Folkloristische Manifestatie belooft groots te worden C^oik mm stó opsram/ VIRGINIA Waarom nam Dürst Britt geen ontslag? Het ijdel hart verbrijzeld Een declamatorium van J. C. Schagen als omlijsting Fuzie van Chr. Houtbewerkers met Chr. Bouwarbeiders? Is Uw ZEEUWSCH DAGBLAD Hei feest van herstel en wederopbouw van Walcheren Tandarts Blaauw: „Stoutste verwachtingen werden beschaamd Geref* Schoolverband te Utrecht bijeen Operatie „Pluto". Zware tanks staken de Rijn over 'Ê&ÊmÊÊÊS&fe. A CIGARETTES Tien jaar geleden begon de invasie Nederlandse troepen naar Normandië. FEUILLETON door FOKA VAN LOON Het eeuwfeest van de Theol, Hogeschool der Geref. Kerken Se Radio- bienqt <mi Maandag 31 Mei 1954 pagftia 3 GOES, 29 Mei. Zoals bekend behoort tot de plechtigheden, waarmede op 24, 25 en 26 Juni herstel en wederopbouw van Walcheren worden herdacht, ook een grootste Folkloristische Manifestatie, welke tevens bedoeld is als uiting van dankbaarheid en hulde jegens Koninklijk Huis en het buitenland voor alle steun, welke na de ramp van 1953 aan Zeeland werd verleend. De technische leiding bij de voorbereiding dezer manifestatie berust bij de bekende Middelburgse tandarts P. H. Blaauw, van wien het denkbeeld voor deze manifestatie is uitgegaan en die de vier leden der Regelingscommissie uit het bestuur van Nieuw Walcheren dus automatisch ook de uitvoering toegewezen kreeg. „De voorbereiding van een manifestatie als deze, zo vertelde dokter Blaauw is er een van meevallers en van tegenvallers. Je bent er mee bezig iedere minuut van de dag, die je er maar voor vrij kunt maken en als er dan Slotseling goed nieuws komt, dan werk je er met verdubbelde energie aan oo* loopt het eens tegen, dan zet je je kiezen op elkaar en denkt dan maar: „Maar slagen moet het!" Als de heer Blaauw over de Mani festatie spreekt, gaat voor de inter viewer het beeld ervan leven. En het is een boeiend beeld: „Helaas doen niet alle Zeeuwse ge meenten mede aan de vlaggenstoet, waarmede de manifestatie opent", vertelt hij. „Maar negentig vlaggen hebben we en zij zullen een feestelijke kleurenweelde vormen, een èan-gol- vende ouverture, die een waardige in leiding vormt voor het schoonste wat 1 eland heeft te bieden: de onverge lijkelijke schoonheid van zijn kleder drachten": AtSvfK<m6erd mannen en vrouwen zul len ueze klederdrachten demonstreren, u't alle oorden van Zeeland. Misschien is het de laatste keer, dat men zoveel Zeeuwse costumes bijeenziet, maar zjj zullen dan ook fonkelen en glanzen als nimmer tevoren'. Niet alleen de kleder dracht, zoals die de laatste tientallen Jaren was, maar ook de oude dracht zal trouwens vertegenwoordigd zijn: er zul len costumes zjjn van 1850 af! Iets mooiers kan men zich toch moeilijk denken FOLKLORE. Behoort de wagenstoet, die aan de grote costumegroep aansluit tot de klederdrachten, of tot de folklore? Dokter Blaauw weet er geen ant woord op, maar de voldoening spreekt uit zijn stem als hij vertelt, dat er Walcherse, Bevelandse, Schouwse en Zeeuwsch-Vlaamse wagens zullen zijn, kapwagens, phaetons, veerwagens en sjezen, zelfs de melkwagens werden niet vergeten! j. „Ook dat is vermoedelijk voor het laatst", zegt de dokter. „Het is niet gemakkelijk, om ze bij elkaar te krij gen Dan is hij echter al weer bij de folklore beland en drukt er zijn spijt over uit, dat de Ossewei nog dubieus is, waarmede Aardenburg en IJzen- dijke zouden komen. Dat is jammer, maar we hebben de hoop nog niet opgegeven en de boilers komen ten minste uit Aardenburg en IJzendijke en zjj zullen vechten om de eer van hun woonplaats. En ook de gaaischieters komen, tweehonderd in getal, uit de Bevelan- den en uit Zeeuwsch Vlaanderen. Er zal geschoten worden op de staande en op de liggende wip. Ook de ring lijders komen goed voor de dag, twin' tig rijders, de besten uit twintig plaat sen vormen de groep in de stoet en zjj zullen op het Plein 1940 laten zien, waartoe zij in staat zijn. T)F JEUGD EN DE BOEREN. Tween„.._erdvijftig jeugd- en sport verenigingen doen met hun vlaggen mee en hun aanblik zal niet minder feestelijk zijn, dan die van de gemeen tevlaggen. En daarna komen de Zeeuwse paarden: drie vierspannen, een kampioenhengst en een kampioen- merrie, gevolgd door een groep van landbouwers. „Helaas", vertelt de heer Blaauw, „kon de groep landbouwers groter zijn. De meesten geven er, geloof ik, de voorkeur aan bij de vrouw te blij ven en mee te doen aan de kleder- drachtgroep. De vissers van Arnemuiden en Yer- seke zullen niet ontbreken en de rui- terverenigingen evenmin, terwijl de dijkwerkers natuurlijk ook tegen woordig zijn. Gemechaniseerde land bouwwerktuigen in beeld brengend de landbouw van zaaien tot dorsen slui ten de stoel DECLAMATORIUM. Zoals men zich herinneren zal werd in 1947 op de eerste boomplantdag de internationale vlaggenparade op de Middelburgse Markt omlijst door een declamatorium. De tekst daarvan werd toen geschreven door G. Ballintijn. Ook thans wordt deze gehele mani festatie gevangen in de omlijsting van een declamatorium, dat geschreven werd door de dichter J. C. van Schagen. Het zal worden voorgedragen door de Zeeuwse declamator Jac. Elsacker, die bjj eventuele ongesteldheid vervangen zal worden door de heer L. A. Schenk, die in 1947 het declamatorium voor droeg. De heer Blaauw roemde het decla matorium, waarop wij nog nader te rug komen en besloot zijn mededelin gen met aan te kondigen, dat ook de Zeeuwse duivensportverenigingen meedoen. Talloze duiven zullen tijdens de manifestatie worden opgelaten. KONINKLIJKE BELANGSTELLING. „Voor de deelnemers aan de ma nifestatie, het zijn er ruim 2500" 'aldus besloot de heer Blaauw, „is het ongetwijfeld prettig om te ho ren, dat het Koninklijk Paar met name voor deze manifestatie een zeer grote belangstelling aan de dag legt. H.M. de Koningin en Prins Bernhard zullen zich persoonlijk te midden der deelnemers begeven om de costumes en de folkloristische spelen, de wagens en de vlaggen en vaandels nader in ogenschouw te nemen. Dat is toch wel de beste be loning, die zich de deelnemers wen sen kunnen!" Vergadering nam ongedachte wending (Van onze redacteur). ZEIST, 28 Mei. De Chr. Houtbewer kershond hield Vrijdag en Zaterdag «Jjn twee-jaarlijkse algemene vergadering op „Woudschoten" bij Zeist. De agenda be vatte louter interne bondszaken en het beloofde een gewone werkvergadering te worden. Vreemd was ai de mededeling van voorzitter P. A. Westdjjk, dat een belangrijk punt aan de agenda zou wor den toegevoegd. Maar de afgevaardigden keken wei heel verrast, toen later bleek dat het bij dit punt om niets minder ging dan om het al dan niet zelfstandig voort bestaan van hun bijna 40-jarige organi satie. De voorzitter vertelde, dat na afsluiting van de agenda het bestuur van het CNV de besturen van de Ned. Bouwarbeiders- bond en van de Chr. Houtbewerkersbond had uitgenodigd voor een bespreking. De ze werd op 13 Mei gehouden en daar bleek, dat het CNV-bestuur na alle argu menten pro en contra tegen elkaar te heb afgewogen tot de volgende conclu sies was gekomen: 1. Fusie van de NCB en de CHB is ge wenst en in het belang van deze beide organisaties en in dat van de gehele Chr. vakbeweging. 2. Deze fusie mag er slechts komen on der het beding, dat de houtbewerkers in de gefuseerde bond autonoom zijn bij be slissingen over hun eigen beroepsaange legenheden. Besloten werd, dat delegaties uit beide organisaties spoedig onder leiding van het CNV-bestuur bijeen zullen komen om dit vraagstuk nader te bezien. Een rapport zal worden uitgebracht en de ai- gemene vergaderingen van beide bonden moeten hier natuurlijk volkomen zelf standig de eindbeslissing nemen. De voorzitter van het CNV, de heer M. Ruppert, gaf later een nadere toe lichting op het standpunt van het Ver- bondsbestuur. De positie van de Chr. Houtbewerkersbond is niet sterk en ook de bedrijfstaksgewijze organisatie wijst in de richting van de fusie. De huidige basis van deze kleine bond met niet min der dan 160 afdelingen is te klein en de bestuurders zijn overstelpt met werk. Fusie is gunstig voor de propaganda en voor de vergroting van de financiële weerbaarheid. Bovendien is Nederland vrijwel het enig land in West-Europa waar „bouw" en „hout" gescheiden or ganisaties hebben. Natuurlijk zijn er ook argumenten tegen fusie, zoals de histo rie van de bond, de vaktrots van zijn leden e.d. maar het pro overweegt toch zeer sterk. Spr. wees er op, dat niet de organisa tievorm van de Chr. vakbeweging een heilige zaak is, maar wel het doel. Als de tijden veranderen, moet de organi satievorm zo nodig worden gewijzigd om het doel op de beste wijze te kunnen na streven. Dat de positie van de Chr. Houtbewer kersbond niet zo gunstig is, was overi gens reeds gebleken uit het openings woord van de voorzitter. Het ledental daalde van 4212 in Augustus 1951 tot 3867 in Mei j.l. De laatste tijd is er weer eni ge vooruitgang, want het dieptepunt werd bereikt in October j.l. met 3753 leden. Weliswaar nam het bondsvermogen toe met f 6000 en het Weerstandsfonds met f 4000, maar dat is voornamelijk te dan ken aan gelden, die uit de liquidatie van het Ned. Arbeidsfront werden ontvangen. Het batig saldo was gering en de con tributie was in 1953 ongeveer f 16.000 lager dan in 1951. Teruggang van het ledental is mede te wijten aan een inkrimping van het ar beidsterrein der houtbewerkers o.a. op het gebied van de emballage. Daar de lonen beneden het gemiddelde liggen in deze bedrijfstak zoeken ook velen emplooi in de bouwvakken of de metaalbedrijven. (Van onze §-redacteur). UTRECHT, 29 Mei. Het Geref. Schoolverband vergaderde Vrijdag te Utrecht onder voorzitterschap van ds W. E. Gerritsma uit Zoetermeer, die er in zijn openingswoord op wees dat Chr. opvoeding moet zijn Christelijk ambts werk in dienst van de grote Koning. Met name bepleitte spreker uitbreiding -n het Chr. buitengewoon onderwijs. Het aantal bij het verband aange sloten scholen steeg met twee tot 463 met in totaal 81.898 leerlingen. Dit bleek uit het jaarverslag van de secre taris-penningmeester, mr Th. A. Ver steeg, die als zodanig werd herkozen. Tijdens de bespreking der financiële zaken viel het besluit f 750 te schenken aan het Jubileumfonds van de Vrije Universiteit en f 500 aan dat van de Ver. van Chr. Onderwijzers („Grote"), die weldra haar honderdjarig bestaan herdenken zal. Over het onderling schoolbezoek rapporteerde de heer Goudswaard namens het district Assen. Het rap port klaagde over het onderwijs in de biologie, dat door gebrek aan belang stelling bij de onderwijzers veel te wensen zou overlaten. De Chr. kweek scholen werden op dit Jiunt mede in gebreke gesteld. Blijkens de discussie betwijfelden anderen echter, of dit onderwijs elders in het land wel zo onvoldoende zou zijn als in het rapport wordt getekend. 's Middags werd een referaat be sproken van de heer C. C. F. Gordijn, rector van de Chr. Academie voor Lichamelijke Opvoeding aldaar. Deze referent constateert, dat gezien de achtergrond, waarvan de Chr. licha melijke opvoeding moet uitgaan de doelstelling van dit onderwijs niet ai- leen zijn mag het bevorderen van de lichamelijke ontwikkeling en het aan leren van allerlei kunststukjes. Hij schetste het doel van dit vak vanuit de Chr. visie. Hierbij worden o.m. ge noemd het verkrijgen van een juist lif haamsbesef, van de mogelijkheden en begrenzing van het lichaam en van de betekenis van het feit, dat God ons in deze vorm tot aanzien riep. Voorts het ontdekken en beleven van en het zich verwerkelijken in de ons omrin gende wëreld en het aankweken van zelfbeheersing. Het Chr. onderwijs mag de lichamelijke opvoeding daar om niet blijven zien als een zuiver materiële zaak of zelfs als een wat storend element in de gang van het „gewone" onderwijs. Ingezonden Mededeling (adv.) RHENEN, 29 Mei. De operatie „Pluto", waarbij de Soesterbergse ka- derschool van het wapen der genie door het bouwen van een drietal brug gen over het spoorwegravijn, de Greb be en de Rijn bij Rhenen, haar kunnen heeft getoond, is bekroond met de overschrijding van de bruggen door een colonne, gevormd door ruim 200 legerwagens van zeer uiteenlopend ty pe. Bijzondere indruk maakte vooral het passeren van de 190 meter lange op rubbervlotten aangebracht z.g. „dekliggerbrug" door de lange reeks van manschappenwagens, wapenwa gens, munitiewagens, rode kruiswa gens, jeeps, kraanwagens, opleggers, administratiewagens, accumulatorwa gens, radiowagens en bovenal door een vijftal Centurion-tanks, elk 48 ton zwaar. Weliswaar werd door de zware belasting het bruggedeelte waarop de tank zich bevond ongeveer 42 cm om- laaggedrukt, doch ook het zwaarste rollend materieel bereikte in een vlot tempo de andere Rijnoever. Goede vangst, sportvissers Ij Uw tuig fs natuurlijk prima in orde t Vergeet niet dat geen vissers* uitrusting compleet is; ronder een pakje Sterling, want met zo'n heerlijke sigaret van Sterling shag is het vissen een dubbel genot f .liftiui i .I I ij lïi ii iiiil iniïhiiii ii*i» il iji i iiiii 'lil h 111 m" i li i iiiJ Miniir?iBiiiiifir"riiiti Bataljonscommandanten 's-GRAVENHAGE, 29 Mei. De bataljonscommandanten van de voor malige V-brigade een van de briga des, welke op 4 Augustus 1947 opdracht hadden de politionele actie in Midden- Java uit te voeren hebben in een vergadering te hennen gegeven, dat zy zich volkomen distanciëren an hetgeen door de Generaal-Majoor b.d. H. J. J. D. Dürst Britt op de propaganda-byeen- komst van het Veteranen Legioen Ne derland van 21 Mei j.l. te Amsterdam naar voren gebracht is. Zij beschouwen dit als een onder mijning van de krijgstucht, in casu een aantasting van de gehoorzaam heidsplicht van iedere militair, onge acht rang of stand. Zijn woorden op dit moment en op deze plaats noemen zij als een niet ter zake doende en ontactische, bovendien grievende uitlating ten aanzien van de figuur van wijlen generaal S. H. Spoo», die.in hoogste instantie verantwoorde- lijk was voor de uitvoering van de opdracht van de regering tot het sta ken van de militaire actie in Indone sië op 4 Augustus 1947. Zij vragen zich af, wélke motieven er toe hebben geleid, dat de Generaal- LONDEN, 29 Mei. Het Sowjet- nieuwsbureau „Tass" heeft een bericht gepubliceerd van het Noordkoreaanse persbureau, volgens hetwelk de Noord koreaanse regering de terugkeer eist van ongeveer twee millioen Noordko- reanen, die thans in Zuid-Korea ver blijven. Ingezonden Mededeling (adv.) MEDIUM NAVY CUT MÜP MerledpH-1 A r-lv 's-GRAVENHAGE, 29 Mei. Op 5 en 6 Juni zal in Normandië worden herdacht het feit, dat tien jaar geleden de invasie begon. Ook Nederlandse troepen zullen bij de herdenkings plechtigheden aanwezig zijn. De Ne derlandse regering zal worden verte genwoordigd door de minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf en door prof. mr P. S. Gerbrandy, minister president in de Londense regering ten tijde van de invasie. Voorts zullen van militaire zijde aan de plechtigheden deel nemen een com pagnie van het garderegiment Fuse liers Prinses Irene met het vaandel van het garderegiment, 20 oud-strij ders, die aan de invasie hebben deel genomen en die thans nog in werke lijke dienst zjjn (12 van de Kon. Land macht, 4 van de Kon. Marine en 4 van de Kon, Luchtmacht) en het trompet- ierkorps van de Huzaren van Boreel., Aloert maakt zien nu ook van zyn stoel los en komt bij de tafel staan, om serieus tot de aankoop van enige zak doeken over te gaan. Met een dood ernstig gezicht zegt hij: „Och, of ik nou een gulden of een dubbeltje voor zo'n zakdoek betaal, kan mij zoveel niet schelen, ik verdien geld genoeg". HJj maakt een oneerbiedige grimas in de richting van de boer „maar die rode vlaggen kun je wel weer opber gen, die raak je aan mij niet kwijt". „Nee, Albert mag, geloof ik, niet graag rood lijden", mengt de boerin er zich tussen. Dan trekt een geamu seerde glimlach rond haar mond. Ze krijgt ineens een inval: „Dat kan straks nog een hele beproeving voor hem worden, als onze nieuwe meid er is. Die heeft dan toch wel zulk vuurrood haar en daar moet hij dan alle dagen tegen aankijken. Mooi of niet mooi!" „O, dat komt prachtig uit," meent de boer. „Dan krijgen we ook geen last van vrijerij onderdak!" „Nou, nou, zeg dat maar zacht. Al- bert zou niet de eerste wezen, die met z'n spot op stap raakte". Jan Rozeboom schiet zijn interruptie en plagerige blik op de knecht af. Albert richt zijn hoofd agressief en tartend naar voren. „Ik? Met een rooie? Ik zou haast zeggen, daar durf ik m'n kop onder verwedden, dat dat nooit gebeurt". Jan Rozeboom smaakt inwendig veel genoegen! Hij boekt succes. Hij pro beert Albert nog wat meer uit de tent te lokken en tot nog krachtiger uit spraken te verleiden. Hij is hoogstens twee jaar ouder dan Albert. Toch maakt hij de blik, waarmee hij de knecht aanraakt, zo vaderlijk moge lijk, of hij 't dubbele van diens leeftijd telde en hij vermaant: „Ik zou maar niet zoveel praats hebben als ik jou was, m'n jongetje, later moet je die grote woorden allemaal weer opeten!" Albert betaalt hem met dezelfde munt. „Ja", meesmuilt hij op kleinerende toon, „ik geloof het ook wel, dat een kereltje van jouw kaliber, 't zo zou niet zo rustig gezeten, m'n jongen", lacht de boerin. Er rimpelen zich vriendelijke lijn tjes om haar ogen, die liefkozend naar haar man opzien. Ze zijn al ruim vijf en dertig jaar getrouwd en ze ver schillen hemelsbreed van karakter, toch hebben hun wittebroodsweken nooit een eind genomen. Haar woorden brengen even een sfeer van stille kameraadschap in de keuken, die door de beide jonge man- kunnen vergaan, maar voor mij zelf nen als zuiver en echt wordt aange- ben ik daar niet zo bang voor!" en om Jan de pas tot verdere onvruchtbare discussie af te snijden, gaat hij in één adem door: En geef mij nou maar een stuk of zes van die geruite zak doeken, die je daar hebt en laat mij maar eens wat hemden zien, dan kan ik weer aan mijn werk gaan!" „Ja, want de tijd gaat z'n gang!" on derstreept Stapelkamp de plotselinge haast van Albert met een benauwd gezicht op zijn enorm zilveren horlo ge. ,,'t Is maar goed dat de ergste drukte wat voorbij is!" „Als dat niet zo was, had ik hier voeld, al is hun innerlijke reactie lang niet dezelfde. Jan Rozeboom slijt meer dan de helft van zijn leven bij de vrouwen. Toch heeft hij nog nooit tot een van hen in een meer intieme re latie gestaan. Zijn moeder is tot nu toe de enige, die hij wel eens kust. Hij overweegt, met 't aantrekkelijk exem pel van het echtpaar Stapelkamp voor ogen, dat een huwelijk toch wel een begerenswaardige zaak is, mits 't zo is als bij deze mensen, dat de ene helft als de twee delen van een sluitappel, precies op de andere past. Op Albert werkt dit kleine inter mezzo enigszins deprimerend, het maakt zijn geweten min of meer on rustig van binnen. Zo innig de boerin naar haar man keek, zo trouw en vol overgave blikten een paar avonden geleden de ogen van Diena naar hem op en hij heeft bij haar de valse in druk gevestigd, dat hij die liefde be antwoordde. Dat was fout, of eigenlijk nog erger, misdadig, want een blijvende plaats in zijn hart heeft ze niet en zal ze nooit krijgen. Daarom is het maar goed, dat ze zo overhaast vertrokken is. Wat hem betreft blijft grootmoeder Sta pelkamp nog wat hulpbehoevend, dan kan wat tussen hen voorviel itfat be tijen en die bewuste avond raakt mis schien in 't vergeetboek. Met deze overleggingen in zijn hart volgt Albert zijn baas weer naar de akker om de laatste aardappelen te rooien en daar hij grenzeloos opper vlakkig is en in dezelfde mate egoïst, kost het hem geen moeite om wat hem enige seconden hinderde, beneden de drempel van zijn onderbewuste te duwen en over te gaan tot het fluiten van een vrolijke straatdeun. HOOFDSTUK III. De eerste de beste avond wordt Al- bert al met de nieuwe dienstbare al leen gelaten, want de boer en zijn vrouw werden in allerijl weggeroepen. Grootmoeder Stapelkamp is stervende. Een gedienstige geest een nabuur van tante Griet, kwam het melden. (Wordt vervolgd). Majoor b.d. H. J. J. D. Dürst Britt dié zich kennelijk niet heeft kunnen verenigen met het regeringsbeleid in dezen geen ontslag heeft genomen in voornoemde periode. De bataljonscommandanten van da voormalige V-brigade, die deze ver* klaring hebben gedaan, zijn luit. kol. b.d. J. J. A. Beaumont te Helden (L.)f Res. Kapt. dr E. A. B. J. ten Brink te Den Haag, Majoor Camman te Den Haag en Res.' Luit. Kol. E. Wiersma te Dordrecht. Naar wij vernemen zal begin vol gende week in verband met het eeuw feest van de Theologische Hogeschool der Geref. kerken in Nederland, te Kampen, een gedenkboek het licht zien getiteld: „Sola Gratia", dat een schets van de geschiedenis en de werkzaam heid van deze Hogeschool geven zal. Hel boek is verlucht met niet minder dan 60 exclusieve groje portretten en illustraties. De eerste halve eeuw ié beschreven door prof. dr. G. M. den Hartogh.te Kampen en de tweede hal ve eeuw door ds J. D. Boerkool te West-IJsselmonde. Voorts bevat het gedenkboek een hoofdstuk: „De Hoge school nu" door ds. F. C. Meyster te Rotterdam en dr. D. J. de Groot te Kampen, een hoofdstuk over de hoog leraren en een over de lectoren, bei den van de hand van ds. W. de Graaf van Almkerk en ten besluite een hoofdstuk „Uit het album studioso- ï'um", eveneens van de hand van dr. de Groot. Het gedenkboek wil een beeld tekenen van het academische leven zoals dat heden ten dage in F/ ipen reilt en zeilt. DINSDAG 1 JUNI 1954. HILVERSUM L (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lik kalender. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Licht baken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orfe. en soliste. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Pianoduo. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 14.00 Gevar. progr. 14.50 Maas trichts Sted. ork. en soliste. 15.15 Gram. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: „Nieuw Guinea's orghideeën" door L. L. A. Maurenbrecher. 18.00 „Dit is leven'", caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: „De gevolgen van de industrali- satie op het platteland" door prof. dr Sj. Groenman. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Kamerork. en solist. 21.15 Ken een haan een ei liggen? 21.30 Kamermuz. 22.00 „Ouders en kinde ren", caus. 22.15 Kamerkoor. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15 Tweede bedrijf „Un ballo in Maschera", opera. 3.5024.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Nws. 7.30 Gram. (Interm.: Rep.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram, 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 R.V.U.: Mevr. Anna Blaman: Over eigen werk". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tuin bouw 'mededelingen. 12.33 V. h. platte land. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram. 13.25 Hengelrep. 13.30 Amus. muz. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", caus. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.50 Rep. of gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Mil. caus. 18.40 Gram. 18.55 De Con ferentie in Genève. 19.00 Paris vous par- le. 19.05 Harmonie-ork. 19.30 Pianorecital. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Med. 21.20 Uitslag radioprijsvraag Erefonds voor oud-verple°gsters. 21.30 Dansmuz. 22.00 Bui'tenl. overz. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New York Calling. 23.30—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3