Nieuws uit de Provincie. Uiïètrn wtUergoed i/an! Terugblik en situatietekening na 10 jaren vrijmaking Ontspanning voor invalide jongeren Van markt en veiling met véél eieren in huis! Openhartig referaat van Ds den Boeft P OPENT"oom Badbedrijf Vlissingen wordt Zaterdag geopend Enorm werk van f 335.000,— Goes Vergadering Waterschap St. Annaland De eieren zijn nog steeds goedkoop. Laat Uw hele gezin, groot en klein, het er met de Pinksterdagen dus eens extra van nemen! Donderdag 3 Juni 1954. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 7 Vrijgemaakte Geref. mannen hielden bondsdag DEN HAAG, 2 Juni. Gisteren is onder leiding van de voorzitter, drs R. H. Bremmer te Zwolle, de bond van (Vrijgemaakte) gereformeerde mannen- verenigingen in bondsvergadering bijeen geweest. De vergadering vond plaats in de Remonstrantse Kerk in Den Haag. Dinsdagavond werd de huishoude lijke vergadering gehouden, waarop de verschillende voorstellen vlot werden afgewerkt. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental steeds toeneemt. De bondsdag zelf stond in het teken van de tien jaren vrijmaking der kerk die in 1944 plaats vond. Het openingswoord van de voorzitter, getiteld „De daden des Heren gedenken" vroeg daarvoor al direct de aandacht. De refe rent voor de bondsdag was ds F. A. den Boeft te Helpman, die sprak over „Tien jaren Vrijmaking". Dit referaat kenmerkte zich door grote duidelijkheid en openhartigheid. Spr. begon al direct met een analyse te geven van het feit, dat er hier en daar wel narigheid te vinden is. Hij wraakte het, dat sommigen, bij het aanschouwen hiervan, met het oordeel des Heren in hun zak lopen, en direct concluderen dat de Here wat tegen ons heeft. In het Woord Gods liggen de dingen toch wel een beetje anders. Daarom is er reden om met elkaar over deze dingen te spreken. Daarbij wees ds den Boeft er op, dat wie al leen maar narigheid ziet, Gods geopen baarde en geschonken zegen toch wel heel sterk over het hoofd ziet. Zeker, er zijn gemeenten, waar moeilijkheden zijn (Kralingen!), maar er zijn veel meer kerken waar blijdschap is over een vredig kerkelijk leven, die uitkomt in grote offerzin, belangstelling voor de prediking, gezond gezinsleven, enz. enz. Wat kunnen kleine groepen soms niet veel presteren. En wat een heel- het-leven-omzettende kracht blijkt niet in de Reformatie der kerk gelegen, als we op allerlei verschijnselen zien. En wat de moeilijkheden hier en daar be treft, deze zijn uit drie dingen te ver klaren: Waar God reformatie geeft, daar komt de duivel in beweging (denk aan de eerste tijd na de Afschei ding!). Men spot met de onder ons ge boren acties, waarbij men de historie blijkt vergeten te zijn (Groen v. Prin- eterer!). Voorts: we hebben in de Vrij making ook „veel vreemd volk" mee gekregen. Mensen, die het om de do minee deden of met hun kerkeraad overhoop lagen. Het was niet al goud wat er blonk! In de brieven van Pau- lus komt uit, dat men juist van de zulken heel veel last heeft. En ten slotte: we hebben ook altijd met eigen Vlees te tobben en we zijn steeds tot alle boosheid geneigd. Maar dat hoeft ons niet ongerust te maken. Juist de worsteling om het bewaren van het Woord kan heilzaam zijn. Als gevaren die dreigen noemde spr. het feit, dat men spreekt van nieuwe bindingen in de Vrijge maakte kerken. Uitvoerig ging spr. hierop in en vroeg of men precies wilde aanwijzen waar iemand, door dat hij over verschillende dingen anders denkt, in kerkelnke moeilijk heden is gekomen, zoals dat in synodale gemeenschap gebeurde, toen men een bepaalde binding niet kon aanvaarden. Tucht hierover is bij ons nergens toegepast. De kerk zal zich hebben te wachten, zoals in 1944 gebeurde, sectarisch te worden. Wat de begeerte tot eenheid betreft: de tijd heeft niet stil gestaan. Als de zondige synodebesluiten werden terug genomen, dan zou er heel wat aan de orde moeten komen. Ook de deforma- tie is voortgeschreden: de vals oecu menische beweging, enz. Men verwijt ons vaak dat we ons door onze vor ming van eigen organisaties, terug trekken in eigen kring. Dat is een oud verwijt. Zo wil men b.v. in de kerk blijven om te refor meren. Maar het resultaat is, dat de blijvers meer de invloed van de afval ondervinden, dan dat deze reformerend werken. Verder wees ds den Boeft op enkele factoren, die het kerkelijk leven drei gen te ontwrichten, n.l. het overspan nen raken van het ambt aller gelovi gen en dat van de plaatselijke kerk. Deze dingen zijn te begrijpen na de strijd die gevoerd moest worden, doch door het gesprek dat hierover gevoerd wordt, wordt de juiste afbakening ge vonden, iets waarover we ons steeds verblijden kunnen. We- hebben een taak in ons land, nu het veldwinnend barthianisme en daar mee gepaard gaande verschijnselen in vele kerken schering en inslag wordt. De gevaren heeft Prof. Schilder al ja ren geleden gesignaleerd. We gaan verder in de bereidheid tot het onder ling gesprek en willen breed blijven als de kerk van Christus breed is. Vrees zal niet mogen heersen, de liefde moet ons leiden. De bediening des Woords heeft de roeping de weg des Heren te wijzen in het leven van elke dag. De mensen moeten precies weten waar ze aan toe zijn. We ko men, naarmate de ongerechtigheid groeit, hoe langer hoe meer in het ge- isoleerde hoekje waar de slagen val len. We worden steeds meer het uit vaagsel. Maar de Here doet verras sende dingen. We zien o.m. een groot- se-emigratie-ontwikkeling. Laten we niet zeggen: het is jammer dat er zo veel goede leden weggaan. De besten moeten weggaan; het gaat om de plan ting van de kerk over de hele wereld. Bij alle erkenning van gebrek houden we vast aan onze zaaksgerechtigheid. Welnu: „Strijd de goede strijd des ge- loofs. Laat niet af." Dat een geanimeerde bespreking op zó'n referaat volgde, was te voorzien. Maar met deze terugblik en situatie tekening kan nu ook verder gewérkt worden. EEN... TWEE... DRIE... Pieter raakte helemaal overstuur toe hij zag wat er allemaal in kamer 333 gebeurde. Karolus snapte er echter niet zo veel van omdat er maar één door het sleutelgat kon kijken. „Wat is er toch aan de hand?!" vroeg hij aan Pie ter. „We gaan de lucht in er moet iets gebeuren%= nu, directschiet op, Karolus, vlieg die kamer in en giet dit hele flesje leeg in die rokende pan „Ik1" sidderde het beest. „Ja, jij, je moet het vliegensvlug doenjou krijgt hij niet te pakkentoe Karolus anders gebeuren er ongelukken....!" Karolus wist niet wat hij er van moest denken, maar ineens duwde Pieter hem het flesje met Hokus-Pokus druppeltjes tussen zijn snavel en gooide hem de lucht in. „Doe je plicht, Karolusalles hangt van jou af!" Binnen in de kamer klonken weer de rommelende geluiden die de vorige keer ook aan de ontploffing vooraf waren gegaan. Pieters hart bonsde in zijn keel. „Als ik tot drie geteld heb schiet je naar binnen!" commandeerde hij, terwijl hij de deurknop vastpakte. „Let opeen.... twee.drie!" De kamerdeur vloog open, als een pijl uit de boog schoot Karolus naar binnen. Hij koerste recht op de tafel aan, trok met één pootje de kurk van de fles en goot de hele Inhoud Hokus-Pokus druppeltjes in de rokende pan. Dank zij het Jeugd Rode Kruis •s-GRAVENHAGE, 2 Juni. Zoals het Neder landse Jeugd Rode Kruis vacantieweken georgani seerd heeft voor bejaar den uit het rampgebied, zo wilde het ook een aan tal chronische zieke en invalide jongeren een week ontspanning bieden in het Henry Dunanthuis te Zeist. Voor de uitvoering van deze plannen werd een beroep op financiële me dewerking gedaan op het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis doch er was hiervoor geen geld beschikbaar. De leiding van het Jeugd Rode Kruis is toen niet bij de pakken gaan neerzitten en besloot het geld zelf te verdienen en heeft een grote actie op touw gezet voor het inzamelen van zilverpapier', oude post zegels, capsules, kranten, etc., etc. Voor 99 procent is deze inzameling door de scho len gedaan. „Als je voor de tbc, voor de missie, voor de zending of voor iets anders inzamelt, dan moet je daar gewoon mee doorgaan" werd er ge vraagd, „maar als je nog niets inzamelt, doe het dan een paar weken om deze jonge mensen een week ontspanning en vooral een week contact met andere jongeren te bezorgen". Het appel is goed be antwoord en het staat nu wel vast, dat in de we ken van 28 Juni tot 5 Juli en van 3 September tot 10 September telkens 30 gehandicapte jonge men sen in het Henry Du nanthuis een week van vreugde zullen beleven. Twee artsen, drie ver pleegsters en helpers van het Rode Kruis korps hebben de medische ver zorging op zich genomen, terwijl een aantal mede werkers van het Jeugd Rode Kruis de huishou ding en de recreatie zul len verzorgen. De gasten zijn gekozen uit jongemensen, die val len buiten de bemoeie nissen van „Het Vierde Prinsekind" en ook bui ten de boottochten van het Rode Kruis. Op het programma voor deze vacantieweken staan muziek, tochten door de vrije natuur (waarbij o.a. dr Portielje zijn medewerking ver leent), handenarbeid en natuurlijk spelen en dis cussies. 3 Ingezonden Mededeling (adv.) VLISSINGEN, 2 Juni Zaterdag middag om drie uur zal het Gemeen telijk Badbedrijf te Vlissingen, dat in de nacht van 1 Februari 1953 werd verwoest en daarna volgens geheel nieuwe plannen is herbouwd, door de burgemeester mr B. Kolff worden ge opend. De kosten van de herbouw van dit bedrijf, dus de bouw van het beton- caisson dat tevens dienst doet als zee wering, de afbouw van de badcabines, het herstel van de winkelgalerij en het badpaviljoen bedragen in totaal onge veer 335.000,Met het gereedko men van dit bedrijf is weer een be langrijke stap gedaan in het algeheel herstel van Vlissingen. Het Gem. Badbedrijf beschikte voor de oorlog over 50 wisselcabines in het gewone bad, 48 wisselcabines in het volksbad, 1 jongenscabine, 2 vrijstaan de cabines en 12 badkoetsjes. In het paviljoen waren nog 8 wisselcabines. In de oorlogsjaren werden de cabines van het gewone bad dichtgemetseld terwijl de rest door de bezetter werd afgebroken. Na de oorlog kon het be drijf worden geëxploiteerd door het maken van omnibuscabines in de win kelgalerij. Aan dit bezit werd door de watersnood een eind gemaakt. Alle cabines werden vernield terwijl aan het inmiddels herstelde paviljoen grote schade werd toegebracht. De schade was zo groot dat het seizoen moest worden ingegaan met provisorisch in gerichte badhokjes in een garderobe van de winkelgalerij. De bergruimte moest dienst doen als kleedgelegen heid. Om zover mogelijk gereed te zijn voordat het volgend stormseizoen be gon werd in de zomer van 1953 begon nen met de bouw van de betoncon structie van de zeewering op het bad bedrijf, dat tevens de buitenmuur werd van de betonnen caisson waarin nu de badhokjes zijn gemaakt. Om geen ruimte van het strand te moeten gebruiken werden de badhok jes ook nu weer onder de boulevard gebouwd. De bouw, die hierdoor werd Verkregen, vertoont veel overeenstem- Burgerlijke Stand. Vlissingen Geboren: Aniela, d.v. S. Bolanowski en J. F. Bal; Adriaan P., z.v. J. Kodde en L. C. Baart; Adriaan H. M., d.v. P. C. J. Uijt- dewilligen en A. M. C. Rommers; Aleida G., d.v. D. J. Volmer en A. C. Braes; Francina J. X, d.v. S. Meijers en P. Ovaa; Albertus F. P. M„ z.v. P. A. v. d. Weijde en J. M .C. de Waard; Berndiena J„ d.v. J. A. de Coninek en A. W. A. Keijmel; Johannes A. C„ z.v. W. E. Hüber en A. P. de Koning; RudiJP., z.v. W. D. de Regt en R. Ellendt; Jannigje E„ d.v. H. L. Mallegers en A. Vermeule; Lambertus R., z.v. A. J. Pol en J. W. Pol; Cornelia M„ d.v. J. Muntje en A. E. v. Vlijmen; Anet- ta, d.v. W. F. Christiaansen en C. J. v. d. Steen. Ondertrouwd: J. Jonckman, 23 j. en J. T. Vercammen, 19 j. te Ridderkerk. Gehuwd: A. J. Bakx, 18 j. en J. A. Wolf, 16 j.; J. W. Peijpers, 23 j. en E. Duinhouwer, 17 j.; G. F. Bertijn, 25 j. en W. P. Oosterbroek, 23 j.; J. H. Lamberts, 27 j. te Amsterdam en W. L. Tas, 23 j. De heer J. M. Meijler onderscheiden» De Staatscourant vermeld het be richt dat bij K.B. de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau in zilver, is verleend aan de heer J. M. Meijler, commies ter secretarie. BIGGEKERKE Burg. Stand. Overleden: L. Zachariasse, 54 j. DRIEWEGEN Burg. Stand. Geboren: Maria J., d.v. M. Nijsse en A. L. Lansen. Gehuwd: A. J. Heerenthals, 24 j. en B. Woudenberg, 21 j. Overleden: L. Goense, 57 j., e.v. J. van Stee; C. Looij, 87 j., wed. v. A. de Korte. HOEDEKENSKERKE Overzicht Coöp. Boerenleenbank. Tot 1 Juni 1954 werd bij de Spaarbank inge legd f 601.091,52 (v. j. f 461.739,47). Te ruggehaald werd f 352.328,42 (v. j. f 294.714,53) zodat in deze 5 maanden f 248.763,10 meer werd ingelegd dan te- gebouwd. De bou,w die hierdoor werd verkregen, vertoont veel overeenstem- rugbetaald. Het saldo van de Spaarbank ming met badbedrijven aan de Bel gische kust zoals te Oostende en Blan- kenberge. Voor Nederland is dit, voor zover ons bekend, het enigst badbe drijf waar een dergelijke bouw is toe gepast. Het nieuwe badbedrijf, dat werd ge bouwd door de N.V. Visser en Smit's Aanneming Maatschappij te Papen- dreeht, heeft een damesafdeling met 42 en een herenafdeling met 46 badcabi nes. Deze zijn gescheiden door een af deling met 8 z.g. familiecabines. In al le afdelingen zijn douches en toiletten. Iedere afdeling heeft een aparte in gang die 's winters met vloedbalken wordt afgesloten. In de winkelgalerij zijn 4 kleedgele genheden, 1 garderobe en een tweetal douches. mi X 2.Z18.328.57 (v.j. f 1.773.616,07). Er kwamen vanaf 1 Jan. 78 nieuwe spaarders bij. Het balanstotaal steeg van f 1.967.320,55 v. j. tot f 2.384.612,24 op 1 Juni 1954. KAPELLE Burg. Stand. Geboren: Jacoba J., d.v. M. M. van Dalen en J. A. Westveer; En- gelina J., d.v. J. D. Ganseman en E. Slig- man; Elizabeth, d.v. W. D. Schrier en K. J. Schrier; Marinus N„ z.v. M. Joosse en J. M. de Kunder. Gehuwd: A. M. de Vrieze, 29 j. en A. J. Zuidweg, 23 j.; C. Zuurmond, 24 j. en M. Walrecht, 23 j.; C. M. Dijkwei, 21 j. en M. Korstanje, 21 j.; C. M. Hamelink, 27 j, en M. N. Smallegange, 23 j.; J. M. van de Vrie, 24 j. en W. Walrave, 23 j.; J .Oele, 25 j. en L. P. Lokerse, 22 j. Overleden: L. M. van Willigen, 51 j., e.v. A. D. Snoep; W. J. de Mul, 88 j., wed. v. P. Balkenende. KOUDEKERKE Raad komt bijeen. Maandagmiddag om half vijf zal de raad bijeenkomen. De heren P. Flipse en J. Jasperse zijn aan de beurt van aftreden als leden van de Stichting Vebenabos. Voorgesteld wordt beide heren te herbenoemen. Voorts wordt voorgesteld de nieuwe straat, die wordt aangelegd bij de Biggekerksestraat, de naam te geven van Weststraat. Voor de functie van schoonhoudster der O.L. school is één sollicitatie binnengekomen. Voorgesteld wordt deze sollicitante, mej. D. Janse-Koppejan te benoemen. Tenslot te stellen B. en W. voor de Chr. Stich ting voor School- en Beroepskeuze te subsidiëren en toe te treden tot de N.V. Bouwkas van Noord-Hollandse gemeen ten. KRABBENDIJKE Geslaagd. Te Amsterdam slaagde mej. M. L. Hirdes voor het diploma „drogist". MELISKERKE Burg. Stand. Geboren: Janis, z.v. M. Louws en C. Wisse; Simone, d.v. J. Dek ker en N. van Keulen; Elizabeth, d.v. L. Wisse en C. J. Roelse. Ondertrouwd: J. de Korte, 23 j. te Big- gekerke en M. de Visser, 25 j.; S. Koppe- jan, 22 j. en P. de Wolf, 21 j. te Ritthem. Gehuwd: K. Barnard, 24 j. te Poortü- gaal en M. A. Bogaart, 26 j. Overleden: M. Jakobsen, 75 j., echtg. v. G. Vlieger. OOSTKAPELLE Examen Ver. Veilig Verkeer. Maandag avond reikte in het Verenigingsgebouw, de heer E. Visser te Middelburg, voorz. van de Vereniging van Veilig Verkeer, aan 37 jongens en meisjes van de hoog ste klassen der beide scholen het ver- keersdiploma uit. De heer Visser sprak de jongelui toe en wees hen er op dat het van zo'n geweldig groot belang is, het geleerde straks in de practijk niet te vergeten. Wees niet onhebbelijk, on beleefd, onvoorzichtig, maar een heer in het verkeer. Burgemeester Sprenger dankte de instructeur de opper-wacht- meester der Rijkspolitie de heer A. Ver- hage hartelijk voor de lessen en bood hem enkele eadeau's aan. Verschillende medewerkers hielden de jongens en meisjes nog enige tijd gezellig bijeen. Keesje Verhage en Sonja Verhage met hun accordeon, de heer A. J. de Broe- kert met imitaties. Dr Bom met gooche len en ook werden enkele filmpjes ver toond. RETRANCHEMENT Burg. Stand. Bevallen: M. A. Vercoute- ren—Quaak, d.; E. M. H. Vasseur—Mar- kusse, d. Ondertrouwd: J. de Feijter, 28 j. en M. S. Poissonnier, 26 j. Gehuwd: R. R. van den Bossche, 24 j. en C. A. van Hoorn, 19 j.; J. de Feijter, 28 j. en M. S. Poissonnier, 26 j. Overleden: A. de Meij, 59 j., eehtg. v. M. Notebaart. RILLAND-BATH Burg. Stand. Geboren: Maria R. E., d.v. A. G. M. van Overmeire en M. J. Neve; Elene M., d.v. P. Kole en J. Slabbekoorn; Maria A. L„ d.v. J. de Jonge en M. C. Goris. .Ondertrouwd: A. A. Bastiaansen, 22 j. te Woénsdrecht en P. M. Meesters. Gehuwd: J. de Goffau, 24 j. en K. T. van Iwaarden, 22 j. Overleden: J. van Noorden, 78 j., d.v. J. van Noorden en J. van den Boom gaard. ST. ANNALAND Uitbaggeren van haven. Dinsdag 1 Ju ni is te Sint-Annaland aangekomen de bagermolen van de firma G. Blom en Van der Vlies van het Aannemingsbedrijf C. V. uit Sliedrecht. Door genoemd be drijf zal de Sint-Annalandse Haven uit- gebaggerd worden, waarmee reeds een begin gemaakt was door schipper M. Theunisse, die echter maar over één grij per beschikking had. De „Eureka II" zal dit karwei in kortere tijd kunnen uit voeren. ST. LAURENS Burg. Stand. Geboren: Frans H„ z.v. J. J. Sturm en S. Louwerse. Gehuwd: A. J. Schrier, 20 j. en C. Sim pelaar, 16 j. Overleden: P. de Bree, 83 j. wedn. v. J. Andriesse; S. Jobse, 78 j. wed. v. D. de Bree; A. Willeboordse, 75 j„ wedn. v. J. de Voogd. TT. MAARTENSDljK Ongeval. De landbouwer P. G. had het ongeluk door bij het behulpzaam zijn van het storten van beton, beklemd te raken tussen de raderen van de betonmolen. Hij werd ernstig aan de voet verwond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. VEERE Burg. Stand. Gehuwd: L. van Wallen burg, 30 j. en J. S. Verlinde, 25 j. Wijlen de heer Bierens herdacht. ST. ANNALAND, 2 Juni. Dinsdag had te St. Annaland de jaarlijkse ver gadering plaats van het Waterschap Sint Annaland. Als waarnemend Dijk graaf fungeerde de gezworene, de heer Anth. de Wilde. Alvorens tot voorle zing der notulen werd overgegaan, herdacht de heer De Wilde de over leden dijkgraaf, de heer Abr. J. Bie rens en wees er o.m. op, dat de taak, die hem op de schouders was gelegd, niet gemakkelijk was. Wij brengen hem, aldus spreker, vanaf deze plaats hulde en dank voor alles, wat de over ledene in het belang van onze polders heeft gepresteerd. Ik twijfel er dan ook niet aan, of zijn nagedachtenis zal bij allen in hoge ere worden gehou den. Mevrouw Bierens werd mede in deze herinnering betrokken onder de wens, dat de Almachtige haar de no dige sterkte en troost moge schenken, in het grote verlies, dat haar in de eerste plaats trof. Daarna volgde een gunstig verslag van de toestand der polders. De reke ningen werden als volgt vastgesteld: ontvangsten f 128.796.75, uitgaven f 129.375,29, nadelig slot f 578.54. Er is echter nog een belangrijk bedrag te goed wegens nog te betalen vergoe ding, zodat een batig slot het eindre sultaat zal worden. Het dijkgeschot werd f 2 per ha hoger vastgesteld dan in de vorige dienst. De begroting 1954- '55 werd eveneens goedgekeurd. GOES, 2 Juni. Kruisbessen 68 per 100 kg. Kropsla AII 8, B I 6.50; Bloem kool A II 37—45; B I 28, Afw, 22—26; alles per 100 stuks. Selderij 12 per 100 bos. Rabarber 612; Aardappelen (oude) 1417; Spinazie 25; Gr Sjalot ten 915; Aardbeien 95130, alles per 100 kg. Na de glasaardbeien werden in die seizoen de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd door de heer L. P. W. Bom te Yerseke en L. Testers te Bergen op Zoom. MIDDELBURG, 2 Juni. Aardapp. Meerlanders grote 1619; Bintjes gro te 17; Koopmans Blauwe grote 1820; Furore grote 19; Fruit: Bramley's Seedling I 43—53, II 31—32; K 32—44; Aardbeien per doos 5078; Rode Bes sen per doos 67; Asperges 158218. Groenten: Bospeen 3459; Postelein 1625; Kasbloemkool A 3850; B 22 35; C 12—29; D 9—13; Rabarber 414; Andijvie 2045; Waspeen kg 4756; Nieuwe Aardappelen 4884 Uien per bos 4; Sla per kg 12; Bosselderie 18 26; Boskroten 10—48; Sla A 4—11; B 49; Bosradijs 316; Spinazie 11—23; Glaskomkommers A 43—47; B 3541; C 27—39; per kg 38—47; Dubb. Prin- cessebonen 280; Peulen 176. Heden werden de eerste Dubbele Princessebonen aangevoerd door de heer K. Labruyère, Domburg en de eerste Rode. Bessen door de heer J. L. Dop, Middelburg. KAPELLB, 2 Juni. Exportveiling; Kruisbessen 66,2068.40; Groenten: Kropsla 5—10; Aardappelen 1519; Bospeen 21; Rabarber 89 Sjalot ten 8%; Tomatenplanten 1.70 p. 100. TERNEUZEN, 2 Juni. Sla 7.10— 10.10 per 100 stuks; Bloemkool A 32 45; B 21—34; C 16—19; Witte Kom kommers A 4143; B 3638; C 2731 alles per stuk. Selderij 17; Peen II 45 55; Kroten 2935; Uien 312; Radijs 1 Sjalotten 45, per bos. Bintjes 18.90; Andijvie II 34; Asperges 1.021.73; Peulen 1.801.92; Sav. kool 2427; Postelein 2223; Prei 4756; Rabar ber 1119; Appelen; Dekkers Roem 4964. De eerste peulen van de koude grond werden aangevoerd door Jos de Rijke uit Walsoorden. BERGEN OP ZOOM, 2 Juni. Ra dijs 5%12; Bospeen 2440; Waspeen 30—41; Bloemkool AA 55; idem A 3343 idem B 2530; Spinazie 816; Rabarber 410; Postelein 35; Savoye kool 811; Sla 2%12. Aardappelen 5156; Aardbeien p. ons 2060. ASPERGEVEILING. BERGEN OP ZOOM, 2 Juni. Aan voer 8100 kg. AA I 2.55, AA II 2.50, AA III 2.10, A I 2.55, A II 2.20, A III 2.05, B I 2.40, B II 1.95, B III 1.10, C I 1.45, C II 0.85, C III 1.25, D I 0.68, D II 0.70, D III 0.15, E stek 0.42. EIERMIJN. De A.V.M. eiercommissie heeft de consumptieprijs voor de eieren vanaf Vrijdag 4 Juni a.s. als volgt vastge steld; Prijsklasse I 0.15%, II 0.14%, III 0.13%, IV 12%. VISMIJN. VEERE, 2 Juni. 3016 kg export garnalen 6062, 523 kg schar 2338; 225 kg bot 16—19; 245 kg tong 48—120; 89 kg rog 2267; 208 kg schol 2432; 6 kg tarbot 81128; 79 kg wijting 17 21; 3 kg griet 93; 5 kg poon 34.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 7