Met Sport ikkcbcrJ r Voetbalclubs in Zeeland spelen nog enkele wedstrijden Unieke inzending van Rijksdiensten op Z. L, M.-tentoonstelling Hlr® Uitgebreid programma kan spanning verhogen Zeeuwse culturele dag in Hulst Dodelijk ongeval te Vlissingen Verzoek aan Verenigingsraad der N* C» R* V* üperlspicgcl "A V.. Afsluiting van het Landjuweel Rillandia I—Arnemuiden I om de K.N.V. B.-beker Illllllllllllllii'*"— Folkestone F. C* toch naar Zeeland? Scheldebank N.V« keert 9 pet uit Krimpen van pijn Het wel en wee van de herverkaveling wordt op duidelijke wijze getoond In de tweede klasse kan Elto I de positie versterken Finale Weekénstroobeker Vrijdag 4 Juni 1954 ZEEUVSCH DAGBLAD pagina 2 Uitslagen Zaterdagvoetbal via de radio? Sinds de Zaterdagvoetbal in ons land een grote vlucht heeft genomen, heeft de Ned. Chr. Radiovereni ging zich gelukkig ook op dit gebied actief getoond. Op Maandag kan men de uitslagen vernemen, omdat de N.C.R.V. nu eenmaal op Zaterdag geen zendtijd heeft, en voorts hoort men nabeschouwingen van be langrijke wedstrijden. Dit alles beperkt zich echter tot de landelijke competitie. Het Zeeuwse Zaterdagvoetbal kwam er tot op heden niet aan te pas. Het ziet er nu naar uit, dat hierin veran dering zal komen, want een aantal Zeeuwse leden van de Verenigingsraad der N.C. R.V. heeft zich in een voor stel aan deze raad uitgespro ken voor de wenselijkheid zendtijd beschikbaar te krij gen voor de Zeeuwse Zater dagcompetitie. Of dit door gaat zal op 8 Juni a.s. blij ken als de Verenigingsraad in Arnhem vergadert. Het initiatief tot deze stap is genomen door de voetbal vereniging Krabbendijke in overleg met een lid van de ^i%©t©**S|* Ciübritten Inter Scaldes. De M.A.C. Inter Scaldes houdt Zaterdag haar eerste ritten voor het clubkam pioenschap. 's Middags om half drie wordt bij Hotel Ti- voli gestart voor een pijlen- rit over een afstand van 66 km. met een gemiddelde snelheid van 36 km. per uur. De finish is ook weer Hotel Tivoli te Goes, waar dan 's avonds om half tien gestart wordt voor een oriënterings- rit bij duisternis over een afstand van 70 km. met een gemiddelde snelheid van 32 km. per uur. Ook van deze rit is de finish bij Hotel Tivoli te Goes. Knobelrit M.A.C. Scheldegouwen. De M.A.C. Scheldegouwen houdt op 2de Pinksterdag haar traditionele Knobelrit door Walcheren. De start is 's middags om drie uur bij het Nederlands Koffiehuis op de Markt te Middelburg, waar ook de finish zal zijn. De knobelrit is een gezel- ligheidsrit, waaraan dus door iedere motorrijder en automobilist zonder bezwaar kan worden deelgenomen. Vroeger trok deze rit steeds vele deelnemers, die van heinde en ver kwamen. Men hoopt ook nu weer op een massale deelname. Verenigingsraad der N.C.R. V. Daarop is gevolgd een voorstel van de Zeeuwse le den van deze raad t.w. de- heren A. H. Mol, Waarde, M. Verhage, Goes, J. Alle- wijn, J. Jonker en A. de Poorte allen te Middelburg, I. J. van Bortel, Schoondijke en Chr. J. Fey, Vlissingen. siebetuiging binnengeko men: Krabbendijke, Nieuw- dorp, Zoutelande, Wolfaarts- dijk, Driewegen, Rilland, Colijnsplaat, Spui, Axel, Baarland, Wemeldinge, Se- rooskerke (W.), Zierikzee, Kapelle, Arnemuiden, Kou- dekerke, Terneuzen, 's-Heer Hendrikskinderen, Waarde en Kloetinge., Jubileum-sportmiddag „Hellas". Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert „Hellas" op 2e Pinksterdag op de gemeentelijke sport terreinen te Goes een sport middag met een programma, dat klinkt als een klok. Het begint met een korfbalwed strijd tussen het Goese Togo en Deetos uit Dordrecht, oud-kampioen van Neder land. Daarna spelen de eer ste klassers R.B.C. uit Roo sendaal en Longa uit Til burg een voetbalwedstrijd en de middag wordt beslo ten met een handbalwed strijd tussen het eerste he renelftal van de jubilerende vereniging en de hoofdklas ser Niloc uit Amsterdam. Van de volgende vereni gingen is reeds een adhae- W anJelspcrl Avondvierdaagse te Zierikzee. Het comité „Zierikzeese Avondvierdaagse" heeft be sloten, ondanks de vele moeilijkheden, de Avond vierdaagse weer te laten doorgaan en wel op 21, 22, 23 en 24 Juni a.s. De routes, die wel enigszins anders zul len zijn dan voor de ramp, zijn nog niet bekend. Voor de adspiranten bedraagt de afstand weer 8 km., voor de 'ouderen 15 km. Verwacht wordt dat de deelname aan deze „vierdaagse" (de 9e) minstens zo groot zal zijn als in 1952. «•wemmen Zeeuwse zwem- kampioenschappen. Zo als wij reeds eerder berichtten, zullen de Zeeuw- sa zwemkampioenschappen dit jaar te Middelburg wor den gehouden ter gelegen heid van de opening van 't nieuwe zwembad. De Zeeuwse jeugdkampioen schappen, die vorig jaar voor de eerste maal te Ter- neuzen werden gehouden, zullen nu niet meer afzon derlijk worden georgani seerd, maar tegelijk met de seniorkampioenschappen te Middelburg, vermoedelijk op Zaterdag 21 Augustus. De Zeeuwse W aterpolocompetitie. De Zeeuwse waterpolo- competitie zal dit jaar slechts één heren- en één damesafdeling hebben. Bij de heren werden ingedeeld: Bruinvis II (Sas van Gent), Luctor I en II (Middelburg) S.Z.V. (Souburg), Schelde- stroom (Breskens) en Zee hond II (Vlissingen). Het is nog niet zeker of Zeehond I, dat zich uit de bondscompe- titie heeft teruggetrokken, alsnog hierbij zal worden ingedeeld. Bij de dames luidt de in deling als volgt: Luctor I en II, Bruinvis II, S.V.Z. en Zeehond. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op Zaterdag 12 Juni. Bijzondere zwemwedstrijden. Het zwemprogramma voor het komende seizoen vér- meldt ook weer enkele bij zondere zwemwedstrijden. De jaarlijkse Havenwed- strijd van Scheldestroom te Breskens wordt gehouden op Zaterdag 31 Juli. De Scheldebeker-zwemwed- strijd, de zwaarste in Neder land, is vastgesteld op Za terdag 28 Augustus en de Ronde van Sas, de traditie getrouw, op de eerste Zater dag in September (4 Sep tember) Deze laatste wedstrijd telt dit jaar ook mee voor de Zwemkroniekbeker, waar voor in totaal 13 langebaan- wedstrijden zijn aangewe zen (2 of 3 km.). De deel nemers (sters) kunnen hier uit een keuze maken, want de beker gaat naar de zwemmer of de zwemster, die over 10 km. dë beste to taaitij d heeft gemaakt. 3n 'I It©**! De Zeeu.~~- ...vfiuuu.., ~.j u, ~..,:ele lüsfcsïi open en. daarmede is ook de voorbereiding voor het komende zwemseizoen in volle gang. En op Za terdag 12 Juni zullen de eerste krachtmetingen plaats vinden. Als nu het weer maar spoedig gaat mee werken, want de voorbereiding is door het gemis van overdekte zwembaden toch al slecht en veel te kort. En het komt ons niet alleen om sporttechnische redenen, maar zeker ook uit gezondheidsoverwegin gen niet erg verstandig voor, om zonder enige voor bereiding aan het wedstrijdseizoen te beginnen. Er wacht onze zwemmers en zwemsters namelijk een druk programma. Intussen zijn er al moeilijkheden, voor men nog begonnen is. Vorig jaar stelde de lering Zeeland de bond een ultimatum. Of de beste Zeeuwse polo- zeventallen in de landelijke competitie of de Kring zou in zijn geheel uit de bond treden. Het gevolg was, dat Briunvis uit Sas van Gent en Zeehond uit Vlis singen werden ingedeeld in de 3de klasse H van de bondscompetitie. Zeehond heeft zich echter nu al teruggetrokken, omdat het spelersmoeilijkheden heeft en ook de hoge reiskosten een onoverkomelijk be zwaar bleken te zijn. Ook Bruinvis kan niet gemak kelijk een sterke ploeg samenstellen, maar heeft zich nog niet teruggetrokken. Het prestige van de Zeeuwse zwemctubs is er door deze gang van zaken zeker niet op vooruit gegaan. maken wij nog melding van het feit, dat morgen te Nieuwvliet de jaarlijkse wielerwedstrijd voor nieu welingen wordt gehouden over een afstand van 65 km. De Wielerclub „Volharding; organiseert Dinsdag a.s. op het bekende parcours te Axel een wedstrijd voor nieuwelingen. Tal van ren ners hebben reeds voor deze ronde ingeschreven. Van de wielersport nagr 't zilte nat. De Zeeuwse zwemcompetitle zal dit jaar niet, Zoals in voorgaande jaren, in 5 wed- strijdmiddagen, maar in drie keer worden afgewerkt. Op Zaterdag 12 Juni wordt be gonnen te Sas van Gent. De tweede dag is Zaterdag Juli en de laatste wedstrij den worden op 24 Juli te Aardenburg gehouden. In totaal zullen 37 nummers worden verwerkt. Blijven we nog even in water voor de waterpolo- tournooien, die op komst zijn. We noteerden er twee n.l. op Zaterdag 26 Juni in Terneuzen en op Zaterdag 17 Juli te Breskens. MIDDELBURG, 3 Juni. Als af sluiting van het Zeeuwse Landjuweel, dat in het afgelopen seizoen voor ama teur-toneelverenigingen is gehouden, zal op Zaterdag 12 Juni a.s. een Zeeuwse Culturele Dag in Hulst wor den georganiseerd. Om 11 uur begint een academische zitting in de Burger zaal van het Stadhuis. Sprekers zullen zijn drs J. Henrich Mulder, algemeen secretaris van het Prins Bernhardfonds over „Werkelijkheid en perspectief van het regionale culturele leven", en dr Paul de Rijck uit Gent, inspecteur voor cultuerele en sociale aangelegen heden bij het gouvernement van Oost- Vlaanderen, over „Volksontwikkeling en volkscultuur op het provinciale plan in Vlaanderen". Des middags zullen de deelnemers aan deze dag door het gemeentebe stuur van Hulst in de Burgerzaal wor den ontvangen, waarna in het Concert gebouw een bijeenkomst zal worden gehouden. Mr dr A. J. J. M. Mes zal het openingswoord spreken als voorzit ter van de Zeeuwse Culturele Advies raad, waarna de heer Lou Hoefnagels als lid der jury verslag zal uitbrengen over de gehouden toneelwedstrijd. Vervolgens zal de Commissaris der Ko ningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, het wisselvaandel vervaardigd dooi de Oostzaanse naaldkunstenares Josje Smit en de overige prijzen uitrei ken. Daarna wordt een inleiding ge houden door een Belgische deskundige over de waarde van het amateurtoneel. Tijdens deze bijeenkomst zal het St. Ceciliakoor uit St. Jansteen optreden. Om 6 uur zal de Stedelijke harmonie van Hulst op de Markt concerteren en des avonds zal de winnaar van het Landjuweel, „St. Joseph's Ghesellen" uit Hulst, een uitvoering geven van „School der Dapperen" van Arthui Laurents. In het door de jury uitgebrachte rap port wordt o.m. gezegd, dat het peil van het amateur-toneel in Zeeland (en met name op het platteland) zeker niet is tegengevallen, al werden er enkele opvallende tekortkomingen geconsta teerd. De keuze van het stuk bleek voor vele verenigingen een moeilijk probleem te zijn, hoewel de genegen heid om betere stukken te spelen bij de meeste verenigingen aanwezig was. De jury meent hier een tekort aan kennis van de toneel-litteratuur te ont dekken en als gevolg daarvan de nei ging om maar te varen op het kompas van toneelboekjes-uitgevers, voor wie de kwaliteit van het door hen uitge geven werk niet de voornaamste zorg is. Hier en daar bleek ook de keuze van regisseur niet te zijn geslaagd. De regisseur zag dan geen kans zijn spe lers voldoende met de strekking en ontwikkeling van het stuk en met het wezen der figuren vertrouwd te ma ken. Mei het gesloten seizoen voor de deur GOES, 3 Juni. De voetballiefhebbers zullen met het gesloten seizoen, dat 15 Juni officiel begint, voor ogen, nog eenmaal hun hart kunnen ophalen Er staan n.l. voor Zaterdag, Maandag en Dinsdag vele wedstrijden op het programma. De belangrijkste wedstrijd wordt Zaterdag op het terrein van Krabbendijke gespeeld. Het is de wedstrijd Rillandia IArnemuiden I, die doorgaat in het kader van de Bekerfinale van de Zaterdagvoetbal. Voorts staan er nog talrijke nederlaag-, vriendschappelijke en seriewedstrijden op het programma en vragen bovendien de schoolwedstrijden onze aandacht. Beginnen we met de nederlaagwed strijden. Gespeeld worden Zaterdag: Zaamslag IHontenisse I en Zaamslag IIDriewegen II. Voorts worden vriendschappelijk gespeeld". Cortgene I Wolfaartsdijk I, 's Heer Arendskerke IIDe Beren I en EMM IVVlissin gen V. SERIEWEDSTRIJDEN. Op tweede Pinksterdag organiseert de voetbalclub „Nieuwland" seriewed strijden. Deelgenomen wordt door de elftallen van VAW Comb., Stavast I, Nieuwland II, Arnemuiden Comb., Veere II en Nieuwland I. De voor die dag georganiseerde seriewedstrijden van de Voetbalclub „Veere" zijn af gelast. Op derde Pinksterdag, Dinsdag a.s., worden te Colijnsplaat seriewedstrijden gehouden, waarvan de organisatie in handen is van Colijnsplaatse Boys. Hieraan doen mee elftallen van Col. Boys, Kats I en Wissekerke I, alsmede Bevelanders I. Hier zal dus blijken, wie zich de sterkste club van Noord- Beveland kan noemen. Op tweede Pinksterdag worden ook seiiewedstrijden gespeeld op het ter rein van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Voor deelname heb ben zich gemeld de elftallen van Spui, Rillandia, Rimboe (Wouw), en „Vre derust". Er zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld. SCHOOLVOETBAL. Tenslotte kunnen de scholieren Dinsdag a.s. genieten van de eindstrijd van het tijdens de Paasvacantie gehou den schoolvoetbaltournooi. De kampioenen van Walcheren, Z.- Beveland, Schouwen-Duiveland, Oost en West-Zeeuwsch-Vlaanderen zullen in een halve competitie en met wed strijden, die een half uur duren, om de hoogste schoolvoetbaleer van Zee land moeten kampen. De wedstrijden beginnen om 10 uur. Aangenomen wordt, dat om half zes de laatste wed strijden zijn gespeeld, waarna de prij zen kunnen worden uitgereikt. Candidaatstelling en verkiezing gemeenteraad Ellemeet DEN HAAG, 3 Juni. De minister van Binnenlandse Zaken heeft bepaald dat de gemeenteraadsverkiezing voor de gemeente Ellemeet in het voorma lige watersnoodgebied zal worden ge houden op 7 Juli 1954. De candidaat stelling is bepaald op 8 Juni 1954. Commissarissen Loodswezen. DEN HAAG, 3 Juni. De commis saris voor het loodswezen te Hoek van Holland de heer G. C. de Hondt is in gelijke functie benoemd te Vlissingen. Hij zal in Hoek van Holland worden opgevolgd door de heer H. J. Woud stra, thans Commissaris voor het Ned. Loodswezen te Antwerpen. Betrokke nen zullen medio Juni in hun nieuwe functies treden. meezonden Mededeling (adv.) ballpoints HQO I Wedstrijd tegen Zeeuws K.N.V .B.-elftal. GOES, 3 Juni. Zoals we vorige week al meedeelden heeft de F.C. Folkestone, de Engelse profclub, die kampioen is ge worden van haar League-afdeling het voornemen een wedstrijd in Zeeland te spelen. Van de zijde der K.N.V.B. afd. Zeeland vernemen w(j thans, dat contact is opge nomen met deze Engelse club voor het spelen van een wedstrijd tegen het Zeeuws K.N.V.B.-elftal. Indien de besprekingen tot succes leiden, dan zal de wedstrijd worden ge speeld op Zaterdagavond 3 juli a.s. op het Gein. Sportterrein te Middelburg. Ongetwijfeld zal deze wedstrijd zich in een grote publieke belangstelling ver heugen en het doet ons genoegen, dat besloten is op Zaterdag te spelen, waar door iedere voetballiefhebber in de ge legenheid is te gaan kijken. Ingezonden Mededeling (adv.) ZIERIKZEE, 3 Juni. Tijdens de alge mene vergadering van aandeelhouders van de Scheldebank N.V. te Zierikzee is het dividend over het boekjaar 1953 vast gesteld op 9 pet. De balansen met verlies- en winstrekening werden goedgekeurd. De aftredende commissaris, de heer P. A. G. van Dijk, werd herkozen; het voorstel tot statutenwijziging kon niet in behan deling worden genomen aangezien het vereiste quorum niet aanwezig was. Ingezonden Mededeling (adv.) doqr rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal be vrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert Hoor de nie ren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.88 VLISSINGEN, 3 Juni. De 29- jarige C. van Belzen uit Arnemuiden is gisteren van een in aanbouw zijnde flat in de Nieuwstraat gevallen. Hij kwam hierbij zo ongelukkig terecht, dat hij spoedig aan de gevolgen over leed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Demonstratie van samenwerking GOES, 3 Juni. Op de tentoonstelling van de Z.L.M., die 17, 18 en 19 Juni te Goes wordt gehouden, zullen de verschillende Rijksdiensten, die in de periode na de ramp van herstel en wederopbouw wel in het bijzonder op elkaar zijn aangewezen, hun bijdrage leveren met een gezamenlijke in zending. De titel van deze inzending, die ondergebracht wordt in één van de grote tenten, is „Voorlichting en Verkaveling". Op duidelijke wijze zal door deze bijdrage aan de Z.L.M.-tentoonstelling gedemonstreerd worden hoe de verschillende in Zeeland werkende voorlichtingsdiensten en andere Rijks diensten in de moeilijke tijd na de ramp als het ware naar elkaar toe zijn gegroeid en hoe deze diensten gezamenlijk slechts één streven hebben, n.l. het dienen van de getroffen Zeeuwse landbouwer. Gebruikelijk is, dat de verschillende landbouwdiensten betrekkelijk naast elkaar werken. In nood is in Zeeland daarentegen na de ramp een samen werking ontstaan en het is deze samen werking vooral die op de Z.L.M.-ten toonstelling tot uiting zal komen. Hier om en natuurlijk ook om het onder werp, de herverkaveling, kan deze in zending als uniek worden beschouwd. In Den Haag is het plan van de ver schillende in Zeeland werkende diensten dan ook zeer welwillend ontvangen en zelfs z\jn er extra gelden voor beschik baar gesteld. Met reden verwacht men dan ook dat voor „Voorlichting en Ver- De Zeeuwse Korfbalcompetitie GOES, 3 Juni. Nu er enige tekening komt in de Zeeuwse korfbalcom petitie zullen de komende uitslagen de spanning ongetwijfeld verhogen. In de eerste klasse hebben Togo I en Swift I beiden een rustdag. Nu de Poel en Scampolo tegen elkaar moeten spelen, zal het de laastgenoemde club niet moeilijk vallen Swift I, dat evenals Scampolo 6 punten uit vier wed strijden heeft, van de tweede plaats te verdringen. Als we de ranglijst bekijken, dan moet Tjoba I de uitwedstrijd tegen Vitesse I kunnen winnen. Zeelandia IOlympia I is vooral voor de laatste club zeer belangrijk. Weet dit twaalftal van Zeelandia te winnen, dan is men voorlopig uit de onderste regionen verdwenen, al zal men alle zeilen moeten bijzetten. In de tweede klasse is Elto I (dat bovenaan staat) tegen Vios I de grote wedstrijd, mede omdat Volharding I Swift II is uitgesteld. Het zou ons niet verwonderen als Elto van de gelegen heid gebruik maakt, zich steviger bo venaan te nestelen. De wedstrijd Een drachtVopo I zal in het voordeel van de gasten eindigen. DERDE KLASSE, Stippen we nog even de belangrijk ste wedstrijden in de derde klasse aan. Top, dat nog geen enkele wedstrijd in 3 A verloren heeft, zal de zegetocht vermoedelijk voortzetten door de uit wedstrijd tegen Zuidwesters I te win nen. In 3 C kan Dios op de tweede plaats komen door van Zeelandia 1.' dat nog geen enkele punt heeft behaald uit zes wedstrijden, te winnen. HET PROGRAMMA. Het programma voor Zaterdag ziet er als volgt uit: le klasse: Di Poel IScampolo I; Vitesse ITjoba I; Zeelandia IOlym pia I. 2e klasse: Elto IVios I; Eendracht Vopo I. 3e klasse A: AtlasAnimo I; AKC Madjoe I; Zuidwesters ITOP. 3e klasse B: Swift IVStormvogels, Swift VI—KVL. 3e klasse C: Zeelandia IIDios; Tjoba IIVolharding II. 3e klasse D: Elto IIVitesse II; Luc tor II—Togo II; WKV—Vios II; Vopo II—De Poel II. Adspiranten: De PoelScampolo; ViosTjoba; TogoVopo; Swift Kwiek Animo A; Zuidwesters AMadjoe; Swift Vlug—KVL. VEILINGBERICHTEN KAPELLE, 3 Juni. Exportveiling Groene Kruisbessen 55.20. VISMIJN. VEERE, 3 Juni. 2064 exportgar nalen 6689; 287 kg schar 37'47; 247 kg bot 1622; 85 kg tong 80162; 79 kg rog 32—68; 103 kg schol 30—39; 21 kg wijting 24. EIERVEIL1NG. MIDDELBURG, 3 Juni. Minimum prijs pluimveehouders f 1.85 per kg. kaveling" grote landelijke belangstel ling zal bestaan. De inzending aan „Voorlichting en Verkaveling" bréngt visueel duidelijk tot uiting alles wat aan een verkave ling vastzit. Als voorbeeld is genomen de verkaveling van de „Zuidwatering" op Walcheren. In he centrum van die tent prijkt een grote maquette van het te verka velen gebied, die laat zien hoe de oud# toestand was en hoe het geworden is. Om deze maquette links om gaande wordt eerst een overzicht gegeven van de historie en de calamiteiten. Dan ziet men hoe het wetenschappelijk vooron derzoek ter hand wordt genomen (Cultuurtechnische Dienst), dan wor den de juridische en publiekrechtelijke problemen in beeld gebracht (Grond en Pachtzaken). Het volgende stadium, dat de inzending toont is de bouw van de bedrijfsgebouwen, zo efficiënt en ideaal mogelijk natuurlijk. Verder vol gen beelden van de beplanting van de erven en de dorpskommen, het werk van de tuinbouwvoorlichtingsdienst, een overzicht van het laboratorium voor grondonderzoek, de werkzaamhe den van de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst, de nazorg van het verka velde gebied en. het opstellen van ver antwoorde bouwplannen) en tenslotte komen de diensten voor de zuivel, vee teelt en pluimvee aan de beurt. Als aansluiting wordt nog een in teressant overzicht gegeven van het Drie-eilandenplan en het Delta-plan. Aan de totstandkoming van dit uniek geheel heeft vooral meegewerkt de Af deling van hét ministerie van Landbouw. Deze inzending, die eigenlijk als een aparte tentoonstelling in het klein kan worden beschouwd zal tijdens de feeste lijkheden op Walcheren ook te Middel burg worden vertoond. Opstelling Zeeuws elftal. GOES, 3 Juni. Zoals bekend zal het Zeeuws Zaterdagelftal op Zaterdag 12 Juni a.s. op het terrein van de voetbal vereniging „B.V.C." te De Bilt uitkomen tegen de drie andere winnaars uit de voorronden t.w. Amsterdam, Gouda en Twente. Het Zeeuws elftal is daartoe als volgt samengesteld: doel: N. Bolleman (Spui); achter: L. Priester (Nieuwdorp) en H. Marijs (Arnemuiden) aanvoerder; midden: S. Meertens (Tern. Boys), G. Tramper (Krabbendijke) en C. Walrave (Rillandia); voor: A. Dees (Tern. Boys), J. Kriekaard (Krabbendijke), A. Verstel- le (Wolfaartsdijk), A. van Harn (Spui), C. de Kok (Nieuwdorp); reserves: L. de Nooyer, K. Poortvliet, C. Meerman, L. v. d. Ketertij (Arnemuiden) en II. Poor (Rillandia).

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2