Nieuws uii de Provincie. Uw Pinksterkleding Wilking's kleding A. WILKING - GOES Concours van standwerkers daverend succes **enesse 111 de toekomst Keurige Damesmantels Vlotte modieuse Swaggers Aparte Japonnen en Blouses Heel leuke Kinderkleding Falcon Mantels Tl-FIIT Mevrouw J. Kleyweg sloeg alle mannen met haar tong r =J Middelburg Goes maar wat doet U? F KERK ApazU Utzdinfr Itwpt U Uy Een rijke collectie Houten en Metalen Kronen Radio TEMME, Tel. 2557 Vrijdag 4 Juni 1954 ZEELT''SCH DAGBLAD pagina 5 Het is te geef.,. MIDDELBURG, 3 Juni. Eén vrouw heeft vanmiddag op de Markt acht tien mannen en één vrouw verslagen. Zij werd winnares van het eerste standwerkersconcours in Zeeland, dat duizenden belangstellenden trok en dat ook naar het oordeel van de markthandelaren uitstekend slaagde. Een paar uur lang hebben de hoogstandwerkers, de demonstrateurs en de stand werkers een indrukwekkende woordenstrijd geleverd, maar tenslotte werd de jury het erover eens, dat mevrouw Kleyweg uit Den Haag haar hoeden- beugels het best aan de vrouw (en ook aan de man) wist te brengen. Zij ontving de médaille van het gemeentebestuur met een aquarel van de Mid delburgse Middenstandscentrale. Er is hard gewerkt op de Markt. Het spraakwater heeft rijkelijk gevloeid en het publiek heeft ervan genoten. Er was een man, die beschilderde tegels en beschilderd glas verkocht, maar vooraf zelf schilderijtjes maakte. „Rembrandt zat er jaren op te zwoe gen, maar ik klodder het er in een paar seconden op", zei hij. En een koopman in chocolade vertelde, dat hij na de markt in Zierikzee een paar klanten tegenkwam, die eikaars lippen aflikten. De borduurnaald, diê zijn col lega verkocht, had o.m. deze eigen schap, dat die niet lette op het geslacht van de gebruiker.- „Ik kom hier heus niet om wat te verdienen, maar on^ u een genoegen te doen", vertelde een hoogstandwerker in vulpennen en mesjes. „Wilt u door die verrekijker nou eens iets heel moois zien, dame" zo vroeg een standwerker, „dan moet u naar mijn gezicht kijken. Ik 'kan er ook niks aan doen, dat ik knap ben!" Zo zouden er nog heel wat meer voor beelden zijn te geven van de humor en de originaliteit, waarmee de kooplie den de marktbezoekers om zich been wisten te verzamelen. De man met de fluitjes gaf een heel concert weg en de man met het dassenapparaat verwis selde wel honderd keer van boord. Men mag rustig vaststellen, dat dit concours, georganiseerd door de afde ling Middelburg van de Centrale Ver eniging voor de Markt-, Straat- en Ri- vierhandel met de sectie standwerkers der Vereniging, de toch al grote good will ln binnen- en buitenland voor Middelburgs marktdag nog heel wat heeft versterkt. En men mag aanne men, dat de standwerkers en demon strateurs ook volgend jaar weer graag hierheen komen. MOEILIJKE TAAK. De jury bestond uit de heren P. J. C. Castenmiller (V.V.V.); W. H. M. Bleijenberg, adjunct-directeur gemeen tewerken; N. C. van Oost, marktmees ter; A. Spruijt (M.M.C.); mr M. A. Terwoert („Handelsbelang"); G. Bal- Untjjn en J. J. Tevel namens de Zeeuwse pers. Zij heeft het niet ge makkelijk gehad met de beoordeling. De verschillen bedroegen vaak niet meer dan enkele tienden van een punt." Op vier zaken moest speciaal worden gelet, n.l. de welbespraaktheid, de ori ginaliteit, de beschaving en de ver koopscapaciteit. Mr Terwoert heeft bij de prijsuit reiking in Restaurant „Wöhler" het oordeel der jury geg=ven. Die was de goede taalbeheerst'.o opgevallen, ook van vreemde talen. Iiumor en origina liteit waren vaak prijzenswaardig en het beschavingspeil was in het alge meen hoog. Enkelen konden daaraan nog meer aandacht besteden: hun voorkomen en optreden liet wel wat te wensen over. De verkoopkunde was in grote lijnen goed, maar wél was in een enkele geval opgemerkt, dat een klant wat belachelijk was gemaakt, Secretaris Schouten van de Centrale Vereniging zei namens de handelaren, dat deze „lessen van een vriend" op hoge prijs werden gesteld en dat de concoursen ook begonnen zijn om het peil van de marktkoopliedenstand om hoog te brengen. OFFICIëLE OPENING, Dit standwerkersconcours kreeg een officieel tintje door de opening, dié op de Markt werd verricht door de loco burgemeester, de heer J. W. Kögeler. „U kent de macht van het woord" zei hjj tot de handelaren, „en u ge bruikt dat vrijmoedig. Marktkooplie den zijn onbaatzuchtige mensen. Bq u is de klant altijd koning; de winst "teeds voor het publiek en de liefda digheid altijd aan uw kant. Maar het taat is altijd weer een vriend- sc. ..-njk afscheid. Klant en verko ItZiNESSE, 3 Juni. In de laatst gehou den gemeenteraadsvergadering heeft ar chitect Wesselo uit Bussum een toelich ting gegeven op het ontwerp-plan rege lende de bebouwing in de kom der ge meente Renesse. Hieruit bleek dat het de bedoeling is het karakter van het aardige Dorpsplein te bewaren. Het parkeren daar moet kunnen geschieden zonder dat de gras vlakte wordt aangetast. De mogelijkheid hiertoe bestaat door tegenover het ge meentehuis een ruimte hiervoor te be stemmen. Verder zullen de wegen rond om het dorp enigszins moeten worden verlegd opdat de scherpe hoeken ver dwijnen. Langs de „Laóne" is een fiets pad geprojecteerd, terwijl op enkele plaatsen in de gemeente groenstroken zullen worden aangebracht. Achter de lindelaan is een geschikte plaats voor de te bouwen kleuterschool. Ook is gedacht aan een vrij groot parkeerterrein. Enige raadsleden zeiden het te betreu ren dat zoveel van het Dorpsplein zal worden afgeknabbeld. Na enige bespre king werd het grote plan m.a.s. in prin cipe aanvaard. Wat de wijziging der we gen betreft werd de beslissing een week aangehouden. Wel werd besloten de Kromme Reke in overeenstemming te brengen met het ontworpen wegenplan. Op de hoek bij „Het Zwaantje", zal een bord „voorrangskruising" worden ge plaatst. De winnares. De winnares van de hoofdprijs, mevrouw Kleyweg, was nog maar een paar keer in Middelburg ge weest. Aangemoedigd door haar succes is zij nu vast van plan va ker te komen. Zij verkoopt hoe- denbeugels, een artikel, waarvoor de dames grote belangstelling hebben. Mevrouw Kleyweg, die S3 jaar oud is, komt uit Den Haag en bezoekt reeds vanaf haar 26e jaar de markten. Nog maar drie weken voert zij haar artikel. Daarvoor werkte zij met plastic- stof om brandgaatjes in kleding enz. weg te werken. Het was de eerste maal, dat zij een hoofdprijs won. In Gouda heeft zij een keer een veel kleinere prijs in de wacht weten te slepen. EEN MAN VAN WOLKEN Karolus had zijn op dracht goed vervuld, dat moet gezegd. Maar onder tussen was het beest toch helemaal zijn hoofd kwijt. „Nu wordt ik gegrepen!" klappertande hij, „of de hele kamer gaat de lucht in!" De dikke, ondoor dringbare rook belemmer de elk uitzicht, de deur was niet meer te vinden en daarbij kwam nog dat de onzichtbare man een wilde achtervolging begon, terwijl hij schreeuwde: „Nu is het genoeg!! Hierrrlelijk zwart beestwat heb je in die pan gegooid!Je maakt me razendKarolus wist nu héél zeker dat hij dit niet meer zou overleven. Hij kraste de vreemdste en schelste geluiden en merkte niet eens, dat de zwarte rook in de kamer langzaam wit werd. De wolken pakten zich samen en leken allemaal wel in de richting van de onzichtbare man te gaan. Er vormden zich armen, benen en een hoofd van wolken. Ja, er vormde zich een hele man van wolken en die man sprong en dook maar naar de angstig schreeuwende kraai. Ineens voelde Karolus zich met twee sterke handen beet gepakt. „Laat me los..!!" schreeuwde hij, „laat me los.... ik wil niet dood1" en toen.toen keek hij midden in het kwade gezicht van de onzichtbare man. per gaan welgemoed naar huis, zelfs al heeft een man, die kaal is, zich een Vergadering N.C.B.B. Tijdens de dezer dagen gehouden ver gadering van de Nederl. Christ. Beamb ten Bond, werden als afgevaardigden naar de algemene vergadering te Zeist benoemd de heren A. Maas en A. Tevel. De hoofdschotel werd gevormd door het bespreken van de agenda dezer 3e alge mene vergadering op 17, 18 en 19 Juni a.s. te houden. kam laten verkopen! Tegen uw wel- Middaq voor ouden van dagen sprekendheid kan geen burgemeester, 1 wethouder of raadslid op. Ik wens u veel succes in zaken en ik hoop op meer concoursen!" DE UITSLAG. Nadat om vijf uur op de Markt de uitslag van het concours bekend was gemaakt, volgde in Restaurant Wöhler de prijsuitreiking. De uitslag was als volgt: 1. mevr. J. Kleyweg, met een gemiddelde van 32 punten. 2. A. Lud- wig, schilderstukjes, 31,4 pnt., wissel beker hoofdbestuur Centrale Vereni ging. 3. J. Aardse, vulpen en mesjes, 29,9 pnt., asbak „Handelsbelang". 4. S. Levie, citroenpers, 29,6 pnt., zilveren sigarettenkoker afd. Middelburg Cen trale Ver. 5. J. van Veltum, nylonpoe der, 29,3 pnt., wandbord V.V.V. 6. G. Klein, fluitjes, 28,7 pnt., doos postpa pier P.Z.C. De afdeling van de NCVB organiseerde voor de Ouden van Dagen een gezellige middag in de Bogardzaal te Middelburg. Mevr. R. Blaauw-Mulder opende de bijeenkomst en sprak over het komende feest. Het programma bevatte enkele schetsjes, solozang en samenzang. De traetatie, koffie met toebehoren, liet zich goed smaken. Het slotwoord werd door de vice-presidente mevr. W. de Nood-Dekker gesproken, die allen een tot ziens toeriep, in November. Ingezonden Mededeling (Adv.) Het RODE KRUIS helpt U wel... 60 belangrijke vredestaken... Kent U ze...? Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, hoornvliesoverbrenging voor blinden, moedermelk voor zwakke baby's j beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen en thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen..* Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. U hebt die hulp nog nooit nodig gehad? Wees blij! Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; te geven! Zoveel U missen kunt... ^ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hollum-Ballum A. Peschar, cand. te Ootmarsum, te Ou- deschoot S. Gerbrandy, vic. te Rotter - dam-Clooswijk; te Schoonhoven P. Bouw te Ridderkerk. Geref. Kerken. Beroepen te Balk C. L. Timmers, cand. te Heemstede. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Balk G. Mulders, cand. Raadsvoorstellen. B. en W. stellen de gemeenteraad, die Dinsdagavond om 8 uur bijeenkomt voor, vier woningen aan de Keizersdijk onbe woonbaar te verklaren. De ontruimings termijn wordt gesteld op 6 maaien. In verband met de voorgenomen sane ring van het stadsgedeelte tussen de Oost- wal en de-^St Jacobsstraat wordt voorge steld de percelen S. Jacobsstraat 8 en Oostwal 3 aan te kopen. Voor de vaca ture J. Pouwer als lid van het burgerlijk Armbestuur is de volgende voordracht opgemaakt; P. Wessels en B. Meijers; de voordracht voor de vacature E. N.' TS. van Riessen als lid van het Gafethuisbe- stuur, luidt: M. Haasdonk en G. J. Colen- brandér. Winkels 's avonds open tijdens Z.L.M.-dagen. Als de Raad met het desbetreffende I voorstel accoord gaat. zullen de winkels tijdens de Z.L.M.-dagenop 17, 18 en 19 Juni tot 9 uur 's avonds geopend mogep zijn en zal ook de straathandel tót 'die tijd actief mogen zijn. „Handelsbelangen" had openstelling der winkels gevraagd tot 10 uur 's avonds. Het advies van de Unie van handels- en kantoorbedienden was de consumptiegoederenwinkels (si garetten, gebak, etc.) tot 9 uur open te laten en de andere zaken tot 8 uur. B. en W. hebben blijkbaar het gemiddelde ge nomen en vragen de Raad openstelling I van alle zaken tot 9 uur. Trottoir langs de Scheldestraat. Blijkens de Raadsstukken ligt het in I de bedoeling de sloot terzijde van de laatste woningen van de Scheldestraat binnenkort te dempen en daar een trot toir aan te leggen. Voor werkzaamheden daar is grondruil nodig met de heer I van de Reepe, waartoe deze bereid „is, Blijkens dezelfde stukken is door de I Fa D. Bakker, door de heer J. A. Blok poel en door de Zeeuwsche Fruitteelt Mij bezwaar ingediend tegen de schade' vergoedingsregeling die behoort bij het I uitbreidingsplan 1954. De haven is in trekt! B. en W. hebben een staatje laten op- I maken van het aantal schepen dat jaar lijks de Goese haven bezoekt en van het tonnage van deze schepen. Hieruit blijkt dat de haven steeds meer in trek is. In het jaar 1900 b.v. bezochten 893 schepen de haven met een tonnage van 62.249. Vijf en twintig jaar later kwamen er I 1889 schepen en was het tonnage verdrie- I voudigd: 183.192 ton. In de daarop vol gende 25 jaar bleef het aantal schepen vrijwel stationnair, maar de schepen wa ren groter: 248.845 ton. In 1951 groeide dit aantal gestadig, in 1952 zakte het weer wat af, maar 1953 is een topjaar gewor den: er kwamen 2774 schepen met een totaal tonnage van 313.680 ton. Zo gaat I het goed! Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor het di ploma kantoorboekhandelaar de heer N. E. van Klaveren. BRU1NISSE bliek verkocht een woonhuis met erf aan de Oude Dijk te Biezelinge. Hoogste inschrijver was de heer J. Goud Jzn voor f 3990.en koper werd de heer Jb. Ver- hage Jzn voor f 5510.heiden te Bie zelinge. Eveneens werden ten verzoeke van het B.A. drie woonhuizen aan de Schoorse zandweg te Schore verkocht. Hier was de heer J. van Koeveringe te Schore de hoogste inschrijver met f 1.000.— en voor dit bedrag werd hij ook eigenaar van de ze drie woningen. Wedvlucht. Met 58 duiven nam de P.V. „O.W.T.B." deel aan een wedvlucht van uit St Quinten, afstand 189 km. De uit slag hiervan was als volgt: 1 en 2 P. v. d. Vliet; 3 M. Pieterse; 4, 6 en 9 A. A. van Driel; 5 P. Hengsdijk; 7 J. C. Nijsse; 8 en 10 M. J. Nelisse. KOUDEKERKE Geslaagd voor EHBO. Dinsdagavond werd door dokter D. N. van Gelderen te Middelburg het examen afgenomen voor het eenheidsdiploma voor EHBO. De op leiding was uitgegaan van de afdeling Koudekerke en omstreken van het Ne- derlandsche Roode Kruis. Na afloop kon de voorzitter van de afdeling, burgemees ter J. L. Dregmans, mededelen dat ge slaagd waren de dames L. van den Broe- ke, J. M. Joziasse en T. 'de Regt en de heer C. Don. De geslaagden werden ge feliciteerd en opgewekt de opgedane kennis bij te houden, door regelmatig de oefenavonden te bezoeken. De docen ten van deze cursus werd dank gezegd voor het werk daaraan verricht en ge lukgewenst met het behaalde resultaat. SAS VAN GENT Subsidie voor gezinszorg? Volgende week Donderdag zal de Raad tijdens haar openbare vergadering een beslis sing nemen op het verzoekschrift van de classicale commissie voor Kerkelijke Ge zinszorg in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen der Ned. Herv. Kerk om een jaarlijkse subsidie uit de gemeentekas van f 400. SCHERPENISSE Groene Kruis. Tijdens de jaarvergade ring van de afdeling van het Groene Kruis, gehouden onder voorzitterschap van dokter Helleman, bleek, dat de uit gaven in 1953 even groot waren geweest als de inkomsten. Gelukkig beschikt men nog over kasmiddelen tot een bedrag van f 1862,29. De aftredende bestuursleden C. van Popering, D. Kleppe en A. C. Ver- stijne werden herkozen. In de vacature D. Quaak werd gekozen M. D. A. Geuze. Uit het verslag van de zuster bleek, dat in 1953 een groot aantal bezoeken door haar werden afgelegd. De voorzitter bracht haar dank voor het werk, dat zij twee en half jaar lang te Scherpenisse heeft gedaan. De maatschappelijke werk ster, mej. Paling, hield een lezing met lichtbeelden. Opbrengst collecte. De collecte, die ge houden werd voor de Stichting 1940 1945 heeft f 212,65 opgebracht. WEMELD1NGE Wedvlucht. De P.V. „De Postduif" te Wemeldinge hield een wedvlucht van Chimay (B.), afstand 165 km. De uitslag was als volgt: M. Schouten 1, 3 en 9; P. Oudeman 2, 7 en 8; P. Tolhoek, 4, 5 en 6. Idem van uit Quievrain (B.), afstand 125 km. P. Oudeman 1, 7 en 8; M. van Stel 2 en 3; M. Schouten 4 en 9; P. Tol hoek 5 en 6. Eerste prijs. Op het Nationaal Bonds- concours van de Ned. Mond- en Accor deon Bond te Eindhoven gehouden op Hemelvaartsdag, behaalde de plaatselijke Mond. Acc. Ver. „Concordia" te Wemel dinge een le prijs met 302 punten. Dat is niet mis! De Bazar die vorige week gehouden is ten bate van het mu ziekgezelschap „Oefening Kweekt Kunst" is boven verwachting geslaagd. De bruto- opbrengst bedroeg liefst f 5500. WAARDE Benoeming diaken. In de reeds lang bestaande vacature van diaken in de Ned. Herv. Kerk is thans benoemd de heer J. Weststrate Mzn. Heden overleed door een droevig ongeval, onze geliefde Man, Va der, Zoon en Schoon zoon, Broeder en Zwa ger DANIËL VAN BELZEN, oud 28 jaar. Wed. VAN BELZEN- VENTEVOGEL en Kinderen. Familie JOH. VAN BELZEN. Familie B. VENTEVOGEL. Arnemuiden, 2 Juni 1954. Schoolstraat 6. Wedvlucht. Ook „De Bruse Trekker" heeft deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Quivrain. Er waren 38 duiven in concours. De uitslag was: 1, 4 en 6 H. W. Bossers; 2 J. L. Nieuwersteeg; 3 en 10 C. Bal; 5 en 8 A. J. IJzelenberg; 7 en overduif C. S. Kapelle; 9 W. A. Jumelet. s-HEER ARENDSKERKE Voor de ouden van dagen. Binnenkort zal een beroep worden gedaan op de of- te Kampen, die bedankte voor Baflo, I fervÓmdFhe^ van de FFgcrij om de* öu- Warfum, Grotegast-Gerkesklooster, den van dagen een gezellig uitstapje te Strobos, Onnen, Rozenburg, Zuidbroek j bezorgen. De bedoeling is hen op Woens- en Zwagerveen-Zwaagwesteinde. I daS 14 Juli mee te nemen naar Hofstede, I in de buurt.van Mechelen. Geref. Gemeente. KAPELLE AT00r ZeiSt A' van Stuy" Verkopingen. Ten verzoeke van de venberg te Nunspeet. heer W. v. d. Linde te Bizelinge werd pu- Heden werd tot ons innig leedwezen door een noodlottig ongeval uit ons midden weg genomen, ons getrouw medelid DANIËL VAN BELZEN, op de bloeiende leef tijd van 28 jaar. De Heere sterke de diepbedroefde familie. Namens de Herv. Ger. Mannenvereniging „Boaz". Arnemuiden, 2 Juni 1954. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHALINA DE FOUW, Weduwe van Willem Sturm, in de ouderdom van 68 jaar. L. S. DE JONGH- STURM. W. H. J. DE JONGH. Hans. Ineke. Jimpie. Rotterdam, 3 Juni 1954. Sonoystraat 6 a. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 5 Juni te 's-H. Arendskerke. Vertrek van het woon huis Dorpsstraat E 68 te c.a. 11 uur. I: We kunnen U nu de mooiste collectie aanbieden in: De beste en nieuwste modellen in wollen gabardine en Egyptisch linnen Deze week in de vier etalages: Dames Zomerkleding Dames Falcon Regenkleding Zomerzijde Herenmode Enige en algemene kennisgeving. Heden hebben wij het stoffelijk overschot van onze innig geliefde Man en Vader, de heer CORNELIS KOSTEN, omgekomen in de rampnacht van 1 Febr. 195? te Kruiningen, op de leeftijd van 57 jaar teraarde besteld. Kruiningen: Wed. P. C. KOSTEN- VERHULST. J. M. KOSTEN en Verloofde. Kruiningen, 3 Juni 1954. Slagveldstraat 50. TE KOOP: Ter overname. 1 slede stof zuiger geheel compleet (ga rantie op motor)127 Volt voor f 57.50. Lange Noordstraat 49, Middelburg. iitooie Biggen. W. HUY- BREGTSE, 295, St Laurens. met hangend licht, reeds vanaf 34.75, enz. Ruime sortering PERKA- en AFWASBARE KAPPEN Zeer lage prijzen, bij tegenover Postkantoor, Lange Noordstraat 47—49 MIDDELBURG (Nergens voordeliger) - Biggen. W. DE VISSER Gz., Pekelingseweg 2, Meliskerke. Tegen motten, vliegen, enz. Nourijcid-omijl Vliegenpapier Violet tegen mieren Ja|& DAM EN- Drogisterij K. Noordstr. 44, n.d. kazer ne, Tel. 3331, Middelburg. Laag model herenrijwiel, meisjesrijwiel en 1 paar da messchoenen, kleur bruin, m. 38, slechts lx belopen. Kerk straat 30, 't Zand, Middelburg. TE HUUR. 4- en 6-pers. luxe auto's, ook bromfietsen per uur, dag of week. L. HOEBEKE, Telef. 217, Nieuw- en St Joosland. DIVERSEN: Kapsalon Julianus, Dorps plein, Koudekerke, wegens jaarlijkse vacantie van 7—15 Juni gesloten. Treffer Dames Pyama's - Treffer Heren Pyama's - Tref fer Meisjes Pyama's - Treffer Jongens Pyama's. Zeer mooie kwaliteit, aparte modellen en zeer laag in prijs, 't Interlock- huis winkel en marktverkoop. Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwsch Dagblad"

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5