Het $pcrl iltltel»er«l Classis Zierikzee besprak herderlijk schrijven inzake het huwelijk Spannende wedstrijden in bijna alle klassen Ik zou iedereen willen toeroepen schei uit met getob! Zeeuwse jeugd geniet ZENDTIJD VOOR ZEEUWSE ZATERDAGVOETBAL «Sporlspicgcl K. Het korfbalprogramma Derde Souburgse sportweek Miniatuur Walcheren in opbouw Voorstel Culturele Adviesraad JAARLIJKSE ZEEUWSE PRIJS VOOR SCHONE KUNSTEN Commissie voor rampgebieden gevormd Zonnemaire dankt Amsterdam Omvangrijke agenda Conclusies geformuleerd Reünie van de V.H.Z. te Goes VAN MARKT Vrijdag TT Junt 1954 ZFElT'rSCH DAGBLAD pagina 2 Er wordt aan gewerkt Er is een kans, dat er in derdaad tegemoet geko men zal worden aan de wens van de elftallen, die spelen in de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie van de K.N.V.B. in Zeeland, betreffende het uitzenden van uitslagen via de N. C. R. V. Zoals we al meldden is daartoe een verzoek inge diend b\j de Verenigings raad van deze Omroepver eniging. De raad heeft deze week dit verzoek behandeld en besloten werd een en an der in handen te stellen van de afd. Omroep. De directeur van de N. C. R. V., mr A. H. v. d. Veen, zal in nauw contact met een lid van de Verenigingsraad uit Zeeland en na ingewon nen advies van de K.N.V.B. trachten voor het begin van Woensdagavond jX werd er door de voetbalver. Tho- lense Boys een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen een elftal van de Ned. Heide Mij. Door de slechte weersomstandigheden werd de match voor de regen on derbroken, toen de stand 4 3 voor de Ned. Heide Mij was. Nadat later nog twin tig minuten werd doorge speeld won de Ned. Heide Mij deze partij met 54. V oetbalprogramma. Er staan ook voor morgen weer enkele nederlaag- en vriendschappelijke wedstrij den op het programma. In Axel speelt A.Z.V.V. II tegen Sluiskil, in Zaamslag wordt gespeeld Zaamslag I Sluiskil I en in Kapelle de wedstrijd Kapelle IS.V.D. I. Het betreft hier de neder laagwedstrijden. De volgende vriendschap pelijke ontmoetingen zullen morgen doorgang vinden: Kapelle II—S.V.D. II; 's- Heer Hendrikskinderen Comb.Wolfaartsdijk II en Beren IGoes V. het nieuwe voetbalseizoen, een oplossing voor deze zaak te vinden. Mede in verband met de sportuitslagen van wedstrij den, die op Zaterdag wor den gespeeld, werd door en kele leden van de Vereni gingsraad gewezen op de wenselijkheid te trachten zendtijd te krijgen voor de N.C.R.V. op Zaterdag. Daar dit een zaak is, die het ge hele omroepbestel en de zendtijdverdeling raakt, zal het voorlopig wel niet mo gelijk zijn aan dit verlangen tegemoet te komen. i)ni»cnspcrl Wedvlucht, De P.V. „De Scheldevlie- gers" te Borssele nam met 59 duiven deel aan een wed vlucht vanuit Noyon, af stand 213 km. De uitslag luidde: 1, 3 en 7 J. Duyn- kerke; 2, 10 en 12 W. L. Walhout; 4 en 8 P. Deurloo; 5 en 6 M. Welleman; 9 P. Dobbelaar; 11 en 13 E. Ver- rij zer; 14 P. Dekker; 15 J. Schoolmeester. 4»tvcmiticn Zwemwedstrijden te Sas van Gent. Zaterdagmiddag worden te Sas van Gent de eerste wedstrijden voor de Zeeuw se zwemcompetitie gehou den. De volgende nummers zullen worden verwerkt: Jongens 1213 jaar: 25 m. schoolslag, 25 m. vrije slag; 1415 jaar: 25 m. rugslag; tot en met 17 jaar: 100 m. schoolslag, 50 m. vrije slag; Meisjes 1213 jaar: 25 m. rugslag; 1415 jaar: 50 m. schoolslag, 25 m. vrije slag; tot en met 17 jaar: 50 m. rugslag, 3 x 50 m. wissel slag estafette; Heren: 50 m. vlinderslag; 3 x 50 m. wis selslag estafette; Dames: 50 m. vlinderslag, 3 x 50 m. wisselslag estafette. Waterpolo-competitie. Het programma van de Zeeuwse waterpolo-competi tie voor de week van 12 tot en met 19 Juni luidt als volgt: Heren: Bruinvis IILuc- tor I; Luctor HS.Z.V.; ScheldestroomZeehond II; Bruinvis IILuctor II; Luc tor I—S.Z.V.; Luctor II— Bruinvis II. Dames: S.Z.V.Luctor I; Luctor IIZeehond. Over enkele dagen zal het voetbalseizoen gesloten worden. De Zeeuwse Zaterdagmiddagcompetitie heeft een zeer vlot verloop gehad en om nog een beetje aan de gang te blijven worden regelmatig nederlaag- en vriendschappelijke wedstrijden ge speeld. Het is dus de tijd om zich met de zomersporten bezig te houden, doch op dit gebied is men in Zeeland maar al te gauw uitgepraat. De Korfbalcompetitie draait op volle toeren en de zwemsport vraagt ook de aandacht. Maar voor hen, die in de Zaterdagmiddag voetbal meespelen is er weinig gelegenheid in de zo mermaanden te trainen. Men kent geen honkbal en er zijn maar heel weinig athlethiekclubs. We vragen ons af of het niet de taak is van de besturen der Zeeuwse Zaterdagclubs om zich eens op het probleem te bezinnen wat er tijdens het gesloten seizoen gedaan dient te worden om de spelers fit te houden? Konings wint te IJzendijke. Voor de 17de Ronde van IJzendijke voor amateurs startten 41 renners. De wed strijd had een levendig ver loop, waarin Konings en Westdorp voortdurend ac tief waren. Reeds in de tweede ronde namen zij een voorsprong en alle verwoe de pogingen van het peloton om de weglopers in te lo pen hadden geen enkel suc ces. In de sprint bleek Ko nings net iets sneller dan de Zeeuw, zodat hij de bloemen kreeg. Hij deed over de 100 km. 2 uur 32 minuten, de zelfde tijd als Westdorp. De uitslag was: .1. J. Konings, Breda; 2. J. Westdorp, 's- Heerenhoek; 3. P. Maas, Pindorp; 4. A. Braspennincx Zundert; 5. Eddy de Wael, Kloosterzande; 6. M. van Overveld, Hoogerheyde; 7. Rien Verhelst, Axel; 8. J. Haverkamp, Fijnaart; 9. A. Heeren, Roosendaal; 10. C. v. d. Borst, Etten; 11. Karei Inghels, Sas van Gent. Mclcrspcvl Motorcross te Hulst. Zaterdagmiddag organi seert de motorclub O.D.S. te Hulst weer een motorcross op het bekende Wallenpar- cours. De wedstrijd wordt I verreden in drie manches en begint om Vier uur. Het par cours is 950 meter lang en moet telkens drie maal ver reden worden. Met zijn stei le hellingen en putten zal 't ongetwijfeld het uiterste van de deelnemers vergen. Daar er zowel boven op als onder langs de wallen ge reden wordt, is de strijd door het publie^ goed te volgen. Aan deze cross wordt deel genomen door Belgische liefhebbers, onder wie Rene de Clerco, Manderix, Grous- sez, Hermans, Maarschalk en Ronnie. Van de junioren noemen we Breugelmans, Koeman, Haantjes, Huisman en Goossen. In totaal schre ven er reeds 30 deelnemers in. Bovendien verwacht men nog een aantal deelne mers van de ZuidnederjaM- se Motorsportbond. Ingezonden Mededeling (adv.) NA alle middelen, die ik heb gepro beerd, kreeg ik Uw pak Castella Parels in handen. En als nieuw haalde ik mijn was van de lijn. Dit is geen opschepperij, want ik ben niet gek op schrijven. Bij elke keer wassen word ik enthousiaster. Nu heb ik mijn was middel gevonden. Terwijl je het sop vuil ziet worden, wordt de was blin kend schoon. Ik zou wel alle huisvrouwen willen toeroepen: Schei eens uit met dat getob, gebruik Castella Parels sop'. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over- de snelle en fantastische resultaten, die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Éénmaal spoelen ig genoeg. Door de veel korte re behandeling gaat het goed veel langer U vliegt nu door de was heen! hier is nu eindelijk eens een 100 vei lig wasmiddel. En U staat versteld var de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat 'U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gejeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! GOES, 10 Juni. Het is wel spijtig, dat de korfbalwedstrijd Scampolo I Togo I, die voor morgen op het programma staat, niet kan doorgaan. Nu Swift I tegen Zeelandia I speelt en de Swiftianen ongetwijfeld weer twee punten rijker zullen worden, zou er tekening in de kopgroep zijn gekomen. N" zal het een stuivertje wisselen worden, waaraan op dit moment nog weinig waarde kan worden gehecht. Togo gaat immers ongeslagen aan de kop en Scampolo bezet de tweede plaats, waarna Swift komt. We zullen dus nog even geduld moeten hebben voor we weten of Scampolo zich in de kopgroep zal kunnen handhaven. In de eerste klasse wordt ook nog gespeeld Vitesse IDe Poel I en we zijn nieuwsgierig of de Poel nu einde lijk ook eens een puntje mee naar huis zal brengen om van die hatelijke nul af te komen. In de tweede klasse heerst Zaterdag volop spanning. Togo II krijgt Een dracht op visite en wanneer men weet, dat Togo 2 punten uit 5 wedstrijden heeft verzameld en Eendracht nog geen enkele punt, dan is het duidelijk, dat Togo moeite zal doen om uit de auurt van de onderste plaats te komen. Vopo, dat bezoek ontvangt van Vol harding zal het ook niet gemakkelijk hebben. Misschien dat het terreinvoor deel de doorslag geeft. Wint Volhar ding, dan komt de club op de tweede plaats van de ranglijst terecht. DERDE KLASSERS. In 3A is TopSwift III de grote ont moeting. Beide clubs hebben nog geen enkele wedstrijd verloren en de uit slag kan van beslissende betekenis worden. Atlas, dat Madjoe gezelschap houdt ln de onderste regionen, ontvangt deze club en het belooft een spannende strijd te worden. Hetzelfde geldt voor de wedstrijd A.K.C.B.K.C. Animo en Zuidwesters gaan samen uitmaken wie er bij de kopgroep kan blijven. In 3B gaat het ook spannen. Swift V, dat de leiding heeft met 12 punten uit 6 wedstrijden, moet op bezoek bij de Stormvogels. De Westkappelaars hebben echter ook nog geen wedstrijd verloren. K.V.L. ontvangt Zuidwesters en Madjoe II Animo II In 3C zal Volharding II de thuiswed strijd tegen Luctor I wel verliezen, ter wijl het voor Scampolo (14 punten uit 7 wedstrijden!) geen moeite zal kosten beide punten thuis te houden nu Zee landia (6 punten uit 7 wedstrijden) op bezoek komt. Tjoba IIKats kan in een overwinning voor de thuisclub eindigen. In 3D tenslotte gaat de wedstrijd De Poel IIBlauw Wit II om de bezetting van de onderste plaats. Vopo IIElto II zal ongetwijfeld een overwinning worden voor het nog ongeslagen Elto. ADSPIEANTEN. In de adspirantenafdelingen worden gespeeld: Swift KwiekMadjoe, K.V. L.Swift Lenig, Animo BSwift Rap en TjobaTogo. SOUBURG, 10 Juni Souburg staat volgende week in het teken van de sport. Maandagavond begint de derde Souburgse sportweek, die tot Zater dagavond zal duren. Thans is ook het officiële programma bekend. Het begint Maandagavond met een mars van alle deelnemende sportver enigingen naar het sportveld, waar burgemeester Stemerding de officiële opening zal verrichten. Hierna worden postduiven gelost en de avond wordt besloten met estafettes, waaraan deel nemen de korfbalvereniging Animo, de gymnastiekvereniging- Astrow, de zwemvereniging Luctor et Emergo, de voetbalvereniging R.C.S. en de sport vereniging Zuidwesters. Dinsdagavond spelen zowel de junio ren als de senioren van Animo en dé Zuidwesters een korfbalwedstrijd. Woensdagavond zijn er eerst demon straties van de Politiehondenvereni ging Walcheren en daarna een volleyt balwedstrijd tussen de herenploegën van Zuidwesters en Marathon. Donderdagavond houdt Luctor et Emergo waterpolo-wedstrijden, ge volgd door figuurzwemmen en een komisch zwemnummer. Vrijdagavond zijn er jiu-jitsu-demonstraties op het sportterrein en een handbalwedstrijd tussen heren van Marathon en de Rest van Walcheren. Zaterdag is er de ringrijderij op het Zeelandiaplein en gymnastiekdemon- straties door Astrow en de Zuidwes ters. Hierna worden weer duiven ge lost en tenslotte speelt R.C.S. een voetbalwedstrijd tegen Alliance uit Roosendaal. Burgemeester Stemerding zal de sportweek weer officieel sluiten, waarna Vlijt en Volharding en de sig naalafdeling van Astrow voor een mu zikaal slot zorgen. MIDDELBURG, 10 Juni Minia tuur Walcheren is op het Molenwater voor het grootste gedeelte opgebouwd. De meeste objecten staan er en de in druk, die het geheel maakt, is over rompelend. Met de. grootste zorg en nauwgezetheid zijn de kerken en de huizen op hun plaats gebracht. Minia tuur-bordjes met de namen der ge meenten zijn overal opgesteld en van torens en gemeentehuizen waaien de vlaggetjes. Is het overdag een fantas tisch gezicht, des avonds als alle licht jes in de huizen branden, is het bijna nog mooier. De gewassen op het veld staan in bloei en hier en daar zijn de koolzaadakkers aan het geel worden. Nog een goeie veertien dagen en Mi niatuur Walcheren zal na de offi ciële opening door Koningin Juliana haar poorten openen voor het publiek. Tienduizenden bezoekers worden ver wacht Overigens loopt het vlot met de voorbereidingen voor de drie herden kingsdagen, die „Nieuw Walcheren" organiseert. Wie zo af en toe eens ach ter de schermen kan kijken, die ont dekt, dat er een enorme massa werk aan vastzit om straks alles tot ieders tevredenheid te doen verlopen. Het wordt een nationale gebeurtenis, mede door de komst van het koninklijk paar en voor het corps diplomatique naar Middelburg. Speciale politiemaatrege len zullen worden getroffen op-25 Ju ni, de dag van het koninklijk bezoek. TOEGANGSPRIJZEN. Wat de toegangsprijzen tot Minia tuur Walcheren betreft kunnen wij mededelen, dat het bestuur der Stich ting „Nieuw Walcheren" besloten heeft de kaarten met tien entrée's als nog in prijs te verlagen van 6,tot 5,De bedoeling is om met de be woners van Walcheren het meer dan éénmaal bezoeken van de Miniatuur mogelijk te maken. De verlaagde en- tréeprijs voor personen boven de 65 jaar geldt dit zij volledigheidshalve vermeld alleen voor houders van rentekaarten. VRIJAF EN VLAGGEN UIT! Nu de 25e Juni met rasse schreden nadert hebben zeer velen de wens al geuit pm die dag de vele evenementen in Middelburg mee te maken. Maar er zijn heel wat mensen, die deze dag niet kunnen vrijmaken. Daarom wordt met dezen een beroep gedaan op alle werkgevers van Walcheren gedaan hun personeel vrijaf te geven, opdat dit in staat zal zijn alles mee te maken. Zover ons bekend krijgen de scholen ook vrijaf. Tenslotte wordt nu reeds op de Middelburgers een beroep ge daan de vlag uit te steken op de 25e Juni. De stad moet één vlaggenzee worden! MIDDELBURG, 10 Juni De Zeeuwse Culturele Adviesraad, die de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk adviseert, heeft de gedachte besproken om te komen tot instelling van een Zeeuwse prijs voor schone kunsten. Deze prijs zou jaarlijks kunnen worden toegekend voor één van de volgende takken van kunst: beeldende kunsten, muziek, toneel en letteren. Voor toekenning zouden in aanmerking dienen te komen per sonen of groepen van personen, die zich in de drie jaren, voorafgaande aan het jaar van uitreiking, bijzonder onderscheiden hebben op één der genoem de gebieden en wel zodanig, dat zij zich daarmede verdienstelijk hebben gemaakt voor het culturele leven in de provincie Zeeland. Als eis zou men verder willen stellen ,dat de betrokken kunstenaars, het onderwerp of de inhoud van de prestatie nauw verbonden moeten zijn met Zeeland. Bij nadere uitwerking van dit voor stel wil men het begrip beeldende kunsten in de ruimste zin nemen en dus zowel schilderskunst ais grafiek, beeldhouwkunst en kunstnaaldwerk, glas-in-lood-kunst, weefwerk, wand schildering enz. in aanmerking bren gen. Ook uitingen van het zgn. edel- ambacht kunnen tot het begrip beel dende kunsten worden gerekend. Onder prestaties op het terrein van de muziek (de zang, harmonie- en fan faremuziek inbegrepen) kunnen naast compositorisch werk mede worden be grepen bijzonder prestaties als diri gent of als uitvoerend kunstenaar of als groep van kunstenaars. Onder de categorie prestaties op toneelgebied zijn naast bijzondere prestaties van een bepaalde speler of groep ook uitingen op declamatorisch terrein te rekenen. Uiteraard dragen al deze gedachten nog geen definitief karakter. Het ligt echter wel in de bedoeling bij het Provinciaal Bestuur de nodige stappen en voorstellen te doen tot de verwe zenlijking van de geschetste opzet. Provincie heeft 10 millioen kasgeld nodig, MIDDELBURG, 9 Juni. Ged. Staten hebben de Prov. Staten voorgesteld hen te machtigen ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld gedurende de jaren 1955 tot en met 1958 zo nodig tijdelijk gelden op te nemen tot een maximum be drag van 10 millioen gulden. In hun toe lichting zeggen Ged. Staten, dat o.m kas gelden nodig zullen zijn in verband met in voorbereiding zijnde plannen tot de bouw van schepen voor de provinciale vloot. Ook wordt voorgesteld ten behoeve van de PZEM geldleningen aan tg gaan tot een maximumbedrag van 10 millioen gulden. De boekwaarde der vastgestelde middelen van de PZEM bedraagt ruim 56 millioen, welk bedrag in de komende ja ren wegens in uitvoering zijnde werken en uitbreidingen zal toenemen met ca 12 millioen. Wegens geldleningen op lange termijn staat hier tegenover een bedrag van ruim 55 millioen, terwijl de moge lijkheid nog aanwezig is leningen te slui ten voor 2.8 millioen. AMSTERDAM, 10 Juni De bur gemeester van de gemeente Zonnemai re op het door de stormramp zo zwaar getroffen Schouwen en Duiveland, de heer H. J. Roelvink, heeft vanochtend in gezelschap van het raadslid, de heer J. A. van der Bijl en vertegenwoordi gers van de polderbesturen de dank namens zijn gemeente vertolkt, voor de hulp die Amsterdam deze plaats geschonken heeft onmiddellijk na de stormramp in Februari van het vorig jaar. Burgemeester Roelvink bood de waarnemend burgemeester van Am sterdam, mr A. de Roos, een Delfts blauw hord aan „als dank voor de gro te hnlp, die speciaal Zonnemaire di rect na de ramp van de hoofdstad heeft ontvangen". De heer Roelvink sprak de hoop uit, dat dit bord Weldra een der gevels van het nieuwe stadhuis zal sieren. Op het bord prijkt een bloemenmand met het wapen der gemeente, de om trek van de-plaats en symbolische voorstellingen van de polders „Zonne maire", „Oud- en Nieuw-Bommenede" en „Bloois'V die vanochtend vertegen woordigd waren respectievelijk door de heren J. M. Goemans, M. D. van der Bijl en J. van der Bijl. Mr de Roos dankte namens de ge meente voor bet geschenk. De ontvangst werd bijgewoond door de wethouders W. Steinmetz, mr F. H. C. van Wijck, B. Ram, de gemeente secretaris mr G. C. Spruijt en de pro motor van het adoptie-initiatief, de heer P. C. Besanger. Het gezelschap is vandaag de gast van het Amsterdamse gemeentebe stuur. Het zal een rondvaart door de havens en grachten maken, een bezoek brengen aan de centrale markthallen én dineren in het restaurant „Aviorama" op de lucht haven Schiphol. CHAMBERY, 10 Juni. Halverwege tus sen het Franse dorpje Novalaise en de bergpas van Epine (1350 m), verblijven thans op uitnodiging van het genootschap „France-Hollande" voor herstel van hun gezondheid drie groepen Nederlandse kinderen in de leeftijden van 812 jaar. De meesten van hen komen uit Zeeland. Op uitnodiging van „France-Hollande" bracht de Parijse directeur van de A.N. V.V,. vergezeld van de prefect van Sa- voie, tijdens de Pinksterdagen een be zoek aan deze Nederlandse vacantiekolo- Onder toezicht van twee Nederlandse jeugdleidsters, twee Franse moniteurs en twee Franse verpleegsters maken de kin deren wandeltochten in de bergen, een enkele keer excursies per auto, en leren nieuwe bergbloemen kennen die zorg vuldig geplukt en gedroogd worden. Als 't regent knutselen de kinderen aan huis- vlijtartikelen of vermaken zich met bin- nenhuisspelen. Lij het kampvuur wordt 's avonds gedanst en gezongen. ZIERIKZEE, 10 Juni. De classis Zierikzee van de Ned. Herv. Kerk heeft gisteren onder leiding van Ds. E. S. de Lint van St. Pbilipsland haar gedach ten uitgesproken over het herderlijk schrijven van de'Generale Synode be treffende het huwelijk. De bespreking werd ingeleid door Ds. S. P. de Roos van 's Heer Hendriks kinderen. Spreker behandelde de voor geschiedenis van dit herderlijk schrij ven en stelde vervolgens de vraag „Wat doen wij er nu mee?" Deze vraag heeft de vergadering trachten te be antwoorden na in vijf discussiegroepen de stof eens doorsproken te hebben. Uit de samenvatting van de antwoor den stippen we aan: a. De vergadering ging accoord met de stelling dat de kerk verantwoorde lijkheid draagt op het terrein van huwelijk en sexuele ethiek; b. Voorlichting op dit terrein is nood zakelijk, zowel vanwege de ouders als vanwege de kerk; c. Over de spreiding van het kindertal liepen de meningen uiteen en even eens over de vraag of het gebruik van medisch verantwoorde middelen ter bevordering van deze spreiding geoorloofd is; d. De meerderheid van de classis acht te stichting van een bureau of een ander lichaam gewenst, dat advies kan geven bjj huwelijksmoeilijkheden. STEMMINGEN. Op deze vergadering zijn vele stem mingen gehouden. De volgende perso nen zjjn voor het eerst gekozen: a. Als leden van de Cl. Jeugdcommis sie voor de ring Tholen: Ds H. Bouter te Stavenisse, Ds C. J. P. Lam te Poortvliet en de heer J. van Besooyen te Tholen. b. Als tertius-predikant-afgevaardigde naar de Prov. Kerkverg. Ds W. Rad- stake te Oosterland. c. In het Breed-moderamen van de Classis, als assessor ouderl. M. Krijger, te Bruinisse, als tertius-scriba ouderl. J. Boogert te Nieuwerkerk, als secun- dus-lid-ouderling C. M. Evertse te Haamstede, als tertius-lid-ouderling M. J. Slager te Scherpenisse, als primus lid-predikant Ds G. E. Huizing, te Dreischorj met als secundus-ouderling J. Bouman te Oosterland en als tertius- ouderling G. Boone te Noordgouwe, als secundus-lid-diaken B. Ringelberg te Eikerzee en als tertius-lid-diaken G. v. Dienst te Oud-Vossemeer. d. In de Class. Commissie van het op zicht, als tertius-lid-ouderling A. Goud zwaard te Scherpenisse en als secun dus-lid-ouderling M. J. Slager te Scherpenisse. e. Als lid-secretaris van de Cl. Com missie voor het Jeugdwerk op Schou- wen-Duiveland de heer A. J. Klaassen te Zierikzee. f. Als leden van het Alg. Bestuur van de Stichting voor Maatsch. Werk en Gezinsverzorging op Tholen: Ds J. Brons, diaken A. L. G. v. Doorn en diaken D. C. Duijnhouwer te Scherpe nisse; Ds H. Bouter, ouderl. W. D. J. v. Prooijen en diaken A. J. v. d. Slikke te Stavenisse; Ds D. J. v. Dijk, diaken A. A. v. Luijk cn diaken D. Hendrikse te St Annaland; Ds R. C. v. Putten, diaken G. v. Dienst en diaken C. M. Lobbezo te Oud-Vossemeer. Daar de agendapunten niet alle kon den worden afgewerkt werd de verga dering verdaagd tot 22 Juni. CENTRALE VERZORGING RAMPGEBIEDEN. In verband met de culturele verzor ging in de rampgebieden heeft de Ad viesraad uit zijn midden een commissie benoemd, die deze materie aan een na der onderzoek zal onderwerpen en in dit opzicht coördinerend tussen de ver schillende organisaties en belangheb benden zal optreden. Aangezien in vele der getroffen de len van de provincie de voorzieningen op dit terrein vaak nog in de sfeer van het beginstadium verkeren, zal ernaar gestreefd worden blijvende voorzieningen tot s tand te brengen. Van primair belang daarbij is het sti muleren van de zelfwaakzaamlieid der plaatselijke bevolking. De commissie, die onder voorzitterschap staat van de heer J. M. A. C. van Dongen te Aar denburg, omvat de dames L. Huisman- Griep te Rilland-Bath en H. de Vink- Olthoff te Middelburg, alsmede de he ren drs Th. J. Westerhout te Middel burg, K. Michaëlis te Bruinisse, Jacq de Smit te Goes en A. A. Schuit te Middelburg. Ook werd een commissie gevormd voor de besturing en nadere uitwer king van een voorstel aan het Prov. Bestuur tot de uitgave van het Zeeuwse Woordenboek. Hierin heb ben zitting mej. dr H. C. M. Chij- sen, mr J. C. J. van Schagen, G. Ballintijn en drs L. Lockef eer. COÖRDINATIE. De Adviesraad nam met voldoening kennis van het feit, dat de eerste stap pen gezet zijn op het pad der coördi natie van de verschillende evenemen ten op cultureel gebied in Zeeland. Het plan tot de instelling van een provin ciaal agenda-bureau, dat de Advies raad reeds aanvaardde, bleek bij de verschillende betrokken instanties warme belangstelling te hebben onder vonden. De Provinciale V.V.V. heeft voor het zomerseizoen reeds een lijst opgesteld, waarop alle gebeurtenissen zijn vermeld. Het ligt in de bedoeling voor het komende winterseizoen de pogingen op dit terrein verder uit te strekken. Nuttig en aangenaam GOES, 10 Juni. Zoals reeds eerder gemeld zal de Ver. voor de Handel in Landbouwzaden tijdens de Z.L.M.-dagen te Goes haar jaarlijkse reünie in deze stad houden. Het wordt een tweedaagse bijeenkomst, n.l. op 16 en 17 Juni, waar in zakelijkheid en ontspanning elkaar zuilen afwisselen. De reünie begint Woensdagmiddag om 1 uur met een ontvangst in hotel „De Korenbeurs". Daar gaan dan 2 uur de héren de huishoudelijke zaken van de vereniging afhandelen, terwijl de dames de stad Goes zullen gaan be zichtigen. Om 4 uur begint het alge mene gedeelte van de jaarvergadering. Om half zes moet dit afgelopen zijn, want dan zullen bestuurs- en sectie bestuursleden op het stadhuis worden ontvangen door de burgemeester, Mr. W. C. ten Kate. Een gezellig diner, waaraan waarschijnlijk ook de Com missaris der Koningin zal aanzitten, en een gezellig samenzijn besluiten deze dag. De ochtend van Donderdag wordt besteed aan een rijtoer door de provin cie Zeeland. Dan een koffiemaaltijd welke wordt aangeboden door de Fa. D. J. van der Have en daarmee is de reünie officieel gesloten. Maarhet spreekt welhaast vanzelf, dat de zaad handelaren niet zullen nalaten de Z.L.M.-tentoonstelling te bezoeken. Dat gebeurt op Donderdagmiddag en ongetwijfeld zal aller belangstelling uitgaan naar de demonstratie van Zeeuws zaaizaad en pootgoed, welke in een grote tent door alle belanghebben den zal worden gegeven. en veiling GOES, 10 Juni. Exportveilingen. Kruis bessen 36; Aardbeien: Deutsch Evern 130160; Macheruch's Frühernte 190 220; Mad. Lefeber 150. Alles in guldens per 100 kg. KAPELLE-BIEZELINGE e.o., 10 Ju ni Exportveiling: Kruisbessen 33.60 38.10; Gewone veiling: Aardbeien: Climax 4046; Madame Lefeber 34 56; Dutch Evern 38—44; Machereau Frühernte 3052; alles per bos. Mada me Lefeber 1.03—1.51; Dutch Evern 1.23; Machereau Frühernte 981.57; Regina 1.071.48 per kg. BERGEN OP ZOOM, 10 Juni 1954 - Aardbeien 83—1.66; Aardappelen 38; Erwten 68. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM, 10 Juni - Aan voer 11.400 kg. AA I 1.90; AA II 1.70: AA III 1.45; A I 1.80; A II 1.50; A III 1 30; B I 1.60; B II 1.25; B III 0.90; C I 110; C II 0.75; C III 1.00; D I 0.75; D II 0.50; D III 0.15; E Stek 0 43. VISMIJN VEERE, 10 Juni 1.302 kg Export garnalen 137215; 111 kg Schar 40 55; 108 kg Bot 3445; 61 kg Tong 85 260; 57 kg Rog 4266; 4 kg Griet 105 129; 9 kg Paling 182—252. EIERVEILING MIDDELBURG, 10 Juni 1954 Minimumprijs voor pluimveehouders 1.75 per kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2