JUBELENDE MAASSTAD ZAG DEENS KONINKLIJK PAAR DEZE WERELD VAn Ö&Q tot Ö&Q de loupe Militaire atoomvliegtuigen drie maal sneller dan het geluid v NeemnAKKERTJE „Piet Hein" bracht hoog bezoek naar de „Karei Doorman" Kent U MXALC0? H Uittocht naar Rotterdam De vensters van ons leven De manke vergelijking Lunch in clubgebouw Dwing zei Veiligheid in de landbouw* Twee Syriërs gedood bij Israëlische grens. Uitstraling nog niet onder de knie Halt, anders niet. Vrije Universiteit schrijft prijsvragen uit Chr. Bonico restaureren het kerkje van Blauwkapel. fDz. Radio- bi&nqt om Woensdag 28 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD paghia 3 Onder Een oud woord is in onze dagen ac tueel geworden en heeft daarbij een speciale betekenis gekregen: seculari satie. Vroeger werd dit woord ook wel gebruikt maar dan meestal in deze zin, dat goederen werden geseculariseerd, wat wil zeggen, dat zij aan het gezag der kerk werden onttrokken en in eigendom overgingen aan de staat. Vandaag spreekt men van seculari satie van mensen en dan bedoelt men dat die mensen zich onttrekken aan 't gezag der kerk, liever: aan het gezag van Gods Woord, en tot „de wereld" gaan behoren. Zich aansluiten dus bij de grote groep van hen, die Gods Woord en Zijn dienst buiten hun le ven sluiten. Een predikant gaf eens deze omschrijving: „Secularisatie wil zeggen, dat men de vensters die uit zicht bieden op de hemel, dicht doet en met gordijnen toesluit en dat men aan de andere zijde de levens vensters die uitzicht geven op het aardse, wijd open zet." Dit verschijnsel, dit niet meer reke nen met het hemelse maar zich uitslui tend richten op het aardse, kan men op alle terreinen des levens waarne men. Als men statistieken ziet van het kerkbezoek en van het kerkelijke mee leven, dan schrikt men; vooral als die statistieken betrekking hebben op de grote stad. En in het maatschappelijk en politieke levens is het niet anders, Aarzelend eerst nog staat men met de gordijnen in de hand voor het hemel venster en over de schouder kijkt men om naar wat zich allemaal in de we raid afspeelt. De mooiste leuzen van geluk en voorspoed in dit aardse leven schallen door luidsprekers heen het le venshuis binnenen dan sluit men met langzame bewegingen de gordij nen toe en zet de vensters aan de overzijde wijd open. De leuzen hebben gepakt. Ze zijn immers reëel, want»ze bieden iets grijpbaars en die hemel waarop men zo juist nog uitzag, is zo strak, zo ondoorgrondelijk! Iedere vergelijking gaat mank, zo zegt men en wij geloven dat dit ook geldt voor de vergelijking die wij hier boven ontwikkeld hebben. Want is het inderdaad zo, dat de mens bewust die keuze doet? Dat hij de gordijnen sluit voor de vensters naar de hemel en dat hij bewust de ramen naar de aarde wijd openzet? Helaas, wij geloven dat dit niet het geval is. Was het maar zo! Was het maar zo dat de mens be wust die keuze deed tussen God en de wereld. Maar het ongelukkige is, dat die mens helemaal niet kiest, dat hij zich maar mee laat sleuren door de stroom van het leven, nu eens kijkend naar de hemel die hem zo strak voor komt en dan weer luisterend naar de luidsprekers van deze aarde. Want de mensen die bewust die keuze gedaan hebben, die inderdaad de gordijnen toegeschoven hebben en de hemel de rug hebben toegekeerd och, dat zijn in het dagelijks leven de slechtsten nog niet. Maar het zijn die millioenen - en nu gaan we het concreet zeggen die wel eens naar de kerk gaan en ook wel eens bewogen worden door een preek, maar die in het dagelijks leven „verwereldlijkt" zijn, niets hebben dus dat ze onderscheidt van degenen die bewust God uit hun leven hebben ge bannen het zijn die lauwe twijfe laars die de strijd voor Gods eer zo moeilijk maken. In het kerkelijk leven zoeken zij de dominee's met het rede naarstalent; en de dienaren des Woords die het wat minder mooi kunnen zeg gen, deugen dan niet. Op maatschap peüjk en politiek terrein sluiten zij zich aan bij de meestbiedende, onver schillig of die organisatie nu al dan niet met God rekening wenst te hou den. Onverschillig of die organisatie wel dan niet wil strijden voor het doel waarvoor God de mens geschapen heeft: om Zijn naam groot te maken. Neen, bij hen is geen sprake van het sluiten van gordijnen zij wandelen in hun levenshuis heen en weer tus sen de twee ramen en zij kiezen nooit! ROTTERDAM, 27 April Voor het Koninklijk paleis in Amster dam waarop de beide standaarden in de bolle wind vrolijk klapperden, stond vanmorgen het publiek in vijf rijen dik aan de rand van het mid- dendamterrein om het vertrek der vorstelijke gasten naar Rotterdam te aanschouwen. De erewacht der grenadiers met de koninklijke militaire kapel stond met vaandel aangetreden, en deze fraaie gala-uniformen doen altijd weer vele Amsterdammers naar de Dam trekken. Toen de vorsten naar buiten traden klonk gejuich uit het publiek op. dat lachend door Koning Frederik met een armzwaai werd beantwoord. De Koning en Prins Bernhard waren beide in Marine-uniform gekleed. Koningin Juliana en Koning Frederik namen in de eerste auto plaats en Koningin Ingrid en Prins Bernhard in de tweede. In vijf volgauto's volgden de leden van de hofhouding. De uittocht naar Rotterdam trok grote belangstelling van het publiek. Dichte mensenmassa's verdrongen zich vooral op de hoeken van de Amstelveenseweg en de Zeilstraat en aan het einde van de Zeilstraat bij het Hoofddorpplein en de Aalsmeer weg. Opvallend was het in hoe grote ge tale vrouwen en meisjes bijna langs de gehele route de mannen overtrof fen. In West leek het alsof de kinderen van alle lagere scholen, uitgerust met vlaggetjes, van hun meesters de gele genheid hadden gekregen om de ko ninklijke gasten toe te wuiven. Er stonden er duizenden langs de route. Zij werden allen beloond. De konink lijke auto's reden niet snel. Om half tien verlieten zij de stad en trokken in versneld tempo de Haagseweg op naar Rotterdam. ROTTERDAM. Reeds anderhalf uur tevoren hadden er zich tal van belangstellenden rond de Maashaven in Rotterdam opgesteld. Het weer was zonnig en er stond een fris briesje. De schepen in de Rotter damse haven boden met hun pavoise- ring een fleurige aanblik en grote op stijgende rookwolken getuigden van de werkzaamheid van Nederlands grootste haven. Ook In de Maashaven, waar Koningin Juliana en Prins Bernhard en hun gasten Koning Frederik en Ko ningin Ingrid, de „Piet Hein" zouden betreden, bood een feestelijk gezicht met binnen- en zeeschepen, alle opge vrolijkt door fier wapperende vlaggen. Zwarte wolken stegen op van drij vende graanelevatoren die op de Maas haven rond grote zeestomers lagen. De hele aanblik was zo levendig, dat geen der belangstellenden zich een ogenblik behoefde te vervelen en dat zij het niet deden bleek wel uit het voortdu rende gejuich van de schoolkinderen, speciaal toen de „Piet Hein" in de Maashaven arriveerde. De trap waar over de hoge bezoekers moesten afda len naar het ponton, waaraan de „Piet Hein" gemeerd lag, was voorzien van een dikke rode loper. De spijlen van het hek waren helder geverfd, de leu ningen groen bekleed, zodat de trap de vorstelijke personen met de Rotter damse kleuren verwelkomde. Omstreeks elf uur kondigde een luid gejuich langs de route de komst van de koninklijke bezoekers aan. Vooraf gegaan door motorpolitie en begeleid Zoals bekend schrijven wij dit, nu wij ons bezinnen op de jongste verkie zingsuitslag. De strijd tegen de ver wereldlijking achtten wij het eerste punt van bezinning voor de toekomst. En uit het bovenstaande is duidelijk hoe die strijd getreden dient te wor den: door steeds en steeds maar weer de mensen voor de keuze te plaatsen. Niet: èn het een èn het ander! Maar: wie niet met Mij is die is tegen Mij! Onophoudelijk dient èn de kerk en iedere organisatie die op Gods Woord gegrond is, het de mensheid voor te houden: „Kiest U heden wie gij die nen zult!" Waarbij dan altijd de broe derlijke roepstem moet worden ge hoord: „Kom, ga met ons en doe als vij!" Arbeidsinspectie op landbouw- beurs. DEN HAAG, 27 April. Het veiligheids- toezicht op de landbouwarbeid is nog van betrekkelijk jonge datum, zulks in tegen stelling tot het toezicht ten aanzien van fabrieken of werkplaatsen, dat reeds om streeks de eeuwwisseling werd ingevoerd. 1 Mei 1950 trad het landbouwveiligheids- besluit in werking, waartóe de veilig heidswet 1934 de mogelijkheid had ge opend. Mede door de werking van dat besluit zijn veiligheidsvoorschriften ont wikkeld en zijn landbouwwerktuigen van doelmatige beveiligingen voorzien. Op de landbouwbeurs, welke van 3 tot en met 8 Mei in de Bernhardhal te Utrecht wordt gehouden, komt de ar beidsinspectie uit met een stand waaraan medewerking is verleend door het veilig heidsinstituut te Amsterdam. In deze stand wordt o.m. voorlichting gegeven omtrent de thans op het gebied van werktuigen en giftige stoffen verkrijg bare beschuttingsmiddelen. Een van de meest op de voorgrond tre dende gevaren in de moderne landbouw is het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen, die vrijwel alle ook giftig zijn voor de mens. De arbeidsinspectie wil op de landbouwbeurs de middelen en mogelijkheden voor veilig werken met deze stoffen aangeven. C^ok de mechani satie heeft het landbouwbedrijf grote voordelen maar tevens grote risico's ge bracht. Nog tijdig voor de opening van de landbouwbeurs zal een speciale pu blicatie gereedkomen betreffende het vei lig werken met „trekkers". Geëxposeerd worden: complete nevel spuit met verseluchtkappen voor spuiter en trekkerbestuurder, handschoenen en overalls, die volledige beschutting bieden tegen vergiften, aftakasbeschuttingen, be veiligde cirkelzaagmachines, schaalmo dellen van een dorsmachine en van een stro-pers. door luid hoerageroep arriveerden de auto's. De vorstelijke bezoekers vier den hier verwelkomd o.a. door de bur gemeester van Rotterdam, Mr G. E. v. Walsum. Koningin Juliana droeg een licht blauw met wit gebloemde japon, waarover een grijze stola. Zij had 'n witte hoed op en witte schoenen aan. De Deense Koningin was gekleed in een rode mantel en zij had een rode hoed op. Prins Bernhard en de Deense ko ning waren beiden gekleed in ad miraalsuniform. De gasten begaven zich aan boord van de Piet Hein en tegelijkertijd wer den de Deense en Nederlandse konink lijke standaards in de mast gehesen Direct nadat de vorstelijke personen zich in de salon van het jacht hadden begeven werd de trap ingehaald, de trossen losgemaakt en voer de „Piet Hein" af naar de „Karei Doorman". Koningin Juliana liet zich nog voor een van de ramen van de salon zien en wuifde de grote menigte toe. LUNCH, Om ruim één uur vanmiddag verlie ten de koninklijke gasten met de „Piet Hein", de Karei Doorman, waarna het jacht koers zette naar de koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas'", waar tal van belangstellenden stonden te wachten. Alle kantoren in de omgeving sche nen leeggelopen. Te zien was er nog niets, maar wel konden de nieuwsgie rigen duidelijk de saluutschoten, die aan boord van de Karei Doorman wer den afgevuurd, horen en dit scheen de spanning onder de wachtenden nog te verhogen. In de lucht vlogen vijf vlieg tuigen over terwijl op de rivier het scheepvaartverkeer zijn normale gang ging, zodat de hoge bezoekers ook hiervan nog een beeld konden krijgen. Hartelijk waren de toejuichingen toen het koninklijk jacht afmeerde aan het clubgebouw „De Maas". In het clubgebouw werd de lunch gebruikt, waaraan 50 personen aanza ten. De tafelversiering werd gevórmd door bloemstukken, bestaande uit rode rozen en rhododendrons. Het tafelzilver, de kristallen bokalen, de damasten tafellakens en het porce- leinen servies waren afkomstig van het paleis Soestdijk. De tafelbedie ning geschiedde door lakeien van het koninklijk Paleis. Een van de eerste officiële daden, die door het Deense Koninklijk Paar werden verricht was de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam. Te voët begaven de Koning en Koningin zich over de „steentjes" naar het Monument voor de korte doch in drukwekkende plechtigheid. Het hart van Nederland opende zich voor het sympathieke Deense Koningspaar. .JJ Binnen tien jaar KERK EN SCHOOL Ingezonden Mededeling (Adv.) „Zenuwen" „Nare dagen"? Moe en mat? R.T.C. op 18 Mei. DEN HAAG, 26 April. De Neder landse R.T.C.-delegatie heeft het ont- werp-Rijksstatuut voor de staatkundige verhouding tussen Nederland, Surina me en de Ned. Antillen aanvaard. De delegaties der Ned. Antillen en van Suriname hebben reeds eerder me degedeeld, dat zij in meerderheid het ontwerp-statuut, zoals dit was vastge steld door de „kleine commissie" aan vaardden. De conferentie wordt waar schijnlijk op 18 Mei a.s. gehouden. TEL AVTV, 27 April. Een Israëlische woordvoerder heeft medegedeeld, dat bij een Syrisch-Israëlisch grensincident bij het meer van Tiberias twee Syriërs ge dood zijn. Het betrof hier een treffen tus sen patrouilles. Een groep Syriër* had volgens de woordvoerder de Israëlische grens overschreden. Ook bij de Egyptische grens heeft zich een schietpartij voorgedaan. Aan de Is raëlische zijde vielen geen slachtoffers. DEN HAAG, 26 April. De heer L. Hibbard, vice-president van de ont- werp-afdeling van de Lockheed-vlieg- tuigfabrieken, heeft voorspeld dat bin nen tien jaar atoomvliegtuigen het luchtruim zuUen kiezen, die in staat zijn de Verenigde Staten van kust tot kust in twee uur te overbruggen. Ik heb het idee, zo vertelde hij, dat de eerste series van deze vliegtuigen strategische bommenwerpers zullen zijn, die in staat zijn met supersonische snelheid te vliegen en die gebruikt zullen worden voor intercontinentale operaties. Na deze eerste series ver wacht ik, dat ook andere soorten mili taire vliegtuigen voortgestuwd zullen worden door atoomkracht, zoals pa trouille- en herkenningsvliegtuigen. Niet veel later verwacht ik, dat wij het probleem van de uitstraling en de bescherming daartegen in zoverre on der de knie hebben, dat de atoom kracht ook voor de burgerluchtvaart te gebruiken zal zijn. Dergelijke vlieg tuigen zullen het luchtruim doorkrui sen met snelheden van 2 tot 3 maal de snelheid van het geluid. De heer Hibbard legde uit, dat de kernreactor ongewenste straling paart aan zeer gewenste hitte. Hét zal dus nodig zijn de bemanning en het vlieg tuig tegen de nadelige invloeden van de straling te beschermen. Hij voor spelde, dat dit het best gedaan zou kunnen worden door zgn. gescheiden afscherming, d.w.z. dat een weinig wegende bescherming rond de reactor en een andere rond de bemanning het effect van de gevaarlijke uitstraling zouden teniet doen. De heer Hibbard zei verder, dat atoomvliegtuigen er ongeveer uit zul len zien als de toestellen, die op het ogenblik gebruikt worden. Zij zullen dus niet groter zijn. Wel i3 te ver wachten, dat zij iets zwaarder zullen zijn door het gewicht van de afscher ming. Het hart van het voortgesturings- systeem, de reactor, een soort „atoombom voor vredelievend ge bruik" zal een bron van energie zijn, welke kan worden gebruikt om jetmotoren, turbomotoren of racket motoren te voeden. DEN HAAG. 26 April. Op het ogenblik zijn er in Frankrijk 800.000 Protestanten op een totale bevolking van 42.740.000 zielen. 60 dec Protestante%gaat slechts af en toe naar de kerk, met Kerstmis en Pasen, met een huwelijk, een doop of een begrafenis. Ingezonden Mededeling (Adv.) HAXiL tfOBSN* SN SIAAIWAIICNFASRISKIN IS ZKVKNBKItefN Ingezonden Mededeling (adv.) oe het ook zal lopen, het uit eindelijke doel van de politiek van de vrije landen der wereld zal zijn de opmars van het commu nisme in Azië tot staan te brengen zoals ook enkele jaren geleden deze opmars in Europa tot staan is ge bracht. En nu zal op de inmiddels in Genève begonnen conferentie veel gepraat worden en handig ge manoeuvreerd en men kan ver wachten dat er tal van ingewikkelde politieke problemen worden opge' worpen, maar waar het eigenlijk om gaat is dit, dat het Westen tegen de communistische agressors zegt: Halt, Veel meer behoeven zij in de grond van de zaak niet te zeggen. Zo be zien staan de zaken er vrij eenvou dig voor. Is de zaak zo niet al wat te simplis tisch voorgesteld? Is het juist in deze zwart-wit. tekening de situatie in Ge nève weer te geven? Laten pwe even een greep doen uit de jongste Aziati sche historie. Noordkoreaanse troepen, geoefend en geleid door Russen, deden een inval in de republiek Korea. Communistisch China voegde zich later bij de agres sor. Tibet, het land dat sedert 1912 een onafhankelijke Boedhistische staat was, werd door de communistische Chinese troepen onderworpen. Het rijke bergland Sinkiang, sedert eeuwen het pelgrimsoord van Boedhis- ten en Mohammedanen, werd door Russische en Chinese communisten ge zamenlijk bezet en geëxploiteerd. Door de plaatselijke communisten werd op Malakka een terreurcampag- ne en een guerillastrijd in het oerwoud gevoerd. Op de Philippijnen ontwikkelde zich een guerilla-oorlog door de Hoekbala haps, een beruchte communistische or ganisatie. In 1953 kwam in Thailand tot stand het in China opgeleide „Communist! sche Thai Bevrijdingsleger", bestaande uit 12.000 man en uitgerust met artil lerie. In 1953 vielen de Vletminhtroepen Laos binnen. In 1954 had de inval plaats van de Vietminhtroepen in Cambodja. Dit alles werd voorafgegaan door een communistische bezetting van het grote China. Deze feiten, die men zo licht kan vergeten zeggen veel, heel veel. Zij staan met elkaar in verband. Achter dit alles schuilt een plan, het commu nistische plan om Azië te onderwer pen. Deze zwarte lijst van feiten, zo gerangschikt, leert ons dat de geschie denis van Europa zich in Azië her haalt. Stukje na stukje van Europa kwam onder de rode heerschappij tot dat na Praag de ogen van het Westen opengingen, een golf van schrik door de wereld ging en men handelend op trad en het ijzeren gordijn werd be paald. Het heeft er veel van, dat nu na Dien Bien Phoe de ogen van het Wes ten voor de toestand in Azië goed open zijn gegaan. Nee, de zaken liggen niet zo inge wikkeld in Genève. Belast met een reeks feiten uit het jongste verleden zijn de Russen in de Zwitserse stad gekomen. Het zijn feiten, hoe onop vallend ze ook geweest mogen zijn, die de Westelijke diplomaten duidelijk voor ogen staan. En zij kunnen alleen maar zeggen: Halt. Dit halt moeten de Russen aan vaarden,- hetzij goedschiks, hetzij kwaadschiks. Dit is voor hen het enige alternatief. De communisten zullen er lang over praten, hoe zij dit halt goedschiks moe ten aanvaarden. Zij zullen met tegen voorstellen komen als er over Korea en Indo-China wordt gepraat, tegen voorstellen om de regeringen van Ko rea en Indo-China voor de helft uit communisten te laten bestaan en voor de andere helft uit niet-communisten. Zo'n voorstel zal niet aanvaard wor den, want de Westelijke diplomaten weten wat de practijk in Europa is ge weest. Zo kan er in Genève over honderd en één onderwerpen gepraat worden en de Westelijke onderhandelaars zul len zeker hun best doen begrip bij de communisten te vinden, maar tenslotte zullen zij bjj hun halt blijven, het halt dat werkelijkheid moet worden, hoe dan ook. En dit kan op een vredelievende manier geschieden, doordat de commu nisten tonen, dat zij de zaak van we- eldvrede werkelijk van harte toege daan zijn. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. De Senaat van de V.U. te Amster dam heeft prijsyragen uitgeschreven voor de faculteiten der Godgeleerd heid, Rechtsgeleerdheid en Economi sche en Sociale Wetenschappen. Van de theologen wordt een verhandeling over de beginselen van de ethiek van Voetius verlangd, van de juristen over de ontwikkeling van de natuurrechte lijke opvattingen of over de vraag of misjjruik van omstandigheden kan lei den' tot vernietiging van rechtshande lingen. De economen zullen zich bezig houden met het bespreken van de stand van de theorie van het economisch groeiproces. De inzendingen moeten voor 1 Juli 1955 worden gezonden naar de Ab-actis van de Senaat, waarna op 20 October, bij de herdenking van het 75-jarig bestaan van de V.U. de be kroningen, bestaande uit een gouden erepenning ter waarde van 500 gul den, zullen worden bekend gemaakt. Tot slot zij nog vermeld dat deelname voor ieder openstaat. (Van onze S redacteur). UTRECHT, 27 April. Enige tijd geleden schreven we over het onzekere lot van het oude kerkje van Blauwkapel. Zal hei voor afbraak worden verkocht of worden overgebracht naar het Openluchtmuseüm, was toen de vraag. Of zal er nog een oplossing worden gevonden om het histo rische gebouwtje te laten waar het be hoort? Gelukkig zal nu dit laatste gebeuren. De Ned. Chr. Bond van Aannemers en Bouwvakpatroons en de Ned. Chr. Bouw- arbeidersbond, die beide hun hoofdkan toor in Utrecht hebben, zullen zich n.L gezamenlijk het lot van het kerkje aan trekken. Zij zullen het gebouw kopen en dan zo spoedig mogelijk restaureren. Wat daarna de bestemming van de kerk zal zijn, is nog niet bekend. Het voornaamste is, dat dank zij het ingrijpen van deze organisaties de uit 1451 daterende kapel, die tot voorbeeld diende bij de bouw van talloze dorpskerken in later tijd, behou den zal blijven. ..«UERDAG 29 APRIL 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken, 11.45 Pianorecital. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30—12.33 Land- en tuinb. med. 12.33—12.40 Wij van het land). 12.53 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Gram. 13.40 Blaasork. en solist. 13.55 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-ork. en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amus. muz. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ens. 16.55 Voor de jeugd. 17.25 Zi geunerkwintet. 17.40 Zeeuws progr. 18.00 Gram. 18.10 Sopr. en. piano. 18.35 Raad huispraat. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Orgelconc. 19.55 Ga mee naar Jubo II. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.50 Ik denk er zo overen U? 22.00 Amus. muz. 22.20 Or gelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.43 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 „Van de hak op de tak, in en om de tuin", caus. 11.30 Musette-ork. 12.00 Zang en piano. 12.25 Intermezzo. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.53 Hammondorgelsp. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram. 13.30 Amus. muz. 14.10 „De man van Hatton Garden", hoovsp. 14.30 Belgische muz. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: D. Q. R. Mulock Houwer „Kind en samenleving in de Nederlandse Antil len. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Rep. en gram. 18.55 Conferentie der grote vijf. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmuz. 19.40 Rondetafel- rarlement. 20.00 Nws. 20.05 Ronde van Nederland. 20.05 Philh. ork„ mannen koor en sol. (In de pauze: rt 21.10—21.40 „Reis door een kinderhoofd", hoorsp.). 22.05 Gram. 22.15 Vrouwenkoor, piano's en sol. 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. voor millioenen. 14.00 Eng. les. 14.15 Gram. 14.20 Franse les. 14.45 Omr. ork. en sol.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3