Goud-gele Virginia is 4e shag!' DEZE WERELD de loupe In vele opzichten was 1953 een goed jaar. v&n ö&q tot ö&q Jubileumbondsdag Chr.Geref. Jongelingsverenigingen. Onzekere factoren in de toekomst: conjuncturele ontwikkeling, export pakket en internationale samen werking. Arena van Genève V Moederdag Loop niet door met die hoofdpijn! Prof. J. HoviusWeest niet over-critisch tegen de jeugd. Productiviteit en voorlichting Verslag Bond van NedWerkgevers. Gunstig Over heidsbeleid £te Radio. Luchtvaartmaatschap pij in Oost~Duitsland« faetigt and Zaterdag 8 Mei 1954 ZEEUV'SCH DAGBf AO Pagina 5 Onder Vriend Nurks wandelt niet meer rond in de Haarlemmerhout ware dit wel het geval dan zou hij onge twijfeld de fiolen van zijn sarcasme uitgegoten hebben over de „Moeder dag", die tweede Zondag in Mei die hoe langer hoe meer „gevierd" wordt, niet hei minst dank zij de activiteit van de middenstand die hier terecht een aardig extraatje in ziet! En inder daad, als het alleen maar gaat om het (dank zij de kinderen min of meer ver plicht) geven van een cadeautje, dan is die moederdag grote onzin. Maar achter het geven van een (groot of klein) geschenk schuilt altijd meer: als het goed is uit zich op deze wijze een hart vol liefde en dankbaarheid jegens moeder. Dan is die dag een feestdag ter ere van moeder. Verdient, zij dat? Is het wel nodig om juist moeder eens een dag in het Jaar extra te gedenken? Vader doet toch ook wat hij kan om het huishou den zo goed mogelijk te laten lopen en de kinderen een goede opvoeding te geven? En van die vaderdag is tot nu toe maar bitter weinig terecht geko men! Waarom moederdag? Heel eenvou dig: omdat het een van de weinige ge legenheden is om moeder de eer te ge ven die haar toekomt! Moeder is im mers altijd degeen die op de achter grond blijft. Als vader veertig jaar lang zjjn baas trouw gediend heeft krijgt hij een lintje maar is er ooit aan een moeder een lintje gegeven om dat zij veertig jaar lang op voorbeel dige wijze haar huishouden heeft ver zorgd? Als vader goed zijn best doet maakt hij promotie maar moeder is op de eerste dag in het eigen huis be gonnen met kamers stoffen, eten ko ken, bedden opmaken en al zulke werkjes meer (die heus niet altijd even plezierig zijn!) en als zij veertig jaar getrouwd is, stelt zij er nóg eer in al die karweitjes zelf te doen. Ze kan van moeder tot grootmoeder pro moveren dat is alles! Menige vrouw komt in haar hart wel eens in opstand tegen deze gang van zaken. Vooral als zij weet, dat zü in het maatschappelijk leven heel wat zou kunnen presteren en zeker even zeer gevierd zou kunnen worden als nu misschien haar man gevierd wordt maar als zij een goede vrouw, een goede moeder is dan onderdrukt zij die opstandige gevoelens en zij troost zich met de toch. wel moeilijk te verwerken gedachte, dat de kroon der zelfopoffe ring de schoonste kroon is die de vrouw kan dragen! Zelfopoffering, zich zelf wegcijferen ter wille van man en kinderen die taak wordt gemakkelijker als man én kinderen blijk geven dat die moeder liefde niet vergeefs is en niet onbeant woord blijft. Daar is moederdag zo'n bij uitstek geschikte dag voor. Zet moeder maar gerust eens in het zon netje, ze verdient het! AUtEEN ECHT MET HEJ BAYER KRUIS Huldiging van pioniers. (Van onze §-redacteur). „Op, zonen van betzelfde huis, uw strijdlied aangeheven". Dit bondslied klonk gistermiddag door „Tivoli" te Utrecht, terwijl het bestuur van de Bond van Chr. Geref. Jongelingsverenigingen in Nederland het podium betrad en achter de groene tafel plaatsnam. De bondsdag, waarop het gouden jubi leum van deze organisatie werd gevierd, was begonnen. De voorzitter, ds M. W. Nieuwenhuijze van Den Haag-Centrum, verwel komde na de opening vele gasten, waaronder alle professoren van de Theolo gische School te Apeldoorn. Daarna hield bij zijn openingsrede over: „Onze jubileumroem en -roeping". Geroemd mag er worden in God, omdat de Bond in de veelbewogen halve eeuw, die voorbij ging, bleef bestaan zodat nu de steen met het Eben Haëzer kan worden opgericht. morgen", maar „in het licht van de komende dag" omdat het ook morgen Gods dag is. Deze referaten werden afgewisseld met samenzang. Ds P. op den Velde te Murmerwoude sloot de jubileumbonds dag, die door ongeveer 1500 jongeren werd bezocht. (vervolg van pag 3.). ondernemer gebeuren. Want een school is geen gelegenheid om pro paganda voor een bepaald bedrijf te maken. Maar laat een groep van bedrij ven in een bepaalde plaats eens iemand aantrekken, die in staat is op prettige en objectieve wijze iets te vertellen aan de schooljeugd over de kansen en de mogelijkheden, die het bedrijfsleven in de betrokken gemeente biedt. Daardoor kan men twee vliegen in één klap vangen: de algemene ont wikkeling van de jeugd wordt gro ter en er ontstaat belangstelling voor' de vraag, of er niet juist voor dié jongen of voor dat meisje kansen liggen. MENTALE KWESTIE. Zeeland is niet „industrie-minded' zo wordt telkens weer gezegd. „Er is veel van waar. Hoe zou het anders kunnen in een nog altijd zo bij uit stek agrarische provincie als de on ze? Maar wanneer men ervan over tuigd is, dat méér mensen (en vooral jongeren) een plaats in de industrie dienen in te nemen, dan zal men al het mogelijke moeten doen om tot meer begrip voor die industrie te komen. Het is voor het grootste ge deelte een mentale kwestie en die is heel wat moeilijker dan een economische kwestie! Niet iedereen kan ambtenaar worden of kantoor- meneer. En dat is maar gelukkig ook. Wij hebben ook in Zeeland voldoen de dragers van witte boorden. Een overall staat minstens zo goed. Al worden de handen dan wat vuiler en al slijten de kleren dan wat sneller! Soms wordt gevraagd, of verande ring van de opzet van het bondswerk geen eis is van de nieuwe tijd. Het is echter onze roeping, om zo nodig met gebruik van nieuwe methoden toch voort te gaan in het oude spoor. Met nadruk stelde de bondvoorzitter vast, dat de studie van Schrift en belijdenis het doel van het werk moet blijven. Telegrafische gelukwensen werden voorgelezen van de jeugdbeweging uit de Free Chr. Reformed Church in Ca nada en van de C.J.M.V. Ds S. van der Molen feliciteerde de bond namens de Deputaten voor Contact met de Jeugdbonden en bood daarbij een cheque van ƒ500,aan voor de in richting van een bondshuis. Namens de organisatie van de kleine meisjes werd een geschenk onder couvert aan geboden en het Ds H. Janssen Fonds schonk samen met „Ons Jeugdblad' 'n voorzittershamer met inscriptie. De Actie Jubileumfonds bleek 1000. voor het bondshuis opgeleverd te heb ben. Prof. J. J. v. d. Schuit bood de gelukwensen aan van de Chr. Geref. Predikantenvereniging, wier voorzitter hij is. KERK EN JEUGD. Over „Kerk en Jeugd" sprak prof. J. Hovius, die de kerk en haar ambts dragers opriep de jeugd lief te hebben, daar deze een deel van de kerk en de toekomst der kerk is. Ouderen en ambtsdragers mogen wel critisch zijn tegenover de jeugd, maar niet over- critisch want die houding komt niet uit liefde, maar uit hoogmoed voort. Als zij de jeugd liefhebben leren zij- ook begrijpen en eerst dan is het mo gelijk haar te leiden. Anderzijds richtte spr. tot de jeugd de oproep om de kerk lief te hebben, ondanks de gebreken die haar leden en ambtsdragers ongetwijfeld aankle ven. „Heb haar lief om des Heren wil en om de schatten, die Hij Zijn kerk gaf", aldus prof. Hovius. „God zelf heeft haar ook lief, want voor haar gaf Hij Zijn Zoon". In de middagvergadering bracht prof. G. Wisse de groeten over van een aan tal protestantse jeugdgroepen in Span je. Ook werd het antwoord van H.M. de Koningin voorgelezen op het Haar gezonden telegram. Vervolgens moes ten de oud-werkers aantreden, die de bond in moeilijke jaren hebben ge bouwd. Met een woord van grote waar dering voor hun werk bood de bonds voorzitter deze pioniers elk een exem plaar van het Gedenkboek aan, dat op deze dag van de pers kwam. De heer F. A. Hazenberg uit Lutjegast dankte namens de oud-werkers voor deze hul de. Prof. L. H. van de Meiden sprak over „Gisteren", waarbij hij de bonds- historie schetste en de lessen, die daar uit te trekken zijn. Over „Vandaag" re fereerde prof. W. Kremer, die de jeugd opwekte tot meer ijver en enthousias me voor het bondswerk. De erfenis der voorgangers moet worden geïnventari seerd, getaxeerd, gewaardeerd, maar bovenal moet zij goed worden beheerd, zo zei deze spreker. Ds J. H. Velema uit Zwolle, de vice-voorzitter van de bond, sprak tenslotte over „Morgen". Vaak wordt er gevraagd: Is er nog een morgen? Heeft het nog zin vandaag op te bouwen, wat wellicht morgen wordt verpulverd? zo zei ds Velema. Naar de mens gesproken ziet de toekomst er inderdaad somber uit. De Christen leeft echter niet „in de schaduwen van Ingezonden Mededeling (AdvJ GOES, 8 Mei. Het jaar 1953 is over het algemeen in vele opzichten een goed jaar geweest voor het Nederlandse bedrijfsleven en met name ook voor de nijver heid, aldus het jaarverslag van het Verhond van Nederlandse Werkgevers, dat uitgebra'cht is over het tweede halfjaar van 1953. Het algemene indexcijfer van de industriële productie bereikte een recordhoogte. Tegelijkertijd steeg de productie per werknemer en ontwikkelde zich de werkgelegenheid gunstiger dan velen had den verwacht. De werkloosheidscijfers voor de industrie vertoonden wel een zeer gunstig beeld. Verder wordt in het verslag gewezen op het feit dat dt consumptie van de Nederlandse bevolking steeg en verwacht men dat het eindcijfer van de bruto en netto Investeringen gunstig zal uitvallen. antwoordeljjkheid ook Inderdaad te dra gen. Voor de gunstige ontwikkeling in 1953 zijn vele factoren aan ta wijzen, die bui ten de ondernemingsactiviteit vallen. Van deze factoren worden in het verslag ge noemd: 1. De conjuncturele ontwikkeling, wel ke gunstiger was dan algemeen aan het begin van het jaar werd verwacht. 2. Overheidsmaatregelen, met name op fiscaal gebied, en een voorlopige uitbrei- dig van het openbare werken programma. 3. Met betrekking tot de ontwikkeling van de werkgelegenheid wordt opgemerkt dat de consequenties van de watersnood ramp op zich zelf een gunstig effect ge had hebben. Het stemt tot verheugenis, dat de Rege ring de lijn schijnt door te trekken, welke leidt tot een dusdanige armslag van de vrije ondernemer, dat hij in staat kan worden geacht de op hem rustende ver- Op alle punten van economisch beleid moet in principe immers de verantwoor delijkheid voor de afzonderlijke economi sche beslissingen op het bedrijfsleven rus ten. De leidende gedachte hierbij moet zijn een zo ver mogelijke decentralisatie van sociaal-economische beslissingen en een staatsrechtelijke aanvaardbare ver deling van de verantwoordelijkheden. De overheid heeft op de achtergrond als hoedster van het algemeen belang, een taak. SNEL HERSTEL. Het herstel na de ramp van tal van technische en economische gevolgen wordt merkwaardig snel genoemd. Men zou bijna kunnen spreken van een twee de „miracle hollandais". De door velen gevreesde schokken In ons nationaal-eco- nomische leven zfjn of achterwege ge bleven of hebben zich in veel geringere mate voorgedaan dan aanvankelijk werd verondersteld. Ingezonden Mededeling (adv.) geen Wel AMSTERDAM, 7 Mei Meer dan een millioen gulden, namelijk circa 1.015.000,is He netto opbrengst van de Kinderpostzegelactie 1953. GENEVE is deze week stap verder gekomen, heeft er de afgelopen week in de arena van de wereld een grote activiteit geheerst, een activi teit zelfs, die zeer fascinerend was. Opwindend waren de voorberei dende handelingen van de beide partijen, welke handelingen onher roepelijk moeten leiden tot het grote treffen, waarvan de inzet zal zijn de naaste toekomst van deze wereld, die slechts van dag tot dag kan leven. In de Geneefse arena wordt een spannend spel gespeeld, een spel wel te verstaan, dat dodelijke ernst zal worden. O, het is tijdens dit spel deze week zelfs gemoedelijk toegegaan. Oost en West nodigden elkaar uit op dinertjes en Molotof en Eden hebben de glazen opgeheven op elkanders gezondheid. De diplomatie van het wijnglas, ze vormdl een aantrekkelijk element in het spel. Deze diplomatie zet weinig zoden aan de dijk, maar in de ontmoe ting tussen Oost en West is ze niet zonder zin. Dan was er nog de diplomatie van de salons. Veel is er door de Westelijke mogendheden onderling samengespro- ken en ook het Oosten trok zich dik wijls terug voor onderling beraad. Vaak was er „off-time" in het spel. Zo wordt in Genève niet één conferentie gehouden ,maar drie conferenties: één tussen Oost en West, één tussen het Westen onderling en één tussen het Oosten onderling. De problemen zijn zovele, dat men er toe wordt genood zaakt. V Het is geen geheim meer, dat het tijdens de Westelijke „of-time" nog al eens heet toe gaat, dat het soms wel eens rommelt In de Westelijke gelede ren. Engeland en de Verenigde Staten kunnen het niet zo goed meer met el kaar vinden. Over de Amerikaanse po- litiek werd gisteren geschreven „onder de loupe". Engeland volgt doelbewust een eigen politiek en tracht te komen tot de vriendschap van het vogeltje en de vos. Men ergert zich dan aan de uitlating van Eisenhower, dat het aar dig opschiet met het Z.O.-Aziatisch Pact. Dat is niet tactisch, volgens de Engelsen. Ja, Engeland heeft het wel gedaan in de Ver. Staten. De Amerikaanse pers heeft veel critiek op Eden. Maar zelfs en vooral in het Congres is men het ook niet helemaal eens is over de te volgen politiek dat blijkt wel uit de berichten, die zo af en toe komen overwaaien en nu reageert men maar af op Engeland. Die onderlinge kloof valt dus nog wel een beetje mee. De Westelijken zjjn, afgezien van dit alles, deze week wel in het nauw gedreven. Maar men heeft in het spel geluk gehad. De vesting Dien Bien Phoe heeft het gehouden tot nu toe en dat betekende een hele morele steun voor Frankrijk. Een tweede winstpunt is geweest, dat het Franse Parlement zijn grote verantwoordelijkheid heeft gevoeld en zijn regering, incluis Bi- dault, bij de gratie van de Geneefse conferentie, niet naar huis heeft ge stuurd. Frankrijk werd dus niet door zijn eigen scheidsrechters gedisqualifi- ceerd. Dat viel ook al mee. En het Oostelijke blok? De demon stratie van een onwankelbare eenheid door de ondoorgrondelijke Molotof en de legendarische Tsjoe werd voortge zet. Het Westen werd er weer door ge ïmponeerd. Maar handhaven de robus- te, gedrongen Molotof en de aristo craat, de kleinzoon van een Mandarijn, Tsjoe ook niet voor de vorm hun een heid? Molotof gunt Tsjoe steeds de ere plaats en behandelt hem met grote achting. Maar, och wat zullen we er van zeggen? Het verloop van Genève zal er niet anders om zijn. Ook dit is fascinerend in het spel. De slagbomen zijn omhoog gegaan. De delegaties van de communistische rebellen en Vietnam kunnen de arena binnentreden. Het Westen heeft een plan voor een wapenstilstand en het Oosten broedt op een vredesvoorstel. Het spel kan vandaag beginnen, het spel dat bittere ernst kan worden. Als oorzaak van dit verschijnsel wordt genoemd het feit, dat in het afgelopen jaar de nationale productie sterker is gestegen dan de consumptie. Hierdoor konden de hulpbronnen vrijkomen, die ten dienste van het herstel en de hulp moesten worden aangeboord. Na gewezen te hebben op de zich gun stig ontwikkelende betalingsbalans en de groei van de deviezenvoorraad, wordt de aandacht gevestigd op niet ongevaarlijke tendenties in het financieel beleid van de Overheid. De Overheidsuitgaven breiden zich steeds verder uit. De begrotings- als de kastekorten worden voor 1954 op zeer hoge bedragen getaxeerd, terwijl afge wacht moet worden of de kastekorten voldoende op de kapitaalmarkt zullen worden gedekt. Bewaking van het budget is een van de belangrijkste eisen die aan de Over heid moet worden gesteld. Terwijl de import steeg van ruim 8.5 milliard gulden tot ruim 8.9 milliard gul den, vertoonde de export een toeneming van 8.00 milliard tot 8.1 milliard gulden. De concurrentiepositie op de inter nationale markten zal steeds intensiever aandacht vereisen. Het zoeken naar nieu we markten is een levensvoorwaarde voor ons volk. Een voortdurende vergroting en ver breding van ons exportpakket zijn nood zakelijk. Alle pogingen tot liberalisatie van het handelsverkeer dienen te worden aangemoedigd, waarbij de medewerking van alle betrokken landen niet kan wor den gemist. Het is nodig dat de landen in Europa in eerste instantie orde stellen op eigen zaken, maar bet sluitstuk van bet stre ven naar eenheid moet zijn een aanzien lijke mate van samenwerking met de Ver enigde Staten. Een streven naar een ster ke mate van economische integratie heeft alle medewerking van het Verbond van Werkgevers. DEFRESSIE? Op grond van ecometrische beschou wingen verwachtte men dat in de loop van 1954 een terugslag zou kunnen in treden van een ernstig karakter. Dit heeft geleid tot een hernieuwde bezinning op de conjunctuur-politieke mogelijkhe den, die er zijn om een depressie mis schien niet geheel te ontkomen, maar er toch een ernstig cultimatief karakter aan te ontnemen. Omdat vooral in een land als de Ver. Staten met een relatief gerin ge kwetsbaarheid naar buiten deze mo gelijkheden groter zijn dan waar ook ter wereld, stemt het tot verheugenis, aldus het Verslag, dat de Regering van de Ver enigde Staten niet alleen aan deze pro blemen ernstig aandacht schenkt, maar uitdrukkelijk ook het voornemen heeft uitgesproken om wat er ook mag gebeu ren, tijdig in voldoende omvang de nodige maatregelen te treffen. Deze bereidheid schenkt het Verbond van Nederlandse Werkgevers het vertrou wen dat een zekere mate van een stabili teit een versterkte basis heeft gekregen. Evenwel doen zich met betrekking tot de toekomst tal van onzekere fac toren voor, waarvan genoemd worden de conjuncturele ontwikkeling, de sa menstelling van het exportpakket en de ontwikkeling van het Overheidsbe leid, dat meer en meer lijkt te gaan in de richting van het maatschappelijk be stel. Slechts op deze wijze kan de nood zakelijke dynamiek in ons economische leven tot uiting komen. KOPENHAGEN, 7 Mei. De Rus sische autoriteiten hebben hun goed keuring gehecht aan een plan tot op richting van een burgerluchtvaart maatschappij in Oost-Duitsland. Deze maatschappij, die naar men ver wacht binnenkort zal worden op gericht, zal onder toezicht komen te staan van de Oostduitse regering. Er zijn onderhandelingen gaande met de Scandinavische luchtvaartmaatschappij en-combinatie, S.A.S. en de Zwitserse Luchtvaartmaatschappij „Swissair" om samen te werken bij de uitoefening van enkele internationale diensten. De nieuwe maatschappij zal begin nen met zes vliegtuigen. Rusland heeft toegezegd deze beschikbaar te zullen stellen. Vetrouwen in Belgische regering BRUSSEL, 7 Mei. De Belgische Kamer heeft gisteren aan het einde van de discussie over de regeringsver klaring met 106 tegen 89 stemmen bij 1 onthouding haar vertrouwen uitge sproken in de nieuwe liberaal-socialis tische regering van Achiel van Acker. Alle C.V.P.-leden stemden tegen. ZONDAG 9 MEI 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws en waterst. 9.45 Orgelconc. IKOR: 10.00 „10 Verkeersregels", caus. 10.30 Jeugddienst. 11.45 Toespr. NCRV: 12.00 Vocaal ens. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apo logie. 12.40 Hammond-orgel en piano. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws, 13.10 Lichte muz. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Zang en piano. 15.00 „De Nijmeegse Universiteit", caus. 15.20 Kamerork., koor en sol. 16.10 „Kath. Thuisfront Overal!" 16.15 Sport- rep. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. kerkd. 18.30 Gewijde muz. 18.55 „Nieuws uit de kerken". 19.00 Vocaal ens., kamer ork. en sol. 19.30 „De opstandige boeren", caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Moeders wil is wet". Intermezzo: Finale „Vader doet de vaat". 21.15 Gram. 21.30 „De recruut" hoorsp. 22.15 Musette-ork. 22.35 Act. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.1524.00 Dansmuz. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 8.00 Nws, weerber. en postduivenber. 8.18 Gram. 8.55 Sportmed. en postduivenber. 9.00 „Langs ongebaande wegen". 9.15 Gram. 9.30 „Geestelijk leven" caus. 9.45 Met en zonder omslag. 10.15 KI. koor, ka merork. en sol. 10.35 „Zou je 't niet nog een keer proberen?", hoorsp. 11.05 Gram. 11.15 Moederdag progr. AVRO: 12.00 Sportoverz. 12.05 Hammondork. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 West-In disch ork. 13.00 Nws. 13.05 Med. of gram. 13.10 Tips voor vacantiegangers. 13.20 Verz. progr. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radio Philh. ork. en solist. 15.15 „De strijd om Troje", hoorspel. 15.45 Orgelconc. 16.05 Filmpraatje. 16.20 Gram. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Strijksextet. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en sportuitsl. VPRO: 18.30 Korte kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Ge sprekken om de Bijbel. AVRO; 20.00 Nws. 20.05 „Uit de schuifla". 20.50 Gram. 21.00 „Van Cape Landsend tot John O'Croats", klankb. 21.30 „Studio Europa". 22.30 Act. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. MAANDAG 10 MEI 1954. HILVERSUM L (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00Nws en weer ber. 8.15 Sportuitsl. 8.20 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Strijkkwartet. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Omr. ork. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Kinderkoor. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Mr. W. J. van Balen: „Colombia, buur man van de Nederlandse Antillen". 18.00 Muz. ver. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Koper- ens. 18.45 Engelse les. 19.00 Nws en weer ber. 19.10 Kamermuz. 19.30 Pari. comm. 19.45 Blokfluitkwart. 20.00 Radiokrant. 20.20 Marinierskapel. 21.00 „De moed der hoop", hoorsp. 22.00 „De Bijbel in Azië", caus. 22.05 Samenzang. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15 Evangelisatie-uitz. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 7.50 Vierhandig pianospel. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Franse melodieën. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 „Onder de pannen", hoorsp. 9.30 Gram. VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Hobo en piano. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Voordr. 12.00 Gram. 12.07 Accord, ork. en sol. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Ac cord. ork. en solist. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Orgelsp. 13.45 Lach te muz. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Strijk trio. 14.45 Gram. 14.55 „Uit het leven van een vervalser", sprookje voor grote men sen. 15.55 Noord-Hollands Philh. ork. en koor. 16.45 Vragenbeantw. 17.15 Gram. 17.30 Gevar. muz. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws en comm. 18.20 Glenn Miller Story. 18.45 Pari, overz. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 De Conferentie in Genève. 19.15 Gram. 19.30 Koorzang. 19.45 Regerings uitz.: Ir W. L. Jansen: „Enkele gevaren die ons bos bedreigen". 20.00 Nws. 20.05 Rep. 20.20 „Gulliver's Reizen". 20.50 Ae- therforum. 21.30 Oude en moderne dansen. 22.00 Caus. 22.15 Concertgebouw ork. 23.00 Nws. 23.15 Orgelsp. 23.4024.00 am. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Film- muz. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de land bouwers. 12.42 Filmmuz. 13.00 Nws. 13.15 Pianospel. 13.30 Gram. 13.45 Pianospel. 14.00 Schoolradio. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Ork. conc. 16.50 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.25 en 17.40 Idem. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 Fin. kron. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Bal- letmuz. 20.00 Zang en piano. 21.00 Kunst- kaleidoscoop. 21.15 Balletmuz. 21.30 Po pulaire muz. 22.00 Nws. 22.15 Instr. trio. 22.55—23.00 Nws. Doodstraf ook voor moordenaars in Sowjet-Unie LONDEN, 7 Mei. Radio-Moskou meldt, dat moordenaars in de Sowjet- Unie ter dood kunnen worden veroor deeld. Sedert 1950 stond de doodstraf alleen op ernstige misdaden jegens de staat. Het besluit werd genomen door het presidium van de Opperste Sowjet- Unie, ingevolge verzoeken van Sow- j et-burgers en openbare organisaties.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5