PLECHTIGE ZITTING BESLOOT R.T.C. MET DE WEST ver Verzoek van Thailand door Veiligheidsraad ingewilligd Sabena-vliegtuig door Russische MIG beschoten Ontwerp-statuut aanvaard Het woord is thans aan de parlementen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND C-VAnÖA&qJ) Er dreigt gevaar aan de grenzen De verdediging van Z* CX-Azië Gevecht in Japans parlement Negentig jaar dierenbescherming Kamer thans accoord Nieuw systeem van dienst regeling aankondiging Verlichte cylinder kan door reizend publiek worden geraadpleegd Marconist gedood, twee piloten gewond S.E.R.-advies over Kinderbijslagverzekering zelfstandigen Viootweek te Rotterdam 50-ste jaarvergadering van „Vrederust" Kerkgebouw doet dienst als rechtszaal Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Corntre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2799 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 4 JUNI 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Grappen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. zal de bevrijdingsfakkel, die dr W. Drees op de Dam te Amster dam zal ontsteken, op een met de nationale kleuren versierde praalwagen een 800 km lange tocht naar het invasiestrand in Normandië beginnen, om in Caen „als dank van Nederlands verlossing" te branden tijdens dö intergeallieerde plechtigheden ter herdenking van de invasie. DEN HAAG, 3 Juni. Met een plechtige slotzitting is vandaag in de vergaderzaal der Eerste Kamer de Rondetafel Conferentie met de West besloten, die op 3 April 1952 begon. De voorzitters der onder scheidene delegaties, minister W. J. A. Kernkamp namens de Neder landse-, mr dr Pos namens de Surinaamse- en mr dr M. F. da Costa Gomez namens de Antilliaanse delegatie hebben zich accoord verklaard met het ontwerp-statuut, zodat geconcludeerd kon worden, dat volledige overeenstemming is bereikt. Overeenstemming. Nu is dus het woord aan de parlementen van Ne derland, Suriname en de Ned. An tillen. Aanvaarding betekent voor Suriname en de Antillen, dat orga nen bulten hun eigen land invloed behouden in sommige aangelegenhe den waarin deze landen volledig eigen zeggenschap zouden hebben als zij onafhankelijk waren. Maar dit geldt evenzo voor ons land. Door aanvaarding van bet sta tuut hier zullen ook Suriname en de Ned. Antillen hier invloed kun nen uitoefenen in sommige aange legenheden, waarin Nederland het tot nu toe alléén voor het zeggen had. De vrijwillige aanvaarding van het statuut door de regering, de nog resterende voorwaarde alvorens de Koningin het Statuut kan bevesti gen, is dus voor ieder der drie lan den van grote betekenis. Minister-president dr W. Drees sprak een slotwoord. Hij zei hierin onder meer: „Zo staan wij dus aan de voor avond van de vervulling van de bij herhaling, ondermeer op 7 December 1942 door H. M. de Koningin Wilhelmi- na, gegeven belofte: de aanpassing van de structuur van het Koninkrijk aan de eis der tijden en aan de gewijzigde verhoudingen, één rijksverband, waar in de verschillende landen tezamen deel zullen hebben, terwijl ieder op zichzelf de eigen inwendige aangele genheden in zelfstandigheid en steu nend op eigen kracht, doch met de wil elkander, bij te staan, zullen beharti gen". Namens de Koningin bracht de pre mier dank aan de leden der conferen tie en allen die aan het welslagen van de conferentie hebben medegewerkt en eindigde met de bede, voor het welzijn van het Koninkrijk. COMPROMIS. In zijn slotrede herinnerde de pre mier aan het langdurig, soms moei zaam overleg. Aan de vele teleurstel lingen die men soms moest slikken. Maar tenslotte volgde toch een com promis. „Een compromis", zo zei ook minis ter Kernkamp, toen hy namens de Nederlandse delegatie sprekend, zich met het ontwerp-statuut accoord ver klaarde. „Een compromis niet alleen van de standpunten der drie delegaties doch eveneens van de uiteenlopende inzichten in de delegaties zelf. Is de taak van de Nederlandse dele gatie thans beëindigd, de leden zelf hebben nog een taak ten aanzien van de aanvaarding van het statuut bij de wet. Het zou de Nederlandse delegatie aangenaam zijn geweest indien zij al gemene instemming in beide Kamers mocht verwachten. Gelijk uit een door één der leden van de delegatie afgeleg de verklaring is gebleken, bestaat daaromtrent echter geen zekerheid. (Zoals bekend heeft dr J. Schouten als individueel lid bezwaar gemaakt tegen het openen van de mogelijkheid qmtrent een aantal zeer belangrijke aangelegenheden langs de weg van wijziging van het statuut te geraken tot verandering van de Grondwet met gewone meerderheid. Hy is van ge voelen zo bleek op de plenaire zit ting van de R.T.C. op Dinsdag j.l., dat de regeling van wijziging van de Grondwet in tweede instantie met tweederde meerderheid van stemmen moet worden gehandhaafd.) DE MINDERHEDEN. Op deze slotzitting werden ook de bezwaren opnieuw naar voren ge bracht namens de minderheden. Na mens de Antilliaanse delegatie sprak de heer Eman (Arubaanse volkspartij) over de status van Aruba, namens de democratische party de heer E. Jonck- heer en namens de Patriottische partij de heer J. Yrasquin. Dr J. Schouten tenslotte herhaalde zijn in de laatste besloten plenaire zit ting geopperde bezwaren, die wy reeds hierboven genoemd hebben. Dr Schou ten voegde hier echter nog aan toe, dat het hem zou verheugen indien de be zwaren van zyn groep alsnog uit de weg zouden worden geruimd, omdat zy van harte wil medewerken aan het geen in de preambule van het statuut staat en aan de bloei van Suriname en de Ned. Antillen. KRAPPE MEERDERHEID IN ANTILLIAANSE STATEN? In de Antilliaanse staten zal voor de goedkeuring van het statuut een krap pe tweederde meerderheid worden ge vonden. Dit hoorden wij na afloop der slotbijeenkomst verklaren op een pers conferentie die door twee leden der Antilliaanse delegatie, de heren mr I. C. Debrot van de Katholieke (Antil liaanse) Volkspartij en P. van der Hoeven van de Curagaose onafhanke lijke partij werd belegd. Beide partijen zijn in de staten in oppositie en hadden zo verklaarden zij op de slotvergade ring van een afwijkende mening blijk willen geven, doch hiervan op uitdruk kelijk verzoek van de leider der Antil liaanse delegatie, mr da Costa Gomez, afgezien. Zenden van waarnemers thans agendapunt NEW YORK, 3 Juni. Met de stem van de Sowjetrussische delegatie tegen heeft vandaag de Veiligheidsraad be slaten het verzoek van Thailand voor het zenden van waarnemers naar zijn grenzen, die het (door communisten) bedreigd acht, op de agenda te ver melden. De grote mogendheden, waaronder WASHINGTON, 3 Juni. Vandaag zijn in het Pentagon de militaire be sprekingen begonnen over de verdedi ging van Zuidoost-Azië waaraan wordt deelgenomen door de V.S., Engeland, Frankrijk, Australië en Nieuw-Zee- land, die worden vertegenwoordigd door hun militaire leiders. In een communiqué is verklaard, dat later „uitgebreidere" militaire be sprekingen, d.w.z. waaraan behalve de genoemde vijf mogendheden ook lan den van Zuidoost-Azië deelnemen, zou den kunnen plaatsvinden. Naar verluidt zou een van de agen dapunten waarschijnlijk het vraagstuk van de opleiding van Vietnamese, Cambodjaanse en Laotiaanse troepen zijn. Verwacht wordt, dat plannen om de V.S. te laten deelnemen aan de op leiding van een Indo-Chinese leger be studeerd zullen worden. Over oppositie gesproken TOKIO, 4 Juni. In de Japanse khmer is Donderdag een ware veldslag geleverd. Toen de laatste minuten van ae parlementaire zitting verstreken, sou de voorzitter het debat openen over een verlenging van de zittings duur met twee dagen. De regering had hierom verzocht om een wetsontwerp tot opheffing van de decentralisatie van de politie er door te krijgen voor dat premier Josjida zijn voorgenomen reis naar het buitenland zou aanvan gen. De socialisten bezetten de zetel van de voorzitter waarop leden van de li berale regeringsparty en zaalwachters de zetel poogden vrij te maken. Er ontstond een handgemeen. Er werd ge smeten, geslagen, geschopt en gewor- Iteld. Zelfs vrouwelijke afgevaardig den mengden zich in de stry d. Toen de door de voorzitter ontboden politie, 200 man sterk, ten tonele ver scheen, keerden de leden der oppositie zich tegen haar. De politie had op dracht gekregen geen revolvers en gummistokken mee te nemen. Zij vormde een cordon tegen de aanval lers. Na een gevecht van 20 minuten was de vergaderzaal ontruimd. Volgens de eerste berichten zyn 24 agenten en 30 zaalwachters gewond geraakt, alsook twee politici. Voorzitter gehuldigd. AMSTERDAM, 3 Juni. De voor zitter van de negentig jaar bestaande Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, de heer Hugo van Poelgeest (Leiderdorp), is op het van middag in Amsterdam gehouden offi ciële gedeelte der jaarvergadering, die door talrijke genodigden werd bijge woond, hartelijk gehuldigcL Meer dan 35 jaar heeft hij zijn krach ten gegeven aan de georganiseerde dierenbescherming, waarvan 12 jaar als voorzitter der vereniging. Het be stuurslid de heer S. Kooistra bood hem diens geschilderd portret aan, dat ge- plaats zal worden in de vergaderzaal van het gebouw der vereniging. De vice-voorzitter mr dr W. Hugenholtz noemde de heer Van Poelgeest: „De vlees geworden dierenbescherming". Tot slot richtte de directeur, de heer G. Nieuwenhuijsen zich tot de voorzit ter, die hij vergeleek met Franciscus van Assisi en dr Albert Schweitzer in zijn eerbied voor het lijdende dier. Als resultaat van de jubileum-actie over handigde de directeur de heer Van Poelgeest een bedrag van f 4443.dat, op wens van de voorzitter, het begin zal vormen voor een fonds om dieren, die in nood verkeren onmiddellijk te kunnen helpen. de Sowjet-Unie, bezitten, als bekend, in de Veiligheidsraad het recht van veto. De Sowjetrussische vertegenwoordi ger Tsarapkin zeide dat behandeling De bezoldiging van de rechter lijke macht DEN HAAG, 3 Juni. Toen hedenochtend de vergadering van de Kamer begon, bleek mr Van Ryckevorsel zijn gisteren „onaanvaard baar" verklaarde amendement op het ontwerp bezoldiging van de rechterlij ke macht enz. te hebben gewijzigd en wel zodanig, dat het nu voor de rege ring aanvaardbaar is. Dat is de vrucht van het nader over leg tussen commissie van rapporteurs en ministers. De gewijzigde tekst is zonder stemming aangenomen. Even eens een tweede amendement-Van Ryckevorsel, dat de kantonrechter 3e klasse van de salarisgroep van f845 brengt naar die van £920. Tenslotte is het hele ontwerp zonder stemming goedgekeurd. Primeur voor Maastricht 'S-GRAVENHAGE, 3 Juni. Ten gerieve van het reizend publiek is in de stationshal te Maas tricht als proef een voor Nederland geheel meuw systeem van dienstrege lingaankondiging in dienst gesteld. De voor dit doel speciaal in een geschikte vorm gearukte vijf grote dienstregelings- biljetten van het gehele net der Nederlandse Spoorwegen zijn beves tigd op vijf doorschijnen de cylinders, waarbinnen TL-buizen branden. Voer het raadplegen van de dienstregeling kan de reiziger zelf, door met een rad aan de onder kant der cylinder te draai en, de gewenste tabel kiezen. De zwarte cijfer- druk is zeer duidelijk leesbaar op de verlichte achtergrond. Een belang rijk voordeel is, dat met dit systeem de in totaal 7.50 meter lange en plus minus 1 meter brede bil jetten op een kleine wandruimte van 2.50 me ter in hun geheel aan de reizigers ter inzage kun nen worden gesteld. In het buitenland, met name in België en Duitsland, hebben deze dienstrege- lingscylinders op ver schillende grote stations hun practische waarde bewezen. Maastricht beeft hiervan de primeur en van een juist gebruik door de reizigers zal veel afhangen of de N.S. zul len besluiten elders even eens tot dit systeem over te gaan. Incident boven Oostenrijkse grens GRAZ, 3 Juni. Een Belgisch vliegtuig, een C-47, van de Sabena, vliegend op de lijn Londen—Zagreb, is vanochtend boven de Oosten- rijks-Zuidslavische grens door een communistische MIG-straaljager beschoten. De radio-telegrafist werd gedood, de eerste bestuurder werd ernstig en de tweede bestuurder licht gewond. De boordwerktuigkun dige, een Brit bleef ongedeerd. De tweede bestuurder heeft het toe stel te Graz in de Britse bezettingszone van Oostenrijk aan de grond weten te zetten. Een ander Belgisch vliegtuig eveneens op weg naar Zuid-Slavië werd eveneens beschoten doch nauwe lijks beschadigd en arriveerde veilig bij Belgrado. Beide vliegtuigen waren op weg van Blackbush in Engeland naar Zuid-Sla vië met een lading varkens. Boven Maribor aan de Oostenrijks- Zuidslavische grens verscheen plotse ling de straaljager. De tweede be door de raad van het Thailandse ver- 1 stuurder verklaarde, toen hij een ge zoek „de zaak van de vrede in Indo- slaagde noodlanding op het vliegveld China niet zal bevorderen", terwijl zij z.i. „mogelijk een nadelige invloed zal hebben op het verloop der Geneefse besprekingen'' De Franse afgevaardigde Hoppenot verklaarde zich voor opneming van het Thailandse verzoek op de raads- agenda, omdat „Frankrijk van mening is dat de regering van Thailand gewet tigde bezorgdheid koestert over de toe stand aan 's lands grenzen". De snelheid, waarmede de Raad in staat is geweest het Thailandse ver zoek op zijn agenda te plaatsen, heeft vele afgevaardigden verrast. Zij had den een Sowjetrussische vertragings tactiek verwacht. VERKLARING. Na de stemming legde de Thailandse ambassadeur te Washington Sarasin een verklaring ter ondersteuning van het verzoek van zijn land af. „Krachtige en goed georganiseerde Vietminh-eenheden, die, zoals uit over vloedig bewijsmateriaal blijkt, materi ele en politieke steun uit andere lan den dan Indo-China ontvangen, heb ben gedeelten der Indochinese staten Laos en Cambodja, die aan Thailand grenzen, bezet. De gebeurtenissen van de laatste tijd hebben aangetoond dat de toestand slechter wordt en dat de Vietminh- strijdkrachten voornemens zijn de wet tige Laotiaanse en Cambodjaanse rege ringen omver te werpen. Postagenten krijgen hogere betaling. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Het hoofdbestuur van de P.T.T. heeft be sloten, de betaling van de postagenten (houders van agentschappen) te ver hogen. De agenten krijgen voortaan 6 cent in plaats van 414 cent voor iedere posthandeling die zij verrichten. ïhalerhof te Graz had gemaakt, dat Cambodja vraagt wapens GENEVE, 4 Juni.- Cambodja, een der drie staten van Indo-China, heeft de V.S. verzocht om wapens voor het terugslaan van Vietminhtroepen, die het land binnenvallen, aldus is Don derdagavond te Genève vernomen. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. De Sociaal-Economische Raad heeft advies uitgebracht over een voorontwerp van Wet Kinderbijslagverzekering voor Zelfstandigen. Uit het advies blijkt, dat de raad om verschillende redenen afwijzend staat tegenover het voorontwerp. De Raad heeft zich zij het met een geringe meerderheid op het standpunt gesteld, dat er een wette lijke kinderbijslagvoorziening ten be hoeve van alle zelfstandigen en ove rige niet-loontrekkenden dient tot stand te komen. De vraag of de door de meerderheid wenselijk geachte voorziening ten be hoeve van alle niet-loontrekkenden, zou dienen te worden getroffen in de vorm van een afzonderlijke regeling, dan wel of zy zou dienen te worden verwerkelijkt in het kader van een al- geneme, het gehele Nederlandse volk omvattende, voorziening, werd uiteen lopend beantwoord. Een meerderheid achtte een afzon derlijke regeling wenselijk, terwijl een aanzienlijke minderheid zich uitsprak ten gunste van een algemene voorzie ning. het een MIG-jager was. Voordat dit toestel aanviel, cirkelde het driemaal om het Belgische toestel heen en heeft de Belgische kentekenen duidelijk waar kunnen nemen. Hierna viel de straaljager aan en vuurde een serie granaten op het weerloze Belgi sche toestel af. De linkermotor van het Belgische vliegtuig werd getroffen en vloog in brand. Scherven vlogen door de cockpit, verwondden de eerste be stuurder en doqdden de achter hem zittende marconist. De MIG droeg de letters A.W.K., hetgeen volgens vliegers van het vlieg veld te Graz erop wijst, dat de straal jager behoort tot de in Hongarije ge- stationneerde Sow jet-Russische leger vliegtuigen. Waarom deze beschieting plaats vond is een raadsel. Wel werd op het vliegveld te Graz vernomen, dat zich aan boord van het aangevallen toestel twintig zakken, voor Zuid-Slavië bestemde diplomatie ke post bevond. Zuidslavische autoriteiten hebben dan ook, toen zy van de beschieting hoorden, onverwijld een vliegtuig naar Graz gezonden om deze post op te ha len. De Duitsers in het Franse vreemdelingenlegioen. BONN, 3 Juni. Volgens de West- duitse sociaal-democratische party zy'n in Indo-China ongeveer 46.000 Duitse leden van het Franse vreemdelingen- legion „voor Frankrijk opgeofferd" en 33.000 Duitse legionnaires in gevangen schap geraakt, gedeserteerd of als ver mist opgegeven. Deze getallen overtreffen de Ame rikaanse verliezen in de Koreaanse oorlog, aldus deze inlichtingen van de S.D.P., die zich fel tegen werving van Duitsers voor het vreemdelingenle gioen verzet. Extra treinen tijdens Pinkster- weekeinde. UTRECHT, 3 Juni. De N.S. zullen tijdens het Pinkster weekeinde op de hoofdlijnen naar het Noorden, Oosten en Zuiden en op enige lynen in het Westen des lands extra treinen laten rijden. De dienstregeling van een san- ttd dezer treinen is reeds in het spoor boekje opgenomen, de overige rijden als voor- en volgtreinen kort voor en na treinen van de gewone dienstrege ling. In enkele regels melden wij nog Te Barneveld is gisteravond om streeks 6 uur het 10-jarig zoontje van de familie Van Bemmel onder het ach terwiel van een auto gekomen en vrij wel op slag gedood. DAT de laatste kustvaar der, die nog in Bruinisse thuis hoorde thans verdwe nen is. De heer W. Otte heeft nl. zijn kustvaarder „Zijpe" verkocht, omdat hij overschakelt op de binnen vaart. DAT het oude fruitseizoen nu practisch teneinde is en dat er daarom met ingang van volgende week Dinsdag geen fruitveiling meer wordt gehouden in Kapelle. De kwaliteit van het koel- huisfruit was dit jaar op merkelijk goed. DAT er de laatste dagen heel wat geneveld is in de boomgaarden. De weersom standigheden zijn nl. de laatste dagen critiek ge weest voor het optreden van schurft. DAT te Colijnsplaat op Derde Pinksterdag een aan tal serie voetbal wedstrijden zal worden gespeeld, waar aan alle eerste B-elftallen van het eiland zullen deel nemen. DAT gisteravond de con sistorie der Geref. Kerk te Colijnsplaat de Geref. Vrou wenvereniging gezamenlijk met de Geref. Manfienver- eniging een zendingsavond heeft gehouden. De heer J. M. de Wild leidde een zen- dingsonderwerp in. DAT gisteren in Zierikzee de bouw van 131 woningen is aanbesteed voor de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen". De laagste inschrij ver was Passanh Roemah te Rotterdam voor f 1.746.000. De gunning volgt nog. Maar er zit schot in de wederop bouw. DAT de voorzitter van de C.H.U. de heer H. W. Tila- nus Maandag 14 Juni voor de C.H. kiesvereniging te Zierikzee zal spreken. Het onderwerp zal zijn „De raadsverkiezing van C.H.- standpunt bezien". DAT het huldigingscomité voor dr Nanninga uit Ril- land-Bath nog een overschot bleek te bezitten van f23.83 dat aan het comité voor Ouden van Dagen cadeau is gegeven. DAT in de Markiezenzaal te Bergen op Zoom gister avond door burgemeester L. A. H. Peters de eremedaille van verdienste in het zilver is uitgereikt aan dr B. G. C. Visser. Deze onderscheiding is hem verleend voor het menslievend werk dat hy tijdens de bevrijding en vooral in de bevrijdingsda gen heeft verricht. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Zoals reeds gemeld zal van 12 t.m. 17 Juni in Rotterdam de viootweek worden gehouden. Het aantal onderzeeboten dat van het smaldeel deel zal uitma ken, is, volgens latere mededelingen tot drie i#tgebreid, door de toevoeging van Hr Ms „Zwaardvis". De „Zwaard vis" zal niet voor het publiek te be zichtigen zijn, doch op werkdagen in de namiddag duikdemonstraties geven, in de Nieuwe Maas voor de Parkkade. Aan de mars, die op Zaterdag 12 Juni om 15.00 uur zal beginnen op het Henegouwerplein en die gaat naar de Parkkade, zullen deelnemen: de tam boers en pijpers van het korps mari niers, de Marinierskapel van de Kon. Marine, 125 adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine, 150 mari niers en 400 man vlootpersoneel. In de avond van Dinsdag 15 Juni zal buiten de gewone bezoekuren aan een aantal invaliden gelegenheid wor den geboden Hr Ms Kruiser „De Zeven Provinciën" te bezichtigen. Op Zondag 13 Juni zullen de be manningen van de schepen aan de wel ter kerke gaan. Hiertoe zal o.m. een kerkdienst worden gehouden in da Nieuwe Kerk, Delfshaven. De dienst zal worden geleid door de vlootpredi- kanten ds G. Julius en ds G. J. van de Wall. Afscheid van ds de Vries. BERGEN OP ZOOM, 3 Juni. Op Don derdag 8 Juni a.s. zal op de inrichting „Vrederust" te Berrgen op Zoom de 50ste jaarvergadering van de vereniging tot Christelijke verzorging van Geestes en Zenuwzieken in Zeeland gehouden wor den. De agenda omvat o.m. een wijdings woord door ds A. Elshout te Koudeker- ke en. verkiezing van bestuursleden. Ver der is er een voorstel machtiging te ver lenen om geldleningen aan te gaan tot een maximum van f 1.200.000.voor het bouwen en inrichten van een paviljoen. In de middagvergadering zal door dé voorzitter ds de Vries een herdenkings rede van het 50-jarig bestaan worden uit gesproken. Tevens heeft in deze middag vergadering het afscheid plaats van da voorzitter. ASSEN, 2 Juni. Nu het Paleis van Jus titie in Assen een algehele verbouwing ondergaat, heeft „Vrouwe Justitia" tijde lijk een ander onderdak moeten zoeken en dit, voor wat de politierechter betref^ gevonden in de Chr. Geref. Kerk te As sen. In de kerk zijn de preekstoel en het orgel door gordijnen aan het oog ont trokken, kerkbanken zijn zitplaatsen voor verdachten en getuigen, de gaanderij doet dienst als publieke tribune en dé advocatuur moet zich voor wat de ad- vocatenkamer betreft behelpen met de woning van de kosteres. Vandaag is de kerk door de politierechter in gebruik genomen. Uiteraard was het nog wat onwennig. Des Zaterdags zal het gordijn worden verwijderd om de plaatselijke predikant van de Chr. Geref. Kerk ds Sobering des Zondags we«r in de gelegenheid te stel len, het Evangelie te verkondigen. DE BILT ZEGT: Vrij zonnig. DE BILT, 3 Juni. 's Ochtends plaatselijk mist of laaghangende be wolking, overigens droog en vrij zon nig. Weinig verandering jn tempera tuur. Zwakke tot matige en langs de kust tijdelijk vrij krachtige wind, overwegend tussen Noord en Noord oost. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zaterdag: Zon op 4.21 u., onder 20.56 u. Maan op 9.02 u., onder u. Hoogwater op Zaterdag 5 Juni: Vlissingen: 4.46 u. 2.06 m., 17.06 u. 1.84 m. Terneuzen: 5.16 u. 2.23 m., 17.37 u. 2.02 m. Wemeldinge: 6.35 u, 1.72 m., 18.56 u. 1.47 m. Zierikzee: 6.20 u. 1.46 m., 18.39 u. 1.23 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1