NAGUIB UITGERANGEERD DOOR NASSER Lt»ver Parlementair stelsel wordt voorlopig niet ingevoerd Geen afdoende verdediging tegen Russische luchtmacht Amerikaanse troepen worden in Indo-China ingezet Vietminh moordden trein uit PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND f Kabinetswijziging in Egypte Garnizoen van Scheepsramp voor de Wielingen Dien Bien Phoe j BRITSE MIJNENVEGER NA Mevrouw Petrof vraagt ook asyl versterkt BRAND GEZONKEN Alle opvarenden gered i SNIPPER NIEUWS Chef-luchtmachtstaf der Ver. Staten „Corporal"* en „Honest John" nieuwe Amerikaanse raketwapens Als de Fransen zich terugtrekken Noord-Korea al naar Geneve Donner schaakkampioen van Nederland Linkse coalitie in België Drie spelers eindigden gelijk Geref* Gemeente te Kortgene weer in eigen gebouw üitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2762 Abonnementsprijs 0.47 per week, ƒ2.p. maand, ƒ5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DINSDAG 20 APRIL 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Miu- delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; I. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. brengen wij verslag uit van de toogdagen van de Protestantse jongeren, die Tweede Paasdag naar Vlissingen, Goes, Biezelinge en niet te vergeten naar het Roomse Vlaanderen, naar Gent optrokken om zich gezamen lijk te bezinnen op hun levens taak en roeping in deze wereld nood. CAIRO, 19 April. Luitenant-kolonel Gamal Abdel Nasser heeft Zaterdag de functies van premier en voorzitter van de revolutionnaire raad overgenomen van generaal Naguib. Naguib, die wel president jlijft, heeft nu alle feitelijke macht verloren. Deze vervanging van Naguib, welke Zaterdagavond in Cairo be kendgemaakt werd, komt niet onverwachts. Men ziet hierin een logisch gevolg van de crisis in Maart, toen Nassars standpunt, dat het mili taire bestuur moet blijven, zegevierde over dat van generaal Naguib, die ijverde voor zo spoedig mogelijk herstel van het parlementaire leven. Een ander aspect van deze kwes- taire en elf burgerministers. Het zijn tie is de gezondheidstoestand van de 53-jarige president. Sedert het begin van het revolutionnaire re giem heeft Naguib onder toenemen de druk gewerkt en na de crisis van de vorige maand zakte hij in elkaar. Hoewel zijn toestand verbeterd is, is hij nog verre van geheel her steld. Deze nieuwe wijziging was vooraf gegaan door het aftreden van verschei dene burgerministers. KABINETSWIJZIGING. Er zijn na bovendien nog twee leden van de militaire Junta toege- voegd aan de regering van acht mili- luitenant-kolonel Hassan Ibrahim, die de nieuwe functie van minister van staat voor het presidentschap van de republiek kreeg en luitenant-kolonel Hoessein Sjafay, die minister van Oorlog en Marine is geworden. De voormalige minister van Oorlog, luitenant-kolonel Abdel Latif Bogh- dady, vervangt dr William Sel im Hanna, die Zaterdag is afgetreden, als minister van gemeente- en plattelands zaken. De andere wijzigingen zijn: Abdel Hamid Sjerif wordt minister van Financiën in plaats van dr Abdel Guelil Emary, die de vorige maand is afgetreden. Dr Hassan Marey wordt minister van Handel en Industrie. Hij vervangt als zodanig dr Hassan Boghdady, die Zaterdag aftrad. Dr Mohammed Awad Mohamed, rector can de Universiteit van Alexan- drië, vervangt Abbas Ammar, die ook Zaterdag ontslag vroeg als minister van Onderwijs en Goneidy Abdel Ma- ek wordt minister van bevoorrading. Reeds op weg naar Moskou SYDNEY, 19 April. Mevrouw Evokiya Petrof, de 35-jarige echtge note van de Russische diplomaat, aan wie de Australische Regering asyl heeft verleend, heeft, terwijl zij reeds per vliegtuig op weg was naar Mos kou, eveneens de Australische Rege ring om asyl gevraagd. Op weg naar Rusland had zij in Darwin nog een telefonisch onder houd met haar man en na dit gesprek heeft zij gezegd in Australië te willen blijven. Haar verzoek zal onmiddellijk worden ingewilligd, want voor haar vértrek uit Sydney had men mevr. Petrof al verschillende malen asyl aangeboden. r De tweede secretaris van de Rus sische ambassade was zeer hoos, toen hij dit nieuws vernam en zei: „Zij wordt ontvoerd". Landingsplaats behouden HANOI, 18 April. Franse vrijwil ligers zijn gisteren boven de belegerde vesting Dien Bien Phoe afgeworpen en erin geslaagd onder een regen van mi trailleurs kogels bij de vesting te lan den. Het garnizoen van Dien Bien Phoe is nu versterkt en in de komende dagen zullen nog meer vrijwilligers af geworpen worden Dat is hard nodig, want vandaag hebben de Fransen een buitenpost in de verdedigingsgordel te Noord-Westen van Dien Bien Phoe ontruimd. Geluk kig is men er in geslaagd de binnenge drongen opstandelingen uit de loop graaf, die zij dwars door de Franse landingsstrook bij het fort hadden ge graven, te verdrijven. Het landingster rein voor het neerwerpen van voorra den en versterkingen voor het garni zoen heeft men met grote moeite we ten te behouden. De verdediging van de vesting is door de ontruiming van de post niet verzwakt. De Birmese regeringsstrijdkrachten hebben Zaterdag de stad Myawaddy aan de grens met Thailand op de Karen-opstandelingen en de nationalis- tisch-Chinese troepen veroverd. De stad beheerst een van de twee belang rijkste handelswegen van een rijk rub ber en tin producerend gebied naar Thailand. HAMBURG, 18 April. Het Deense motorschip „Elly Danielsen" (478 ton) is Zondagochtend bij de monding van e Wezer (Noord-Duitsland) gezonken ■ia op een mijn te zijn gelopen. De be manning werd door een Duitse sleep- uoot gered. Haar vertrek uit Sydney was niet zonder incidenten verlopen. Een woedende menigte, waaronder zich Russische immigranten bevonden, trachtte op het vliegveld het ver trek van mevrouw Petrof te ver ijdelen. Dit lukte echter niet. Haar begeleiders van de Russische am bassade liepen stompen en slagen op, terwijl mevrouw Petrof zelf verfomfaaid en slechts met een schoen aan in het vliegtuig belandde. Toen het vliegtuig in Darwin aan kwam ontstond in het vliegtuig ge harrewar. Haar Russische begeleiders werden opzij geduwd, terwijl een Australische Regeringsfunctionaris zich naar mevr. Petrof begaf. De Austra lische politie fouilleerde vervolgens' de Russische begeleiders en nam hun ieder een revolver af, die zij in hol sters onder de oksels droegen. Daarna stelde men mevrouw Petrof in staat het telefoongesprek met haar man te voeren. DEN HAAG, 17 April. De Brit se mijnenveger AM Mms 1558 is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag voor de Belgische kust, ongeveer 30 km ten Noorden van Duinkerken, in brand geraakt en gezonken. Negen tien van de 31 opvarenden konden worden gered door het Nederlandse schip „Phoenix". Het Franse schip „Tunesië" redde de overige beman ningsleden. Zaterdagmorgen is de mijnenveger ongeveer tussen het lichtschip Hinder en de boei van de Belgische loods boot gezonken. De „Tunesië" heeft de geredde be manningsleden naar de mond van de Schelde gebracht, waar een loodsboot de schipbreukelingen aan land heeft gebracht. De Koninklijke Marine ver leende de Engelse collega's gastvrij heid. Voorzover zij hun eigen uniform kwijt waren zijn zij van Nederlandse uniformen voorzien. Zondag zijn zij naar Engeland teruggekeerd. De „Phoenix" heeft de geredde be manningsleden, nadat enige Neder landse marine-officieren op de rede van de Schelde aan boord waren ge gaan, naar Antwerpen gebracht. De ontploffing aan boord van de mijnenveger is vermoedelijk veroor zaakt door kortsluiting. Twee beman ningsleden werden gewond, van wie de „Tunesië" direct een in Zeebrugge aan land heeft gebracht. Dit is de nieuwe burgemeester van Ka'tendijke, d heer P. J. Evers uit Biervliet, die per 1 Mei a.s. is benoemd f f 1 i A A I A Sir Winston Cnurcmil heeft een telegram gezonden aan generaal-ma- joor de Castries, waarin hij de verde digers van het Franse bolwerk Dien Bien Phoe in Indo-Chma hulde brengt voor hun moed en uithoudingsvermo gen. Drie beruchte .misdadigers, die Zon dag te Marseille een gewapenoe over val op een bar ondernamen, zijn coor een broer van de eigenaar rnet twee revolvers onder vuur genomen, toen het drietal de eigenaar met hun vuur wapens bedreigde. Twee misdadigers stierven ter plaatse, de derde overleed later in een ziekenhuis. Volgens professor Sisao Morita van de universiteit van Tokio jijden de 23 Japanse vissers, die door radio-activi teit als gevolg van de waterstOLbom- ontploffing van 1 Maart op Biteini zijn aangetast, alie aan bloedarmoede en aan een ongeneeslijke mergziexte. De dirigent Pierre Monieux is be noemd i mmandeur van net Franse Legioen e,er. Hij ontving deze hoge onderstnng in verband met zijn verdiensten de Franse muziek in Ame rika te propageren. Een Vrijdag uitgezonden ploeg ter opsporing van 10 Duitse schooljongens en hun onderwijzers, die reeds twee dagen in het Dachtseingebergte 100 km van Linz verwijderd, vermist worden, is Zaterdag onverrichterzake terugge keerd. Er is geen spoor van de vermis ten gevonden. Een grote brand heeft Zaterdag het Hongaarse dorp Windischdorf nabij de Oostenrijkse grens geteisterd. 30 van de 90 huizen van het dorp, dat geen brandweer had, werden verwoest. Een 49-jarige hofmeester-bediende van Franse nationaliteit van het Libe riaanse schip „Saxon-Hill", dat lig plaats had gekozen aan het Stenen Hoofd te Amsterdam, heeft Zaterdag middag zijn badpak aangetrokken om een duik te nemen in het koude water van het IJ. Na even te hebben rond gezwommen is hij vermoedelijk door de koude bevangen en in de diepte verdwenen. Zijn lichaam heeft men nog niet gevonden. Zondagavond heeft zich een ern stige gasontploffing voorgedaan in een flatgebouw aan het Koningsplein te Maastricht. Een der binnenmuren op de vierde verdieping sloeg er finaal uit, terwijl resten van een deur naar bui ten werden geslingerd. Stukken van de huisraad kwamen in de bomen en op et plein terecht. De inboedel ging ge el verloren. Er waren geen persoon- e ongelukken. WASHINGTON, 17 April. Rusland heeft zijn luchtmacht thans zodanig uitgebreid, dat het in feite onmogelijk is een ondoordringbare luchtverdedi ging hiertegen op te bouwen. Dit heeft de chef van de Amerikaanse lucht machtstaf Twinning Zaterdag verklaard. Ter geruststelling vertelde Twinning verder, dat de Amerikaanse luchtmacht daarentegen in staat is op korte termijn atoomwapens op elke plaats ter wereld uit te werpen. Haar aanvals- kracht is groter dan die van de Russen. De Amerikaanse strategische lucht macht is de best opgeleide en uitgeruste ter wereld. Twinning deelde mee, dat de Rus sische luchtmacht in omvang toeneemt en kwaateit wordt verbeterd. Dit ge schiedt niet lukraak maar volgens be kwaam opgestelde plannen. Rusland beschikt over midden- en zware bommenwerpers die in staat zijn atoomwapens boven de Ver. Sta ten af te werpen. Rusland heeft al haar vliegtuigen, die worden voort gedreven door zuigermotoren ver vangen door met straalmotoren uit geruste toestellen. Men heeft een ra- darv. aarschuwingssysteem ontwik keld, dat vanaf de grond wordt be diend. De luchtmacht van Rusland en die van de vazalstaten zijn doel matig in een organisatie samenge bracht, zo vertelde Twinning nog. NIEUWE WAPENS Het Amerikaanse leger heeft de be schikking gekregen over twee nieuwe wapens, waarmee atoomladingen in vijandelijk gebied tot ontploffing kun nen worden gebracht. Het zijn raket ten, de „Corporal" en de „Honest John". Deze laatste is bestemd voor het uitvoeren van zware bombardementen. De snelheid van de „Corporal" is verscheidene malen die van het geluid. De raket kan ver achter het front ge legen vijandelijke doelen treffen. In de kop van beide raketten kan zo wel een lading van de gebruikelijke springstoffen worden aangebracht, als van ontploffingsmiddelen, waarbij ge bruik is gemaakt van kernsplijtings energie. Nederlandse Zendingsraad belegt conferenties 's-GRAVENHAGE, 17 April. De Nedèr- landse Zendingsraad zal van 1217 Juli te Lunteren de traditionele interkerke lijke zomerconferentie houden, onder lei ding van mevrouw H. Schuurman-Nij- hofl'. Er zijn drie cursussen, n.l. „Azië in de storm", door dr H. Bergema; „De jon ge Papoeakerk", door ds I. S. Kijne; „De opmars van de Islam", door de heer D. van der Meulen. In de week van 1621 Augustus wordt in Lunteren een zendingskamp gehouden dat geheel gericht zal zijn- op de jeugd, L.:i"vVjji bij aanmelding de jeugd ook voor rang neelt. Ds G. R. Viner heeft de lei ding. De uitwerking van de „Honest John" is, ook wanneer gebruik wordt gemaakt van reeds lang bekende springstoffen, gelijk aan die van honderden artillerie granaten. Het verscheidene tonnen we gende projectiel, dat een doorsnede heeft van drie en een halve meter, wordt afgevuurd volgens de gebruike lijke artilleriewerkwijze. GOK DE RUSSEN ZITTEN NIET STIL Een Oostberlijnse communistische militaire radiospreker verklaarde Za terdag dat de Sowjet-Unie thans over nieuwe wapens beschikt, die technisch beter zijn dan de Amerikaanse, welke Rusland in staat zouden stellen Ameri kaanse aanvallen op niets te doen uit lopen, daar zij reeds op hun eigen vliegvelden in de kiem zouden worden gesmoord. NILES (Michigan), 19 April. De Amerikaanse vice-president Nixon liioet gezegd hebben, dat de Ver. Sta ten hun strijdkrachten in Indo-China zullen inzetten als de Fransen hun troepen uit dit gebied terugtrekken. Deze verklaring, die Nixon vertrou welijk deed aan journalisten, is, aldus heeft men op het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken gezegd, geheel in overeenstemming met de Amerikaanse regeringspolitiek. Willem Knowland, de leider van de Republikeinse fractie in de senaat, heeft hieraan toegevoegd, dat hij er van overtuigd was dat, als er sprake was van het zenden van Amerikaanse troepen naar Indo-China, president Eisenhower eerst het congres zou ver zoeken een dergelijke maatregel goed te keuren. De Noordkoreaanse delegatie onder leiding van de minister van Buiten landse Zaken, Nam H, is gisteren reeds naar de conferentie van Ge- nève vertrokken.- Ook Zuid-Korea zal deelnemen aan de conferentie in Genève. De minister van Buitenl. Zaken Tsjou en Lai is benoemd tot leider van de delegatie. Men is van plan zich te verzetten tegen het terugtrekken van de troepen der Ver. Naties uit Zuid-Korea, zelfs al zouden de communisten Noord- Korea ontruimen. „De troepen der Ver. Naties", zo argumenteerd men, „zijn politietroepen. Men verwacht toch niet dat de politie een stad ver laat, alleen omdat er geen dieven meer zijn". Men neemt aan dat deze Zuidkore- aanse delegatie de conferentie van Genève zal boycotten. Radio Moskou heeft moed dat te Genève de vrede in Indo-China her steld kan worden, maar, zo voegde de omroeper eraan toe, dan moet Frank rijk zijn goede wil tonen. De nieuwe Opperste Sowjet zal voor de eerste keer in het Kremlin bijeen komen, aldus Radio Moskou. De twee kamers van de Opperste Sowjet be staan uit 1.347 afgevaardigden. Na ontsporing PARIJS, 17 April. De Vietminh opstandelingen hebben in het Noorden van Cambodja een trein op het traject Pnom Penh-Battambang tot ontspo ring gebracht en daarna de inzittenden, meer dan 100 mannen, vrouwen en kinderen systematisch gedood. 22 wagons van de trein waren gela den met kortgeleden door de Ver. Sta ten geleverde wapens en munitie. De locomotief en veertig wagons vlo gen uit de rails, nadat de mijnen op de rails waren ontploft.- Daarop stortten 500 opstandelingen van de Vietminh, gewapend met geweren, handgranaten en machine-geweren zich op de wrak stukken en doodden systematisch de overlevenden. De vernielde wagons werden met benzine overgoten en in brand gestoken. In de wagons ver brandden de overlevenden. De opstan delingen mishandelden op een ver schrikkelijke manier oude mannen, vrouwen en kinderen. AMSTERDAM, 17 April. De jong ste van de twaalf deelnemers, die ge streden hebben om het schaakkampi oenschap van Nederland, de Hagenaar Donner, heeft Dr Euwe onttroond. Met 8 punten uit elf partijen behaalde hij het kampioenschap. Dr Euwe deelde met Cortlever de tweede plaats. De eindstand luidt: 1. Donner (kampioen van Neder land) 8 punten; 2 en 3. Euwe en Cort lever, beiden 7 punten; 4, 5 en 6. Kra mer, Muehring en Spanjaard, ieder 6 punten; 7 en 8. Van der Berg en Or- baan, beiden 5% punt; 9. Van den Bosch 414 punt; 10. Barendregt 4 pun ten; 11. De Jong 3% punt; 12. Van Seheltinga 3 punten. BRUSSEL, 19 April. Delegaties van de Belgische socialisten en libe ralen hebben gisteren in principe overeenstemming bereikt over een regeringsprogram voor een coalitie ter vervanging van de aftredende Katho lieke Regering. De nationale raden van beide partijen moeten nog een besluit nemen. Zij zullen waarschijn lijk Donderdag vergaderen. De Katholieken vormen weliswaar nog de grootste partij na de algemene verkiezingen, maar een soeialistisch- liberale coalitie zou een voldoende meerderheid hebben. Inmiddels heeft Koning Boudewijn van België Z;-terdag de voorzitter van de socialistische oartij, Max Buset, verzocht een regering te vormen. Buset heeft de opdracht geweigerd en persoonlijke redenen hiervoor aan gevoerd. In enkele regels melden wij nog DAT de Kon. Mij „De Schelde" een belangrijke opdracht heeft ontvangen, n.l. voor de bouw van een motorvrachtschip van c.a. 7200 ton voor rekening van de Holland Amerika Lijn. Het schip krijgt een lengte van ruim 129 meter, een vaarsnelheid van 16 mijl en zal accomodatie bieden aan 12 passagiers. In het begin van 1956 zal het moeten wórden opgeleverd. DAT om bij het varen te blijven vanochtend vroeg omstreeks 150 schip pers en schippersknechts uit Yerseke, Bruinisse en andere visserijplaatsen naar de Wadden zyn vei nokken op omstreeks 45 boten om mossels- te gaan vissen. DAT de Geref. Kerk van Colijnsplaat het blijde be richt heeft gekregen, dat cand. A. Schippers uit Am sterdam het op hem uitge brachte beroep heeft aan genomen. DAT de Zeeuwse Geref. ouderlingen op Woensdag 28 April hun jaarlijkse con ferentie zullen houden, dit maal in het Jeugdgebouw der Geref. Kerk te Vlissin gen. De heer J. de Kok uit Nieuwdorp zal 's ochtends refereren over „De zorg van de ambtsdragers voor de zieken"; 's m gs zal ds A. Verschoor net woord voeren over „Elke dag Middelburg, 3. J. Huysse uit Christen". Borssele, 4. Eland te Vlis singen, 5. A. Kodde te DAT de motorclub „De Nieuwland, 6. K. Rijke, Vlis- Zeeuwen" te Middelburg singen, 7. J. van Keulen, 8. gisteren een alleraardigste W. de Visser, Aagtekerke, 9. knobbelzoekrit heeft gehou- P. den Hollander, Seroos- den. Er waren zeven con- kerke en 10. W. Janse te tróles en -./ie die zeven con- Middelburg, tróles in de juiste volgorde passeerde kreeg op zijn DAT de motorclub „Inter deelnemerskaart het woord Scaldes" een niet minder ge- „Paasrit" te staan! Verder zellige „brievenbusrit" had moest men de treden van de georganiseerd, waaraan 22 vuurtoren te Westkapelle voertuigen, bemand met 67 tellen, schatten hoeveel bh- personen deelnamen. Hier nen er in een pot met bo- werd de heer R. Pik, win nen zat, die ergens onder- naar. Tweede werd M. Pik, weg was neergezet en der- 3. J. Quaak, 4. W. v. d. Ha- gelijke grapjes. De heer M. mer, 5. M. Dekker, 6. C. de Munck uit Borssele werd Helder, 7. P. Schijf, 8. J. v. d. winnaar met 340 pnt. Twee- fchosk, 9. J. Schrijvers en de werd J. van Sluys te lo. J. Nageikerxe. Om het damkampioenschap UTRECHT, 17 April. De laatste ronde van de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland heeft een grote verrassing gebracht: Bom zag kans Piet Roozenbnrg te ver slaan en daar Wim Roozenburg zijn partij tegen Bergsma wist te winnen eindigen drie spelers op de eerste plaats n.l. Bom, Piet Roozenburg en Bergsma. Ze zullen nu onder elkaar moeten uitmaken wie zicb kampioen van Nederland mag noemen. Het wordt een driekamp, waarin elk der deelne mers tweemaal tegen de ander uit komt. De data moeten nog nader wor den vastgesteld. De eindstand luidt: 1, 2 en 3. P. Roozenburg, Bergsma en Bom 18 pnt; 4. Laros 17 pnt; 5 Keiler 15 pnt; 6 en 7. Ansems en Gordijn 13 pnt; 8. Van Dijk 12 pnt; 9 en 10. Beers en W. Roozenburg 11 pnt; 11. Hartgers 10 pnt; 12 en 13. Jurg en De Graag 9 pnt; 14. Van den Berg 8 pnt. GOES, 17 April. Het was Donderdag een blijde dag voor de Geref. gemeente te Kortgene. Sinds de ramp, toen het kergebouw aan de Torendijk zwaar was beschadigd, moesten de gemeenteleden des Zondags naar Geersdijk naar de kerk, maar nu behoeven ze hun eigen dorp daarvoor niet meer te verlaten, want hnn kerkgebouw aan de Torendijk zwaar was en Donderdag tijdens een speciale dienst in gebruik genomen. Deze dienst werd geleid door ds J. B. Bel te Krabbendijke. Na een korte pre dicate waarin hij er op wees, dat men niet alleen was opgekomen om het nieu we gebouw in gebruik te nemen, maar bovenal om God zeer erkentelijk te zijn voor zijn weldaden, heeft de predikant de vertegenwoordigers van de gemeente raad dank gebracht voor hun aanwezig heid, ds H. L. Boonstra, Ned. Herv. pre dikant van Wissekerke, de Herv. ker keraden van Geersdijk en Wissekerke voor de hulp, de architect en de am bachtslieden voor hun werkzaamheden aan de kerk verricht. Ook die velen, die zich op andere wijze verdienstelijk heb ben gemaakt werd dank gebracht. Namens de classis Goes sprak hierna ds T. Caberet, namens de Synode ds F. J. Dieleman te Yerseke. Verder voerden nog het woord ds Boonstra, ds G. van Schuppen, Ned. Herv. predikant te Kort gene en tenslotte ouderling Geelhoed. DE BILT ZEGT: Toenemende bewolking DE BILT, 19 April. Toenemende bewolking met enkele verspreide bui en. Zwakke tot matige, langs de Wad- denkust later vrij krachtige wind tus sen Oost en Noord. Dezelfde of iets hogere maximumtemperaturen. Hoogwater op Woensdag 21 April. Vlissingen: 3.36 u. 1.95 m., 16 u. 1.89 m. Terneuzen: 4.03 u. 2.11 m., 16.27 u. 2.05 m.Wemeldinge: 5.25 u. ,1.57 m. 17.50 u. 1.57 m. Zierikzee: 5.11 ui 1.31 m'., 17.ïo u. 1.31 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1