T ZEEUWSE PLAKKEBORD Weer een maand geëist tegen burgemeester van Hulst T SPIEGELTJE - Streekplan Walcheren in de Raad van State Proefproces over heffing van dijkgeschot CONCOURS D'ELEGANCE TE VLISSINGEN Voor het Haags Gerechtshof DE BUS NOTEERT U Wandelmars en fietstocht „Zeeuwsch Dagblad" Verdediger bepleit vrijspraak ol ontslag van rechtsvervolging WATERSCHAP SCHOUWEN ém fed&teese Ambassadeurs en ge zanten naar Walcheren Naast de bestaande nu ook 'n nieuwe serie vliegtuigplaatjes Suppietiefonds D.E.L vergaderde te Goes Donderdag 20 Mef 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 j' i' Iets voor de dames... Straks herdenkt Walche ren de voltooiing van zijn herstel en wederopbouw met 'n drietal herdenkings dagen op 24, 25 en 26 Juni. Wy hebben al eerder over de groots opgezette plech tigheden en evenementen geschreven, die in binnen- sn buitenland zeker grote belangstelling zullen trek ken. In het kader van deze evenementen zal op Zater dag 26 Juni op de boule- ard te Vlissingen een Con cours d'elegance voor per sonenauto's worden gehou den, waarvan de organisa tie is opgedragen aan een commissie uit de Zeeuwse Automobiel- en Motorsport vereniging „De Dolphijn". Natuurlijk, de interesse van de R.A.C.-Zuid-leden gaat in de eerste plaats uit naar sportieve ritten, maar zo'n concours, zo zeggen de organisatoren, zal toch ze ker ook wel belangstelling trekken. Bovendien zijn de andere evenementen, zoals „miniatuur-Walcheren", het autobus-concours, het ring- rijden, boottochten op de Schelde, muziekuitvoerin gen door vijf befaamde bands de moeite van een bezoek aan Walcheren ze ker waard en men verwacht dan ook heel wat buiten landers. Maar, om tot het con cours d'elegance terug te keren, de jury, bestaande uit „boven alle kritiek ver heven personen" aldus de organisatoren zal de Koeiensmokkel verijdeld. Dinsdagnacht ontdekten dienstdoende kommiezen uit Philippine in de Vogelschor- aesthetische waarden van de auto in lijn en kleur en van de verschijning van de inzittende, zowel afzonder lijk als in samenhang, be oordelen. Een afzonderlijke jury zal bovendien het mooi ste toilet beoordelen, waar bij de auto buiten beschou wing blijft. Het aantal deel neemsters blijft beperkt tot zestig. In Nisse wonen geen kwa de lieden. Als bewijs moge dienen, dat de gemeente raad heeft besloten dat het arrestantenlokaal, dat tegen de school is aangebouwd, en dat nimmer dienst hoeft te doen, zal worden omge bouwd 'totwachtlokaal- tje voor de busreizigers! Het echtpaar P. Walraven- de Nooijer te Bath herdacht Dinsdag j.l. het 55-jarig hu welijksfeest. Bruid en Brui degom, die beiden nog een 9 De Zeeuwse klederdrachten verdwijnen meer en meer. Het is niet tegen te houden en naar onze mening zijn eventuele pogingen om ze te behouden tot mislukking gedoemd. De ontwikkeling van het leven brengt dit mee. Een kenmerk van onze tijd is de nivellering, die zich op elk gebied doorzet. Wij zouden niet graag willen beweren, dat elke boer of boerin, die de Zeeuwse dracht aflegt, dus ook een slachtoffer van deze nivellering is, maar in het alge meen kan men toch vaststellen, dat onze moderne tijd. weinig mogelijkheden voor een volkomen eigen stijl blijkt te bieden. Men kan dat betreuren (en wie zou de grote nadelen ervan niet inzien?), maar men zal zich erbij moeten neerleggen. Aan de aanschaf en de ver nieuwing van klederdrachten zijn grote practische bezwaren verbonden. Ieder, die nog „op z'n boers" is, kan daarvan meepraten. Het Zeeuwse costuum (eigen lijk moet men in het meervoud spreken, want er zijn heel wat verscheidenheden in Zeeland) zal over luttele jaren alleen nog uit een oogpunt van curiosi teit bekend zijn. Er zijn in en buiten onze provincie mensen, die het leuk vinden voor bepaalde gelegen heden zich in Zeeuwse dracht te steken. Wij houden daar niet van. Als men meent daarmee reclame voor Zeeland te maken, dan geloven wij, dat men ernaast is. Dit soort verkleedpartijen doen vaak belachelijk aan. En men redt het Zeeuwse costuum er volstrekt niet mee. Enkele jaren geleden, zo herinneren wij ons, is nog eens gepoogd een aan de eisen des tijds aangepast streékcostuum te fabriceren. Wij hebben toen voorspeld, dat het niet zou lukken. Het was iets krampachtigs. De feiten hebben ons in het gelijk gesteld: niemand weet meer hoe dit streekcostuum (op zichzelf heus niet onaardig) eruit zag. goede gezondheid genieten, kregen heel wat belangstel ling. Te St. Annaland vierde het echtpaar W. Dormaar- Hage Woensdag het 50-jarig huwelijksfeest. Ook zij ge noten heel wat belangstel ling. De heer J. van Wouwe te St. Laurens, ambtenaar ter gemeentesecretarie, is de zer dagen geslaagd voor het examen Gemeente-Admini stratie A, le gedeelte. Je heer C. van Lierette te Heinkenszand is benoemd tot besteller der P.T.T. al daar. Sportvliegtuig maakt noodlanding. Een Belgisch sportvlieg tuig, bestuurd door de eige naar Mus uit Knokke-Zoute en op weg naar Brussel? moest, door een manke ment aan het roer, op Ne derlands gebied een nood- tanding maken en kwam on- oeschadigd neer op een stuk bouwland in de wijk Heille (gemeente Sluis). Het vliegtuig, een twee persoons Pipercub, kon na- J dat de wettelijke voorschrif ten waren vervuld en nadat net mankement door grond personeel van het vliegveld Knokke (België), inmiddels was hersteld, na enkele uren weer opstijgen. De ge bruiker van het land, O. Onderdonck, uit Heille kreeg schadevergoeding voor de aan het bouwland aange brachte schade. Samenvoeging van polder, onder de gemeente N.-Beveland-polder. ïemeuzen twee vrachtauto's waarop men bezig was rundvee te laden. De ene auto bleek een Belgische pantserauto te zijn. Bij na dering der kommiezen re den de beide auto's in vol le vaart er vandoor met de laadbruggen nog naar be neden. Een tweetal beste, hoog- bekalfde koebeesten bleven als buit voor de ambtena ren achter. De dieren, waar van er één een stamboek koe bleek te zijn, waren duizend gulden per stuk waard. In opdracht van Ged. Staten van Zeeland werd dezer dagen een gemeen schappelijke vergadering van alle Noord-Bevelandse pol derbesturen gehouden, om een commissie van drie per sonen te benoemen, welke commissie samen met G.S. de eventuele samenvoeging van polders zal voorberei den. In deze .commissie wer den gekozen de heren M. W. v. Arenthals te Kats, M. de Regt te Wissenkerke en K. A. van Langeraad te Kamperland. Opa Kip thans Nederlands oudste. Opa Kip te Dreischor, thans 103 jaar oud, is Ne derlands oudste inwoner geworden. De heer K. P. Nijdam uit Sneek, die een jaar ouder was, is namelijk overleden. Opa Kip, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, werkt nog ge regeld op zijn landbouw- bedrijfje. Enkele dagen ge leden heeft hij een vrij ernstige val gemaakt, waar bij hij een hoofdwond op liep. Doch dat telde hij niet eens mee. De collecte voor de sana toria „Sonnevanck" en „Zon negloren" heeft in Zoute- lande f 91.50 opgebracht, in Wemeldinge f 218.87 en in Wolf aartsdijk f 476.36. De collecte voor de Stich ting 19401945 heeft te Ellewoutsdijk opgebracht f 94.25. jfholen: 25 Mei „Hof van Holland", 2.30 u. Oudermid dag landbouwhuishoud- school. Hieraan is verbon den een tentoonstelling van het werk der leerlingen. (vervolg van pagina 1) Burgemeester P. Daniëlse van Ritthem bracht bezwaren naar voren met betrekking tot de bestemming van een gebied in Welzinge tot luchtvaart terrein. De heer P. Kas, directeur van de W.M.Z., noemde Dishoek van bui tengewoon groot belang voor de watervoorziening van Walcheren. Dit gebied moet worden gehandhaafd en beschermd. Thans dreigt uitbreiding der be bouwing en verontreiniging van het gebied. Namens de Horeca pleitte de heer F. A. Pfeifer. Z. i. is te weinig aandacht geschonken aan de stelregel, dat het horecabedrijf het toerisme volgt en dat men dit niet kan dwingen. Ook de bouw als zodanig is aan de teveel voorschriften onderworpen. NAMENS PARTICULIEREN Mr M. A. Terwoert te Middelburg pleitte voor enige particulieren. Hij achtte het een groot bezwaar, dat t.a.v. Dishoek niet een deskundig onderzoek is ingesteld en wees erop, dat op de grens van de 150-meter-beschermzóne een koeienput moest worden gedempt, omdat er zout water in stond! Het wa terleidingbedrijf is uitgeleefd. Het is niet meer nodig: Woensdrecht kan on beperkt water leveren. Als reserve in geval van nood heeft het geen zin: na een paar uur levering is het water on genietbaar. Merkwaardig is, dat de di recteur bjj de dienstwoningen regen bakken liet maken, omdat hjj zijn per soneel het leidingwater niet wil laten drinken! Investeringen zijn niet verantwoord en ev. onteigeningen zullen in de mil- lioenen lopen. Niemand zal voortgezet gebruik van zijn eigendommen accep teren: het zou economisch zelfmoord betekenen. Nu ligt er een bouwverbod, maar bevriezing van de bestaande toe stand is nog veel erger dan onteige ning. HET ANTWOORD In de middagvergadering heeft de freer Hamelink het standpunt van de Pxovincie verdedigd. Hij ontkende met klem, dat het streekplan zou zijn ge maakt, omdat de vele kleine en weinig geoutilleerde gemeenten geen goed Uitbreidingsplan zouden kunnen ma- Ijcen en dat het plan een achterdeur zou zijn om de gevolgen van de weinig doelmatige bestuursstructuur op te heffen. De complexe structuur van Walcheren en de oorlogsvernieling noopten tot planologische maatregelen. Het streekplan houdt zich niet bezig et de bebouwde kom, het is in wezen een bodembestemmingsbesluit. Vrijwel overal zijn de aanwijzingen van de ge meentebesturen gevolgd. Van détail- iisme is geen sprake: het streekplan houdt niet veel meer in dan het con stateren van een bestaande toestand wat de recreatieterreinen betreft. De gemeenten in de kuststrook hebben zelf de vrije beschikking over 65 ha, terwijl er slechts op ca. 10 ha een be stemming ligt. Voor het agrarisch ge-, bied wilde men de gemeenten slechts een leidraad geven. De gedétailleerde voorschriften met betrekking tot de buitenplaatsen kun nen vervallen. Maar de bestemming van een terrein in Welzinge tot vlieg veld moet, mede op verzoek van de Rijksluchtvaartdienst, gehandhaafd blijven. Het is de Provincie ernst de regelin gen zodanig in de praktijk te brengen, dat aan de belanghebbenden zo weinig mogeljjk in de weg wordt gelegd: er zijn ruime ontheffingsmogelijkheden, terwijl men van beslissingen van Ged Staten in beroep kan komen. Het Prov. Bestuur ziet dit streek plan als een dynamische regeling en het houdt rekening met de bestaande wettelijke bepalingen. Wat het water wingebied betreft: dit heeft een jaar lijkse capaciteit van 300.000 kub. m. In de rampdagen kon 2600 kub. m. per dag worden onttrokken. IR DE VINK Ir M. de Vink, directeur van de Prov. Planologische Dienst, ging na der in op enkele détails. Wijziging van het plan is voor wat Vlissingen betreft nodig, omdat de gereserveer de gronden reeds zijn volgebouwd. Bouwen op het gebied van Koude- kerke zal nodig zijn, zodat het oude plan-Paauwenburg (met wijzigin gen) voor uitvoering in aanmerking komt. De omleidingsweg bij Zoute- lande is onverwachts urgent gewor den. Op het kampeerterrein bestond z.i. een ontoelaatbare toestand. Bij het wa terwingebied gaat het om minder dan 6 ha, terwijl het totale recreatiegebied van Koudekerke 150 ha groot is. Dit blijft op wandelkaarten toegankelijk, evenals de overgang naar het strand. De gedupeerde eigenaren kunnen op volledige schadevergoeding rekenen. Zij kunnen hun bedrijf voortzetten en hebben dan geen concurrentie te vre zen. Nadat verschillende heren nog ge repliceerd hadden, sloot de president de vergadering met de mededeling, dat de Raad van State advies zal uitbren gen aan de Koningin. De aanmeldingen voor deze tochten, welke op Zaterdag 12 Juni a.s. worden gehouden, be ginnen los te komen. Vergeet U niet zich ook te melden. Als U niet meetippelt of meefietst zult U daar straks alleen maar spijt van hebben. Aanmeldingen op de kantoren -van „Zeeuwsch Dagblad" te Mid delburg en Goes. De collecte voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft te Vlissingen het respectabele bedrag van 1302.46 op gebracht. (Van een speciale verslaggever) DEN HAAG, 19 Mei. De procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof, mr 3. Zaayer, heeft vandaag bevestiging gevorderd van het vonnis waarbij de 57-jarige burgemeester van Hulst B. A. Th. M. T. was veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Tenlaste was gelegd dat verd. over drie jaren in komsten had verzwegen bij de aangifte voor de inkomstenbelasting. Hij gaf dit toe, maar kon niet accoord gaan met de in eerste instantie genoemde be dragen van resp. 2400, 3600 en 3600 over de jaren 1946, 1948 en 1950. 'Deze bedragen waren ook uit de bewezenverklaring van de Middelburgse rechtbank gelaten. Verdachte was slechts in hoger beroep gekomen omdat hij de straf erg zwaar vond. „U, in uw functie, moet zich deste- meer bewust zijn geweest van de wan gedragingen", meende de president mr Van Berkel. „Dit heeft de rechtbank ook overwogen in het vonnis, evenals de gevolgen van de straf voor iemand in Uw positie". In het kort werd even ingegaan op de voorgeschiedenis. Gereleveerd werd hoe verd. de administratie bijhield voor de zakenman Mannaert uit Hulst, maar de inkomsten daarvan verzweeg. In eerste instantie had verdachte aangevoerd dat hij dit op wens van M. had gedaan. De president van het Hof kon echter niet begrijpen wat voor be lang M. hier bij had om die bedragen onder een andere benaming te boeken. „Zwarte lonen misschien", opperde de verdediger, mr A. J. M. de Groot uit Den Haag. „M. en hij geven elkaar de schuld", constateerde de proc.-generaal in zijn requisitoir. „In een verbaal wordt vermeld dat M. verdachte had „toegezegd" de bedragen buiten de boeken te houden. Dat is heel wat an ders. Het doet overigens voor de straf baarheid niets ter zake. Hij heeft ver zwegen en geknoeid. Als er een ge zagsverhouding van M. t.a.v. verdachte zou hebben bestaan zou dit bovendien een voor een burgemeester wonder lijke verhouding accentueren en dit zou niet te verenigen zijn met de functie van burgemeester", aldus de proc.-generaal. „Het Hof heeft daarbij niet te ma ken met wat verdachte als burgemees ter goed heeft gedaan, maar wat hier fout is. Dergelijke mensen worden hier onvoorwaardelijk veroordeeld". De proc.-generaal haalde hierop het geval aan van een Rotterdams advo caat, voor wie met hand en tand werd getracht clementie te verkrijgen. Het ging daarbij weliswaar om hogere be dragen, maar de straf was eveneens onvoorwaardelijk en de man bleef als advocaat toch gehandhaafd. „Er wordt voor dergelijke gevallen onvoorwaar delijk gegeven", concludeerde de proc.- generaal. „De advocaat kreeg destijds slechts een week en het Hof vindt deze straf misschien wel onevenredig." Persoon lijk vond de proc-generaal die week gevangenisstraf van toen te licht, en de maand van nu juist. Hij requireer- de dan ook bevestiging van het vonnis. VERDEDIGING De raadsman, mr de Groot, schetste allereerst de persoon van verdachte. Bijna 30 jaar is hij burgemeester. In financieel opzicht heeft hij een moei lijke carrière gehad. Hij hield in 1940 stand temidden van Fransen en Duit sers. In 1943 werd hij opgepakt en naar het Oranjehotel gebracht. Na de bevrijding bleek er veel vernield te zijn in het huis dat hij zelf had laten bouwen. Pleiter schetste hoe verdachte in zijn gemeente geliefd is, ondanks de twee anonieme brieven in het dossier die het tegendeel zouden doen vermoeden, Toen verd. zijn 25-jarig ambtsjubi leum vierde was er drie dagen feest in de gemeente. Bij raadsbesluit werd hem de gouden erepenning van de gemeente toege kend.. Hij kreeg nog meer eerbewijzen, „Hij is op schandalig slechte wijze ge honoreerd, maar hij kan de staat niet dagvaarden wegens onderbetaling, zei ZIERIKZEE, 19 Mei. In de vergadering van het Waterschap Schouwen is de kwestie besproken of het waterschap bevoegd is geschot te heffen van destijds geïnundeerde polders. Ged. Staten, om een uitspraak verzocht, deel den mede, dat beantwoording van deze vraag pas mogelijk zal zijn na afkon diging van het K.B., waarbij beslist zal worden over een ter zake ingesteld beroepsschrift van een der ingelanden van een voorheen geïnundeerde polder. Dit is dus in feite een proefproces waarvan de uitspraak bepalend zal zijn. In Februari j.l. ruimde het Water schap, op eigen initiatief, het stuif zand op over een lengte van 300 m. van de provinciale weg van Zierikzee tot Renesse. Nadien vorderde het wa terschap van de provincie een bedrag van f 597.20, als zijnde de herstelkos- ten. De provincie beschikte eerst af wijzend op dit verzoek doch later werd toegezegd, dat het bedrag betaald zal worden. Medegedeeld werd dat het Vogel eiland in de Flauwersinlaag is hersteld. De kosten bedroegen f2750. De uitvoe ring van zinkwerken aan de Langedijk, aan de Fa. van Oord gegund voor 496.400, zal binnen een maand vol tooid zijn, doch nog niet zijn bestort. Er zal wellicht nog meer gezonken moeten worden omdat in de hoek tus sen Plattedijk en Langedijk een be hoorlijke verdieping is geconstateerd. De kans bestaat, dat het aansluitende oude zinkwerk gevaar gaat lopen. In eerste instantie zijn hier verdiepingen geconstateerd van 5 tot 6 meter. In de richting Sas (Den Osse) is de toestand redelijk goed gebleven. Omtrent sub sidiëring van nieuw uit te voeren zinkwerken is nog niets bekend, werd voorts medegedeeld. In de Herverkaveling zal moeten worden betaald f 200.000, het bedrag, dat als bijdrage destijds werd uitge trokken ten behoeve van de ruilverka veling Schelphoek. Bedoeld bedrag was reeds van de begroting 1954 af gevoerd, doch Schouwen zal er niet onder uit kunnen komen dit bedrag te betalen. Een verordening op het dijkleger werd vastgesteld. Bepaalde groepen personen zullen in tijden van gevaar kunnen worden opgeroepen en voer tuigen, trekdieren en materiaal zal kunnen worden gevorderd. In de rondvraag werd medegedeeld, dat de verhoging en verbreding van de Langedijk in de toekomst zeker plaats zal vinden. De heer Panny vroeg naar het gat in de Schelphoek, waar 230 ha. grond verloren ging. Zo als bekend blijft deze opening gehand haafd i.v.m. het project der af te slui ten zeegaten. Er zal hier dan een werkhaven komen. de raadsman met stemverheffing. Hulst is een betrekkelijk kleine gemeente en verdachte wordt naar het inwonertal gesalarieerd. Het is echter een streek- centrum en verd. is steeds voor de hele streek in de weer. Hij was gedwongen een eigen huis te laten bouwen. Op een gegeven mo ment lagen er drie kinderen van hem tegelijk in het ziekenhuis. Zijn vader en schoonvader moesten steeds bij springen. Hij is een actieve kerel en schoof het werk niet af. De represen tatie kostte hem veel. De burgemees ters moeten soms met allerlei bij baantjes. „Het bijbaantje wordt hem niet ver weten", onderbrak de president de raadsman. De raadsman vervolgde met. te betogen dat men dit geval niet moet zien als een opzettelijk ontduiken van de belasting. De belastingvrije ambtstoelage had hij wel opgegeven. Verwervingskosten, ziekte, kosten en onderhoudskosten van zijn huis trok hij niet af. Eigenlijk betaalde hij steeds te veel belasting. De inspecteur is dan ook bereid om hiermee rekening te houden. Men moet dit zien als nonchalance, betoogde de raadsman. Toen het aannemersbedrijf van M. een grote vlucht nam werd er over ge sproken van dit bedrijf een N.V. te maken, waarbij verd. deelgenoot zou worden. Verd. was toen nog niet her benoemd. Later wilde M. dit deelge nootschap niet meer, maar verd. bleef hierop hopen. Uiteindelijk is het bedrijf op de fles gegaan. De twee vrienden kregen her rie en M. zelf ging naar de inspectie om aangifte te doen. De raadsman vond dit zeer onsympathiek, temeer nog omdat M .over de gehele lijn wordt gegloofd en zelf vrijuit gaat. M. heeft toch meegewerkt aan de onjuiste posten. Pleiter vond het vreemd dat in het vonnis geen dienstbetrekking wordt aangenomen, waarbij M. loonbe lasting had moeten inhouden. Pleiter trachtte vervolgens aan de hand van voorbeelden aan te tonen dat de verklaringen van M. op diverse punten, niet klopten. „Wat voor belang heeft dat voor de strafzaak?", informeerde de proc-gene raal. De verdediger vervolgde dat de rechtbank helemaal op M. is afgegaan, Verd. heeft de van M. ontvangen be dragen beschouwd als een soort voor schot op het deelgenootschap. Dan wilde hij de hele zaak rechttrekken. Pleiter vond voorts dat het onder zoek heel onwelwillend was geweest. Overal had men links en rechts geïn formeerd naar mogelijke schulden van de burgemeester en zo verdachte in opspraak gebracht. Ingezonden Mededeling (adv.) Juridisch vond spr. het nog de vraag of zijn cliënt de bedragen had moeten opgeven. De verrekening had nog nooit plaats gehad. Aangezien de opzet z.i. ontbroken had, maar het nonchalance en een verrekeningskwestie was, con cludeerde pleiter allereerst tot vrij spraak. Voorts was de dagvaarding, de be wezenverklaring en het vonnis geba seerd op een wet van 1914 en niet op de Wet Vervanging Fiscaal Noodrechfr Deze wet is nu geldig en op grond hiervan bepleitte mr De Groot ontslag van rechtsvervolging. Tenslotte vroeg pleiter, zo het Hof hem hierin niet zou kunnen volgen, om verd. een lichte boete op te leggen, zodat zijn positie niet in gevaar komt. De proc.-generaal repliceerde dat de feiten zijn begaan in een tijd dat bei de wetten golden en dat de meest gun stige voor verdachte is gehanteerd. De raadsman daarentegen voerde aan dat de vervolging is begonnen toen de oude wet al buiten werking was ge steld. Tot slot had verd. zelf het woord: „Ik zou anders gehandeld hebben als is de consequenties geweten had. Ik vraag U clementie". liet Hof zal 2 Juni arrest wijzen. ïnsezonden Mededeling (adv i Op 25 Juni a.s. MIDDELBURG, 19 Mei. Het is al lan ger bekend, dat Koningin Juliana en Prins Bernhard op 25 Juni a.s., de be langrijkste dag van de reeks herden kingsdagen, die door de Stichting „Nieuw Walcheren" werden georganiseerd, naar Walcheren komen. Hun gevolg zal uit vier personen bestaan. Nog vele hoge autoriteiten zullen die dag eveneens op Walcheren zijn. Zo zullen de ambassa deurs van de volgende landen de plech tigheden bijwonen: Sir Neville M. But ler van Engeland, Thomas A. Stone van Canada, Jean Paul Gamier van Frank rijk, P. J. Hoogenhout van Zuid-Afrika. Een aantal landen zal door een gezant zijn vertegenwoordigd. Hun namen zijn: L. J. H. Jorstad van Noorwegen, S. V. Dahlman van Zweden, T. Lund van De nemarken, W. Séchrétan van Zwitser land, tijdelijk Belgisch zaakgelastigde. Onder de hoge gasten van Nederland se zijde zulen zich bevinden: mr J. W. Beyen, minister van Buitenlandse Zaken, mr J. M. A. H. Lunst, minister zonder portefeuille, ir H. B. J. Witte, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr M. W. van Tets, chef van het protocol van Buitenlandse Zaken. Voorts zullen nog vele andere hoge burgerlijke en mi litaire autoriteiten naar Walcheren ko men. GOES, 19 Mei. Onder leiding van de voorzitter ds W. Oosthoek uit West- kapelle werd te Goes de jaarvergade ring gehouden van het Suppletiefords „Draagt Elkanders Lasten". Dit fonds freeft ten doel steun te verlenen aan haar leden uit de middenstand, waar van een gezinslid wegens geestesziekte verpleging behoeft in „Vrederust" te Bergen op Zoom. Door de voorzitter werd herdacht het overlijden van de vorige voorzit ter, wijlen K. J. Dominicus te Wemel dinge. Hierna deelde hjj mede, dat vanaf 1 September 1953 door het be stuur als propagandist is aangesteld d# heer G. Haverhoek te Halsteren. Deze heeft tot heden bijna 400 nieuwe leden aangebracht. Uit de jaarrekening 1953 bleek, dat deze afsluit met een tekort van f 802,95. Dit tekort kon uit de reserve worden aangevuld. Het jaarverslag vermelde o.m. dat aan 9 leden 2120.steun werd uitge keerd. Als bestuursleden werden herkozen de heren L. Wisse te Aagtekerke en P. Kesteloo te Serooskerke (W.). In de vacature wijlen K. J. Domini cus werd gekozen de heer J. Hamelink Cz. te Wemeldinge. Geconstateerd werd, dat velen in onze provincie van het bestaan van het fonds niets afweten en ook veelal wordt verondersteld, dat het fonds en de Stichting „Vrederust" één geheel vormen. Integendeel, beiden zijn af zonderlijke verenigingen en werken dan ook geheel zelfstandig AANBESTEDING Bouw Vlasturbinegebouw te Dreischor. De Coöp. Vlas Zwingelturbine „Drei schor U.A." heeft een turbinegebouw aanbesteed dat zal worden opgericht aan de Stoofweg hoek Langeweg. De hoog ste inschrijver was M. Slager te Drei schor voor f 39.800.— en de laagste M. J. Padmos te Dreischor voor f 35.900.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2