Nieuws uit de Provincie. ROLFILMS - CAMERA'S C.-FL Jongerengroepen hielden Federatiedag te Utrecht* IS HET LEVEH DUUR 24.90 AANET0S Fa. Gebr. den Herder Fa. A. R. de Muynck Co. BLoemen voor Kwekerij M. H. DEKKER r-sdag 4 Mei 1954 Middelburg. Vlissingen Goes 7 emeuzen 7 holen Zierikzee. )s Meima (Gerei, art 31 K.O.) legt zija ambt neer M. Gaakeer Nette Inpakster Bakkersknecht een houten bergschuur ZEEUWSCH DAGBLAD O wmnmsmmmmm X IEI'mWWPM x Nieuw! W. Verburg moeöeRbAQ ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 5 Burgert. Stand. Geboren: Willem C„ z,v. J. J. van Slnijs en E. Bliek; Gerbrech. C. H„ d.v. J. 2. S. pel en J. Meilink; Johanna E., d.v. P. A. Dekker en J. Simonse; Adriana 11., d.v. L. Tissink en A. Boogaard; Christine A., Tv G H Fortgens en J. de Lang; Ca- Siarina, d.v. A. D. Elberse en M. Roth; Inge C„ d.v. J. M. H. Fernhout en L. J. de Ridder; Pieternella M., d.v. A. J. v. d. Noll en F. L. van Luijk; Catharina W., d. v. E. Muskita en P. Berwald; Ferdinand, z.v. F. Pattipeilohij en P .E. Suurland. Ondertrouwd; L. J. van Luijk, 22 j. en J. Lute te Vlissingen, 19 j.; J. W. Rig- nolt, 27 j. te Utrecht en A. C. van Oost, 32 j.; T. Klaver, 27 j. en C. E. Koster, 26 j. Gehuwd: A. Niwele, 25 j. en S. T. Vin- ke, 17 j.; J. L. van Haan, 41 j. en W. P. v. d .Blink, 31 j.; A .F. Blokpoel, 22 j, en A. S. Malgo, 24 jy D. Kole, 57 j. en. T. Sturm, 56 j.; P. M. Slimmen, 22 j. en L. W Huijsman, 21 j. Overleden; W. Joziasse, wed. v. A. Bosschaart, 81 j. Bindingsavond B.B. In het Scheldekwartier is vorige week een bindingsavond gegeven voor de leden van de Bescherming Bevol- k».,g, welke o.m. werd bijgewoond door b. rgemeester mr. B. Kolff, de heer P. de Kam, secretaris Prov. S.W.G., mr. L. Kakebeeke, provinciaal adviseur B.B. en het hoofd B.B. Vlissingen, de heer A. Rorije. Burgemeester Kolff wees er in zijn welkomstwoord op, dat de belangstelling in Vlissingen groeit. Had men nog niet zo lang geleden 23 van het nodige aantal vrijwilligers, de gevoerde actie heeft dit percentage opgevoerd tot 50. Dank werd gebracht aan degenen, die huisbezoek hadden gebracht. De heer De Kam vertelde o.m., dat de B.B. in November j.L 130.000 leden telde en dat men nu de 150.000 nadert. Het gezelschap „De Wa terlanders" uit Middelburg en de Ma rineband „De Jantjes" verleenden me dewerking aan deze avond. De zomerconcerten. Voor de zomerconcerten in de ko mende maanden is de volgende rege ling gemaakt: 5 Mei „Ons Genoegen'' Beilamypark. Dit gezelschap speelt daar ook op 22 Mei, 19 Juni, 29 Juni, 3 Juli, 17 Juli, 14 Augustus en 28 Au gustus. „Sint Caecilia" zal concerteren op het Beilamypark op 15 Mei, 12 Juni 26 Juni, 28 Juli en 4 September. Di;; corps speelt op 21 Augustus in het Ha^ vendorp. „Crescendo" zal optreden op 29 Mei in het Havendorp, op 10 Juli in Plan Oost en op 31 Augustus in het Beilamypark. „Ons Genoegen" ten slotte zal op 31 Augustus in Plan Oost concerteren. Fiets teruggevonden. Zaterdagochtend bemerkte de jon geman K. G. alhier, dat zijn fiets ver dwenen was. Grote schrik, doch bij rader inzien herinnerde de knaap zich. zijn karretje bij Hotel Centraal te heb ben gezet om de uitslag van de prijs uitreiking der schoolwedstrijden bij te wonen. Hij rende erheen, doch geen fiets te vinden. Huiswaarts kerend, kwam hij echter langs de groentehai in de Lange Vorststraat, waar hij tot zijn grote opluchting zijn karretje zag staan. Zodoende behoefde er geen Carossa-gang naar het politiebureau te volgen. Ouderavond christelijke school Onder leiding van de heer J. de Fejjter werd Vrijdag j.l. een ouder den van Chr. Onderwijs te Driewegen (gem. Terneuzen). Het hoofd, de heer P. Kaan, hield een inleiding over het on derwerp „Vertrouwen". In de pauze werd het werk der leerlingen bezich tigd en daarna gaf de secretaris, de heer A. van Hoeve, een overzicht der historie van de school vanaf haar ont staan. op 27 Januari 1897. Medegedeeld werd, dat in de zomervacantie een grote verbouwing zal plaatsvinden en diverse reparaties zullen worden ver richt. Betere visserij-uitkomsten. De uitkomsten van de uitgevaren botvissers waren de afgelopen week iets gunstiger dan de weken daarvoor. De kreeftenvangsten waren echter niet hoog en op de weervisserijen werd al leen maar wat bliek gevangen. avond gehouden de School voor Overplaatsing. De heer W. C. J. Langbroek, adjunct commies bij de Belastingen, is met in gang van 1 Mei in gelijke functie over geplaatst naar Amsterdam. In zijn plaats werd benoemd de heer A. H. Scheffelaar te Bergen op Zoom. Stille omgang. Vanavond zal ook hier weer de stille omgang worden gehouden naar de graven der gevallenen. In aansluiting daarop zal ln de grote kerk een samenkomst worden gehouden, waarin zal voorgaan ds J. P. van Roon. De Zierikzeese Oratoriumver- eniging zal enige liederen zingen onder leiding van de heer J. M. Luijkenaar. Burgerl. Stand. Geboren: Adriana, d.v. J. Pannekoek en D. Verhoek; Cornelis, z.v. C. den Boer en J. Olyrhook; Pieter C., z.v, J. de Graaf en M. L. Boot. Gehuwd: J. C. den Boer, 29 j. en M Kik, 24 j.; A. J. Baart, 21- j. en A. A, Hagesteijn, 19 j.; J. van 't Westeinde, 26 j. (te Goes) en A. J. M. van Velt- hoven, 24 j.; J. Kosters, 27 j. en N: Timmerman, 27 j.; W. van Dongen (te Haamstede) 34 j. en T. van der Wek ken, 39 j.; M. Boot, 28 j. en A. van der Wiele, 24 j. AXEL Geen bazar. De Chr. Besturenbond had plannen voor een bazar ten bate van het DEL-fonds. B. en W. verleenden reeds toestemming voor een inzameling en eni ge dames stelden zich beschikbaar. Nu het Groene Kruis echter een actie is be gonnen voor een bazar in September be sloot het bestuur van de CBB zijn actie tijdelijk op te schuiven, teneinde de plan nen van het Groene Kruis niet te door kruisen. BORSSELE Collecte. De onder auspioiën van de Ned. Jeugd Gemeenschap gehouden in zameling ten bate van de ontheemden heeft f 345,15 opgebracht. BRUIN ISSE Weinig kreeften. De kreeftenvangst in de Grevelingen, anders één der beste plaatsen in Zeeland, heeft tot heden hoe genaamd geen succes. Gehoopt wordt, dat dit een gevolg is van het koude weer en dat straks, als de natuur wat milder wordt, de kreeften uit hun schuilplaatsen te voorschijn zullen komen. Aanpassing. De blauwe keien („kinder kopjes"), die eeuwenlang het plaveisel vormden van de Nieuwstraat, de Kerk straat, enz., worden vervangen door een moderne klinkerbestrating. De ouderwet se zinkputten maken plaats voor nieuwe straatkolken. "Voortuintjes en stoepen worden opgeruimd en de „sluis" op de Gedempte Dee sneuvelde vorige week. Bruinisse past zich steeds meer aan de moderne tijd aan. Grafzerken verplaatst. Nu op de oude begraafplaats langs Dreef en Molenstraat een moderne kleuterschool zal verrijzen, moesten de nog aanwezige grafzerken en andere aanduidingen naar de nieuwe be graafplaats worden overgebracht, met de stoffelijke resten, die hier vele jaren ge leden werden begraven. Dit werk is nu goeddeels achter de rug; aan de Molen weg hebben de zerken een nieuwe plaats gekregen. JOLl]NSPLAAT N.C.V.B. De afdeling Colijnsplaat van de N.C.V.B. hield een vergadering in de zaal boven de bewaarschool. De heer H. Siemons, hoofd der chr. school, sprak daar over „De betekenis van Christus' lijden voor ons leven. DRIEWEGEN Burg. Stand. Gehuwd: C. F. Scheele, 55 j. en L. C. Goetheer, 49 j. -GRAVENPOLDER Collecte. De collecte voor de Ned. Cen trale Veren, tot bestrijding van t.b.c. bracht te 's-Gravenpolder een bedrag van 39,98 op. HAAMSTEDE Schenking van planten. De planten, die de adoptiegemeente Diepenveen beschik baar heeft gesteld, zijn aan de daarvoor in aanmerking komende gedupeerden uit gereikt. Verschillende tuinen konden ech ter wegens het hoge zoutcijfer nog niet worden ingeplant, maar daarvoor zal Markelo in het komende najaar een aan tal planten beschikbaar stellen. KAPELLE Burg. Stand. Geboren: Willem M., z.v. A. Arendse en P. Nieuwdorp; Geertruid C. M., d.v. M. C. Duijnhouwer en C. H. van de Weert; Gerda, d.v. A. J. van Wil ligen en M. Vos; Jacob C., z.v. J. Spruit en D. W. van Koeveringe; Ebrina A. J., d.v. B. van Wingen en J. Burger; Marinus J., z.v. J. Sinke en J. C. Kole; Cornelis J„ z.v. C. Meulpolder en J. N. Remijnse; Cornelis, z.v. C. van Koeveringe en D. Delfos. Gehuwd: J. M. Rijn ,24 j. en E. A. Leijs, 18 j.; J. C. Biersteker, 28 j. en J. Mieras, 24 j.; D. Lepoeter, 27 j. en H. Zuidweg, 26 j.; J. Koster, 31 j. en J. van de Vrede, 30 j.; L. Paauwe, 51 j. en M. Schipper, 49 j.; W. van Hamme, 28 j. en S. Oele, 35 j. Overleden: B. Kloosterman, 81 j.; L. A. van Sweden, 1 j. KLOETINGE Burg. Stand. Geboren: Catharina L. C„ d.v. L. Zwartepoorte en C. C. Butler; Gerrit F., z.v. H. J. Entink en T. E. Dijk stra; Leuntje A., d.v. W. I. de Regt en C. J. de Kok. Ondertrouwd; A. M. de Vrieze, 29 j'.'én A. J. Zuidweg, 23 j. Gehuwd: C. J. Meeuwsen, 25 j. en E. J, de Dreu, 26 j.; M. de Jonge, 29 j. en A. Snel, 22 j.; W. J. Boutens, 27 j. en J. Han- newijk, 25 j.; C. M. Lindenbergh, 22 j. en J. van Keulen, 19 j. Overleden: W. C. Enters, 81 j., wed. v. W. Maasdam; Chr. P. de Jongh, 31 j echtg. v. A. Marz; J .van der Schraaf, 70 j., echtg. V. F. de Vrieze. KRABBEN Dl ]KE Herdenkingsdienst. Woensdag a.s. des avonds om 8 uur zal ln de Ned. Herv. Kerk een herdenkings- en bevrijdings- dienst worden gehouden. Ds A. T. Besse- laar verzorgt het liturgische gedeelte en ds J. van Leeuwen houdt een toespraak. NIEUW ERKERK Weer diensten in de Herv. kerk. Zondag zjjn voor het eerst na de ramp weer dien sten gehouden in de Ned. Herv. kerk. We liswaar is het herstel nog niet volledig gereed, maar de situatie is zodanig, dat de diensten doorgang kunnen vinden. De Apostolische Gemeente wil met het her stel van haar gebouw ook beginnen. Ruim drie maanden hebben de Hervormden daar gekerkt. Mooie gift. De Ned. Herv. Gemeente tatie en daarna werd onder grote belang stelling en met muzikale medewerking van „Ons Genoegen" een hele serie volks spelen op het dorpsplein uitgevoerd. Des avonds gaf het corps een concert. O.- EN W.-SOUBURC Ringrijderij. De uitslag van de Zaterdag j.l. gehouden ringrijderij luidt als volgt: P. de Visser en J. Brasser 19 r.; J. Melse, 16 r.; J. de Witte en M. Filius 15 r.; M. Janse, 14 r.; C. Stroo, 13 r.; W. Bosschaart en K. Janse, 12 r.; G. Sturm, 10 r.; C. Jo ziasse, 9 r.; A. Bakker, 8 r.; F. de Witte en I. Ovaa 5 r. OOSTKAPELLE Burg. Stand. Geboren: Leuntje W., d.v. L. Davidse en A. de Kam; Adriana, d.v. L. Jobse en S. Louwerse; Krijn, z.v. A. Boone en D. Joziasse. Ondertrouwd: A. Janse, 28 j. en J. Schoe, 2 3j.J. Antheunisse, 27 j. en P. de Kam, 20 j. Gehuwd; M, Lenselink, 34 j. en H. J. den Hollander, 24 j.; J. Fernandes, 33 j. en J. A. van Lookeren Campagne, 29 j. Overleden; M. Neels, 90 j., wedn. v. L. Smit; J. de Voogd, wedn. v. A. M. Ver beek. OUD-VOSSEMEER Extra dienst. In de Chr. Geref. Kerk hoopt Woensdagavond 7 uur voor te gaan ds Bijl te Tholen. POORTVLIET Bevolkingsonderzoek, Slechts 744 per sonen hebben zich laten doorlichten op tbc. Dit aantal is niet groot en het doel van het onderzoek is zodoende niet be reikt. Verkeersdiploma's. Burgemeester Van Doorn heeft aan 26 jongens het diploma voor het gehouden verkeersexamen uit gereikt. Er waren 16 leerlingen van de openbare en 10 van de bijzondere school. 40 jaar getrouwd. Vrijdag heeft het echtpaar Jan Boer en Elizabeth M. v.. d. Graaf zijn 40-jarig huwelijksfeest gevierd. Zij hadden heel wat gelukwensen en ge schenken in ontvangst te nemen. RILLAND-BATH Burg. Stand. Geboren; Jannis C., z.v. C. Polderman en M. Meioen; Helena J. d.v. A. Blok en M. J. Eversdijk; Yvonne M. G:, d.v. J. A. Freijser en A. Braem; Johanna C„ d.v. J. E. A. P. Damme en C. Nagelkerke. Gehuwd: M. A. Bouterse, 24 j. S. J. de Blaeij, 23 j. te Hoek. Overleden: L. Aerts, 89 j., wedn. v. J. P. den Danser. Serenade. „RUlandia" heeft een sere nade gebracht aan de heren J. Slabbe- koorn en M. Eversdijk, die de eremédaille in zilver ontvingen. Burgemeester Jobse speldde de geridderden ten gemeentehui ze het eremetaal op de borst. Voetbalvereniging jubileerde. Ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der voetbalvereniging „Rillandia" werd in Zaal Colpaart een jubileumavond ge houden voor leden, oud-leden en dona teurs. „Onder Ons" uit Goes voerde het stuk „Hoog bezoek" op. Voorzitter J. J. van Gorsel gaf een historisch overzicht en twee heren, die vanaf de oprichting lid waren, ontvingen een aandenken. heeft een mooie gift ontvangen, n,l. -150- dat met niet minder dan 40 taarten. duizend francs (ruim f 1620.bestemd voor het herstel van het kerkgebouw, in gezameld door de leden van de gemeente Le Vésinet. Archiefboeken terug. Als gevolg van de watersnood zijn ook de archiefboeken van de Ned. Herv. Gemeente nat gewor den. In Maart 1953 zijn zij naar Zierikzee gebracht en toevertrouwd aan de goede zorgen van de heer P. van Beveren, de gemeente-archivaris. De boeken zijn nu zorgvuldig gedroogd en keurig gebonden teruggebracht. Op een aantal bladzijden is het schrift sterk verbleekt, maar alles is vanaf 1585 nog compleet. N1SSE Oranjefeest. De Oranjevereniging orga niseerde met medewerking van de buurt verenigingen Zaterdag j.l. een -kinder feest. Eerst kregen de kinderen een trac- RITTHEM Burg. Stand. Geboren: Adriaan, z.v. A. de Pagter en J. Ovaa. ST. ANN ALAND Collecte. De Emmabloemcollecte heeft f 118.57 opgebracht. Oranjeweek-actie. De Middenstandsver eniging „Activa" heeft een Oranjeweek georganiseerd, waaraan 53 winkeliers deelnemen. Er was een ballonstrijd voor de jeugd en er werden op Koninginnedag .50 krentebroden verloot. Zaterdag, gebeur- Kerk en politiek. De heer Tilanus t Bij Kamerverkiezingen zou de C.-H, een zetel gewonnen hebben. (Van onze redacteur), UTRECHT, 3 Mei. De Federatie van Christelijk-Historische Jongerengroepen in Nederland hield Zaterdag weer te Utrecht haar jaarlijkse Federatiedag. Tijdens de huishoudelijke morgenvergadering moest een nieuwe voorzitter worden gekozen. Met 31 Tan de 52 stemmen werd gekozen ir G. A. Kluitenberg te Oegstgeest. De heer H, W. Tilanus sprak namens het Unie-bestuur dankwoorden tot de aftredende voorzitter de heer Rademaker. De heer Tilanus constateerde met dankbaarheid dat de Christelijk-Historische gedachte groeiende is onder ons volk. Weliswaar gingen bij de Statenverkiezingen door de werking van het kiesstelsel thans zetels verloren. Waren echter Kamerverkiezingen gehouden, dan zou bij het nu verkregen stemmenaantal de C.H.U. een zetel gewonnen hebben. Het jaarverslag van de secretaris, drs Joh. Boers, vermeldde als het succes van het afgelopen jaar de schriftelijke kader cursus, waarvoor zich ruim 400 cursisten meldden. Bij de bespreking van het financieel verslag gingen stemmen op, die pleitten voor het -vragen van meer subsidie aan de Unie. Anderen betoogden daarentegen, dat de Federatie haar zelfstandigheid be houden moet en dat allereerst de groeppn moeten zorgen voor versterking van de financiën. KERK EN POLITIEK. In'de middagvergadering brachten ver tegenwoordigers van de socialistische, de liberale en de xooms-katholieke jongeren organisaties de beste wensen van hun bonden over. De voorzitter van de Arjos moest wegens ziekte volstaan met een telegrafische groet. Prof. dr J. de Zwaan, de vice-voorzitter van de C.H.U. sprak over de plaats en taak der. Kerk in de huidige politieke situatie. Spr. merkte op, dat Joh. 14 vrs 6 hier de richting aangeeft. Als Thomas evenals wij vaak, zegt de weg niet te weten, het antwoord van Christus: „Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven". Pasen zegt ons, dat Christus ook hier en nu onze opstane Heer is ,alle de dagen tot de vol einding der wereld. Ook al doorzien wij het niet, al wat gebeurt in Zijn zaak en Zijn werk. De Kerk is het erf der vrijheid en zij moet de internationale samenwerking tussen de volkeren bevorderen door die volken op te voeden tot het dienen in vrijheid. Ook moet de Kerk de samen werking der kerken ter hand nemen, want dit kan de vrede en de vreedzaam heid bevorderen. Tenslotte moet Zij Haar zendingsopdracht krachtiger handhaven dan thans vaak het geval is. De heer H. Duiker, burgemeester van Pijnacker sprak tot slot nog over het on derwerp „Hoen en Nu", waarbij hij iets van zijn vroegere verwachtingen en hui dige ervaringen vertelde. De Federatiedag werd besloten met een gezellig samenzijn in het Universiteitshuis. Extra dienst. Voor de Geref. Gemeente hoopt Woensdagavond 7 uur voor te gaan ds H. Lichtenberg te Rotterdam-West. SCHERPEN1SSE Nieuwe winkel. Wegens vertrek naar Eindhoven heeft de heer F. de Back het pand Hogemarkt 250 verkocht aan de heer A. Jasperse, die van plan is er een moderne kruidenierswinkel te -openen. ST. LAURENS Vergadering N.C.V.B. In de Vrijdag avond gehouden vergadering van de N.C. V.B. o.l.v. Mevr. D. H. Baas-Kemp, sprak de heer J. Lodder uit Vlissingen, over: „Beroepskeuze". Duidelijk' zettó hij doel en werkwijze van het opgerichte Bureau voor Beroepskeuze in Zeeland uiteen. Een drukke bespreking volgde. Mede was aanwezig mevr. De Jong-Bikker, presi dente van het Gewest "Zeeland. Twee nieuwe leden traden toe. ST. PHILIPSLAND In de haven. Het achtjarig zoontje van de heer D, Verwijs kwam spelenderwijs in de haven terecht. Daar het net hoog wa ter was, liet het zich nogal ernstig aan zien. Enkele omstanders en een schipper slaagden er echter in de jongen op het droge te brengen. WESTKAPELLE Raadsvergadering. Voor het eerst ver gaderde de raad in de nieuwe raadszaal. Burgemeester Tydeman sprak daarover zijn grote blijdschap uit en de heer H. van Rooijen bood namens de raad geluk wensen aan. De raad benoemde mej. A. G. W. Bosdijk en mej. J. Hoogerheide per 15 Juli a.s. tot resp. onderwijzeres en vak onderwijzeres aan de openbare lagere school. Verzoeken om subsidie van de Middelburgse IJsclub en van de Stich ting voor Chr. Schooi- en Beroepskeuze werden aangehouden. De vroegere ge meente-opzichter, de heer Neugebauer, schonk een voorzittershamer en verder waren vier schilderijen voor het nieuWe raadhuis ontvangen. Moeilijkheden in Enumatil. DEN HAAG, 3 Mei. Donderdag heeft de classis Grootegast v. d. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) een be slissing genomen in de kwestie rond ds K. Meima van Enumatil, die met verlof was gezonden na zijn besprekingen met de Geref. Kerkeraad van Enumatil, die tot doel hadden tot overeenstemming te geraken. De ciassis besliste tot schorsing op grond van openbare scheurmaking, omdat ds Meima de vervangingsformule had aanvaard en omdat nij weigerde te antwoorden op de vraag of de handelingen van de sy nodale kerk zondig te achten waren. De kerkeraad van Enumatil wenste zich echter niet bij dit classicale advies neer te leggen en wendde zien om ad vies tot de kerk van Zuidhorn en tot ds D. van Dijk. Als gevolg hiervan werd Zaterdag mededeling gedaan, dat ds Meima zijn predikambt weer mocht opnemen, maar dat men het wel wen selijk achtte dat de kerkeraad van Enu matil steeds de kerkvisitatoren op haar vergaderingen zou uitnodigen. Als gevolg hiervan beklom ds Meima Zondagochtend weer de kansel en hij bediende het Woord uit Joh. 10 16: „én het zal worden één kudde en één Herder". Na beëindiging van de pre dicate deelde hij zijn gemeente mede, dat hij niet in staat was zijn arbeid langer te vervullen nu het zwaard van schorsing boven zijn hoofd hing. 's Middags ging ds Meima met zijn gezin op naar de Geref. Kerk waar dg P. L. Lambooy het Woord bediende. BEROEPINGSWERK Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hasselt (toez.): W. H. van Kooten te Langerak, die be dankte voor Veenendaal (vac. J. Bak ker). Bedankt voor Onstwedde A. E. Kol- kert te 's-Gravenmoer. Benoemd tot hulppred. te Den Haag P. G. de Fey Mesdagh, em. pred. en voorg. der Herv. Evangelisatie te Ede, die deze benoeming ook aannam. Geref. Kerken. Beroepen te Heinkenszand G. Henge- veld, cand. te Aalten; te Loenen a. d. Vecht C. Augustijn, cand. te Botter dam; te Zwartenbroek J. van Dalen te Den Andel (Gr.). Bedankt voor Amstelveen W. van Boeyen te Eindhoven. Examens: Aan de V.U. zijn geslaagd voor het candidaatsexamen Theologie! de heren H. D. Bakker te Velzen en H. J. Kouwenhoven te Delft. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenzande J. C. Ma- ris te Haarlem en G. de Vries te Steen- wijk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leerdam W. Hage te Aalst-Brakel; voor Middelharnis A. Stuyvenberg te Nunspeet. Heden overleed, zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze lieve Tante, Mej. JOHANNA LOUWERENS, in de ouderdom van bijna 81 jaar. Familie MOL- v. d. SCHRAAF, Yerseke. Goes, 29 April 1954. Kamperfoeliestraat 24. Hiermede betuig ik mijn welgemeende dank voor de overstelpende bewijzen van deelneming, ontvangen na 'i overlijden van mijn ge liefde Vrouw CHRISTINA PIETERNELLA MURRE- VAN DER STEL. J. MURRE. Biezeiinge, Blaaspoort 19. DIERENARTS, Ovezande, AFWEZIG 5 en 6 Mei. BELANGRIJK BERICHT voor bezoekers Bondsdag J.V. op G.G. Hemelvaarts dag. Bij voldoende deelname rijdt die dag een bus van WALCHEREN-A'DAM heen en terug. Opgaven ten spoedigste uiterlijk 8 Mei: W. KOSTER, Korendijk 44, Middelburg. GEVRAAGD: boven de 16 jaar of m.n. en boven de 18 jaar. Hoog loon; 's Zaterdagsmid dags om 12 uur vrij. N.V. „Loverendale", Seroos- kerke (W.). TE KOOP voor afbraak; met pannendak, 16X6 m. J. v. d. BERGE, Smederij, Tel. 226, Nieuwdorp. Voor ai Uw familieberich ten het aan« 'zen adres: „Zeeuwsch Dagblad". Iedereen zal dit beamen. De huisvrouw moet wikken en wegen, vóór zij gsat inkopen. Dagblad advertenties geven haar dagelijks een overzicht, wat er „te koopis. Zo kan zij, thuis reeds, overzien, welke prijzen haarhet best liggen" Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame het altijd doet I BEDENK WAT DAGBLADRECLAME VERMAG 1 brengt de naam er IN! Iets geheel nieuws, speciaal van Swift. De klassieke pump in suède, maar nu met lak-sterretjes versie ring. Iets aparts, enig om mee uit le gaan. Komt U eens passen bij: Schoenhandel GROTS MARKT 19 GOES X Ook specialist in Swift-herenschoenen I Het is geen schande, als U brandnetels hebt, doch het zou wel een schande zijn, als U ze niet zou uitroeien met het radicale middel tegen brandnetels en braamstruiken. TELEFOON (38 SEROOSKERKE (W.) -'"KhWI—HHU BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Geneesmiddelen sinds 1800 IBIS film 6 x 9 1.50. Alle goede merkfilms AGFA. KODAK, ILFORD, GEVAERT, PERUT 2, 1.75 en 1,95. Grote sortering box-camera's. AGFA CLACK, nieuw 25,-. 6 x 9 en 6 x 6 FRANKA klapcamera's tegen verlaagde prijzen. Ganzepoortstraat 3 - Goes Ook voor ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN. Dinsdag Markt GOES Woensdag Markt OOSTBURG Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Markt MIDDELBURG Grote voorraad KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN, LUXE POTTEN, SCHALEN, ENZ. tegen scherp concurrerende prijzen. Beleefd aanbevelend, LANGEVIELESINGEL 38, TELEFOON 2661, MIDDELBURG.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5