Reeds 2 millioen aan herverkave- lingswerken goedgekeurd Scharendijke kreeg een prachtige noodschool Kei C perl ^laltlielserd Gigantisch werk op Schouwen- Duiveland aan de gang POPENT "op" Dinsdag 4 Mei 1954 ZEBRA VERLOOR VAN DEN HAAG SporlspUgcl Saldlcnn» ÜVtelcrspcrl Animo voor vertrek naar N.O.P. neemt toe Middenstand heeft belang bij bloeiend vreemdelingenverkeer* Eerste nieuwbouw-woniagen in Stavenisse. Eerste paal Rode Kruis* ziekenhuis Zierikzee. Al ruim een ton voor boomplantactie. Gedeputeerde A. Schout verrichtte de officiële opening VE1L1NGBERICHTEN ZE^UWSCH DAGBLAD pagina I Heren behaalden kleine zege P e gymnastiekwedstrijd tussen de vertegen woordigende ploegen van de Haagse en de Zeeuws-Bra bantse Turnkringen, Zater dag in Den Haag gehouden, is in een nederlaag voor de Zebra geëindigd. De Hage naars danken de overwin ning voornamelijk aan de grote zege van hun dames- ploeg, want bij de heren werd het een kleine zege voor de Zebra. In het individueel klasse ment prijken Jac. v. d. San- de en Joh. v. d. Sande bo venaan met slechts 0.1 punt verschil. De Nederlandse keurturner Groeneveld komt eerst als derde. Bij de da mes won de oud-kampioene van Nederland, mevrouw D. Krul-v. d. Nolk van Gogh voor mevrouw Sinke-Pee- man uit Vlissingen De uitslagen waren: Dames: Vrije Oefeningen: Den Haag 84.1, 2. Zebra i iO.4; paardspringen: 1. Den laag 41.8; 2. Zebra 38.6; Cvenwichtsbalk. 1. Den iaag 77.4, 2. 'Zebra 71.4; >rug: 1. Den Haag 86.4, 2. 5et#a 80.2; ringen: 1. Den laag 85.2, 2. Zebra 79. De dames van de Zebra verlo ren dus op alle nummers. De eindstand was: 1. Den Haag 374.9; 2. Zebra 349.6. Heren: Paardspringen: 1. Zebra 40, 2. Den Haag 39.8; g:ije oefeningen: 1. Den aag 83.8, 3. Zebra 83; paard voltige. 1. Zebra 81.3, 2. Den Haag 79; ringen: 1. Den Haag 83.3, 2. Zebra 80.3; brug: 1. Zebra 82.5, 2. Den Haag 79.9; rek: 1. Zebra 84.8, 2. Den Haag 84.6. De Zebra won dus vier nummers (paardspringen, paard volt., brug en rek tegenover Den Haag twee nummers (vrije oefeningen en ringen). De eindstand was: 1. Zebra 451.9; 2. Den Haag 450.4. VcellioS Li/— scniet uit z'n slof. Competitie: Cortgene I 's-H. H. Kinderen I 74; Zaamslag IISpui II (2-2). Bekercompetitie: Middel burg VIArnemuiden I 2 2 (Arnemuiden in volgen de ronde); Nieuwdorp I Colpl. Boys I 32; Wemel- dinge ITern. Boys I 44; S.V.D. I—F.illandia I 1—1. ScKaltfin Worat V.Ü.K. eerste klasser? li. de tweede klasse A van de Zeeuwse schaak competitie is de beslissing nog steeds niet gevallen. De afgebroken partij tussen C. A. v. d. Koorde en C. Rot- mans uit de ontmoeting Middelburg III—Vlissingen II eindigde in remise, waar door de uitslag 4%5% voor de Vlissingers werd. Zij namen dus de leiding, maar dienen de uitslag van de nog resterende wedstrijd SouburgKoudekerke af te wachten, want Koudekerke heeft aan de kleinst moge lijke zege genoeg om kam pioen te worden. Voor de promotie naar de eerste klasse werd de tweede wedstrijd gespeeld. V.U.K., dat reeds met 614— won van Oostburg, klopte nu De Pion met de zelfde cijfers en heeft dus een goede kans om het eer ste klasserschap te behou den. •Auto** Voor Wilno rit er nog muziek in. Zaterdagmiddag werden In Tilburg de districtskam- pioenschappen volleybal ge speeld tussen de kampioenen van de afdelingen Tilburg, Breda en Walcheren. Bj) de dames waren de deelnemende teams: Never Down (Breda), Sarto (Til burg) en Zuidwesters (Wal cheren). De uitslagen wa ren. Never DownSarto 2 —1;' Zuidwesters—Sarto 0— Weinig animo S; Zuidwesters-Never Down 02. De titel ging dus naar voor bloesomnt. Never Down, tweede werd garto en de Souburgsen ein digden als laatsten. Bij de heren ging de strijd tussen Tilburg, Cracovia (Breda) en Wilno (Vlissin gen). De uitslagen waren: WilnoCracovia 21; Til burgWilno 21. De wed strijd TilburgCracovia moet nog worden gespeeld. Indien de club uit Breda de le weet te winnen, zijn alle drie de teams gelijk geëin digd. Winnen de Tilburgers, dan zy'n zij kampioen. Het Zaterdagvoetbal gaat in Nederland langzaam maar zeker een voorname plaats innemen in de ranglijst van de Nederlandse sporten. Vele bewijzen zijn hiervoor aan te voeren. Laat ons slechts volstaan met te wijzen op de grote belangstelling, die er on langs bestond voor de landenwedstrijd Nederland Frankrijk. Vooral in Zeeland heeft deze tak van sport een steeds groeiend aantal deelnemers. En dat zal dan ook de reden zijnwaarom, een vooruitstrevend bestuur van een van de Zeeuwse Zaterdagmiddag voetbalelftallen deze sport provinciaal maar ook landelijk meer bekendheid wil geven. Men wil hier voor de radio-omroep van de N.C.R.V. in de arm nemen en deze verzoeken de uitslagen van de op Zaterdagen gespeelde competitiewedstrijden in Zee land via de radio te verslaan. Voornoemd bestuur heeft zich tot alle Zeeuwse Zaterdagmiddagvereni gingen gewend om deze gedachte gestalte te geven. Gewapend met deze adhaesie-betuigingen zal een on langs in de radioraad benoemd Zeeuws lid dan trach ten in de in Juni te houden vergadering van de radio- raad een lans te breken voor het Zeeuwse Zaterdag middagvoetbal. Vanzelfsprekend zal iedere vereniging hiermede instemmen en ook de vele supporters zullen een en ander onderschrijven. We kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat deze suggestie van die Zeeuwse ver eniging bijzonder goed is. Mocht de N.C.R.V. zich be reid verklaren aandacht te schenken aan de Zeeuwse voetballerij, dan zal dit zeker deze sport zeer ten goede komen. Wilno verliest promotiewedstrijd. Het tafeltennnisteam van Wilno uit Vlissingen, dat kampioen van Zeeland werd, speelde haar eerste promo tiewedstrijd voor 'n plaats je in de landelijke over gangsklasse tegen C.J.M.V. Feyenoord uit Rotterdam. Het is een spannende wed strijd geworden, die tenslot te door de Vlissingse Polen met het kleinst mogelijke verschil werd verloren (4 6). Beide teams moeten el kaar nu nog te Rotterdam ontmoeten en de C.J.M.V.- ers hebben dan aan een ge lijk spel genoeg om te pro moveren. Wilno kan het door een overwinning nog tot een beslissingswedstrijd brengen. Sorrij VI kampioen. Het restant van de ïeeuwse tafeltenniscompe- titie verloopt niet erg vlot. Iedere week worden er weer wedstrijden uitgesteld en 't programma door elkaar ge gooid. Toch kwam er deze week een beslissing uit de bus. De strijd tussen de koplopers in de vierde klas se, Sorry VI en M.T.T.C. I eindigde in een kleine 64 overwinning voor de Vlis singers, die daardoor kam pioen werden. Bij de dames besloot Wil no IV de competitie met 'n 3-7 overwinning op M.T.T.C. III en eindigde daardoor als goede tweede. Voor de promotie naar de eerste klasse speelden Spi rit, dat in de eerste klasse als laatste eindigde en Goes, dat kampioen van de twee de klasse werd, hun eerste wedstrijd. Het werd een be nauwde 45 zege voor de Goesenaren, die nu echter reeds met één been in de eerste klasse staan, omdat zij de tweede wedstrijd in eigen huis spelen. Ronde van Koewacht voor Saelens. dat namens de Herverkavelingscom missie Zeeland hartelijke woorden van dank zijn gesproken tijdens de af scheidsbijeenkomst in Utrecht. GOES, 3 Mei. Dat de herverkaveling in de verschillende daartoe aan gewezen Zeeuwse gebieden met kracht en met voortvarendheid wordt aan gepakt, blijkt o.m. uit het feit, dat in het eerste kwartaal van 1954 voor niet minder dan twee millioen gulden aan werken is goedgekeurd. Moesten wij nog niet zo lang geleden schrijven, dat de animo voor het pachten van een nieuw bedrijf elders en voor de emigratie volgens een gunstige deviezen- regeling maar zeer miniem was, thans kunnen wij melden, dat de belangstel ling aanmerkelijk is gestegen. Hoewel de gelegenheid voor de agrariërs in de herverkavelingsgebieden zich voor één van de beide zaken op te geven nog niet is gesloten, blijkt, dat zich reeds 150 gegadigden hebben aangemeld. En er mag worden verwacht, dat nog meer personen zich op het laatste moment zullen opgeven. Wat is er nu met die twee millioen compensatie te geven door tijdelijke Zaterdag organiseerde de M.A.C. Scheldegouwen in samenwerking met de V.V.V. voor de Bevelanden en de M.A.C. Inter Scaldes een sterrit naar de bloeiende boomgaarden van Zuid-Be veland. De belangstelling was teleurstellend, want er kwamen slechts 22 motoren, 8 auto's en 4 bromfietsers, in totaal bemand met 51 personen. Verschillende prijzen moesten hierdoor komen te vervallen. Wel kon de voorzitter van de M.A.C. Scheldegouwen, dr J. C. Arends, de prijzen uitreiken aan de verstko- mende motorrijder, de heer H. Franke uit Den Haag (117 km), voor de verstko- mende automobilist aan de heer K. Bakker uit Olden- hove in Groningen (334 km) en voor de verstkomende bromfietser aan de heer L. van Rij uit Rotterdam (95 km). Onder de deelnemers be vonden zich ook enkele Bel gen. De route, van Krui- ningen via Wemeldinge, de Biezelingse Ham en de Zak van Zuid-Beveland was keurig uitgezet en voerde de deelnemers langs de mooiste plekjes van bloei end Zuid-Beveland. Zaterdag werd de ronde van Koewacht voor ama teurs verreden. Er vertrok ken 38 renners voor naar schatting 6000 man publiek. En dit heeft waar voor zijn geld gekregen, want er werd van de eerste tot de laatste minuut fel gejaagd. Telkens weer werden uitlooppogin gen ondernomen, maar steeds werden de weglopers achterhaald. Tenslotte slaag den met nog enkele ronden voor de boeg Saelens, de Bruyn en Westdorp er in, 'n voorsprong van 12 seconden te nemen. Wel ging men toen achter dit drietal aan, maar het was reeds te laat en zü behielden hun voor sprong. In de eindsprint bleek Saelens de snelste. Hij deed over de 100 km. 2 uur 38 minuten. De eindstand was: 1. G. Saelens, Zelzaete (België); 2. P. de Bruyn, Roosendaal; 8. M. Westdorp, 's Heerenhoek. gulden gebeurd en wat gaat er nog meer gebeuren? Zonder een "volledige opsdmming te geven kan ieder toch wel een indruk krijgen van de bestem ming van het geld, als hetgeen nu volgt wordt gelezen. Naast enkele op drachten tot aanschaf van draineerbui- zen en straatklinkers werd o.m. in het herverkavelingsgebied Waarde de aan leg van 2,8 kilometer landbouwweg goedgekeurd. In het herverkavelings gebied Tholen gaat het om het graven van waterleidingen, het leggen van be- tonduikers, het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen in de Scher- penissepolder, met welke werkzaam heden een half millioen gulden is ge moeid. SCHOUWEN-DUIVELAND. En dan Schouwen-Duiveland. Daar staat het leven zo'n beetje op zijn kop! Onder handen is het dempen en gra ven van sloten, het egaliseren en drai neren van percelen in de polders Zuid hoek, Dreischor, Gouweveer en Oos- terland. Honderdduizenden kubieke meters opgespoeld zand moeten wor den verwerkt in door de overstroming gevormde kreken. Op andere plaatsen wordt het zand, waar dit maar moge lijk is onder de vruchtbare bovenlaag van klei gewerkt. Hier moeten oude sloten worden ge dempt en nieuwe gegraven, daar die nen dichtgeslibde sloten, die in het her verkavelingsplan passen, te worden uitgediepte of opnieuw te worden ge graven. En passant worden hoogtever schillen in het terrein geëgaliseerd en wordt overgegaan tot drainage van de grond. SLOTEN ZITTEN VOL, In de voormalige ruilverkaveling Schelphoek in de Polder Schouwen zit men ook niet stil. Ook hier zijn hele complexen met zand overspoeld. Bijna alle sloten zitten vol met zand. Voor dat hier tot egalisatie en drainage kan worden overgegaan, moeten honderden hectaren van zand -worden ontlast. Dat heeft zich afgezet in dikten, die va riëren van 0 tot 80 centimeter. pacht van grond, afkomstig van boe ren, die naar de Noord Oost Polder zijn vertrokken. Om te voorkomen, dat zij tweemaal pacht zouden betalen, n.l. zowel voor het oude als voor het nieu we perceel, werd goedgevonden de ge middelde pacht te vergoeden Het eigendom, beheer en onderhoud van door de Herverkaveling aangeleg de wegen, watergangen, bruggen, dui kers, gemalen enz. moet te zijner tijd aan de aangewezen onderhoudsplichti gen als polders en waterschappen wor den overgedragen. Hiervoor moet een regeling worden getroffen. Teneinde deze regeling voor te bereiden is een commissie van deskundigen samenge steld, welke de Herverkavelingscom missie Zeeland van advies zal dienen. DANK AAN Dr Ir MESU. Voor ingewijden zal het volkomen duidelijk zijn, dat bij de totstandko ming van de herverkaveling in Zee land, zowel op Walcheren als in de nieuwe herverkavelingsgebieden, dr ir Mesu, de directeur van de Cultuurtech nische Dienst, die vorige week afscheid nam, de stuwende kracht is geweest. Hij heeft bij de regering met grote kracht aangedrongen op de wettelijke regelingen en op het beschikbaar stel len van de nodige gelden voor dit doel. Het spreekt dan ook welhaast vanzelf, V. V. V-directeur Oskamp Zeeland nog niet genoeg bekend. VLISSINGEN, 3 Mei. Te weinig landgenoten kennen de toeristische mogelijkheden, die Zeeland biedt en weinigen weten ook, dat zij in deze provincie een prettige vacantie kunnen doorbrengen. Dit vormt voor de Vereniging van Vreemdelingenverkeer een probleem dat met de V.V.V.'s uit Brabant en Limburg en ook met die uit België is besproken. Getracht tal worden om tochten door de drie Zuidelijke provincies uit te schrijven. Ingezonden Mededeling (adv.) Dit deelde de heer G. W. Oskamp, directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. mede tijdens de algemene jaar vergadering van de V.V.V. Vlissingen, in een causerie over de betekenis die het vreemdelingenverkeer voor Neder land heeft gekregen. Uitvoerig besprak hij het belang, dat de middenstand bij een goed function- nerend vreemdelingenverkeer heeft. Een toerist geeft zo is gebleken 26 pet. van zijn duitjes in winkels uit, 20 pet. in restaurants en café's, 17 pet. in ho tels en pensions, 11,5 pet. voor auto's en benzine, 8,5 pet. voor amusement, 7 pet. voor transport, 5,9 pet. voor ver snaperingen en 3,3 pet. voor trein- en busvervoer. De middenstand moge dit beseffen en steune derhalve het V.V. V.-werk intensief. De vergadering, die onder leiding stond van de heer N. Priester, benoem de de heer F. v. d. Velde, die bijna 25 jaar deel heeft uitgemaakt van het be stuur bij acclamatie tot erelid. De Vlis singse vereniging telt thans 293 leden. Voor het komend seizoen valt enige winst te boeken: een gemoderniseerd baö'oedrijf, herbouw van een gedeelte van Hotel Brittannia, en Hotel Zeeland en het in gebruik nemen van de nieu we sluizen. De Noordzeebadplaatscom- missie, waarin voor Vlissingen de V.V. V.-directeur zitting heeft, zal een goed svoerd folder laten verschijnen. In het bestuur werd de heer F. v. d. Velde door de heer W. ten Haaf op gevolgd; de heren A. Mets, N. Priester en C. Timmerman werden herkozen. De vergadering besloot eenstemmig de contributie voor hotels en pensions te brengen op f 1.per bed per jaar, voor banken op f 25.per jaar en voor de middenstand op f 12.per jaar. In de rondvraag drong men aan op het uitreiken van V.V.V.-schildjes aan de aangesloten bedrijven en informeerde men vol belangstelling naar het zo- merprogramma, dat, zo bleek alras, zo spoedig mogelijk bekend zal worden gemaakt. Bril maakte buitenlandse reis. COLIJNSPLAAT, 3 Mei. De bril van de heer J. J. Goulooze, arbeider op het landbouwbedrijf „Veldzicht", heeft een buitenlandse reis van enkele maanden ge maakt en is vorige week behouden terug gekeerd. De heer Goulooze was van de winter behulpzaam bij het afdorsen van vlas. Bij het afgooien van de bosjes van de tas kreeg hij er een paar op zijn hoofd, waardoor zijn bril viel en tussen het vlas op de dorsvloer terechtkwam. Het was een onmogelijke opgave de bril te zoe ken. Het was voor Goulooze een flinke schadepost, maar hij moest die nemen. Totdat vorige week bericht kwam uit België, dat de bril tussen het afgewerkte vlas was gevonden. Het mooiste was, dat de bril geen schrammetje had opgelopen! STAVENISSE, 3 Mei. Tijdens een korte plechtigheid ten gemeentehuize van Stavenisse heeft burgemeester L. A. Verburg de eerste twaalf na de wa tersnoodramp van vorig jaar gebouwde woningen aan de toekomstige bewoners overgedragen. Het zijn twaalf van de negentien Noorse woningen, die in Sta venisse worden neergezet. De burgemeester herinnerde aan de droeve rampdagen en zei, dat de eer ste Mei 1954 als een blijde dag in de herinnering zal blijven voortleven. De heer Verburg sprak de wens uit, dat de nieuwe woningen tot in lengte van da gen bewoond zullen kunnen worden en dat de bewoners er veel genoegen van zullen beleven. Nadat de sleutels wa ren overhandigd, werd een heildronk uitgebracht op hen, die de woningen gingen betrekken. 's-GRAVENHAGE, S Mei. Donder dag 6 Mei a.s. zal op het terrein aan de Kadeweg te Zierikzee de eerste paal worden geslagen -lor de fundering van het te bouwen Rode Kruis ziekenhuis. De Zweedse consul-generaal, de heer YV. E. W. Ekman, zal zich naar Zierik zee begeven om het begin van de bouw werkzaamheden aan te geven. Tot een dikte van ongeveer 15 cm. kan het zand met een diepteploeg wor den ondergeploegd. Maar waar dit niet mogelijk is moet het worden afge voerd. Dit enorme werk kost 1% mil lioen gulden. COMPENSATIE, De Herverkavelingscommissie Zee land, die vorige week vergaderde, heeft besloten aan boeren, die tengevolge van de herverkaveling gedupeerd zijn, „Nieuw Schouwen-Duive land" vergaderde. ZIERIKZEE, 8 Mei. In de be stuursvergadering van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" is mede gedeeld, dat de boomplantactie reeds meer dan een ton heeft opgebracht, Aangezien nog steeds geen bericht is ontvangen van de adviseur der Stichting inzake bepiantuigsaangelegenheden, ir. Otto te Utrecht, werd besloten zich tot de gemeente Amsterdam te wenden met het verzoek dit werk over te nemen. Uitvoerig werd gesproken over eni ge moeilijkheden bij het busvervoer. Op sommige tijdstippen worden rei'zt- g-.rs uit Brabanc aangevoerd met vijf bussen, terwijl er aan de overkant maar twee bussen gereed staan. Ook het vervoer met de „Krammer" op Maandag en Vrijdag levert nogal wat bezwaren op. Algemeen was men ech ter van oordeel, dat het niet aangaat een tweede boot te vragen, aangezien de verbinding door de week goed functionneert. Wat het veer te Zijpe betreft werd gewezen op de moeilijkheden, die de aanrijbruggen opleveren. Het zou zeer wenselijk zijn buitenom aparte loop gangen aan te brengen voor de voet gangers, die nu steeds op de auto's moeten wachten. De bruggen missen n.l. trottoirs. In deze geest zal de be voegde instantie worden geadviseerd. Het bestuur sprak ook over de pro blemen van de middenstand. Als voor beeld werd genoemd het geval van een bakker, die niet op dezelfde plaats mag herbouwen en die zeer gebaat zou zijn met een uitkering, waardoor hij staat zou zijn gen bedrijf te huren. In dit verband werd ook de sanering van de middenstand besproken. Op verschillende plaatsen zijn er in diver se branches teveel bedrijven. Deze zaak zal onder de aandacht van de Kon. Ned. Middenstandsbond worden ge bracht. De Stichting kan pas initiatie ven nemen, als zij over betrouwbare gegevens beschikt, waaruit conclusies ten aanzien van de overbezetting kun nen worden getrokken. De heer M. J Snoek zal zich met deze aangelegen heid verder belasten. Ter vergadering werd een speciaal ontworpen certificaat getoond, dat zal worden aangeboden aan het Neder landse Padvindstersgilde als dank voor een enkele maanden geleden geschon ken chèque voor de boomplantactie, Diploma Godsdienstonderwijs behaald. GOES, 3 Mei. De volgende oud leerlingen van de Chr. Kweekschool te Krabbendijke behaalden het diploma godsdienstonderwijs: A. P. Baaijens, Borssele; M. M. Bakker, Barneveld; G. Chr. den Engelsman, Sint Philips- land; M. Kanis, Rotterdam; J. J. Lob- bezoo, Oudelande; D. M. van As, Nieuwaal; M. M. Oudesluijs, (nu mil. dienst); J. de Rooy, OuderkerK aan de IJssel; A. L. Snijders, Ridderkerk; G. Tissink, Axel; M. Waterman, Terneu- zen; J. M. Deij, Earneveld. Bij Vlissingse Nutsspaarbank werd flink gespaard. VLISSINGEN, 3 Mei. Er is in de afgelopen vier maanden van 1954 weer flink gespaard bij de Vlissingse Nuts spaarbank. Het tegoed van de spaar ders steeg nl. met ruim 7 ton en zij hebben nu in totaal meer dan 10 mil lioen 755.000 gulden tegoed, 't Groot ste gedeelte van deze stijging viel in de eerste drie maanden, want in April werd er maar bijna 89.000 gulden meer gebracht dan gehaald. Op 30 April waren er bij de bank 193.36 rekenin gen. In Goes hadden de spaarders blijkbaar veel geld nodig, want daar werd in April bijna 3.400 gulden meer van de bank gehaald dan er werd ge bracht. In Wolphaartsdijk deed dit verschijnsel zich in nog veel sterker mate voor, want daar bedroeg de meer dere terugbetaling ruim f 7000.In Axel was het precies zo: ruim f5.300 daalde daar het tegoed der spaarders. Maar laten wij erbij vertellen, dat genomen over de periode Januari April 1954 de totale tegoeden op al deze bijkantoren toch aanmerkelijk stegen. Ingezonden Mededeling (adv.) Eerste op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 3 Mei. Vanmiddag is te Scharendijke de eerste noodschool, die op Schouwen-Duiveland gereed is gekomen officieel geopend door de wad. Commissaris der Koningin in Zeeland, de Gedeputeerde A. Schout. Deze school kon worden gebouwd van gelden die het Rijk uit het buitenland heeft verkregen en het was de gemeente Amsterdam die in het kader van de hulpverlening een belangrijk aandeel heeft gehad in de totstandkoming van deze school. Het is een prachtig gebouw en bijna permanent, doch tot grote vreugde van het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van een School met de Bijbel, deelde de in specteur van het L.O. te Goes, mr Wolff, mede, dat hij een urgentie-ver klaring heeft ontvangen voor de bouw van een geheel nieuwe school. De be doeling is nu, zo vertelde burgemeester C. Padmos in zijn welkomstwoord, dat deze school voor 1 September gereed zal komen. Er is dus thans een eind gemaakt aan de „omzwerving" van de leerlin gen van de getroffen school. Tot 11 November van het vorig jaar moesten zij schoolgaan in de Geref. consistorie en het jeugdgebouw te Haamstede. Na November konden zij terug in de oude opgelapte school. Die wordt nu ver bouwd tot jeugdgebouw, terwijl het kleuteronderwijs in de noodschool ge huisvest zal worden zodra de nieuwe school gereed is. De burgemeester bracht speciaal dank aan de heer Besanger, ambtenaar van Amsterdam belast met adoptie werkzaamheden. De hoofdstad „peuter de" van het Rijk f30.000 los voor dit doel. r Na de rede van de burgemeester bood Annie Kloet de heer Schout een met linten versierde sleutel aan en na dat hij de school had geopend sprak hij een gelukwens tot de gemeente en het schoolbestuur. De heer Wolff gaf speciaal het schoolhoofd de heer T. Vlaming een pluim op de hoed voor de vasthoudend heid waarmede hij aan de verwezen lijking van de plannen heeft gewerkt. Waar zijn is 5 onze schepen*^ GROTE VAART. ANNENKERK 30 te Adalaida. MAASDAM 2 n. New York. NOORD AM 3 te Rotterdam. ABBEKERK 4 te Genua. ÈOSCHFONTEIN 3 te Aden. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 3. n. Melbourne. ABBEDIJK 3 te Vancouver. BONAIRE 2 n. Paramaribo. LEKKERKERK 3 te Karachi. COTTICA 3 te Amsterdam. MAASDAM 2 te Southampton. ORANJEFONTEIN 3 te East London. TEGELBERG 2 n. Rio de Janeiro. GAASTERKERK 2 v. Aden. GROTE BEER 1 n. Southampton. WILLEM RUYS 2 te Singapore. ZUIDERKRUIS 2 te Rotterdam. Na hem voerden nog verscheidene sprekers het woord. De heer Besanger bood ondermeer nog een projectie apparaat met filmstroken aan. Ook de Herv. predikant ds Nauta en de Geref. predikant, ds Meyer, alsmede de heer A. Leeuwe voorzitter van de Scholen- bond boden hun gelukwensen aan. VEEMARKT. ROTTERDAM, 3 Mei. Aanvoer in totaal 1771. Vette koeien en ossen 992; Varkens 779. Vette koeien 2.70—2.90, 2.50—2.70, 2.00— 2.30; Varkens (lev. gew.) 1.88, 1.86. 1,88. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 3 Mei. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, witte - prima kwaliteit voor de vlakmolenaar tot f 28.45; rode - op vooht conditie tot f 28.15 Voedergranen, zomergerst - kalm - maalkwaliteit f 21.0022.00. Overigens f 22.5024.00, grove geschoonde daarbo ven, haver - flauw - f 24.0025.00 .extra blanke daarboven; rogge - met weinig handel - f 20.25—21.25. Peulvruchten, groene erwten - f 40.00 58.00; schokkers - prijshoudend - f 70.00 f 110.00; bruine bonen - kalm - onver anderd f 80.00f 100.00. AARD APPELBE URS. ROTTERDAM, 3 Mei. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts; Bintjes f 21.00; Alpha f 16.00f 17.50; Bevelanders f 21.00; Fu rore f 20.00; Zandaardappelen Wilpo's f 11.00; IJselster f 11.5012,00; Voran f g.50—12.00. Voeraardappelen f 3.50, prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. KAPELLE, 3 Mei. Groenten; Kropsla 713; Radijs 4%16; Rabar ber 1518; Spinazie 5261; Witlof 55 56; Aardappelen 1416. BERGEN OP ZOOM, 3 Mei. Ra dijs oV-2—9; Spinazie gesneden 2138; idem gestoken 1420; Sla A 2031; idem B 14—20; Prei 22—35; Witlof 66 1.03; Rabarber 1224; Bloemkool A 821.10; idem B 3661; Rode kool 24 32. Aardbeien 723 cent per stuk. Appelen: Jonathan 51. Asperge veiling: Aanvoer 4000 kg. AA I 2.10, AA II 1.93, AA III 1.71; A I 2.17, A II 1.80, A III 1.48, B I 1,50, B II 1.15, B III 0.97, C I 0.90, C II 0.75, D I 0.41, D II 0.80, D III 0.15, E stek 0.50. GOES, 3 Mei. Kropsla A I 2728, B I 20, C 10—13, Bloemkool A I 72, B II 4063; Radijs 1315; Rabarber 13 19; Rammenas 21; Spinazie 3947 Wit lof 83; Prei 35—36.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2