KOREAANSE KWESTIE STAP DICHTER BI| DE OPLOSSING? Middelburgs watervoorziening kan critiek worden r Italiaans-Zuidslavisch visserij-incident Wordt delta der Rode Rivier door de Fransen ontruimd? Koningin Juliana inspecteert Zeeuwse vissersvloot Prof. Van Schelven overleden PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND :v^nö^Q^ Nieuwe voorstellen van beide kanten Terugtrekken der troepen kan opnieuw een struikelblok zijn Geruchten over inschakeling van de Ver, Naties bij de Indochinese kwestie Op 25 Juni a«s» Vlaggetjesdag viel in het water Eden geeft het nog niet op Amerikaanse basis in Bolivia? Zal aanvoer per tankboot weer noodzakelijk zijn De huurprijs van krotwoningen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2790 Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord MAANDAG 24 MEI 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: J. A. van Bennekom, Middelburg; Ds W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Ds D. J. van Dijk, St. Annaland; Ds A. Gruppen, Biezelinge; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; P. Kuijt, Krabbendijke; J. Laport, Goes; J. Moll, Vlissingen; K. C. van Spronsen, Goes; R. Zuidema, Goes. is er voor de inwoners van Mid delburg een zeer vervelende me dedeling: zij dienen zuinig te zijn met water, omdat er anders wel eens „waterloze uren" inge steld zouden moeten worden. Dit bericht vestigt weer eens duidelijk de aandacht op de moeilijke watervoorziening in Zeeland, vooral als men droge periodes beleeft, als in de afge lopen weken het geval was. GENEVE, 24 Mei. ITet communistische kamp en de partij der V.N. schijnen Zaterdag op de elfde plenaire zitting te Geneve over de toekomst van Korea tenminste enige punten van overeenkomst te hebben gevonden. Voorstellen van communistisch China en van Zuid-Korea vertegen woordigden de eerste nieuwe denkbeelden sinds de besprekingen over Korea, waaraan zoals bekend 19 landen deelnemen, op 26 April j.l. begonnen. Hoewel Zuid-Korea, bij monde van de minister van Buitenlandse Zaken, tenslotte bekend maakte, dat de regering van dit land accoord gaat met verkiezingen in geheel Korea, doch onder toezicht van de V.N., hadden de Chinese communisten het plan reeds een uur, voordat het officieel was ingediend, al verworpen De Chinese minister van Buiten landse Zaken, Tsjou en Lai, heeft n.l. Zaterdag als eerste spreker bij de her opening van het debat verklaard, dat zijn land nooit accoord gaat met het voorstel van verkiezingen onder toe zicht van de V.N., omdat de Volkeren organisatie in het Koreaanse conflict oorlogvoerende partij is geweest. ANDER VOORSTEL. Tsjou kwam met een nieuw voor stel, inhoudende, dat landen, die niet aan de strijd hebben deelgenomen, controle moeten uitoefenen op de ver kiezingen in beide delen van Korea. De verkiezingen dienen te worden voorbereid door een commissie, die zal bestaan uit vertegenwoordigers van Noord- en Zuid-Korea. Dit laatste is niet nieuw, want het is reeds aan het begin van de conferentie zo geformu leerd. UITERSTE GRENS? De jongste concessie van Zuid- Korea (president Rhee stond immers voordien op het standpunt, dat alleen vrije verkiezingen in Noord-Korea zouden worden gehouden en niet in Zuid-Korea) betekent waarschijnlijk de uiterste grens waartoe de Zuid- Koreanen bereid zijn te gaan. Het heeft vele uren van onderhandelen met de Zuidkoreaanse president ge kost, voor deze van zijn eerder inge nomen standpunt was afgebracht. EEN KANS. Hoewel het voorstel van de Chinese communisten zeer veel lijkt op de sug- BELGRADO, 24 Mei. Italië en Zuid-Slavië hebben Zaterdag nota's gewisseld over een visserij-incident, dat zich heeft voorgedaan in de Adria- tische Zee. Volgens de Italiaanse lezing voer een Italiaans vissersvaartuig ruim bui ten de Zuid.-lavische territoriale wa teren, toen een patrouilleboot ingreep en vier mariniers aan boord zette. Op dat moment verscheen een Italiaanse kanoneerboot, waarop het Zuidslavi- sche vaartuig ijlings verdween, met achterlating van de mariniers. De ka noneerboot heeft de mariniers over genomen en opgebracht naar Acona. Daar zijn zij op transport gesteld naar Belgrado, Volgens de Ziüdslavische lezing be vond de Italiaanse vissersboot zich in de territoriale wateren toen het vaar tuig werd aangehouden. Tijdens de aanhouding verscheen, aldus de nota uit Belgrado, een Italiaans marine vaartuig, dat met gedoofde lichten voer. De Zuidslaven hadden zich toen om een gewapend incident te vermij den, teruggetrokken. gestie van de Noordkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nam H, zou er toch een kleine speling inzitten, die de kans op overeenstemming heeft vergroot. Er is n.l. Zaterdag van de zijde der communisten betoogd, dat men wellicht bereid is een andere zetel verdeling in een parlemen voor ge heel Korea te aanvaarden, dan aan vankelijk. Toen stonden zij op het standpunt, dat een parlement even veel vertegenwoordigers van Noord als van Zuid-Korea moest tellen. STRUIKELBLOK. Hoewel er punten van overeenkomst in de nieuwe voorstellen zitten, is er toch anderzijds weer een groot strui kelblok bijgekomen. De Zuidkoreaan se minister heeft voorgesteld, dat de communistische Chinese troepen voor de verkiezingen uit Korea moeten verdwijnen. Met het terugtrekken der V.N. troepen moet wel voor de ver kiezingen een begin worden gemaakt, maar een groot deel ervan zal tijdens de verkiezingen nog in het land zijn. Het is zo goed als zeker dat de communisten deze kwestie zullen verwerpen, waardoor de kans op een behoorlijke overeenstemming weer tot practisch nihil zal worden geredu ceerd. Op 2 Juni zal Keizer Haille Salassi van Ethiopië het eredoctoraat in de rechtswetenschappen van de Colum- bia-universiteit ontvangen. De keizer wordt 25 Mei in Amerika verwacht voor een verblijf van zes weken. Situatie wordt steeds moeilijker GENEVE, 24 Mei. Dit weekeinde zijn er twee berichten, die er op duiden, dat de toestand in Indo-China steeds moeilijker wordt. Van welingelichte zijde wordt te New Vork vernomen, dat met de V.N. In verbinding staande diplomaten steeds meer aandacht schenken aan de mogelijkheid van een inschakeling der Volkerenorganisatie hij de behandeling van het Indochinese vraagstuk. Men is echter nog niet zover, dat hierover door de betrokken regeringen officieel van gedachten gewisseld wordt. Uit Parijs komt het bericht, dat de chef van de generale staf, Paul Ely, die terugkeert van een bezoek aan Indo-China, waar hij zich op de hoogte heeft gesteld van de militaire situatie, het voorstel zal doen om de delta van de Rode Rivier, waarop momenteel de grootste druk der Vietminh-legers wordt uitgeoefend, te ontruimen. In kringen der V.N. is men van me ning, dat over een inschakeling der Volkerenorganisatie nog niet in con crete vorm van gedachten kan worden gewisseld, zolang het verloop der Ge- neefse besprekingen zich niet duide lijker aftekent. In een telegram uit Washington wordt gemeld, dat de Ver. Staten voornemens zijn de V.N. voor te stellen een vredeswaarnemersgroep naar Zuid-Oost-Azië te zenden, die in dat geval vermoedelijk ook Indo-China in haar reisprogramma zal opnemen. HEVIGE GEVECHTEN. Naar uit Hanoi gemeld wordt, is er hevig gevochten in het mondingsge- bied van de Rode Rivier. Zowel de Franse Uniestrijdkrachten als de Viet- minh-eenheden leden gevoelige verlie zen. Ook ten Zuiden van Hanoi is he vig gevochten, toen Franse pantser colonnes Zaterdag bij verrassing een aanval ondernamen op een door de Vietminh belegerd dorp. Op het diner van vrouwelijke jour nalisten te Washington heeft president Eisenhower Zaterdagavond hoge lof toegezwaaid aan Genevieve de Gal- lard-Teraube, de verpleegster te Dien Bien Phoe. Nieuw Brits plan voor ont ruiming der Suez-kanaalzöne? CAIRO, 22 Mei. Volgens Egypti sche dagbladen zou de Britse regering een nieuw plan hebben opgesteld voor een ontruiming der Suez-kanaalzöne door de Britse strijdkrachten. Het Britse ministerie van Buitenland se Zaken zou overwegen de besprekin gen met Egypte hierover te hervatten, doch een beslissing zou eerst na de te rugkeer van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden uit Genève kunnen worden genomen. Bij Dien Bien Phoe zijn de opstan delingen nu begonnen het geheel door bommen vernielde vliegveld in gereed heid te brengen, opdat Franse Dakota's er kunnen landen om de gewonden uit de vesting te evacueren. Zaterdag wer den met helicopters en kleine vlieg tuigen 115 man opgehaald. De Viet minh heeft het aantal gewonden dat kan evacueren en dat eerst gesteld was op 450, gebracht op 753. Memorandum aan de 1 Arabische landen DAMASCUS, 22 Mei. De plaats vervangende secretaris-generaal der Arabische Liga Ahmad Sjoeqairi, heeft te Damascus meegedeeld, dat de Wes telijke mogendheden de Arabische lan den in een memorandum hebben ver zocht Jordanië te overreden om de be slissingen van de Veiligheidsraad met betrekking tot de spanning langs de Jordaans-Israëlische grens te aanvaar den. Sjoeqairi voegde hieraan toe, dat de Arabische regeringen niet op het me morandum zullen reageren. 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. De jaarlijkse vlaggetjesdag, Zaterdag, ter gelegenheid- van het uitvaren van de Nederlandse haringvloot in de ha vens van Vlaardingen, Schev lingen en IJmuiden gehouden, is voor een groot deel in het water gevallen. De schepen, die in de nacht van Maandag op Dinsdag naar de visgron den vertrekken, lagen keurig opge poetst, geverfd en gepavoiseerd in de havens en trokken, ondanks het slech te weer, vele duizenden kijkers. In Schevingen wordt aan de vlag getjesdag een vlootschouw voor de boulevard verbonden, doch de Scheep vaartinspectie had in verband met de windver wachtingen van de Bilt, Vrij dagavond bekend gemaakt, dat men zou moeten afzien van het meenemen van passagiers. Maar de Bilt had het bij het verkeerde eind en er stond Zaterdag lang niet zoveel wind als men had gedacht. Zodoende kwam men in Schevenin- gen bedrogen uit. Van de 60 loggers, die aan de vlootschouw zouden deel nemen, zjjn er dan ook maar 12 uit gevaren, om de wachtenden op de boulevard niet teleur te stellen. Weekeind in Londen voor overleg LONDEN, 24 Mei. De Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden, is het weekeinde in Londen geweest voor overleg met Churchill en natuur lijk is daarbij de Engelse deelname aan een verdedigingspact voor Zuid-Oost- Azië uitvoerig besproken. In welingelichte kringen in Londen wordt verklaard, dat minister Eden er gisteren bq zjjn onderhoud met Chur chill op heeft aangedrongen, dat hq nog enige tijd krijgt om te trachten te Genève een vergelijk tot stand te bren gen wat Indo-China betreft. Zodra Engeland de zaak in Genève eenmaal als hopeloos beschouwt, zo werd daaraan toegevoegd, dan zal het land ongetwijfeld bereid zijn mee te doen aan een collectieve ver dediging van Zuid-Oost-Azië. Het Britse kabinet is tegen heden morgen bijeengeroepen om de zaak te bespreken. Eden keert vandaag weer naar Genève terug. Op zijn reis van Genève naar Lon den is Eden nog enige uren in Parijs geweest. Daar heeft hij gesproken met premier Laniel en vooraanstaande Franse ministers. Ook sprak Eden met de permanente vertegenwoordiger van India bij de V.N., Menon, die juist op doorreis van New York naar Genève, in Parijs verbleef. NEW-YORK, 22 Mei. Brigade commandant Antonio Selem, die land en luchtmacht-attaché is van Bolivia in Washington, heeft verklaard, dat Amerika een basis voor zijn lucht macht in Bolivia zou kunnen vestigen om ieder land, dat door communisti sche infiltratie wordt bedreigd, te hulp te komen. Deze verklaring was een reactie op het bericht, dat onlangs 'n scheepslading wapens uit Polen het land is binnengesmokkeld. Bolivia zou een basis verschaffen in het belangrijkste deel van Zuid- Amerika, zodat de luchtvloot in korte tijd elke plaats in de omtrek zou kun nen bereiken. Geert druppel mag verloren gaanl MIDDELBURG, 22 Mei. Het ziet er met de watervoorziening van de Zeeuwse hoofdstad in de komende zomermaanden allerminst rooskleurig uit Kosten noch moeite worden gespaard om deze voorziening volledig te waar borgen, maar als de burgerij niet medewerkt en de uiterste zuinigheid be tracht, is het niet onmogelijk, dat op een kwade dag het instituut van de „waterloze uren" weer zal moeten worden ingevoerd. Reeds is afgekondigd een verbod tot het gebruiken van leidingwater voor het schrobben van stoe pen en straten en tot het besproeien van tuinen anders dan met een gieter. Om geen risico's te lopen zijn plannen in voorbereiding om als de nood aan de man komt weer met tankboten water aan te voeren. Wanneer echter iedereen medewerkt om het waterverbruik zo laag mogelijk te hou den, dan zal deze maatregel, die kapitalen kost, achterwege kunnen blijven. De oorzaak van deze onprettige situatie ligt in het feit, dat de prise d'eau aan Oranjezon nog steeds na de overstroming met zeewater op 1 Februari 1953 onbruikbaar is. Bestond vorig jaar enige verwach ting, dat uit het waterleidingkanaal te Oranjezon in de komende zomer weer water zou kunnen worden onttrokken, helaas zal dit niet het geval zijn. Het zoutgehalte is zó hoog, dat het water voor normaal gebruik geen dienst kan doen. De oorzaak van deze tegenvaller ligt in de abnormaal lage regenval juist in de maanden, waarin deze het grootste nuttige effect heeft, n.I. in de maanden October tot en met April. Deze regen val, 246 millimeter, was slechts de helft van normaal. Dit betekende ook, dat in de afgelo pen maanden het verbruik hoger was dan normaal, doordat velen, die b.v. voor besproeiing regenwater plegen te gebruiken, op leidingwater overscha kelden. De regenval in de komende maanden zal practisch geen invloed hebben op het bruikbaar worden van het water leidingkanaal, want dit moet het voor al van de najaars- en winterregens hebben. Wèl zal deze regen iets kun nen bijdragen tot vermindering van het verbruik. DE BRONNEN. Maar, zo zullen velen vragen, er zijn na de Februariramp vorig jaar in Oranjezon toch 15 nieuwe bronnen ge slagen? Kunnen die de voorziening dan niet overnemen? Dat is onmoge lijk. Deze bronnen, die water gingen le veren nadat op 18 Juli 1953 de tank- boten buiten dienst werden gesteld, moeten worden beschouwd als leve ranciers van reservewater. Dat wordt tussen kleilagen onttrokken. Er komt dus niets bij en het is practisch niet na te gaan wanneer zij uitgeput zullen zijn. Dat hier de grootste voorzichtigheid in acht genomen dient te worden zal ieder begrijpen. Plannen zijn in studie het aantal bronnen nog te vergroten. VIA ZUID-BEVELAND Middelburg is, behalve op deze bron nen, voor zijn watervoorziening aange wezen op levering via Zuid-Beveland. Toen in Januari j.l. duidelijk werd, dat het kanaal niet te gebruiken zou zijn, heeft de commissie van waterleiding deskundigen uitgemaakt, dat het zeer noodzakelijk was de wateraanvoer uit Zuid-Beveland zo hoog mogelijk op te voeren. Op korte termijn werden plannen uitgewerkt voor de bouw van een op- jaagstation te 's-Heer Arendskerke (bij de Stationsweg) om het mogelijk te maken zoveel mogelijk water naar Walcheren te krijgen. Op 17 Mei is dit station (het kostte zo'n 40 mille) in ge bruik genomen en het heeft al goedé diensten bewezen. Dit betekent echter niet, dat nu de waterlevering via Zuid-Beveland vol doende zal zijn. Middelburg krijgt n.l. slechts het z.g. overschotwater: hoe meer er op Zuid-Beveland en in Vlis singen (Waterleidingmij „Zuid-Beve land" en „Midden-Zeeland") wordt verbruikt, vooral op de warme dagen, hoe minder er overschiet voor Middel burg. De consequentie daarvan is, dat op de „topdagen" Middelburg voor het allergrootste gedeelte aangewezen zal zijn op water uit de Oranjezon zelf. TANKBOTEN Zoals gezegd zijn maatregelen in voorbereiding om, indien nodig, water per tankboot aan te voeren. Deze Is gedacht vanuit Zuid-Beveland (ka naal). Zij brengt hoge kosten mee, die minstens geraamd kunnen worden op f 1.50 per kub. m. Daarbij moet wor den bedacht, dat juist op de „top dagen", als* het water nodig is, moei lijkheden kunnen ontstaan om de een voudige reden, dat er voor deze leve ring geen extra water beschikbaar is. Een andere maatregel is in overweging om in de closets in de huizen stenen te leggen, waardoor heel wat water wordt bespaard. Maar los van dit alles: men zij uiterst zuinig met water! In enkele regels melden wij nog MIDDELBURG, 22 Mei. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen op 35 Juni a.s. het eerste deel van hun reis naar Walcheren vanaf Soesterberg per vliegtuig afleggen. In Woensdrecht zuilen zij het toestel verlaten en daar zal de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, het ko ninklijk paar verwelkomen, waarna per auto naar Middelburg wordt gere den. Aan het begin van de Kanaalweg zal men niet de verkeersweg volgen, maar het wandelpad langs het kanaal door Walcheren vanwege het feit, dat een groot gedeelte van de Zeeuwse vissersvloot gepavoiseerd in het kanaal voor anker zal liggen. Aan deze bijzondere manifestatie zullen de ko ninklijke gasten deze dag allereerst hun aandacht geven. Mochten er meer schepen naar de Zeeuwsche hoofdstad komen dan het kanaal ligplaats bieden, dan zal een deel van de vloot in de Londense Kaai voor anker moeten gaan. Nadat de schepen zijn bezichtigd, zal het hoge gezelschap via de volgende route door de binnenstad naar de Koorkerk rijden: Kanaalbrug, Loska de, Nieuwe Poortstraat, Korendijk, Koningsbrug, Houtkaai, Turfkaai, St. Janstraat, Lange Delft, Markt, Bachten Steene, Groenmarkt, Onder de Toren. Bij de ingang van de Koorkerk zal het bestuur van de Stichting „Nieuw Wal cheren", alsmede de president-kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente, aan de Koningin en de Prins worden voor gesteld. Daarna wordt de Koorkerk en de z.g. trouwkerk bezichtigd, waarop binnendoor de Nieuwe Kerk wordt betreden ter bijwoning van de plech tige herdenkingsbijeenkomst. Aardig om te weten is nog, dat de Middelburgse politie op 25 Juni uitge rust zal zijn met walkie-talkies, naar men weet kleine, draagbare zend- en ontvangtoestellen, door middel waar van de diverse politieposten verbin ding met elkaar kunnen onderhouden en nauwkeurig kunnen opgeven waar de hoge gasten zich van minuut tot minuut bevinden. DAT Zaterdagmorgen een vrachtauto, bestuurd door J. S. uit Souburg, en een per sonenauto met aan het stuur W. G. de B. uit Hoedekens- kerke, op het kruispunt BlauwedijkStationsstraat te Middelburg met elkaar in botsing zijn gekomen. De botsing ontstond doordat de bestuurder van de perso nenauto geen voorrang ver leende. Het gevolg was dat beide auto's flinke schade opliepen, de bestuurder de B. aan het gezicht werd verwond en de naast hem fittende passagier 'n hoofd wonde opliep. Zij werden, evenals de vrachtauto chauffeur, die klaagde over pijn in de zij, naar het Gast- juis gebracht, maar konden allen later huiswaarts keren. DA Zaterdagmiddag de afdeling Walcheren van Philctelica" in de Graan- reurs te Middelburg een postzegelbeurs organiseerde, die'zeer veel belangstelling trok. DAT de afdeling Walche ren van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde alle patiëntjes van het Zeehospitium „Zonne veld" te Oostkapelle met 'n Floralia-plantje zal verras sen. Op de in September a.s. te houden Floralia-ten- toonstelling hoopt men de resultaten daarvan te laten zien. Ook de Middelburgse schoolkinderen krijgen weer een dergelijk plantje. De uitreiking zal Zaterdag a.s. geschieden op „Overwater", de gemeentelijke kwekerij van Middelburg. DAT de gymnastiekver eniging „Sparta" te Krab bendijke met medewerking van de zustervereniging V.Z.O.S. uit Yerseke 'n zeer geslaagde uitvoering heeft gegeven in een der hallen van de veiling K.E.O.. Het programma bestond uit 18 nummers. Voorzitter Noote- ioom sprak een openings woord. DAT op Maandag 31 Mei a.s. om half drie, door de Directeur-Generaal van de Landbouw, ir A. W. v. d. Flassche, de nieuwe lagere Tuinbouwschool der Z.L.M. te Kapelle, zal worden ge opend. DAT Zaterdag in de ma chinekamer van „De Zee meeuw", het vaartuig van de visserijpolitie, te Yerseke door kortsluiting brand is uitgebroken. Het vuur werd iirect door de brandweer bestreden met schuimblus- sers en later met water. De schade is aanzienlijk. Bij het nablussingswerk deed zich nog een ongeval voor. Bij het intrappen van een pa trijspoort werd de oester kweker A. Pelcaar dusdanig aan een been verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. DAT de politie te Axel gisteravond werd „getipt", dat er zich een buitenlander in het dorp ophield, die af komstig uit Italië en van wie men dacht, dat hij met minder goede bedoelingen in het dorp verbleef. De „sterke arm" rekende de man in en toen bleek, dat de man gevlucht was uit 'n interneringskamp in Joego slavië. Beschuldigd van anti communistische activiteiten was hij veroordeeld tot dwangarbeid. Hij had ech ter kans gezien te ontvluch ten en was via Frankrijk en België in Axel beland om daar op advies van Neder landers in Joego-Slavië werk te zoeken. DAT de bazar van het Ned. Rode Kruis, afd. Goes, die Vrijdag en Zaterdag in „Slot Ostende" is gehouden buitengewoon geslaagd is. Er kwam niet minder dan f 2500.binnen. Van 19141918 predikant te Vlissingen 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. In da ouderdom van 73 jaar is te Aerdenhout overleden prof. dr A. A. van Schelven, oud-hoogleraar aan de V.U. en oud leraar van H. M. de Koningin. Aart Arnout van Schelven werd 11 November 1880 te Haarlem, waar zijn vader, de bekende Amsterdamse pre dikant, wijlen ds B. van Schelven, toeij predikant was, geboren. Hij bezocht het Geref. Gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de V.U. om in De cember 1909 te promoveren tot doctor in de theologie. Op 27 Juni van dat jaar had zijn vader hem bij de Geref. kerk van Maarssen in het predikambt bevestigd. Deze standplaats verwissel de hij in 1914 met Vlissingen. In 1918 werd dr van Schelven benoemd tot hoogleraar aan de V.U. om onderwijs te geven in de vaderlandse en alge mene geschiedenis. Na de bevrijding keerde hq niet meer als hoogleraar te rug. Prof. van Schelven heeft ook on derwijs gegeven aan H. M. de Konin gin, destijds Prinses Juliana. De Kon. Ned. Dambond heeft Za terdag besloten, dat de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen tussen Piet Roozenburg en Wim Huisman in October a.s. zal worden gehouden. Er zullen 12 partijen wor den gespeeld. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei. Vele panden, die als woning worden ver huurd, moeten naar de mening van de minist- van volkshuisvesting, als krotten worden bestempeld. Voor deze krotwoningen, die feitelijk als onbe woonbaar moeten worden aange merkt, worden veelal huren gevor derd, die naar 's ministers opvatting in geen enkele verhouding staan tot het woongenot, dat zq bieden. De minister heeft de voorzitters van de huuradviescommissies daar om in overweging gegeven, huur ders van krotwoningen er op te wijzen, dat zij zich tot hem kunnen wenden met het verzoek de huur prijs van hun woning op een lager bedrag vast te stellen. Koningin Boudewijn van België heeft Zaterdagmorgen in het paleis te Brussel Prins Bernhard ontvangen. DE BILT ZEGT: Hogere temperaturen DE BILT, 23 Mei. Wisselende be wolking met enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen. Hogere tempera turen dan gisteren. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 4.33 u., onder 20.42 u. Maan op 1.13 u., onder 12.04 u. Hoogwater Dinsdag 25 Mei: Vlissingen: 7.01 u. 1.65 m„ 19.20 u. 1.41 m. Terneuzen: 7.27 u. 1.87 m., 19.48 u. 1.64 m. Wemeldinge: 8.32 u. 1.56 jn., 20.53 u. 1.28 m. Zierikzee: 8.15 u. 1.38 m., 20.31 u. 1.08 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1