In 1955 Helicopterverbinding het Westen-Zeeland? Het Spert iitilte!»er«t Ziekenfonds Walcheren heeft nieuw kantoon Ik ga nu met plezier mijn was doen Zaterdag weer veerboten Kruiningen-Perkpolder Zeeuwsche lijn is door geografische ligging experi menteel zeer aantrekkelijk Vlissinger Haarsma Zeeuws T afeltenniskamptoen Tekort voorlopig 6 ton per jaar ^Spcrlspacgel 'Dammen Korfbal fdtaken Ned* Blindenbond gaf kunstavond te Middelburg Mevrouw Staverman onthulde een plaquette Grote mogelijk heden voor Nederland Axel gaat zijn bevrijding herdenken* Verbinding Perkpolder-Hoedekenskerke voorlopig niet mogelijk Marine heeft aanlegsteiger in Vlissingen Dinsdag 27 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Zeeuwsvlamingen verrasten Honderdvyftig (stors) deelnemer» hebben Zater dagmiddag in het Middel burgse veilinggebouw een sportieve strjjd gestreden om de titels „1953" van de afde ling Zeeland van de Ned. Ta- feütennlsbond. Tot fraai spel is het zel den gekomen; slechts Kolijn van het Middelburgse „Will van Zoelen", die in het he ren-enkel le klasse als derde eindigde, liet soms goed ta feltennis zien. Toch moest hij het in de halve finale tegen de uiterst voorzichtig spelen de Groch (Wilno) afleggen, welke laatste op zijn beurt in de finale de eer aan Haars ma van het Vlissingse „Sor ry" moest laten. Hoewel de Middelburger Hofman, één van de ernstig ste pretendenten voor de ti tel, in één der voorronden kans zag de kampioen van 1950'51 en '52, Haiwrylkie- wicz (Wilno) uit te schake len, werd hg zelf door zyn sterk spelende clubgenoot Kolijn (Will van Zoelen) te ruggewezen. Haarsma's overwinning was een grote verrassing: in de overigens qua spel zeer matige finale klopte h(j Groch met 14—21, 21—16, 21—19, 22—20. In het heren-dubbel eerste en tweede klasse waren het Hofman en Tilroe (belden W. v. Z.), die in de finale over het Wilno-dubbel Groch Soszkowitsz zegevierden (21—16, 15—21, 21—8). In de overige klassen (zo wel bij de dames als de he ren) waren het de Animo- spelers uit Sas van Gent, die de toon aangaven. De stug verdedigende Emans bracht bij de heren in de tweede klas de titel op zijn naam: wonderlijk genoeg kon hij het in de derde klas slechts tot de tweede plaats brengen; Hannewijck (Be Fair) liet zich door z(jn welhaast fleg matische verdediging niet imponeren. In de 4e klasse was het weer een Animo-speler, Schouten, die aan het lang ste eind trok. Het heren-dubbelspel 3e en le klasse werd een Zuid-Be- velandse aangelegenheid: MuJjs winkelV erstegen (Goes) sloegen in de finale de veelbeJevende gebroeders van „Luctor" (Heln- uszand) Bij de dames was. het we derom Animo wat de klok sloeg; in de derde klasse sleepte Mej. v. Weelde de ti tel in de wacht. Mevr. Her- manldes (M.T.T.C.) werd hier tweede; in de vierde klasse was de laatste dame ongenaakbaar. Rest nog het gemengd dub bel, wat een complete Wilno- aangelegenheid is geworden. Mevr. Pietronde heer de Winter plaatsten zich als eerste en mej. ten Heggelen de heer Groch moesten met de tweede plaats genoegen nemen. W anJclspcrl St. Joriswandeltocht. De jaarlijkse St. Joriswan deitocht, die Zaterdag j.l. te Temeuzen werd gehouden, is zo'n groot succes gewor den, dat men overweegt om deze tocht internationaal te gens). Bij de welpen werden de prijzen als volgt behaald: 1. Stanleygroep, Oostburg (jon gens) 2. Vanderdeckene- groep, Temeuzen (Jongens) 3. Doormangroep, Temeuzen (jongens). maken. Niet minder dan 269 deelnemers verschenen aan de start. Om precies drie uur werd vertrokken van de Markt, voorafgegaan door de drum band van de N.P.V. uit Mid delburg. De welpen moesten 10 ki lometer lopen en de verken ners 20 km. Bij de terugkomst reikte burgemeester Tellegen de prijzen uit. De drumband van de N.P. V. uit Middelburg ontving van de gemeente Terneuzen een herinneringsbekertje. Alle deelnemers ontvingen jen herinneringsmedaille, ter wijl de groepsprijzen als volgt werden verdeeld: Verkenners: 1. St. Jorisvendel, Goes, wis selbeker; 2. Scheldezwervers, Vlissingen (jongens)3. Stanleygroep Oostburg (jon- IJ ebt U ae ruimte achter 27 u a> agenda al ingevuld? Staat er werkelijk al „W.S.V. Krui- ningen", Luctor et Emergo-wandeltocht? Nee, nu dan moet -U dat toch vlug even doen, want dat wordt me daar een tocht met een fantastisch aantal deelnemers. Zelfs de landelijke pers en de omroep heeft zich al achter de organisatoren geschaard en dat wil wat zeggen; dan moet een dergelijk evenement slagen. Vooral in de adoptie-gemeente van Kruiningen, Apeldoorn, stelt men alles in het werk om een zo'n groot mogelijk deelnemersaantal te krijgen. De per soon, die dit alles in de hand werkt is de burgemees ter van Apeldoorn, mr A. L. des Tombes, die dikwijls in Kruiningen is geweest, meestal om de inwoners met iets te verrassen en die de vriendschapsrelatie nog op sympathieke wijze onderhoudt. Burgemeester des Tombes heeft de W.S.V. Kruiningen een hartelijke aanbeveling meegegeven bij haar oproep tot de Apel- doornse wandelverenigingen. Hij schrijft daar in: „Ik weet niet of het nodig is deze aanbeveling te geven, want wij Apeldoorners weten allen met welke moei lijkheden onze Kruiningse vrienden hebben te kam pen. Toch zou ik allen graag willen opwekken om eens van deze gelegenheid gebruik te maken om met eigen ogen de toestand in Kruiningen te gaan op nemen." Weten we zelf hoe de toestand in Kruiningen is? Nog niet zo bijster rooskleurig! Maar er zijn grote vorderingen gemaakt en die zijn ook de moeite van het zien waard, neem daarbij nog de bloeiende boom gaarden van Kapelle en Omstreken en U hebt een tocht tijdens welke U de ogen zult uitkijken. Op naar Kruiningen dus op 27 Mei a.s. Anderson prolon geerde zijn titel. Daar zijn overwinning op de Vlieger heeft de Goese- naar Anderson wederom be slag gelegd op de Zeeuwse titel. Het is wel spijtig voor de Vlieger, dat hij bij de 57e zet een kapitale blunder be ging, waardoor h(j zijn partij verloor. Overigens speelde deze speler een sterke partij. De overige uitslagen wa ren: Iz. PorreyN. Corstan- je 20; J. L. Strooband Jr W. Heydra 20; D. Davidse Joh. de Smet 11; N. Cor- stanjeJ. Sinke 02. Ook in de eerste klasse kwam de kampioen uit de bus. De heer L. Davidse moest uit zijn resterende par tijen slechts twee punten meer halen. Beide partijen zette hij echter in winst om, zodat hij zich dit jaar in deze afdeling kampioen mag noe men. De verdere uitslagen waren: P. ThenuL. Davidse 02, J. SchotC. J. Hollestelle 0 2; C. J. Hollestelle—F. Openneer 11; P. Brasser J. C. Nijssen 11; L. Adrl- aanseO. Scherp 11; C. J. HollestelleL. Davidse 02; J. SchotH. Overtveld 11; C. P. de VosP. Thenu 11; H. OvertveldF. Openneer 1 1; L. AdriaanseP. Bras ser 02. Schoolcompetitie te Middelburg. Morgen begint te Middel burg de jaarlijkse korfbal competitie voor de middelba re scholen. Er hebben veer tien twaalftallen ingeschre ven: E.EB.S., Chr. H.B.S., Gymnasium, Handelsschool, Chr. U.L.O., Nieuwe Haven, Chr. U.L.O., Singelstraat, Openb. U.L.O., Chr. Kweek school en Rijkskweekschool. In een halve competitie zullen bovenstaande scholen moeten uitmaken, welke club dit jaar de sterkste is. Titels voor Plinsinga en Mast. De Vlissinger W. J. Plin singa is er in de competttie om het persoonlijk schaak kampioenschap van Zeeland in geslaagd de titel op zijn naam te brengen. De kam pioen, die voor het eerst aan deze wedstrijden deelnam, verloor slechts één wedstrijd en wel tegen de oud-kampi oen en reeds uit Middelburg vertrokken speler, J. L. Woudstra, terwijl hij tegen G. G. Boon en Woudstra ge noegen moest nemen met re mise. De laatste uitslagen waren: J. L. WoudstraM. J. Quakkelaar 01; W. J. Plin singaJ. Li. Woudstra li; G. G. Boon—W. J. Plin singa li—li. De stand is: Plinsinga 8 10; J. L. Woudstra, M. J. Quakkelaar (Terneuzen) en G. G. Boon (Middelburg) 6 10; drs J. Scheltens (Middel burg) 39; W. Flissebaalje (Middelburg) 09. In de eerste klasse viel eveneens de beslissing. De Vlissinger A. Mast had hier de leiding, maar kon nog worden ingelopen door L. J. Woudstra en M. P. Breel. Beide spelers speelden echter remise. Bovendien eindigde ook de beslissing tussen Flis sebaalje en Woudstra in re mise, zodat Mast de eerste plaats heeft verworven. De stand Is: A. Mast,' 5% uit 8; L. J. Woudstra, Mid delburg, 4 uit 8; M. P. Breel. 3 uit 6; W. Flissebaalje 3 uit 7; de Vlieger 1U uit 5.'! - 1 Nationaal Jeugdkampioenschap. Gabe Woudstra is onder aan geëindigd in de voorronde van de nationale jeugdkampi oenschappen, die vorige week te Amersfoort werd gespeeld In zijn laatste wedstrijd te gen Bredewoud heeft hij het tot remise kunnen brengen, maar daardoor kon hij toch niet voor de finale geplaatst woorden. GOES, 26 April. Verwacht kan worden dat binnenkort, waarschijnlijk nog in het jaar 1955, een helicopterdienst geopend zal worden van een stad Jn het Westen van het land, waarschijnlijk naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen via Goeree Overflakkee en Schouwen-Duiveland. Dit vertelde vanavond de heer C. Kolff, voorzitter van de Koninklijke Vereniging voor Luchtvaart en voorzitter van het Syndicaat voor de „heliport" te Rotterdam in een lezing, die hij hield in de „Korenbeurs" te Goes op uitnodiging van de Ver eniging voor V.V.V. in Zuid- en Noord-Beveland. De heer Kolff voegde eraan toe, dat deze passagiersdienst, wat de exploi tatie betreft, een experimenteel karakter zal dragen. Op grond van de be kende luchtvaartcijfers zal het exploitatietekort van deze lijn bij een dienst van drie keer per dag 6 ton per jaar bedragen. Gezien dit tekort werd een beroep gedaan op de overheidsinstanties in de provincies om dit verlies voor zover mogelijk op te vangen door het verlenen van subsidies, die, gezien de snelle technische ontwikkeling, slechts tijdelijk (vermoedelijk 5 tot 10 jaar) beschikbaar behoeven te worden gesteld. Zeeland, zo bleek duidelijk uit het interessante betoog van de heer Kolff, is bij uitstek de aangewezen provincie voor deze nationale experimentele lijn. Immers, door de geïsoleerde geographische ligging zal de dienst minder dan elders de concurrentie ondervinden van het verkeer over de grond en zullen de bewoners sneller genegen zijn eventuele hogere prijzen voor het vervoer te betalen. Hij riep dan ook de aanwezigen, on der wie we onder meer opmerkten burgemeesters en wethouders van Goes en Terneuzen en tal van ander geïnteresseerden, op, de handen ineen te slaan en eventueel over te gaan tot ds oprichting van een helicoptersyn- dicaat voor Zeeland, juist omdat er mogelijkheden liggen in de naaste toekomst voor het Gewest. MIDDELBURG, 23 April. De Ned. Blindenbond heeft een uitstekend ge slaagde propaganda-, kunst- en film avond gehouden in de Schouwburg. Het openingswoord werd gesproken door burgemeester mr dr N. Bolke- stein, die wees op de ontwikkeling in de zorg voor de naaste en als zijn me ning uitsprak, dat ook de blinde een plaats in het arbeidsproces kan bekle den. Het Middelburgs Mannenkoor trad deze avond onder leiding van de heer J. Kuiler tweemaal op en deed de vele aanwezigen genieten van uitstekende zang. De blinde pianist Thierry van Driest toonde op meer dan overtuigende wijze aan, dat een blinde unstenaar zich in elk opzicht met zijn ziende collega's kan meten en dat ondanks het feit, dat de piano, waarop hij speelde, in een allerminst perfecte conditie verkeerde! Zijn vertolking (o.m. van Chopins Polonaise in As) was subliem. De heer Joh. van den Berg, Bonds- propagandist, hield een rede, waarin hij o.m. vertelde, dat er in ons land ongeveer 4900 blinden zijn, een zeer laag aantal In vergelijking met het Oosten der wereld waar millioencn blinden een ellendig bestaan hebben, De Ned. Blindenbond zoekt (en vindt ook vaak) de oplossing der problemen van zijn leden in het maatschappelijke vlak, d.w.z. in hun inschakeling in het economische leven als steno-typist(e), telefonist(e). De heer Van den Berg sprak ook nog even over het z.i. onjuiste standpunt van het bestuur der Ver. tot Werkver- ohafflng aan Blinden in Zeeland, die naar basis nog altijd zoekt in de lief dadigheid (een jaarlijkse verloting), terwijl zonder meer gebruik kan wor den gemaakt van bestaande regelingen, waarbij niet slechts de beloning van de werkzame blinden kan worden ver hoogd, maar ook meer blinden een goed bestaan kunnen vinden. De spre ker zei vurig te hopen, dat deze ver eniging spoedig zal omschakelen. Fraai gebouw aan Vlissingse Dokter Stavermanstraat. VLISSINGEN, 24 April. Het Algemeen Ziekenfonds Walcheren heeft een nieuw kantoorgebouw. Het staat aan de Dokter Stavermanstraat en werd van middag officieel geopend door mevrouw Staverman met het onthullen van een bronzen plaquette, die de beeltenis draagt van wijlen haar man, dr. A. Staver man, één der oprichters en van 1914 tot 1958 voorzitter van het fonds. Vele genodigden, o.w. B. en W. van Vlissingen, de secretaris van de Ziekenfonds raad, de heer L. V. Ledeboer, de gedelegeerde van de Federatie van Zieken fondsen, de heer de Vos, en de secretaris van de Kon. My. tot bevordering van de Geneeskunst, dr. G. Dekker, woonden deze plechtigheid by. Vóór de onthulling van de plaquet te, welke is vervaardigd door mevrouw Messer, de echtgenote van de archi tect, die het gebouw ontwierp, hield de voorzitter van het ziekenfonds, dok ter J. S. Bloos, een korte toespraak. Daarin memoreerde hij de grote toe wijding, waarmede dr. Staverman het ziekenfonds diende. Na de onthulling werden enige ogenblikken stilte in acht genomen. Op de receptie, die hierna volgde in het Strandhotel, hebben vele sprekers het woord gevoerd. Eerst vertelde dokter Bloos één en ander van de pan den, waarin Het ziekenfonds al gehuis vest is geweest: een pand aan de Dok, zijde, een deel \an het Burgerwees huis, huizen in Julianalaan, in de Paul Krugerstraat en in de Badhuisstraat. Lllen, die van het woorden van dank. Namen! de familie sprak de heer P. Staverman een dankwoord, waarna me vrouw Staverman uit de verzameling antiek van haar man een schaal voor de bestuurskamer aanbood. Mevrouw Messer ontving een soortgelijke schaal. ONMISBARE INSTELLING. Burgemeester mr. B. Kolff wees op de zeer verbrokkelde toestand, die be stond voordat het ziekenfonds werd opgericht. Hij noemde het fonds een zegenrijke en onmisbare instelling. Nadat de heren Ledeboer en Dekker medewerkten hy de bouw nieuwe kantoor, ontvingen gelukwensen hadden aangeboden, overhandigde de heer De Vos namens de Federatie en de zusterverenigingen enige vazen uit de verzameling van dr. Staverman. Verder spraken de he ren J. Marijs namens de Raad van Overleg, H. Veening namens de Kring Walcheren van de Mij. tot Bevordering der Geneeskunst, Van Hummelen na mens de Mij. tot Bevordering der Pharmacie, J. Reijnierse namens de Mij. tot Bevordering der Tandheel kunde, Herman namens de Ver. van Directeuren van Alg. Ziekenfondsen, mr. A. J. v. d. Weel namens het Mid delburgs Ziekenfonds (die een schilde rij aanbood), dokter Griep namens Ge west VII van de Federatie van Zieken fondsen (onder aanbieding van een paar tabakspotten uit de verzameling var dr. Staverman), van Nieuwland namens het St. Josephziekenhuis, J. Moll namens „Bethesda" en de direc teur, de heer A. Korteweg, die namens het personeel een reproductie en een electrisehe klok voor de bestuurskamer aanbood. HET KANTOOR. In het nieuwe kantoor is geen enkele ruimte onbenut gelaten. Vergeefs zal mei naar gangen zoeken: alle lokalen lopen in elkaar. De benedenverdieping omvat een wachtkamer, een ruim kan toorlokaal (waarin de archieven brand- vry zyn opgeborgen), een bodenkamer en een „machinekamer", waarin een stencilmachine en het apparaat, waarop in a de ontwikkeling van de jong ste luchtvaartgeschiedenis geschetst te hebben, een ontwikkeling, die er toe leidde, dat het luchtvaartverkeer zich vooral moest werpen op de langere afstanden, waarschuwde de heer Kolff dat men niet al te grote verwachtingen van de helicopter in de naaste toekomst moet hebben. Immers de toestellen, waarmee thans wordt gevlogen, de S. 55, zijn nog zeer onvolmaakt. Sprekend uit eigen ervaring zal de heer Kolff, dat op de dienst RotterdamBrussel gebleken is dat de kruissnelheid van 196 km/ uur absoluut onvoldoende is. Bij een sterke tegenwind raakt het vlieg- schema direct in de war. Verder moet voor de S. 55 het grondzicht absoluut helder zijn. Bij een laag wolkendek kan al niet gevlogen worden. Vooral het winterseizoen levert vele nadelen op. Zo moesten in December j.l. niet minder dan 17 diensten ge annuleerd worden. Het belangrijkste bezwaar is echter, dat de kostenverhouding met het ge wone vliegverkeer buitengewoon on gunstig ligt, doordat de helicopter nog in de kinderschoenen staat. Dit brengt met zich mee, dat de technische af schrijvingskosten zeer hoog zijn. Zo zal de S. 56, die waarschijnlijk bin nenkort in gebruik zal worden geno men, geen lang leven beschoren zijn. FANTASTISCHE ONTWIKKELING. De keerzijde van deze medaille is, dat de helicopter een fantastische ontwikkeling doormaakt. Binnen slechts enkele jaren heeft men het laadvermogen bijna 15 keer zo groot weten te maken en de kruissnelheid weten te verdubbelen. Doordat men echter nog geen ervaring heeft opge daan met de reeds bestaande betere toestellen (30 personen, 250 km per uur) is het nu nog onmogelijk om reeds enige prognose op te stellen voor de helicopterdiensten in de ko mende-jaren. De heer Kolff verwachtte, dat ech ter over twee a drie jaar de hetere toestellen In gebruik kunnen worden genomen en men zekere schattingen kan doen over de exploitatie. De K.L.M. volgt dan ook nauwlet tend de ontwikkeling van de helicop ters en heeft zich zeer geïnteresseerd getoond voor eventuele lijnen. De vraag is alleen nog, wanneer. Na aangetoond te hebben, dat het moderne vliegverkeer steeds minder geschikt wordt voor de kortere af standen, voorspelde de heer Kolff, dat de helicopter in Nederland, even als in andere landen van Europa een grote toekomst heeft. Alleen zullen uitsluitend binnen landse lijnen, gezien de uitstekende verbindingen in Nederland niet spoe dig rendabel zijn. Verschillende ste den van ons land leunnen dan ook in deze internationale lijnen opgenomen worden. AXEL, 26 April. De plannen voor een passende herdenking van het tweede lustrum van Axels bevrijding hebben vastere vorm gekregen. Er is een feestcomité samengesteld, waarvan de dagelijkse leiding berust bij de he ren dr A. H. v. d. Lee, voorzitter, J. Lefeber, secretaris en A. P. Essel- brugge, penningmeester. In het ere- comité hebben zitting de Commissaris der Koningin, alsmede de Gedeputeer den Hamelink en Lockefeer, Baron Collot d'Escury, ir Horstman, ir Wats en drs Verschaffel. Het ligt in het voornemen aan de Kanaaldijk een nieuw Pools kruis te onthullen en voorts zullen diverse kransleggingen plaats vinden. De „MACA" zal een sterrit naar Axel organiseren. Een kin derfeest met poppenkast, goochelaar enz. staat ook op het programma, ter wijl gedacht wordt aan een tentoon stelling en een vuurwerk. De winke liersvereniging heeft haar eigen plan nen in het kader der herdenking. Er zullen enkele Poolse gasten naar Axel komen.-Kolonel Szydlowski, com mandant der Poolse bevrijdirtgstroepen in 1944 en ere-burger van Axel, komt speciaal uit Canada over. Ook zal een grote delegatie Polen uit Engeland on der leiding van luitenant-generaal Maczek de tocht naar Axel onderne men. Het gemeentebestuur heeft de steun van de buurtverenigingen en an dere organisaties ingeroepen om de herdenking te doen slagen en de Polen op passende wijze te ontvangen. Ingezonden Mededeling (adv Ik heb een proef genomen met Castella Parels en het resultaat was ENORM, Mijn mening is: voortaan altijd Castella Parels. Ik ga nu werkelijk met plezier mijn was doen. De vlekken zie je eruit trekken en Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in pamek vluchten de vuilste vlekken. Eèn maal spoelen is genoeg. Al met al betekent dit een geweldige je behoeft gelukkig maar een maal tijdsbespar:ng. U vliegt nu door de het goed te spoelen. Dat betekent was heen. En U staat versteld van de blankheid, de helder- zo n tijdsbesparing, heid en de zachtheid dat een pak Castel- van alle goed, da'. r> t j i MaS» 3a '~:t wBMSaM U behandelt met dit la Parels mij dubbel wonderwasmiddel. zoveel waard is, Bovendien vindt U in Zo schrijft ons één van de vele tien- Castella Parels (47 ct) een uiterst vei- duizenden huisvrouwen die opgetogen lig wasmiddel, waaraan U alle textiel- de snelle en fantastische weefsels met een gerust hart kunt bereiken met Cas- toevertrouwen. Volg de beste raac zyn over resultaten, tella Parels, nieuwe tijd. cue zij het wasmiddel van de die U ooit werd gegeven: haal vandaag Castella Parels in huis! Gebleken is, dat tot en met een afstand van 400 km de helicopter een sneller vervoer geeft dan het vliegtuig. Juist omdat, uit Neder land gerekend, men binnen een straal van deze 400 km dichtbevolk te, economisch betrelckelijk sterke landen aantreft, kan men een goede toekomst voor de helicopter ver wachten. ZEELAND RENDABEL? Alleen de nationale luchtlijn op Zeeland zou volgens de heer Kolff op de duur wel rendabel kunnen zijn. de kwitanties worden gedrukt, staan op gesteld. Op de eerste étage is de kamer van de controlerend geneesheer en de kamer van de directeur, tevens be stuurskamer. In de wachtkamer ziet men 'le foto's van de torens van 19 Walcherse gemeenten, waarin de 40.000 leden van het ziekenfonds wonen. Een serie nieuwe bankbiljetten, die in Juni door de Griekse regering wordt uitgegeven, zal voor de eerste maal Bijbelillustraties dragen. De bankbil jetten tonen de apostel Paulus bij zijn toespraak op de Areopagus en dragen voorstellingen van de beroemde Byzan tijnse Apostelkerk in Saloniki, Minister Algera opent havenplateau MIDDELBURG, 26 April. Thans kan officieel worden medegedeeld, dat op Zaterdag' 1 Mei a.s. de veerdienst tussen Kruiningen en Perkpolder zal worden hervat. Daarmede zal een belangrijke mijlpaal zijn bereikt op de weg naar het herstel van de ernstige slagen, die de stormvloed van het vorige jaar Zeeland toebracht. Zaterdag zal het precies vijftien maanden geleden zijn, dat de verbinding tussen Kruiningen en Perkpolder werd ver broken. Dat de dag van 1 Mei a.s. een officieel en - ondanks al hetgeen gebeurde een enigszins feestelijk tintje zal krijgen, is begrijpelijk. Wij vernemen, dat de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, iu de loop van de morgen in Kruiningen zal arriveren en om ongeveer 11 uur het nieuwe havenplateau bij de Veerhaven officieel zal openen. Het is de bedoeling, dat de minister met een aantal genodigden daarna naar Perk polder zal varen. Het is de opzet, dat even later precies te zijn; om tien minuten voor half één de dienst weer voor hei publiek zal worden opengesteld. Op dat tijdstip zal zowel van Kruiningen als van Perkpolder een dienstboo: vertrekken en vanaf twaalf uur zul len voor het veer weer auto's ten vervoer kunnen worden aangeboden. De dienstregeling voor Kruiningen Perkpolder zal nog worden gepubli ceerd, maar nu reeds kan worden medegedeeld, dat men op elk halfuur aan beide kanten van de Wester- Schelde zal kunnen vertrekken. Er zal worden gevaren door de „Prins Hendrik" (die ook de eerste tocht met de minister zal maken) en door één der Moerdijkponten. Di verband met de hervatting van de dienst KruiningenPerkpolder zal vanaf Zondag 2 Mei a.s. de verbin ding tussen Terneuzen en Hoedekens- kerke weer met één schip worden onderhouden. Ook van dit veer wordt de dienstregeling nog nader bekend gemaakt. Naast het bovenstaande zeer ver heugende nieuws moet helaas nog een minder prettige mededeling worden gedaan. Wij meldden reeds, dat het schip, dat vaart tussen Perkpolder en Hoedekenskerke, tengevolge van be schadiging is uitgevallen. Aangezien een reserveschip ontbreekt voor deze Bazelboot „IJsselland" en het herstel ervan geruime tijd in beslag zal ne men, zal het voorshands niet moge lijk zijn tussen genoemde punten een veerverbinding te onderhouden. Commissaris meerde een schip VLISSINGEN, 26 April. Een Commissaris der Koningin moet wel van alle markten thuis zijn! Gisteren werd in de buitenhaven van Vlissin gen de aanlegsteiger van de Marine in gebruik genomen. Dat ging niet met het doorknippen van een lint of het omdraaien van een sleutel dit maal werd aan Jhr de Casembroot verzocht een tros, die door H. M. net- ten-legger „Cerberus" was uitgegooid, om een meerpaal te leggen. De Com missaris deed dit vlot en zo was de steiger officieel in gebruik genomen! Nadat de „Cerberus" was afgemeerd voerde de commandant maritieme middelen, kolonel Broekhuijzen, het woord en zijn woorden zullen de tal rijke Vlissingse autoriteiten goed ge daan hebben. „Er is wel eens gezegd zo zei de kolonel dat de Kon. Marine wel naar Vlissingen is terug gekomen, maar dat het alleen maar schepen zijn, die zo weer kunnen ver trekken. We hebben nu een eigen steiger, al is die dan nog niet hele maal klaar, en ik kan de bevolking verzekeren, dat de Marine die kosten niet gemaakt zou hebben, als zij van plan was weer spoedig uit Vlissingen te vertrekken!" Als antwoord sprak de Commissa ris zijn blijdschap hierover uit. „Het is een lange strijd geweest om de Marine weer in Vlissingen terug te krijgen", aldus spreker. „Het werk, dat de Marine nu hier uitvoert is niet alleen belangrijk voor Vlissingen, maar voor geheel Zeeland, want de Marine hoort hier thuis!" Piet Lustenhouwer overleden. HILVERSUM, 24 April. -Na een korte, slopende ziekte is Zaterdagmid dag in de R.K. Ziekenverpleging op 60-jarige leeftijd overleden de heer Piet Lustenhouwer, sinds 1927 muzi kaal medewerker van de K. R. O. Met hem is één der pioniers van de Neder landse radio heengegaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2