T ZEEUWSE PLAKKEBORO GROTE BEZWAREN TEGEN KWANTUM-HERZIENING Nieuws uit de Provincie. r Van markt en veiling Pijn, AKKERTJE Friese zakenlieden naar Zeeland 'X GRABBELTON NOTEERT U DE BUS Bij welke gemeente komt de Quarlespolder? KERK cy Afgelopen seizoen was bijzonder gunstig Middelburgse Markt kreeg schoonmaakbeurt Middelburg. 7 erneuzen. Opbouwende fit IVli iddenstand Woensdag 21 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Tweedaagse excursie op 5 en 6 Mei a.s. Op Woensdag 5 en Don derdag 6 Mei a.s. zullen de leden van het Departe ment Leeuwarden der Ned. Maatschappij voor Nijver heid en Handel een grote excursie naar Zeeland hou den. Men komt per speciale Diesel-electrische trein op Woensdag om 12 uur in Goes aan. Daarna gaat de tocht met extra bussen naar Katse Veer en verder per provinciale boot naar Zie- rikzee. Aan boord wordt ge luncht. In Zierikzee zal de Stich ting Nieuw Schouwen- Duiveland" het gezelschap Ontvangen en zal in „Con cordia" een inleiding wor den gehouden door ir J. H. van der Burgt, hoofdinge nieur-directeur van de Bijkswaterstaat. Tijdens een tocht over het eiland zal 'n bezoek worden gebracht aan één der grootste stroomga- ten en zal een geschenk worden aangeboden aan Kerkwerve, dat door Leeu warden is geadopteerd. Om 5 uur wordt weer uit Zierikzee vertrokken en vanaf Goes gaat het met de •peciale trein naar Middel burg, waar het Provinciaal Bestuur in de Statenzaal de gasten zal ontvangen. De dag wordt besloten met een diner in het Badpaviljoen te Domburg. De volgende dag gaat het f ezelschap eerst naar West- apelle en vervolgens naar Vlissingen, waar het Schel- debedrijf zal worden bezich tigd. In de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis wordt een lopende lunch aangeboden. Om ongeveer S uur vertrekt men weer per extra trein naar Friesland. Het is de bedoeling, dat zo veel mogelijk leden van het Zeeuwse Departement aan deze tweedaagse excursie zullen deelnemen. Vergane glorie In het begin van deze eeuw hebben de vroede va deren van de stad Goes een wijs besluit1 genomen: er werd een muziektent op de Grote Markt gebouwd. On telbare malen is er in de volgende tientallen jaren gebruik van gemaakt. Hon derden keren hebben mu ziekgezelschappen bij feeste- De directie van de Kon. Mij. ,JDe Schelde" heejl een ingrijpende beslissing genomen door de vlieg tuigbouw te laten schieten en die aan fokker over te dragen. Twintig jaar heep; het bedrijf zich met vliegtuigbouw bezig gehouden, maar nu blijkt, dat het beter is ermee op te houden, teneinde te komen tot een meer rationele productie en bedrijfsvoering. Velen zullen zich nog als de dag van gisteren her inneren de tijd, waarin consuucteur Slot de grote man was van het vliegtuigbedrijf der maatschappij in Vlissingen. Rond het oude vliegveld bij Vlissingen zag het soms zwart van de mensen, wanneer de heer Slot demonstraties gaf met de „Scheldemus" en de gehelde leeuw". Echter zijn de verwachtingen, die velen van deze kittige toestelletjes hadden, niet in vervulling gegan. Maar het waren in ieder geval mooie voorbeelden van constructie. Al heel wat jaren geleden besloot de directie van „De Schelde" haar vliegtuigafdeling naar Dordrecht te verplaatsen, omdat daar de mogelijkheden groter bleken te zijn. Het nu genomen besluit betekent, dat de' maat schappij zich weer uitsluitend zal beperken tot de scheepsbouw. Én het is prettig te vernemen, dat de orderportefeuille goed gevu'd is. Het personeel van Dordrecht kan gedeeltelijk overgaan naar Fok ker en gedeeltelijk in Vlissingen komen werken. Dat laatste zal waarschijnlijk de nodige moeilijk heden geven in verband met de huisvesting van deze mensen. Hoe het zij: in de geschiedenis van „De Schelde" is weer een periode afgesloten en op nieuw is het bedrijf geconcentreerd in de Schelde- stad. V Iemand in 's-H. Arendskerke heeft een aardige ontdek king gedaan. Hij vond tij dens de Paasdagen een nest met jonge merels, die al 'n week oud waren. Zo blijkt, vuciiiiB C.U.XU..V. dat het nieuwe leven zich, samenwerking met C.J.M.V. ondanks de koude, toch Kapelle. O.a. opvoering van heeft ingezet. Uit Bruinisse Axel. Hedenavond half 8 Chr. Bewaarschool: Ouder avond Chr. Nationale School Goes. Zaterdagavond half 8 „Prins van Oranje": Uit voering C.J.M.V. Goes, in „Pinky". Kloetinge. Vrijdagavond 7 uur: Raadsvergadering. In St. Annaland heeft de Inzameling voor „De macht van het Kleine" f93,70 op gebracht. komt het bericht, dat de Aquariumvereniging „Wil lem Deutz" eind Juli een tentoonstelling gaat organi seren, waarop zo mogelijk de flora en fauna van de Zeeuwse stromen volledig vertegenwoordigd zullen zijn. Er komen ook andere aquaria met tropische en an dere siervissen. En nu nog een klein verhaaltje van 'n verkenner, die meedeed aan de actie ,,'n Heitje voor een karweitje". De knaap meld de zich op het aangegeven adres en de gedienstige deed de deur open. Of hij maar naar de kelder wilde gaan, maar volstrekt geen leven wilde maken. Mevrouw deed haar middagdutje. Daar stond onze verkenner, in de kelder. Hij moest volgens opdracht één van de hoeken schoonmaken. Maar hoe hij ook keek en zocht: hij kon niets anders ontdekken dan een schone, propere kelder. De gedienstige was op de trap blijven staan en keek met angst in de ogen naar 'n bepaalde plek op de muur. Plotseling nam zij de benen. De verkenner keek eens naar de bewuste plek en toen ging hem een licht op: een dikke spin liet zich sier lijkheden en bij verjaarda gen van leden uit ons Vors tenhuis concerten in de tent gegeven. Op christelijke feestdagen zong de bevol king liederen, die vanuit de tent werden begeleid. Zo is deze muziektent een belang rijk element geworden in de Goese samenleving. Kortge leden namen de vroede va deren opnieuw een besluit: de tent moest worden afge broken. En op 20 April 1954, des morgens om vijf voor half zeven, zijn slopers naar de Grote Markt gekomen. Slechts een brigadier van politie en enkele burgers waren aanwezig, toen zij met htm werk begonnen. In weinige minuten was het pleit beslecht: er bleef slechts brandhout over. Ver gane glorie. Ambtelijke molens Nog altijd zijn de bepalin gen van kracht, volgens wel ke Nederlanders, die een be zoek aan België willen bren gen, over een pas of over 'n bewijs van Nederlander schap dienen te beschikken. De organisatoren van de toogdag in Gent vonden het toch wel een beetje bar om de Zeeuwen, die zich voor de tocht toch al een finan cieel offer moesten getroos ten, op nog meer kosten te jagen. Daarom werd reeds eind vorig jaar via de Pro vinciale Griffie, die alle me dewerking verleende, een poging ondernomen om dit bezoek via een collectief paspoort te doen geschieden. Toen in Maart j.l. nog geen antwoord was ontvangen, werden bezoeken gebracht in Den Haag en Brussel, maar daarbij bleek, dat ver schillende ministeries niet konden beslissen. Uiteinde lijk zou men in Brussel toch bereid zijn de gevraagde toestemming te verlenen. En inderdaad: Donderdag j.l. drie dagen voor de toogdag, kwam uit de Belgische hoofdstad het bericht, dat besloten was voor deze keer een uitzondering te maken. Het was toen echter al te laat, want iedereen had zich toen al de nodige papieren aangeschaft. Mening in Kamercommissie verdeeld 's-GRAVENHAGE, 20 April. Zo als bekend heeft de minister van Bin nenlandse Zaken bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, waarin de gemeentelijke indeling van de nieuwe polder in het Sloe, de Quarlespolder, wordt geregeld. De minister stelt daar in voor het grondgebied aan de ge meente 's Heer Arendskerke toe te voegen. De vaste commissie voor Binnen landse Zaken uit de Tweede Kamer heeft in het verslag over dit wetsont werp enige opmerkingen gemaakt, waaruit blijkt, dat niet alle commissie leden het met de opvatting van de mi nister eens zijn. Enkele leden hebben zich volgens het verslag afgevraagd of het Sioe, aan de Oostzijde van de Quarlespol der, niet een veel natuurlijker en dus logischer gemeentegrens zou vormen, dan die thans ontworpen is. Het kwam deze leden voor, dat een be vestigende beantwoording van deze vraag er toe zou moeten leiden het nieuwe gebied bij de gemeente Nw en St Joosland te voegen. Andere leden waren evenwel van mening, dat het belang van een na tuurlijke grens niet opweegt tegen de wenselijkheid, de polder onder te brengen bij die gemeente waarvan ver wacht wordt, dat zij het beste in staat zal zijn de zich voordoende problemen op te lossen. Als zodanig zal 'sHeer Arendskerke, die de grootste der aan grenzende gemeenten is, het meest aangewezen zijn. Deze leden konden zich dan ook met de opvattingen van minister Beel verenigen. *h ending Bevestiging Vic. B. van der Lelie te St. Laurens. GOES, 20 April. Zondag werd ln de Ned. Herv. Kerk te Sint Laurens in de morgendienst cand. B. van der Lelie uit Leiden door ds W. A. Kalk man in het ambt van vicaris bevestigd. Na de bevestiging zong de gemeente staande Gez. 215 vers 3. In de mlddagdienst verbond vicaris B. van der Lelie zich aan de gemeente met als tekst Exodus 4 13. Er wer den geen toespraken gehouden. Spoedeisende vergadering Algemeen Vissersbelang" BRUINISSE, 20 April In een spoedeisende vergadering van de vereni ging „Algemeen Vissersbelang" hebben de mosselkwekers grote bezwaren geuit tegen de herziening van het standaardcapaciteitscijfer. De vergadering stond onder leiding van de heer A. de Koning Az., die in zijn openingswoord het pas afgelopen seizoen memoreerde. Zowel de export naar Frankrijk, als die naar België waren gunstiger dan normaal en dit had tot gevolg, dat niet minder dan 585.000 ton mosselen werden verkocht. Hiervan kwamen uit Zeeland 101.500 ton en uit de Waddenzee 483.500 ton. Onderverdeeld naar kwaliteit waren deze mosselen 277.090 ton B kwaliteit, 133.000 ton B I en 175.000 ton B extra. Het is ongetwijfeld verheugend, dat door de verstandige verkooppolitiek van het Aan- en Verkoopkantoor dit resultaat kon worden bereikt, maar thans schijnt men een richting uit te willen gaan, die men niet kan volgen. lijk naar beneden glijden. Dat was het karweitje van de dag. Vanzelsprekend wist onze verkenner er wel raad mee! Of hij meer dan één heitje kreeg vertelt het ver haal niet. Ingezonden Mededeling (Adv.) HAZIT, 8EOOEH. EN STAAIWAR ENFAIRIEK EN IE ZEVENBERGEN GOES, 20 April. Exportveiling Appels op monster Jonathan I 65.80. Golden Delicious I 78.7082.30. Goud Reinette I gr. 5455, I 46. Jonathan I gr. 72, II 4344. Gold. Delicious I gr. 86—88, I 67—72, II 43—46. Laxt Superbe I gr. 82, I 61, H 38. Gewone veiling appels: Jonathan JC 53—55, F 32—42. Gold. Delicious K 59—63, F 40—55. Bramley Seed ling F 1725. Laxt. Superbe K 47, f31—36. Goud Reinette K 43—44, 37—38, Stek 17. Groentenveiling. Kropsla A I 19 23, A II 19, B II 14—17. Prei 26—30. Rabarber 2224. Radijs 714. Rode kool 1316. Sn'isla 103. Spinazie 56 —68. Stoofsla 40—41. Uien 0.50—2. Witlof A afw. 56, Stek 35. MIDDELBURG, 20 April. Groen ten: Radijs 1418; Spinazie 4968; Ra barber 2734; Witlof 4162; Glassla A 15—21; id. B 9—14; id. C 8—12; Prei 2126; uien 4; Snijsla en dunsel 61 01; Andijvie 5774; rode kool 20; kas bloemkool C 30; id. D 18. VISMIJN VEERE, 20 April. 1544 exportgar nalen 116—144; 28 schar 34—48; 290 bot 27—38; 19 tong 98—198; 88 rog 70— 78. VEEMARKT. ROTTERDAM, 20 April. Aan voer in totaal 5696. Vette koeien en ossen 875. Gebruiksvee 1587. Vette kalveren 60. Graskalveren 115. Nuch tere kalveren 2168. Varkens 517. Biggen 130. Paarden 101. Veulens 6. Schapen of lammehen 68. Weide/ zuiglammeren 30. Bokken of geiten 30. Vette koeien 280—302, 262—282, 232260. Vette kalveren 240250, £25235, 195215. Graskalveren 450, 850, 240. Nuchtere kalveren 49, 44, 38. Varkens (lev. gewicht) 190, 188, 185. Biggen 70, 52, 40. Slachtpaarden 210, 805, 195. Schapen 140, 115, 100. Lam meren 110, 100, 95. Kalfkoeien 1125, 940, 780. Melkkoeien 1125, 940, 780. Melkkoeien 1125, 940, 780. Vare koeien 775, 674, 575. Pinken 585, 485, 376b AARDAPPELBEURS. ROTTERDAM, 20 April. Klei- aardappels 35 mm opwaarts; Bintjes 20; Alpha's 15—16; Bevelanders 17; Furore 18—19. Zandaardappels: Wil- po's 10.50. Voeraardappels 3.50, prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van Consumptieaardappels op wagon, schip of auto. GRAANBEURS. ROTTERDAM, 20 April. Binnen landse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: Witte, prima kwaliteit voor de vlak- molenaars tot 28.40. Rode, op vocht- conditie tot 28.10. Voedergranen, kalm. Zomergerst prijshoudend, maalkwali- teit 20.75—21.75. Overigens 22.50—24. Grove geschoonde daarboven. Haver, met goede vraag 2526, extra blanke daarboven. Rogge, vast doch kalm 20.2521.25. Peulvruchten: Groene erwten goed prijshoudend 40—60. Schokkers vast 70105. Bruine bonen met zeer weinig handel. Jongensbinnendag te Goes GOES, 20 April. Zaterdag 24 April a.s. zal in het „Schuttershof" te Goes een jongensbinnendag worden ge houden voor de leden van de C.J.M.V.- jcngensclubs op de Bevelanden en Schouwen en Duiveland. He progfamma vermeldt film, toneel, verhaal en spel. BEROEPINGSWERK Ned. Herv. kerk Beroepen te Oosthem (F.), C. v. d. Leeden te Hazerswoude. Aangenomen naar Dirksland, J. den Besten te Babyloniënbroek. Bedankt voor St Maartensdijk, C. v. d. Bosch te Bruchem-Kerkwijk. Geref. kerk Beroepen te Amsterdam (Gevange nispredikant), dr P. Prins, aldaar, die dit beroep ook aannam; te Echten (F.), Oppenhuizen en Zevenhuizen, R. Ak kerman, cand. te Amsterdam; te Hoek, J. Hengeveld, cand. te Aalten; te Mun- nikenburen, G. van Halsertia, cand. te Zwolle; te Schipluiden, N. W. v. d. Hout, cand. te Zwijndrecht. Aangenomen naar Breda, vac. B. Boelen, E. J. Nijhuis te Valkenburg (Z.H.); naar Maasdijk, W. de Bakker te Reitsum. Chr. Geref. kerk Beroepen te Amsterdam-O., B. van Smeden te Rotterdam-Z. Rem. Broederschap Beroepen te Oosterbeek, J. v. d. Guchte te 's-Gravenhage, die voor dit beroep bedankte. Ger. gemeente Beroepen te Paterson, U.S.A., Hage te Aalst-Brakel. Van Den Haag uit wordt gerede neerd, dat nu vele kwekers in staat waren meer dan 100 pet. van hun standaardcapaciteitscijfer te leveren, een herziening van dit standaardca paciteitscijfer noodzakelijk is. Want een aantal kwekers in Zeeland was niet in staat om deze 100 pet. te le veren. Wie veel gepresteerd heeft, aldus de redenering van hogere in stanties, heeft bewezen zijn vak te verstaan, wie weinig presteerde moet daarvan de consequenties dragen en krijgt bij herziening der standaard- capaciteitscijfers (de hoeveelheid die iedere kweker leveren mag) een la ger s.t.c.c. toegewezen. AFHANKELIJK BEDRUF. Reeds vroeger heeft men periodiek de standaardcapaciteitscijfers herzien en ook toen heeft dit wel tot onbillijk heden aanleiding gegeven. In het mos- selkwekersbedrijf kan men toch over het algemeen niet spreken van goede of slechte prestaties. Ongetwijfeld zijn er onder de bedrijven, die niet hun 100 pet. leverden, mosselkwekers, die zich aan hun bedrijf weinig gelegen laten liggen maar voor het merendeel is dit toch zeker niet het geval. Het mosselkwekersbedri,f is nu eenmaal meer dan enig ander bedrijf, afhankelijk van niet te regelen invloe den van de natuur. In 1952 bijvoor beeld waren kwekers, die in het z.g. „Zuiderzwin" percelen hadden, zo ge lukkig van deze percelen veel mosse len te leveren, die zeer hard waren ge groeid. Maar een jaar later in 1953/'54 be hoorden mosselkwekers met percelen in het Zuiderzwin tot de gedupeerden, die door slechte groei en andere oor zaken, niet in staat waren de 100 pet. van hun stee. te bereiken. W. Ingezonden Mededeling (Adv.) door welke oorzaak ook Neem'n MIDDELBURG, 17 April De Mid delburgse Markt heeft vanmiddag 'n flinke schoonmaakbeurt gekregen. En kele honderden padvinders en pad- vindsters zijn n.l. aan de gang ge weest om het terrein van vuil te zui veren en zij hebben dat zó naar de tevredenheid van burgemeester Bol kestein gedaan, dat zij een heitje voor dit karweitje ontvingen. 'tWas het eerste van een naar allen hopen grote stroom! Overigens viel het de verkenners, de welpen, de kabouters en hoe zij verder heten mogen, niet mee de straat schoon te krijgen. Want de wind zorgde er iedere keer weer voor, dat het -straatvuil terugwaaide en dat g:ng ai en toe zo hard, dat de jongens en meisjes bijna niet meer door het stof te zien waren! En ver der was het goed te merken wie moe der thuis wel eens helpt met het aan vegen van de straat of met het boe nen en dweilen van de stoep. Want dat laatste gebeurde vanmiddag ook en het ging om het bordes van het Stadhuis. Nadat een hoornsignaal had ge klonken werd de laatste aanval op het vuil ingezet. Toen gingen allen in een grote kring staan, de bezem of de veger over de schouder of tussen de benen geplant, om de burgemees ter gelegenheid te geven met zijn heitje voor de dag te komen. De ka bouter Lea le Due viel de grote eer te beurt op haar boekje de eerste inschrijving te zien aangetekend en het eerste heitje in ontvangst te mo gen nemen. Burg, Stand. Geboren: Joost, z.v. D Bakker en C. Brouwer; Anthoni, z.y. A, Davidse en H. v. d. Berg; Ronald, z.v. J. Hendrikse en M. P. de Vos; Helena, d.v. P. J. van Ouwerkerk en L. Sturm; Din- geman F„ z.v, M. C. Kuzee en P. Stad houders; Jacob, z.v. H. Goedegebure en S. Knuijt; Ronald A., z.v. M. A. Nijsen en M. Dieleman; Willem J., z.v. A. P. de Jong en H. W. Reichel. Ondertrouwd: A. F. Blokpoel, 22 j. en A. S. Malgo, 24 j.; E. Tak te Voorburg en S. Polak, 32 j.; H. F. Becks, 26 j. en L. Petiet, 29 j.; P. Th. M. Dubois, 23 j. te St Niklaas (B.) en J. A. Weemaes, 23 j.; J. L. van Raan, 41 j. en W. P. van den Blink, 31 j.; A. Niwele, 25 j. en S. T. Vink, 17 j. te Nieuw- en St Joosland. Gehuwd: A. Vader, 29 j. en J. M. A, Vermaire, 20 j.; J. de Wolf, 37 j. en A. Piening, 30 j. Overleden; D. J. Jansen, 81 j„ wedn. v, J. M. Muller; A. J. Pouwer, 77 j. „Laudamus" naar Jubo II. Het Chr. Gem. Zangkoor „Lauda mus", onder leiding van de heer P. C. Brakman, is uitgenodigd mede te zin gen op de Jubo II te Arnhem op 2e Pinksterdag. BRUINISSE Werken te Zjjpe. De aanleg der oprij- plaatsen naar de veerboot met koplading te Zijpe, gepaard gaande met de aanleg van een verhoogde waterkering, heeft de situatie grondig gewijzigd - Het is nood zakelijk, dat nu - met het oog op een ver dere uitvoering van het werk - de graven der rampslachtoffers, nog 46 in getal, naar elders worden overgebracht. De gemeente Bruinisse heeft een ander terrein in de nabijheid aangewezen. Met het overbren gen van de stoffelijke overschotten is een oegin gemaakt. DOMBURG Groene Kruis. Onder voorzitterschap van dokter Vaandrager hield het Groene Kruis zijn algemene vergadering. De re kening 1953 sloot met een bedrag van f 1743,32 en de begroting 1954 met f 1835. De aftredende bestuursleden, de heren Vaandrager en W. Provoost Jzn, werden herkozen. De voorzitter gaf een overzicht van de wijze, waarop thans de rheuma*- bestrijding in Zeeland is georganiseerd. Daarna wisselde men van gedachten over de mogelijkheid binnen afzienbare tijd een wijkgebouw te verkrijgen. Sociëteit ouden van dagen. De laatste middag van dit seizoen in de sociëteit voor ouden van dagen was een wedstrijd middag met 20 prijzen voor 40 bejaarden. Wethouder A. Passenier sprak namens het gemeentebestuur woorden van waarde ring tot de afdeling Domburg van de wijkverpleging, die deze zeer geslaagde sociëteit organiseerde. De heer J. van Sluijs bracht namens de ouden van dagen dank voor hét gebodene, speciaal aan de leidsters, zuster Fenijn en mevr. Minder- houd-Maranus, die elke Woensdagmiddag present waren. Zij ontvingen een aan denken. Daarna reikte wethouder Passe nier de prijzen uit. Ds G. H. van W'il- lenswaard dankte de sprekers, het per soneel en de ouden van dagen zelf voor de ondervonden medewerking. In Sep tember hoopt men opnieuw te starten. KAPELLE Programma Koninginnedag Biezelinge, Op Koninginnedag zullen de kinderen van Biezelinge feest vieren in de boom gaard van de heer J. L. de Jager—De Vlieger. Het begint al 's morgens om 9 uur en duurt tot 12 uur. In lokaal „Alge- Imeen Belang" zullen ze ondertussen ook worden getracteerd. 's Avonds om kwart over zes maakt het tamboer en pijpercorps „Jonge Kracht" een muzikale rondwandeling en van 7-8 uur geeft dit korps een concert op de tent. Vanaf 8 uur geeft vervolgens „Ons Genoegen" uit Kapelle een concert. KLOETINGE Raadsvoorstellen. B. en W. hebben de raad voorgesteld over te gaan tot de aan schaf van een blokploeguitrusting B.B alsmede 20 paar laarzen cn 20 overalls Verder dienen de Prins Eernhardstraat en de Julianastraat opmouw (gedeelte lijk) te worden herbestraat en gerioleerd. B. en W. willen voorts 28 straatlantaarns aanbrengen en 2 torenklokken aanschaf fen, resp. van 1635 en 485 kg. Niet min der dan 36 woningen dienen van buiten te worden geschilderd. Ook moeten enke le verordeningen winkelsluiting worden vastgesteld. De eerste heeft betrekking op het sluiten der winkels om 7 uur in de maanden April tot en met October, met uitzondering van de Zaterdag. Ook willen B. en W. een koopavond instellen op Don derdag, tot 10 uur. Voor de kapperswin kel dient te gelden: sluiting op Maandag één uur en van Dinsdag tot en met Vrij dag om 8 uur. In de raadsvergadering zal tenslotte de beëdiging plaatsvinden van de heer J. J. de Roo als gemeente-ontvan ger. NIEUWDORP Paasdienst. Zondagavond hield de Zon dagsschool „Immanuël" een Paasdienst in de Ned. Herv. kerk onder leiding van de heer J. Dommisse. Vertellingen werden verzorgd door de dames K. v. d. Kreeke en C. Polderdijk. Mevr. E. Duinede Schipper bespeelde het orgel. NISSE I Kolendamp. Doordat de schoorsteen van de Ned. Herv. kerk slecht trok, ge raakte op de eerste Paasdag tijdens de samenkomst, die door de Zondagschool in de consistoriekamer werd gehouden, een aantal kinderen door de kolendamp bedwelmd. Door de kamer vlug te ont ruimen werd groter onheil voorkomen. ST. ANNALAND Oranje-actie. De middenstandsvereni ging „Activa" maakt momenteel plannen om in de periode van 26 April tot en met 1 Mei a.s. een actie te organiseren onder de titel „Oranje-week-actie". Voor de jeugd is gedacht aan een ballon wedstrijd. De balonnen zullen op 30 April worden opgelaten, na een rondgang door de ge meente. Als prijs zal een jongens- of meis- jesfiets beschikbaar worden gesteld. Ook de ouderen kunnen aan deze actie deel nemen. Voor deze categorie inwoners zijn 40 taarten en 50 krentenbroden beschik baar gesteld. De opzet van deze actie is om het de jeugd op de nationale feest dag aangenaam te maken. De actie-week heeft dus geenszins het karakter van een winkelweek. VS EST KAPELLE Wüdingsdienst. Zondagavond werd in de Ned. Herv. kerk een Paaswjjdings- dienst gehouden. De Paasliturgie, die door leden der verschillende jeugdverenigin gen werd verzorgd, omvatte declamtie en zang, waaraan het kerkkoor en de zang vereniging medewerkten. Unaniem bleek men van mening, dat de kwantum-herziening in de zin, zo als die door het Bedrijfschap wordt voorgesteld, zeker niet mag plaats hebben. NIEUWE BEDRIJVEN. Een ander punt, dat de aandacht van de kwekers vroeg, was of 'n standaard capaciteitscijfer moest worden toege kend aan nieuwe bedrijven. Ook hier tegen nam men een afwijzende hou ding in. Toewijzing van nieuwe Btan- daardcapaciteitscijfers toch zou een precedent scheppen, voor vissers uit andere bedrijfstakken, om zich even eens op de mosselteelt te gaan toeleg gen. Zijn er dit jaar daartoe 3 aanvra gen, volgende jaren zou het aantal aanvragers ongetwijfeld toenemen. Het spreekwoord van de varkens en de spoeling zon ook hier bewaarheid kunnen worden, want al was het sei zoen 1953/'54 buitengewoon gunstig, men heeft ook jaren gekend, dat het stee. niet kon worden bereikt. Daar in de mosselkwekerij thans nog vele be drijven werkzaam zijn, wier stee eigen lijk te laag is, was men van mening, dat uitbreiding van het aantal bedrij ven zeker niet gewenst was. Motorhandel de Leeuw heeft filiaal in Vlissingen Zaterdagmiddag is op de Zeilmarkt— hoek Gravestraat te Vlissingen een filiaal geopend van de motorhandel C. de Leeuw uit Middelburg. In deze nieuwe zaak, die voor Vlissingen zeker een aanwinst betekent, staan de nieuw ste modellen motoren, bromfietsen en scooters geëtaleerd waaraan de lief hebbers hun hart kunnen ophalen. In de toekomst zal aan dit filiaal ook een reparatieinrichting worden verbonden. Vele personen kwamen Zaterdagmid dag de heer de Leeuw hun gelukwen sen bij de opening aanbieden terwijl hij ook vele bloemstukken in ont vangst mocht nemen. Ingezonden MedcdcH"?: (adv.) Bij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Krnsehen nemen. De zes minerale zouten die Kru. schen bevat sporen lever, nieren en ingewanden aan tot actievere wer king, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden worden afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen ge smoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kruschen baat. Waarom zoudt dan Uzelf te kort doen? Tankinstallatie te Vlissingen wordt uitgebreid VLISSINGEN, 15 April. De N.V. Haven van Vlissingen heeft besloten haar tankinstallatie aan de buitenha ven uit te breiden met drie grote tanks, elk met een inhoud van 3730 kubieke meter. De huidige capaciteit, die 7620 kubieke meter bedraagt, wordt daardoor vergroot met 11.250 kubieke meter. Wanneer deze uitbrei ding gereed is (waarschijnlijk eind September), zal ook de lading van gro te tankschepen kunnen worden opge slagen. Er wordt thans te Vlissingen ook een dubbele pijpleiding aangelegd, waar door twee verschillende producten zo nodig tegelijk of- kort na elkaar uit de schepen kunnen worden gehaald. Het paard, waarvan sprake was in ons bericht over het ongeval op Vrijdag j.l. te Goes, was niet van de N.V. Zaadh. en Boomkw. Wed. P. de Jongh, maar van Fa Gebr. P. C. L. de Jongh te Goes. In de juniorencompetitie is Zeelandia B X kampioen geworden door een 9-2 overwinning op Vlissingen B II. Waar zijn 8 onze schepen*1) SÜ— GROTE VAART. AXELDIJK 18 te Philadelphia. BLOEMFONTEIN 19 te Port Elizabeth. MAASDAM 23 te Southampton verw. NOORDAM 19 te New York. ZUIDERKRUIS 19 v. Halifax. BLOMMERSDIJK 17 te New York. WILLEM RUYS 19 n. Port Said. AAGTEKERK 19 v. Port Sudan. ARENDSKERK 18 v. Beira. ARKELDIJK 19 v. Havanna. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 19 n. Fremantle. MEERKERK 20 te Durban. NIEUW AMSTERDAM 19 n. Malaga. ORANJE 19 n. Suez. SIBAJAK 21 Hoek van Holland. WESTERDAM 19 te Rotterdam. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Op Eerste Paasdag riep de Here, na een langdurige ziekte, tot Zich in Zijn heerlijkheid, de heer J. C. RUITENBEEK oud-hoofd van de Chr. School op Geref. grondslag. De toewijding en liefde tot zijn taak als opvoeder zullen lang in herinnering blijven. Bestuur en personeel van de Chr. school op Geref. grondslag Koudekerke, 20 April 1954.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2