Twee regeringspartijen Gaullisten en radicalen stemden tegen de buitenlandse politiek ten aanzien van Indo-China en daarmee was het lot van Laniel bezegeld. Dertien stemmen kwam de Franse premier, die het elf maanden heeft volgehouden, tekort. 293 stemmen voor de regering, 306 afgevaardig den tegen. Dit was net te weinig om de regering automatisch te laten aftreden. Dit was gebeurd als het aantal tegenstanders 314 was ge weest. Doch nu acht radicale en vier gaullistische ministers besloten hebben af te treden, was met de uitslag van de stemming de regering- Laniel gevallen. Er was weer eens een politieke crisis in Frankrijk ontstaan op een moment, dat het land in groter moeilijkheden zit dan tevoren. Het is daaruit te verklaren, dat president Coty het ontslag van de regering nog niet heeft aanvaard, doch 48 uur bedenktijd heeft gevraagd. Vanmiddag komt het kabinet bijeen en zal Coty meedelen, wat het resultaat is geweest van het overleg, dat hij in deze 48 uur veelvuldig met diverse politieke leiders heeft gehad om de crisis snel op te lossen. Zondagavond deelde de president mee, dat hij het ontslag nu reeds aanvaardde. snelle stemming over de Europese verdedigingsgemeenschap wilde be werken. De verhouding tussen Laniel en de radicalen is verkoeld, omdat deze partjj Lanieis v-rkiezing tot presi dent in December j.l. onmogelijk hebben gemaakt. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. - Prins Bernhard zal op uitnodiging van de regering van Zuid-Afrika in September a.s. een bezoek aan Zuid-Afrika brengen. De Prins zal op 25 September in Zuid-Afrika aankomen en er -twee weken vertoeven. Het reisprogramma draagt de eerste week een officieel karakter, daarna zullen onofficieel bezoeken worden gebracht aan verscheidene streken van het land. Toen Joseph Laniel Zaterdag morgen in de Nationale Vergadering kwam kréég hij een koele ontvangst. Alleen de leden van de (r.k.) M.R.P. en de leden van zijn eigen party (de conservatieven) juichten hem toe. Hy legde een verklaring af, waarin hij er de nadruk op legde, dat het ge makkelijker is een regering omver te werpen, dan een nieuwe te vormen. DRAMATISCH. Bepaald dramatisch werd het toen Laniel uitriep: „Indien er in dit huis een meerderheid is, die voor stander is van een Aziatisch Mün- chen en een opgeven van het Atlan tisch Pact, laat deze meerderheid dan een regering omver werpen, die trouw is aan Frankryk en zijn bondgenoten". Tenslotte herinnerde Laniel er aan, dat de regering haar bestaan op het spel heeft gezet ingeval van aanvaar ding van drie moties der oppositie, waarin de regeringspolitiek ten aan zien van Indo-China wordt gecriti- seerd. Een gaullistische generaal deed een heftige aanval op de minister van Defensie, Pleven, wien hij toevoegde: „Indien u gaat, zal de politieke sfeer mLschien beter worden". Ook tegen Bidault, die yiings was teruggekeerd uit Genève, werden fel le beschuldigingen geuit. 48 UUR. Een bedenktijd van 48 uur heeft president Coty gevraagd eer hij Lanieis ontslag aanvaardt. De Franse president gebruikte de Zaterdag en fe Zondag voor besprekingen met kanse politici om te trachten of Lanieis coalitie op te lappen valt of oi korte termijn een nieuwe regering te vormen. Het eerste is vrijwel on mogelijk tenzij Bidaults partij, de M.R.P., terugkomt op het besluit niet langer mee te werken, als er wyziging zou worden gebracht in de buiten landse politiek. En het is immers juist op het purt van het buitenlandse be leid, dat Laniel gevallen is. DE NEDERLAAG. Naar later bekend is geworden zijn het de radicalen en de gaullisten ge worden, die ondanks het feit, dat zij tot de regeringspartijen behoren, de val van het kabinet hebben bewerk stelligt. Van de 75 gaullisten hebben er 44 tegen de regering gestemd. Van de 76 radicalen stemden er 33 met de socialisten en de communisten tegen de regering. En waarom? De gaullisten omdat ze kopschuw zijn geworden, toen Laniel samen met de M.R.P. een A 1 r President Coty heeft Zondag avond de links-radicaal Pierre Men- des France verzocht kabinetsforma teur te worden. Mendes France is sinds lange tijd voorstander van directe onder handelingen met de Vietminh-leider, Ho Tsji Minh, „zolang er nog tijd voor is". Naar men aanneemt, heeft Men des France weinig kans de 314 stemmen op zich verenigd te krij gen, die hij nodig heeft om premier te worden. President Coty zal niet bekend maken, dat hij het ontslag van de regering Laniel aanvaardt, voor hij iemand heeft gevonden, die kabi netsformateur wil zijn, aldus werd Zondagavond te Parijs vernomen, Vooraanstaande gaullistische par lementsleden eisten een nationale eenheidsregering onder leiding van generaal de Gaulle. In het besef dat er in dit stadium geen kans was de Gaulle terug te roepen, was hun al ternatief, volgens hun woordvoer der, een kabinet, dat zich alleen bezig zou houden met de proble men van Indo-China en Noord Afrika en dat nieuwe verkiezingen zou voorbereiden. Mededelingen aan de Tweede Kamer. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. De Legervoorlichtingsdienst deelt het A.N.P. mee, dat de minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, nog voor de behandeling van de Defensienota aan de Tweede Kamer mededelingen hoopt te doen over de diensttijd. Deze mededelingen zullen verband houden met het feit, dat er onderhandelingen worden gevoerd om tot een verkorting van de diensttijd in ons land te komen. Ter afsluiting van het Zeeuws Landjuweel HULST, 12 Juni. Ter afsluiting van het Zeeuws Landjuweel voor Ama teurtoneel is vandaag in het eeuwenoude Hulst voor de eerste maal een Zeeuwse Culturele Dag gehouden. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de uit reiking der prijzen aan de winnende verenigingen tijdens een bijeenkomst in het Concertgebouw door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot. De vele gasten hebben zich door het aanhoren van een tweetal gedegen lezingen ook verdiept in dc problemen en de mogelijkheden met betrekking tot het regionale culturele leven. Deze Culturele Dag droeg een bijzonder karakter door de aanwezigheid van vertegenwoordigers van de Provincie Oost-VIaanderen onder wie de Gouverneur, de heer M. van den Boogaarde waarmede het Provinciaal Bestuur van Zeeland reeds een aantal jaren culturele contacten onderhoudt. Voor de middagsamenkomst heeft het gemeentebestuur van Hulst de deelnemers aan deze dag officieel ontvangen. Een dode en gewonde GOES, 13 Juni. Hedenmorgen is te Kruiningen een verkeersongeval gebeurd, waarhij de heer C. P. uit Veere werd gedood en de heer A. G. uit Veere ernstig werd gewond. Het ongeval geschiedde toen een uit de richting Bergen op Zoom ko mende auto, bestuurd door mevrouw L. B. uit Breda, van de Rijksweg links wilde afslaan, waarbij zij in botsing kwam met- een door G. bereden motorrijwiel, dat uit de richting Mid delburg kwam. By de botsing werd de duo-passa gier van de motor geslingerd en kwam 20 meter verder neer. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis Oostwal te Goes .overgebracht. Operatie slaagde uitstekend LEEUWARDEN, 14 Juni. De Friese (Siamese) tweeling heeft Zaterdag een operatie ondergaan, waardoor beide kinderen, twee meisjes, van elkaar werden gescheiden. Het medisch ingrijpen, dat geschiedde in het ziekenhuis te Leeuwarden, is boven verwachting geslaagd en Zondagmorgen kon worden bekend gemaakt, dat de heide kinderen het opperbest maken. De gehele operatie had slechts 45 minuten geduurd en de medici hadden onder hoog spanning gewerkt. Geen wonder, dat de ouders van de kinderen overgelukkig waren, toen ze op de hoogte werden gesteld van de goede afloop van een dergelijke operatie, die slechts zelden geslaagd kan worden genoemd. De doktoren hadden Zaterdag na de moeilijkheden deden zich niet voor. De Zes leden van het Japanse parle ment zullen een bezoek brengen aan de Sowjet-Unie. Zij willen praten over d handel tussen beide landen en ondertussen ook eens proberen een aantal Japanse krijgsgevangenen, dat nog in Husland wordt vastgehouden, los te krijgen. De vroegere Perzi sche minister van Buitenlandse Za ken, Hoessein Fatemi, die sinds de dag van rijn arrestatie, 13 Maart j.l., in een ziekenhuis verbleef, zit nu in de gevangenis. Hij houdt er oud-pre mier Mossadeq gezelschap en kan daar nog et j napraten over de mis lukte poging de Sjah uit het land te bannen. De V.P.R.O. heeft door middel van een actie „een ton voor Triest" nu al tweehonderdduizend gulden bijeen gekregen. Dat betekent, dat een honderdtal zieken met hun huisgenoten, die in vluchtelingen kampen verblijven, naar ons land kunnen komen. De inzamelingsactie wordt voortgezet. -• Alle vier de Prinsessen '-ebben Zaterdagavond in "uizen deelgenomen aan een ballet uitvoering van de klassen van mevr. Hans Snoek en Kit Hoytingh. Opge voerd werden „Sneeuwwitje" en „De Sneeuwkoningin". Zaterdag is de eerste grootscheepse B.B.-oefening ge houden. Ruim 1200 vrijwilligers uit Utrecht, hebben prof. Beel, de mi nister van Binnenlandse Zaken, laten zien, wat ze waard zijn. Aan dr A. C. Drogendijk, arts te Dordrecht, is voor de cursussen 1953'54 en '54 '55 een leeropdracht in de sociale geneeskunde aan de V.U. verstrekt. De jaarlijkse week voor veilig ver keer vindt dit jaar plaats van 12 tot en met 17 Juli a.s. De actie richt zich in het bijzonder tot de voetgangers. Over veilig verkeer gesproken Een Amsterdamse dame is tot de ontdekking gekomen, dat zy bij het uitslaan van een stofdoek een platina sierspeld van haar kleding is kwijt- gw aakt. Met de stof zonder waarde is de speld, die de lieve som van 4500.w ard is, verdwenen. operatie het grootste stilzwijgen be waard, maar Zondagmorgen waren ze bereid mede omdat de ouders an ders zouden worden lastig gevallen met vragen om bijzonderheden -y- een en ander van deze gebeurtenis te ver tellen. HET VERLOOP Dr Zwygman, de narcotiseur vertel de, dat Folkje, het levendigste van de twee meisjes het laatst was ingedom meld. Binnen de vastgestelde tijd wa ren de beide kinderen weer wakker en ze gedroegen zich daarna als andere kinderen in gelijke omstandigheden. Op beiden werd bloedtransfusie toege past en ook werd hen vocht toege diend Het inluiden van de narcose ge schiedde om 14.33 uur, daarna kon om 15.25 uur de eerste huidsnede worden gemaakt. De scheiding was daarop om 15.38 een feit. Nadat bei de meisjes op afzonderlijke tafels waren afgeholpen, wees de klok 16.15 aan. Het verloop van de scheiding is dan ook boven verwachting geweest en verliep vlotter dan men zich had gedacht. „Ik kan u wel zeggen, zo begon de leider van de hoofdgroep der chirur gen, dr H. L. Straat, daarop zijn ver haal, dat ik mij nu zenuwachtiger ge voel dan gister. Het werk van een chi rurg speelt zich in de stilte af en gaat alleen tussen hem en de patiënt. Alle doktoren en de zusters en allen, die met de operatie te maken hebben ge had, hebben de laatste dagen in grote spanning doorgebracht". De operatie moest geschieden in een sfeer, die dr Straat niet kon beschrij ven. De operatiezaal was als het ware een piste, zelfs zij die zich op een af gescheiden ruimte bevonden, waren in het groen gekleed. Er is van deze ge wichtige gebeurtenis bovendien nog een film opgenomen bestemd voor ver toning in medische kringen. Wat de operatie betreft vertelde dr Straat nog, dat het hem was meegeval- i len. Alles ging betrekkelijk snel en veronderstelde leververbinding was in derdaad aanwezig, maar de plaats van die verbinding was minder groot en dik, dan bij de Engelse tweeling. Na de scheiding kon met vreugde worden geconstateerd, dat er levens vatbaarheid was voor beide meisjes af zonderlijk Bij een van de Engelse kin deren, die destijds in Londen werden geopereerd, ontbraken de bijnieren en daarom was een der kinderen ten dode opgeschreven. De kindertjes, die zich nu gedra gen als babies van dezelfde leeftijd, zqn daarop apart genomen. Maar als een echte eencellige tweeling stond dit de dames maar slecht aan. Daar na zy'n de bedjes naast elkaar ge plaatst en liggende in een lits-ju- meaux werden ze weer onmiddellijk rustig. GELUKKIGE OUDERS „Wy als ouders, zo vertelde vader de Vries, hebben al deze maanden van voorbereiding in grote spanning ge leefd. Wy hebben veel gebeden en ge smeekt en God gister gedankt voor het behoud van onze meisjes". Dat ook de dank der ouders uitging naar alle 35 personen, die bij de operatie betrokken zijn geweest, spreekt wel haast van zelf. Een Engelse prof. Aird, die de ope ratie op verzoek van de Leeuwarder doktoren van nabij heeft gadegeslagen, toonde zich ook uitermate verheugd over het resultaat. Hij achtte het een unicum, dat een dergelijke operatie in een gewoon ziekenhuis kon worden verricht en dat men daarvoor niet naar een universiteitsstad behoeft te gaan om de operatie in een academisch zie kenhuis te laten verrichten. Dit betekent voorzeker in de eerste plaats een compliment voor dr Straat en zqn bekwame medewerkers, die dit ook ten volle verdienen. Voordat de Commissaris der Konin gin tot het uitreiken der geldprijzen overging, herinnerde hy nog eens aan de grote betekenis van het amateurto neel voor de plaatselijke gemeenschap pen: de jaarlijkse uitvoeringen zijn grote evenementen en zij bevorderen de burgerzin en de goede sfeer in niet geringe mate. Het wisselvaandel een creatie van de naaldkunstenares Josje Smit bestemd voor de win naar van de 1ste prijs, de St. Joseph's Ghesellen uit Hulst, was nog niet gereed en voorlopig ontving deze ver eniging een schetsontwerp. Het Mid delburgs Dilettanten Toneel won de tweede en Onderling Kunstgenot uit Goes de derde prijs. In zijn openingswoord had mr dr A J. J. Mes als voorzitter van de Zeeuw se Culturele Adviesraad de winnaars gelukgewenst en de jury dank ge bracht voor haar allerminst eenvoudi ge werk. Herinnerd werd aan het feit, dat men dit Zeeuws Landjuweel in eenvoudige vorm herleeft wat eeuwen geleden de Rederijkers al deden. Naar de mening van mr Mes was bet aantal deelnemers dit jaar tengevolge van een aantal belemmerende factoren nog te gering, maar de hoop bestaat, ■dat dirüantal volgend jaar groter zal zijn. De spreker bepleitte dan een on der scheiding in minder- en meerge vorderde toneelclubs. WAT ZEELAND DOET Naar aanleiding Van een mededeling, dat de Provincie Oost-Vlaanderen voor culturele doeleinden jaarlijks rond 230.000 gulden beschikbaar stelt, wees de heer Mes erop, dat er toch ook in Zeeland wel iets wordt gedaan. Hij re kende met een bedrag van 125.000 gul den voor lectuurvoorziening, directe cultuursubsidies, bijdragen voor bij zondere culturele gebeurtenissen, vreemdelingenverkeer enz. wordt ge geven. „Dat doet een mogelijk be staand minderwaardigheidscomplex weer wat verdwynen", zo merkte hij op. Namens de jury heeft de heer L. Hoefnagels verslag uitgebracht over de toneelwedstrijd. Vooral besteedde hij aandacht aan de leemten, die waren Geldsbedrag ontvreemd GOES, 12 Juni. Naar wij verne men is tijdens de Pinksterdagen inge broken in het kantoor van de Natio nale Reserve te Goes. Er is een gelds bedrag ontvreemd. De dief heeft zich toegang tot het gebouw verschaft via een dakraam en is daarna over de zolder in het kantoor gekomen. Hij heeft de brand kast weten te openen en heeft het daarin voorhanden zijnde geldsbedrag meegenomen. Gelukkig was er niet -veel geld achtergebleven, zodat dc buit betrek kelijk gering is. Zover bekend heeft het verhoor van diverse personen tot op beden nog geen resultaat opgeleverd betreffende de identiteit van de dief. ontdekt op het punt van de keuze van het stuk en de regie. Overigens werd bij geen der 17 deelnemende vereni gingen een dieptepunt geconstateerd, dat dieper lag dan elders, terwql de hoogtepunten gelijk waren aan die in steden als Amsterdam en Rotterdam. ACADEMISCHE ZITTING Tijdens de academische zitting in dé Burgerzaal van het Stadhuis heeft drs J. Henrick Mulders, algemeen secreta ris van het Prins Bernhard Fonds, ge sproken over „Werkelijkheid en pers pectief van het regionale culturele le ven", hadat de Commissaris der Ko ningin zich met een woord van wel kom tot de aanwezigen had gericht. Daarin bracht jhr de Casembroot spe ciaal hulde aan de Culturele Advies raad, waarin op prettige wijze alle re ligieuze, politieke en regionale stro mingen samenwerken. Drs Mulder be toogde o.m., dat Nederland nimmer een alzqdige mondiale cultuur heeft gehad en dat het grootste gedeelte der massa nimmer aan cultuur is toege komen. Kleine groepen en dan in de steden droegen de cultuur. De verho ging van het nationale inkomen der laatste decennia heeft niet geleid tot meerdere beschikbaarstelling van gel den voor de cultuur. Drs Mulders was van oordeel, dat de oude cultuurvormen nimmer hun oude functie zullen hernemen. Toch moeten zy behouden blijven als hart en norm van het gehele culturele leven op straffe van een verval tot barbarisme. Dit normbepalend complex is onmis baar, wanneer men radio, film en te levisie op peil wil houden. Met subsi dies alleen is het probleem niet op te lossen. Men zal het moeten zoeken in een speciale fondsvorming. IN OOST-VLAANDEREN Dr Paul de Rijck, inspecteur voor culturele en sociale aangelegenheden in Oost-VIaanderen, heeft daarna ge sproken over /.Volksontwikkeling en volkscultuur op het provinciaal plan in Vlaanderen". Breedvoerig schetste hij de ontwikkeling van het Vlaamse volK en zijn zelfbewustwording, waarbij een vele eeuwen geminachte taal door dé strijd der Flaminganten tenslotte tot een bindmiddel van nog steeds niet te onderschatten betekenis is geworden. Met tal van cijfers toonde dr De Ryck aan de vele bemoeienissen van het Provinciaal Bestuur met het brede cul turele leven. Aan de lunch, die in „De Koning van Engeland" werd gehouden, hebben jhr de Casembroot en Gouverneur Van den Boogaarde over en weer dank ge bracht voor de tussen de twee provin cies gelegde culturele contacten. De heer Van den Boogaarde zal in Juli a.s. afscheid nemen ais Gouverneur we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Ged. Staten van Zeeland zuilen daarbij aanwezig zijn. Het St. Ceciliakoor uit St. Jansteen trad op zeer verdienstebjke wijze op tijdens de middagbijeenkomst. De Ste delijke Harmonie van Hulst gaf aan het begin van de avond een openlucht concert op de Markt en deze Culturele Dag werd besloten met de opvoering van „School der Dapperen" door de St. Joseph's Ghesellen. In enkele regels melden wij nog DAT de A.V.R.O. op de Donderdagen 1, 8 en 15 Juli a.s., des avonds van kwart voor 8 tot 8 uur klankbeel den zal uitzenden over het Drie-eilandenplan en het Deltaplan. Daartoe zqn en 3. Goossens. Senioren: 1. Ju- reor, 2. Jennis, 3. Schouter ven. DAT de voorzitter van het bestuur der Visserijen op de Schelde en de Zeeuwse stro- raam te openen en naar ter verhinderd. De voorzit- binnen te klimmen. De in- ter, de heer Lodder, heeft dringers eigenden zich f 80 nu een uiteenzetting gege- benevens rentezegels en ven van de organisatie der textielgoederen toe. Stichting. Ds Elshout uit Koudekerke belichtte de DAT een grote groep Ka- psycho-teehnische zijde. De DAT de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle worden op diverse plaatsen men, mr H. van der Beke pelse aardbeienkwekers, le- belangstelling was zeer ma- in Zeeland opnamen ge- Callenfels uit Middelburg den van de Tumboiyvver- tig, zodat voortgezette pro- maakt van vraaggesprek- °P '*u'' a,s- *eit noopt enigmg, aldaar, Zaterdag n paganda nog zeer noodzake- te vieren, dat hij een kwart excursie hebben gemaakt is gebleken! eeuw in deze functie werk-"-naar de bedrijven van hun zaam is. Het zal deze ge- collega's in het aardbeien achte en zeer geziene figuur centrum Zaltbommel. breken0 belangste''ling ont DAT het sub-eomité voor Zaterdagavond haar eerste Walcheren van de Chr. zomerconcert op de muziek- DAT ongenode gasten zich Stichting voor School- en tent heeft gegeven, waar toegang hebben verschaft Beroepskeuze Zaterdagmid- voor veel belangstelling he in een kantoorlokaal van 'n dag heeft vergaderd in het stond, op dit parcours kennelijk werkkeet van de fa Boele „Schuttershof" te Middel- bevreesd en presteerden dan en van Eesteren aan de burg. Volgens plan zou DAT de heer W. Vos te ook weinig. De uitslagen Edisonweg te Vlissingen. mevr. dra de Kam uit Goes Vlissingen is geslaagd voor waren: Junioren: 1. Breu- Door het stukslaan van 'n op deze bijeenkomst het het examen machine-teke- gelmans, 2. G. v. d. Driest, ruit slaagde men er in een woord voeren. Zij was ech- naar. ken. DAT ruim 3000 bezoekers Zaterdag op de wallen te Hulst getuige zijn geweest van de door de motorclub O.D.S. georganiseerde mo torcross. Er waren 2" Belgi sche en twee Duitse deel nemers. De laatsten waren Bezoek aan rampgebieden. GOES, 14 Juni. - H. M. de Koningin is voornemens om op 22 Juni a.s. een bezoek te brengen aan het rampgebied in Zeeland, voor namelijk Schouwen-Duiveland. De dag tevoren zal Koningin Juliana het rampgebied van Zuid-Holland en Noord-Brabant bezoeken. Zij zal zich op de hoogte komen stellen van de vorderingen, die in deze ge bieden wordt gemaakt met de wederopbouw. Het ligt in de bedoeling, dat de tocht wordt gemaakt met het ko ninklijke jacht „Piet Hein". Nu Koningin en Prins op 25 Juni de feestelijkheden op Walcheren zullen bijwonen, betekent dit dus, dat Zeeland twee koninklijke be zoeken binnen een week zal krijgen. DE BILT ZEGT: Enkele buien DE BILT, 13 Juni. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien, hier en daar vergezeld van onweer. Matige, l^ter nu en dan vrij krachtige wind tussen West en Noord. Vooral in de kustprovincies lagere temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1