ZWERFTOCHT DOOR BERLIJN wordt de Oost-Berlijner door de propaganda Systematisch vergiftigd ©,e Radio fai&nqt li In de Westelijke sector heeft men afgerekend met het communisme L' Het Westen arm - het Oosten een hel Generaal Clay „de beste Europeaan' Armoede en angst zijn sterke wapenen EEN UITKOMST VOOR MAAGLIJDERS C.R. MAAGTABLETTEN Aan de vruchten kent men de boom! Vriendschapspijp voor Prins Bernhard Zaterdag 24 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 (Van één onzer redacteuren.) WEST-BERLIJN Als een fakkel der vrijheid ligt deze stad temidden van een zee van barbarisme. Een wereldstad, ge havend en verarmd. Slachtoffer van de oorlog, die van haar uit ontketend is geworden. Maar het is Berlijn waarop nu weer de ogen der wereld zijn gericht. Het is de stad waar men geconfronteerd wordt met twee politieke systemen: het vrije Westen en het versowjeti- seerde Oosten. Groter contrast is nauwelijks denkbaar. En het is naar deze stad dat vooraanstaande politieke jongeren uit ons-land zijn ge togen om als christen-democraten te confereren met de Junge Union, de grote jeugdorganisatie van de C.D.U. de partij van Adenauer. Jonge anti-revolutionnairen, christelijk-historischen en rooms-katholieken heb ben de lange reis naar deze stad ondernomen om acht dagen lang indrukken op te doen, die zij nimmer meer zullen vergeten. Al die tijd hebben zij deze stad doorkruist, zowel het Wasten en het Oosten en zij hebben zich door deskundigen laten voorlichten over de situatie in die delen van Duitsland, die liggen in de Russische invloedssfeer. Voor de eerste maal in de geschiedenis zijn deze drie politieke jeugd organisaties tezamen naar het buitenland gegaan om als een Neder landse équipe van jonge christen-democraten contact op te nemen met hun Berlijnse vrienden. Een conferentie, die onder auspiciën van de Arjos tot stand is gekomen. Een gevolg van het vruchtbare contact, dat deze jeugdorganisatie reeds geruime tijd met de Junge Union onder houdt. Een contact dat steeds nauwer wordt en dat naar het zich laat aanzien op de duur zeker vruchten zal afwerpen. Russen meegemaakt. En wat sinds 1880 niet meer het geval was, is in 1950 ge beurd: de linkse meerderheid in het Landesparlement is doorbroken. Naast 61 socialisten zitten 34 C.D.U.-ers en 32 liberalen in deze volksvertegen woordiging. Van de 42 communis tische stemmers in 1932 is bijna niets meer over gebleven. De communisti sche partij bestaat hoogstens nog uit enkele functionarissen en agenten, maar de grote massa weet zij niet meer te bewegen. Berlijn heeft de Russen meegemaakt. En dat betekent dat de communistische partij op de meest de mocratische wijze geliquideerd is ge worden. Nog iedere dag zoekt een stroom van vluchtelingen uit Oost-Duits- land de weg naar de vrijheid, die het Westen kan bieden. De West- berlijnse autoriteiten weten soms niet waar zij de mensen laten moe ten; in lange rijen wachten de on- gelukkigen tot hun een noodon- derkomen wordt aangewezen. Berlijn mag dan beschadig r en duizenden inwoners mogc-n de kommervolste omstandigheden leven, maar zij is wereldstad gebleven. Nog altijd herbergt deze stad 3.3 millioen inwoners, waarvan er 2.2 millioen in het Westen wonen. Niet voor niets heeft Berlijn een „Generaal Clay Al lee". Want het is deze generaal ge weest, die Berlyn heeft gered. Zonder hem zouden er in 1948 nooit voldoende tegenmaatregelen tegen de Russische blokkade zijn genomen. Dit is de vaste overtuiging van iedere West-Berlijner. Nooit zou een civiele regering er in geslaagd zijn deze wurgende blokkade te doorbreken. Het is aan deze gene- ïaal te danken, dat de West-Berlijner, die meer van de Russische toestanden afweet dan alle andere bewoners van het vrije Westen, tot de overtuiging is gekomen dat de Amerikaan de beste Europeaan is. Niet dat ze een generaal willen verheerlijken. Daarvoor ligt er te veel puin in deze stad. Maar zij ver tellen toch met trots dat het Generaal Clay is geweest, die desnoods met zware pantserwagens de geblokkeerde weg wilde vrij maken. Neen, de Ber- lijners voelen de Amerikaanse, Engel se en Franse bezetting niet als een plaag. De overwinnaars zijn bescher mers geworden. En zo worden zij ge accepteerd. Velen zijn werkloos. Een stad, die midden in de Oostzóne ligt, heeft haar eigen problemen. Hoe graag zou West-Berlijn officieel bij de West-Duitse republiek aangesloten zijn, want dit zou voor haar enorme voor delen meebrengen. Maar het zijn nu eenmaal de vier overwinnaars die de stad besturen. Van deze „Anschluss" kan geen sprake zijn. En zolang dit het geval is zal de levensstandaard in W. Berlijn laag zijn. Niet minder dan 10 procent van de totale bevolking is werkloos. De arbeidsproductiviteit is 40 lager dan in 1936 en het aantal vluchtelingen uit het Oosten neemt dagelijks toe. Het zijn problemen die nauwelijks op te lossen zijn. Het vluch telingenprobleem niet, omdat de situ atie in het Oosten steeds slechter wordt. En de economische problemen vinden hun oorzaak in het feit, dat W. Berlijn van de rest van de wereld is afgesloten. Het Westduitse bedrijfs leven geeft geen orders aan de Ber lijnse industrie omdat het vreest, dat de opdrachten niet op tijd uitgevoerd zullen worden of dat de Russen het transport zullen tegenhouden. Maar dit niet alleen: het natuurlijke achter land is weggevallen. Weliswaar is er een beperkte Oost-West-handel, maar toch nooit voldoende om de zwaar ge troffen Berlijnse industrie weer op gang te krijgen om dan nog maar te zwijgen van het opheffen der werk loosheid. Morele krachtbron. Maar ondanks al deze narigheid is West-Berlfjn een krachtbron, die de gehele omgeving voorziet van politieke en morele kracht. Het is voor de Ber- lijners in de Oostzóne of in de Oost- sector een verademing te weten, dat ZÜ de reis naar het Westen nog kunnen wagen; waar zij normaal kunnen spre ken en contact kunnen hebben met de Westerse beschaving. Van Berlijn uit ontvangen zij regelmatig pakketten, zodat de Duitsers in het 'Oosten weten, dat zfj niet vergeten worden. Zou dat ooit nog het geval kunnen zijn als Generaal Clay was bezweken voor de Russische blokkade? Zo zal Berlijn al tijd zijn een testcase in Europa. Zij blijft een stad in gevaar. Ook al merkt men dat niet aan de bevolking, die rustig haar gang gaat. De Berlijneu weten wat politiek is. Zij hebben de Haag'-jders U kunt weer alles gaan eten. De echte C, R. MAAGTABLETTEN zijn weer in Nede-iand verkrijgbaar. geven direct verlichting en zijn pijn stillend. Vooraanstaande doktoren en chirurge-, hier te lande, tellen wij onder onze cliënten. De chte Ameri kaanse C. R. MAAC TA JLETTEN zijn die lichtgele tabletten. Alléén verkrijgbaar bij de importeur LOUIS RIETBERGEN Nieuwe Binnenweg 400 - Rotterdam. aagt de ratis brochure zonder enige verplichting. AATSTE halte Westsector". Een typische spoorwegen- stem schalde door het onder grondse station Gleidreieck. Nog enkele minuten en we zouden het voorportaal van Rusland binnen rijden. En waarom niet? Berlijnse vrienden hadden ons verzekerd, dat van angst geen sprake behoefde te zijn. Controle bij de sectorgrens was practisch uitgesloten en een maal in Oost-Berlijn zijnde, zouden wij geen last hebben van de Volks- polizei. Maar nauwelijks was het besluit gevallen om de reis te wagen of de waarschuwingen begonnen: Neem vooral geen Westgeld mee. Praat in de Oostsector niet te veel. Haal waardepapieren uit je porte feuille. Doe je insignes af!" Zo regende het de ene waarschuwing na de andere. Maar verder behoef de men niet bevreesd te zijn Het waren welgemeende raadgevin gen die een zekere vrees echter niet vermochten weg te nemen. En die ongewisse stemming werd er niet beter op toen we geconfronteerd werden met de Duitse spoorwegbeamb ten in hun Russische uniformen, met de Volkspolizei en met de Duitse jeugd, die in naam nog bij deze politie is, maar die in wezen is ingelijfd in het communistische Oostduitse leger. Zouden we daaraan niet gemerkt heb ben dat we in de Oostsector waren te recht gekomen, dan zouden de talloze propagandaleuzen en de protserige marmeren tegels op het station ons ei- wel aan herinnerd hebben dat we ir een ander land waren terecht geko men. Een land dat niets meer gemee: heeft met de Westerse beschaving „Willst Du Frieden auf die Dauer, sendet fort den Adenauer". Dat wat de eerste leus, die ons onder de in druk moest brengen van de nobelheid der Russische bezetters. En verder werden wij vriendelijk doch dringend uitgenodigd om mee te strijden voor vrede en vrijheid, tegen het fascisme en voor het socialisme. Maar ach, na een vijfjarige ervaring in de tweede wereldoorlog komt men zo'n schrik wel té boven. Angstig armoedig. Zo kwamen wij op een druilerige avond aan in het hart van Berlijn. Ons troostende met de gedachte, dat met slagzinnen nog nooit een oorlog is ge wonnen. Ook een koude oorlog niet. Zonder controle betraden wij de Oost sector. En wij kwamen tot de ontdek king dat West-Berlijn met zijn lage levensstandaard vergeleken bij het le ven in het Oosten nog een welvaarts staat is. In de ondergrondse was dit reeds duidelijk geworden. Zolang wij nog in de Westerse sector vertoefden voelden wij het leven van een wereld stad. Oud en jong genoten van een vrije dag. Maar naar mate de Oost- sector naderde, naar die mate werd de trein leger. De overblijvenden waren vaak mensen met vale gezichten, slecht gekleed, die met hun dure Oostmarken nauwelijks in staat waren een behoor lijk leven te leiden. Het contrast was volledig. Het hart van Berlijn de Friedrichstrasse en omgeving lag stil en verlaten op deze regenachtige avond. Een enkele Volkspolizist hing verveeld tegen de uitgang van de on dergrondse. De Russen, die al slente rend dienst deden, lokten een vrolijke uitgangsavond bepaald niet uit. Maar we waren nu eenmaal in de Oostzóne en we moesten verder. De Oost-Bérlij- ner, die de moed nog kon opbrengen om zijn feestdag buitenshuis te vieren was terecht gekomen in een van de weinige restaurants die men in het centrum van deze wereldstad nog telt. Het was daar vol. Ondanks het feit, dat de spijskaart bepaald geen boek werk is en dat de wijnlijst zo beperkt is, dat iedere Berlijner zich wel zeer ongelukkig moet voelen. De wijn uit het Westen, slechts enkele honderden meters verder, is voor velen te duur. Maar Oost-Berlijn is nu eenmaal niet op het Westen georiënteerd. Verschil lende wijnsoorten uit de satelietlanden zijn daar in tel. Slecht waren ze zeker niet, maar we konden ze niet drinken zonder het oog te slaan op de vele machtige spreuken, die ons moesten doen beseffen dat we' in net Paradijs waren terecht gekomen. „In het jaar van de grote initiatieven moet de Duitse eenheid tot stand komen", zo was er te lezen in ons restaurant op het eenmaal beroemde Unter den Lin den. „Prosit!", zei mijn begeleider en hij knipoogde met een welbetekende blik. Het jaar der grote initiatieven. „Daar is de Europese Defensie Ge meenschap bepaald niet mee bedoeld", zo merkte hij op met zijn typische Berlijnse humor. Maar goed, slagzinnen of niet, het eten en de wijn smaakten voortreffelijk! Tot het moment ilat het volle res taurant werd opgeschrikt door de komst van een lange slungel. Zwarte broek, zwart jak, getooid met liet insigne van de Freie Deutsche Jugend, de commu nistische jeugdorganisatie. Twintig len tes zal hij geteld hebben, maar hij zag kans om de situatie in dit volksrestau rant volkomen te beheersen. Hij scheen gewend te zijn aan de kille blikken die de etende en drinkende schare hem toe voegden. Zij begrepen het reeds. Na tuurlijk moest er weer een handteke ning gezet worden op een protestiijst tegen de E.D.G. Op een ander volksfeest zou dan weer eens namens duizenden Beriijners geprotesteerd kunnen worden tegen de fascistische oorlogsophitsing. En waarom zouden zjj geen handteke ning plaatsen? Zij zetten hun handtekening, omdat zij moeilijkheden vrezen. Niet alleen voor henzelf, maar ook voor hun fa milieleden in de Oostzóne. Voor niets kwamen zij er ditmaal niet af. De zwartjak wenste geld te hebben voor het F.D.J.-feest, dat op Pinksteren in Berlijn wordt gehouden. Tafeltje na tafeltje werkte hij af. Er was niemand die weigerde. Hier een halve Mark, daar een hele Mark. Zo betaalden de Duitsers mee aan dit komende com munistische Pinksterfestijn. De grauwe omstandigheden, de uitzichtloosheid, de angst voor het systeem en de fa milieleden: al deze factoren werken er aan mee, dat zij niet de moed hebben om constant een lijdelijk verzet te ple gen door en masse dergelijke acties te torpederen. De jonge communist mocht niet ontevreden zijn. Zijn tocht was niet tevergeefs. En diep in zijn hart zal misschien de overtuiging hebben geleefd, dat de „democratische krach ten" in Berlijn sterk ontwikkeld zijn.. Handel en propaganda. Het waren niet alleen de Oost-Ber- lijners, die voor deze F. D. J.-jongen door de knieën zakten. De West-Ber- lijners bleven daarbij zeker niet ach ter. Zij zijn het die de restaurants in Oost-Berlijn avond aan avond bevol ken, om de doodeenvoudige reden dat zij dan goedkoop uit kunnen gaan. Een mentaliteit, die de exil-Duitsers, zo verzekerde mijn begeleider, maar ma tig kunnen waarderen. Waarom de Russen op deze wijze bevoordelen, terwijl enkele kilome ters verder andere landgenoten in de moeilijkste omstandigheden ver keren? Dat is de mening van die genen, die iedere handel met het Oosten laken, omdat men mee werkt aan zijn eigen liquidatie. Waarom de staatsrestaurants in de Oostzóne be zoeken, terwijl de Oostduitsers de naar verhouding hoge prijzen am per kunnen betalen? Waarom zich extra te goed te doen als men weet, dat de Oostduitsers een standaard rantsoen hebben van 380 gram vlees, 950 gram vet en 1200 gram suiker voor dertig dagen? De arme man moet het hiermee doen. De rijken krijgen extra kaarten, afhankelijk van hun inkomen. En dan nog zeg gen dat Rusland, het paradijs der ar beiders is. Oost-Berlijn is een hel. De Oost-Ber- lijncrs zijn diep te beklagen. Zij wonen niet meer in het Westen. De atmosfeer is er vergiftigd. Het grote probleem is de jeugd te behouden. Of dit zal lukken? Een bezoek aan een bioscoop zal dan contrabande moeten worden. Want de propaganda die de Kussen daar voeren is zonder meer geraffineerd. Enerzijds zagen we prachtige cultuurfilms, staal tjes van Russisch kunnen op dit gebied, maar zjj worden afgewisseld door jour naals, die de heilstaat Rusland op ver derfelijke u ij/e prediken. En zoals bij iedere dictatuur nood zakelijk is neemt de sport in het jour naal de grootste plaats in. Schaken, voetballen, handballen en touwtrek ken, men kan deze sporten niet goed beoefenen als men geen „democraat" is. En de reuzenzwaai aan de rekstok gaat het beste als men werkt met als achtergrond een groot schild „voor vrede en vrijheid". Het zijn geen slech te films die Russen maken, de propa ganda ligt er meestal niet te dik op. Maar de duizenden Duitsers, die de bioscoop niet kunnen laten voor wat doze is, slikken deze propaganda. Ie dere week opnieuw. Ook al weten zij, dat er beelden uit het Westen worden vertoond Westduitse agenten ranse len het Duitse publiek af die be slist niet waar zijn. Ingezonden Mededeling (adv.) Aan de talioze geslaagden kent men de Schriftelijke Cursus Resa.Hilversum! Duizenden en duizenden danken hun slagen, hun succes aan de uitstekende lessende goede zorgen van Resa. Reeds meer dan 25 jaar een naam met een goedewel luidende klank in Nederland. Resa leidt U op, tot U succes behaalto.a. voor de .examens Frans, Duits, Engels L.O. en M.O. A, Nederlands M.O. A en Wiskunde M.O.Boekhouden M.O., Staatsexamen, enz. Vraag prospectus aan dit be faamde Instituut. PURMEREND, 23 April. Aan vijf Nederlanders en een Amerikaan, n.l. Z.K.H. Prins Bernhard, kardinaal de Jong, minister Kernkamp, mr G. J. van Heuven Goedhart, de winnaar van de Christchureh-race, gezagvoerder G. Kooper en aan de voorzitter van de internationale associatie van pijpro kers, Carl. A. Piercy, zijn gisteravond tijdens een bijeenkomst van de Purme- render pijprokersclub „De gesellighe dampkring" vriendschapspijpen toe gekend. De club heeft deze pijpen met de inscriptie „Wereldpijprookdag 1954" ter beschikking gesteld in verband met de wereldpijprookdag op Zaterdag 24 April a.s. De voorzitter van „De gesellighe dampkring", de heer N. G. Klijzing, is tot erelid benoemd van de Mohawk Pipe Club in Schenectady en krijgt van de Amerikaanse pers een gratis reis aangeboden naar het in Au gustus te New York te houden inter nationale congres van pijprokers. Winnaar van de vanavond gehouden journalistenpijprookwedstrijd is de heer M. Oortwijn te Purmerend. Hij kreeg de wisselpijp, die drie achter eenvolgende jaren moet worden ge wonnen. Ingezonden Mededeling (Adv Fl LIRA- FILTER MO MONDSTUK 85 CT. ZONDAG 25 APRIL 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 8.00 Nws. 8.15 Kamerork. en solist. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws en waterst. 9.45 Orgelconc. 10.00 Chr. Geref. Kerkdienst. 11.30 Gram. 11.45 Alt-blokfluit, hobo en orgel. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Hammondorgel en piano. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.10 Verz. progr. 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 „Zalig prijzen zullen mij alle ge slachten", de Lof aan Maria in de loop der eeuwen. IKOR: 17.00 Oecumenische Jeugddienst. 18.00 Paaszangdienst. 18.45 Pastorale rubriek. NCRV: 19.00 Nws uit de Kerken. 19.05 Gewijde muz. 19.30 „Weg en werk der Kerkhervormers", caus. KR O: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Kon. Militaire Kapel. 21.30 Gram. 22.35 Act. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15 Maastrichts Sted. ork. 23.3524.00 Fluit, hobo, fagot en ciavecimbel. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 8.00 Nws en weerber. 8.18 Gram. 8.55 Sport' med. en postduivenber. 9.00 „Langs om gebaande wegen" .caus. 9.15 Gram. 9.30 „Geestelijk leven", toespr. 9.45 Gram. 9.30 zonder omslag. 10.15 „Am Abend aber desselbigen Sabbats", cantate. 10.45 „Het spoorwegongeluk", hoorsp. 11.05 Omr. ork. De opstand die in de zomer van het vorige jaar in Oost-Berlijn uitbraak, ligt de Beriijners nog vers in het ge heugen. Vooral in het Westelijk deel van de stad was het medeleven met de slachtoffers en hun nabestaanden groot. Men herinnere zich nog deze foto: meer dan 10.000 burgers waren bijeengekomen voor het met zwarte doeken beklede Westberlijnse regeringsgebouw om deel te nemen aan de rouwplechtigheid. De kisten van de zes in Westberlijnse ziekenhuizen overledenen stonden opgebaard op een hoge katafalk. De man op het spreekgestoel te it Dr. Adenauer, de Bondskanselier, Tydens zijn rede lag het werk in geheel West-Berlijn stil. AVRO: 12.00 Sportspiegel. 12.05 Lichte muz. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Med. of gram. 13.10 „De B.B. spreekt". 13.20 Verz. progr. v. d. mil. 14.00 Boekbespr. 14.20 Strijk- kwart. 15.00 Filmpraatje. 15.15 Orgelconc. 15.40 „De Strijd om Troje", hoorsp. 16.05 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Instr. sext. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en sportuitsl. VP RO: 18.30 Korte Ned. Herv. Kerkd. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.35 „Gesprekken orii de Bijbel". AVRO: 20.00 Nws. 20.05 „Puzzle-Parade". 21.05 Act. 21.15 Voorbe schouwing Conferentie der grote Vijf. 21.20 Gram. 21.45 „De man van Hatton Garden", hoorsp. 22.05 Volksliederen. 22.30 Omr. ork. en solist. 23.00 Nws. 23.15- 24.00 Afspraak met Mitch Miller. MAANDAG 26 APRIL 1954. HILVERSUM L (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Tulpenrally. 8.25 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor da zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.45 Rep. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Vocaal dubbelkwartet. 13.45 Gram. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amuj. muz. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Amus. muz. 17.00 Voor de kleuters 17.15 Koorzang. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Nederland en Afrika, door mr A. H. Croin. 18.00 Mannenkoor. 18.20 Tulpen rally. 18.30 Koper-ens. 18.45 Eng. les. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Muz. uit de 12e tot 16e eeuw. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Huismuz. 20.00 Radiokrant. 20.20 Amus. muz. 20.45 „De tolken bij de Ver. Naties". 20.55 Gr. 21.00 Nederlandse Bij belgenootschap. 21.05 Amus. muz. 21.30 „De vijf Admiralen", hoorsp. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws en SOS-ber, 23.15 Evanfelisatie-uitz. in de Hong. taal. 23.30 Gro Z' -wrpiiv. ?d nn Sluiting. v (.00 Nws. ï.iu Gram. 7.1a Gym. 7.30 Gram. 7.50 Quatre mains. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.40 Lichte muz. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 „Onder de pannen", hoorsp. 9.30 Gram. VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Vioolconc. 10.40 Voor de zieken. 11.40 voordr. 12.00 Gram. 12.07 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Ronde van Nederland. 12.45 Accordeonork. en sol. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Voor d» vrouw. 14.15 Pianorecital. 14.45 Gram. 15.00 Gevar. pro gr. 16.00 Gram. 16.20 Koor, ork. en sol. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 Gram. 17.50 Rep. 18.00 Nws en comm. 18.20 De Glenn Miller-story. 18.45 Pari, overz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Ronde van Nederland. 19.25 Koorzang. 19.45 Regeringsuitz.: Mr A. H. Croin: „Nederland en Afrika". 20.00 Nws. 20.05 Rep. 20.15 „In Holland staat een huis", hoorsp. 20.45 Aetherforum. 21.25 Rep. 21.30 Concertgebouwork. In de pauze: „Kopenhagen, Parijs van het Noor den", klankb. 23.00 Nws. 23.15 Orgelspel. 23.35—24.00 Gram BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.30 Gram. 14.00 Symph. ork. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 Financ. kron. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Kamermuz. 21.00 Kunst- kaleidoscoop. 21.15 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3