Hel &pcr! alaliSiclicrJ yjactö &&1'" MiniatuurWalcheren is in opbouw Reusachtige hulp voor alle huisvrouwen éérst 'n King's Cross Op het Molenwater te Middelburg verrijst een eiland. HET BEREIKEN VAN TOPPRESTATIES V. Concours standwerkers te Middelburg Ds G. P* Lam deed intrede te Poortvliet De sigaret met het grootste aantal vaste rokers Brand in Diesel leverde vertraging Drie-eilanden-puzzle. Geen fantasiemaar werkelijkheid Dinsdag 18 Mei 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 „Een noodzakelijk kwaad", zegt dr A. G. Ai. Carlier Het Nederlandse volk Is in feite A-sportief. Niet in de zin, dat het niet sportief zou zijn in de over drachtelijke betekenis van het woord. Maar het is niet sport-minded, het staat teveel op een afstand. Bredere actieve deelneming aan sport betekent een betere basis om een gezond en krachtig sportleven op te bouwen. Dit zei drs K. Eijsdorp, gemeentelijke inspecteur van het onderwijs» in het bijzonder belast met 't toe zicht op de lichamelijke op voeding te 's-Gravenhage, tijdens het sportcongres van het Ned. Olympisch Comité, gehouden te Den Haag. „Is die betere basis een maal gevormd", zo vervolg de hij, „dan liggen sport prestaties voor de hand. De ze zijn echter slechts van be.zkenis, als ze voortvloei en uit een gezond en krach tig algemeen niveau. De grondslag voor dat niveau wordt gelegd door de licha melijke opvoeding". „De lichamelijke opvoe ding is geen training, maar moet wel de lust tot preste ren wekken." „Maar aan de inrichting en organisatie van de licha melijke opvoeding ontbreekt nog ontzaglijk veel. Er is zelfs sprake van achteruit gang. Het is daarom van het grootste belang, ook voor de sportieve ontplooiing van ons volk, dat het grote te kort wordt ingehaald", al dus drs Rijsdorp. Dr A. G. M. Carlier, do cent aan de Academie voor L.O., die hierna een inlei ding hield onderstreepte dat. Deze spreker zag de topprestaties, die men in de sport kan bereiken als een noodzakelijk kwaad om in ternationaal te kunnen mee doen en zodoende de sport te stimuleren en popularise ren. Volleybal Trainingswedstrijd Zeeuws politie-team. Donderdag 20 Mei a.s., 's middags om 1 uur, zal het Districts-kampioensteam van de Rijkspolitie in de gymnastiekzaal van het Chr. Lyceum uitkomen tegen een geselecteerd team. Deze wedstrijd is een training voor het t.z.t. te houden gewestelijk tournooi, waaraan diverse teams uit Zuid-Holland en dat uit on ze provincie zullen deelne men. Het Zeeuwse team be staat uit de heren J. Baren- drecht, J. Bruijnooge, P. J. de Kam, J. Kloosterman, F. v. Raaijen, A. Speelziek en J. de Waard. Dat menig oefenaar van individuele sporten terug schrikt voor bereikte re cords achtte hij mogelijk, doch tevens een gevolg van het geringe aantal sportter reinen en haar ongelukkige ligging, liefst buiten de be bouwde kom en haar ge brekkige accomodatie, waar door het verlies aan tijd voor velen de trainingslust sterk doet verminderen. W am Jdsporl Veertiende tocht op Schouwen. Vorig jaar kon de tradi tionele wandeltocht op Schouwen vanzelfsprekend geen doorgang vinden, maar Zaterdag wordt deze tocht voor de veertiende maal ge houden. De deelnemers ver trekken 's middags om twee uur van Hotel Concordia te Zierikzee voor een tocht van 25 km., die, evenals vorige jaren, voor zo ver mogelijk over goede wandelwegen voert. Iedere deelnemer, die de tocht binnen de gestelde tijd volbrengt, krijgt een diplo ma. Waren zij voor de eer ste maal van de partij, dan krijgen zij ook een herinne- ringskruis. Zij, die reeds in het bezit van een kruis zijn, krijgen een daarop aan te Ingezonden Mededeling (adv.) ^pevlspicgc 1 /n de laatste raadvergadering van de gemeente Kortgene is besloten het sportveld in zijn geheel om te ploegen. Dit besluit is allesbehalve met in stemming ontvangen door het verenigingsleven. De voetbalvereniging zou hierdoor zwaar gedupeerd worden en daar deze vereniging de laatste jaren toch al met moeilijkheden te kampen heeft, zou het wel eens de nekslag kunnen betekenen. Het is daarom begrijpelijk, dat het bestuur van de V.V. „Cortgene" zich tot het gemeentebestuur heeft gewend met het verzoek om slechts de helft van het sportterrein om te ploegen, zodat er nog één veld beschikbaar zal blijven. Als het nieuwe veld dan gereed zou zijn gekomen, zou het altijd nog het tweede veld onderhanden kunnen nemen. Men vreest echter, dat dit verzoek geen genade zal vin den bij het gemeentebestuur, en wel om de een voudige reden, dat de herstelkosten aan het terrein zullen worden vergoed, omdat het veld bij de ramp werd overstroomd. Het is inderdaad een dóód simpele reden, maar als hier slechts argumenten van financiële aard doorslaggevend zijn, dan doet het gemeentebestuur er goed aan zich nog eens te beraden, want deze zuinigheid zou de wijsheid wel eens kunnen bedriegen Korfbal Belgische clubs naar Middelburg. Op Hemelvaartsdag orga niseert de Middelburgse korfbalclub „Swift" weer haar traditionele seriewed- strijden. De belangstelling is dit jaar wel bijzonder groot: er schreven niet minder dan 71 twaalftallen in. Daaron der bevinden zich de Belgi sche ere-klassers Rivièra en Meeuwen, beide uit Ant werpen en de Belgische eerste klassers Gent en Ganda, beide uit Gent. Voorts zijn van de partij het pas naar de eerste klasse ge promoveerde Blauw Wit '51 uit Dordrecht en de Dordtse tweede klasser Regenboog. Deze laatste club zal met zes twaalftallen naar Mid delburg komen. Seriewedstrijden te Renesse. Maandag 9 Juni (Tweede Pinksterdag) organiseert de S.V. „Renesse" korfbalserie- wedstrijden te Renesse. De helft van de opbrengst zal ten goede komen aan de ge dupeerde S.D.K.B.-vereni- gingen. Chr. Kweekschool kampioen. Voor de korfbalcompetitie van de middelbare scholen te Middelburg werden de volgende wedstrijden ge speeld: Chr. H.B.S.gec. Ulo II 0—5; R.H.B.S. I—Chr Kweekschool 11; Rijks kweekschool IGymnasium I 2—1. De Chr. Kweekschool had aan dit gelijke spel precies genoeg om kampioen te worden van de afdeling A. brengen kroontje. Voor groepen met tenminste 10 deelnemers is een herinne ringsmedaille beschikbaar. Deze tocht kan dienen om te voldoen aan de wandeleis voor het H L n -diploma. Voetbal Zomeravondvoetbal. De uitslagen van de voor de Zomeravondcompetitie ge speelde wedstrijden luiden als volgt: Rayon Goes: Combinatie N.S.V.V.Z.B. 6—3; Vetera nenKeuringsdienst 32; GemeentewerkenP.T.T. 1 0; Typo'sS.C. Ford 18. Rayon Middelburg: P.G.Z. Stavast 23; Boele en van EesterenPingelaars 14; V.S.V.Olympia 10; E.M. V.V.V.Heidemij 82. Rayon Vlissingen: M.W.K. V.A.W. II 3—4; Coal II— V.A.W. III 0—1; S.B.L.V. Uiterton 2—2; V.S.T. I—G. P.C. I 1—0; Coal I—V.A.W. I 3_3; W.V.V.—P.V.S. II 3—5. Handballers contra voetballers. In het kader van de jubi leumvereniging van de Vlis- singse sportvereniging Ma rathon wordt op Woensdag 26 Mei 's avonds aan de Bosweg een bijzondere wed strijd gespeeld. Marathon en de voetbalclub Vlissingen zullen in de eerste helft handballen en na de rust voetballen. De telling van eventuele doelpunten gaat gewoon door. Een bijzonder experiment, waarvoor zeker veel belangstelling zal be staan. SafeltcnaiSs Be Fair II kampioen. Voor de promotie naar de eerste klasse speelde Goes tegen Sorry II. Het werd een duidelijke 63 zege voor Goes, dat reeds eerder met 45 had gewonnen van Spirit en daardoor naar de eerste klasse promoveerde. Spirit zal het volgende jaar in de tweede klasse moeten proberen. De beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de 3de klasse A tussen V.S.V. en Be Fair II eindigde in een 63 overwinning voor Be Fair II, dat dus kam pioen werd en promotie' wedstrijden mag spelen voor een plaatsje in de tweede klasse. In de 4de klasse beëindig de A.T.T.C. II de competitie met een nederlaag tegen Sorry IV (9—1). M.T.T.C. II bezorgde A.T.T.C. in eigen huis een 28 nederlaag. Bij de dames werd de competitie beëindigd. Kam pioen Goes III bleef onge slagen door een 37 over winning op M.T.T.C. V. M.T. T.C. IV en Spirit III deelden eerlijk (55). Opgesteld in het landelijke P.T.T.-elftal GOES, 17 Mei. Sam Jansen, lid van de voetbalvereniging Terneuzen, di« onlangs werd uitgenodigd om te Zwolle deel te nemen aan een selectie wedstrijd voor het landelijke P.T.T.- elftal, heeft daar zeer goed voldaan met het gevolg, dat hij opgesteld zal worden in het landelijke P.T.T.-elftal, dat met de Pinksterdagen enkele wed strijden gaat spelen te San Remo (Ita lië). Op Donderdag 3 Juni a.s. MIDDELBURG, 17 Mei. Het eer ste concours van standwerkers in Zee land zal op Donderdag 3 Juni a.s. om streeks het middaguur op de Markt te Middelburg worden gehouden. Er wor den 15 tot 20 standwerkers verwacht. Er komen zeker twee hoogwerkers, een aantal demonstrateurs en ook een z.g. zwemmer. Zij zullen wedijveren in de kunst van het spreken en het aan de man of de vrouw brengen van hun waren. Burgemeester Bolkestein zal het concours, waarvoor veel belang stelling wordt verwacht, openen. Er wordt een jury van vijf of zes perso nen gevormd, waarin enkele dagblad redacteuren zitting zullen hebben. Di verse prijzen zullen beschikbaar wor den gesteld. Dit concours wordt geor ganiseerd door de afdeling Middelburg van de Centrale Vereniging voor Straat-, Markt- en Rivierhandel en de sectie standwerkers van deze vereni ging- ZIERIKZEE, 17 Mei. Op 1 Juni a.s. zal de heer Jac. Berrevoets de dienst SchouwenGoeree hervatten. Twee boten zullen in de vaart gebracht worden, een te Scharendijke en de an dere in Ouddorp. Te Scharendijke komt de Alwina-Josina (voor 150 per sonen) en de „Olga" krijgt ligplaats te Ouddorp. Het ligt in de bedoeling tij dens het hoogseizoen drie maal per dag te varen, hetgeen voor het toeristen verkeer van belang geacht kan wor den. Ingezonden Mededeling (adv.) Met twee kleine kinderen is er altijd wat, dus ik met Castella Parels aan de slag. Nu, dat waren zeker geen parels voor de zwijnen. Het resultaat is enorm. Ik vind het pertinent beter dan alles wat er be staat. Umoogt het gerust in de krant ^dsjiesparing U vliegt nu door de Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk s-huim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Éénmaal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige zetten: 't goed wordt mooier dan als het nieuw is. Deze wonderbaarlijke vinding is 'n reus achtige hulp voor alle huisvrouwen. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten. die zij bereiken met Castella U vliegt nu door de u)as heen! was heen. En U staat versteld van de blankheid, de hel derheid en de zacht heid van alle goed, dat U behandelt met dit wonderwasmid- del. Bovendien vindt U in Castella Parels (47 ct.) een uiterst veilig wasmiddel, waaraan U alle tex- tielweefsels met een gerust hart kunt toevertrouwen. Volg de beste raad, die vaoi,cua tucvci nuuwcii, V Uig UC UtbLfci raa Parels, het wasmiddel van de nieuwe U ooit werd gegeven: haal nog tijd. daag Castella Parels in huis! POORTVLIET, 17 Mei. Na vijf en een half jaar heeft de Ned. Herv. Ge meente te Poortvliet weer een eigen herder en leraar gekregen in de per soon van ds C. J. P. Lam, die, na in de morgendienst door ds de Bruijn te zijn bevestigd, des middags in een stampvolle kerk zijn intrede deed. Ds Lam sprak n.a.v. Joh. 1 vers 36b: „Zie het Lam Gods" Na zijn predikatie richtte hij zich tot ds de Bruijn en bracht hem dank even als de consulent ds Van Dijk van Sint Annaland. Vervolgens richtte hij het woord tot de kerkeraad, de kerkvoog dij, de koster en de organist, tot het college van B. en W., tot het onder wijzend personeel en tot de jeugd. Wat de laatstgenoemden betreft hoopte hij, dat het verenigingsleven weer mag gaan bloeien. Na een woord tot de af gevaardigden van de Geref. vereniging „Voetius", sprak hij tenslotte zijn ou ders en familieleden en de gemeente toe. Ds W. Veder overleden Te Axel is op 71 jarige leeftijd over leden ds W. Veder, die tal van jaren het Woord heeft gediend in de Geref. kerken. Hij werd in 1882 te Abcoude geboren, waar zijn vader predikant was. Na een studie aan de Gem. Uni versiteit te Amsterdam, studeerde hij theologie aan de V.U. In 1907 aan vaardde hij het ambt te Breukelen en stond vervolgens te Zwolle, Bunscho ten, Spakenburg, Gouda, Waddinxveen en Utrecht, waar hij in 1936 buiten het ambt geraakte. Ds Veder was een kleinzoon van de bekende Utrechtse hoogleraar Prof. dr J. J. van Ooster zee. Geref. Kerken Beroepen te Leerdam (2e maal) J. L. R. Riphagen te 's Gravenmoer die het beroep heeft aangenomen. Te Middel- stum (2e pred. pi.) J. A. v. d. Peppel te Hijken (Dr.), te Wilnis P. A. Bohl- meijer ,cand. te Bussum. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Roosenburg: G. Mulder, cand. te Kampen. Evang. Luth. kerken Aangenomen naar Bodegraven: W. F. ten Rouwelaar te Nijmegen. Als de ene partij op de andere volgt, moet er zo nu en dan even uitgeblazen worden. Daar hoort een sigaret bij. En omdat King's Cross zo'n werkelijk goede Virginia is. hoort men ook dan meer en meer: Wacht even eerst GOES, 17 Mei. Toen vanavond de trein, die om 19.45 u. uit Goes naar Roosendaal moest vertrekken, wilde wegrijden, ontdekte men brand in een der motoren van het treinstel. Onmid dellijk werd de hulp ingeroepen van de stationsbrandweer, die binnen en kele ogenblikken de slang op de brandkraan had bevestigd en water kon geven. De wagenvoerder spoot door de uitlaat bovenop de motorwa gen vele liters water in de motor, waardoor het vuur kon worden ge doofd. Met een half uur vertraging kon de trein zijn weg vervolgen. Daar men de trein naar Vlissingen, die om 19.55 u. in Goes moest arriveren, voor de overweg bij de Kloetingseweg had laten wachten tot de trein naar Roo sendaal vertrokken was, liep ook deze trein aanzienlijke vertraging op. Goese verkoop-actie met GOES, 17 Mei. De Vereniging „Handelsbelangen" 1b voornemens een grootse verkoopaetie te organiseren, welke zal staan in het teken van het Drie-eilandenplan. Deze actie, waarvoor per circulaire de medewerking van alle georganiseerde Goese middenstanders is ingeroepen, zal op Dinsdagmorgen 8 Juni beginnen en op Zaterdagavond 28 Juni eindigen. De deelnemende winke liers zullen plakpuzzles van het Drie- eilandenplan aan de klanten uitreiken. Deze puzzles zijn afgedrukt op ge perforeerde vellen, verdeeld in 50 vakjes. Bij elke gulden, die besteed wordt, wordt aan de koper een vakje verstrekt, zodat ieder, die voor f50. heeft gekocht, in staat moet worden geacht door onderlinge ruil de puzzle compleet samen te stellen. Bij het in zenden van de opgeplakte puzzle moet een slagzin van ten hoogste 25 woor den of een rijmpje van ten hoogste 4 regels worden toegevoegd. Daarin moet het Drie-eilandenplan, Goes of de Goese middenstand afzonderlijk of als een geheel tot uitdrukking komen. Het ligt in de bedoeling mits de autoriteiten toestemming verlenen het Drie-eilandenplan ter grootte van 200 M2 bij het Stadhuis op de Markt uit te beelden met een maquette, die uit bïoe—ca zal worden samengesteld. MIDDELBURG, 18 Mei. Miniatuur Walcheren is sinds Maandagmorgen in opbouw. Met het uur groeit zij op het Molenwater. Het water stroomt ai in de vesten, de havens en het kanaal. Kerken, openbare gebouwen en woningen krijgen hun plaats in de steden en de dorpen. De bomen en de struiken groeien. De spoor lijn is bijna gereed. De trein moet op 25 Juni, als de Koningin Miniatuur Walcheren komt openen, rijden en het carillon van de Lange Jan moet spelen. Dat lukt ook wel, al moet er nog heei wat werk verzet worden, voordat de burgemeesters van de 19 Waicherse gemeenten op die laatste Vrijdag in Juni hun plaatsen kunnen innemen bij hun eigen kerktorens. Iets van de omvang en het karakter van Minia tuur Walcheren is nog nooit vertoond. Madurodam is fantasie, dit is werkelijkheid. Madurodam telt tachtig objecten, Miniatuur Walcheren meer dan tweehonderd. Het wordt van 25 Juni tot 15 September iets unieks op het Molenwater! Bij Veere is de toegangsweg en bij Domburg verlaat de bezoeker het eiland. Daartussen ligt een wandelweg van 750 meter lang. Hij voert langs alle dorpen en steden en ook door het land, dat straks acht verschillende gewassen zal dragen. Miniatuur Walcheren ligt in het groen van 40.000 kleine bomen en strui ken, die al zijn geplant. Het wordt een weelde van kleuren met nog eens strui ken, die al zijn geplant. Het wordt een weelde van kleuren met nog eens 50.000 bloempjes en 17.000 rotsplantjes. De man teling tussen Oostkapelle en Domburg is al aangelegd, de duinen zijn opgewor pen. Experts van -de Polder Walcheren vertelden hoe het moest. Ook hoe de dij ken met hun glooiingen - stukjes lei op bitumen, en paalhoofdjes bij honderd tallen - gemaakt moesten worden. HET FUNDAMENT. Vorige week kwam het grondwerk klaar. Het fundament van Miniatuur Walcheren lag er. Met de werkelijkheid is er één verschil: er hoeft niet meer ge graven te worden voor het leggen van kabels. Want dat is eerst gebeurd. En er zit heel wat In de grond! Kilometers ka bel voor de verlichting en voor het ge luid. Evenals lange buizen voor de wa terleiding. Die verlichting is erg belangrijk. Want straks zullen 's avonds duizenden lichtjes gaan branden in de miniatuur huizen, achter échte ramen en échte gordijnen. Er zal ook een geluidsinstallatie zijn. Maar het wordt persé geen lawaaierig gedoe! Het geluid komt van de grond. On geveer 20 luidsprekers komen er te staan, verspreid over het terrein. Maar geen mens zal ze zien, want ze komen in aar dige miniatuur-huisjes, die een onderdeel van het geheel vormen. Waterleiding is ook nodig. Voor de verversing van ha vens, kanaal en vesten. En voor de be sproeiing van de bomen, de planten en de gewassen, als het lang droog zou zijn. REGEN DEERT NIET. En als het nu eens regent? Dat zal voor de bezoekers (en voor de kas!) erg vervelend zijn, maar voor de ge bouwen niet. Die kunnen elke weers gesteldheid doorstaan. Proeven hebben dat bewezen. Maar het beste bewijs is dat van een proefgebouwtje, een huis van een Middelburgse dokter, dat iede re avond naar de dorpen werd meege nomen om de knutselaars te laten zien hoe het moest. In de rampnacht vorig jaar stond het in een auto in Veere. Alles kwam diep in het zeewater te staan. De auto liet het afweten, maar het huis moest alleen wat worden al- gepoetst. Elk miniatuur-gebouw kan de grootste regenbuien verwerken, omdat er échte goten met goed functionnerende afvoer- leidingen zijn. Miniatuur Walcheren - één op twintig - is de natuurgetrouwe weergave van het grote Walcheren. Zowel wat de ruimte lijke indeling als wat de bouwwerken betreft. Die indeling: de kreken bij Ram- mekens en Veere en Westkapelle ont breken niet. Die bouwwerken: natuurlijk komen op het Molenwater niet alle hui zen. Maar wél al hetgeen het karakteris tieke van de gemeenten uitmaakt. Mid delburg heeft er zijn stadhuis, Abdij met kerken en Lange Jan, zijn bolwerken en nog veel meer. Vlissingen komt er met zijn kranen en de 714 meter lange „Kungsholm" 's avonds verlicht - in een speciaal diep uitgegraven havengedeelte. „Ter Hooge" wordt prachtig, „West- hove" doet er niet voor onder. De ruïne van Hoogelande staat er al: dit is de eni ge miniatuur in steen. Maar laten we op houden met détails: het één is al mooier dan het ander en het is ondoenlijk twee honderd objecten te gaan beschrijven. Dan zou ook die fotowinkel genoemd moeten worden met miniatuur-foto's van nauwelijks een centimeter in het vier kant in de étalages! DE KLEUR. De kleur van de miniatuur-huizen is volledig in 'overeenstemming met de werkelijkheid. Of het nu verweerde bak steen dan wel dakpannen of leien zijn. Degenen, die ze moesten schilderen, rust ten niet voordat zij de goede kleur had den gevonden. En de échte schilders von den het wel eens verdrietig, dat zij zand door hun verf - in strijd met één der eerste schildersprincipes - moesten doen om de doffe kleur van een eeuwenoud bouwwerk te krijgen. Miniatuur Walcheren heeft (schrik niet) ruim 500.000 dakpannen. Leien zijn daar nog niet eens bij. En al die dakpan nen moesten stuk voor stuk worden vast gelijmd. Het aantal stenen is ontelbaar. Zfl werden met de kraspen op de mu ren getrokken. Het werd een ljjn, die beginnend op het Molenwater, vlak bij Breda zou eindigen. Dat is dus nogal wat Laten wij nog maar een paar cijfers noe men. In totaal is rond 2500 vierkante me ter board gebruikt en aan de vervaardi ging van Miniatuur Walcheren zijn 90.000 werkuren besteed. Ongeveer 150 mensen hebben er anderhalf jaar aan gewerkt. De Veerse dom weegt 1 ton. Voor de wandelweg is 100 ton bitumen nódig. Als het geheel niet door geestdriftige men sen in hun vrije tijd zou zijn gemaakt, dan zou Miniatuur Walcheren zes tot ze ven ton hebben gekost. Nog op enkele onderdelen moet de bij zondere aandacht vallen. Dat is eerst de trein. Die is zeven meter lang en door enthousiaste spoorwegmensen vervaar digd. Die trein rijdt over een viaduct naar Middelburg, onderbreekt daar de reis en gaat dan door naar Vlissingen. Daar keert de trein weer terug. En dat alles zal gebeuren volgens de officiële dienstregeling, die deze zomer zal gelden! Dan is er de vuurtoren van West kapelle. Natuurlijk zal de verlichting 's avonds branden. De stralenbundels zullen volgens de werkelijke tijdschaal over Walcheren zwaaien! De Lange Jan krijgt een echt. minia tuur-carillon. Het is in Heiligerlee ge maakt. De speeltrommel komt uit Asten. Speciale kabels lopen van het carillon naar het restaurant, waar de stadsbei- aardier concerten zal geven en van waar uit het „spelen en slaan" geheel auto matisch zal worden geregeld. Het is een sprookje, maar tegelijk werkelijkheid! RESTAURANT EN CINEAC. De bezoeker van Miniatuur Walcheren zal halverwege zijn tocht kunnen onder breken in het restaurant, dat de naam „Don Suisse" zal dragen. In die naam ligt opgesloten de dank aan Zwitserland voor de hulp, die na de oorlog werd ver leend. „Don Suisse" heeft tot voor kort dienst gedaan als noodgemeentehnis van Westkapelle. De vroegere centrale keuken, die aan de andere kant van het Molenwater staat, wordt ingericht als cineac. Door lopend zullen daar zo'n 80 mensen in de gelegenheid zijn films over'Walcheren te zien en vooral da film, die van het ko ninklijk bezoek op 25 Juni a.s. zal wor den opgenomen. 222m

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2