ERNSTIG TEKORT AAN GESCHOOLDE ARBEIDSKRACHTEN LiMverDin r Verschillen opheffen of toegeven dat men faalt Maatregelen van minister Suurhof Z*CX-Nederland zonder licht Koningin bezocht dc Noord-Vclu wc Nederland schaars bedeeld met recreatieterrein PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND L=vdtnöa^cw Vraag overtreft aanbod Dulles waarschuwt Europa Ontploffing in St* Louis Minister EdenEr is maar één keus Engeland houdt vast aan Colombo-landen vopr neutrale commissie Achtduizend gulden in de Waal Vervoerde Sabena inderdaad varkens Weekend-verlof begint Vrijdags Beide benen afgereden Zelfs inpolderingen zijn niet voldoende om toekomstige behoefte te dekken Arbeider door neer stortend zand gedood Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2804 Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord VRIJDAG 12 JUNI 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendjjke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. is het tien jaar geleden, dat de Duitsers, in woede ontstoken door de geallieerde landingen in Frankrijk, voor de eerste keer V-bommen naar Engeland lieten vliegen. De uitwerking van deze vreselijke wapens was verschrik kelijk, maar de Engelsen stelden zich dapper teweer. Met Spit fires dreven zij vele projectielen uit de richting. DEN HAAG, 10 Juni Het vraagstuk van het tekort aan vak bekwame arbeidskrachten houdt ook de regering bezig. Naar aanleiding van mondelinge vragen van de heer van Leeuwen (V.V.D.) maakte Minister Suurhoff vanmiddag in de Tweede Kamer enige maatregelen bekend om aan de moeilijkheden op dit terrein het hoofd te kunnen bieden. Hieronder valt het sluiten (per 12 Juli a.s.) van de D.U.W. voor jongeren dan 35 jaar in de D.U.W.-gebieden en het sluiten van de D.U.W. voor jongeren dan 30 jaar in de zogenaamde probleemgebieden. Minister Suurhoff zei flauwe hoop te koesteren dat deze maatregelen niet nodig zullen zijn. Dit zal echter afhangen van andere, reeds thans beproefde middelen. In overleg met de Stichting van de Arbeid zullen maatregelen worden ge troffen om aan werklozen in de pro bleemgebieden een tegemoetkoming in de reiskosten te geven. Zij, die ver van huis moeten, kunnen ook een tege moetkoming krijgen in de pensionkos ten, terwijl tevens de loondervings vergoeding bij omscholing in de Rijkswerkplaatsen verbeterd zullen worden. Deze maatregelen zullen voorlopig tot 1 October van dit jaar gelden. Er is ook overleg met Wederopbouw en de Gemeenten om op korte termijn immigratie-woningen ter beschikking te stellen, zodat de werklozen kunnen verhuizen. Voorts bemiddelen de Ar- beidsbureaux tussen de D.U.W.-arbei- ders en het vrije bedrijf, waarbij de werkgevers hun medewerking toezeg den. Minister Suurhoff verheelde niet, dat al deze middelen het probleem van het tekort aan deskundige arbeidskrachten niet zullen opheffen. Het zijn slechts hulpmiddelen. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbu reaux staan 43.000 werklozen inge schreven. In de aanvullende werkob- jecten zijn er bovendien nog 15.000 te werk gesteld. Daarboven komt nog het aantal van 3.000 uit het begin van de afgelopen winter en nog enkele ande re honderden, zodat er een totale ar beidsreserve is van 63.000 man. Hier tegenover staat een vraag naar arbei ders van 43.000 ingeschrevenen bij de Arbeidsbureaux. Daar verschillende werkgevers zich niet meer tot deze bureaux wenden omdat zij toch niet geholpen worden zal de werkelijke vraag naar arbeiders ongeveer 80.000 man bedragen. De 63.000 beschikbaren kunnen om verschillende redenen de ze 80.000 open plaatsen niet alleen in nemen. Daar zijn plm. 23.000 frictie werklozen, de 4.000 slachtoffers van de seizoenwerkloosheid, de 12.000 moei lijk plaatsbaren, kortom, er zijn van de 43.000 officieel ingeschreven werk lozen slechts 4.000 plaatsbaren. Op de vraag van de heer van Leeuwen, of met het oog op het arbeiderstekort de emigratiepolitiek niet zou moeten wor den herzien, antwoordde minister Suurhoff, dat dit een politiek op lange termijn is, terwijl het arbeiderstekort waarschijnlijk slechts een tijdelijk verschijnsel is. SEATTLE, 10 Juni De Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken John Foster Dulles heeft vandaag in een toespraak te Seattle verklaard, dat in Europa „de tijd voor eenheid snel ten einde loopt". „Er verschijnt weer spanning tussen landen op het vasteland van Europa en het gevaar bestaat dat de oude krachten van verdelende haar opnieuw omstandigheden zullen scheppen, die in het verleden oorlog tot gevolg had den", aldus de minister. Dulles zei te hopen en te geloven, dat Amerika zijn politiek ten aanzien van Europa niet zou behoeven te wij zigen. Dit zou echter moeten gebeu ren, als Europa verdeeld en dus zwak blijft. ONBEKENDE STAMMEN ONTDEKT IN PAPOEA PORT MORESBY (Nieuw Guinea), 10 Juni Luchtverkenners hebben in het Zuidoosten van Australisch Nieuw Guinea, in een gebied dat nog nooit door blanken betreden is, volksstam men ontdekt. Naar schatting gaat het om 100.000 mensen. Er worden thans patrouilles uitgerust om het gebied te verkennen. De dorpen der inlanders zijn omgeven door tuinen en akkers. ST LOUIS, (V.S.), 10 Juni In een fabriek in het Zuiden van de Ameri kaanse stad St Louis, waar geneesmid delen worden vervaardigd, heeft zich een ontploffing voorgedaan, als gevolg waarvan minstens zeven personen om het leven zijn gekomen, terwijl zeker een dertigtal werd gewond. Na de ontploffing brak brand uit, welke oversloeg naar een aangrenzen de wasserij. Er wordt onder de puinhopen nog naar eventuele slachtoffers gezocht. De politie acht het mogelijk, dat een vijftigtal personen om het leven is gekomen. De aangerichte schade wordt voor lopig op 225.000 dollar begroot. Helicopter voor reclame- vluchten 's-GRAVENHAGE, 10 Juni De N.V. Aero Ypenburg heeft een drie- persoons Hiller-helicopter gekocht die zij zal gebruiken voor het uitvoeren van reclamevluchten ten behoeve van maatschappijen en industrieën of, en dan in samenwerking met maatschap pijen en industrieën, voor het uitvoe ren van andere opdrachten. Deze helicopter is het eerste hef- schroefvliegtuig dat voor regelmatig commercieel verkeer in ons land zal worden gebruikt. ARNHEM, 10 Juni Om half tien vanavond is in een groot gebied rond Arnhem en Nijmegen de electrische stroom uitgevallen. Het land van Maas en Waal, de Betuwe, het uiterste Noor den van Limburg en enkele andere streken zaten daardoor geheel in het donker, Op de Veluwe en in midden- Limburg ging het licht weliswaar niet uit, maar de spanning zakte af en steeg weer, zodat daar de lampen nu eens sterk, dan weer zwak gloeiden. In Arnhem stonden de trolleybussen machteloos in de straten. Overal in het „verduisterde gebied" namen de bewoners hun toevlucht tot batterij- lantaarns, kaarsen en dergelijke meer. In de electrische centrale te Nijme gen werd koortsachtig naar de oorzaak van de storing gezocht. Men slaagde er in, de Karelstad al weer vrij snel van electriciteit te voorzien, maar el ders duurde het langer. Arnhem kreeg omstreeks kwart voor elf weer span ning, de Betuwe iets later, en om en kele minuten voor elf had men overal weer electriciteit. De bedrijfsleider van de centrale der P.G.E.M. in Nijmegen, ir Pennings verklaarde dat de oorzaak van de „verduistering" moet worden gezocht in een kortsluiting in het zogenaamde 50-kiloVoltnet. Men heeft het deel van dit net, waar de storing zat, gelocali seerd. GENEVE, 10 Juni De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft vandaag op de confereijtie te Genève over Indo-China, waaraan negen landen deelnemen, verklaard te vrezen, dat de laatste debatten over dit onderwerp de kloof tussen Oost en West hadden verbreed. De conferentie diende zich de werkelijkhei voor ogen te stellen. De laatste openbare ver gaderingen hadden de meningsverschillen wel duidelijker doen uitkomen, doch, naar Eden vreesde, tevens vergroot. Er was thans geen andere keus dan deze verschillen op te heffen of toe te geven, dat men gefaald had. Engeland, zo vervolgde Eden, blijft vasthouden aan de „Colombo-landen" (India, Pakistan, Ceylon, Birma en Indonesië) als leden van de voorge stelde commissie van toezicht op een NIJMEGEN, 10 Juni Manschap pen van de Vaar- en duikschool te IJmuiden hebben vandaag bijna de he le dag de bodem van de Waal nabij de oever ter hoogte van de oude haven afgezocht naar een geldbedrag van achtduizend gulden. Dit onderzoek on der water werd ingesteld op verzoek van de Nijmeegse recherche. Een bejaarde heer had enkele dagen geleden bij de politie aangegeven, dat zijn vrouw in overspannen toestand een portemonnaie met achtduizend gulden in de Waal had geworpen. Dit bedrag was de opbrengst van de ver koop van een huisje. De vrouw is in een inrichting opgenomen. De duikers hebben het geld tot nu toe niet kunnen vinden. wapenstilstand. Eden beschuldigde de Vietmin nog maals van het binnenvallen in Cam bodja en Laos uit Vietnam. Het was waar, dat er Vietnamese minderheden waren in Cambodja en Laos. Dit wet tigde evenwel geen invasie van deze landen, evenmin als Hitiers invasie van Tsjechoslowakije gerechtvaardigd was, Duw- in plaats van sleepboten DJJISBURG, 10 Juni De directeur va nhet Nederlandse scheepsbouwkun dige proefstation te Wageningen, prof. dr ir W. P. A. van Lammeren, heeft vandaag te Duisburg voorgesteld, dat men langs wetenschappelijke weg zal onderzoeken, of het ook op de rivieren en kanalen in Europa mogelijk zal zijn sleepboten te vervangen voor vaartui gen, die de aken duwen. Hij zeide, dat duwboten minder kracht nodig hebben om aken voort te bewegen dan sleepboten. Op de bin- ?nwateren in Amerika duwen derge- ke boten tot 50 aken tegelijk voort .et slechts een vijfde van de kracht, die sleepboten nodig zouden hebben. Nieuwe Marinehaven in Den Helder DEN HELDER, 10 Juni Wanneer 2 Juli het eerste gedeelte van de in aanbouw zijnde Marinehaven te Den Helder officieel zal worden geopend door het binnenvaren van het vlieg dekschep Hr Ms „Karei Doorman", zal Nederland een Marinehaven bezitten, die met de best geoutilleerde oorlogs havens van Europa zal kunnen wed ijveren en die gastvrijheid zal kunnen verlenen aan de grootste oorlogsbo dems. De haven bestaat uit een groot na genoeg cirkelvormig bassin ter grootie van 180 ha, waarvan 50 ha thans als haven in gebruik zal worden genomen, waaromheen straalsgewijs betonnen ren en kademuren zijn gegroepeerd, aaraan de schepen komen te liggen. In België twijfelt men. BRUSSEL, 10 Juni. De katholieke volksvertegenwoordiger Loos heeft de Belgische regering gevraagd inlichtin gen te verstrekken over de beschieting van een Dakota van de Sabena boven Zuidslavisch grondgebied. Hij vroeg of de regering er wel zo zeker van was, dat de toestellen uitsluitend varkens vervoerden en de vlucht zonder gevaar was. Minister Spaak antwoordde alleen dat de regering niet eerder had ge reageerd op dit incident, omdat de identiteit van de aanvallende straal jager nog niet vast stond. Hij ver zekerde, dat de Sabenatoestellen niets anders dan varkens vervoer den. De „Gazet van Antwerpen" schrijft naar aanleiding hiervan, dat het ant woord niemand heeft kunnen overtui gen en dat er een mysterie rond de zaak blijft zweven. Men acht het on waarschijnlijk, dat de Engelsen de grootste concurrenten van de Sabena de Belgische maatschappij gebruik ten om hun varkens te laten vervoe ren. Bovendien vraagt men zich af waarom de toestellen dan door vrij willigers werden gevlogen. Verder stonden de Engelsen in Graz gereed om het vliegtuig in ontvangst te ne men en de koffertjes van de beman ning werden in allerijl in veiligheid gebracht. In teder geval, zo besluit de Gazet, wordt de ongerustheid, die heerst door het korte antwoord der regering niet weggenomen en er schijnt eerder een bevestiging in te zitten, dat Spaak c.s. met het geval verlegen zitten of iets te verbergen hebben. In Zuid-Oost-Korea in de buurt van Poesan is een bus op een mijn gelopen. Negen passagiers kwamen om het le ven en acht werden gewond, aldus een politierapport. Pham Van Dong, de vice-premier van de Vietminh, stelde voor, dat bin nen zes maanden na een staking van het vuren vrije verkiezingen in Viet nam zouden worden gehouden. Na een aanval op het Vietnamese staatshoofd Bao Dai te hebben gedaan zeide Dong, dat door Frankrijk aan de verbonden staten verleende onafhan kelijkheid „slechts op papier" bestond. Tep Phan, de Cambodjaanse minis ter van buitenlandse zaken, eiste op nieuw dat de binnengedrongen Viet- minh-troepen zijn land zouden verla ten. Molotof, de Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, gaf het Wes ten de schuld voor het belemmeren der onderhandelingen. Bedell Smith, de leider van de Ame rikaanse delegatie, sloot zich volkomen aan bij Eden wat de kernpunten be treft, die de Britse minister van bui tenlandse zaken in zijn rede had ge schetst. Er is nog geen datum vastgesteld voor een volgende vergadering over Indo-China. 's-GRAVENHAGE, 10 Juni De 50 procent van de parate onderdelen, die elk weekend met verlof naar huis mogen gaan, zullen voortaan in plaats van des Zaterdags om 13 uur reeds des Vrijdags om 18 uur met verlof mogen vertrekken. In plaats van 's Maandags avonds om 24 uur zal men echter dan 's Maandags om 12 uur weer in de Ie- geringsplaats moeten zijn terugge keerd. Deze maatregel is door "de Mi nister van Oorlog genomen om de spoorwegen op Zaterdagmiddag, wan neer vele duizenden militairen moes ten worden vervoerd, te ontlasten. Bo vendien is een voordeel ervan, dat de militairen, nu drie nachten thuis kun nen overblijven. De regeling is niet louter voor de zomermaanden getroffen. IJMUIDEN, 10 Juni De 59-jarige A. C. Louws uit Amsterdam, die van middag om half vijf op het station Velsen-IJmuiden-Oost op de al rijden de trein in de richting Beverwijk sprong, is tussen het perron en de trein gevallen. Beide benen werden hem af gereden. De man moest worden over gebracht naar het Anthoniusziekenhuis in IJmuiden-Oost. Zijn toestand is zorgwekkend. H.M. Koning Juliana, die Donderdag een werkbezoek aan de Noord- Veluwe bracht, begon dit bezoek des morgens vroeg aan ile grens van de gemeente Ermelo. Na de ontvangst ging het naar het blindentehuis „Sonneheerdt", waar H.M. na te zijn voorgesteld aan o.m. de directie een rondgang door de werkplaatsen maakte. Foto: H.M. Koningin Jnliana tijdens de rondgang, terwijl zij een meisje passeert dat ondanks haar handicap werkt aan het weeftoestel. O, dierbaar plekje grond 's-GRAVENHAGE, 10 Juni. We zijn in ons goede vaderland nu niet bepaald rijkelijk met recreatieterreinen bedeeld. Een studiecommissie heeft uitgerekend, dat iedere Nederlander slechts 250 vierk. m. bos en 200 vierk. m. woeste grond ter beschikking heeft. Dit is veel minder, dan in de buur landen. De aantasting van onze recreatie-gebieden door de zich uitbreidende bebouwing geeft grote bezwaren. Daarbij komt nog, dat deze terreinen in het Westen van het land beperkt aanwezig zijn, terwijl toch daar de meeste mensen wonen en liet hardst gebouwd wordt. De commissie heeft becijferd, dat in de periode 19501965 in ons land naar schatting 810.000 woningen moeten worden gebouwd. Daarvan worden er ongeveer 750.000 door de provincie verdeeld en ongeveer 60.000 als spe ciaal contingent niet door de provin cies toegewezen. Van de 750.000 wo ningen zal ongeveer 45 procent in min of meer stedelijke gemeenten worden gesticht, waarvan circa 18 procent in steden boven de 200.000 inwoners. Voor dit alles zal uiteraard een beroep moeten worden gedaan op de aanwe zige cultuurgrond en woeste gronden. Naar schatting zal hiervoor jaarlijks minimaal 2800 ha. en maximaal 3500 ha. nodig zijn. In percentages uitge drukt zal het Westen hiervan 43 pro cent opslokken, Zeeland 1,5 procent. AANWIJZINGEN. Het rapport der studiecommissie houdt verder enige aanwijzingen in voor de toekomst. Gezegd wordt, dat ons volk voorzover het is aangewe zen op voeding van eigen bodem, 'n uitbreiding van cultuurgrond best kan gebruiken. Om dus ten aanzien van de voorziening in onze eigen be hoeften niet achteruit te gaan, zijn ook de grote inpolderingen lang niet voldoende. Het zal daarnaast nodig In enkele regels melden wij nog DAT de heer J. Siereveld (Alg. Bel.) gisteravond in de raad van Arnemuiden ge kozen is tot wethouder in de plaats van de heer L. J. Joosse, die om gezondheids redenen had moeten bedan ken. DAT ook de Minister van Wederopbouw en Volkshuis- ting, ir Witte, de herden kingsplechtigheden van „Nieuw Walcheren" op 25 Juni a.s. in Middelburg hoopt mee te maken. DAT mej. Jolly Olthoff te Middelburg slaagde voor het eind-examen der Rijks Mid delbare School voor Meisjes. DAT dr Blommesteyn uit Goes gisteravond in zaal „Verburg" te Krabbendijke voor vele dames een lezing heeft gehouden over kan kerbestrijding. De heer van Wijk heeft allen nog opge wekt lid te worden van het Koningin Wilhelminafonds. DAT de eerste Noorse ge- schenkwoning aan de Oude- weg te Zierikzee onder de kap is gekomen. DAT voor de boomplant- actie op Schouwen-Duive- land reeds een bedrag van 120.000,is binnengeko men. De propagandacommis- sie zal onder de touristen, die deze zomer het eiland bezoeken nog een actie ont ketenen. De affiches wor den gedrukt in het Frans, Engels en Duits. DAT op 16 Juni de her begrafenis van de ramp slachtoffers te Nieuwerkerk zal plaats hebben. In de Ne derlands Hervormde kerk wordt een rouwdienst ge houden, waarin zullen voor gaan ds M. G. Westerhof, Herv. predikant, ds J. B. Bel, predikant der Geref. Gemeente en ds D. Brem- mer, Geref. predikant. Ds M. van de Klis uit Zierikzee, Chr. Geref. predikant zal de plechtigheid op de begraaf plaats besluiten. DAT de matroos J. Rid derhof uit Yerseke, die met de Karei Doorman in New York arriveerde tot zijn verrassing werd opgebeld door een familielid uit Grand Rapids. Kort daarop is hij in een vliegtuig ge stapt om van een heerlijke vacantie te gaan genieten bij deze familie, die 46 jaar geleden over de grote plas emigreerde. DAT de Ye 63 bij Dordt een kapotte motor kreeg, waarop de eigenaar met zijn auto snel derwaarts reed. Maar de auto ging ook ka pot en is toen op de Ye 63 geladen om mèt dit schip door de Ye 30 huiswaarts gesleept te worden. DAT de chauffeur V. uit Ridderkerk, die Woensdag avond op de Wouwseweg verongelukte aan zijn ver wondingen is overleden. DAT de tent voor „Youth for Christ", die in de Paul Krugerstraat te Vlissingen was opgezet gisteren door de harde wind is omge waaid. DAT een zekere N. op de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen door een plaat ijzer is getroffen. De man moest in het ziekenhuis worden opgenomen. DAT op de Koudekerkse- weg te Vlissingen bij het passeren van een stilstaande auto twee auto's op elkaar zijn gevlogen. Beide voertui gen werden zwaar bescha digd en moesten worden weggesleept. Niemand werd gewond. zijn de productie der bestaande cul tuurgronden belangrijk op te voeren door middel van ruilverkavelingen, betere waterhuishouding e.d. Ook heeft de commissie enkele voor lopige richtlijnen voor de bebouwings dichtheid in verschillende soorten ge meenten opgesteld.. In een massale toe passing van hoogbouw wat enkelen tot oplossing van het ruimteprobleem bepleiten ziet de commissie weinig heil. Eerder zal er vooral aan gedacht moeten worden die gronden te sparen, die voor de huidige gebruiksvorm de meeste waarde hebben. Het komt er dus niet zo zeer op aan hoeveel het is, maar vooral op het waar. De commis sie dringt in dit verband sterk aan op het bodemkundig onderzoek bij het ontwerpen van plannen. VENLO, 10 Juni Vanochtend om streeks elf uur is een grote hoeveelheid zand gaan schuiven in een groeve aan de Herungerberg juist op het moment dat de 36-jarige K. uit Velden aan de voet van de wand bezig was zand op een vrachtauto te laden. Hij werd be dolven onder een grote massa zand. Terstond werden van alle zijden hulp krachten gemobiliseerd. Na koortsach tig graven van politiemannen, brand weerlieden, douanebeambten, soldaten en arbeiders slaagde men er in na ruim drie kwartier in het slachtoffer te be vrijden. De levensgeesten bleken toen reeds geweken te zijn. K. was ge huwd en vader van vier kinderen. De Verenigde Staten telden, met in begrip der in overzeese gebieden ver toevende Amerikaanse militairen, 1 Mei j.l. ongeveer 161.969.000 inwo ners, hetgeen 2.767.000 meer is dan een jaar tevoren. Te Toronto is een nieuw vliegtuig van Amerikaans-Canadese makelij gedemonstreerd, dat een model is tus sen een toestel met vaste vleugels en een hefschróefvliegtuig. De minimum snelheid in de lucht is 50 km terwijl het kan landen met een snelheid van 28 kilometer. DE BILT ZEGT; Minder wind, meer zon DE BILT, 10 Juni Wisselend be wolkt met enkele verspreid optredende buien. Vrij krachtige tot matige Zuid westelijke wind. Dezelfde temperatu ren als gisteren of iets hogere. Op- en ondergang van Zon- en Maan: Zaterdag: Zon op 4.18 u., onder 21.02 u. Maan op 17.23 u., onder 1.37 u. Hoogwater Zaterdag 12 Juni: Vlissingen: 11.24 u. 1.58 m., 23.42 u. 1.45 m. Terneuzen: '1.49 u. 1.79 m., u. m. Wemeldinge: 0.12 u. 1.21 m., 12.48 u. 1.50 m. Zierikzee: 12.3.. u. 1.30 u. m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1