L,V<miöm<w MILITAIRE TOESTAND IN INDO-CHINA ERNSTIG DOCH NIET HOPELOOS Communistische jeugd met knuppels uiteengedreven Vrijheidsfakkel op weg naar Normandië Examenvrees leidde tot inbraak in M«T*S* Zonnig, later kans op onweersbuien Foster Dulles verklaart: Nieuwe aandrang tot snellere ondertekening E.V.G.-verdrag Militair Balkan-verdrag PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Schietpartij te Buenos Airos „Hollandse Nieuwe" voor de Koningin, Bacon-varken duurder Zomeropruming van 17 Juli-14 Augustus Vijf jaar dwangarbeid voor drukfout Twee leerlingen stonden terecht Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie:^ Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2800 'Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 5 JUNI 1954 Directeur: - DE SMIT Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijf, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J, Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. herinneren wij U op pag. 9 aan de invasie, die tien jaar geleden begon en waarbij een armada van 4000 schepen Het Kanaal overstak. Het lijkt allemaal al weer zo ver af, maar ginds in Normandië draagt de aarde nog de sporen van het bloed, waar mee onze vrijheid gekocht moest worden. WASHINGTON, 4 Juni. „De militaire toestand in Indo-China is ernstig, doch geenszins hopeloos", aldus heeft de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, vandaag in een verklaring voor de com missie voor buitenlandse aangelegenheden van de Amerikaanse Senaat ge zegd. Dulles, die sprak ter ondersteuning van Eisenhowers wetsontwerp voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland, waarin een bedrag van 3.497.700.000 dollar is aangevraagd voor militaire, economische en technische hulp aan de bondgenoten der Verenigde Staten, vervolgde: „De toestand in Indo-China is niet slechts een gevaar voor de onmiddellijk aangrenzende ge bieden, doch betekent ook een bedreiging van de Veiligheid der V.S. en hun bondgenoten in het gebied van de Stille Oceaan". De minister beschuldigde Communis- tisch-China er van steeds meer oor logsmateriaal aan de Communistische Vietminh-opstandelingen te leveren, waaraan hij toevoegde: „Wij beschik ken ook over bewijzen, dat de Sowjet- Unie in toenemende mate wapens aan de Vietminh levert". De V.S. en hun bondgenoten zullen te Genève blijven zoeken naar een op lossing van het Indochinese vraagstuk maar de houding der communisten is niet bemoedigend. Dulles achtte het van groot belang, dat het Amerikaanse Congres de presi dent zou machtigen oorspronkelijk voor militaire en economische hulp verlening aan andere gebieden dan Indo-China uitgetrokken gelden te be steden voor hulp in dit land. Klaarblijkelijk zinspelend op zijn voorstel voor het onverwijld sluiten van een tien-landen-bondgenootschap ter verzekering van de veiligheid van Zuid-Oost-Azië, verklaarde Dulles: „De huidige wereldsituatie vergt in de allereerste plaats het handhaven van eenheid en samenwerking tussen niet- communistische landen". DE EUROPESE VERDEDIGINGS GEMEENSCHAP Dulles roerde ook het Europese Ie- gerverdrag aan en drong opnieuw aan op een spoedige bekrachtiging van dit verdrag door Frankrijk en Italië, daar bij herinnerend aan een vroegere uit lating, dat de, V.S. hun politiek t.a.v. West-Europa zouden moeten herzien als de bekrachtiging te lang zou uit blijven. In verband hiermee verzocht Dulles de commissie een bepaling van het programma voor de buitenlandse hulp verlening, die erin voorziet, dat de helft van de voor militaire hulp aan de Europese staten uitgetrokken bedragen bestemd is voor de zes E.V.G.-landen, mits deze het E.V.G.-verdrag hebben bekrachtigd, zodanig te wijzigen, dat de vier mogendheden, die de overeen komst reeds bekrachtigden, nl. West- Duitsland, België, Nederland en Luxemburg, in staat worden gesteld alvast voort te gaan met de opbouw van htm weermachten (die, zoals be kend voor W.-Duitsland nog niet is be gonnen). Men stelde Dulles de vraag of West- Duitsland de plaats van Frankrijk in de voorgestelde Europese Verdedi- gingsgemeenschap zou kunnen inne men, indien Frankrijk het E.V.G.-ver- drag niet zou wensen te bekrachtigen. „Ik kan mij dat nauwelijks voor stellen", antwoordde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. ,Frankrjjk neemt aardrijkskundig een ongeëvenaarde positie in de Westeuro- pese verdediging in", waaraan hij toe voegde, „Ik zou niet willen proberen aan te geven, wat in de plaats van de E.V.G. zou kunnen treden. De vooruit zichten voor bekrachtiging schijnen thans beter te zijn dan ooit tevoren'" DE BASIS DER HULPVERLENING „De Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland berust op de erkenning door de Verenigde Staten van de vier volgende grondfeiten: 1. De heersers der Sowj et-Unie. en van communistisch China blijven stre ven naar wereldoverheersing. Niets wijst er op, dat op enige-wijziging in hun doelstelling is gekomen. 2. Het hieruit voor de V.S. voort vloeiende gevaar draagt niet uitslui tend een militair karakter, terwijl het evenmin op korte termijn dreigt. Daar om moeten de V.S. en hun bondgeno ten er naar streven hun militaire in spanning in overeenstemming te doen zijn met gezonde economische en maatschappelijke toestanden. 3. De V.S. kunnen door afzondering géén veiligheid bereiken, doch wèl door een gemeenschappelijk verdedi gingsstelsel met bondgenoten. 4. Een aantal Amerikaanse bondge noten is niet in staat de voor hen no dige militaire kracht en economische stabiliteit te bereiken, respectievelijk te handhaven, zonder Amerikaanse hulp", zo besloot Dulles. Rumoer in Berlijn BERLIJN, 5 Juni. De Westberlijnse politie heeft Vrijdagavond een onwettige communistische jeugddemonstratie in de Franse sector met gummiknuppels uiteengedreven. De jongelieden waren uit de Sow jetsector van de stad gekomen, aldus een mededeling van de politie. BUENOS AIRES, 5 Juni. Vrijdag is een bijeenkomst van metaalbewer kers te Buenos Aires in een schietpar tij geëindigd. Daarbij zijn 3 doden ge vallen en verscheidene personen ge wond, van wie enkele ernstig. De poli tie maakte een einde aan de strijd met traangas en trok een cordon om het strijdtoneel. Aanleiding tot de schietpartij was een geschil over de vraag of men het werk zou hervatten, dat 150.000 me taalarbeiders reeds twee weken gele den neerlegden. Het merendeel van hen heeft een nieuw collectief arbeids contract, dat door vertegenwoordigers der arbeiders in het begin van deze week was getekend, van de hand ge wezen. Na het incident marcheerden arbei ders met omfloerste vlaggen naar het regeringsgebouw. Zij werden echter onderweg door een sterke politiemacht tegengehouden. Wel werd hun toege staan een delegatie naar het hoofd bureau van politie te zenden. VLAARDINGEN, 4 Juni. Van ochtend is door de opperkeurmeester, tevens hoofdcontroleur van de „Neder landse Haringcontröle", de heer W. J. van der Windt, te Vlaardingen uit de lading van het motorloggerschip VL 112 „Bets en Gerda", schipper Arie Bot, van de N.V. G. Kornaat's Handel maatschappij haring gekeurd, welke aan H. M. Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina zal worden aangeboden. Deze haring is aangevoerd door de Jager VL 84 „Hendrika en Adriana", schipper G. van der Snoek. Vanmiddag heeft een deputatie, be staande uit de burgemeester van Vlaardingen, de reeder, de opperkeur meester en de schipper, zich in een met vlaggen versierde auto naar Soestdijk begeven om de „Hollandse Nieuwe" persoonlijk te kunnen aanbie den. De koninginneharing werd ver pakt in de traditionele oranje geverfde vaatjes. Negen en tachtig demonstranten, die geen gehoor gaven aan het bevel om de betoging te beëindigen, werden naar het politiebureau gebracht. Het incident gebeurde aan de vooravond van de communistische jeugdbijeen- komsten in Oost-Berlijn tijdens de Pinksterdagen. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. hebben Westberlijnse „agenten centra" uniformen van de Oostduitse „Vrije Duitse Jeugd"-beweging uitge deeld aan jeugdige bewoners van Westberlijnse vluchtelingenkampen, met de bedoeling de Pinksterbijeen komsten in Oost-Berlijn te verstoren. Ook in de Amerikaanse sector van de stad werd een demonstratie uiteen gejaagd. In totaal 122 demonstranten bevon den zich na de twee betogingen in het politiebureau. Volgens een schatting van de politie namen zevenhonderd jongelieden aan de demonstraties deel. Dr Drees ontstak het vuur AMSTERDAM, 4 Juni. Minister-president dr W. Drees heeft vanmiddag om tien minuten voor vier op Neerlands door zon overgoten nationale plein, de Dam, de op een praalwagen gemonteerde Nederlandse vrijheidsfakkel ontstoken. Enkele minuten daarna, toen de laatste tonen van het volkslied waren verklonken, begon deze met de nationale kleuren, het landswapen e» bloemen versierde wagen zijn 800 km lange tocht naar het invasiestrand in Normandië. De wagen met de Nederlandse delegatie, bestaande uit militairen, leden van de voormalige Prinses Irene Brigade en verzetsmensen zal in Caen deelnemen aan de intergeallieerde plechtigheid ter herdenking van d« invasie, tien jaar geleden op de historische 6e Juni van 1944. Maarschalk Papagos ATHENE 5 Juni. Maarschalk Pa pagos, de Griekse premier, heeft Vrij dag in Athene bekendgemaakt, dat hij en president Tito van Zuid-Slavië, die op het ogenblik een officieel bezoek brengt aan Griekenland, hebben be sloten het Balkanverdrag „om te zet ten" in een militair bondgenootschap. Door het bondgenootschap tussen Griekenland, Zuid-Slavië en Turkije wil men de verdediging van de Balkan in geval van een aanval doelmatige maken.. Maarschalk Papagos deelde niet me de, wanneer de documenten die het bestaande verdrag zullen uitbreiden tot een militair bondgenootschap, ge tekend zullen worden. Het vriendschapsverdrag tussen de drie landen werd zestien maanden ge leden in Ankara (Turkije) onderte kend. Een Griekse woordvoerder deelde dezer dagen mede, dat Groot-Brittan- nië en de Ver. Staten hadden gewaar schuwd „Voorzichtig te zijn met de voorbereidingen voor een militair ver drag, gezien mogelijke „nadelige in vloed" op het Italiaans -Zuidslavische geschil over Triëst. Maarschalk Papagos verklaarde Woensdag, dat aan het einde van de maand de minister van Buitenlandse 'Zaken van de drie landen op een con ferentie in Belgrado de vorm van het bondgenootschap zullen bepalen. Alvorens de fakkel werd ontstoken voerden het woord, Amsterdams bur gemeester, die zijn toespraak besloot met: eerbiedwaardige toortst, op uw reis naar de plaats, waar de bevrijding mede voor ons land een aanvang nam vergezellen u de gedachten van het gehele Nederlandse volk in dank bare herinnering aan de helden, die op 6 Juni 1944, tien jaar geleden een grootse invasie hebben ingezet", de voorzitter van de nationale federatieve raad van het voormalig verzet in Ne derland, mr B. W. Stomps, en de secre taris-generaal van het comité d'action interallie de la resistance, Vincent Boon. Tot slot sprak de minister-presi dent die eindigde met de woorden: moge het zo zijn, dat niet meer de oor logsfakkel zal schroeien, maar de vrij heidsfakkel zal lichten over de volke ren in de wereld". „Zes Juni 1944 is een dag, die onuit wisbaar in ons aller geheugen is ge grift, gelijk de 14e Mei 1940 en 5 Mei 1945, toen de bevrijding van het ge hele land een feit werd. Op die dag keerden de geallieerde strijdkrachten terug naar het vaste land van Europa; een dag waarop jaren was uitgezien", zo begon dr Drees zijn korte toe spraak. Hij releveerde de moeilijke uren in het hoofdkwartier van Eisenhower, de man in wiens handen het lot lag. „Eisenhower heeft de moed gehad „ja" te zeggen". „De weg van Normandië naar Ne derland en Duitsland is een weg ge weest van bloed en tranen, getekend door oorlogsbegraafplaatsen, van sol daten en ook van verzetsmensen. Doch boven de horizon gloorde de vrijheid. Nu wordt de weg terug afgelegd, door oud-leden van de Prinses Irene Briga de en verzetsmensen, tolken van de dank der vrije wereld". Dr Drees zeide verheugd te zijn, ondanks hun ver schil van inzichten, dat een der twee vertegenwoordigers van de Nederland se regering prof. Gerbrandy is, de man, die in Londen de onverzettelijke leider van de strijd was en wie Neder, land grote dankbaarheid is verschul digd. „Wij herdenken de 6e Juni met gro. te vreugde en diepe dankbaarheid. Ej is nog geen gewaarborgde vrede en niet overal vrijheid; de overwinning ii nog niet beslissend geweest", z« sprak dr Drees. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. D« prijsontwikkeling voor de varkens heeft het Bedrijfschap voor Vee en Vlees doen besluiten wederom de over nameprijs voor baconvarkens te doen verhogen en wel thans met 6 cent pei kg. Mitsdien zal met ingang van 8 Juni a.s. de overnameprijs voor baconvar kens van tweede kwaliteit f 2.44 per kg koud geslacht gewicht bedragen. Van genoemde datum af zal uit het vlees fonds 12 cent per kg geslacht gewicht worden bijgedragen. Tegelijkertijd zal de minimum gewichtsgrens voor ba convarkens, welke tot nu toe 68 kg bedraagt, worden teruggebracht tot 80 kg, hetgeen uiteraard ook de bacon- slachtingen gunstig zal kunnen beïn vloeden. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. Bin nenkort zal een Algemene Maatregel van Bestuur worden afgekondigd, waarbij voor de aanstaande seizoens opruiming het tijdvak aanvangende 17 Juli en eindigende 14 Augustus wordt aangewezen. Deze algemene maatregel van bestuur geeft voorts een opsom ming van winkelneringen, waarvoor deze regeling van kracht is. Deze groe pen zijn dezelfde als die welke, vorig jaar voor de zomeropruiming werden aangewezen. e> BERLIJN, 4 Juni. In „Tri- biine", het dagblad van de Oost- Duitse communistische vakbond, was een artikel over Stalin opge nomen, waarvan een zinsnede luidde: „Met zijn verscheiden heeft de wereld haar meest voor aanstaande strijder voor het be houd en de beveiliging van de vrede verloren". In de drukkerij werd Lp.v. „vrede" „oorlog" ge zet, zodat de verraste „Tribüne"- lezers het volgende onder ogen kregen: „Met het overlijden van Stalin heeft de wereld haar meest vooraanstaande strijder voor in standhouding en bestendiging van de oorlog verloren". De eerste redacteur werd ver antwoordelijk gesteld. Hij kreeg vijf jaar dwangarbeid, aldus meldt het Wes.tberlijnse anti communistische comité van vrije rechtskundigen. Getracht eindexamenopgaven te bemachtigen ROTTERDAM, 4 Juni. Twee 25- jarige scholieren van de Middelbaar Technische School te Rotterdam heb ben zich vanmiddag voor de politie rechter te Rotterdam te verantwoor den gehad wegens poging tot diefstal van eindexamenopgaven. De jongelui vertelden enige maan den geleden op het idee te zijn geko men te trachten de opgaven voor het eind-examen in handen te krijgen. Het vorige jaar hadden andere leerlingen de opgaven uit een tas van een leraar gehaald en ook hun waren toen de op gaven medegedeeld. Zij konden toen geen examen doen, omdat ze een mo torongeluk hadden gekregen. Zij hadden zich nu enige malen 's avonds in het schoolgebonw laten in- In enkele regels melden wij nog DAT het Hoogheemraad schap Noordhollands Noor derkwartier, van dijkgraaf tot dijkwerker toe, een ex cursie heeft gemaakt naar Zeeland. Donderdag werd Schouwen -Duiveland be zocht en gisteren de West- kappelse zeewering. In de „Korenbeurs" te Goes heeft ir Visser de werkers aan de Hondsbossezeewering iets verteld over de dijkwerken in Zeeland in het algemeen en de Westkappelse zeewe ring in het bijzonder. DAT heel Nederland aan de luidspreker op 25 Juni a.s. en ook nog vele keren daarna zal kunnen meeleven met hetgeen op Walcheren geschiedt ter herdenking van het herstel en de we deropbouw. De N.C.R.V. zal de ochtend van 25 Juni voor I haar rekening nemen en verder verzorgen de K.R.O., de A.V.R.O. en het N.I.R. nog uitzendingen. DAT de actie van V.V.V. voor de verlichting van het Middelburgse Stadhuis thans na 3 weken f3332,50 heeft opgebracht, Als men weet, dat er van de 200 in de stad uitgeoefende beroe pen nog slechts 8 hun bouw steen bijdroegen, dan be grijpt men dat het gestelde doel van tien mille gemak kelijk wordt bereikt. DAT het Regiment Veld artillerie Prins Frederik te Bergen op Zoom gisteren een ouderdag heeft gehou den. Vooral uit Zeeland be stond grote belangstelling. DAT gisteravond op de Vlissingseweg nabij Lommerijk door een ver keerde manoeuvre de auto van de heer S. uit Middel burg in de naast de weg ge legen watergang is gereden. Later bleek dat de chauffeur geen rijbewijs had en de versnelling in plaats van vooruit op achteruit had ge zet. DAT op 12 Juni burgemees ter Schuurbeque Boeye van Zierikzee officieel de speel tuin Molleman aan het Vrije zal openen. DAT Donderdagavond op het kruispunt Bree-Lutherse KerklaanZuidsingel te Middelburg een aanrijding ontstond tussen een door K. S. en een door J. A. J. de J. bestuurde personenauto. Beide voertuigen liepen schade op. Toen S. even la ter bij de Koepoort reed, had hij weer pech, doordat sluiten, maakten tekeningen van de sleutels, die bij de concierge in een kastje hingen en thuis maakten ze de sleutels na. Het was hun gelukt opga ven te bemachtigen en de één dicteer de ze dan 's nachts in het gebouw aan de ander. De jongens verklaarden zeer veel angst voor het examen te hebben ge had. Terwille van de algemene praeven- tie achtte de Officier van Justitie een strenge correctie nodig. Hij eiste tegen ieder een gevangenisstraf van drie maanden met onmiddellijke gevangen neming. Het bleek, dat een van de jon gens alle papieren klaar had om te emigreren. De politierechter wilde vanmiddag nog geen vonnis wijzen en de zaak voor onbepaalde tijd aanhouden om een reclasseringsrapport in te winnen. Voor onmiddellijke gevangenneming zag hjj geen reden. Frans-Indische onder handelingen mislukt. PARIJS, 4 Juni. De besprekingen te Parijs tussen Frankrijk en India over de Franse nederzettingen in India zijn mislukt, aldus is medegedeeld. In een na de laatste vergadering uit gegeven communiqué heet het, dat da moeilijkheden om de twee standpunten te verzoenen, de beide delegaties er tos gebracht heeft de onderhandelingen, die drie weken geduurd hebben, hlet voort te zetten. Het communiqué zegt voorts, dat da onderhandelingen „in vriendschappe lijke geest" gevoerd zijn en dat „ver scheidene mogelijkheden om tot een regeling te komen door beide delegatie werden overwogen". De heer K. de Boer in Nederland terug. UTRECHT, 4 Juni.— Met het K.L.M. toestel de Utrecht is heden de heer K. de Boer, 2e voorzitter van het Chris telijk Nationaal Vakverbond uit Biak op Schiphol aangekomen. De heer De Boer blijft enige tijd in Nederland om overleg te plegen met het bestuur van het C.N.V. over de voortgang van het werk op Nieuw Guinea. Zomerconferentie C.H.U. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. De zomerconferentie van de Chr. Histo rische Unie zal dit jaar worden ge houden van 22 tot en met 24 Juli iii het conferentieoord van de Nederl. Zendingsraad te Lunteren. De eerste dag zal prof. dr. A. A. van Ruler spreken over „De overheid in Nederland en het Humanisme". De tweede dag zal de heer B. J. Lank- kamp des morgens de middenstands nota behandelen en zal dr J. Haantje» des avonds spreken over het Televisie- vraagstuk. Die middag zullen de deel nemers een rondvaart langs de Zui derzeewerken maken. Tijdens de ochtend van de laatste dag zal ir. H. G. Kuiperi het Delta rapport bespreken. Het weer met Pinksteren de bromfietser J. C. A. hem geen voorrang verleende. A. viel, maar kreeg geen letsel. Wèl werd zijn bromfiets be schadigd. DAT Maandag, tweede Pinksterdag, op „Westhove" te Oostkapelle een Zeeuwse Zendingsdag van de Chr. Geref. Kerken zal worden gehouden met een keur van sprekers. Om 11 uur wordt begonnen. Bij ongunstig weer gaat de dag door in de Lutherse Kerk te Middel burg. DAT op Vrijdag 2 Juli a.s. in Hotel „De Korenbeurs" te Goes een algemene vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden zal worden gehouden. DE BILT, 5 Juni. In de afgelopen dagen heeft het wisselvallige weer met periodiek optredende regen en on weersbuien plaats moeten maken voor droog en zonnig zomerweer. De maxi mumtemperaturen zijn geleidelijk iets toegenomen en de lucht die met een Noordoostelijke wind naar ons land stroomde werd geleidelijk iets droger. Bovendien nam de stabiliteit van de lucht toe, zodat aan de buienactiviteit vrij abrupt een einde kwam. Deze ver andering in de weerstoestand is toe te schrijven aan het gedrag van een bo ven het Noordelijk deel van de Noord zee gelegen hogedrukgebied dat zich over Zuid-Scandinavië uitbreidde. Dit had tot gevolg, dat de wind meer naar richtingen tussen Noordoost en Oost draaide. De vochtige lucht waarin de buien tot ontwikkeling kwamen werd hier door verdreven door van Scandinavië afkomstige droge lucht. Er komt thans in de heersende weerstoestand de eerstkomende dagen weinig verande ring. Wel bevindt zich bij Ierland een Oceaanfront dat langzaam naar het Westen doordringt. Het is niet uitge sloten dat dit front de tweede Pink sterdag het Westen van het land be reikt. Daar opnieuw te verwachten is dat de onstabiliteit van de lucht weer toe neemt, zal met de Pinksterdagen de kans op het optreden van onweder toenemen. Resumerend kan met Pink steren gerekend worden met over het algemeen zonnig en vrij warm weer met later kans op regen of onweers buien, waarbij een afkoeling optreedt. DE BILT ZEGT: Zonnig, DE BILT, 4 Juni. Droog en zon nig weer. Matige wind in hoofdzaak tussen Noordoost en Oost. Vrij warm. Op- en ondergang van Zon- en Maan: Zondag: Zon op 4.21 u., onder 20.57 u. Maan op 10.19 u., onder 0.08 u. Hoogwater Zondag 6 Juni: Vlissingen: 5.39 u. 1.90 m., 17.56 u. 1.68 m. Terneuzen: 6.08 u. 2.08 m., 18.28 u. 1.87 m. Wemeldinge: 7.21 u. 1.65 m., 19.41 u. 1.38 m. Zierikzee: 7.05 u. 1.41 m., 19.19 u. 1.16 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1