hefarane/l De Ruyterschool won T asman"~tournooi* Abel Terneuzen maakt zich klaar de industrie te ontvangen Reinheidsverzorging laat nog veel te wensen over 4 doen meer dan eenl Subsidieregeling voor Bijz* M* Ch Volkshogeschool- dagen te St Maartens dijk en Zierikzee. Dringend behoefte aan kraamverzorgsters Boomplantactie Schouwen-Duiveland nadert de f 100.000 Voetbalelftal was onverslaanbaar, Sportadviesraad te Vlissingen Sloop-object in de Zevenaardokkeneen nieuw teken van bedrijvigheid Selectiewedstrijd voor Zaterdagmiddagelftal te Krabbendijke Scheldebekerwedstrijd op 28 Augustus? Terneuzen begint niet erg iioopvol» Donderdag 29 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagia 9 Schoolartsendienst Oostelijk Zuid-Beveland Voedingstoestand der leerlingen is gunstig GOES, 26 April. Het jaarverslag van de Schoolartsendienst Oostelijk Zuid-Beveland over 1953 gaat uitvoerig in op de lichamelijke toestand der onderzochte schooljeugd. Er werden 2689 leerlingen geheel en 218 gedeelte lijk onderzocht. In totaal stonden onder het toezicht van de schoolarts 9585 kinderen, van wie bijna 50 pet. de Goese scholen bezoekt. In het vorig jaar werd speciaal gelet op de voedingstoestand en de geestelijke instelling der kinderen in de rampgemeenten. De uitslag viel erg mee, doordat een groot deel der kinderen in andere streken in binnen- en buitenland een tijd door bracht en daar speciaal werd verzorgd. Bij het systematische onderzoek wer den bij 473 van de 2689 kinderen geen afwijkingen gevonden. Van 44 leerlin gen was de algemene lichamelijke toe stand beslist onvoldoende. De oorzaak was moeilijk na te gaan. Dit aantal was 15 pet. hoger dan in 1952. Mocht het percentage in 1954 hetzelfde of ho ger zijn, dan is een nader onderzoek naar de oorzaak noodzakelijk en zal eventuele bijvoeding overwogen moe ten worden. DE GEBITTEN. Hoofdonrein werd slechts bij één kleuter gevonden. Er werd door het hoofd "Van een kleuterschool advies ge vraagd voor de bestrijding van een „luizen-epidemie", maar deze kon met behulp van een wijkverpleegster snel worden bedwongen. Voor afwijkingen van het gezichtsvermogen werden 101 leerlingen naar de oogarts verwezen. Het percentage van de goede gebitten bedroeg <3. Rekent men, dat, ook bij de beste tandheelkundige verzorging, 8 tot 10 pet. der leerlingen reeds op jeugdige leeftijd zwakke gebitten heeft, dan is er zeker reden tot tevredenheid. Het is alleen jammer, dat het geregeld tan denpoetsen nog steeds een hoge uitzon dering blijft, goeddeels, doordat de ouders hier vrij onverschillig tegenover staan. ASTHMA-PATIENTJES. Dat vorig jaar slechts 13 asthma-pa- tiëntjes gevonden werden, was min of meer het gevolg van het feit, dat van de ergste asthma-centra (Wemeldinge, Hansweert en Goes) geen of weinig leerlingen werden onderzocht. Toch is de algemene indruk, dat het aantal asthma-patiënten afneemt. Het aantal hartafwijkingen daalde ook nu weer; terwijl de afwijkingen van spier- en beenderstelsel (slechte houding en platvoeten) gelijk bleven. Als geeste lijk achter werden 4 leerlingen naar de B.L.O.-school verwezen van de 10, die daarvoor in aanmerking kwamen. Eén leerling werd wegens stotteren verwe zen. Er werden 41 gevallen van be ginnende bronchitis geconstateerd, ter wijl 22 kinderen naar een gezondheids kolonie gingen. REINHEID De reinheidsverzorging der leerlin- ^u, alsmede het onderhoud van de scholen, blijven nog steeds zorgenkin deren. Op sommige scholen verschij nen stofzuigers, hetgeen de hygiëne ze ker ten goede komt, evenals de ver vanging van oude, niet te vertillen, schoolbanken door nieuwere, die ge makkelijker te verplaatsen zijn. De verlichting laat op de meeste scholen nog veel te wensen over, terwijl van de kunst- (en bord-) verlichting in 't algemeen een veel te zuinig gebruik wordt gemaakt. Dit verslag, dat is uitgebracht door de schoolarts A. Looijen, wordt gevolgd door een overzicht van de toestand der schoolgebouwen van de hand van dok ter P. Allewjn, waarnemend school arts. Ingezonden Mee.. EEN KAST „Ik heb het al gezien!" zei Karolus na een tijdje. „Ga meewe gaan weer terug Pieter. Straks staat die nare man ineens voor ons neus enen dan be tovert hij ons ook nog misschien maakt hij wei muizen of apen van ons of ballen gehaktof zoute pinda'sWie zegt of hij tóch wel in deze ka mer is en ons staat te bekijken met een grijnzend gezichtkom mee, Pieter ikik wil wegPieter hoorde geen woord van het betoog van Karolus. „Kijkriep hij ineens. „Een kast, daar zit een kast in de muurEn terwijl Karolus zich allesbehalve prettig voelde, snelde hij op de bergplaats toe en draaide de sleutel om. Nee maar!" riep hij uit. „Dacht ik het nietKijk eens hier het lijkt wel een complete apotheek!" Verwonderd liet de jongen zijn ogen langs de planken glijden. „Een weegschaalfluisterde hij. „En vreemde, oude boekenglazen bollen met gekleurde vloeistof er in„OhHet gaat mis ik voel hetkwetterde Karolus er tussendoor. „En allemaal potten!" ver volgde Pieter onverstoord. „Moet je zien, wat er zoal inzit: gestampte dennen naaldengeraspte eikelsstuifmeelstokjesspinnewebbenstof D« werking ven 4 geneesmiddelen Ir één tablei verenigd is krachtiger en weldadiger dan van elk middel ahonderlijk. Chelarlne „4" helpt eek bij hevige pijn en griep, wanneer andere middelen (alen. 2 lere middelen taien. m n BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET 4 In doei wonderen! De menselijke kant van de herverkaveling. GOES, 27 April. De Zeeuwse Volkshogeschool heeft een loffelijk ini tiatief genomen, door in Tholen en op Schouwen-Duiveland samenkomsten te beleggen, waarop allen, die in deze gebieden wonen, van gedachten kun nen wisselen over de toekomst van hun eiland. Daarbij zal het niet gaan om de technische kant van de vraag stukken en van de mogelijkheden nu en in de toekomst, maar om de mense lijke, de morele kant. Dat in het bij zonder de herverkaveling in het mid delpunt der belangstelling zal worden geplaatst ligt wel voor de hand, maar de sprekers zullen het niet hebben over toedeling, cultuurtechnisch werk en al wat daarbij behoort, maar over de vraag, hoe de betrokkenen de ver anderingen in het maatschappelijk be stel van hun eiland als gemeenschap en individueel zullen ondergaan en hoe hun houding hiertegenover dient te zijn. Drie sprekers hebben zich bereid verklaard inleidingen te houden op de discussie. Het zijn de heren J. Rose- boom, oud-burgemeester van Neder- hemert, die in zijn gebied grote er varing heeft op het punt der herver kaveling en over de menselijke kant daarvan zal spreken, ir. M. A. Geuze te Poortvliet, die hetzelfde onderwerp weer van een andere kant zal belich ten, en drs. M. C Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, die zal trachten een antwoord te geven op de vraag: „Is herverkaveling alleen vol doende voor de welvaart van Schou wen-Duiveland en Tholen?" Dinsdag 4 Mei a.s. is er een samen komst in Hotel „Gakeer" te Sint Maartensdijk. Deze begint om 3 uur. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse en de heer A. J. Groe- newege te Sint Maartensdijk. Op Woensdag 5 Mei begint om 3 uur in ,,Huis van Nassau" te Zierikzee de bijeenkomst voor Schouwen-Duive land, waarvoor men zich kan opgeven bij de heer C. O. J. Hendrikse te Zie rikzee. Er wordt een koffiemaaltijd aangeboden, terwijl de algemene kos ten per deelnemer een gulden bedra gen. Centrum voor Kraamzorg voor de Bevelanden en Tholen. GOES, 28 April. Onder voorzitterschap van de heer dr P. Staverman te Heinkens- zand vergaderde gisteren in het Medisch Centrum te Goes het Algemeen Bestuur van het Centrum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland en Tholen. De secretaris, de heer A. de Lange, her innerde in zijn jaarverslag aan de ramp van 1 Februari 1953 waardoor ook een deel van het Rayon werd getroffen. De leiding van het Centrum slaagde er ech ter in om de moeilijkheden te overwin nen en om kraamhulp te zenden, waar deze gevraagd werd en ze kon komen. Ondanks de ramp breidde het werk zich in 1953 weer uit. Er werden 642 kraamvrouwen geholpen tegen 588 in 1952. Het aantal verzorgingsdagen steeg van 7198 in 1952 tot 74880 in 1953. Helaas daalde het aantal aangesloten gediplo meerde en leerling-kraamverzorgsters van 37 tot 31. Het gevolg hiervan was, dat het voor de kraamverzorgsters en de leiding een buitengewoon druk jaar is geweest. Zes leerlingen slaagden in Juli 1953 voor het examen. Een nieuwe op leiding begon in Sept. 1953 met drie leer lingen. Er is dringend behoefte aan meer kraamverzorgsters. Voor het eerst nam in 1953 een aantal kraamverzorgsters (vier gediplomeerden en drie leerlingen) deel aan een vormingscursus in de Volkshoge school te Rockanje. Helaas was de penningmeester, de heer J. M. Traas te Kloetinge, genoodzaakt om in 1953 te bedanken. In deze vacature werd voorzien door de benoeming van de heer C. Corstanje, eveneens te Kloe tinge. Het Groene Kruis te Oud-Vossemeer trad toe tot het Centrum. Het verslag van de penningmeester werd goedgekeurd. Deze had de boeken afgesloten met een verliessaldo van f 444,62. De begroting voor 1954 werd vastgesteld op een eind bedrag van f 25.292. De voorzitter werd herkozen en nam deze herbenoeming aan. Tot leden van de Controle-Commissie werden benoemd de heren W. van Strien te Goes en Joh. Nijsse te 's-Gravenpolder. Tenslotte hield de heer dr H. Doeleman arts te Goes, een met belangstelling ge volgde causerie over „Het belang van de praeventie bij de opvoeding van kinde ren", waarover nog enkele vragen wer den gesteld. Voorstel aan de Middelburgse Raad. MIDDELBURG, 26 April. B. en W. hebben de raad voorgesteld per 1 Januari 1953 een gewijzigde subsidieregeling te treffen voor de Ver. voor Ghr. Middel baar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland te Goes voor die leerlingen uit de gemeente, welke de afdeling HBS van het Chr. Lyceum in Goes bezoeken. Dit voorstel geldt ook de R. K. Stichting Sint Willibrord College" te Goes voor de R.K. HBS aldaar. Per 1 September 1953 willen B. en W. de subsidieregeling doen ingaan voor de leerlingen, die de middel bare meisjesschool van het Chr. Lyceum te Goes bezoeken. Voorwaarde is steeds, dat de bijdrage per leerling over enig jaar niet hoger zal zijn dan de netto ten laste van het schoolbestuur blijvende kos ten van de voor Rijkssubsidie in aanmer king komende uitgaven. Als inkomsten wegens schoolgeld zal niet meer in aan merking worden genomen dan voor over eenkomstige Rijksscholen verschuldigd schoolgeld. Voorgesteld wordt de besluiten van 27 Juni en 7 October 1952 in te trekken. Uit overgelegde stukken van de Vereniging Christelijk Lyceum blijkt n.l., dat zij van af 1 September 1952 geen prijs stelt op subsidiëring overeenkomstig de bepalin gen van de Middelbaar Onderwijswet. De Rijkssubsidiebepalingen zijn van die aard, dat een zeer belangrijk deel der kosten van bijzondere HBS-en (variërende van 7595% voor rekening van het Rijk komt. Indien nu het oude besluit zou worden gehandhaafd, zouden deze bij zondere middelbare scholen in een aan merkelijk gunstiger positie verkeren. De bestaande subsidieregeling komt neer op ca f 320.per leerling per jaar. Voor dit jaar werd - uitgaande van 46 leerlingen - f 14.720.geraamd. B. en W. achten het juist, dat beide scholen niet rnéér ge meentelijke subsidie ontvangen dan de voor rekening van de school blijvende kosten bedragen. Deze worden geraamd op f 150.per leerling. De begrotings post kan dus worden teruggebracht tot f 6900.Subsidiëring van de middelbare meisjesschool is al in de begroting voor 1954 verwerkt. ZIERIKZEE, 27 April. Ten be hoeve van de boomplantactie op Schouwen-Duiveland is tot op heden reeds een bedrag -van f 94.000 binnen gekomen. Diverse comité's, o.a. te Rot terdam en Den Haag, zijn nog bezig met hun actie en ook in België schijnt nog het een en ander gedaan te wor den, zodat het comité nog aanzienlijke bedragen verwacht. Stekbietenverordening Zeeland treedt in werking. MIDDELBURG, 26 April. In het Pro. vinciaal Blad van 22 April is opgenomen de tekst van de Stekbietenverordening Zeeland, die van toepassing is bij het verbouwen van suikerbieten, voederbie ten, kroten en snijbiet voor zaadwinning, alsmede van wintergerst. De verbouw daarvan is verboden. Wèl is het toege staan aan de in Zeeland gevestigde en officiële erkende kwekers elite-, kwe kers- of stamzaad van de genoemde ge wassen te verbouwen tot een maximum per bedrijf per jaar van 10 ha. voor sui kerbieten- en voederbietenzaad en van 5 ha voor kroten- en snijbietzaad. Ged. Staten kunnen van het verbod geheel of gedeeltelijk ontheffing verlenen voor ten hoogste twee jaar, gehoord de betrokken consulenten. Zij kunnen ook verbieden dat na een door hen te bepalen datum de restanten van levende voederbieten wor den vervoerd naar met de open lucht in verbinding staande ruimten of zich in die ruimten dan wel in de open lucht bevinden. Overtredingen kunnen worden gestraft met ten hoogste 12 dagen hechte nis of f 75.boete. ft Succes voor Vlissingse „blikken". GOES, 27 April. De De Kuyterschool te Vlissingen is er ditmaal in geslaagd het sporttournooi voor de leerlingen van de opleiding voor Zeevaartkunde, het „Abel Tasman"-tournooi te winnen. Slechts bij het zwemmen waren de deelnemers van de De Ruyterschool de mindere. Op dit nummer moesten ze met de vijfde plaats genoegen nemen. De athletiek werd met miniem verschil gewonnen door Den Helder, Amsterdam en Delfzijl. Dit leverde 100 punten op. Vijf jongens van elke school kwamen uit op de vijfkamp: 100 meter kogelstoten, speerwerpen, hoog- en vèrspringen; vijf jongens namen deel aan de 1500 meter. Deynen werd hier tweede in 4.29.9. Het Vlissingse voetbalelftal versloeg eerst de Amsterdamse Kweekschobl voor de Zeevaart met 1-0, waarna Groningen met 6-0 werd gekraakt. In de halve fina le werd met 1-0 van Utrecht gewonnen, terwijl in de finale Delfzijl met dezelfde cijfers werd geklopt. Een uitstekend elftal, dat van de De Ruyterschool en omdat het niet heeft kunnen deelnemen aan het Zeeuwse schooltournooi, zou het wel interessant zijn om het eens te laten uitkomen tegen de Zeeuwse kampioen, het Zeeuws Insti tuut te Goes. De hockeyers werkten zich door een overwinning op Delfzijl (2-0) en Scheve- VLISSINGEN, 26 April. Reeds lang bestaat behoefte aan een contact orgaan voor de sport, een lichaam, dat zich dient te belasten met het verhu ren van sportterreinen en kleedloka len, de verdeling der sportvelden over de diverse verenigingen, het organise ren van sportevenementen zoals sport- uitwisseling enz. Bij dit orgaan zpuden t.z.t. ook de gemeentelijke sportterrei nen e.d. moeten worden ondergebracht. Hoewel zo'n lichaam in feite reeds be stond in de vorm van de Stichting Sportpark en het in de bedoeling heeft gelegen, dat deze Stichting ook het genoemde werk op zich zou nemen, was de Stichting toch niet het contact orgaan, zoals dat naar de landelijke normen dient te zijn. Met name was het aantal leden te gering voor een goede taakverdeling. Om toch een or gaan te verkrijgen, waarin alle takken van sport zijn vertegenwoordigd, dient een adviserend lichaam te worden ge vormd, een Adviesraad. Wat de Stich ting betreft is het nodig alvorens wordt overgegaan tot het inbrengen van de sportterreinen dat het be stuur wordt vervangen door een nieuw bestuur. Drie van de zeven bestuurs leden worden benoemd door de Ad viesraad, die heeft aangewezen de he ren P. Ventevogel, F. Naerebout en J. Verkerk. De andere vier leden'moeten door de raad worden benoemd. De voordrachten luiden als volgtWet' houder J. Post en W. J. Andriesse'n; dr. H. B. J. Knoop en J. L. Verhagen; M. J. van Poelje en C. J. Gillissen Verschage; ir. G. A. Kemper en J. de Visser. ningen (1-0) in de eindronde, samen met Amsterdam, Utrecht en Den Helder. In deze halve competitie eindigden al hun wedstrijden in een 1-1 gelijk spel, waar door zij als tweede eindigden, na Den Helder. Bij het zwemmen speelden de Vlissin- gers een bescheiden rol, hetgeen begrijpe lijk is, omdat er in heel Zeeland geen overdekt zwembad te vinden is en regel matige training dus uitgesloten. Een vijf de plaats met 54 punten was een schrale oogst. Dat er niettemin goede zwemmers op de De Ruyterschool zitten, bewees de ongetrainde Verzijl, die zich uit 27 deel nemers tweede wist te plaatsen op de 50 meter schoolslag in 38.5 sec., evenals Pen- naerts, die derde werd op de 50 meter borstcrawl in 30.9 sec. Bij de roeiwed- strijden op de Bosbaan hadden de Vlis- singers al evenmin succes. De prijsuitreiking vond plaats in Kras- napolsky. Vlissingen kreeg een beker als eerste prijs in het totaal-klassement en een beker als winnaar van het voetbal- tournooi met 12 draagmedailles. Verder een prjs voor athletiek en diverse per soonlijke prijzen. In totaal behaalde men 339 punten, t.w. athletiek 100, voetbal 100, hockey 85 en zwemmen 54. De verdere uitslag was: 2. Den Helder .296; 3. Kweek school voor de Zeevaart te Amsterdam; 4. Kweekschool voor Zeewerktuigkundi- gen te Amsterdam; 5. Abei Tasmanschool te Delfzijl; 6. Scheveningen; 7. Utrecht; 8. Groningen; 9. Terschelling. Een aardig succes voor de Vlissingse „blikken" en hun leraar, de heer W. S. Mijnheer. Een gemeentebestuur, dat niet stil zit TERNEUZEN, 24 April. Reeds lang is er in de raadsverga deringen en ook in vergaderingen op ander gebied gesproken over de Vestiging van industrie (ook met name „klein-industrie") in Terneu zen, terwijl tevens ook terrein hier voor werd aangekocht. In de volks mond is het echter daar dan ook bij gebleven. Zit de gemeente dan in deze ge heel stil of wordt er toch wel wat gedaan om bij aanvraag hieraan te kunnen voldoen? Zoals men weet, is voor de klein-in- dustrie een terrein aanwezig, lopende tussen de Baandijk en de Kade. Hier tussenin liggen deugdelijke spoorweg- lijnen van de Ned. Spoorwegen, zodat aan- en afvoer per spoor op gemakke lijke wijze kan plaatsvinden en ook het vervoer van en naar de zich vestigende industrieën met zo weinig mogelijk kosten gepaard kan gaan. EEN BEZWAAR. Een bezwaar werd echter nog gevoeld voor het vervoer anders dan per spoor. Immers, door het nieuwe terrein waren nog geen wegen. Hierin is thans voorzien door de aan legging van een goed bestrate Industrie weg, lopende vanaf het einde van de Baandijk (en aansluiting gevende op de rechte weg naar de Zevenaardokken) tot de Stationsweg, met een aftakking naar de kruising Baandijk-Kerkhoflaan. Het automobielvervoer gaat dus midden door het industrieterrein en behoeft de be woonde en zeer bochtige Baandijk niet meer te passeren. PRACHTIGE NIEUWE WEG. Ook is er sedert kort aan de Kade, van af „De Hoop" tot de nieuwe Kade tegen over de Scheepswerf, een prachtige nieu- weg aangelegd, waar alle los- en laad- werkzaamheden van aldaar merende schepen verricht kunnen worden. Wellicht ligt het in de bedoeling deze weg door te trekken tot de dokken, zodat aan de Oostkant van het kanaal een ge heel nieuwe kade met breed weg-complex zal ontstaan, waardoor de industrie-ves tiging in Terneuzen zeker aantrekkelijker zal worden. Als nieuw teken van bedrijvigheid zien wij, naast het sloop-object in de Ze venaardokken, het begin van de sloop werkzaamheden aan de voormalige Staal fabriek, welk terrein geruime tijd gele den eveneens door de gemeente werd aan gekocht voor industrie-vestiging. Indien de tekenen niet bedriegen, menen we te mogen geloven, dat het gemeentebestuur van Terneu zen er wel terdege rekening mee houdt dat binnen afzienbare tijd diverse aanvragen tot industrie vestiging binnen zullen komen. s-HEER ARENDSKERKE Coöp. Boerenleenbank. In de algemene vergadering van de Coöp. Boerenleen bank werd de heer N. Otte herkozen als bestuurslid en de heer M. C. de Leeuw als lid van de Raad van Toezicht. Het aantal leden bedraagt 435 (wegens ver trek werden er twee afgevoerd), het aan tal spaarders 2137 en rekening-courant houders 280. Het balanstotaal bedroeg f 5.463.728,19 (vorig jaar f 4.325.981,53). Er werd ingelegd voor f 4.260.456,12. Be sloten werd de winst (f 8.325,22) bij de reserves te voegen. De totale reserve wordt hierdoor verhoogd tot f 152.662,68. VOETBAL, GOES, 28 April. Op Zaterdag 8 Mei a.s. om 16.00 uur zal op het terrein van de V.V. Krabbendijke een wedstrijd gespeeld worden tussen twee proefelftallen van de K.N.V.B. afdeling Zeeland, ter samen stelling van het Zeeuwse Zaterdagelftal, dat vermoedelijk op 15 Mei a.s. zal uit komen voor het voorrondentournooi van groep II (Dordrecht, Noord-Brabant en Zeeland). Deze voorronde wordt in West- Brabant verspeeld. De samenstelling der selectie-elftallen luidt: GROEN: doel: N. Bollaman (Spui); achter; S. Meertens (Tern. Boys) en H. Marijs (Ar- nemuiden) (aanvoerder)midden; W. Meulmeester (Arnemuiden)J. Meesters (Eillandia en D. den Hamer (Tern. Boys) voor: A. Dees (Tern. Boys), J. Kriekaard (Krabbendijke), K. Poortvliet (Arnemui den), C. Walraven (Eillandia) en L. v. d. Ketterij (Arnemuiden). ROOD: doel: L. de Nooijer (Arnemuiden); ach ter: G. Tramper (Krabbendijke) (aan voerder) en M. Boeije (Spui); midden: P. Spruitenburg (Tern. Boys), A. van Harn (Spui) en H. Poort (Rillandia); voor; W. Hamelink tTern. Boys), C. Kriekaard (Krabbendijke), M. Westdorpe (Rillan dia), C. Meerman (Arnemuiden) en J. Blankenburg (Nieuwdorp). Reserves voor beide elftallen zijn: A. Allewijn (Krabbendijke) doel; achter J. v. d. Voorde (Zaamslag) en G. v. d. Griek (Rillandia); voor: J. de Ruijter (AZVV), G. Hamelink (AZVV) en C. 't Gilde (Spui). GYMNASTIEK. Zeeuwse keurturners naar Den Haag» GOES, 27 April. Zaterdag vindt in Den Haag een gymnastiekwedstrijd plaats tus sen de Haagse en de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Beide ploegen bestaan uit zes dames en zes heren. De volgende num mers zullen worden verwerst: Heren: vrije oefeningen, hoog rek, hoog brug, paard voltige, ringen stil en paard lengtesprong met tremplin. Dames: vrije oefeningen, hoog brug, ringzwaaien, evenwichtsbalk en paard breedtesprong met tremplin. De ploegen van de Zebra zijn reeds samengesteld. Zij zien er als volgt uit: Dames: Mevr. Sinke-Peeman (VTV, Vlissingen)mevr. Harmsen-van der Kuyl (Volharding Goes), C. Franje (Sparta Krabbendijke), mevr. Felius-Tolhoek (VZ OS Ierseke), N. Fritz (VTV Vlissingen) en E. Huibregtse (Prins Hendrik Breda). Reserve is J. Huibregtse (Prins Hendrik Breda). Heren: Jac. van der Sande (VTV), Joh. van der Sande (Volharding;, J. Sinke (V TV), W. Florusse (VTV), J. Smit (VZOS) en J. de Bei (Volharding). Reserve is C. v. d. Ven (UDX Bergen op Zoom). I TAFELTENNIS Sorry VI verovert eindelijk eerste plaats. GOES, 27 April. Voor de Zeeuwse tafel- tenniscompelitie werden slechts enkele wedstrijden gespeeld. In de vierde klasse veroverde Sorry VI eindelijk de eerste plaats door een 9-1 overwinning op MT TC II. Sorry V liet tegen ATTC I verstek gaan en verloor dus reglementair met 0-10, De stand is nu: Sorry VX 1223; MT TC I 13—23; ATTC 1 10—13; PZEM III 11—13; MTTC IX 12—10; Sorry V 14—9; Sorry IV 13—7; ATTC II 13—1. Bij de dames kreeg Spirit IV de elfde achtereenvolgende nederlaag te slikken, ditmaal van MTTC V (1-9). De stand is hier: Goes IH 11—21; Wilno IV 11—14; M TTC III 10—13; MTTC V 10—11; Spirit III 10—10; MTTC V 11—5; Spirit IV 11—0. Zomeravondvoetbal. Competitie te Vlissingen begonnen. GOES, 27 April. Te Vlissingen werd met de zomeravondvoetbalcompetitie be gonnen. De eerste uitslagen waren: SB LV—PVS I 1—1; Uiterton I—GPC 1 4—1; Coal IIPVS IX 21. De ontmoeting VST ICoal I werd uitgesteld, terwijl VST II zich reeds uit de competitie terugtrek. GOES, 27 April Behoudens goedkeuring van de Kon. Ned. Zwembond en de gemeente Vlissin gen, zal dit jaar de internationale Seheldebekerwedstrijd van Breskens naar Vlissingen worden gehouden op Zaterdag 28 Augustus a.s. Dit werd medegedeeld op de gis teravond gehouden vergadering van de Zwem- en Poloclub „Zeehond", Vlissingen. SCHAKEN. Promotiewedstrijd 2e klasse. 1 GOES, 27 April. De schaakvereniging Terneuzen speelde haar eerste promotie wedstrijd voor 'n plaatsje in de 2e klasse van de KNSB in eigen huis tegen Max Euwe uit Breda. Het begin is niet erg hoopvol, want met twee afgebroken par tijen heeft Max Euwe voorlopig een 3Ü- 4j/2 voorsprong. Terneuzen zou dus de volle buit uit de beide afgebroken par tijen moeten halen om de beide punten in de wacht te slepen. Do gedetailleerde uitslagen waren; M. J. Quakkelaar—W. van Rhee A. Stadhouder—A. Stcf- meel a(g.; P. J. van der SandeJ. Bas- tiaanse Hz—Hz', J. P. van der Staal—J. van Ginniken HzA. de ConinckJ. van Weelde HzHz', H. VoorhansH. Nij- erholt afg.; mr G. Tichelman—G. Chrisli- aansen 0—1; G. Dijselynck—M. Kleyn 91; J. J. KaanJ. van den Maagdenberg 1—0; A. Hamelink—H. Sluyters H. AANBESTEDING Verbetering wegen te Grijpskerke. GOES, 27 April. In het gebouw van de Ruilverkaveling te Middelburg werd aanbesteed het verbeteren van een deel der wegen no's 33 en 105 te Grijpskerke met bijkomende werken. Er werd als volgt ingeschreven: Fa Gebr. Geldof, Serooskerke f 59850; fa Otte. en Zn., Nieuwdorp f 60900; A annemersbedrijf Zeeland, Middelburg f 62633; M. Wandel, Souburg f 66570; L. v. d. Klippe, Vlissingen f 79000. Verbetering van wegen in Walcheren. GOES, 27 April. In het gebouw van de Ruilverkaveling te Middelburg werd eveneens aanbesteed het aan brengen van een asphaltbetondeklaag op de Hogelandseweg en de weg van Serooskerke naar Vrouwenpolder als mede het aanbrengen van een deklaag van bicoflux op dé weg tussen Grijps kerke en de Prov. weg van Zoutelande naar Biggekerke bij Tolhuis te Zoute lande met bijbehorende werken. De inschrijvers waren; N.V. N.B.M., Zaandam f 229870; Kon. Mij Wegen bouw, Utrecht f 230800; N.V. August van DijkPetiet f231950; Vissers' We genbouw- en Aannemersbedrijf, Dru- nen f 237300; Noord Ned. Wegenbouw, Harlmgen f239300.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 9