Moerdijkkanaal overbodig door uitvoering Deltaplan T ZEEUWSE PLAKKEBORD Middelburgs Abdij krijgt weer een ander aanzien 'T SPIEGELTJE Stadhuis van Goes Belangwekkend referaat tijdens Zeeuws-Vlaamse ontmoetingen Uitstel niet verantwoord moet gerestaureerd worden Brabantse secretaris Stichting van de Landbouwzegt: NOTEERT U v.. SLOTTE I de Mark, de Dintel, de Roosendaalse en de Steenbergse Vliet. Door ruilver- deelt de Persdienst van de I kavelingen etc. wordt de watervoor- Ned. Spoorwegen mee dat raad, die afgevoerd moet worden, elk met ingang van 15 Juni a.s. jaar groter. Vooral des winters is er bij het walkantoor Perkpol- waterovervloed: de riviertjes kunnen der van de Prov. Stoom- I het niet meer verwerken, bootdiensten weer N.S.- Honderden ha liggen gereed om in plaatskaarten en bagage- cujtuur te worden gebracht, maar dit kaarten voor rijwielen, etc.,1 verkrijgbaar zullen zijn naar alle bestemmingen. Voormalige Abtwoning binnen afzienbare tijd gereed Burgemeester Wrijf Kou en Pijn I veroordeeld tot 14 dagen weg met DAMPO DEN HAAG, 2 Juni. Burgemees ter B. A. Th. M. Truffino is heden door het Haagse Gerechtshof veroor- Groenmarkt, de andere naar het Ab- I deeld veertien dagen gevangenis- dijplein. straf onvoorwaardelijk, wegens het Wat een fantastisch^ costuum Bouw 30 huizen aan de Graaffstraat DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Tholen doet mee aan Zeeuwse Muziekschool Donderdag 3 Juni 1954. ZFEIT"SCH DAGBLAD pagina 2 Het begint er op te lijken, dat de toren en de Weste lijke gevel van het fraaie stadhuis te Goes geres taureerd zullen worden. De tijd dringt, want onlangs is nog bij een onderzoek gebleken, dat er vele gebreken bestonden aan vloeren, balklagen, dakbedekking en de beeldengroep aan de voorgevel. Uitstel van restauratie is niet verantwoord! Het gemeentebestuur van B. en W. van Goes, die de Goes heeft het Rijk dan ook Raad in een schrijven over subsidie voor deze restaura- deze gang van zaken inlich tte gevraagd. Een stap in de ten, vragen nu om een be- goede richting is al, dat dit drag van f 10.000 bescbik- verzoek in welwillende baar te stellen. Dit bedrag is overweging is genomen, nodig om de nodige plannen fen eiland slechte gevolgen Maar, zo zei men in Den te kunnen maken. Aan de heeft gehad. Haag, eerst moet een bestek heer M. J. J. van Beveren, architect te Middelburg, is reeds een opdracht ver strekt. Het is te hopen, dat deze zaak, om het zo eens te zeg gen, ook in Den Haag dili gent ter hand wordt geno men, want het gaat hier om eindelek dan ook verkwik king gebracht. Helaas kwam de regen voor het vlas in vele gevallen te laat. Naast verschillende percelen ta- .melijk goed "vlas, zijn er ve le percelen, die een slechte stand vertonen. Dit is vooral het geval in de polder Oos- terland, welke polder meer dan 5 maanden later droog kwam dan Bruinisse en waar het zoutgehalte van de grond dan ook hoger is. Ook de gerst staat in deze pol der op verschillende plaat sen matig tot slecht. Ook in de Vierbannehpolder doet de gerst het minder goed. Het is duidelijk, dat het lange uitblijven van de re gen voor het zwaarst getrof- hoofdacte voor kleuteron derwijzeres behaalde en dan de oud-Goesenaar de heer A. Daleboudt die aan de R. U. te Utrecht slaagde voor het cand.-examen Wis- en Natuurkunde. Een grote verrassing uit de grabbel ton is, dat de burgemeester van Stavenisse aan de. mu ziekvereniging O.B.K. mu ziekinstrumenten heeft overgedragen, die geschon ken waren door de gemeen te Grootebroek in Noord- Holland. De repetities kun nen nu weer beginnen en met de nodige berekeningen van kosten worden over legd. Smokkelfront. AXEL, 3 Juni. „De gehele Schelde-Rijnverbinding is door de Deltaplannen in een nieuw licht komen te staan. Het is mogelijk door de uitvoering van deze plannen de Belgen te helpen zonder kostbare cul tuurgrond te verliezen tengevolge van het graven van een Moerdijk- __okanaal. Wel wordt bij de door mij voorgestane oplossing de vaarroute natuurlijk zal O.B.K. weer 6 tot 10 kilometer langer, maar dit nadeel wordt ruimschoots gecom- spoedig van zich laten ho- penseerd door de grotere snelheid, waarmee gevaren kan worden". Dit ve?de?nordfburggemeees?e°r WaS fC «^conclusie van het betoog van de heer A. J. M. Raaymakers, tot ere-lid te benoemen. secretaris van de Stichting voor de Landbouw in Noord-Brabant, van- Voor Kats zal het Zater- daag in Axel gehouden voor de Zeeuwse Volkshogeschool in het kader dag een bijzondere dag wor- van de Vlaams-Zeeuwse ontmoetinqsdaqen. den. Want dan zal een film 1 Aan het smokkelfront in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat» behoud van een cultuur- het nog steeds fantastisch monument en'n mooi stukje toe. Het is tussen de sinok- stadsschoon. keiaars en douane steeds zet en tegenzet Zo probeerden Reqen kwam soms r>irtcnncrTmnnflc* nrif* rteli?©ri te laat. Dinsdagmiddag drie Belgen met een luxe wagen onder Aardenburg een partijtje boter te smokkelen. De Ne derlandse douane had echter lont geroken en stelde een val op, waarin de smok kelaars natuurlijk reden. Zodra zij dit merkten pro beerden de smokkelaars te rug te keren, maar een in middels gepasseerde douane wierp een eg op de weg. De smokkelaars reden er in en de autc - en en 'n wiel wer den eld. De smokke laars w.s.en toen niets beter te doen dan de benen te ne men. Eén van hen werd ge arresteerd. De muziekverenigingen „Euterpe" uit Heinkenszand en „Excelsior" uit Kloetinge zullen Zaterdagavond om 7.30 en 8.30 uur in Kloetin ge een concert geven. De Nederlandse Bond van Var kenshandelaren, ook dit mag U noteren, houdt Vrij dag 11 Juni te Zierikzee haar provinciale ledenver gadering. Ook echtgenoten en verloofden zijn welkom. Vrijdag 4 Juni opent de Goese burgemeester, mr W. C. ten Kate, een tentoonstel ling in de „Prins van Oran je" van tekeningen gemaakt door leerlingen van het Zeeuwsch Technisch Insti tuut. De regen van de laatste dagen heeft voor de gewas sen op Schouwen-Duiveland Het eerste dat we uit de zo dagelijkse stroom van klein, nieuws grabbelen, is dat de koningstitel bij de Kon. Handb. Soc. „Jacoba van Beieren" te Goes weer is behaald. Winnaar werd de heer W. Hengeveld. Er werd naar de vogel gescho ten, zö deelde men ons nog mee. Verder moeten we ons weer haasten een paar ge lukkige geslaagden te felici teren. Eerst dan mej. G. Fieman uit Kats, die haar openen. Maar bij Kats blijft het I niet. De Christelijke Ge mengde Zangvereniging Soli Deo Gloria uit Oost- en West-Souburg heeft het ini- TT/as een triest bericht, dat wij moesten bren- L vV gen over de gang van zaken bij de „Zeeland- werf'" in Hansweert. Wat velen reeds lange tijd vreesden, bleek waar te zijn: de financiële positie van de werf was zodanig, dat faillissement moest volgen. Op zichzelf was dat zuur, maar erger was, dat dit faillissement het ontslag van arbeiders tot gevolg moest hebben. Wij kunnen niet beoordelen hoe het mogelijk was, dat het alles zo is gelopen, maar kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat de financiële opzet van het begin af aan niet gezond is geweest. Nog maar een paar jaar geleden is er ge juicht over de vestiging van deze werf, die een groot aantal arbeiders werk zou verschaffen en daarmede een deel van het arbeidersoverschot in Oostelijk Zuid-Beveland zou opheffen. De voorwaarden leken aanwezig voor een goede ontplooiing. Aan orders ont brak het niet en naar wat wij van deskundigen ver namen was de kwaliteit Van hetgeen werd afgeleverd goed. Maar ondanks alle pogingen om tot een nieuwe opzet te geraken lukte het niet het bedrijf aan de gang te houden. Een met instemming begroet in dustrialisatie-succes bleek achteraf het tegendeel van een succes te zijn. Gelukkig echter is er tijdig uitkomst gekomen. Dat is èn voor de gemeente Kruiningén èn voor de arbeiders, die weer aan de slag kunnen gaan een uitermate gunstig bericht. De Terneuzense Scheeps bouw Mij zal de werf overnemen, waartoe een af zonderlijke N.V. zal worden opgericht. Laten we hopen, dat de nieuwe N.V. de onder neming met succes zal kunnen voortzetten'. worden opgenomen van het I De heer Raaymakers lanceerde het dorp en het verenigingsle- volgende plan: vanaf de dokken van ven. Dit „festival" is door de Antwerpen wordt ten Oosten van de muziekvereniging georgani- Schelde over Belgisch grondgebied in seerd. En om aan het geheel Noordelijke richting een kanaal gegra- nog wat meer kleur bij te ven. Daarna kruist de vaarroute de zetten zal de heer Blok zijn Schelde tot een punt even ten Oosten geheel vernieuwd café her- van Bath. Door de te openen Kreekrak wordt een kanaal gelegd, waarvan de Noordelijke uitmonding aan de Ooster- Schelde recht tegenover de Zuidelijke toegang van de Eendracht ligt. Tussen beide punten wordt een vaargeul ge graven, aan de Westzijde waarvan een tiatief genomen om Souburg dam van de weggebaggerde specie en haar bevolking te laten wordt gelegd. De Eendracht wordt ge verfilmen. Alle verenigin- kanaliseerd tot bij Nieuw-Vosmeer, gen zijn uitgenodigd. Vrij-1 waar een kanaal met een flauwe boog dag a.s. heeft het feest naar het Noordoosten op Brabants plaats. Dan wordt een grote grondgebied door de Heensepolder optocht gevormd, die wordt komt te lopen naar Volkerak en Kram opgenomen. Na afloop wor- mer. Bij Bath is een sluis geprojec- den in „Rehoboth" geluids- teerd. De heer Raaymakers vond het on juist uitsluitend te spreken over het Moerdijkkanaal, wanneer men de Schelde-Rijnverbinding bedoelt: dat kanaal is bepaald niet het enige alter natief om de Belgen tegemoet te ko men. Overigens is het op twee „fron- Het gaat de laatste dagen *en" v,°°r België: wat de termino- wel weer met de rammelen- lo«le+ ^etreft en. wat het plan aangaat, de bussen. Colijnsplaat ™ant'camnussie Van Cauwelaert- meldde voor Sonnevanck en Steenberghe wil de Belgen hun Zonnegloren een bedrag van 6eve:n' ------- BEZWAREN Uitvoerig werden de Brabantse be zwaren tegen het door de beide heren voorgestelde kanaal naar voren ge bracht. West-Brabant zit in vele op zichten „vast". Momenteel wordt de - afwatering grotendeels verzorgd door Waarvan acte opnamen gemaakt. Het be-1 looft goed te worden. DE BUS f401.25 en 's-H. Abtskerke voor de Stichting 1940-'45 f 210.50. Uitspraak Haagse Gerechtshof. Twee complexen onderhanden MIDDELBURG, 1 Juni. Twee belangrijke onderdelen van het historische Abdijcomplex zijn op dit ogenblik in restauratie. Het éne onderdeel, de voormalige Abtwoning met de bekende „leeuwenkooi", is grotendeels gereed en met het andere gedeelte, de vroegere Statenzaal, is nog niet zo lang geleden begonnen. Het was en is een zeer ingrijpende restauratie. Men be grijpt dat, als men weet, dat bij de Abtwoning de zwaar beschadigde muren tot aan de bovenkant van de bogen moesten worden afgebroken en dat de muur van de oude Statenzaal aan de Groenmarkt tot op de begane grond gesloopt moest worden. Maar wie nu weer de Abtwoning met haar dak van leien bekijkt, die wordt getroffen door de zorgvuldigheid en het vak manschap, waarmede deze restauratie is verricht. De Abtwoning moet uit ongeveer nieuwd. Achter de bogen loopt nu ook 'neezonden Mededeling ia-' 1500 dateren en moet zijn gereed ge komen na de grote brand, die Middel burg in 1469 trof. Zij diende als ver blijfplaats voor de Abt van de Abdij en in volgende eeuwen, toen het ge bouw een andere bestemming had ge kregen, waren er nog duidelijk de slaap-, zit- en eetkamer te ontdekken. Deze drie vertrekken zijn ook na de huidige restauratie gehandhaafd. Er is één wijziging aangebracht, waardoor het middelste vertrek, dat voorheen de grootste afmetingen had, even groot als de beide zijvertrekken is geworden. Vroeger liep dit.middenvertrek nl door tot de achtermuur, maar nu is de gang achter de zijvertrekken ook langs het middenvertrek doorgetrokken. Het zal dus niet meer nodig zijn door het mid denvertrek te gaan, wanneer men van het éne naar het andere zijvertrek vil aan. De afmetingen van elk der ka- '-rs bedragen 8 bij 4 meter. RAMEN EN INRICHTING. In de beide zijvertrekken zijn de drie brede ramen gehandhaafd. In het mid denvertrek komen steeds aan de kant van het Abdijplein twee brede en drie smalle ramen voor. In de gevel op het Zuiden zjjn enkele nieuwe ramen gemaakt, die er vroeger niet waren. Als voornaamste overweging heeft daar bij gegolden, dat de vertrekken wat meer licht en vooral zonlicht dienden te hebben. In elk der drie ruimten komt een eikenhouten zoldering, terwjjl de muren worden bepleisterd. Boven ligt een grote zolder, die door dakramen licht ontvangt. Zoals gezegd moesten de muren tot aan de bovenkant van de bogen wor den afgebroken. Voor het optrekken van de nieuwe muren is gebruik ge maakt van ledesteen en Gobertanger- steen. Ook de gewelven van de zes bo gen zijn, op één veld na, volledig ver-; een gang. De hekwerken, die de bogen afsloten, zijn gespaard gebleven en blijven er ook staan, hoewel zij er oor spronkelijk niet geweest zijn. De poort, die toegang geeft tot de trap naar de drie vertrekken, is vrij gaaf gebleven In het gangetje bleven twee kleine ge welven gespaard, Er wordt ter afsluiting van het Abdijplein een nieuwe eikenhouten deur aangebracht. De fraai gebeeld houwde naald, die vóór het bom bardement op de deur zat, is, naar later bleek, gered kunnen worden, al weet men niet door wie. Deze naald is opgeknapt en 2al weer op de oude plaats worden bevestigd. DE WITTE TOREN. De bekende witte toren, die enigs zins achteruit staat en aan de Abtwo ning grenst, ondergaat eveneens een restauratie. Het dak werd al op ge bracht bij de bouw van de Prov. Bi bliotheek, maar verder moet er nog heel wat gebeuren. Het oude gewelf beneden was niet vernield. Op de ver dieping wordt een grote wijziging aan gebracht. Men had daar n.l. bij een vroegere restauratie het gewelf naar boven doorgetrokken, maar deze on juistheid zal nu weer ongedaan wor den gemaakt: het oude gewelf wordt in ere hersteld en daarboven wordt een vloer gelegd. Op deze» wijze ontstaan twee vertrekken van 5 bij 5 meter bo ven elkaar. De stenen beren ondergaan een vernieuwing en allerlei ornamen ten, die er niet op hoorden, worden verwijderd. Bovendien wordt getraclit de niet fraaie grijze steen, die uit de toon valt, te vervangen. DE VROEGERE STATENZAAL. Velen zullen zich herinneren, dat de vroegere Statenzaal uit twee vleugp'" bestond, één met de gevel naar de doen van onjuiste belastingaangiften Een groot geluk is, dat de oude kei- 0ver de jaren 1946—1950. Vêrdachte der onder de Groenmarktvleugel, die had door het bijhouden van een boek uit de 13e eeuw dateert en met de ko- houding in die jaren f200 per maand lommen en merkwaardige «-welven ëekl'egen, welke inkomsten hij voor lommen en merkwaarttige gewelven I de inkomstenbelasting verzweeg. een bezienswaardigheid vormde, nog I JJu burgemeester was eerder veroor- intact is. Een bom vernielde in 19451 deeld door de rechtbank tot een ge- wel een déél ervan, maar dit kan wor- I vangenisstraf van een maand onvoor- den hersteld Momenteel staat de kei waardelijk, van welke straf de procu- aen nersteia. momenteel staat de Kei- reur_ge3leraal jn Den Haag bevestiging der vol water, maar dat is alleen van had gevraagd. de regen. De gevel echter kon niet is onmogelijk, omdat zij bergboezem moeten blijven. Aan de riviertjes mo gen, in afwachting van de beslissing over een kanaal, geen voorzieningen worden getroffen. Polders moeten allerlei vaak dure incidentele oplossingen treffen. Boven dien neemt de verzilting steeds toe. De suikerfabrieken hebben hoegenaamd geen zoet water meer. Ook de scheepvaartproblemen schreeuwen om een oplossing. Belang rijke agrarische industrieën zijn ern stig gehandicapt. Aanleg van indus trieterreinen en vaststelling van uit breidingsplannen zijn, zolang niets de finitief vaststaat, onmogelijk. GEEN OPLOSSING. Een Moerdijkkanaal dwars door Brabant zal de oplossing niet brengen. Het grootste bezwaar is, dat het zeer veel cultuurgrond kost. Er is een strook van 184 meter mee gemoeid, terwijl voor alle mogelijke kunstwer ken 10 gerekend kan worden. Per strekkende kilometer gaat daardoor 20 ha verloren. De totale lengte van het kanaal zou 56'/2 kilometer zijn, zodat het verlies aan cultuurgrond rond 1130 ha zou bedragen, hetgeen nationaal- economisch een waarde van 11 tot 12 millioen gulden uitmaakt. De landbouwers komen voor grote moeilijkheden te zitten, doordat zij veel moeten omrijden. De kosten van bruggen enz. zijn zeer hoog. Het nor male sociale verkeer wordt bemoeilijkt zo niet onmogelijk gemaakt. Het is niet ondenkbaar, dat het kanaal, dat Bra bant geheel doorsnijdt, een apart eiland doet ontstaan, waardoor velen van het vasteland worden afgesneden. De watervoorziening van het kanaal zou alleen vanaf Moerdijk kunnen ge schieden, omdat het water uit de Ant werpse dokken brak of zout is. HET DELTAPLAN. Daarna besprak de heer Raaymakers de voor- en nadelen van hét Deltaplan. Wanneer eenmaal de zeegaten zullen zijn afgesloten, zal één van de voor naamste Belgische argumenten tegen een vaarweg door de binnenwateren, n.l. het grote tijverschii, zijn vervallen. Het zal dan mogelijk zijn met name in de Ooster-Schelde een brede vaargeul te baggeren. De schepen zullen langs de route door Ooster-Schelde en Een dracht sneller kunnen varen dan door het kanaal volgens het plan Van Cau- welaertSteenberghe, waarin boven dien bij de Moerdijk nog een sluis voorkomt. DE VISSERIJ. Op deze economische dag heeft drs R. Cambier, secretaris van de Zevibel, vooral de moeilijkheden voor de vis serij bij verwezenlijking der nieuwe ScheldeRijnverbinding naar voren gebracht. De vissers zien er een be dreiging in. Een eventuele dam door de Ooster-Schelde langs de te graven vaargeul zou het verdwijnen van de oesterpercelen tot gevolg hebben, ter wijl door het uitbaggeren van de Een dracht vele mosselpercelen vernietigd zouden worden. Vanavond heeft de Vlaamse roman schrijver van Kerckhove gesproken over „De jongere Vlaamse roman schrijvers tegenover de stromingen in de huidige wereldliteratuur". Nadat de heer Van Kerckhove nog het werk van verschillende collega's had besproken las hij fragmenten uit eigen werk voor. Ingezonden Mededeling (adv worden behouden, ondanks de pogin gen daartoe door middel van stangen. Die zou op een gegeven moment zijn ingestort. De muur werd tot op de kel derzolder afgebroken en wordt geheel nieuw opgetrokken, waarbij voor een belangrijk gedeelte oude stenen ge bruikt kunnen worden. De storende I ningen aan ,de, p- de Graaffstraat. Ge- vraagd wordt hier een crediet beschik- grqze steen, die de gevel te druk baar te steiien van f 591.000.—. Voor- B. en W. van Goes stellen voor te be sluiten tot de bouw van 30 duplexwo- maakte, keert niet terug. De ramen ko men weer op de oude plaats. De Statenzaal als zodanig 22 bij 7% meter ondergaat weinig wjjzi- gesteld wordt de bouw onderhands op te dragen aan de aannemingsmij „Du- ra" te Rotterdam voor de som van f544.000.Dit bedrag moet nog ver hoogd worden met een som voor direc- J j J1 I ilOÜEÜ W UA UcXI «ICt CCIl ÖU1I1 VUUI UJLIC^- LhWdtfSL -tiltiekosten, onvoorzien en grondkosten hebbende fraaie zalen (welke als com missiekamers werden gebruikt) ook terugkeren. Dat is eveneens het geval met de gangen boven de Kloostergang, al staat nog niet vast, of hiervan ver trekken zullen worden gemaakt. DE ABDIJVLEUGEL. In grote trekken zal de andere vleu gel aan de Abdij op dezelfde wij ze worden gerestaureerd. Ook hieron der ligt een kelder uit de 13e eeuw. Deze is echter voor een deel ingestort, doordat het gebouw erop is gevallen na het bombardement op 17 Mei 1940. Er is slechts één stuk van over, maar het is de bedoeling ook hier weer alles in de oude toestand te brengen. Voor heen diende deze vleugel als zaal voor Ged. Staten en als koffiekamer. Voorlopig worden beide vleugels als twee lege gebouwen hersteld. De mogelijkheid wordt opengehouden er later op eenvoudige wijze en zonder schade aan het geheel tussenmuren I in aan te brengen. Dit zal pas kun nen geschieden, als vast staat welke bestemming de gebouwen krijgen. Zoals bekend ligt het in de bedoeling I in de complexen Rijksdiensten onder te brengen, maar hoe precies de in deling zal worden is nog niet be- kend. zodat een bedrag van f 591.000.nodig KERK EN SCHOOL Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Onstwedde (toez.) A. Breurs te Zegveld; te Alblasserdam (Verg. Vrijz. Hervormden) W. van de Vlugt te Drachten; te Bleskensgraaf W. Vroegindewey te Blijswijk. Geref. Kerken. Beroepen te Haarlem-N. H. W. Wier- da te Den Haag Loosduinen; te St. Pancras C. L. Timmers te Heemstede; te West-Terschelling-Midsland G. F. Ch. Goslinga te Buitenpost. Aangenomen naar Haarlem-Zuid, D. J. Roos te Sleen. Examens. De Classis Hilversum heeft geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Snel te Hilver sum, cand. aan de V.U. De heer Snel is bereid terstond een beroep in over weging te nemen. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Leerdam D. Slagboom te Middelburg. Aan de gedistingeerde snit ontdekt men direct de meester hand van de' coupeur en de z" afwerking superieur kleermakerswerk,11 Dit ishet beste costuum in de „voordelige" prijsklasse 88.- 98.- 108.- BRIXON-Hmnkledmg txclusief tij:' Kledingmagazijn Lange Vorststraat 56-58 - Goes SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V, GOES. 10<W 9554 iiim 10154 6656 14554 188)4 189 21554 21956 306 306 14314 188 160 Ned. 1953 10356 Ned. 1947 9956 Dollarl. 1947 9556 Invest. Certif. 10056 Ned. 1962-64c. 10156 Grootb. 1946 C. H. I. Bk. 6656 Nat. H.bank 14554 Ned. H. Mij A.K.U. Bergh's J. Berkel's Pat. Calvé Delft Fokker Gelder Zonen 212 K. Hoogovens 17754 Ned. Ford 307 Ned. Kabelf. 212 Phil. Gloeil. 33754 Do 6%c.p.w. 21656 21654 Unilever 34454 34356 W. Fijenoord 194 194 Bilit. I rubr. 343B 343 Bilit. II rubr. 283 282 Dordt. Petr. 45596 45254 Dito, pref. 46156 462 Kon. Olie 50556 50156 Dito, ondera. 50454 500 14154 18654 15754 21454 17854 310 210 33751 Moeara Enim 71854 715L A'dam Rubbêr 95H 9556 Band. Rubb. 121 12154 Deli B. Rubb. Kend. Lemb. 62L 60B O. J. Rubb. S154B 49 De Oostkust 117 Seybadjadi 5154 5154 IT Am. lijn 14454 14454 K. J. Ch. Pkt. 15454 Kon. Boot 131 13154 K. Paketv. 137 13854 K. Rot. Lloyd 12654 12654 N. Sch. Unie 13756 13654 Om. Sch. vrt. 179)4 17854 St.v.Mij. Ned. 13454 135 H.V.A 12156 122)4 Java Cult. 54 55 N.I.S.U. 7054 70 Vorstenlanden 20 1956 Deli Bat. Mij Deli Mij 122 120)4 Senembah 9954 101)6 Müller Co 189 186)6 Amst. Bank 197 19554 Esc. Bank 55/» 57/» Rott. Bank 18454 18254 Tw. Bank. 18866 18754 Overz. Gas. 107/» 109 Born. Sumat. 11254 114)4 Internatio 147 149 Am. Radiator 1756 17)4 Am. Smelting 36/» 3656 Anac. Copper 3754 38 Bethl. Steel 6954 69)4 Chrysler - Ford Canada 9754B 97/» Gen. Motors 71/» 7156 Huds. Motor 9 954 Intern. Nickel 4256 43 Kennecott 8254 84 Nash Keivin. 1356 1356 Rep .Steel 5954 5854 Stand. Brands 34 3454 U.&. Steel 4964 49 North A. Co. 2266 2366 Cities Service 104/» 10354 Cont. Oil 71 Midcont. Oil 81)4 81 Phil. Oil 6654 66)4 Shell Union 95)4 95)4 Tide Water 2254 22 Miss K. Texas 866 7)4 New York C. 2216 22)4 Pennsylvania 1656 16)4 Canadian Pac. 25)4 256» De gemeenteraad van Tholen heeft besloten aan de Stichting School en Beroepskeuze Zeeland een subsidie t« verlenen van f 10. Aan de Chr. Kleu terschool wordt een aanvullende subsi die verleend van f 10 per leerling. Over 't verzoek van de heer van Zan ten om verlaging van het vergunnings recht beschikte de Raad afwijzend. Een ander besluit was om voor de res tauratie van het orgel in de Ned. HerV. een bijdrage te verlenen van 5 pet. van 5 pet. Rond de Stichting Zeeuwse Muziek school ontspon zich een uitvoerige dis cussie, waarvan het resultaat was dat een subsidie verleend zal worden van f 10.en dat de gemeente Tholen zal bijdragen in de exploitatiekosten, die neer zal komen op 10 tot 20 ct. per inwoner. De heer de Korte merkte op, dat in Tholen niet veel belangstelling bestaat voor muziek, waarop de voor zitter mr v. d. Hoeven antwoordde, dat daarom juist deze school van zoveel belang is. Zij wekt belangstelling op voor de cultuur en de beoefening van muziek. De subsidie van de gemeente blijft steeds hetzelfde. Er worden geen leerlingen uit andere gemeenten toe gelaten, die niet meedoen aan de ex ploitatie. Jaarvergadering kring Walcheren-Zuid van M.V. op G.G. MIDDELBURG, 2 Juni. Maandag hield de kring Walcheren Zuid van M. V. op G.G. haar jaarvergadering in de Bogardzaal te Middelburg. Op deze vergadering, welke onder leiding stond van de presidente Jeanne de Kam uit Middelburg, sprak ds G. D. L. Breder- veld te Souburg, over het Rooms-Ka- tholicisme. Spreker belichtte duidelijk de houding van Rome t.o.v. de theolo gie, het „gewone" volk en de politiek. Op deze causerie volgde een matige bespreking. De secretaresse van de kring Walcheren-Zuid, Saar Hille- brand, leverde op zeer originele wijze haar jaarverslag. De vergadering werd •loop ua guEZuauies joop pjajsmieSdo een toneelstukje „Het ontstuimige nichtje", wat op verdienstelijke wijze gespeeld werd door leden van de M.V. van Souburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2