Militaire experts naar Genève ver Bisschoppelijk mandementwekt beroering in Vara-kring Om over staking van het vuren te praten Franse socialisten in meerderheid voor E*V*G* S' 'M/a jacquet afgetreden Toenemende verbrokkeling oorzaak van ongunstige situatie PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Cv&nöS&aD Verrassing en optimisme Rusland voor controle C.D.IL dringt aan op verenigd Europa M0L0T0F ONVERWACHTS NAAR MOSKOU Incident op partijcongres „oouenschepen" een belangrijke vondst Regering van Oost-Bengaien afgezet Brits soldaat door plunderaars vermoord Aanslag op premier van Tunesië mislukt Critiek op werkwijze der kiesverenigingen Meisje door bliksem getroffen Ontslagen arbeiders van werf „Zeeland" demonstreerden Churchill's installatie als Ridder van de Kousenband" Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438 by geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2795 Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE MAANDAG 31 MEI 1954 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. zullen Noord en Zuid elkaar ont moeten op de Vlaams-Zeeuwse dagen te Axel, die door de Stich ting Volkshogeschool Zeeland en N. Brabant worden georgani seerd en die tot en met 3 Juni zullen duren. Op de eerste dag zal ondermeer spreken de heer Pieters, archivaris van de Prov. Bibliotheek te Middelburg over „De historische betrekkingen tussen Zeeland en Vlaanderen". De ontwapening. PARIJS, 80 Mei. Jules Moch, de vroegere Franse minister van Defensie en tegenwoordig permanent vertegen woordiger in de ontwapeningscommis sie der Verenigde Naties, heeft op het socialistische congres over de E.V.G. in een toespraak, het volgende gezegd: „Ik kan onthullen, dat de Russen het beginsel hebben aanvaard van perma nente controleurs op de bewapening, die op Sowjet-gebied gestationneerd zijn". Hij zeide ongelukkigerwijze niet de volmacht te hebben om iets over de voortgang der besprekingen van de sub-commissie te Londen te zeggen. Hij 'verzekerde zijn gehoor echter, dat de vorderingen welke gemaakt worden bemoedigend -'in. KEULEN, 31 Mei De belangrijkste regeringspartij van West-Duitslaml, de Christen Democratische Unie (C.D.U.) heeft Zondag haar jaarlijkse congres besloten met het aannemen van een re solutie, die aandringt op de totstand koming van een Verenigd Europa zon de verder uitstel. Volgens de resolutie hebben de vier mogendhedenconferentie van Berlijn en de verdere ontwikkelingen aange toond, dat de Sowjet-Unie niet bereid is tot concessies in Europa om de een heid van Duitsland mogelijk te maken en dat zij een politiek van druk op de Westelijke wereld wil voortzetten. De vrije landen van West-Europa, wordt verder gezegd, die op het ogen blik op gevaarlijke wijze zijn blootge steld aan deze druk, zouden zich slechts kunen verdedigen door zich te verenigen. Daarom, aldus de reso lutie, moet de politieke eenwording v-n West-Europa met de meeste spoed verder getracht worden. Slechts op deze manier zouden de noodzakelijke voorwaarden geschapen kunnen wor den voor het bereiken van Duitslands eenheid in vrede en vrijheid. GENEVE, 30 Mei Genève be leefde vandaag een verrassing en heeft zich gekoesterd in wat opti misme. Voor de verrassing zorgde de Russische minister van Buiten landse zaken Molotof, die, in de nacht van Zaterdag op Zondag plotseling in zijn vliegtuig stapte om naar Moskou te vliegen. Het opti misme ontstond omdat de negen landen, die zich hier met het Indo- Chinese vraagstuk bezighouden, be sloten hebben vertegenwoordigers van de Vietminh en het Franse op perbevel naar Genève uit te nodigen om te onderhandelen over een sta ken van het vuren. Om met Molotof's vertrek te begin nen, helemaal een verrassing was het niet, althans niet voor Eden, tegen wien hij enkele weken al had verklaard op 30 Mei naar Moskou te zullen gaan. In ieder geval leverde zijn plotselinge vertrek heel wat stof tot overpeinzing. Men speculeerde er lus tig op los. Gaat Molotof in verband met interne Sowjet-zaken of gaat hij alleen maar verslag uitbrengen over de stand van zaken hier in Genève? Men weet het niet; het is echter niet onmogelijk, dat de Russische minister naar Moskou is vertrokken in verband met de feesten die gehouden worden t.g.v. het 300-jarig bestaan van de Unie tussen Rusland en de Oekraine. Het vertrek van het vliegveld door slechts één journalist gadegesla gen verliep in alle stilte. Het was 2 uur In de nacht to«n een lange colonne Russische auto's op het vliegveld arri veerde en er meteen een wacht be trokken werd rond de Russische Da kota waarmee Molotof om drie uur verdween, richting Berlijn. BRITSE VOORSTELLEN AANVAARD. Het werk van Eden als bemiddelaar heeft dus vruchten afgeworpen. De militaire deskundigen zullen naar Ge nève komen om over het Franse strijd toneel te praten. De uitnodiging geschiedde met vol ledige instemming van Molotof, die waarschijnlijk ook sprak uit naam van Tsjoe en Lai, de Chinese premier, en die voordien een bespreking met Eden had gevoerd. De volgende voorstellen van de Britse delegatie zijn aanvaard: „Ten einde het spoedig en gelijktijdig sta ken der vijandelijkheden te verge- makkel'Jken moeten de militaire ex perts, nadat zij in Genève zijn geko men de opstelling vgn de troelen, zoals die t zijn na het staken der vijandelijkheden, bestuderen. Daarbij moet begonnen worden met het vraagstuk der hergroeperings- gebieden in Vietnam. De datum van de eerste bijeenkomst der experts moet voor 1 Juli worden vastgesteld. Nadat het telegram aan de Vietminh was verstuurd maakte de Amerikaan Bedell S.nith nog een grapje: „Als de Indochinese experts bang zijn niet op tijd hier te zulle'arriveren, wil Ame rika wel een snel kapitalistisch vlieg tuig zenden om ze te halen...." PARIJS, 20 M,i De Franse socialistische partij heeft zich Zondag uitgesproken vóór bekrachtiging van het Europese legerverdrag en in een gematigd gestelde resolutie haar 105 afgevaardigden opgedragen zich aan deze uitspraak te houden bij een stemming over het E.V.G.- verdrag in de nationale vergadering. Een voorstel om afgevaardigden uit de partij te stoten, als zij toch te gen het verdrag stemmen, werd ech ter niet aangenomen, waarschijnlijk om splitsing van de partij in een pro- en een anti-E.V.G.-fractie te verhinde ren. Als gevolg hiervan meent men in Parys, dat de 58 socialistische afge vaardigden, die de vorige maand het recht van een eigen beslissing bij een stemming vroegen, zich vrij zullen ge voelen om te stemmen volgens hun eigen overtuiging, aangezien zij er bij na zeker van kunnen zijn, dat zij niet uit de partij gestoten zullen worden. De voormalige minister van defensie, Jules Moch, een der socialistische lei ders die tegen het E.V.G.-verdrag zijn, verklaarde van plan te zijn zijn oppo site voort te zetten. CAIRO, 28 Mei. Dr Kamel el Mallakh, leider van de opgravingen in het gebied der pyramiden, noemde de toevallige ontdekking van twee vijf duizend jaar oude „dodenschepen" aan de zuidkant van de pyramide van Cheops „een van de belangrijkste ar- heologische vondsten in vele jaren", iet zijn de eerste zonneschepen die .1 ongeschonden staat zijn aangetrof fen. Arbeiders stuitten bij het werk op een blok kalksteen, dat dr Kamel el Mallakh liet verwijderen. „Onmiddel lijk verspreidde zich een sterke geur van wierook, muscus en cederhout. In de ruimte onder de steen bevonden *ich twee geheel en al gave doden schepen van 40 meter lang en een me nigte beelden en begrafenisutensiliën, alles bijna uitsluitend uit de periode van Koning Cheops." De schepen moesten, aldus de ar cheoloog, volgens het geloof der oude Egyptenaren, dienen voor de reis na de dood van deze naar een andere wereld, op welke reis de loop van de zon werd gevolgd en de 24 poorten moesten worden gepasseerd, die de 24 uren van de dag en nacht symbolise- In Parijse kringen meent men dan ook, dat de vooruitzichten voor rati ficatie van het E.V.G.-verdrag door de nationale vergadering niet bijzonder hoopvol zijn. VERDEELDHEID. Een incident deed zich voor toen Daniel Mayer, een tegenstander van de E.V.G., zijn rede, waarin hij de E. V.G. aanviel had beëindigd. Hij werd toegejuicht door zijn aanhangers, die opstonden en de internationale begon nen te zingen. De voorstanders van de E.V.G. bleven echter zitten. Dit is de eerste maal dat de internationale op e^n partijcongres niet door alle leden gezamenlijk is gezongen. Hierdoor werd nog eens de verdeeldheid geaccen tueerd, die naar aanleiding van de E. V.G. onder de socialisten heerst. In Karatsji is Zondag officieel be kend gemaakt, dat de regering van Pakistan de regering van Oost-Benga len (Oost-Paldstan), bestaande uit vertegenwoordigers van het verenigde front, heeft afgezet en de gouverneur met het bewind heeft belast. De Pakistaanse minister van defen sie, Generaal Iskander Mirza, is Zon dagavond beëdigd als gouverneur van Oost-Bengalen en opvolger van Chaud- hoery Khaliquzaman. Meer dan twee divisies van het Pa kistaanse leger patrouilleren in de gro te steden m Oost-Pakistan. Zaterdagavond is een torpedoboot- jager naar Chittagong vertrokken. Mohammed Ali, de Pakistaanse eerste minister, heeft in een radiorede ver klaard, dat de maatregel van zijn re gering ten doel heeft „Oost-Bengalen te redden en de integriteit van Paki stan te bewaren". Ali zeide, dat Fazloel Hoëk „een verrader vair Pakistan'" was. Het bestuur in Oost-Bengalen was onder de regering van het ver enigde front in feite ingestort. Ont bindende krachten veroorzaakten een chaos en Fazloel Hoëk was niet bereid om maatregelen te nemen teneinde aan deze situatie het hoofd te bieden, aldus de premier. ISMAILIA, 30 Mei Een menigte plunderende Egyptenaren heeft in de buitenwijken van Ismailia, in de zóne van het Suezkanaal, een Britse soldaat vermoord. Deze soldaat reed als gewapend ge leide mee op een vrachtauto met can- tmegoederen, die werd bestuurd door een Egyptische chauffeur. In Ismailia verliet de chauffeur plotseling het con- vooi, waar\_n de wagen deel uitmaak te, en reed een straat in de Arabische wijk van de stad binnen. Daar werd de soldaat door een menigte Egypte naren, die de vrachtwagen plunderde, doodgeslagen: De wagen werd in brand gestoken. Het lijk van de Britse soldaat is in middels door de Egyptische autoritei ten aan de Britten overgedragen, doch de Egyptische chauffeur van de vracht wagen is verdwenen. TUNIS, 29 Mei. De Tunesische premier, Mohammed Mzali, is Zater dag aan een moordaanslag ontsnapt. Een onbekende loste enige revolver schoten op de eerste minister, toen deze zijn bureau te Tunis verliet om de Franss resident-generaal, Pierre Voizard, te ontmoeten, met wie hij een bezoek zou brengen aan de Bey van Tunis in diens buitenverblijf te Car thago. De dader van de aanslag, naar ver luidt een Tunesiër, wist in de nauwe straten van de Arabische wijk te ont komen. Tevoren was de 'resident-generaal bij zijn terugkeer van een kort bezoek aan Parijs op het vliegveld in het nauw gebracht door een menigte van 300 Franse kolonisten, die kreten riepen als „Treed af, moordenaar". Andere demonstranten schudden hun vuist naar de Franse minister van Defensie, Pleven, die met Voizard .uit Parijs was gekomen. PARIJS, 30 Mei Premier Laniel van Frankrijk heeft het ontslag aan vaard van Mare Jacquet, de staats secretaris voor de betrekkingen met de verbonden staten van Indo-China. Het aftreden van Jacquet heeft in confer en tic'-ringen in Genève geen verbazing gewekt. Sedert het begin van de c "iferentie over het Verre Oosten was gebleken, dat er ernstige meningsverschillen bestaan tussen Jacquet en Minister Bidault, aldus de ze kringen. Mej. J. Jongeman te Vlissingen is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot typis te ter Provinciale Griffie van Zeeland. Dr Schouten sprak voor A.R.-afgevaardigden GOES,, 29 Mei. Voor de afgevaardigden der anti-revolutionnaire kies verenigingen in Zeeland, met het Prov. Comité vergaderend in 't Schutters hof te Goes, heeft de leider van deze partij, dr J. Schouten, zijn visie gegeven op de huidige situatie der A.R.P. in ons land. Hij noemde deze situatie niet zeer gunstig en gaf daarvoor twee oorzaken: a. de toenemende verbrokkeling onder protestanten, die er enerzijds toe leidt, dat de kerkelijke verhoudingen steeds meer de politieke keuze van de enkeling bepalen en die anderzijds (jvellicht ais reactie?) anderen ertoe brengt te propageren dat de politiek los behoort te staan van religie en persoonlijke geloofsovertuiging; b. de geringe activiteit der plaatselijke kiesverenigingen. Maar al te dikwijls heerst hier de mening dat men maar op dezelfde voet moet dot. gaan als onze vaders en grootvaders dat hebben gedaan en men beseft niet dat andere tijden ook andere gewoonten brengen. En het goede dat in dat oude systeem school; het huisbezoek, verwaarloost men thans te veel. Wat het eerste punt, de verbrokke ling onder protestanten betreft, ver wees dr Schouten naar een der depu- tatenredevoeringen van dr Kuyper, waarin deze heeft aangetoond, dat ker kelijke zaken niet behandeld behoren te worden in een politieke partij. „Ik ben nog altijd deze mening toegedaan", aldus dr Schouten, maar het feit ligt er op dit ogenblik dat de kerkelijke ver deeldheid practikale invloed heeft op het politieke gebied en tot versplinte ring leidt. In dit verband wees hij op het optreden van de S.G.P. en het G.P.V., een optreden dat geheel en al onvruchtbaar is voor het staatkundig leven. Maar al is deze verdeeldheid be droevend, men moet nooit trachten die met verkeerde middelen onge daan te maken. Dr Schouten wees hierbij op de pogingen van de Chr. Volkspartij, die eenheid nastreven maar de verdeeldheid nog groter maken. 'En over de pagingen om tot samenwerking te komen met de C.H. U. zei hij, dat men nooit moet probe ren verder te gaan dan de geestes gesteldheid van het ogenblik toelaat. Leidinggevende C.H.-figuren weige ren op dit ogenblik mee te werken aan het samengaan der partijen gegeven dit feit moet men niet trachten deze samenwerking te for ceren. Mr Burger: „Bron van vergaande moeilijkheden" AMSTERDAM, 30 Mei. „Ik heb u een droevige mededeling te doen", zo zeide hedenmiddag de voorzitter van de VARA, mr J. A. W. Burger, sprekende voor enkele duizenden VAR A-leden, die op en om de tribune bij de Bosbaan het VARA-zomerfeest vierden. Hij las hierna een bisschoppelijk mandement voor, dat enkele uren tevoren in alle katholieke kerken van ons land bekend was gemaakt: „Katholieken mogen geen lid van socialistische verenigingen, zoals het N.V.V. zijn. Ze mogen evenmin regelmatig socialis tische vergaderingen bezoeken of regelmatig naar de VARA luisteren, dan wei zich abonneren op socialistische bladen". Toen mr Burger daarna vertelde, dat de heilige sacramenten en een ker kelijke begrafenis geweigerd zullen worden aan die Katholiek, die dit mande ment overtreedt, stegen kreten van afkeuring uit zijn gehoor op. „Hebben wij ooit een katholieke om roep op deze wijze bestreden?" ver volgde mr Burger. „Wij eisen voor onszelf het recht van het vrij e woord op in een socialistische omroep. De ka tholieken doen dat uiteraard door mid del van hun KRO. Waarom wordt nu deze aanval op ons gericht? Ik gevoel mij zeer teleurgesteld. Dit zal een bron van vergaande moeilijkheden blijken te zijn. Het is nog altijd zo, dat actie reactie wekt. Deze katholieke beslis sing zal gevoelens van verwijdering, onbehagen en verzet tot gevolg hebben bij het niet-katholieke deel der bevol king. Ons land is daar niet bij gebaat". HET BISSCHOPPELIJK MANDEMENT. Het mandement, dat de Nederlandse bisschoppen vandaag hebben doen voorlezen draagt het opschrift „De ka tholiek in het openbare leven van deze tijd". Dit document, dat in brochure vorm aan de kerken ter beschikking werd gesteld, bestaat uit drie delen. Door het gehele schrijven kan men een zekere bezorgdheid om de katho- In enkele regels melden wij nog DAT op de paardenmarkt, die Woensdag a.s. te Zierik- zee wordt gehouden een stand zal worden ingericht door de U.V.V., die het nu eens niet in postzegels maar in kaas zoekt. De kaas werd verkregen o.a. uit Alkmaar en van een winkelier te Zie- rikzee en zal in brokjes worden verkocht. De op- brengs is bestemd voor het werk onder de bejaarden. DAT het Donderdag op de Middelburgse Markt zal kla teren van de spraakwater vallen, die de marktverko- pers ten beste zullen geven. De standwerkers zullen dan nl. in navolging van Am sterdam een wedstrijd hou den in welsprekendheid. Er zijn in dit concours, dat ge houden wordt onder de titel „Herrezen Markt Middel burg", 6 prijzen beschikbaar gesteld. DAT de voorzitter van de Krabbendijkse muziekver eniging „Concordia" Zater dagavond afscheid heeft ge nomen. Vele woorden van dank werd gesproken tot de scheidende voorzitter, aan wie tevens het erelidmaat schap van de vereniging werd aangeboden. DAT Zaterdagmorgen te Yerseke op het kreeftenpark van de fa. Mieras en Adri- aanse een bisamrat is ge vangen. Het beestje was 45 cm lang. DAT -het 6-jarig dochtertje van de heer W. Poley uit Yerseke Zaterdag het onge luk had van haar fiets te vallen. Ze werd met een ge broken elleboog opgenomen. DAT de heer P. Pols, die 43 jaar geleden uit Yerseke naar Australië vertrok in zijn geboorteplaats is terug gekeerd om even een kijkje te nemen. DAT Zaterdagmiddag de Amsterdamse voetbalclubs Ajax en Blauw Wit in het kader van de adoptie van Schouwen-Duiveland een voetbalwedstrijd hebben ge speeld. De opbrengst van deze wedstrijd, die Ajax met 42 won kwam ten goede aan het in Renesse te stich ten dorpshuis. DAT Zaterdagavond enige Zeeuwse koren op „Vrede rust" te Bergen op Zoom voor de patiënten een con. eert hebben gegeven. Het was een geslaagd zangfestijn waarvoor de zangers uit St. Maartensdijk en Oud-Vosse- meer hartelijk werden be dankt. lieke eenheid beluisteren. De bisschop pen doen uitkomen, dat zij de laatste tijd hebben gevreesd, dat deze eenheid min of meer gevaar zou lopen, op po litiek gebied en op de duur ook op maatschappelijk en cultureel gebied. Zij vermanen hun gelovigen, de een heid te blijven bewaren, daar zij deze ook voor deze tijd noodzakelijk achten om de apostolische werkzaamheid van de rooms-katholieken in het openbare leven zo vruchtbaar mogelijk te doen zijn. In het laatste deel worden een aan tal als onchristelijk gekenschetste stro mingen aangewezen en de nodige richtlijnen gegeven. De bisschoppen wijzen „het liberalisme in zijn nieuwe vorm" af, evenals „het goddeloze hu manisme", „dat in de gestalte van het humanistisch verbond gelijke rechten tracht te verwerven bij de geestelijke verzorging van de onkerkelijken". Zij waarschuwen tegen de Bond voor Sexuele Hervorming, die „de rooms-katholieke zedenleer over het geslachtsleven en het huwelijk aan tast". Zij handhaven hun vroegere be slissing, dat het Rooms-Katholieken verboden is lid te zijn van socialisti sche en communistische organisaties, onder bedreiging van kerkelijke straf fen en stellen met nadruk, dat de Rooms Katholiek zijn medewerking met behoort te geven aan de Partij van de Arbeid, ofschoon zij om nader aangegeven redenen niet het besluit hebben willen nemen, om het lidmaat schap daarvan uitdrukkelijk en met treffen van sanctie-maatregelen te ver bieden. GRONINGEN, 30 Mei Tijdens een kort, maar hevig onweer, dat vanmid dag boven Groningen en omgeving los barstte is de 13-jarige Fennie Schui ling uit Groningen nabij Haren door de bliksem getroffen en op slag ge dood. Het meisje had juist met enkele vriendinnnetjes geschuild voor een hevige regenbui. Toen zij weer op de fiets wilde stappen zagen voorbijgan gers hoe een vurige bal naar beneden stortte en het meisje trof. Een plaatse lijke arts trachtte nog kunstmatige ademhaling toe te passen, doch zonder reultaat. Na op indrukmakende wijze d« plaatselijke kiesverenigingen te heb ben aangespoord tot de grootst moge lijke (en goed georganiseerde!) activi teit, besloot dr Schouten zijn rede met een variant op Zeelands wapenspreuk: „Worstel in geloof en God zal U de overwinning schenken!" Na het stellen der vragen kreeg dr Schouten nog de gelegenheid om het beleid van de vooroorlogse regeringen- Colijn te verdedigen: „Bezie de ge schiedenis nqoit vanuit het heden, maar plaats die in het raam van de tijd, waarin het gebeurde!" Op een vraag van ds R. A. F. Flin- terman betreffende annexatie, was het antwoord van de A.R.-leider dat men met annexatie steeds zeer voorzichtig moet zijn. Annexatiezucht die slechts geboren is uit een streven naar ratio nalisatie is uit den boze. Daarmee is elke annexatie niet principieel veroor deeld, maar men dient toch wel deze maatstaven aan te leggen, dat de sa men te voegen gemeenschappen dus danig met elkaar zijn vergroeid, dat samenvoeging van het bestuurlijke ap paraat haast een vanzelfsprekendheid geworden is. Voor het verslag van de huishoude lijke vergadering van het Provinciaal Comité verwijzen wij naar pagina 2. Bedrijf in staat van faillissement verklaard. GOES, 29 Mei. Ongeveer dertig personen, afkomstig uit Hansweert en Kruiningen, hebben Zaterdagmiddag gedemonstreerd voor het huis van mr Vlaming te Yerseke. Zij behoren tot ontslagen personeelsleden van de N.V. Werf Zeeland te Hansweert. Dit be drijf is, nadat men vorig jaar Decem ber surseance van betaling verkreeg, thans in staat van faillissement ver klaard. Mr Vlaming is curator. De demonstranten zwaaiden met hun ontslagbriefjes, doch verder had alles een vrij rustig verloop. De werf Zeeland, die in de afgelopen maanden een behoorlijke orderporte feuille verwierf, mocht er niet in sla gen tot een rendabele exploitatie te komen. Men hoopt nu na accoord met de schuldeisers tot een toch nog gezon de kapntaalsbasis te komen. WINDSOR, 29 Mei. Op 14 Juni zal Koij ningin Elizabeth de Britse premier, Sir Winston Churchill, installeren als Rid der in de Orde van de Kouseband. Een jaar geleden werd Churchill te Windsor door de Koningin tot Ridder geslagen. Na het ontvangen van de ridderslag mocht de 78-jarige staatsman zich noemen: The right honourable Sir Winston Churchill, K. G. (Knight of the Garter), O.M. (Or der of Merit), C.H. (Companion of Ho nour), M.P. (Member of Parliament). Ook de eretekenen van de Orde wer den hem toen overhandigd, en deze droeg Churchill voor het eerst bij de kronings plechtigheid in Juni van het vorige jaar. Bij de komende plechtigheid zal Chur chill formeel als ridder in de Orde wor den erkend. Dan worden hem opnieuw de eretekenen overhandigd (de investi tuur) waarna tijdens een dienst in de kapel van Sint George op Windsor de in stallatie volgt. Te 's-Graverihage slaagden voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige de heren P. J. M. Buysrogge te Goes en J. J. Blauwkamer te Krui ningen. DE BILT ZEGT: Plaatselijk buien. DE BILT, 30 Mei. Zwaar bewolkt met opklaringen en plaatselijk enkele buien met een kans op onweer. Zwak ke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 4.24 u., onder 20.51 u. Maan op 4.08 u., onder 21.49 u. Hoogwater Dinsdag 1 Juni: Vlissingen: 1.24 u. 2.22 m., 13.51 u. 2.34 m. Terneuzen: 1.53 u. 2.41 m., 14.25 u. 2.53 m. Wemeldinge: 3.17 u. 1.83 m. 15.44 u. 1.95 m. Zierikzee: 3.03 u. 1.58 m., 15.33 u. 1.69 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1