KeAJk m f£c&o-ot. Tjoba had het tegen Swift zwaar te verduren Wilhelminadorp en Kattendijke begroetten hun burgemeester De heer Evers: „Ieder is mij even lief 1" Borssele heeft grote plannen op stapel OUD-V OSSEMEER. Ambachtsherenhuis een sta-in-de-weg Officiële Publicatiën Vele clubs kwamen net met de hakken over de sloot L. MINDERHOUD KABOUTERS Landbouwliuishoudschoo! Op de Christelijke Psychiatrische Inrichting ,Vrederust' Leerling Verpleegsters en -Verplegers Verpleeghulpen Vakschool voor meisjes - Goes Slagersknecht Vrij Evang. Gemeente te Wemeldinge herdacht 75-jarig bestaan Afscheid ds v« cL Wiel van 1 holen Maandag 3 Mel 1934 ZFEU^'SCH DAGBLAD pagina 3 Blij feest op een stralende lentedag WILHELMINADORP/KATTENDIJKE, 1 Mei. Op een zeer spontane wijze heeft de bevolking van Wilhelminadorp en Kattendijke vanmiddag haar nieuwe burgervader, de heer P. J. Evers uit Biervliet, ingehaald. Puur en fris klonken de heldere kinderstemmen in de lentelucht, toen de heer Evers, afgehaald door het muziekkorps, om twee uur voor „De Veehoeve" aankwam. Het was wel een hartelijk welkomstlied dat, gezongen door de leerlingen van de lagere schood, de gevoelens van de gehele bevolking vertolkte. En de bloemen, die Elsje Mol en Ineke Cornelder de familie Evers aanboden, vormden het hoogtepunt van de blijde Incomste van burgemeester Evers in zijn nieuwe gemeente. Meer officieel was tevoren óe be groeting geweest op de weg naar Goes aan de grens van de gemeente bij „Ha venzicht". Vanaf het gebouwtje van de P.Z.E.M. aan de grens van de kom Van Wilhelminadorp had „Oefening en Uitspanning" de burgemeester door het dorp, dat een vlaggenzee was, verge- «eld naar „De Veehoeve". Na de zanghulde kreeg burgemees ter Evers al dadelijk een goede in druk van het sportleven in de ge meente toen Maria Jeremiasse hem namens de korfbalclub bloemen aan bood. Tijdens de officiële raadszitting in „De Veenoc.e sprak loco-burgemees ter C. Burger over de twee zo ver schillende plaatsen Wilhelminadorp en Kattendijke, die toch het rustige agra risehe leven gemeen hebben. Sprekend over de toestand van de gemeente hoopte de heer Burger dat er zo spoe dig mogelijk een nieuw gemeentehuis zal komen. Verder had hij op zijn ver langlijstje staan nog 15 huizen en voor Kattendijke een verenigingsgebouw met douchecellen en een kleuterschool. De heer Burger ging er prat op, dat in de gemeente maar één kerk en één school was en er geen kiesverenigingen bestonden. De wens uitsprekend, dat de heer Evers de ambtsketen nog jaren lang in gezondheid mocht dragen, installeer de de heer Burger de nieuwe burge meester. In de raadsvergadering van Borssele heeft de gemeenteopzichter het gchets- plan voor een nieuwe o.l. school toege licht. Ook kwamen de plannen voor een badhuis, gymnastiekzaal en vergaderlo kaal ter Een voorstel van de PZEM om in de electrificatie-kosten (f 3537,40) bij te dra gen voor de Westeindsche dijk en Holle- poldersedijk tot perceel Korte Zuidweg 4 werd goedgekeurd. Van de A.M.Z. was bericht ingekomen dat de autobussen bij de nieuwe zomer dienstregeling des Zondags op het dorp zullen stoppen. De nieuwe gemeentevlag zal bestaan Uit drie banen met de kleuren zwart-wit- zwart. .Samenwerking", zo zei de heer Evers in zijn rede, „is de enige fun dering van het gebouw, dat gemeente heet", nadat hij gewezen had op de ge zamenlijke verantwoordelijkheid van de raadsleden en de burgemeester. Verder hoopte de heer Evers op een goede samenwerking met de maatschap „De Wilhelminapolder" en de omlig gende gemeenten. Hij beloofde nadruk kelijk Kattendijke niet achter te stellen bij Wilhelminadorp. „Ieder is mü even lief", aldus de heer Evers. Met de wens dat een ieder, naar vermogen, met Gods hulp, zijn krachten zou inspan nen tot bloei van Kattendijke besloot de heer Evers zijn rede. Verder spraken nog de heer P. W. A. Kranendonk namens de gemeente secretarie, ir J. Minderhoud namens de burgerij en „De Wilhelminapolder", de heer A. P. Kostense, burgemeester van Biervliet, de heer F. A. van Rosevelt, burgemeester van Schoondijke, mr W. C. ten Kate, burgemeester van Goes, de heer S. A. N. van Oeveren, burge meester van Wolphaartsdijk, ds Cornel der, namens de Ned. Herv. Kerk, de heer J. S. Visser uit Goes, namens de Fed. van de P.v.d.A., de kapitein L. Stoorvogel van de Rijkspolitie, de heer M. C. Duynhouwer, districtshoofd Cen trale Dienst Bevelanden en dr Beu- ninck uit Hilversum als vriend. Nadat burgemeester Evers alle sprekers had beantwoord volgde een druk bezochte receptie. IN KATTENDIJKE. Op het anders zo rustige dorpsplein van Kattendijke stond het zwart van mensen toen daar omstreeks vier uur de burgemeestersstoet, voorafgegaan door de muziek, aankwam. Ook hier waren het de schoolkinderen, de vlag getjes nu stijf omklemmend, die de burgemeester een welkom toezongen. Het waren Elsje Deij en Ankie Wil- lemstein, die bloemen mochten aan bieden. Toen het zo onbevangen ge zongen Wilhelmus was verklonken ont stond even een verwachtingsvolle stilte, die werd verbroken door wet houder P. van Waarde, die de wens uitsprak, dat burgemeester Evers een echte burgervader zou zijn, die voor iedereen was te bereiken. „Dan zullen „STIL DREUMES.. Net op tijd verdwenen de hielen van Pieter onder het bed en nog geen se conde later smakte de deur open en stormde de on zichtbare man naar binnen. „Wat een snertgeschiede- nisriep 'hij kwaad. „Nu moet het toch maar eens afgelopen zijnI" Naar het geluid te oorde len, leek de man, al mop perend, de kamer op en neer te lopen. Maar toch stond hij blijkbaar ineens stil, want er sloeg iemand met zijn vuist zó hard op het slaapkamertafeltje, dat het inkt-potje er een dubbele buiteling van maakte. „Ik MOET het vinden....!" kraakte de stem weer. „Ik zal niet rusten voordat ik het hebAl moet het hele hotel uit elkaar springenDit houd ik niet langer volPieter en Karolus loerden onafgebroken onder het ledikant vandaan de kamer in. „Dit wordt een ramp.... ik voel het....!" bibberde de kraai zacht. „Kijk maar daar gaat de kastdeur openohhhhwas ik maar dood„Stilbange dreumes!" waarschuwde Pieter, terwijl hij de trillende vogel wat tegen zich aan trok. „Als je je zo blijft aanstellen, komt er geen sikkepit van terechtLet op hij is in de kast aan het morrelenZie je dat, hij pakt allemaal potten van de plankenen de weegschaalen een petroleum-toestel..Wat zou hij doen gaan!?" In de raadsvergadering van Oud- Vossemeer werd een subsidie-verzoek behandeld van de Ambachtsheerlijk heid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe. Men verzocht subsidie in verband met de restauratie van het Ambachtsherenhuis, waarvan de kos ten f45000 zullen bedragen. Door het rijk is een toezegging gedaan van f 22307. Gezien het feit, dat meerdere malen getracht is met de Ambachts heerlijkheid tot een vergelijk te komen i.v.m. de stand van het gebouw in het kader van het uitbreidingsplan, welk vergelijk niet tot stand kwam, blijft het gebouw een sta-in-de-weg. De raad acht het daarom niet verantwoord subsidie te verlenen en op het verzoek werd z.h.s. afwijzend beschikt. Voor vernieuwing van verouderde leermiddelen van de o.l. school werd f4506,40 beschikbaar gesteld. De ver goeding voor de school met de bijbel over 1953 werd vastgesteld op f2694 en voor de r.k.-school op f3122. In de vacature G. van Dalen werd in de Commissie tot Wering van Schoolverzuim gekozen de heer P. van Driel. De Burgemeester der gemeente Goes deelt in verband met de Nationale Her denkingsavond op Dinsdag 4 Mei a.s. mede: dat van 19 uur 15 minuten tot 19 uur 45 minuten een korte rouwdienst zal worden gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk; dat van 19 uur tot 19 uur 45 minuten eveneens een korte rouwdienst gehou den zal worden in de Rooms Katholieke Kerk; dat na afloop van deze diensten en aansluitend daaraan een stille gang naar het monument voor de slachtoffers van het verzet op de Markt alhier zal worden gedaan tot deelneming waar aan een ieder zich kan opstellen op de Singelstraat (Route: Klokstraat, Lange Kerkstraat, Grote Markt); dat van 19 uur 45 minuten tot 20 uur de herinneringsklok zal worden geluid; In verband hiermede verzoekt hij: van alle particuliere gebouwen vanaf 18 uur de vlag halfstok te hangen; direct aansluitend aan het luiden van de klok, dus zodra de klok niet meer luidt, dit is 20 uur, twee minuten van volkomen stilte van het openbare leven in acht te nemen; Tevens verzoekt hij: om van 18 uur21 uur geen openbare vermakelijkheden te doen plaats vin den; de verlof- en vergunninghouder om ge durende bovenvermelde uren geen al cohol houdende dranken te verstrekken. Verder deelt hij mede: dat tijdens de rouwdienst in de Neder lands Hervormde Kerk op 4 Mei a.s. een collecte zal worden gehouden voor de Stichting 1940—1945; dat tijdens de rouwdienst in de Rooms- Katholieke Kerk op 4 Mei a.s. gecol lecteerd zal worden voor de slachtoffers van de bevrijding. ook wij", aldus wethouder van Waar de, „met de eerbied van kinderen tegen U op zien". Daarna spraken nog de voorzitter van het Oranjecomité, de heer J. W. Gebraad, de heer W. M. Louwerse, het hoofd der school, ds B. Breek, de com mandant van de brandweer, de heer Weststrate en de heer Wisse, namens de Zondagsschool. Terwijl dan de be volking van Kattendijke zich hierna gereed maakte voor de volksspelen, re cepteerde de burgemeester in de school. Het was in de avonduren, dat het bur- gemeestersfeest op en rond het prach tig verlichte Dorpsplein eerst geheel tot zijn recht kwam. COLIJNSPLAAT Afloop verkoping. In hotel „De Patrijs" werd ten overstaan van notaris J. J. W. Klop publiek verkocht, ten verzoeke van mej. S. C. Douw, het woon- en winkel huis aan de Irenestraat 56 te Colijnsplaat groot 3.95 are. Koper de heer Adr. de Waard voor f 6560. LEW EDO RP Wachthuisjes. De gemeente is er toe overgegaan om twee wachthuisjes te la ten bouwen, waaraan reeds lang behoef te bestond. Een voor de richting Middel burg tegenover de R.K. kerk en een voor de richting Goes tegenover café Van den Dries. RITTHEM Feestavond korfbalvereniging. De korf balvereniging „Atlas" heeft een zeer ge slaagde jaarlijkse feestavond gehouden. Na het openingswoord door de voorzit ter, de heer H. P. Roelse, werden op keu rige wijze rythmische oefeningen ten bes te gegeven. Voorts werd het toneelstuk „Het gouden kalf" opgevoerd. De avond was goed bezocht. Zeeuwse Korfbalcompetitie Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, 1 Mei. Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen, dat het vorige week zo bijzonder goed heeft gedaan tegen Scampolo, heeft het er deze reis zwaar bij laten zitten. Eet bezoekende Swift, productief en superieur als altijd, ging met - 'n fantastische 134 zege huis waarts. Volgens de verwachtingen heeft Tjoba dus zwaar teleurgesteld, maar ook De Poel liet zich van z'n slechtste zijde zien door zich door Zee- landia met 06 te laten overtroeven. In de tweede klasse heeft Volhar ding goed partij gegeven tegen Elto en dat is dan ook de reden, dat de Yerse- kenaren het tot een 44 gelijkspel konden brengen. Eendracht heeft ook vandaag weer een zware nederlaag moeten lijden en wel tegen Vios (60). De oud-eerste klasser S.S.S, kreeg in Borssele een korfballesje van het gepromoveerde V.O.P.O. (61). ZOUTELANDE Herdenkingsdienst. Dinsdagavond 4 Mei om half 8 zal er in de Ned. Herv. Kerk een Nationale Herdenkings-Bevrijdings- dienst worden gehouden. Voorganger ds J. F. Wagener. Inplaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon HENDRIK-JAN H. WILLEMSE M. WILLEMSE— DE HAMER St. Laurens, 1 Mei 1954. Kerklaan 8 a. Tijdelijk: Ziekenhuis. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader W. H. MOERMAN, in de ouderdom van 89 jaar en 3 maanden A. VEERHOEK— MOERMAN JOH. VEERHOEK Kleinkinderen en achterkleinkind. Borssele, 1 Mei 1954. Westsingel 46. Heden overleed tot on ze grote droefheid na een korstondige ziekte, onze geliefde Broeder en Oom, de Heer PIETER DE BREE, Weduwn. van Johanna Andriesse. In de ouderdom van ruim 83 jaar. Uit aller naam: Wed. N. POLDER MAN—DE BREE. St. Laurens, 30 April 1954 Van Citterstraat 20. Voor de overstelpend vele bewijzen van deelneming en medeleven bij het plotse ling heengaan van onze lieve Vrouw en Moeder LENA GESCHIERE, zeggen wij zeer hartelijk dank. Mede namens zijn kinderen, J. DE WOLF. Serooskei'ke (W.), Mei 1954. GAAT U VERLOVEN Dan voor uw ringen naar FIRMA Zuidstraat 66 Westkapelïe, Tel. K 1187-284 Grote keuze in alle prijzen. Op graveren kan desge wenst gewacht worden. Donderdags in Middelburg te spreken Zuidsingel 54. TE KOOP. 110 kg Koopmans Blauwe pootaardappelen 28-35. L. FRANCKE, „Torenzicht", Grijpskerke. Jonge koolplan ten, bloem kool Delfts en Record, Savoye, Spitskool en Slaplanten. P. KOOLE, Tel. 208, Souburg. DIVERSEN: Op dit punt zijn de grote Vier het volkomen eens,TREF FER Lakens en Slopen, kunt u het voordeligst kopen in 't Interlockliuis Winkel- en MaTktverkoop. Voor al Uw stencilwerk pakpapier, papierenzakken, drukwerken, stempels en emaille naamplaten is Uw adres: J. A. WESTSTRATE, Rouaanse Kaai 21, Middel burg. „PRINSES JULIANA" ZIERIKZEE. BERGEN OP ZOOM. gelegen in een mooie bosrijke omgeving, kunnen voor de opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B geplaatst worden Nieuwe aantrekkelijke salarissen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Tevens kunnen in de opleiding enkele beneden 18 jaar, worden opgenomen. Sollicifanten van Christelijke huize gelieven zich te wenden tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne verdere inlichtingen verstrekt. Wijngaardstraat 3 AANGIFTE Dinsdag 11, 18 en 25 Mei van 35 en van 79 hur voor: a. de 2 jarige primaire opleiding voor leerlingen, die 6 klassen van de lagere school doorlopen hebben. b. de 2 jarige opleiding voor assistente in de huishou ding voor meisjes, die 2 jaar U.L.O. of ander voort gezet onderwijs volgden. c. de 1 jarige Vormingsklas voor meisjes, die M.U.L.O. A en B of een overgangsbewijs van de 3e naar, de 4e klas Middelbare school hebben. d. de 3 jarige vooropleiding voor lerares bij het Nij verheidsonderwijs voor verstandelijk begaafde leer lingen, die een getuigschrift van de primaire oplei ding bezitten. e. de opleiding voor lerares in de naaldvakken (Na). Dinsdag 4 Mei geen spreekuur. De directrice, W.C. WESTSTEIJN. AANGIFTE LEERLINGEN VOOR: a. de 2-jarige primaire opleiding voor meisjes die 6 klassen der lagere school hebben doorlopen. b. opleiding naaister, costumière, coupeuse, voor meis jes die getuigschrift primaire opleiding hebben. c. 1-jarige opleiding voor hulp in de huishouding, voor meisjes in het bezit van het getuigschrift der pri maire opleiding. d. 2-jarige opleiding voor hulp in de huishouding voor leerlingen van Mulo, H.B.S. en dergelijke. e. dagcursussen in knippen en naaien. f. Middag- of avondcursussen in eenvoudige of fijne keuken. g. Middag- of avondcursussen in knippen, naaien, kin derverzorging en fraaie handwerken. Inlichtingen en aanmeldingen aan de school iedere Donderdag van 121, 35 en 78 uur vóór 21 Mei a.s. De directrice, C. N. VAN LIERE. DE STICHTING „WOLFHEZE" te Wolfheze vraagt een van Chr. beginselen. Liefst ongehuwd en goed vakman. Sollicitaties aan de Huismeester. OFFICIËLE PUBLICATIE. OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 4 Mei a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ko men, worden enkele extra treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming geen gebruik kunnen maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 6.59 uur. 1. De dienstplichtigen met bestemming Rucphen en Ede-Driesprong moeten gebruik maken van de vol gende treinen: a. Vlissingen v. 7.59 u., Middelburg v. 8.10 u., Goes v. 8.29 u., Kapelle Biezelinge v. 8.35 u., Kruiningen-Yerseke v. 8.42 u., Krabbendijke v. 8.53 u., Rilland-Bath v. 8.59 u., Bergen op Zoom v. 9.15 u., Roo sendaal v. 9.36 u., Breda v. 9.57 u., Tilburg v. 10.17 u., 's-Hertogenboseh v. 10.38 u., Nijmegen v. 11.16 u., Arn hem v. 11.39 u., Ede-Wageningen a. 11.55 uur. b. Rotterdam C.S. v. 8.57 u., Rotterdam N. v. 9.04 u., Gouda v. 9.19 u., Utrecht C.S. v. 9.44 u., Driebergen v. 9.55 u., Ede-Wageningen a. 10.16 u. 2. De dienstplichtigen uit Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Barendrecht, Dordrecht en de dienstplichtigen uit de omgeving van deze plaatsen moeten reizen met trein 1115 van de normale dienstregeling: Amsterdam C.S. v. 7.40 u., Haarlem v. 7.56 u., Leiden v. 8.20 u., Den Haag H.S. v. 8.34 u., Delft v. 8.41 u., Schiedam v 8.49 u., Rotterdam v C.S. 8.58 u., Rotterdam Blaak v. 9.02 u., Rotterdam Z. v. 9.06 u., Barendrecht v. 9.12 u., Zwijndrecht v. 9.18 u., Dordrecht v. 9.24 u., Roosendaal a. 9.57 uur. „Zeeuwsch Dagblad" geeft het laatste nieuws. DERDE KLASSE Top (derde klasse A.) is er in de promotie-competitie wel niet m ge slaagd te promoveren, maar heeft van daag toch weer bewezen in de derde klasse inderdaad een „top"-ploeg te zijn. Met niet minder dan 83 werd Animo verslagen in Arnemuiden. Mad- joe, onderaan geëindigd in de tweede klasse, kon het gemakkelijk bolwerken tegen het op dezelfde plaats in de derde klasse geëindigde A.K.C. (61). Swift III heeft het maar net gehaald tegen Zuidwesters (23). In de derde klasse B. behaalde Zuid westers II een benauwde 10 zege op Animo II. K.V.L. was tegen Madjoe II niet met zo'n kleine overwinning te vreden (120) en ook Stormvogels deed het niet slecht tegen Swift VI. (1-6). Scampolo II heeft er in de derde klasse C. behoorlijk voor moeten vech ten tegen Dios (23) en ook Volhar ding II (een nieuw-komer) moest alle zeilen bijzetten bij Zeelandia II (12). Kats had niet de minste moeite met Tjoba II (51). In de derde klasse D. moest Luctor II de puntjes aan Togo III laten (20) ook de Poel II onderging eenzelfde lot tegen Vitesse II (50). Tussen Blauw Wit en Vios II heeft het be hoorlijk gespannen. Vios bleek over een iets langere adem te beschikken (34). Overigens was het geen beste dag voor Kloetinge, want ook het tweede elftal moest met een nederlaag genoe gen nemen en wel tegen Elto II (02). Adspiranten: TjobaSwift A 12; TogoVios 2—1; K.V.L.Zuidwesters B. 13; Swift snelZuidwesters A. 3—2. In de tekening hierboven zitten verschillen. Die te vinden is maar 'n^ aardigheid, 'n spelletje. Wat géén spel is, maar ernst, is de keuze van het beste vloei bij Uw shag. Bij vloei zijn er 3 belang, rijke verschilpunten: de 3 kwa. liteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Tussen twee haakjesdit keer zijn er in de tekeningen vier verschil, punten. WEMELDINGE, 3 Mei. Blij en dankbaar heeft de Vrij Evangelische Gemeente Zaterdagavond en Zondag haar 75 jarig bestaan herdacht. Veel goede woorden zijn er gesproken, woorden van dank voor wat in het verleden is gebeurd, maar ook woor den van bezinning op het heden en de toekomst. Onder leiding van ds J. A. Hamers was er Zaterdagavond in de kerk een feestsamenkomst. Na een inleidend woord van ds Hamers bracht ouderling P. Vermaire uit Kapelle, die reeds 32 jaar deze gemeente als ouderling dient, een verslag over de afgelopen 75 jaar. Vervolgens werd het woord gevoerd door twee vroegere predikantsvrou wen uit Wemeldinge n.l. Mevr. van Vliet uit Oldebroek en Mevr. Werges uit Winschoten; ook ds van Vliet en ds Werges die de gemeente Wemel dinge hebben gediend spraken over de tijd die zij hier hadden doorgebracht. Namens de Vrij Evangelische Gemeen te te Goes sprak de heer Steutel en deze bood ook een enveloppe met in houd aan. Namens de zustergemeente In Yerseke sprak ds Timmerman. Zon dagmorgen was de gemeente opnieuw in grote getale in haar kerk bijeenge komen voor een herdenkingsdienst waarin ds Hamers voorging en sprak naar aanleiding van Psalm 77 12; „Ik zal de daden des Heren gedenken, ja ik wil gedenken Uw wonderen van ouds". Zondagavond was het kerkgebouw opnieuw overvol toen ds van Vliet sprak over „De grondslag en het be staansrecht der Gemeente" en ds Wer ges over „De roeping der gemeente". Verder werd toen het woord gevoerd door ds J. G. van Ieperen namens de Ned. Herv. Gemeente, ds J. v. d. Leek te Kapelle namens de Geref. Kerk, Ds W. Praas uit Cadzand namens de zus- tergemeenten, ds A. Mooy uit Sehore als kleinzoon van de grondlegger en burgemeester van Sas, namens de bur gerlijke gemeente. Hierna dankte ds Hamers voor de zeer grote belang stelling bij dit jubileum. BEROEPINGSWERK Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Den Haag (a.s. va cature dr A. J. Bronkhorst, toez.) M. C. Koole te Den Haag (wijkgemeente 1). Bedankt voor Wognum-Zwaag (toez.) P. J. Barnouw, voorganger van de Ned. Prot. Bond te Schiedam. Geref. Kerken. Beroepen te Tholen, cand. Augustein te Rotterdam. THOLEN, 3 Mei. In het tjokvolle mooie Gothische kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente nam gisteren in de na- middagdienst ds B. G. A. van der Wiel afscheid van zijn gemeente alhier we gens zijn vertrek naar Elburg. In zijn proloog wees de scheidende leraar op de droefenis van het afscheid. „Zes en een half jaar mocht ik in Uw midden verkeren", aldus ds v. d. Wiel. „Nu is mijn taak hier vervuld. Bedenkt echter dat, al gaat de mens heen, God dezelf de blijft". Hij bepaalde daarna zijn gehoor bij Deut. 33 vs. 27: „De eeuwige God zij U een woning, en van onderen eeuwige armen; en Hij verdrjjve de vijand voor Uw aangezicht en zegge: Verdelg!" Het thema van de prediking was; God als de bron, de kracht en de beschermer der gelovigen. Na de prediking richtte ds v. d. Wiel zich allereerst tot zijn gemeente. „Het was altijd geen gemakkelijke taak", zo zei hij, „maar er is in die jaren toch een hechte band gelegd, een band die sterk werd tijdens de vele bezoeken, maar die vooral hecht was in de be diening van Woord en Sacramenten. God zegene U allen!" De kerkeraad bracht hij dank voor de liefde en toe wijding aan hem betoond en aan kerk voogdij en notabelen betuigde hij zijn waardering voor hun ijveren voor de restauratie van de kerk. Tot slot sprak hij woorden van dank tot de aanwezige afgevaardigden van classis en ring, van andere kerken, van verenigingen en van de burgerlijke overheid. Namens de gemeente en de kerke raad sprak ouderling Van de Velde da scheidende herder en leraar toe. De heer Droger sprak namens kerkvoogdij en notabelen, ds van Putten van Oud- Vossemeer als consulent, ds Brons na mens de Ring en de heer De Rooy na mens de classis. Staande zong men ten slotte aan ds v. d. Wiel de zegenbede toe uit de 121ste Psalm. Als bijzonderheid zij vermeld dat het nooit in Tholen is voorgekomen, dat in één week tjjds twee predikan ten afscheid namen en één zijn in trede deed!

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2