Nieuws uit de Provincie. UIT ZEELAND'S STEDEN M Van markt en veiling RIVIERA DE LUXE MATRAS Pauselijke gift te Zierikzee overgedragen Noordwelle gaat herbouwen kaad van baanaoü aanvaardde uitbreidingsplan Opbouwende iddensiand Middelburg. Goes Zierikzee. Goeden morgenMevrouw 11 tfggp^PIETvui TILBURG Opleiding voor Onderwijzeres sdag 18 Mei 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Voor het R.K. bejaardenhuis ZIERIKZEE, 11 Mei. De pauselijke internuntius, Mgr. Paolo Giobbe, heeft vanmiddag in het Sint Cornelia-zieken- huis te Zierikzee namens de Paus een chèque van f 300.000 overhandigd be stemd voor de uitbreiding van het B.K. tehuis voor bejaarden aldaar. Kerkelijke autoriteiten en vertegenwoordigers van de gemeente Zierikzee waren hierbij te genwoordig. Mgr. Giobbe overhandigde de chèque aan dé Vicaris-Generaal van het bis dom Haarlem, mgr. J. Groot en aan mr H. A. J. Roosen, rector van het moe' dérhuis van de Zusters Franciscanes sen te Aerdenhout. Mr. Roosen was naar Zierikzee gekomen in de plaats van de provinciale overste, moeder M. Scholaftica, die door ziekte niet aan wezig kon zijn. Woorden van dank werden gespro ken door de vicaris-generaal, mgr. J, Groot, mr. Roosen, pastoor J. Dekker van de parochie Zierikzee en mr. Sark: voorzitter van de Commissie Katho lieke Hulpactie in het Rampgebied. Mr. Roosen zei in zijn toespraak on der meer, dat de pauselijke gift niet alleen een materiële betekenis heeft. Wat ons bijzonder verheugt, aldus spreker, is het medeleven van de Paus met al degenen, die lijden, zonder on derscheid van leeftijd, nationaliteit, of godsdienstige overtuiging. Mr Sark kenschetste de door de pau selijke gift geopende nieuwe mogelijk heid als een uiterst welkome oplossing van de grote moeilijkheden, welke het probleem van de bejaarden in Zeeland en vooral ook op Schouwen en Duive land vormt. Mr Sark sprak de wens uit, dat het nieuwe tehuis, dat over enkele jaren zal kunnen zijn voltooid, nog tiental len jaren aan zijn charitatieve doel zal kunnen beantwoorden. Hij hoopte te vens, dat mr Giobbe te zijner tijd op nieuw naar Zierikzee zou willen ko men om de inzegening van het toe komstige tehuis te verrichten. Tenslotte werd nog een kort woord gesproken door de burgemeester van Zierikzee, jhr mr J. J. Schuurbeque Boeije, die eveneens zijn grote dank uitsprak voor het tehuis, dat straks als nieuwe aanwinst in de gemeente Zie rikzee zal verrijzen. ZIERIKZEE, 17 Mei. In de raad van Noordwelle is medegedeeld dat deze gemeente acht woningwetwonin gen mag bouwen alsmede vijf ge schenkwoningen en drie herhouw- plichten. In het wederopbouwplan zal een sportterrein worden gepland. Ver wacht wordt dat op 30 Juni a.s. de 'ge meenteraadsverkiezingen zullen plaats vinden. De candidaatstelling is be paald op 25 Mei. Met de kerkvoogdij zal het overleg hervat worden tot ver koop van het Groothuis aan de ge meente. Men wil het gebouw als ge meentehuis bestemmen of bij eventu ele samenvoeging van gemeenten als dorpshuis. De gemeenteraad van Baarland heeft met op één na algemene stemmen het nieuwe uitbreidingsplan aanvaard. Tegen stemde de heer Elenbaas. Bur gmeester Van Liere deelde mede, dat lij een bespreking had met ir. De Vink en dat de voorgestelde bouw achter de Zuidelijke Achterweg is komen te vervallen. De gedachten gaan thans in de volgende richting: oude dorpskern, nieuwe weg (n.l. naast de woning van de heer C. de Vriend een weg in Oos telijke richting), daarna ombuigen in Zuidelijke richting en uitkomend op de Raadhuisstraat ter hoogte van de Zuid- straat. In de toekomst kan na het ver dwijnen van de panden der heren Koo- le en Zeevaart aan de Oostzijde van deze weg een plantsoen ontstaan ter plaatse van de huidige bebouwing en de Noordstraat, hetgeen een aanslui ting zal geven aan de alsdan gerestau reerde toren en het terrein bij de kerk. Over dit plan ontstond een drukke discussie, vooral van de kant van de heer Elenbaas, wiens hofstede bij rea lisering van het plan geen levensvat baarheid meer zou hebben, daar de weilanden achter zijn hof in tweeën gesplitst zouden worden. De voorzitter was het daarmee wel eens, maar zei, dat bij een uitbreiding altijd de één of de ander de dupe is. Hij zag geen an dere oplossing. De heer De Vriend meende, dat wat het zwaarst is ook het zwaarst moet wegen. Hij juichte het plan toe, maar kon de bezwaren van de heer Elenbaas goed begrijpen. Ove rigens is nog alles toekomstmuziek. De heer Elenbaas handhaafde zijn bezwa ren en zei, dat, wanneer dit plan toch moet worden uitgevoerd, de gemeente dan maar heel de boerderij moet ko pen. EEN HUISJE De hond liep kris kras het bos door en belandde tenslotte op een open plek. „Kijkzei Pieter. „Daar staat een klein huis je. Laten we*hier wachten. We kunnen dan alles prachtig overzien. De hond liep, met zijn neus plat op de grond, recht op het huisje toe. „Zie je dat, fluisterde Pieter. „Hij volgt precies die voetstappenzou de onzichtbare man naar dat huisje zijn ge gaan?" „Ik hoop van niet", antwoorde Karolus. „Maar weet je wat, ik zal er even heen vliegen. Er zijn zoveel kraaien, dus ik zie er niet bepaald verdacht uit. Blijf jij maar achter deze boom wachten. Als ik wat hoor kom ik het je direct vertellen, maarmaar als die griezelige man daar is doe ik niet meer mee!" Karolus vloog weg en streek even later vlak naast de hond voor het huisje neer, schrok zichtbaar en was enkele ogenblikken later reeds bij Pieter terug. „Hijhij is er.I" hakkelde het beest. „Ik hoorde zijn. krakende stem duidelijk en ook nog een ander geluid en dat klonk nog veel griezeligerwat wil je gaan doen?" „Luisteren!" besliste Pieter. „En als je weer bang bent dan ga je maar naar huis!" Karolus bleef even besluiteloos zitten kijken. „Oh", zei hij tenslotte. „Dan denk ik dat ik maar niet meer bang ben". Voorzichtig sloop het tweetal langs de zoom van het bos naar het huisje toe en gluurde voorzichtig door het open raam naar binnen De raad besloot voorts een tertiaire weg te doen verbeteren door de firma Duijnhouwer te Goes voor f 1.10 per M2. De Raadhuisstraat zal worden ver breed tot 5!-a meter door opruiming van de panden B 7 en B 8. B. en W. ontvingen machtiging tot bouw van een dubbele woning voor de gemeente en voor de heer A. Oele in Wijk C. Tijdens de rondvraag wees -de heer De Vriend erop, dat de begrotingspost voor de orandweer aanmerkelijk was oversch-eden. Als er gelden worden uitgegeven, dan moet de raad daarvan op de hoogte zijn, zo meende hij. Ten slotte werd nog uitvoerig gesproken over de uitrusting van de B.B., waar voor circa f400.nodig zal zijn. Tg Brouwershaven zal in het stad huis gedurende de zomermaanden een schilderijententoonstelling gehouden worden, genaamd „Land en water", welke met hulp van het Stedelijk Mu seum te Amsterdam tot stand wordt gebracht. AANBESTEDING Boerderijbouw te Middelburg. Door het- Bouwbureau van de Land bouw in Zeeland Is aanbesteed het bouwen van een boerderij voor de heer ti. Maas te Middelburg. Er is als volgt ingeschreven: 1. M. Walraven Zonen te Middelburg f49.980; 2. C. A. de Ruysscher te Hoofdplaat f50.850; 3. G. J. Wevers te O. en W. Souburg f 51.055; 4. Fa. A. J. Stoppels Zoon te Mid delburg f 51.260; 5. A. Blankenburgh te Nieuwdorp f 53.300; 6. J. Mesu Zoon te Sint Laurens f53.741; 7. J. Walraven te St. Laurens f54.200; 8. A. Geense te Middelburg f 54.300; 9. Fa. A. Poelman Zn te Ritthem f55.150; 10. H. van Leerdam te N, en St. Joos- land f56.300. Rijwielzaak te Middelburg heropend Zaterdag j.l. heeft de heer J. Boo gaard in de Krommeweele te Middel burg zijn geheel gemoderniseerde zaak in rijwielen en Mosquito-hulp- motoren heropend. De verkoopruimte heeft een grondige wijziging onder gaan door een nieuwe vloer, nieuwe betimmering en nieuwe kasten, ter wijl het geheel door de lichte verf en de andere verlichting fris en modern aandoet. Met de ingebruikname van deze vernieuwde winkel viel samen het 20-jarig bestaan van de zaak, zo dat hier een dubbele felicitatie op haar plaats is. SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. A.AGTEKERK 16 Hamburg/Rotterdam. AALSDIJK 16 Antwerpen/Rotterdam. AARDIJK 16 te Antwerpen. ABBEDIJK 16 te San Francisco. ALMDIJK 16 Rotterdam New Orleans. AMERSKERK 16 Aden/Cochin. ARENDSKERK 16 Guardafui/Suez. ARKELDIJK 16 Rotterdam/New York, ARNEDIJK 15 te Antwerpen. (JROOTE BEER 16 Kp Race/Bremen, BLOEMFONTEIN 15 te Amsterdam. ÏNDRAPOERA 15 Aden/Port Said. MAASDAM 16 Fayal/Funchall. MADOERA 15 Amsterdam/Houston. SLOTERDIJK 17 te Norfolk. VESTERDAM 17 te Rotterdam. -vJIDERKRUIS 16 Kp Rac6 Jaarvergadering ring Geref. J.V.'s. In de jaarvergadering van de Ring Middelburg van J.V.s op G.G. heeft de heer J. van Wijk uit Middelburg ge sproken over de Vrijetijdsbesteding. In zijn betoog zette spreker uiteen dat we de tijd, welke ons naast het vervullen van onze dagelijkse arbeid rest als vrije tijd kunnen zien, en dat deze op een ver antwoorde wijze besteed behoort te wor den; deze besteding zal zowel een ont spannend als een inspannend karakter moeten dragen. Ontspanning door middel van sportbeoefening, muziek en zang, lezen en spelen, en inspanning door het volgen van cursussen op het gebied van de vakstudie en algemene ontwikkeling. Verder hield spreker een pleidooi voor het werk op de jeugdverenigingen. Tijdens de bespreking van één en an der werd uitvoerig op de details van dit onderwerp ingegaan. Een groepje jon gens en meisjes van Arnemuiden voerde na de pauze op een vlotte wijze het to neelstukje „Jan mijn Zoon" op, terwijl samenzang voor verdere afwisseling zorg de. 's Middags werden in het Ger. Jeugd- gebouw de huishoudelijke zaken betref fende het ringwerk besproken; bij de ge houden bestuursverkiezing werd Jan J. Tevel uit Middelburg als 2e secretaris herkozen, terwijl M. J. Karman te Veere alg. adjunct werd. Lange Vorststraat actief Met de grote Z.L.M. tentoonstelling voor de deur wil ook de zakenstand uit de Lange Vorststraat niet achter blijven. Gisteravond waren de zaken mensen, op verzoek van het actieco mité, in „De Landbouw" bijeen geko men om een actie te bespreken die van 12 tot 22 Juni gehouden zal worden. Het voorstel luidde het publiek te ia- ten raden naar de namen en plaatseri van boerderijen in Zuid en Noord Be veland, waarvan dan foto's in de eta lages zouden worden gezet. Men achtte deze wedstrijd echter te moeilijk en kwam toen met een voorstel, dat ook werd aangenomen. Bij elke deelnemende winkelier zal thans een foto in de etalage worden gezet van een landbouwwerktuig. Het publiek krijgt gratis een invulformu- lier waarop men kan invullen welk landbouwwerktuig te zien was in de diverse etalages. De hoofdprijs' zal een prettige verrassing vormen. De verga dering, die zeer geanimeerd verliep werd, wegens afwezigheid van de heer Pik, geleid door de heer Van Westen. Bij hem was de leiding in goede han den. Rode Kruis avond Gisteravond is in het Slot Ostende de instructieavond gehouden voor die genen, die zich opgegeven hebben om deel te nemen aan de komende cam pagne. Zoals de secretaris voor Zee land, de heer Korstanje uit Middel burg, mededeelde heeft de ramp de hulpposten in het gehele land prac- tisch leeg gezogen en deze moesten nu weer van materiaal voorzien worden. Daartoe wordt ook in Goes actie ge voerd. Op 21 Mei a.s. wordt een Rode Kruis Bazar geopend waar ondermeer een stand zal zijn van het Welfare- werk, het werk dus dat Rode Kruispa- tiënten zelf hebben gemaakt en dat verkocht zal worden voor het goede doel. Bij de aanvang van deze bijeen komst werd door zes Rodekruisleden een toneelstuk opgevoerd dat een aar dige propaganda vormde. Aan het slot van de bijeenkomst werden aan de le den, die deelnemen aan de inzameling, de lijsten verstrekt, waarop men straks vele goede gaven hoopt te kunnen ver melden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek bedraagt thans 4775 stuks, waaronder 530 nieuwe werken. Dit is gisteravond meegedeeld op de algemene ledenvergadering. Van het aantal uitgeleende boeken was 75% romans en 25% studieboeken. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. jl. 1045. In het afgelopen jaar, zo vertelde de directrice Mej. Louwerse werden aan de leeszaal 3359 bezoeken ge bracht De jaarrekening sloot met een batig saldo van 667.68. Gemeente-avond Geref. Kerk. De gemeente-avond van de Geref. kerk te Goes waar de plannen bespro ken zullen worden tot de bouw van een nieuwe kerk in Bouwplan Oost, wordt, in tegenstelling met hetgeen eerder werd medegedeeld, niet hedenavond gehouden, doch Dinsdag 25 Mei a.s. om 7.30 uur. Nachtelijke onruststoker. De woonwagenbewoner H. M., zon der vaste woon- of verblijfplaats, had een dezer dagen enkele café's bezocht. De politie trof hem om half twaalf 's avonds aan op de Appelmarkt, waar hij met een bierflesje in de rechter hand in een heftige woordenwisseling met twee andere personen was gewik keld, dreigende gebaren met genoemd flesje makend. Zijn fiets had hij op straat gedeponeerd. Toen de politie hem sommeerde zijn fiets mede te ne men en zich te verwijderen keerde hij zich tot de agenten, waarna deze hem in de kraag grepen om hem naar het politiebureau te brengen. M. verzette zich hevig en in de Paternosterstraat kwam het drietal op de grond terecht juist toen een auto naderde. De be stuurder wist echter nog juist bijtijds te stoppen. M. werd toen het politie bureau ingewerkt, waar hij in de cel zijn roes heeft uitgeslapen. Nadat pro cesverbaal tegen hem was opgemaakt wegens dronkenschap en verzet tegen de politie kon hij zijns weegs gaan. AXEL Mishandeling. Toen mevr. S. O., wo nende in uitbreiding W., zag, dat haar bu rin L. F. D. haar hond afschuwelijk af ranselde, maakte zij zich driftig en mis handelde op haar beurt de dierenbeule. Nu wachten zij samen af welke klappen de meeste waarde hebben, want Her mandad kwam er achter! BRU1N1SSE Extra dienst. Woensdagavond hoopt in de Oud Geref. kerk voor te gaan ds Joh. v. d. Poel uit Giessendam. Wedvlucht. Met 56 duiven nam de P.V. ,De Bruse Trekker" deel aan het con cours vanuit Quievrain. De uitslag was: C. Bal, Sirjansland 1, 2, 4 en 7; J. Nieu- wersteeg 3 en 5; J. Folmer 6 en 10; A. J. IJzelenberg 8; T. M. Dalebout 9. s-GRAVENPOLDER Raadsagenda. Op Woensdag 19 Mei a.s. om 8 uur n.m., zal de raad in vergade ring bijeenkomen. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor: aankoop van enkele percelen grond in uitbrei dingsplan, wijziging begroting 1953 en 1954, crediet voor verandering hangin- stallatie van torenklok, onderhandse aanbesteding aanleg Bakkersstraat, sub sidieverzoek gymn. vereniging. KAMPERLAND Poldervergadering. In café Nimrod werd een vergadering gehouden door de ingelanden van de Onrustpolder onder leiding van de heer J. C. van Langeraad, welke in zijn inleiding de overleden voorzitter, wijlen de heer J. I. Karelse, herdacht. In zijn plaats werd herkozen de heer J. C. van Langeraad en tot ge zworene de heer Jac. Dieleman. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor de akte A kleuteronderwijs (practisch gedeelte) mej. E. Goudswaard. KORTGENE Wedvlucht P.V. „De Blauwe Doffer", De P.V. „De Blauwe Doffer" nam Zater dag 15 Mei met 53 duiven deel aan een wedvlucht vauit Chimay over een af stand v. 171 km. De uitslag was als volgt: 1, 5, 8 en 9 I. G. Oele; 2. J. Platschorre; 3 en 4 De Fouw-van Boven; 6 en 7 J. S. Versprille; 10 G. Eikenhout. Snelste duif 908 m per minuut. OOSTKAPELLE Opbrengst Collecte. De collecte voor de Stichting 19401945 heeft alhier f 208.- opgebracht. OVEZANDE Collecte. De Simavi-collecte heeft f 44.65 opgebracht. ST. LAURENS Ouderavond Chr. School. In de Chr. School werd onder leiding van ds C. Boon" de jaarlijkse Ouderavond gehouden. Het Hoofd der School de heer G. F. Weeda, hield een referaat over: „Moei lijke kinderen" waarop bespreking volg de. De talrijke aanwezige ouders en be langstellenden bewonderden het werk van de leerlingen. Voorts werden er nog enkele mededelingen gedaan over het te maken schoolreisje. ST. MAARTENSDIJK Bekeuring. Tegen C. P. is proces-ver- baal opgemaakt wegens aanranding der eerbaarheid. Burg. Stand. Geboren: Jan C., z.v. P. J. Hendrikse en A. J. Steketee; Jan W„ z.v. A. L. Polderman en J. Scherpenisse; Adriana P., d.v. C. P. op den Brouw en C. J. Vroegop; Rachel A., d.v. J. C. van Poortvliet en A. J. Langejan. Gehuwd: G. P. Kaat ,23 j. te Poortvliet en N. van Zetten, 23 j.; A. A. den Engels man, 23 j. en M. Boogert, 20 j.; A, M. Gaakeer, 23 j. te Sint Annaland en H. C. Mol, 20 j.; K. M. van Dijke, 21 j. en H. C. IJsseldijk, 22 j.; M. L. Pleune, 20 j. te Scherpenisse en C. den Engelsman, 18 j.; A. van Driel, 22 j. te Sint Annaland en W. N. Heijboer, 21 j. f Overleden: M. I. Hage, 75 j„ e.v. D. Vermaas; A. Priem, 88 j. te Steenbergen. WESTKAPELLE Per motorboot de wereld rond. West- kapelle heeft bezoek gehad van 4 jonge Duitse avonturiers, die met hun motor bootje „de Zeehond" bij 't „Grote Hoofd" arriveerden en aangezien de benzine op was enkele dagen te gast zijn gebleven. De jongelui zijn 2 Mei j.l. uit Düsseldorf vertrokken, en van plan op deze manier de wereld rond te reizen en niet eerder dan over 2 jaar terug te gaan. Nadat hun papieren in orde bevonden werden, is hun van gemeentewege brandstof ver strekt, en hebben zij Zaterdag in de loop van de dag, weer het ruime sop gekozen, in de richting België. VEEMARKT. ROTTERDAM, 17 Mei. Aanvoer in to taal 2881. Vette koeien en ossen 2015; Varkens 866. Vette koeien 2.80—3.00, 2.60—2.80, 2.10— 2.50; Varkens (lev. gew.) 1.90, 1.88, 184. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 17 Mei. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe; witte - prima kwaliteit voor de vlakmolenaars tot 28.30; rode - op vocht- conditie tot 28.20. Voedergranen - prijshoudend. Zomer- gerst - maalkwaliteit 2223; Overigens 2324.25, grove geschoonde daarboven; Haver - kalm - 24.2525.25, extra blanke daarboven; Rogge 20.5021.75. Peulvruchten: Groene erwten - kalm - 4058; Schokkers - prijshoudend 70110; Bruine bonen - iets beter - 82105. AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 17 Mei. Klei aardappe len 35 mm opwaarts; Bintjes 2122; Al pha's 18; Bevelanders 21; Furore 2021. Zand aardappelen; Voran 910; Wilpo 10—11; IJsselster 11.50—12. Voeraardappelen f 4.prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. BERGEN OP ZOOM, 17 Mei. Ra dijs 5'A8; spinazie 8—15; sla 720; prei 3654; rabarber 413; bloemkool AA 59—67; idem A 4156; idem B 28 WOLPHAARTSDIJK Gereedschappen. Op de hofstede van de heer Koert zijn vorige week namens de Stichting voor de Landbouw 200 ge reedschapspakketten aan gedupeerden uitgereikt. 37; idem C 1526; bospeen 4144. Aardbeien per ons 1431. Aspergeveiling. Aanvoer 26.500 kg. AA I 1.63; AA II 1.60; AA III 1.40; A I 1.64; A II 1.60; A III 1.45; B I 1.51; B II 1.40; B III 1.01; C I 1.10; C II 0.60; C III 0.65; D I 0.32; D II 0.37 D III 0.15; E stek 0.65. GOES, 17 Mei. Bloemkool A I 47—96, A II 45—51, B I 34—36, C I 20—24, afw. 14—45; Kropsla A I 15—20, A II 15—17, B I 712; afw. 613; Aardbeien 8.50 per 100 st.;Radijs 6; Ramenas 68 per 100 bos; Spinazie 923; Rabarber 1113; Prei 2427; Aardappelen 19; Aardbeien 200230, afw. 150 per 100 kg. KAPELLE, 17 Mei. Aardbeien 60 ct per doos; Ramenas 68; Rabarber 910; Radijs 6X7; Aardappelen 15 18; Kropsla 13; Bloemkool 5269. MIDDELBURG, 17 Mei. Aardap pelen: Yselster gr 15; Koopmans Blau we gr 14. Fruit: Aardbeien per doos 5884; Bramley's Seedling K 38; Kas- tomaten per stuk 614; Jonathan K 5558. Groenten: Spinazie 817; Ramenas per bos 610; Postelein 27 38; Glaskomkommers A 50, B 41, O 28; Rabarber 69; Radijs 611; Prei 1531; Bospeen 4866; Nieuwe Aard appelen 8596; Uien 68; Sla A 6 12, B 58; Kasbloemkool A 4781, B 48—55, C 21—38, D 10—14; Sla per kg 1620; Bosselderie 1822; Andijvie 57 63; Boskroten 2540; Peulen 164; Asperges 117117. Heden werden de eerste Peulen aan gevoerd 'door dhr S. van Gurp te Le- wedorp. VEERE, 17 Mei. 1248 exp. garn. 105—146; 186 schar 36—44; 186 bot 25 —47; 54 tong 64—152; 500 rog 31—'70} 5 griet 99147; 4 vis 8990. <A?S> <&=B> <S&§> O <3s*é> Vrijdag 21 Mei 1954 f hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en (f Grootouders M. BOM 1> en M. BOM-GLAS, hun 45-jarige Echtver- eniging te herdenken. Dat ze nog iang ge- 5 spaard mogen blijvén is de wens van hun W Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. a Kapelle, Ooststraat 11. X Otf© <as=5> <S^> Heden overleed, na een droevig ongeval, geheel onverwachts, zacht en kalm, onze zeer geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer PIETER CORNELIS KOOPMAN, Echtgenote van Jozina Maria Bijl, in de ouderdom van bijna 68 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenote, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen: Wed. P. C. KOOPMAN BIJL. J. P. KOOPMAN. G. G. KOOPMAN- PONSE. B. C. VAN GORSEL- KOOPMAN. S. C. VAN GORSEL. C. M. OUDESLUIJS- KOOPMAN. J. C. OUDESLUIJS. P. M. KOOPMAN. J. J. KOOPMAN- PRIEM. J. L. KOOPMAN. W. KOOPMAN- QUAAK. M. KOOPMAN. J. KOOPMAN-WITTE. St. Maartensdijk, 16 Mei 1954. Achter Bos D 44. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op Don derdag 20 Mei a.s., om 2 uur te St.-Maartens- dijk. Voor de vele blijken van deelneming, betoond na het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JAN DOBBELAAR, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: W. C. VOLKERS DOBBELAAR. A. VOLKERS. Middelburg, Mei 1954. Arnestein, Kleverskerkseweg 10. Voor de vele blijken van oelangstelling en medeleven, betoond na het overlijden van onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader, de heer L. M. WISSE, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: Fam. KRIEKAARD. Fam. WISSE— VAN NOORDEN. Notaris J. L. VERHAGEN te Vlissingen zal op Woensdag 26 Mei 1954 te 20 uur ('s avonds 8 uur) in het Concertgebouw aan de Emmastraat no. 10 te Vlissingen, in het openbaar verkopen: de navolgende ONROERENDE GOEDEREN te Vlissingen. 1. Het KANTOORGEBOUW met afzonderlijke boven woning en grote garage met erf en industrieter rein, aan de Koningsweg no. 51, groot circa 14 a. 60 c.a. Huuropbrengst f 1600. Lasten f 131.— 2. Het HUIS en erf met bovenwoning aan de Hen drikstraat 6, groot 2 a. 30 c.a. Huuropbrengst ƒ468. Lasten ƒ77.—. 3. Het DUBBEL-WOON- HUIS met afz. opgang en erf aan de Molenstraat 3, groot 3 a. 80 c.a. Huuropbrengst 596.40. Lasten 100.55. 4. Het DUBBEL-WOON- HUIS met erf aan de Nieuwstraat 56, groot 1 a. 55 c.a. Huuropbrengst 572. Lasten 106. 5. Het EENGEZINSWOON- HUIS met erf aan de Marinestraat 5, groot 61 Centiaren. Huuropbrengst ƒ238. Lasten ƒ33.44. 6. Het DUBBEL-WOON- HUfS met erf aan het Groenewöud 15, groot 1 a. 8 c.a. Huuropbrengst ƒ468. Lasten 68.30. Breder bij biljetten om schreven. Aanvaarding en betaling 16 Juni 1954; lasten van 16 Juni 1954 af voor rekening van kopers. Bezichtiging 25 en 26 Mei a.s., van 912 en 25 uur, op vertoon van toegangs bewijs, met nadere inlich tingen verkrijgbaar ten kan tore van voornoemde Nota ris, Badhuisstraat 105 te Vlissingen (tel. K 1184-485 en 2295). Hebt U goed geslapen? NEEN? Proheer het dan eens met een (ZOMER- EN WINTERKANT) 15 jaar garantie op verend binnenwerk. ALS EXTRA RECLAME: EEN DEKEN CADEAU gciiTXASÏ- HOEK UHDEBMH BFRGfM QP tOOH. Notaris J. L. VERHAGEN te Vlissingen zal op Woensdag 26 Mei 1954 te 14.30 uur (n.m. 2.30 uur), in het café „Internationaal" van de heer A. S. Helm- strijd aan de Domburgse- weg no. 16 te Oostkapelle, in het openbaar verkopen: Het LANDHUIS met schuur, erf en aohtergelegen per ceel tuinland met opstal len aan de Domburgse- weg 41 te Oostkapelle, groot 48 a. 75 c.a. In gebruik bij de heer A. Don. Lasten ƒ70. per jaar. Te veilen in twee perce len en combinatie. Breder bij biljetten om schreven. Aanvaarding en betaling 16 Juni 1954; lasten van 16 Juni 1954 af voor rekening van koper. Bezichtiging 18, 21 en 25 Mei a.s., van 9—12 en 25 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van voornoemde Nota ris, Badhuisstraat 105 te Vlissingen (tel. K 1184-485 en 2295). Officiële publicatie Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Goes brengt ingevolge artikel 10 van de Wederopbouwwet ter open bare kennis, dat vanaf 19 Mei 1954 gedurende 3 we ken ter gemeentesecretarie, le Afd., des voormiddags van 912 uur, voor een ieder t er inzage ligt een plan tot onteigening van bij het Kleuteronderwijs. Aanmelding van nieuwe leerlingen, mondeling of schriftelijk, vóór 15 Juni a.s. Voor de cursus aan d« Rijkskweekschool, L. Noord straat 29 bij de Directeur A. de Jonge. Voor de cursus aan de Christelijke Kweekschool, Heerengracht 52 bij de Di recteur J. A. v. Bennekom. Meisjes met U.L.O.-diploma kunnen na overleg in de 2e klasse worden geplaatst. Bezitsters van het A-diplo ma kunnen zich opgeven voor de cursus die opleidt voor het diploma B. (Diplo ma voor hoofd.) Voor al Uw familieberich ten het aangewezen^ adres: „Zeeuwsch Dagblad" gronden in bouwplan Oost dezer gemeente, teneinde te Komen tot gedeeltelijke uit voering van de bij raads besluiten van 17 Maart 1948, no. 12, en 3 Februari 1950, no. 16, respectievelijk goed gekeurd bjj de besluiten van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 6 Augustus 1948, no. 1063/231 en 12 Ja nuari 1951, no. 680/223, 3e Afd., vastgestelde herzienin gen van het „Uitbreidings plan 1942". Goes, 18 Mei 1954.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5