ALLEEN BIJ OPENLIJKE AGRESSIE ZULLEN V.S. ZICH IN DE STRIJD MENGEN r Dertinger krijgt vijftien jaar dwangarbeid Ver. van Chr. onderwijzers viert eeuwfeest P.v.cLA. neemt de handschoen op Geen voortgang te Genève Over Korea is men thans uitgepraat Minister Staf te Utah Beach PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Dulles over Indo-China Van Oostduits minister tot „Westers spion" Hij zou de Oostduitse regering omver hebben willen werpen Russische stewardess zwom naar de vrijheid De „Grote" jubileert Voorzitter J. A. van Bennekom Officier van Oranje Nassau Het bisschoppelijk mandement Radio schenkt aan- dacht aan herdenkingsdagen* Terrorisme in Tunesië en Marokko Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren; Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2802 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 9 JUNI 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. vragen wij Uw aandacht voor het op pagina 3 gepubliceerde artikel, dat onze reizende corres pondent, Alfred van Sprang, schreef over een gewonde Duit ser, die, in dienst van het Franse vreemdelingenlegioen, de slag bij Dien Bien Phoe heeft meege maakt en aan de Viets is ont snapt. GENEVE, 8 Juni Ook vandaag is in Genève geen voortgang geboekt over de kwestie Indo-China. De negen landen, die een oplossing trachten te vinden kwamen in plenaire vergade ring bijeen, op verzoek van de Sowjet- Unie. Men sprak weer over de neutrale commissie voor het toezicht op de wa penstilstand. Bidault, de Franse minis ter van buitenlandse zaken wees het voorstel af, zoals Bedell Smith dit heeft gedaan: de commissie kan niet neutraal zijn als er communisten zit ting in hebben. Molotof, sprekend over „een zware taak" en over „de hoogste tijd" be schuldigde opnieuw de Amerikanen er van de oorlog in Indo-China te willen uitbreiden en noemde als bewijs de po gingen om een verdedigingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië tot stand te brengen. Een Amerikaanse woordvoerder noemde het hele Russische betoog „af brekend" en daar bleef het verder bij. Morgen vergadert men weer. WASHINGTON, 8 Juni Amerika zal zich alleen in de strijd in Indo-China mengen, als er een radicale wijziging komt in de aard der communistische agressie. Dit verklaarde vandaag de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, op zijn wekelijkse persconferentie. Er zou een nieuwe toestand geschapen kunnen worden, als communistisch China in dat gebied of ergens anders in het Verre Oosten tot openlijke agressie zou overgaan. in bevriende handen houden van een Dulles zei, dat Frankrijk en de drie verbonden staten van Indo-China moe ten beslissen hoe lang de onderhande lingen te Genève nog moeten voortdu ren. De communisten houden de zaak aan de lijn, zei hij en vergroten onder tussen hun oorlogsinspanning in Indo- China. Op de vraag, wat de beste manier is om aan die toestand het hoofd te bieden, zei Dulles, dat president Eisen hower meer dan een jaar geleden een „verenigd optreden" met betrekking tot Indo-China heeft voorgesteld, en dat hij Dulles dat voorstel op 29 Maart heeft herhaald. Het voorstel geldt trouwens nog steeds, maar er zal een tijd kunnen komen, dat het niet meer uitvoerbaar is. Wat voor doel zo'n gezamenlijke ac tie inhoudt, vroeg men hem toen. Het BERLIJN, 8 Juni De Oostduitse radio-omroep heeft gemeld, dat de voormalige Oostduitse minister van buitenlandse zaken, George Dertinger, tot vijftien jaar dwangarbeid is ver oordeeld. Volgens de Oostduitse radio-omroep heeft voor het Oostduitse opperste ge rechtshof „een door Dertinger geleide bende samenzweerders terechtge staan". De „samenzweerders wilden de Oostduitse republiek ten gronde rich ten. Vijf andere beklaagden zijn tot dwangarbeid van drie tot vijftien jaar veroordeeld. Dertinger is lid geweest van de Oostduitse Christendemocratische par tij, die geheel onder invloed van de communistische S.E.D. (socialistische eenheidspartij) is gekomen. Hij werd op 15 Januari j.l., bij het verlaten van een diner, dat hij voor aanstaande Duitse politici en diploma ten had aangeboden, gearresteerd. Volgens de tenlastelegging heeft Dertinger met Otto Lenz een voor malige Westduitse staatssecretaris en thans raadgever van bondskanselier Adenauer „een plan ontworpen om de Oostduitse regering omver te wer pen". Hieraan wordt toegevoegd: „De sa menzweerders hebben sinds 1946 aan de Britse en Amerikaanse geheime Rotterdamse advocaat gearresteerd ROTTERDAM, 8 Juni De recher che te Rotterdam heeft in opdracht van de substituut-officier van justitie, dr M. S. van Oosten, aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld de 48-ja- ■e advocaat, mr G. de B. uit Rotter- Ti. Mr de B. wordt ervan verdacht, twee getuigen in een zaak die onlangs voor de verkeerskamer te Rotterdam heeft gediend, te hebben geïnspireerd tot het onder ede afleggen van een onjuiste verklaring. Het betrof hier een zaak tegen een autobestuurder die onder in vloed van sterke drank door de Maas tunnel gereden zou zijn. Zijn onze in formaties juist, dan zouden deze ge tuigen ter terechtzitting verklaard hebben dat niet de verdachte achter het stuur had gezeten. Tegenover de politie hebben deze getuigen bekend, op de terechtzitting een valse verkla ring te hebben afgelegd. Morgenoch- .d zal mr G. de B. voor de rechter commissaris worden geleid. diensten gegevens verschaft over sterkte en legering van eenheden der Oostduitse volkspolitie. Ook gaven zij inlichtingen over de Sowjetrussische bezettingstroepen en de Oostduitse eco nomie". De Oostduitse radio-omroep meldde niet, wanneer de vonnissen zijn uitge sproken. zo groot mogelijk deel van Z.-O.-Azië, antwoordde Dulles toen. Maar de prac- tische uitvoerbaarheid van een derge lijk plan verschilt van tijd tot tijd. Wat een jaar geleden nog uitvoerbaar was, is dat vandaag in mindere mate. Vol gens de minister was de toestand erg verslechterd. Twee punten, waarop voortgang is gemaakt, noemde hij: namelijk ophel dering over de toekomstige status van de drie Indochinese staten Vietnam, Laos en Cambodja en het verzoek van Thailand aan de Veiligheidsraad om een commissie naar Zuid-Oost-Azië te zenden om de toestand in ogenschouw te nemen. Over Korea is men, naar Dulles' me ning uitgepraat in Genève. Als de communisten hun houding niet grondig wijzigen heeft het geen zin meer ver der te onderhandelen. KOPENHAGEN, 8 Juni - Een Russische stewardess, mej. Sokolo- va, die zich aan boord van een grote Sowjet-treiler bevond, welke in de omgeving van de Faroer-eilanden met visvangst bezig was, is ter hoog te van Thorshavn over boord ge sprongen en naar land gezwommen. Zij was reeds eerder in Thorshavn geweest, namelijk als patiënte in het ziekenhuis, waarheen zij, toen zij aan boord ziek werd, door opvarenden van de treiler was overgebracht. Eenmaal in het ziekenhuis zijnde, deelde zij de geneesheren mede niet meer aan boord van het Sowjet-vaartuig te willen. Bij haar ontslag uit het ziekenhuis dwon gen opvarenden van de treiler haar evenwel weer aan boord van het vaar tuig te gaan. Daarop sprofig zij over boord en zwom naar de kust. Volgens het Deense dagblad „Ek- strabladet" is aan mej. Sokolova toe stemming verleend zich als politiek vluchtelinge in Denemarken te vesti gen. Zij zal met het eerstvolgende schip naar haar nieuwe vaderland rei zen. De Vughtse politie is er in geslaagd de hand te leggen op een inwoner van Eindhoven, die al ruim een jaar lang verscheidene plaatsen in Brabant on veilig maakte. In totaal heeft de man ongeveer 150 inbraken gepleegd. Op het belangrijkste landingspunt van de Amerikaanse troepen in 1944, Utah Beach, speelde zich een groot deel van de plechtige herdenking van de landing nu tien jaar geleden af. Vele autoriteiten uit de geallieer de landen waren hierheen gekomen om eer te betuigen aan de nage dachtenis van hen die met hun leven voor de vrijheid betaalden. Een ernstig gesprek tnssen de heren Henry Cabot, generaal Gruenther en Ir C. Staf, die als Minister van Oorlog voor Nederland de herdenking bijwoonde. Twee doden bij ongeluk op onbewaakte overweg LEENDE, 8 Juni Omstreeks vijf uur vanmiddag is op de onbewaakte overweg tussen Leende en Sterksel 'n ernstig auto-ongeluk gebeurd, waar bij de 63-jarige heer J. Smolders en zijn echtgenote werden gedood. De trein Roermond-Eindhoven, die om 17.03 uur van Roermond in Heeze moest aankomen, greep op het midden baanvak de auto, waarin het echtpaar gezeten was, in het midden en sleurde deze ongeveer 50 meter mee. De wagen kwam totaal vernield in de zijberm te recht. De twee inzittenden werden uit de wagen geslingerd en op slag ge dood. (Van onze §-redaeteur). AMSTERDAM, 8 Juni Toen een eeuw geleden te Utrecht de Ver. van Chr. Onderwijzers werd opgericht, luisterden de 25 aanwezigen in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen naar de woorden uit Lukas 18 vs 1 tot 17. Met de voorlezing van ditzelfde Bijbelgedeelte maar nu in de nieuwe vertaling door de secretaris ,de heer D. P. Bothof werd vandaag in het Concertgebouw te Amsterdam de algemene vergadering geopend, waarop deze organisatie haar eeuwfeest vierde. In 1854 durfden de oprichters geen presentielijst te tekenen uit vrees voor hun betrekking. Nu hoorde de voorzitter, de heer J. A. van Bennekom uit Middelburg, op deze vergadering dat H.M. de Koningin hem had benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Er is wel veel veranderd. DEN HAAG, 8 Juni „De Partij van de Arbeid is niet bereid haar karak ter van doorbraakpartij prijs te geven. Zij blijft trouw aan haar beginsel, dat in de politieke samenwerking, zoals die in de partij is belichaamd, plaats is voor alle geestelijke richtingen, die in ons volk leven. In haar midden blijft de mogelijkheid bestaan van een politiek samengaan van katholieken en niet- katholieken. Als in het katholieke volksdeel zelfs de gelegenheid niet meer zou bestaan daarop positief te antwoorden, plaatst het zichzelf in een in velerlei opzicht bedenkelijk isolement". van de P.v.d.A. heeft het voornemen Dit staat te lezen in een verklaring, die het bestuur van de P.v.d.A. heden' avond heeft gepubliceerd naar aanlei ding van het bisschoppelijk mande ment. Het partijbestuur zegt in deze verklaring dat in dit mandement een vertekend beeld wordt gegeven van het socialisme in Nederland" en wijst met verontwaardiging de „onbewezen beschuldiging" af „als zou van de P.v. d.A. aanzienlijke invloed van ongods dienstigheid zijn uitgegaan op het openbare leven". „In de zich toespitsende strijd om de doorbraak neemt de P.v.d.A. de hand schoen op", aldus de verklaring. „Het bestuur van de P.v.d.A. acht zich ver plicht er in alle duidelijkheid op te wijzen, dat, indien de thans ingeleide ontwikkeling een plaats in de partij voor de katholieken onmogelijk zou maken, zulks de thans scherper ge worden politieke verhoudingen nog verder moet toespitsen en onvermijde lijk gevolgen zal hebben voor de mo gelijkheden tot kabinetsformatie voor de thans bestaande politieke samen werking. Nu de P.v.d.A. als partij van de doorbraak in haar bestaan wordt be dreigd, moeten de kiezers zich voor bereiden op een duidelijke uitspraak over de grondslagen van de politieke partijformatie in ons land. Het bestuur DE BILT ZEGT: Zelfde weertype DE BILT, 8 Juni Veranderlijke bewolking met enkel buien en en kans op onweer. Overwegend matige wind tussen Zuidwest en Zuidoost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets ho gere. Op- en ondergang van Zon- en Maan: Donderdag: Zon op 4.19 u., onder 21.01 u. Maan op 15.03 u., onder 1.06 u. Hoogwater Donderdag 10 Juni: Vlissingen: 9.21 u. 1.45 m., 21.44 u. 1.28 m. Terneuzen: 9.46 u. 1.66 m., 22.11 U. 1.50 m. Wemeldinge: 10.43 u. 1.39 m., 3.09 u. 1.13 m. Zierikzee: 10.27 u. 1.20 m., 22.48 u. 0.94 m. daar met kracht en voortvarendheid leiding aan te geven. In de doorbraak zijn idealen ver tolkt, waaraan in ons geloofsverdeelde land, ook in een zich verenigd Europa, meer dan ooit behoefte bestaat. De P. v.d.A. vertrouwt, dat deze idealen in alle geestelijke en maatschappelijke groeperingen van ons volk steeds meer instemming zullen vinden". De viering van het eeuwfeest neemt niet minder dan vier dagen in beslag. Zij werd ingezet door een wijdings samenkomst op Tweede Pinksterdag in de Westerkerk, geleid door ds J. R. Wolfensberger, Ned. Herv. predikant te Amsterdam. De cantor-organist Si mon C. Jansen, het Westerkerkkoor en het Bach-orkest werkten hieraan mee. Daarna volgde een begroetingssamen komst in Krasnapolsky. Terwijl de feestgangers vanmorgen aan verschillende excursies deelnamen, werden bestuur en regelingscommissie van de jubilerende „Grote" ten stad- huize ontvangen door mr A. de Roos, loco-burgemeester en wethouder van onderwijs. Vanmiddag vond men el kaar weer in het Concertgebouw op de algemene vergadering, waaraan ook vertegenwoordigers van bevriende or ganisaties in Duitsland, België en Z. Afrika deelnamen. „Carillon der Vrijheid" schreef de voorzitter boven de herdenkingsrede, die hij hier hield. Een rede, waarin hij liet uitkomen hoe het lied van de vrij heid van onderwijs steeds luider op klonk in de historie van de „Grote". Hij herdacht de oprichters, wier na men alleen bekend zijn uit een kladje, dat een 22-jarige onderwijzer uit Ot- terloo tijdens de oprichtingsvergade ring maakte. Met name noemde hij de leider van die vergadering, Abraham Meijer, die 39 jaar voorzitter van de vereniging was en de secretaris H. J. Lemkes, die de statuten maakte en zo maakte, dat ze thans in principe nog onveranderd zijn. Somber was de stemming op de ver gadering van 1878, nadat het Volks petitionnement geen resultaat had afge worpen, maar de eerste vrijheidsklan ken werden gehoord in 1889, toen de schoolwet Makay tot stand kwam. En machtig klonk het lied der vrijheid op in de Utrechtse Domkerk op 29 Sep tember 1920, toen daar een dankdienst werd gehouden omdat de wet De Vis ser eindelijk de volledige gelijkstelling van het Chr. lager onderwijs had ge bracht. GEEN VROUWEN. Ook uit de interne historie der ver eniging haalde spreker herinneringen op. Hij memoreerde de strijd, die ge voerd moest worden eer mej. Wefers Bettirik uit Utrecht in 1876 als eerste vrouwelijk lid toegelaten werd. Om thans belachelijk aandoende redenen wensten velen geen vrouwen in school en vereniging. Hij sprak over het gou den jubileum in 1904, waar minister president dr A. Kuyper zijn magistrale rede hield met de onvergetelijke pas sage: „Gij hebt met het schoolkind in de armen de wacht bij het kruis be trokken. Laat dat kind nooit los en laat het kruis nooit los!" Namens de minister van Onderwijs, die buitenlands vertoeft, sprak de staatssecretaris mej. dr A. de Waal, die aankondigde, dat na het machtig caril lon van de voorzitter zij slechts het geklepel van een eenvoudig klokje kon laten horen. Zij bracht de gelukwen sen van de regering over en wees er op, dat de „Grote" de geschiedenis van de afgelopen eeuw met haar ingrij pende veranderingen in de maatschap pelijke structuur niet slechts heeft méégemaakt, maar ook mee gemaakt. Spr. wekte op tot een voortbouwen op de oude en juiste grondslag, dat onder wijs en opvoeding niet te scheiden zijn. Dr de Waal sprak haar waardering uit over het hoofdbestuur en speciaal voor de voorzitter, wiens aandeel in het verzetswerk en in het scholenver- zet door haar speciaal werd genoemd. Tenslotte las zij het Kon. Besluit voor, dat de benoeming van de heer J. A. van Bennekom tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau vermeldde, waarna zij de nieuwe officier liet teken van zijn waardigheid in het knoopsgat stak. De vice-voorzitter, de heer P. Jouws- ma uit Enschede, feliciteerde de heer Van Bennekom namens de vereniging, waarbij hij hem het officiële officiers kruis op de borst speldde. Met deze vergadering was het jubi leumfeest echter nog geenszins be ëindigd. Er volgde nog een drukbe zochte receptie en een feestdiner. Mor gen is er een samenkomst in Krasna polsky, waar o.m. het jubileumfonds wordt overhandigd en morgenmiddag wordt de onderwijsrevue „Van Spij kers tot Ballpoint" opgevoerd. De fees telijke herdenkingsbijeenkomst van morgenavond, waar prof. dr L. W. G. Scholten het woord voert, wordt ge heel door de N.C.R.V. uitgezonden. Een grote onderwijstentoonstelling en de jaarvergaderingen van de verenigin gen „Jacobus" en „Lucas" omkransten het geheel van dit eeuwfeest. Op ver schillende van deze feestelijkheden komen wij nog nader terug. In enkele regels melden wij nog TUNIS, 8 Juni Tunesische terro risten hebben het dorpshoofd van Bre da, nabij Sousse, en een als Frans ge zind bekend staande Tunesische oud- strijder vermoord. In de Arabische wijk van Tunis heb ben Tunesische jongelieden Tunesiërs, die sigaretten rookten of met de tram meereden, afgeranseld, zulks omdat dit als gewoonten der blanken worden be schouwd. In Marokko hebben verzetslieden na bij Rabat en Casablanca pakhuizen en te velde staande gewassen in brand ge stoken. DAT de 17-jarige A. M. uit Dreischor, wiens opspo ring vorige week door de politie werd verzocht, daar hij met onbekende bestem ming was vertrokken, weer veilig thuis is. Hij was per fiets naar Zeeuwsch-Vlaan- deren geweest en vandaar niet naar huis gegaan maar doorgereden naar Zuid- Frankrijk. Om welke reden dan ook heeft hij zich daar bij een Nederlandse consul gemeld en via de Neder landse ambassade te Parijs is hij naar huis terugge bracht. Waarmee het avon tuur beëindigd is DAT de filiaalhouder van een schoenmagazijn te Zie rikzee, toen hij gistermor gen van Pinkstervacantie thuiskwam ontdekte, dat er was ingebroken. Verschei dene dozen nylonkousen bleken leeg te zijn. Boven was een kast geforceerd, waaruit f 2.000,— was geno men. De gemeentepolitie van Zierikzee heeft de zaak in onderzoek in samenwer king met een rechercheur van de politie van Goes. DAT op de weg naar Zee land bij Bergen op Zoom tengevolge van de gladheid drie auto's met elkaar in botsing zijn gekomen. Bij het ongeluk waren betrok ken de wagen van de heer W. P. uit Rotterdam, de vrachtwagen van de heer J. S. uit Yerseke en een wagen' van de Röntgenologische dienst uit Den Haag. Er ontstond veel materiële schade en de auto uit Den Haag moest zelfs wegge sleept worden. DAT de auto van de heer v. M. uit Bergen op Zoom gisteren tengevolge van de gladheid van de weg over de kop is geslagen, van de dijk af tuimelde en belandde in een moestuin. De bestuurder bleef ongedeerd, een andere inzittende, een militair, werd licht aan het hoofd ge wond. DAT op de Rijksweg tus sen Westkapelle en Aagte- kerke een Zweedse perso nenauto in botsing is geko men met een auto die werd bestuurd door de heer J. S. uit Westkapelle. Beide auto's werden zo zwaar bescha digd, dat er een kraanwagen aan te pas moest komen. Behoudens enkele schram men bleven de inzittenden echter ongedeerd.De politie onderzoekt de schuldvraag. DAT gisteren bü hoog wa ter de oesterkweker J. de K. uit Yerseke bij het zandlos- sen tussen schip en wal is gevallen. Er stond een ste vige Oostenwind, maar de drenkeling kon gered wor den, door-nat, maar onge deerd. DAT de 10-jarige J. T. uit Vrouwenpolder zo lelijk met zijn fiets kwam te vallen, dat hij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. DAT Heiden uit IJsel- monde de nieuwelingenwed strijd, die gisteren te Axel werd gehouden, heeft ge wonnen. Hij had voor de 70 kilometer 2 uur en tien mi nuten nodig. Tweede werd Kolen uit Rotterdam. DAT in Ellemeet, Eiker zee en Duivendijke, waar nog slechts 200 gezinnen wo nen de Emmabloemcollecte niet minder dan 128 heeft opgebracht. DAT de mannen van het Beijersdijkje te Ouwerkerk in hun vrije tijd een speel plaats en een zandbak heb ben gemaakt voor de kleu terschool. MIDDELBURG, 4 Juni. Heel Neder land zal aan de luidspreker op 25 Juni a.s. en ook nog vele keren daarna kunnen meeleven met hetgeen op Walcheren ge schiedt ter herdenking van het herstel en de wederopbouw. De omroepverenigingen hebben in onderling overleg besloten, dat de NCRV de ochtend van 25 Juni voor haar rekening zal nemen. Zij begint haar uitzending met vijf minuten carillonconcert en met een re portage over Middelburg, zoals het er die morgen zal uitzien. Daarna volgt een rechtstreekse uitzending van de herden kingsbijeenkomst in de Nieuwe Kerk. Des avonds zal de NCRV een gedeelte uitzenden van het concert, dat het Maria- koor uit Nijmegen voor het Stadhuis zal geven. Deze omroepvereniging zal ten slotte een deel van de show en taptoe, die door de Kon. Militaire Kapel, de Mari- nierskapel en het muziekcorps van de Luchtmacht wordt uitgevoerd, uitzenden. Parade, folkloristische manifestatie en opening Miniatuur Walcheren zullen door KRO en AVRO in montage worden gebracht. Men mag aannemen, dat ook het concours d'élégance en het concours de comfort in Vlissingen op 26 Juni de belangstelling van de radio zullen heb ben. In de loop van Juli en Augustus zal de AVRO drie directe uitzendingen vanuit Miniatuur Walcheren organiseren. Zij zullen bestaan uit een reportage en uit concerten van de Skymasters, Eddy Christian! en zijn orkest en Tom Erich en zijn solisten. Bovendien zal de N.I.R., de Belgische omroep, een directe uitzen ding van Miniatuur Walcheren brengen. Douane in actie. TERNEUZEN, 8 Juni. Eerste Pinksterdag deed de douane in Philip pine een goede vangst met de inbe slagname van 1100 kg boter, die opge slagen lag bij een zekere B: te Philip pine. De man zag zich de rustige Pink sterdagen thuis ontgaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1