T ZEEUWSE PLAKKEBORD VERGEET HET NIET! Nog moeilijkheden met de bouw op Schouwen-Duiveland Wandelen en fietsen De „Zeeland" had een goed jaar Goed doei- - 'T SPIEGELTJE „Elcerlyc" te Middelburg Hoe en wat? Het woord is aan peddelaar! En waarom En wie blaren vreest.. J DE BUS RAMMELDE GRABBELTON EN TEN SLOTTE Klachten over de jeugd a 5 onze schepen4^ Scherp debat in raad van Zierikzee Opvoering voor Prov, Bibliotheek Geen subsidie voor Middelburgse ijsclub Zaterdag J Juni 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 SE3SS5H Passagiersvervoer steeg aanmerkelijk De onvolprezen dames van de Goese U.V.V. hebben weer plannen gemaakt om De directie van de Stoom- dagdienst hebben het ver- de ouden van dagen en de vaart Maatschappij voer van Engelse, Duitse en lichamelijk gebrekkigen een „Zeeland" Kon. Ned. Post- Nederlandse reizigers sterk gezellig uitstapje aan te bie- vaart N.V. te Vlissingen bevorderd en de mogelijk-, den naar de diergaarde herinnert in haar jaarver- heid geopend ondanks de „Blij dorp" in Rotterdam. Er shtg over 1953 aan de heslis- nog steeds toenemende con- zullen weer ongeveer 300 sing van de minister van currentie van het luchtver- oudjes mee gaan en 25 ge- Verkeer en Waterstaat Hoek keer en van concurrerende brekkigen. Het is altijd een van Holland definitief aan Kanaaldiensten nieuw hele onderneming zo'n uit te wijzen als af vaarthaven vervoer aan te trekken. stapje. Maar dat klaren de op Engeland. „Deze beslis sing heeft niet alleen een einde gemaakt aan de sinds jaren bestaande onzeker heid, maar zal tevens van zeer groot belang blijken te zijn voor de toekomstige ontwikkeling van de maat schappij", zo wordt opge merkt. Hoewel de exploitatiekos ten in het algemeen nog wat gestegen zijn, is het bruto- overschot op de exploitatie rekening belangrijk hoger dan in 1952. De boekwaarde van de vloot is thans gelijk aan de geschatte restwaar de, zodat geen verdere af schrijving plaats vond. Wel werd in verband met de hoge vervangingswaarde 'n bedrag toegevoegd aan de reserve voor vlootvernieu- wing. Uit de jaarstukken blijkt, dat er een netto winst is gemaakt van f 1.567.527,93. Voorgesteld wordt over de preferent winstdelende aandelen 4% pet. en over de gewone aan delen 5 pet. dividend uit te keren, met voor beide cate gorieën 2 pet. extra divi dend. Een bedrag van f 1.310.000 dient voor de vlootvernieuwing te worden gereserveerd. De vloot van de „Zee land" bleef voor ernstige averijen gespaard. Toen be gin Mei de „Duke of York" van de British Railways uit de nachtdienst moest wor den genomen, hebben de „Zeeland"-schepen heel wat Zover wij weten is het Westbrabantse standpunt met betrekking tot het Moerdijkkanaal nog nimmer zo concreet geformuleerd als deze week in Axel geschiedde door de secretaris van de Stichting voor de Landboutu, de heer Raaymakers. Met een overvloed van argumenten toonde hij aan, dat, nu de Deltaplannen bekend zijn, dit veel cultuurgrond eisende kanaal dwars door Brabant onnodig is. Uiter aard moet worden bedacht, dat hier de landbouw aan het woord was en dat met name een aantal burge meesters, die graag industrie willen hebben, op een ander standpunt staat. Hun verwachtingen hebben o.i. echter weinig reële basis. Voor Zeeland veran dert er in het plan, dat de heer Raaymakers ontvouw de, niet zo heel veel. In beide projecten is er sprake van een opening van de Kreekrak. Wij zijn te weinig insider om nauwkeurig te kunnen beoordelen op wel ke gronden het één dan wel het andere plan de voorkeur verdient. Maar oppervlakkig gezien zitten er aan het Westbrabantse voorstel aantrekkelijke kanten. Bijzonder zwaar weegt, dat bij uitvoering van het Moerdijkkanaal de wateroverlast in West- Brabant voor een goed deel blijft bestaan en dat bo vendien de kans bestaat, dat het kanaal de verzilting in de hand zal werken. Wel heel typisch is het be richt, dat wij van verschillende kanten hoorden, nX, dat de Belgen niet veel poelen voor de nieuwe ver binding en dat zij ook niet van plan zijn er veel gebruik van te maken. Dit werpt wel een eigenaardig licht op het geheel en men vraagt zich af, of de po litieke onderhandelaars niet verder zijn gegaan dan de scheepvaartmensen, voor wie het kanaal is ont worpen. Ingezonden Mededeling (advj Zeeuwsch Technisch Instituut. een voorrecht beschouwen, zo'n opleiding vlak bij huis te hebben. Anders moeten er vaak kostbare reizen ge- het maakt worden. Goes is trots op het Zeeuwsch Technisch gevolge van de ernstige be- tuut te Goes hebben giste- Instituut. Er bestaat nog De leerlingen van extra vaarten gemaakt. Ten- Zeeuwsch Technisch Insti- schadiging van de steigers ren aan de weg getimmerd, steeds een tekort aan tech- te Hoek van Holland door Dat wil zeggen, zij hebben nische opzichters. Daarom is de stormramp en het gemis fmn spooraansluitingen liep het passagiersvervoer terug, exposeerd. gisteren in de Prins van het aan te bevelen dat nog Oranje hun tekenwerk ge- meer jongens deze opleiding volgen. Het is daarom goed JP En natuurlijk fnaar enkele maanden later hadden zij veel bekijks, dat het Instituut naar buiten steeg het vervoer weer sterk Maar gezegd kan worden optreedt en voor het licht dat de tekeningen de gebrul en in het algemeen mag vali en zeer gunstige ontwikke- kelijke critiek konden door van de publiciteit komt. Met de wens, dat er vele bezoe- ing worden gesproken, on- staan. Het is altijd zeer ver- kers zouden komen opende Janks de Franse spoor- wonderlijk "wat er zo al bij burgemeester mr W. C. ten üegstaking en het feit, dat zo'n opleiding komt kijken. Kate de tentoonstelling. Nu irende de zomermaan- Over deze opleiding sprak aan belangstelling heeft het de Batavier Lijn haar burgemeester mr W. C. ten niet ontbroken, want de ge- larten uitbreidde. De Kate nog in zijn openings- hele middag was er 'n druk feeds in 1952 genomen ta- woord voor deze tentoon- geloop langs de tafels, waar- Tiefmaatregelen voor de stelling. Men kan het als op de tekeningen lagen. dames van de U.V.V. wel. Wat hun echter nog in de weg staat is het geld, dat er niet voldoende is. Daarom wordt er tussen Dinsdag 8 Juni en Vrijdag 12 Juni in de stad een inzameling ge houden. Het is haast over bodig, dat we schrijven". Geeft, want het is voor een goed doel. De Emmabloem-collecte te Kloetinge heeft f 157.40 op gebracht. De Blauwe Weekcollecte heeft te Middelburg f324.47 opgebracht. In de grabbelton vandaag de gelukkige geslaagden van de Handelsavondschool te Middelburg. Voor het Rijks- diploma 3-jarige cursus slaagden N. van Aartse, M. A. J. Bouwens, J. V. Dron- kers, M. A. Mondeel, J. C. Sinke, M. Verhage en I. A. Willemse allen te Middel burg. Verdere gelukkigen waren C. A. Elenbaas te N. en St. Joosland, J. Davidse te Grjjpskerke en J. W. Roelse te Domburg. Vier candida- ten werden afgewezen. Voor het eindexamen 5-jarige cursus slaagden P. Adriaan- se, C. Christiaanse, P. A. v. Gilst, J. M. Vogel, J. A. Kuys, J. H. Jongste, J. C. de Kubber en A. Portier. Eén candidaat werd afgewezen. En nu nog de geslaagde kraamverzorgsters. Het zijn de dames W. J. Dekker te Vlissingen, J. E. Peene te Middelburg, J. P. van Wan- rooy te Vlissingen en M. Wouters te Gapinge. moet ons van het hart, dat het er alles van heeft, dat behalve een prachtige He melvaartsdag wij dit jaar ook schitterende zonnige Pinksterdagen zullen heb ben, tenminste als de voor tekenen op het ogenblik, waarop we dit schrijven niet bedriegen. Hoe het ook zij in elk geval prettige Pink sterdagen. Slot Moermond wordt museum ZIERIKZEE, 4 Juni. Het bestuur van de Stichting Nieuw Schouwen- puiveland heeft gesproken over een schrijven van de K.L.M., waaruit blijkt dat deze Luchtvaartmaatschappij geen belangstelling heeft voor een stations gebouw op Haamstede. Getracht zal worden dit gebouw, waarop een flinke herstelclaim rust te verkopen. In de vergadering van de stichting Nieuw Schouwen-Duiveland is ernstige ongerustheid tot uiting gekomen over het feit, dat men in enkele gemeenten op het eiland niet tot het realiseren van de bouwplannen kan komen. Ver scheidene gemeenten kunnen namelijk de ministeriële toestemming tot het gunnen van hun woningbouwprojecten niet krijgen, omdat de aannemings sommen boven de door de minister ge stelde maxima uitgaan. Zo komt het, dat bijv. in Oosterland en Nieuwerkerk met de bouwplannen nog niet kan worden begonnen. Grote vrees bestaat ook, dat in Zierikzee, waar juist 131 woningen zijn aanbe steed, voorlopig nog geen begin met de douw kan worden gemaakt. De prijs per kubieke meter van de woning complexen in deze gemeente ligt tus sen f42 en f46, maar de minister wil niet hoger gaan dan f 41. Wel heeft Handelaren in granen bijeen. ZIERIKEZEE, 4 Juni. De jaarlijk se algemene vergadering van de Zeeuwse vereniging van handelaren van handelaren in granen, zaden en peulvruchten is vandaag te Zierikzee in Mondragon gehouden onder voor zitterschap van de heer J. Balkenende te Biezelinge. De heer Balkenende was van me ning, dat de gang van zaken in het afgelopen jaar bevredigend genoemd kan worden en dat men de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Als gedelegeerde aan de Rotterdam se Korenbeurs werd gekozen de heer C. Duvekot. De volgende algemene vergadering zal jn Tholen worden gehouden. De heer P. R. Bouman, rijksland- bouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaan- deren sprak over de behandeling van granen en peulvruchten bij de land bouwers. Hierna volgde een lunch en een rij toer over het eiland. hij zich bereid verklaard de kosten van vervoer van materiaal en van het aan trekken van vreemde arbeiders te la ten berekenen en daarvoor zo mogelijk een ander „potje" te zoeken. Hierna kwam het jeugdprobleem ter sprake. De voorzitter wilde niet spreken over een ontwortelde jeugd maar toch wel van een zekere losgeslagenheid. Bij velen bestaat de neiging zich aan tucht te onttrekken en het eiland te verlaten. Ouders en voogden staan voor schier onmogelijke taken want jongeren zijn vaak ten prooi aan een ergelijke baldadigheid welke zich uit in straatschenderij en vernielingen. Wat betreft het Slot Moermond te Renesse, deelde de voorzitter mede, dat aan het slot een bestemming ten algemene nutte zal kunnen worden ge geven. Het wordt een conferentie-oord. Op de eerste verdieping zal tevens een restaurant worden ingericht en op de bovenverdieping een museum waar voorwerpen en schilderijen zullen worden ondergebracht die op een of andere wijze met het water verband houden, Het wordt echter géén ramp museum. Waar zijn GROTE VAART. ALBLASSERDIJK 4 te Le Havre. DIEMERSDIJK 3 te Antwerpen. LAURENSKERK 3 Quessant-Rotterdam. LEKKERKERK 2 te Calcutta. MAASDAM 3 Southampton-New York. RIJNDAM 4 te H. v. Holland verw. AAGTEDIJK 4 te Riograndedosul. AKKRUMDIJK 3 Hamburg-Rotterdam. AXELDIJK 3 Buenos Aires-Montevideo. BREDA 3 Madeira-Trinidad. DIEMERDIJK 3 te Antwerpen. DUIVENDIJK 3 Flares-Curasao. GROOTE BEER 3 Rotterdam-Quebec. KOTA INTEN 4 te Rotterdam. LISSEKERK 3 Algiers-Rotterdam. SIBAJAK 3 Finisterre-Port Said. WATERMAN 3 te Rotterdam. ZUIDERKRUIS 3 Anticostil-Quebec. ABBEDIJK 3 Cristobal-Antwerpen. ARENDSKERK 3 Lissabon-Antwerpen. BLOMMERSDIJK 3 te Aden. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 3 Djeddah-Port Said. MAASDAM 3 Le Havre-Southampton. ORANJEFONTEIN 3 Finisterre-South- ampton. ZIERIKZEE, 2 Juni. De raad van Zie rikzee heeft gisteren besloten het zgn. Huis der Tempelieren aan de Meelstraat te kopen. Veertien jaren van onderhan delen waren nodig eer de overdracht plaats kon vinden en de acte gepasseerd kori worden. Men zal nu trachten het ge bouw voor verder verval te behoeden. Het uitbreidingsplan voor de gemeente zal voor 7 Juli a.s. ter visie worden ge legd. De „Stichting Speeltuin Molleman" dankte de raad voor de verleende mede werking bij de totstandkoming van de speeltuin. Deze^al op 12 Juni officieel worden geopend. Een verzoek om mede werking te verlenen tot de oprichting van een Zeeuwse muziekschool werd op voorstel van de heer Van der Poel (A.R.) aangehouden tot de volgende vergade ring. De heer M. de Bokx te Hoek werd m.i.v. 1 Juni tot opzichter tweede klasse van de Centrale Dienst Noord Zeeland benoemd met standplaats Brouwersha ven. De heer A. van Droffelaar te Zie rikzee werd in vaste dienst benoemd als districtsopzichter tweede klasse bij deze dienst met standplaats Tholen. De raad besloot voorts een bedrag van 3300 gulden te voteren voor de afraste ring rondom de speeltuin. De voorzitter deelde mede dat ter afsluiting van de culturele adoptie door Amsterdam nog één maai en wel op 24, 25 en 26 Juni a.s. de Amsterdamse Politiekapel een bezoek zal brengen aan Schouwen Duiveland. De plaatsen die het vorig jaar zijn over geslagen zullen dan worden bezocht. De heer L-. M. A. Nijssen te Maastricht werd benoemd tot tijdelijke leraar in de Aardrijkskunde aan het Lyceum. Medewerking zal worden verleend voor wederaanschaffing van de door de wa tersnood verloren gegane beplanting van het terrein der Chr. Nationale School, mits de beplanting zal worden uitgesteld tot volgend jaar. Bij de rondvraag laakte de heer Cats- hoek (Arb.) de houding van zijn mede- raadslid de heer Steutel (WD) omdat die na zijn overgang van de midden standspartij naar de WD zijn raadszetel niet ter beschikking heeft gesteld. Vol gens spr. heeft dit ook invloed gehad op de nummering der candidatenlijsten voor de a.s. raadsverkiezing waarbij AR en WD om de nummers 2 en 3 moesten lo ten. Hü noemde de houding van de heer Steutel politiek onfatsoenlijk. De voorzit ter en wnd secretaris gaven omtrent de nummering uitvoerige toelichting en de voorzitter verzocht de heer Catshoek bo vengenoemde uitdrukking terug te ne men, wat deze echter weigerde. Na geheime zitting werd besloten sub sidie te verlenen voor de restauratie van de kleine Kerk, derde gedeelte, en v.oor de bouw en restauratie van het 17e eeuwse huis „In de Witte Swaen" op de hoek van het Vrijpoortje. Een portemonnaie van echt leder zegt eigenlijk genoeg. Leder is niet te vervangen en geeft iedereen (en U behoeft beslist geen vakman te zijn om het mooie rundbox van deze portemonnaies te kun nen waarderen) de zekerheid van jarenlange soliditeit. Wat moeten wij er nog verder van vertellen? Lederen por temonnaies met twee geld- vakken en portefeuille, Ideaal als Moeders huishoudporte- monnaie en in Vaders achter zak. Als U hem in welke etalage ook ziet liggen voor drie en een halve gulden, dan is dit geen cent te veel. Maar als postorderaanbieding kan hij nu eenmaal goedkoper zijn I U kunt hem nu bestellen In bruin rundbox voor een ongekend prijs, WINKELCENTRUM BINNENWEG IEL. K 1800- 117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND MIDDELBURG, 4 Juni. Het heeft vele zorgen gegeven en veel voorbe reidend werk gekost, voordat vast stond, dat op de avonden van 23 en 24 Juni op het plein voor de Provinciale Bibliotheek uitvoeringen van het Mid deleeuwse spel „EIckerlic" gegeven zouden kunnen worden. Maar het is gelukt, dank zij de medewerking van Delfesta, de organisator van de uitvoe ringen in Delft, van de overheid, die financieel steunde (alsmede de Mid delburgse Schouwburg) en van de hoofden van dienst, die hun kantoren rondom het plein hebben liggen. Na tuurlijk hopen de organisatoren de Z.V.U. in samenwerking met de Cul turele Commissie der Ned. Herv. Kerk op grote belangstelling. De middel bare scholen toonden die reeds in zo danige mate, dat zij „gerantsoeneerd" moesten worden. Toen de gedachte van deze uitvoe ringen werd geogperd is even gespro ken over de Markt als plaats van han deling. Maar deze gedachte is direct verworpen, omdat dit intieme spel zich niet voor een dergelijke grote ruimte met het nooozakeljike gebruik van luidsprekers leent. Zo bleef het Ab dijpleintje over. Daar moest echter met tribunes worden gewerkt. Het kwam voor elkaar: beide avonden kunnen er 810 mensen (in 27 rijen van 30) zitten. Het toneel komt tegen de fietsen rekken en gedeeltelijk tegen het ge bouwtje op de hoek van het plein. Een speciale verlichting wordt gemonteerd op twee hoge lichtbruggen achterop de tribunes. Vier mensen zullen de gehele avond jn de weer zijn voor de bedie ning. Het muzikale gedeelte van de uit voeringen is geheel in Middelburgse handen. De heer en mevrouw Kuiler hebben de leiding daarvan. Het koor komt in de Koorkerk vlakbij. Geluids- versterking is niet nodig. Dat is wel het geval voor het orgelspel, vanuit de Nieuwe Kerk te verzorgen door de heer Jan Rijn. Maar het is ook het enige geval, waarin van een luidspre ker gebruik moet worden gemaakt. De muziek van „Elckerlyc" is naar Mid deleeuwse motieven gecomponeerd door de heer Joop Schouten. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de beide voorstellingen volkomen gelijkwaardig zijn, hoewel de prijzen voor de Donderdag wat hoger liggen, dan voor de Woensdag. Dit is met op zet gedaan, omdat men op de Woens dagavond speciaal de mensen van bui ten de stad de gelegenheid tot bezoek wil geven en deze mensen toch al reis kosten moeten maken. Het is zaak, dat ieder om uiterlijk kwart over 9 binnen is. Omstreeks 11 uur is de voorstelling afgelopen. De laatste boot naar Bres- kens vertrekt om half 12 uit Vlissin gen. HOE MEER ZIELEN HOE MEER VREUGD!" Dat kunt u allemaal lezen in de uitgebreide folder, die de directie van dit Uw Zeeuwsch Dagblad voor tippelaar en peddelaar heeft samengesteld. Laten we eerlijk zijn: bij die folder is het gebleven. „Zoeken jullie het verder maar uit", zei de directie heel vriendelijk tot ons en voegde daar prijzend aan toe: „Vorige jaren hebben jullie het ook zo aardig gedaan Wij tweeën, Uw tippelaar en Uw peddelaar, stonden gelijk op, bogen en staken de hand uit. „Dat betekent verhoging", zeiden we nederig. Daar is het bij gebleven. En nu, we] mogen wel zeggen in het holst van de I nacht, worden de nieuwste plannen gesmeed voor het welslagen van de nieuwe wandeltocht en fietstocht, die op 12 Juni a.s. plaats vinden. Tippelen en fieten. Tippelaar en pendelaar zijn 't broe derlijk eens. Dat wil zeggen wat de gezamenlijke organisatie betreft. Maar als tippelaar trots een stelletje aan meldingen voor z ij n wandeltocht ont vouwt kijkt peddelaar wat sip. Geen nood, de fietsers laten hem ook niet in de steek. Er zijn er al heel wat gekomen De directie heeft ons toch niet in de steek gelaten. Geen verhoging welis waar voor twee noeste zwoegers (dank U), maar fraaie medailles zijn er uit de bus gekomen voor de deelnemers aan het evenement, dat jaarlijks meer belangstelling trekt. Tippelaar heeft er al een (stiekem) op de borst gespeld, 't Stond hem echt goed. Trouwens hij heeft er een foto van laten maken. U ziet haar hier. ER zijn nog liefhebbers, die niet helemaal weten hoe de (wandel)- vork in de (fiets) steel zit. Voor hen nog even wat technisch» gegevens. We lopen in drie af standen. 10 Km voor kinderen en volwasse nen vanaf 10 jaar. 15 km voor degene ouder dan 12 jaar en 25 km voor liefhebbers ouder dan 14 jaar. Het is een fijne route, die werd uitgestippeld, ze loopt van Goes, via Kloetinge, Kapelle en Wemeldinge over Kat- tendijke weer naar Goes. Het inschrijfgeld is uiterst laag gehouden. Tot en met 15 jaar be talen de deelnemers en deelneemsters drie kwartjes en boven de 16 jaar f 1.25. Zoals men zal weten, worden onze wandel tochten georganiseerd onder auspiciën van de Ned. Wandelsport Bond en alle reglementen, richtlijnen en bepalin gen van deze bond zijn dan ook van toepassing. Leden van de N.W.B. en dienstplichtige mili tairen beneden de rang van onderofficier genie ten een reductie van f 0.50. We starten om 3 uur vanaf het Goese Schut tershof. Die start zal ge lijktijdig plaats vinden. Het bevordert een pret tig wandelen. En wie vrees mocht hebben voor blaren of andere tegenslagen kan zich geruststellen in de ze kerheid dat de afd. Goes van het Rod* Kruis weer haar prach tige hulp zal verlenen. Naast de uit te reiken herinneringsmedaille zullen groepsherinne- ringen worden uitge reikt aan verenigingen en groepen waarvan minstens elf personen inschrijfgeld hebben be taald. Bovendien zijn er nog fraaie extra-prijzen aanwezig, die zullen worden toegekend aan die groepen, die na be oordeling door een des kundige jury, hiervoor in aanmerking komen. Dat, wat het wandelen betreft. De, fietsers hebben het gemakkelijker. Of laten we dat niet zo gauw zeggen. Vijftig kilometer is een flinke ruk. Maar wie .de route eenmaal heeft gereden zal haar later zeker nog wel eens rijden. „Langs Zuid-Bevelandse Groene Dreven over grind- en asfaltwegen loopt deze route", schreven we en korte tijd nadien kregen we van een fiet ser een briefje, dat hij de route, zoals die in de krant stond, maar eens had gereden „om te zien of het waar was" en hij was enthousiast. „Ik kraam langs wegen, die ik niet kende", schreef hij, „en toch ben ik goed bekend op Zuid-Beveland" Dus fietsers uit Zeeland: schrijf in! Laten we besluiten met hetgeen jongstleden Zaterdag een be stuurslid van de Ned. Wandelsport Bond vertelde op een te Goes gehou den voorlichtingsmiddag over de wan delsport. Niet alleen om het sportieve genoe gen is wandelen zo plezierig, maar ook om de vriendschap, die gekweekt wordt. Bij andere sporten gaat het om de eer: het jij of ik de winnaar. Maar hier leert men zijn vrienden in de nood kennen. Een eenzaam tippelaar op wat zere voeten wordt ingehaald door een vlot lopend ploegje. En wat ziet men De man lost op. Niet in het niets, nee, in het ploegje. Hij wordt er een de'el van. Weg de vermoeidheid. Zie hem lustig meezingen! De wisselbeker is nog steeds in han den van O.K.K. uit Goes. Zullen de O.K.K.-ers kans zien haar te behou den? We zagen deze vlotte ploeg laatst weer eens op de wandelfilm van Zeeuwsch Dagblad. Tjonge, dan gaat je wandelhart weer open. We zagen ook de Nationale Reserve weer, kra nig marcherend. We rekenen ook weer op de heer Mieras met zijn mannen. Voorlopig zeggen we maar: „Tot Zaterdag 12 Juni a.s. en we hopen op zon!" Raad Nw. en St. Joosland. De Raad van Nieuw- en St Joosland kwam in vergadering bijeen. Een subsi die-aanvrage van de Middelburgse IJs club werd afgewezen. Met de door Ged. Staten voorgestelde wijziging van de jaarwedde-regelingen voor de Wethou ders en de Ontvanger werd accoord ge gaan. Aan P. Jeras werd een premie toe gekend voor verbetering van de wonin gen Molendijk 11 en 13. De kinderbij slagverordening werd aangepast aan de voor het rijkspersoneel geldende regeling. Een verzoek van de gemeente O. en W. Souburg om deel te nemen in de garan tie van een gesloten lening ten behoeve van de Stichting „Verpleeg- en Rust huizen Walcheren" werd afgewezen. Bij de rondvraag vroeg de heer Knuijt in lichtingen over de berekende prijs van de bouwgrond in het uitbreidingsplan.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2