van het bedrijfsleven. RANG DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q Chcfarine4 Besprekingen over Azië- Verdrag te Singapore* Ncd. delegatie voor con ferentie met de West Laos verwacht inval van Vietminh. Toch maar praten? Loonvorming is allereerst een zaak Het jaar 1953Rustige ontwikkeling en veel werkgelegenheid. 4-voudigeInderdaad vmI betere werking 4 doet wo De strijdkrachten van Rusland HC2 Collectieve veiligheid Aartsbisschop maakt bezwaar tegen vliegende engeltjes* ondanks Geneve. V Vluchtelingen- minister v Woensdag 12 Mei 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Onder {Sc loiipC Verslag Verbond Prot. Chr. Werkgevers Ingezonden Mededeling (Adv.) Binnen niet al te lange tijd zullen tussen Nederland en Indonesië bespre- kingen gevoerd worden over ophef- j fing van de Unie, die formeel nog deze twee landen met elkaar verbindt. In Indonesië bestaat n.l. het verlangen om met Nederland geen andere be trekkingen meer te onderhouden, dan tussen twee onafhankelijke landen ge bruikelijk is. Geen gezamenlijke ver bondenheid dus meer door de Kroon j der Oranjes, geen Hoge Commissaris sen meer over en weer maar slechts I gezanten, eventueel ambassadeurs. En vooral geen bijzondere voorrechten meer voor de Nederlanders die nog in j Indonesië vertoeven noch voor het Ne derlandse kapitaal, dat nog altijd een aanzienlijk deel uitmaakt van de to taal-investeringen in Indonesië. Waarom Soekarno en de zijnen die DEN HAAG, 11 Mei. Het jaar 1953 vertoonde een beeld van rustige ontwik keling en een hoog peil van werkgelegenheid. In het algemeen kenmerkten be paalde internationale markten zich door het intreden van een zekere verzadiging* Hiermee hangt samen de grotere concurrentie op de wereldmarkten en de meer dere aandacht, welke besteed wordt aan de exportmogelijkheden. Symptomatisch voor de gunstige ontwikkeling is het verloop van de gulden-koers in New York en in Zuerich. Deze gunstige ontwikkeling is het gevolg van de aanhoudende po sitieve stand van onze betalingsbalans. Aldus wordt geschreven in het jaarverslag 1953 van het Verhond van Protestants Christelijke Werkgevers in Nederland. De belangrijkste gebeurtenis in de ver slagperiode op het terrein van de sociale verzekering wordt genoemd de volledige doorwerking van de organisatiewet sociale verzekering. Hierdoor kwam, aldus het Opheffing willen? Och, waarschijnlijk verslag, een einde aan het dualistisch kan men niet één werkelijk steekhou- karakter van de uitvoering der sociale t I verzekering, dend argument aanvoeren. Integen- Nu de werkloosheidswet ruim lü jaar deel: het definitief verbreken van alle werkt, kan men zich reeds beter een oor banden kan voor Indonesië alleen I deel vormen over haar betekenis maar nóg meer nadeel brengen, omdat vooral over de met haar toepassing sa- -f.T -j menhangende moeilijkheden. Juist deze dan ook het weimge, dat (wet leent zich gemakkelijker voor mis- nog voor dit land, dat nog altijd de I bruik, zowel door de werkgever als door liefde van zo velen heeft, doen kan, de arbeider, ongedaan zal moeten blijven. Nog al tijd doen vele Nederlandse artsen, ver pleegsters, onderwijzers, enz. wat zij maar kunnen om de nood der bevol king te verlichten zal deze zen dingsactiviteit ook moeten verdwij- Is het voor de werkgever zeer wél mo gelijk zijn bedrijfsrisico, via de werkloos heidswet af te wentelen op zijn bedrijfs tak, voor de arbeider is het zeker niet moeilijk om zich naast een uitkering uit deze wet nog andere inkomsten te ver schaffen door bet verrichten van moei lijk te controleren werkzaamheden. Bei- nen? Nog altijd draagt goed beheerd misbruiken zuilen, behalve door zelf- Nederlands kapitaal zeer aanzienlijk discipline, moeten worden bestreden bin- bjj tot de welvaart van de bevolking, de kring van de bedrijfstak zelf. alle ondeskundige maatregelen van de Het gesignaleerde misbruik van de Indonesische regering ten spijt. Waar- werkgever zal kunnen worden tegenge- gaan door het nauwkeurig omschreven om men dan toch alle banden wil ver breken? Beschouw het als de idee-fixe van een kind, dat zo graag nog een uurtje wil opblijven hoewel het op is van de slaap en maar dreint en dreint om zjjn zin te krijgenHet gaat alleen maar om het doordrijven van de eigen zin met een volkomen voor bijgaan van de daaraan verbonden na delen. En als stokpaardje dient dan Nieuw-Guinea. Hieruit put men het bewijs voor de „koloniale machtswel lust'" van de Nederlanders en door dit ronde is het bedrijfsleven als geheel met al zijn schakeringen betrokken. Een ge ringe groep van onderhandelaars aan de top, waarheen de wensen en bezwaren van degenen voor wie zij optreden slechts moeizaam en in ongedifferenti eerde termen vervat doordringen, moet verantwoordelijkheid dragen voor be slissingen, welke voor de verschillende categorieën van betrokkenen een zeer gevarieerde betekenis hebben. Dit leidt in zich zelf tot een discrepantie der standpunten. De algemene loonronde past in het tijdperk van de egalisatie, doch heeft uit gediend zodra met meer economische ruimte de differentiatie haar intrede in het bedrijfsleven doet. Gekomen zal moeten worden, zo zegt het verslag verder, tot «en stelsel, waarin het zwaartepunt van de verantwoorde lijkheid voor de loonvorming van de overheid naar het bedrijfsleven wordt verlegd. De loonvorming is «en aangelegenheid, welke primair behoort tot de competen tie van ondernemer en werknemer, die deze in organisatorisch verband behande len, zonder dat de overheid daarbij het laatste woord spreekt. Dit laatste is ge rechtvaardigd alleen in uitzonderingsge vallen. Daarbij zullen binnen dit stelsel coördinatie en vrijheid op zodanige wijze moeten worden gecombineerd als de fun damentele factoren van het nationale, so ciale en economische beleid zulks ver oorloven. Op 31 December 1553 waren bij het verbond 36 organisaties van werkge vers aangesloten, Er traden in het ver slagjaar vijf nieuwe organisaties toe. Er bestaan negen regionale en plaatse lijke clubs. van het bedrijfsrisico en een verantwoord controlesysteem. Onze sociale voorzienin gen zijn een belangrijk en kostbaar goed. 't Is echter niet moeilijk zedoor misbruik impopulair te maken. Het bedrijfsleven getroost zich voor deze voorzieningen hoge kosten en het is zeker niet verant woord deze door misbruik nog verder te verhogen. LOONPOLITIEK. Ten aanzien van de voorbereiding van de loonmaatregelen per 1 Januari 1954 tengevolge van de huurverhoging, wordt in het jaarverslag opgemerkt, dat het moet worden betreurd, dat partijen heb- stokpaardje te berijden brengt men de ben nagelaten een onderzoek in te stellen verhitte gemoederen tot kookhitte! En Nederland? Och, er is niemand meer die ook nog maar enig vertrou wen heeft in de goede wil van de Uniepartner. Zelfs de meest verstokte aanhanger van de Schermerhorn-Beel- naar de juistheid van de methode, zoals deze bij de berekening van het percen tage loonsverhoging werd gevolgd, en in plaats daarvan de resultaten der voor lopige becijferingen als uitgangspunten voor de onderhandelingen over het defi nitieve percentage hebben genomen. Dit verzuim moest later zqveel mogelijk Drees politiek van na de oorlog is nu worden hersteld door de inschakeling wel van de mislukking overtuigd (al praat men er ook liever niet over!). Dat die Unie niets om het lijf heeft weet ieder. Maar toch aarzelt men om van de commissie van drie. Doch afgezien van nog andere oorza ken, welke in het verloop van zaken bij de onderhandelingen wellicht zouden zijn aan te wijzen, kan de vraag worden die band abrupt door te snijden. Ho- gesteld, of de algemene verplichte loon ronde in zich zelf geen eigenschappen bevat, welke een bevredigende realise ring belemmeren. Bij een algemene loon- rend en lezend van de wandaden die in dit mooie land bedreven worden, hoopt men als het ware op een won der, waardoor alles toch nog ten goede zal keren. Men kent terdege de feiten: een Indonesische overheid die niet bij machte is zelfs de meest elementaire begrippen van vrijheid en fatsoen te handhaven: men ziet geen kans de ge wone burger te beschermen tegen ro versbenden; men ziet geen kans de vrijheid van godsdienst te waarborgen, getuige da christenvervolgingen op enkele eilanden; men ziet geen kans de eigen burgers te beschermen tegen rechtelijke en economische willekeur laat staan dat men aan Nederlan ders die bescherming zou kunnen waarborgen, gesteld dat men dit zou willen. Bedroefd en verontwaardigd neemt de Nederlander van dit- alles kennis. En als hij dan denkt aan het stelselmatige onrecht (om van het er gerehet concentratiekampsysteem maar te zwijgen), dat aan de Ambo nezen wordt aangedaan, als hij dan hoort hoe zelfs het Wilhelmus niet meer in het openbaar mag worden ge zongen, dan komt de neiging op heel die troep maar in het eigen sop te la- DEN HAA<-_ Mei Qp de con- ten gaarkoken. Dan is elk woord aat I feren£ie Nederland-Suriname-Neder- nog met deze lieden gewisseld wordt, landse Antillen, die op Donderdag 20 Iweezösnden Mededeling (Adv.) Doordat in één tablet Chelarint „4", vier wereldberoemde genees middelen samenwerken, is de wer king veel krachtiger en helpt het ook daar, waar andere middelen falen. ir te veel! Toch maar praten? Ja! Hoe moeilijk het ook is al deze sentimentsoverwe gingen over boord te zetten nog zal men moeten trachten voor Indonesië èn voor Nederland het beste te be reiken dat nog bereikt kan worden. Niet in de „fantasie-politiek" van Schermerhorn, maar in duidelijke, ronde taaL Niet met onze belangen la ten sollen: iedere Nederlander moet staat kunnen maken op de veiligheid die zijn Nederlanderschap hem ver strekt. En als daardoor de boel moet barsten ook internationaal is nog recht te verkrijgen. Nederland mag dan een klein land geworden zijn het is altijd nog te groot om zich door lieden als thans in Indonesië aan de touwtjes trekken te laten ringeloren! Straks begint ook het gesprek aan de ronde tafel met de West. Deze men sen stellen er een eer in Nederlander te blijven. Men mag dit gerust de In donesiërs onder de neus duwen! Maar wel zal men moeten beseffen, dat deze bereidheid van de West aan Nederland verplichtingen oplegt ten aanzien van het gesprek met Indonesië: die Neder landers iti de West moeten op hun Ne- Mei te 's-Gravenhage begint, zal de minister-president, dr W. Drees, als voorzitter optreden. De Nederlandse delegatie naar deze conferentie is als volgt samengesteld: Voorzitter: de mi nister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr W. J. A. Kernkamp. Leden: de mi nister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel, de minister van Jus titie, mr L. A. Donker, de minister zon der portefeuille, mr J. M. A. H. Luns, met als plaatsvervanger mr N. S. Blom, de minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, eventueel vertegenwoordigd door de staatssecretaris van Oorlog en/ of de staatssecretaris van Marine, mr J. W. Burger, lid Tweede Kamer P.v.d.A., J. de Kadt, lid Tweede Kamer P.v.d.A., II. J. de Dreu, lid Eerste Ka mer P.v.d.A„ dr W. L. P. N. de Kort, lid Tweede Kamer K.V.P., mr G. C. J. D. Kropman, lid Eerste Kamer K.V.P., prof. mr C. P. M. Romme, lid Tweede Kamer K.V.P., dr J. Schouten, lid Tweede Kamer A.R., F. H. van de Wetering, lid Tweede Kamer CJK.U., mevrouw A. Fortanierde Wit, lid Tweede Kamer V.VJD. Algemene adviseurs; mr J. R. H. v. Schaik, minister van staat, lid van de Raad van State, prof. mr W. C. L. van der Grinten, mr W. H. van Helsdingen. BANGKOK, 11 Mei. De regering van Laos verwacht elk ogenblik een nieuwe inval van de Vietminh, nu Dien Bi-a Phoe gevallen is. De tweeduizend Laotiaanse en Fran se troepen bij Moeangkoea nabij de grens zijn echter geen partij voor de vier Vietminh-divisies. Laos moet voornamelijk op natuurlijke factoren vertrouwen. De Vietminh-divisies kun nen grote moeilijkheden ondervinden bij het oprukken door de bossen en lege rijstvelden in het regenseizoen. LONDEN, 11 Mei. De Britse minister van staat voor buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, heeft in het Britse Lagerhuis ver klaard, dat de Sowjet-marine thans de beschikking heeft over 350 onderzeeërs, vergeleken met 300 in 1951 en 215 tegen het einde van de oorlog. De helft hiervan behoort tot het grote of middelgrote oce aantype. Volgens het huidige bouwplan worden nog meer grote gebouwd. Het marinepersoneel is van 600.000 in 1951 uitgebreid tot 750.000. De Sowjet- marine is eveneens in staat tot aanzien lijke activiteit in de lucht en tot het leg gen van mijnen in zee. Bijna alle Sow- jet-jagers zijn thans straaljagers. In 1951 bedroeg het aantal straaljagers slechts 20 procent. Twee derde der lichte bom menwerpers zijn thans straalvliegtuigen. In 1951 had de Sowjet-Unie er nog geen enkele. Het personeel van de luehtmacht is volgens de minister 800.000 gebleven. Het aantal vliegtuigen is 19.000 tot 20.000 Het personeel van de luchtmacht in de „satel lieten" en Oost-Duitsland is van 50.000 in 1951 gestegen tot bijna 90.000 en het aantal vliegtuigen is bijna verdubbeld tot 2.000. De helft hiervan bestaat uit straal jagers. De Sowjet-Unie heeft 175 divisies met nog steeds ongeveer 3.200.000 man. De mechanisering en de modernisering van de uitrusting zijn echter vooruitgegaan. De Sowjet-Unie heeft thans meer dan 30.000 tanks, 20 procent meer dan in 1951. De infanteriedivisies zijn thans uitgerust met gemotoriseerde uitrustingen en hulp artillerie. De grondstrijdkrachten van de landen van het Sowjet-blok zijn sinds 1951 met 140.000 man verstrekt tot onge veer 1.210.000. Er zijn ongeveer 8 divi sies, het dubbele van het aantal in 1947. Waar zon is, is ook schaduw Waar RANG is, is ook namaak U kiest natuurlijk de zonzijde. Overtuigt U daarom, dat U de zonnige RANG ontvangt door te letten op de naam RANG die op het bescher mend omhulsel staat. petsxapawtg. pan demstê tang. Stafchefs komen bijeen. Kerken voor straf gesloten. WASHINGTON, 11 Mei. Binnen kort zullen te Singapore militaire be sprekingen op hoog plan worden gehou den, waaraan militaire vertegenwoordi gers, mogel(jk stafchefs, van v(jf landen de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Australië en Nieuw-Zeeland zullen deelnemen. Men zal spreken over de situatie in Oost-Azië. In Genève zullen regelingen voor deze besprekin gen bekend worden gemaakt. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zou men tijdens deze besprekingen willen vaststellen, welke landen zich zullen aansluiten bij het voorgestelde ver enigde anti-communistische front in Zuid-Oost-Azië en waartoe deze lan den zich willen verplichten. De militaire situatie in Indo-China en de gevolgen van nieuwe ontwikkelin- OTTAVIANG, 10 Mei. De Rooms-Katho- lieke kerken van Otta- viano in Italië zijn Zondag gesloten bij wijze van strafmaat regel van de bisschop, mgr Adolfo Binni, te gen de gelovigen. Aanleiding tot dit geval was de traditie van het eerbewijzen aan de patroon van de stad, de aartsengel Mi- chaël. Sedert onheug lijke tijden werd name lijk op 8 Mei een beeld van de aartsengel in processie uit de kathe draal door de stad ge dragen. Voor da nieu we bisschop was het echter een steen des aanstoots, dat men ge woon was tijdens de processie ook kinderen, in engelen-gewaad met vleugeltjes gestoken, aan touwen uit de ra men van gebouwen te laten vliegen. Reeds vele malen kwam het voor, dat zulke „engel tjes" van opwinding ziek werden. De bisschop had aan vankelijk, gezien de gehechtheid van het volk aan de traditie, nog toegestaan, dat er boven de eerste rust plaats van de proces sie twee engeltjes zou den „vliegen'. Men vatte dit echter als 'n volledig toegeven op, en tpen de processie de ze keer uittrok, werden overal op de daken van de gebouwen langs de orocessieroute engeltjes voor een „vlucht" In gereedheid gehouden. De aartspriester Savia- no liet de processie toen naar de kathedraal terugkeren. Onder he vige opwinding van het publiek zetten de dra gers het beeld van de aartsengel op de straat neer. Politie-jeeps kwa men er aan te pas, om al te drastische beto gingen tegen de aarts priester te voorkomen. Er kwamen g-:n vrij willigers naar voren, om het beeld naar de kathedraal terug te brengen en tenslotte werd dit door politie en geestelijken gedaan. De kathedraal en de andere kerken bleven Zondag verder ge sloten. Ingezonden Mededeling (adv.) gen zoals de val van Dien Bien Phoe op de verdediging van Zuid-Oost-Azië en het Westen van de Stille Oceaan zullen op de conferentie worden be handeld. De conferentie zal voornamelijk ge wijd zijn aan twee punten: De militaire leiders zullen spreken over de militaire aspecten verbonden aan een eventueel garanderen en uit voeren van een. regeling voor de Indo- Chinese kwestie. Bovendien zullen de maatregelen voor een collectieve beveiliging van Zuid-Oost-Azië tegen mogelijke com munistische agressie in geval te Genè ve geen oplossing voor de Indochinesa kwestie wordt gevonden besproken worden. Westelijke diplomatieke kringen te Washington zijn van mening dat een collectief beveiligingsverdrag in ellt geval noodzakelijk zal zijn of te Ge nève al dan niet overeenkomst ove# Indo-China wordt bereikt. De uitslag van de Geneefse conferen tie zal mogelijk bepalen, welke vorm da collectieve beveiEgingsovereenkorost zal aannemen en welke landen zich zullen aansluiten. derlanderschap ook trots kunnen blij ven. Daarbij past geen geef-maar-toe- houding! IER ministers van Adenauers Kabinet in Bonn hebben tot de Nazi-partij of haar orga nisaties behoord. Eén van hen is prof. dr Oberlaender, minister van het Vluchtelingenwezen, die vroe ger leider was van de S.A. Deze prof. Oberlaender nu doet steeds meer van zich spreken en dan in ongunstige zin. Dat hij lid is ge weest van de Nazi-partij, dat is in Duitsland niet eens meer iets bijzonders; dat hij een aanzienlijk aantal hoge ambtenaren op zijn de partement vervangen heeft door voormalige Nazi's, dat heeft toch gelukkig nog protesten tengevolge gehad. De Christelijke fractie in de Bondsdag heeft haar leider ver zocht hier een stokje voor te ste ken. En met reden. Deze Duitse minister is nl. politiek ietwat vreemd georiënteerd. Hjj heeft een merkwaardige voorliefde voor Oost-Europa. Op zichzelf is dat niet zo verkeerd. Maar zijn methodes zijn minder goed. Als leider van de S.A. wierp hij zich op als specialist in Rus sische zaken en trachtte hij een lei dende rol te spelen in de politiek, die de Nazi-leiders in Oost-Europa heb ben gevoerd. De S.S. overtroefde hem echter. Na de oorlog legde hij het anders aan. Zijn kans was de vluchtelingen- partij. Zodra het verbod van de bezet- ting was opgeheven om een vluchte- lingenpartij te vormen, trad hij naar voren als intellectueel leider van deze partij. De man van deze partij was echter Kraft, die eens als haveloze werkloze in Sleeswijk-Holstein tot de politieke groepering van de vluehtelin- genpartij toetrad. Zijn aanhang werd zo groot, dat hij spoedig een belang rijke positie bekleedde in de regering van Sleeswijk-Holstein. Bij de verkie zingen slaagde hij er in zijn partij een fractie in de Bondsdag te bezorgen. Prof. Oberlaender had echter ook niet stil gezeten en toen de Vluchtelin- genpartij voor het Kabinet in 1953 mi nisters kon leveren werd prof. Ober laender minister voor het Vluchtelin genwezen en Kraft minister zonder Portefeuille. Het afge'open weekeinde, is nu de ontknoping gekomen. In Bielefeld is een partijcongres gehouden en hier werd prof. Oberlaender tot partijvoor- zitte gekozen, nadat de stichter van de partij, minister Kraft, verklaard had dat hij alle partijfuncties neerlegde, omdat hij niet meer geloofde dat hij het vertrouwen van de partij genoot. Tevoren was hij nl. als voorzitter herkozen tegenover een belangrijke oppositie ten gunste van Oberlaender. De intellectuele leider had het gewon nen. Oberlaender had zijn zin gekre gen. Prof. Oberlaender kan zich nu ver der wjjden aan zijn voorliefde voor Oost-Europa. De vluchtelingen, zo heeft hij gezegd, moeten niet opgaan in de Westduitse bevolking. Zij moe ten een aparte groep vormen en zich blijven voorbereiden op een nieuwe taak, die hij voor Duitsland in Oost-Europa ziet weggelegd. Daar om moet de wil van de vluchtelingen om naar hun geboortegrond terug te keren, levend blijven. Ook moeten de vluchtelingen vertrouwd worden met de problemen van de Oosterse volken. De plannen van deze Duitse professor minister klinken nog al academisch. Maar in het verleden heeft men iets kunnen zien van de uitvoering van de plannen van de toenmalige S.A.-lei- der. Het vervelende is dat Adenauer de Vluchtelingenpartij en in het bijzonder leider Oberlaender nodig heeft voor zijn meerderheid in de Bondsdag. Dit weet Oberlaender maar al te goed en dus gaat hij maar zijn gang, bepaald nu niet werkend aan de opbouw van W. Duitsland. Het is te hopen, dat het verzoek van de Christelijke fractie om eens wat extra op prol Oberlaender toe te zien, uitwerking mag hebben. UTRECHT, 11 Mei. Met „Het Zonnehuis" te Beekbergen begon da Chr. Ver. tot verpleging van behoeftiga chronisch-zieken in 1929 haar zegen rijke werk. Thans zijn er ook Zonne huizen in Schiedam en in Doorn. Het zilveren jubileum van het „moeder huis" zal worden gevierd in een plech tige bijeenkomst met autoriteiten en afgevaardigden op Zaterdag 22 Mei in de Ned. Hervormde Kerk te Beekber gen. Na afloop hiervan recipiëert het bestuur in het Zonnehuis. ©e Radio. foenqt onó DONDERDAG 13 MEI 1954. HILVERSUM I. (402 hl) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed, en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.13 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kamerkoor en soliste. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30— 12.33 Land- en tuïnb. med. 12.3312.40 Voor de boeren, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Katholiek nws. 13.20 Alt en pia no. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.4$ Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Ka- merrauz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Instr. ens. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Ka- merork. 18.15 Vocaal ens. 18.35 „Raad huispraat". 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Voor da jeugd. 19.30 Kerk-orgelcone. 19.55 „Ga mee naar Jubo TT'. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.50 „Ik denk er zo overen U?" 22.00 Gram. 22.10 Mil. rep. 22.20 Orgelconc. 22.4$ Avondoverdenking. 23.00 Nws en SOS- ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. ,7.10 Gram. 7.15 Gym. 7,30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „Uit de schuifla". UL45 Voordr. 12.00 Twee piano's. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gevar. muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.50 Cabaret. 14.30 Fagot en klarinet. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.15 Tuihbouwpraatje. 16.30 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: „Nederland en de wereld: Indrukken uit- Turkije", 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. .18.23 Voor de jeugd. 18.40 Rep. of gram. 18.45 Lichtte muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazz- Sociëteit. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nws. 20.05 Voordr. en muz. 20.15 Omr. ork. en sol. 21.15 Interv. over reizen in België. 21.30 Lichte muz. 22.00 De Confe rentie in Genève. 22.05 Vierhandigpiano- speL 22.30 Gram. 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Idem. 16.00 Operamuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Kin derliederen. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Verz. progr. 20.30 „"Wat is dat?" 20.45 Verz. progr. 21.15 Ethnologische muz.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3