Nieuws uit de Provincie. STRAFSCHOPPEN MOESTEN BESLISSING BRENGEN Elto heeft mooie voorsprong Youth for Christ komt naar Middelburg, Vlissingen, Goes Achilles-festival uitstekend geslaagd Geen adhaesiebetuiging aan Kloetinge Zeeuwse doopsgezinde gemeentedag te Goes Brabant ging met de eer strijken, Zeeland en Dordrecht uitgeschakeld Ned. Chr, Gymnasfiekverbond Begroiiogstekort Middelburg ruim f 180.000.- Plaatselijke predikanten, koren en korpsen zullen actie steunen Prachtige uitvoering Ver* voor Instrumentale muziek Goes E.M.M. uit Kortgene gaat 75-jarig bestaan vieren Maandag 24 Mei 1954 ZEEUWSCH DAGBT AD pagina 2 Voorronde Wekensfrobeker ROOSENDAAL, 22 Mei. Het is het Zeeuwse elftal, dat vanmiddag op het terrein van de V.V. „Roosendaal" in de voorronde voor de Wekenstro- beker de strijd heeft aangebonden tegen de vertegenwoordigende elftallen Van Noord-Brabant en Dordrecht, niet gelukt als overwinnaar uit de strijd te komen. Dat de Zeeuwen er ook deze keer weer voor gevochten hebben blijkt wel uit het feit, dat ze zowel tegen Noord-Brabant als tegen Dordrecht een gelijkspel (2—2 en 00) wisten te behalen. Ook Dordrecht en Brabant deelden de punten, zodat hoe pijnlijk het ook was door het nemen van strafschoppen moest worden bepaald, wie uiteindelijk met de eer zou gaan strijken. Aanvoerder Marijs (Arnemuiden) nam de eerste penalty voor zijn rekening en zette deze om in een doelpunt, evenals Verstelle, die ook weinig moeite had om het net te vinden. Walrave (Rillandia) schoot echter over. Dit was ook het geval met een Dordtse speler, terwijl de Brabanders geen steek lieten vallen. Noord-Brabant kwam dus als kam pioen uit de sa-ijd. Dit wil echter geenszins zeggen, dat de Brabanders deze ere-plaats hebben verdiend, want juist dit elftal liet een zwakke indruk achter. BRABANT—ZEELAND Het Zeeuwse elftal, dat allereerst tegen Brabant uitkwam, had drie wij zigingen ondergaan. Doelman de Nooyer verving Bolleman (Spui), die verhinderd was, terwijl in de plaats van Poort (Rillandia) op de links-half- plaats was opgesteld linksbinnen Wal rave (Rillandia) en Verstelle (Wol- faartsdijk op de plaats van laatstge noemde speelde. Ongetwijfeld kan men zeggen, dat de wedstrijd Noord-BrabantZeeland de mooiste was, die werd gespeeld, al moesten de spelers driekwart van de ontmoeting in de regen ploeteren. Direct na de aftrap waren het de Brabanders, die het heft in handen na men en weldra hadden deze spelers enig overwicht, bovenal omdat het nu niet direct klopte in alle Zeeuwse ge lederen. Het eerste doelpunt werd ech ter door de Zeeuwen gemaakt, toen Verstelle, die zich als harde werker bijzonder onderscheidde, een prima door Dees (Tern. Boys) genomen cor ner inkopte. Twee minuten later scheen het alsof de Brabanders hun antwoord reeds klaar hadden, maar de Nooyer redde op fraaie wijze. De Zeeuwen speelden nu een fris spelle tje voetbal en legden een doorzettings vermogen aan de dag, waarvoor de Brabanders toch wel enig respect kre gen. Vooral de keeper, die een pracht van een blunder maakte echter zonder dat er een doelpunt uit voortkwam. Eerst in de 30e minuut kon Brabant na enig paniekvoetbal (de bal werd eerst tegen de lat gekopt, daarna tegen de paal geschoten, terwijl het derde schot doel trof) de stand op gelijke voet brengen. Na halftime legden de Zeeu wen zoveel energie aan de dag, dat men toen gerust van een Zeeuws kwartiertje kon spreken. Telkenmale ontsnapte het Brabantse doel aan een doorboring. In de 40e minuut was het weer Verstelle, die met een juweel van een kopbal de Brabantse keeper het nakijken gaf (12). In de 53e minuut ontsnapte het Zeeuwse doel aan een doorboring, maar vijf minuten later scoorden de Brabanders de gelijkma ker (2—2). Direct hierna verschenen de Braban ders weer in het veld, nu om het tegen Zeven bands kwamen naar Middelburg MIDDELBURG, 22 Mei. Het re genachtige weer heeft vandaag het slagen van het festival voor drum bands en pijpercorpsen, door de Gym nastiekvereniging „Achilles" georga niseerd ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der signaalafdeling, niet kunnen verhinderen. Een groot deel van de middag heeft de stad weerklon ken van de muziek der hoornblazers, pijpers en tamboers, die de belangstel ling van duizenden Middelburgers had den. Het was een bijzonder fleurig ge zicht al deze bands en signaalafdelin gen of pijperscorpsen in hun diverse uniformen te zien marcheren. Ook des avonds, toen een gevarieerd program ma werd afgewerkt, was er veel pu bliek op de been. Zeven verenigingen namen aan dit festival deel, n.l. de signaalafdeling van „Achilles" zelf, de drumband van „Euphonia" uit Goes, het Tamboers- en Pijperscorps „Excelsior" uit deze stad, het Middelburgse „Juliana", alsmede de Padvindersband uit Middelburg, de drumband van „St. Caecilia" uit Vlis- singen en de signaalafdeling „V.T.V." uit Vlissingen. In het Ned. Koffiehuis hield het be stuur van „Achilles" eerst een recep tie, waarop vele afgevaardigden van zusterorganisaties hun gelukwensen kwamen aanbieden met de in 25 jaar bereikte resultaten. Daarna marcheer den de bands van de Markt af voor rpndwandelingen door de stad, waarbij ook de buitenwijken werden bezocht. Er was heel wat uit te kienen ge weest om elke band een aparte route te geven en ervoor te zorgen, dat zij elkaar geen hinder bezorgden. Maar de organisatie klopte piekfijn en onge veer drie kwartier later verschenen de bands van alle zijden op de Dam. Daar werd een grote stoet geformeerd, welke met de vlaggendragers voor op naar de Markt marcheerde, waar elk der deelnemende verenigingen het |Joor haar opgegeven nummer ten ge- "öre bracht en waar tot slot gezamen- [jk de Defileermars van de instruc- eur-leider van „Achilles", de heer J. de Graaf, werd uitgevoerd. Des avonds heeft eerst de Harmonie „St. Caecilia" te Vlissingen onder lei ding van de heer De Graaf in de tent Op de Markt een concert gegeven. Daarna hield de Tirolerkapel uit de Scheldestad onder leiding van de heer S. Ardon het publiek enige tijd gezel lig bezig. „St. Caecilia" en de signaal afdeling van „Achilles" maakten ver volgens een fakkeloptocht door een deel der stad en tenslotte brachten beide verenigingen voor het Stadhuis een goede taptoe ten gehore. Dordrecht op te nemen. Ook deze par tij, die werd geleid door scheidsrechter Vermeulen uit Heinkenszand en die eveneens in een 22 gelijkspel eindig de, stond op tamelijk hoog peil, al ble ken ook hier de spelers veel last te ondervinden van het natte terrein. ZEELAND—DORDRECHT De laatste wedstrijd Zeeland Dordrecht was in vergelijking met de vorige wedstrijden een slappe verto ning. Aan beide kanten werd hard ge vochten, maar veelal liepen de aan vallen op niets uit. De Dordrechtena- ren hadden iets meer in hun mars dan de Zeeuwen. Beide elftallen verwaar loosden echter min of meer hun mid denveld, terwijl de achterhoedes zeer veel werk hadden te verzetten. Overi gens deden zich verschillende keren kansen voor speciaal in het voordeel van de Zeeuwse Zaterdagvoetballers. Bracht echter de keeper of een back geen uitkomst, dan was er altijd wel een paal, die de bal de weg versperde. Al hebben de Zeeuwen dan uiteinde lijk geen succes geboekt, toch mogen wc zeker niet nalaten er op te wijzen, dat ze geenszins onderdeden voor hun Brabantse en Dordtse collega's. Veel uitblinkers telde het Zeeuwse elftal niet. De Nooyer heeft z'n beste beentje voorgezet, wat we ook kunnen zeggen van Marijs en Tramper. Walrave speelde prima partijen, maar zijn club genoot Meesters stelde iets teleur. Meertens deed goed werk. In de voor hoede onderscheidde zich bovenal Ver stelle en deed ook Dees aardig werk. Meermans verviel zo nu en dan wel eens te veel in zijn oude fout door de ballen te lang bij zich te houden. Poortvliet en J. Kriekaard bleven wat onder de maat. Vlissingse veteranen wonnen GOES, 22 Mei. Nederlaagwed strijden: Kapelle IWemeldinge 12; A.Z.V.V. IIScheepswerf afge last; Zaamslag IVogelwaarde. Deze wedstrijd werd kort na de aanvang gestaakt wegens een ernstige blessure van een der spelers. Vriendschappelijke wedstrijden: Vlissingen 1Vlissingen veteranen 12 (Sport steunt Zonneveld); Vol harding '32—S.V.D. afgelast; Cortgene Wolfaartsdijk afgelast; Colpl. Boys Mevo 41; Colpl. Boys IIMevo II 2—0. Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, 22 Mti. Hedenmiddag ver gaderde in ,De Landbouw" het kring- bestuur van de afd. Zeeland van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond onder leiding van de heer Van Kuyvenhoven uit Vlissingen. Besloten werd op 11 of 18 September te Souburg deel te nemen aan een gymnastiekdemonstra tie met adspiranten, dames en heren. In November zullen te Goes zaal wedstrijden plaats vinden. Goes zal zelf, naast het kringprogramma, op 11 Juli deelnemen aan een demonstratie te Hoedekenskerke, waar de gymna stiekvereniging onder leiding van de heer Allewijn, nieuw leven is inge blazen. Ook Li Biezelinge is een ver eniging opgericht, die echter nog zoekt naar een goed oefenlokaal. Men oefent thans in een schoollokaal dat absoluut ongeschikt genoemd kan worden. Medegedeeld werd voorts dat de heer Goedee te Goes, op doktersadvies heeft bedankt als leraar van de lei derscursus. De cursus zal echter toch doorgaan. De heer Jansen uit Vlissingen, die onlangs als penningmeester is afge treden en de heer Landman, oud- kringvoorzitter, ontvingen uit dank voor de verrichte werkzaamheden, een aardige surprise. WIELRENNEN Glerum won ronde van Huist HULST, 22 Mei. De regen had de bezoekers afgeschrikt, toen Zaterdag middag de Ronde van Hulst voor ama teurs werd verreden, Toch is het een koers met veel aantrekkelijke ontsnap pingspogingen geworden. Het was ten slotte Henk van Glerum, die als win naar over de eindstreep ging, na zeven concurrenten in de sprint de baas te zjjn gebleven. Hij deed over de 100 km 2 uur 44 minuten. De uitslag was: 1. H. van Glerum, St. Willebrord; 2 W. Heeren, St. Willebrord; 3. J. Ko- nings, Breda; 4. P. Haverkamp, Fijnaart; 5. P. Maas, Pindorp; 6 C. Schrauwen, Ossendrecht; 7 P. de Bruin Roosendaal; 8. C. Braet, Aalsmeer; 9 C. Post, Nieuw Vennep; 10 C. Ver- straaten, Breda; 11 K. Ingels, Sas van Gent. EEN SPAARBRIEF VAN DE N.C.V. te 's-Gravenhage is een UITERST SOLIDE BELEGGING K*s 1939 kwam tot uitkering. Hoogste uitkering van een spaarbrief ad f 1000.- f 1620.- Laagste uitkering f 1300.- Soliditeit: onbetwistbaar (Rijkstoezicht). Inlichtingen mede omtrent een vertegenwoordiging verstrekt de N.C.V. ZEESTRAAT 88 - 's-GRAVENHAGE. KN WUS MAN WEU EEN SCAAEEtlET VAN OS N.C.V,, KORFBAL GOES, 22 Mei. Vanwege de slech te weersomstandigheden konden de meeste wedstrijden geen doorgang vinden. In de eerste klasse werd zelfs geen enkele wedstrijd gespeeld. In de tweede klasse heeft Elto, daar Vol harding niet terecht kon bij V.O.P.O., door een 36 overwinning op Swift II een mooie voorsprong genomen. De Middelburgers zijn nu naar de vierde plaats op de ranglijst verwezen, aan gezien Vios tegen Togo II een be nauwde 21 zege wist te behalen. In de derde klasse boekte T.O.P. 'n fraaie 05 zege op Atlas en werd de ru„t gestaakt. De stand was toen 22 gelijk. Stormvogels haalde in 3 B tegen Animo II de volle buit binnen (71). Swift VI daarentegen wist het tegen Madjoe II maar tot een 11 gelijk spel te brengen. Scampolo II won minder overtuigend van Luctor (32). Togo III en Blauw Wit I hebben in 3 D de puntjes broederlijk gedeeld (22). Adspiranten: Swift AElto 71; Animo BSwift vlug 07. In de loop van de vorige week wer den nog de volgende wedstrijden ge speeld: Zuidwesters IISwift V 26; Elto II—Togo III 3—0; Blauw Wit I— De Poel II 5—1; Swift IV—Swift VI 62; Scampolo IIScampolo III 51; Swift VAnimo II 71. Adspiranten: MadjoeSwift kwiek 0—5; Swift lenigSwift vlug 01; wedstrijd Zuidwesters IAnimo bij de De Poel—Togo 42. Raad van 's-Gravenpolder Debat over subsidies 's-GRAVENPOLDER, 21 Mei „He den ik, morgen gij!" Deze sombere klassieke woorden sprak de heer O. Tissing (Gemeentebel.) in de raads vergadering van 's-Gravenpolder, na dat hij de annexatieplannen van Goes ter tafel had gebracht. Hij bracht de oude plannen „herindeling gemeenten in de Zak van Zuid-Beveland" in her innering en concludeerde hieruit dat ook 's-Gravenpolder waakzaam zal moeten zijn ter bewaring van de eigen zelfstandigheid. Toen hij echter voor stelde de gemeente Kloetinge als goe de huurman een bewijs van instem ming te doen toekomen met haar be sluit om de annexatie van de hand te wijzen, kreeg hij de meerderheid van de raad niet mee; zijn voorstel werd met drie tegen vier stemmen verwor pen. De tegenstemmers waren van me ning dat men niet over voldoende gegevens beschikt om zich een oor- Maar de begroting kan sluitend worden gemaakt MIDDELBURG, 21 Mei. De begroting van Middelburg voor 1953 vertoont na de 32e wijziging een tekort van ruim f 180.000.aldus een mededeling van B. en W. aan de raad. De kans op een z.g. subjectieve uitkering is zeer gering, maar de begroting is sluitend te maken. Daarvoor zün enige maatregelen nodig, die B. en W. de raad ter goedkeuring voorleggen. In de eerste plaats willen zij de be grotingspost van de algemene uitkering uit het gemeentefonds met ruim f 38.000 verhogen, de post verlichting en verwar ming van het Stadhuis met f 12.000 ver lagen en de geraamde exploitatielast van de nieuwe brandweergarage van f 11.300 schrappen. Geschrapt kan ook worden een bedrag van f 5335.wegens exploi tatietekort streeklaboratorium, f 20.000 wegens kosten Wegschap Walcheren, f 2000 subsidie aan „Klein Blijdorp", f 9100 wegens exploitatielast nieuwe rei nigingsgarage en f 3806 wegens exploi tatielast nieuwe zweminrichting. Het te kort slachthuis-keuringsdienst kan f 7200 lager worden gesteld en het nadelig saldo van de Dienst Maatschappelijke Zorg kan bijna f 18.000 lager worden geraamd, terwijl het tekort op de reinigings- en ontsmettingsdienst met ruim f 9500 kan worden verlaagd. De herziening der sub sidieregeling van het bijzonder middel baar onderwijs levert een bate op van 5440 en de kosten van de Dienst Her bouw worden ruim f 18.000 lager ge taxeerd. Tenslotte waren er enkele mee vallers tot een gezamenlijk bedrag van ruim f 20.000. deel te kunnen aanmatigen. Welis waar had de heer Tissing gezegd, dat Goes nog voldoende ruimte heeft om 1000 woningen te bouwen en welis waar had hij gewaarschuwd dat de gezamenlijke wijkverpleging door dit alles in gevaar kan komen zijn betoog bleek toch niet overtui gend genoeg! Nog een ander punt ontlokte discus sie: het verzoek van de gymnastiekver. D.A.W. om haar bij wijze van subsidie te ontslaan van de verplichting van huurbetaling 200,voor het ge bruik van het gymnastieklokaal. De heer Joh. op 't Hof (A.R.) vond deze huurverlaging wel erg drastisch, te meer omdat een dergelijk verzoek van de dam- en schaakvereniging destijds niet is ingewilligd. Wethouder A. Hoo- gesteger (S.G.) lichtte dit toe en daar op kwam de heer P. Kopmels (C.H.) met het tussenvoorstel de gymnasten een subsidie van f 100,en de dam mers en schakers 50,te verlenen. Niemand steunde echter dit voorstel. Toen men tot stemming overging werd het verzoek der gymnasten ingewilligd met de stemmen van de heren Op 't Hof en de Kraker tegen. Bij de rond vraag kwam men ook de dam- en schaakvereniging tegemoet door een eenmalige subsidie toe te kennen van 100,—. Nog enkele andere punten: 515, is beschikbaar gesteld voor de aan schaf van een nieuwe klepel voor de torenklok, alsmede voor.het aanbren gen van een, nieuwe hanginstallatie; op het voorstel om een zwaardere klok aan te schaffen ging men niet in. De fa F. Duynhouwer Sr. te Goes zal voor 5906,de Bakkersstraat aanleggen en aan de fa Lansen en Zn. werd een perceel bouwgrond verkocht. Opening silo te Breskens GOES, 22 Mei. Op 1 Juli a.s. zal de officiële opening plaats vinden van de graansilo te Breskens van de Coöperatie ve aankoopvereniging Landbouwbelan gen te Breskens. Ruim 300 genodigden zullen de silo bezichtigen. Het thema is: Waarheen reist U?" MIDDELBURG, 20 Mei. Zoals wij al meldden zal de Youth for Christ in Zeeland drie tentcampagnes organiseren en wel in Middelburg van 26 Mei tot 5 Juni, in Vlissingen van 9 tot 19 Juni en in Goes van 23 Juni tot 3 Juli a.s. De actie richt zich niet alleen tot de jeugd, maar tot alle leeftijden. Des middags om 5 uur worden kindersamenkomsten gehouden, waarin verhalen worden verteld aan de hand van de flanellograaf en des avonds om 8 uur beginnen de bijeenkomsten voor allen ouder dan 14 jaar, met op de Zon dagavonden om half negen een zangdienst, steeds In de grote tent, die 750 mensen kan bergen. Het thema van de campagne is: „Waarheen reist u?" en de samenkomsten zullen worden verzorgd door een kernteam, bestaande uit Jan J. van Capellefeen, spreker en. leider, Dick de Weert, tenor, en enkele solisten voor piano, marimba en viool. In Middelburg waar de tent op het terrein van Restaurant Wöhler bij het parkeerterrein zal worden neerge zet willen meewerken het Geref. Evangelisatie zangkoor, de Chr. Mu ziekvereniging „Onda", het Ned. Herv. Kerkkoor van 't Zand, het Herv. zang koor „Kleinkoor" van St. Laurens, het Geref. Zangkoor van Veere en Oost- kapelie gecombineerd, het muziekge zelschap van mevrouw Zee te Middel burg en het zangkoor met muziekkorps van het Leger des Heils. De predikan ten E. Durkstra, W. J. Meister, E. Sneller en kap. A. van Greven zullen elk een avond het Evangelie brengen. In Vlissingen waar de tent aan de Paul Krugerstraat bij de r.k. kerk zal verrijzen werken .nee het mu ziekkorps en het zangkoor van het Le ger des Heils te Middelburg, het zang koor „God is mijn lied" uit Breskens, de Chr. Mandoline Club „Con Amore" uit Vlissingen, het Geref. Evangelisa tie Zangkoor uit Vlissingen en Koude- kerke met de Geref. jeugdkoren uit die plaatsen en het Geref. Kinderkoor te Vlissingen. Drs. A. Verschoor, ds A. M. Maas, ds Oostenrijk en ds Pontier zullen spreken. In Goes komt de tent te staan aan de Beatrixlaan bij de nieuwe kerk der Nijmegen automatisch bereik baar M.i.v. 24 Mei a.s. te 08.00 uur zullen de telefoongesprekken tussen de abonné's, aangesloten op de netten Axel, Borssele, Colijnsplaat, Domburg, Ellewoutsdijk, Hoedekenskerke, Hoek, Kapelle-Biezelin- ge, Kats, Kortgene, Koudekerke, Middel burg, Nieuw- en St Joosland, Nisse, Nieuwdorp, Oost-Souburg, Ovezande, Philippine, Sas van Gent, Serooskerke, Sluiskil, Terneuzen, Veere, Vlissingen, Wemeldinge, Westkapelle, Wissekerke, Wolphaartsdijk, Zaamslag, Zoutelande en Zuiddorpe en de aangeslotenen van de geautomatiseerdenetten van het district Nijmegen, langs automatische weg tot stand kunnen worden gebracht. MIDDELBURG, 21 Mei. De Ver. voor Instrumentale Muziek (dir. de heer Joh. H. Caro) te Middelburg, die vanavond in de Concertzaal een uit voering gaf, was wel bijzonder goed op dreef. In een aantrekkelijk pro gramma werd vaak een hoogte be reikt, die deed denken aan een be roepsorkest en er werd met een élan gemusiceerd, de lang niet alle daagse werken waardig. Begonnen werd met de Eerste Sym- phonie van Beethoven, waarin al dadelijk uitkwam, dat het orkest „er in" was. Dit werk van de toen nog jonge Beethoven (duidelijk herkent men de invloed van Haydn!) viel op door de gave manier, waarop het gespeeld werd. Zowel de strijkers als de hout- en koperblazers (leden van de Gelderse Orkestver.) gaven uitstekende presta ties. Het concert voor fluit en orkest van Mozart, waarbij ook de harp als soloinstrument was ingeschakeld, vol deed ook heel goed. Bertus Bakker gaf als solo-fluitist een prima Mozar- tiaanse vertolking, terwijl Annemarie Bom met grote vaardigheid de harp bespeelde. De Suite uit „Pelléas et Mélisande van Gabriël Fauré, uit de toneel muziek bij het gelij knamige drama van Maeterlinck, één van Fauré's mooiste werken, was kwalitatief ook niet minder, zij het, dat hier en daar de violen wat ongelijk waren. De „Suite Frangaise" vo.r harp en fluit, van M. Roesgen-Champion, is een bekoorlijk werkje, dat wat aan Debussy doet denken. Ook hierin blonken zowel fluit als harp uit, door prima samenspel en prachtige toon. Debussy's: „Petite Suite" vormde een waardig sluitstuk. De enigszins mysterieuze impressio nistische sfeer werd fijnzinnig bena derd. En ook hierin was het orkest heel goed. De solisten kregen de ge bruikelijke bloemen en de heer Caro een alleszins verdiende lauwerkrans. Dit te meer, daar zijn gezondheids toestand nog al één en ander te wen sen overliet, hetgeen aan zijn directie echter zeker niet te merken was. B. Geref. Gemeente. Medewerking is al toegezegd door het Ned. Herv. Kerk koor van Kloetinge en het Vrij Evan gelisch Zangkoor te Goes. Waarschijn lijk werken ook mee het Goese Herv. Kerkkoor, het Geref. zangkoor „Jubi late Deo", het Muziekkorps „Hosanna" en het Muziekkorps „Excelsior" te ".oetinge. Ds J. Karelse en ds W. J. Meister beloofden reeds een avond te zullen spreken. Voor de gehele campagne is 1100 gulden nodig. Men hoopt uit de col lectes 600 gulden te verkrijgen. Voor het overblijvende gedeelte is een aan tal brieven verzonden met het ver zoek een deel in de kosten bij te dra gen. Een deel van de tent zal worden beschikbaar gesteld voor het Ned. Bij belgenootschap in verband met zijn 150-jarig bestaan. GOES, 22 Mei. Doopsgezinden uit Vlissingen, Middelburg en Aardenburg en de z.g.n. „verstrooide leden" uit Tholen en Schouwen-Duiveland heb- t vandaag te Goes de jaarlijkse ge meentedag gehouden, waarbij de Goese gemeente als gastvrouwe optrad. Des ochtends, werd een gezamen lijke kerkdienst gehouden waarin voorging ds S. A. Vis uit Aardenburg, die predh-'a n.a.v. Openb. 3 720. Nu de dienst vo'gde een koffiemaal tijd. In de middagsamenkomst beluis terde men een concert, dat gegeven werd door Mevr. A. Tamminga-Buthfer (viool en zang), en de heren Joh. Tamminga (orgel) en Jac. W. Tam- minga (viool en cello). Zij brachten muziek en liederen van Rob Schu mann, Tartini, Correlli, Haydn, Schu bert en Handel. Leden van de Vlis singse gemeente voerden vervolgens een klein lekespel op, getiteld: „De Sleutel". Ds Boer uit Vlissingen sprak hierbij een inleidend woord n.a.v. Handelingen 12 1—17. Mevr. Kobus uit Amsterdam, die op Vogelkop in Nieuw Guinea op het zendingsterrein heeft gewerkt, ver telde over haar ervaringen en voorts heeft men geluisterd naaf een „ge sproken brief" van de heer J. Mat- thijssen ui! Vlissingen, die thans drie jaar in Pati op Java als zendeling verblijft. De voorzitter van de kerke- raad te Goes, de heer Van Santen, heeft deze dag gesloten. Verlichtingsactie Middelburgs Stadhuis moet beter lopen! MIDDELBURG, 21 Mei. Kon vorige week worden medegedeeld, dat er van de f 10.000, nodig voor de aanschaf van een verlichtingsinstallatie voor het Stad huis, al f 2300 binnen was, reden tot juichen is er nu niet. In de afgelopen week werd n.l. slechts f 350.ontvangen. Wanneer ieder, op wie de Verlichtings- commisie van V.V.V. een beroep heeft gedaan, de minimale bijdrage stort, dan kan de tien mille er gemakkelijk komen. Er werden nu giften ontvangen van vier banken, een wasserij, enkele kledingza ken en een behangselzaak. Speeltuin opengesteld De Speeltuinvereniging Goes-Oost heeft Zaterdagmiddag de speeltuin openge steld. De speeltuin zal geopend zijn op werkdagen van 1012 uur en van 14 17.30; des Zaterdags van 1012 en van 1416.30. Voor 1954 bedraagt de con tributie f 5.per gezin, ongeacht het aantal kinderen. Jubileumactie V.U. Zaterdag heeft de Ring Goes van de Vrije Universiteit, onder leiding van ds v. d. Leek, een bespreking ge wijd aan de jubileumactie. De aan vankelijke resultaten zijn al stel len sommige plaatsen teleur over het geheel bevredigend. Momenteel is van de aanslag, die voor deze Ring f8500.bedraagt, reeds 70 pet ont vangen en er is reden om te verwach ten, dat de nog ontbrekende 30 pet toch zal binnenvloeien. De heer Kalisvaart, agent van de V.U., die enkele mededelingen deed omtrent de landelijke actie, verklaar de, dat gebleken is, dat met het be drag van f 1 millioen niet te hoog ge grepen is. Daarbij acht men het in directe belang van deze actie van niet te schatten betekenis. Drukbezochte receptie van Louisse N.V. te Goes. GOES, 22 Mel. Zaterdagmiddag heeft de directie van de bedrijven Louisse N.V., Goes en Middelburg een receptie gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Honderden zijn 's middags in de grote zaal van hotel „De Korenbeurs", die was gevuld met een weelde aan bloemen en planten, hun gelukwensen komen aanbieden. Tijdens deze receptie heeft de heer Jacq de Smit te Goes, namens een commissie van tevreden klanten, de directie gelukgewenst met het berei ken van deze mijlpaal. Tijdens zijn speech werd aan mevr. Louisse, de echtgenote van de grondlegger van deze bedrijven, een ets van Veere aangeboden en werd aan de directeu ren een luxe asbak gepresenteerd, ver gezeld van een bloemenhulde voor de dames der directeuren. Tevens werd toegezegd, dat over enkele weken in de bedrijfsgel ouwen te Goes en Mid delburg een plaquette zal worden aan gebracht, ter herinnering aan dit ju bileum en uit waardering voor de vele en goede service. Bij deze ge legenheid zal ook het personeel in deze waardering worden betrokken. HEINKENSZAND Vergadering Chr. Bibliotheek. Vrijdag hield de Chr. bibliotheek haar jaarver gadering die onder leiding stond van dr A. F. J. Klijn. Uit de verslagen bleek dat de Ontvangsten waren f 271,38, de uitgaven f 111,93; het batig saldo bedraagt f 159,15. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature mevr. Buddingde Kramer ge kozen mej. H. Nieuwenhuijze. De voor zitter deelde mede dat er een nieuw lo kaal is gevonden voor opbergen en uit delen van de boeken en wel het kantoor van mevr. de Wed. Steketee in de Dorp straat. KRUININGEN Benoeming. De burgemeester van Krui- ningen, de heer A. Schipper, is benoemd tot voorzitter van de commissie van ad vies voor de directeur van het nevenbu reau van het Gewestelijk Arbeidsbureau Goes te Kruiningen. OOSTKAPELLE Raad komt bijeen. Op Vrijdag 28 Mei a.s., des avonds om half acht zal de Raad in openbare vergadering bijeen komen. In deze vergadering zal o.m. worden gesproken over het verlenen van bouw volume voor 1 woning, de aankoop van een grasmaaimachine en over een ver zoek inzake deelname aan een garantie t.b.v. een geldlening aangegaan door de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Wal cheren" ST. LAURENS Vergadering N.C.V.B. In de Vrijdag avond gehouden bijeenkomst van de N.C. V.B. o.l.v. mevr. D. H. Baas-Kemp, heeft de heer M. Bij de Vaate uit Zierikzee ge sproken over het actuele onderwerp: „Het rassenvraagstuk". Enkele vragen werden door spreker beantwoord. Verder werd door mevr. ChristiaanseBoon ver- ai uitgebracht over de gehouden Bondsdag in Rotterdam. KORTGENE, 22 Mei. De muziek vereniging „E.M.M." bestaat dit jaaï 75 jaar. Dit feit zal op Zaterdag 28 Augustus a.s. feestelijk herdacht wor den. Daartoe werd Vrijdagavond 2J Mei een vergadering belegd in café Havenzicht, waarop van alle Kort- geense verenigingen vertegenwoordi gers waren uitgenodigd. De voorzitter van „E.M.M.", de heer A. Welleman, gaf in deze vergadering een overzicht hoe men zich voorge steld heeft deze dag te vieren. Het ligt in de bedoeling een muziekcorps uit Arnhem (de stad die Kortgene geadopteerd heeft) uit te nodigen, waarvoor men het oog heeft laten vallen op het muziekcorps van de Arnhemse politie. Dit zal dan 's mid dags en 's avonds een concert geven, terwijl de leden van het corps met hun dames tot Zondag zullen over blijven. De kosten van dit alles, die uiter. rd nog al hoog zijn, zullen door Kortgene gedragen worden. Verder zullen des avonds de Noord-Beveland- se muziekverenigingen hun medewer king aan het feest verlenen. Om de benodigde gelden bijeen te brengen werd 'r comité gevormd dat door de afgevaardigden van de ver enigingen werd gekozen. In het be stuur van dit comité hebben zitting de heren P. C. Schippers, voorzitter; J. Cysouw, vice-voorzitter; L. de Looff, secretaris; F. Verwey, 2e secretaris; mevr. P. Welleman-Janse, penning- meesteresse; J. de Looff, 2e penning meester; ds G. van Schuppen, be stuurslid. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed tot onze diepe droefheid, te 's-Heer Hendriks kinderen, onze zeer geliefde en zorgzame Vader, Behuwd-, Pleeg en Grootvader JAN EVERTSE, Weduwn. van Agatha Hoekman, in de ouderdom van ruim 72 jaar. L. REMIJN-EVERTSE. H. REMIJN en Kinderen. J. BRAAM-EVERTSE. J. BRAAM en Kinderen. J. MIERAS-EVERTSE. J. MIERAS en Kinderen. M. VAN LIERE. 's-Heer Hendrikskinderen, 22 Mei 1954. Oude Rijksweg B 6. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 25 Mei a.s. te 's-Gra venpolder vanaf Provinciale- weg 7.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2