T ZEEUWSE PLAKKEBORD T SPIEGELTJE i li Rusthuis „Avondrust0 tc Ycrsckc werd officieel geopend Heinkenszand krijgt een modern gymnastieklokaal Paasveiling te Goes bracht verrassend goed fruit KRABBENDIJKSE VEILING LEED EEN VERLIES DE BUS NOTEERT U OXO Neêrlands béste jk TOMATENSOEP Een verrukkelijke lichtgebonden soep !§f van zonrijpe tomaten Vrouwenpolder subsidieert kerkrestauratie. Overdracht woningen te St-Philipsland. Uitreiking gereedschap pakketten te St-Philipsland. De heer P. Bos nam afscheid van Prov. Gasbedrijf Boerenleenbank te St. Laurens „kerngezond" VAN RIJSWIJK JEUGDKAMPIOEN KERK Vandaag ook in Kapelle Vaardigheidsproeven „O.N.A." en„ O.K.K." Souburg krijgt weer een sportweek Korfbaicompetitie op Schouwen-Üuivcland Woensdag 14 April 1954 pagina 2 Voorts werd nog gespro ken over het fustprobleem. Nu men steeds meer fruit in de cellen opslaat, heeft Maar heeft een goed achterdeurtje Het jaar 1953 is voor de veilingsvereniging „Krab- bendijkc en Omstreken" nog al meegevallen. Welis waar werd over dit jaar een verlies van f 19.000 ge leden, maar men heeft een verzoek gericht aan het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen om steun. En 3lt verzoek zal wel niet onbeantwoord blijven. Dit deelde de directeur $er veiling, de heer S. G. Nooteboom, Maandagavond mede op de voorlichtings avond, die in het afmijn- lokaal werd gehouden. Het veilingbestuur heeft zich doordat de ramp een be langrijk deel van het fruit- areaal in Oost-Zuid-Beve land deed uitvallen in het begin we1 eens zorgen ge maakt, zo zei de directeur, maar voor zover mogelijk werd bezuinigd en men heeft alles in het werk ge steld om de gebouwen en het personeel op een andere wijze dienstbaar te maken. En zoals bekend verschafte de Terneuzense veiling ook werk door het laten veilen van 5 600 ton fruit. Ver wacht wordt dat de Zeeuws- vlaamse telers ook dit jaar weer naar Krabbendijke zul len komen, omdat hier be tere prüzen worden ver kregen. De heer Nooteboom, die tevens nog werkzaam is bij landbouwherstel, vertelde ook nog het een en ander over de agrarische ramp- schade. Zo mag verwacht worden, dat omstreeks 1 Augustus 90 procent van de agrarische schadegevallen in Zeeland voor het grootste gedeelte zullen zijn ge regeld. In Zeeland zijn ruim vijfduizend agrarische scha- de-gevallen met een totale schade van ongeveer ze ventig millioen gulden, waarbij de schade aan ge bouwde eigendommen niet is inbegrepen. Ongeveer 20 procent van deze schade is reeds in de vorm van voor schotten vergoed. men ontzettend veel fust houden door de Ned. Blin- nodig. Het verschijnsel doet denbond. Daaraan zalmede- zich voor, dat omstreeks October de helft van het fruit nog aanwezig is. Voor Zeeland met een fruitoogst van ongeveer 40.000 ton be tekent dit dat er nog een millioen kisten nodig is. Kunstavond Ned. Blindenbond Met een bijzondere kerkdienst Wij zijn weer aangeland in de tijd van de eind examens en de diploma-uitreikingen aan aller- werking worden verleend door het Middelburgs Man- nonkoor, alsmede door de blinde pianist Th. van Driert, een oud-leerling van Willem Andriessen, die in het bezit is van het Staats- diploma M.O. voor theorie en praktijk. Hij zal werken spelen van Van Beethoven, Grieg en Chopin. Er is ver- - der declamatie, alsmede de Tl' vertoning van het boeien- de filmwerk „Een van ons", naar een novelle van Wil lem Kramer. De burgemees ter, mr dr N. Bolkestein, zal een openingswoord spre ken en mr J. F. Hornstra, directeur der Stichting Zee land, een slotwoord. De Bondspropagandist, de reer Joh. v. d. Berg, zal een rede uitspreken. zal in de Schouwburg een grote propaganda-, kunst en filmavond worden ge- c lei onderwijsinrichtingen. De landbouwscholen openen de rij, ook in onze provincie. Wanneer men zo'n uitreiking bijwoont met veel blijde gezichten vanwege het bereikte resultaat na een min of meer drukke studie dan denkt men onwillekeurig aan de toekorhst van de jongelui, die nu een basis hebben gelegd voor het werk op de bedrijven, als zij die praktijk tenminste al niet kennen. Men weet echter van tevoren, dat niet al die jonge mannen een eigen bedrijf zullen kunnen leiden, omdat er in ons land een groot gebrek aan cultuurgrond bestaat om allen daartoe in de gelegenheid te stellen. Er zijn heel wat jonge boeren, die op het bedrijj van hun vader werken. Maar als er meer zoons zijn, dan rijst al spoedig het probleem van de opvolging. Een directeur van een landbouwschool heeft eens nagegaan waar zijn leerlingen gebleven waren. Hij kwam tot ont stellende conclusies: niet meer dan enkele procenten van het totaal was werkelijk boer geworden. De rest iuas in andere bedrijfstakken terecht gekomen. Som migen sleten hun dagen zelfs op het één of andere Rijkskantoor, met het diploma van de landbouwschool op zakEn dat was heus niet de schuld van die jongens. Zij waren alleen zo verstandig geweest door de zure appel heen te bijten en zich volledig om te schakelen met alle bezwaren daaraan verbonden. Wij kunnen voor dit vraagstuk geen oplossing geven. Alleen maar aandringen op snelle inpoldering van gronden, die er in ons land en ook in Zeeland ge- gelukkig nog heel wat liggen.Ruil- en herverkavelingen kunnen ook wat helpen, al moet daarbij worden be dacht, dat er in vele glvallen eerder van afstoting sprake is. En dan blijft over de emigratie. De belang stelling daarvoor schijnt in Zeeland groeiende te zijn. In veler eigen.bélang zal emigratie de enige oplossing zijn hoe jammer het ook is, dat wij zeker niet de slechtsten verliezen! Klokken kondigen Paasfeest aan Van half negen tot kwart voor negen zullen de klok ken van het Goese stadhuis op eerste Paasdag het paas feest inluiden. Daarna zal er vanaf de toren paasmuziek worden geblazen. De te Middelburg gehou den collecte van-de E.H.B.O. heeft opgebracht f 521. Te Krabbendijke rammelde de bus voor „Simavi" met als resultaat f 538.75. Middelburg: Hedenavond zal het lid van de Prov. Staten, J. Hommes, voor de A.R. kiesvereniging „Ne derland en Oranje" in de cantine van de veiling, 't Zand, spreken over „Prov. aspecten". Middelburg: Woensdag 28 April a.s., Concert- en Ge hoorzaal, Prov. Voorjaars vergadering Bond van Plat telandsvrouwen. Oudjes thans in eigen sfeer1 en kring GOES, 13 April In een bijzondere kerkdienst is te Yerseke vanmiddag het rusthuis „Avondrust" van de slichting Rusthuizen Zuid- en Noord- Beveland der Gereformeerde Gemeen ten officieel in gebruik genomen. Tal van genodigden en belangstellenden woonden deze dienst bij, die werd ge leid door de Yersekse predikant dei- Gereformeerde Gemeente, ds F. J. Dielcman. Deze heeft, na voorlezing van Ps. 92 en gebed, gewezen op de betekenis van de na-m „Avondrust". Lange tijd reeds was uitgezien naar een tehuis, waar de oudjes verzorgd konden worden in eigen kring, sfeer en omgeving. De le vensavond hebben zij bereikt, doch rust zonder liefde en vrede is niet mogelijk. Ds Dieleman hoopte daarom, dat de leiding van het rusthuis de liefde en wijsheid moge ontvangen om het de oudjes naar de zin te maken tot op de dag dat zij de eeuwige rust mo gen ontvangen. „Een rust, die heerlijk zal zijn" zo besloot ds Dieleman. Hij sprak vervolgens een woord van welkom en dank tot het stichtingsbe stuur, de stichtingsraad, de architec ten, de aannemers, B. en W. en de secretaris, de geneeskundige inspecteur voor de Volksgezondheid in Zeeland, de heer J. R. v. d. Borgh, de doktoren Polderman en Ampt, het bestuur van het Rusthuis Middelburg, ds A. F. Honkoop te Goes, en tot de vrouwen -ouden Mededeling (adv.) Niet eens beleid van B. en W Uitvoerige discussie over functie-verdeling In de raadsvergadering van Hein-.te gaan. De heer Simonse (K.V.P.) Jcenszand werd aan de heer J. L. G. van den Broecke eervol ontslag ver leend als ambtenaar van de burger lijke stand In verband met zjjn be noeming tot kommies van Beemster, De gemeenschappelijke regeling voor ie vleeskeuringsdienst Goes werd ereenkomsti^ het voorgestelde ont werp vastgesteld. Het voorstel van B. en W. om de lunetie van gemeente-ontvanger te koppelen aan die van gemeentesecre taris, ontlokte een brede discussie. De heer A. Mol (Gemeentebelang) zei, êat het secretaris-ambt voldoende ge- illeerd wordt. Gezien de vele werk zaamheden achtte hh het niet nodig tot cumulatie van belde functie» over Br komt een gemeentevlag Maandagmiddag kwam de raad van Vrouwenpolder bijeen. Aan de vergade ring was een rondrit door de gemeente voorafgegaan om verschillende objecten, die onder handen waren in ogenschouw te nemen. In principe zal subsidie worden toegewezen aan de Chr. Stichting voor Beroepskeuze. Meegedeeld werd dat de dijk aanbesteed is en gegund aan de fa Schellevis. De woonruimtewet zal voor de gemeente van toepassing moeten blij ven, aldus was de mening van de raads leden. Besloten werd dat voortaan in de Raad de presentielijst zou worden gete kend. De „Lions International Club Relief, fund" te Amsterdam zal de gemeente een Schenking van 20.000 gulden doen toeko men. Dit bedrag zal bestemd zijn voor de herbouw van het gemeentehuis en het verenigingsgebouw. De gemeente zal deel nemen in de garantie, door de gemeente Óóst- en West-Souburg getroffen, voor de Stichting Rusthuizen Walcheren. Aan <)e N. H. Kerk zal 5% subsidie worden toegekend voor de restauratie v. d. Kerk Dit is een bedrag van f 3350..De ge beente zal een bedrag uittrekken voor de gemeentevlag in verband met het Zeeuw- re feest deze zomer. De reker.ing 1951 gaf een batig slot van f 2500.aan. was het hiermee eens. Spr. kon zich niet verenigen met het beleid van B. en W. en stelde daarom voor een combinatie ontvanger-eerste ambte naar. Ook de heer Grim was het hiermee eens en betreurde het, dat het beleid van B, en W. aanleiding fegeven had tot het vertrek van de e ambtenaar. De heer de Leeuw (A.R.) stelde zich eveneens op het standpunt van de vorige sprekers. Het voorstel van B. en W. kwam daarna in stemming en werd met 52 stemmen verworpen. De beide wet houders stemden voor. Het voorstel Simonse werd hierna met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. Ten aanzien van de verbouwing van het gemeentelijk gymnastieklokaal waren er twee voorstellen. Het eer ste voorstel is minder ingrijpend dan het tweede, dat o.m. het volgende in houdt: verbouwing bestaande ruimte, aanleg nieuwe vloer en het aanbren gen van was- en kleedgelegenheden. Na ampele bespreking ging de raad met dit tweede voorstel accoord. Op een vraag van de heer M. Grim (K.V.P.) antwoordde de voorzitter, dat wanneer met de bestekken kan worden accoord gegaan met de bouw van 18 woningen een aanvang kan worden genomen. De heer A. C. de Mol (G.B.) ten slotte verzocht een lichtpunt in het gemeentelijk badbedrijf te doen aan brengen. Hiertoe werd besloten. ST PHILIPSLAND, 13 April. Het bouw bedrijf P. de Raat te St Philipsland zal op 16 April a.s. de zes klaargekomen Oos tenrijkse woningen aan de gemeente overdragen. Op 30 April a.s. hoopt men met 17 woningwetwoningen klaar te ko men. Met de bouw van de school worden goede vorderingen gemaakt. Maandag 26 April a.s. wordt een grote dag voor St Philipsland, want dan, komen delegaties uit Noorwegen, Denemarken,. Zweden en Oostenrijk een bezoek aan de gemeenten brengen. GOES, 14 April. Hedenmorgen om 9 u. zal te St Philipsland, op het bedrijf van de heer G. J. de Jager, Sluis weg, Anna Jacobapolder ,de eerste officiële uitreiking plaatsvinden der gereed- schappaketten in onze provincie aan door de watersnood getroffen landar beiders. Des middags óm 2 uur zal een derge lijke uitreiking plaatsvinden in het ge meentehuis te Kerkwerve. Het ligt in de bedoeling, zo verna men we van de Stichting voor de Landbouw, in elk getroffen district in één gemeente officieel het pakket uit te reiken. Na 49 dienstjaren VLISSINGEN, 13 April. In een met vele bloemstukken versierd lokaal van het Prov. Gasbedrijf te Vlissingen is afscheid genomen van de heer P. B. Bos, die na 49 dienstjaren het bedrijf met pensioen ging verlaten. Vele per soneelsleden, gepensioneerden en ge nodigden w.o. de Commissaris der Ko ningin jhr mr A. F. C. de Casembroot, de burgemeester van Vlissingen mr Kolff en directeuren van prov. bedrij ven hebben dit afscheid bijgewoond. De eerste spreker was de Commissa ris der koningin, die memoreerde dat de heer Bos in 1905 als koperslager in dienst van het gasbedrij was gekomen, waar hij later tot gasfitter was opge klommen. Hoewel de heer Bos met pensioen ging, was het volgens de com missaris niet onwaarschijlijk dat het bedrijf hem nog wel eens nodig kon hebben. Spreker deelde verder mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Bos de gouden medaille ver bonden aan d,e orde van Oranje Nassau toe te kennen, welke hij hem onder ap- 'plaus op de borst spelde. Ook de direc teur van het bedrijf de - heer P. L. Abrahamse memoreerde de loopbaan van de heer Bos waarna hij hem na mens het bedrijf een enveloppe met in houd en namens hemzelf een schilderij van de boulevard overhandigde. Ver der werd nog het woord gevoerd door burgemeester Kolff, de heer C. G. Verhoef namens het kantoorpersoneel, de heer A. Ie Feber die namens het personeel een horlogeketting aanbood, de heer Roeters van Lennep de direc teur der gem. bedrijven te Middelburg die een boek over Walcheren aanbood, de heer P. Kas dir. van de waterleiding Mjj Midden Zeeland en de heer H. Hoeflaken die beiden een kist sigaren aangeboden en de heer J. van Eennen- naam namens het havenpersoneel. De heer Bos dankte zeer ontroerd de sprekers en voor de mooie cadeaux waarna men nog enige tijd gezellig bij een bleef. en de leden van de meisjesvereniging te Yerseke. Een apart woord richtte hij tot zr Walhout te Middelburg, en tot de heer en mej. Krijger, die de leiding over het rusthuis hebben gekregen. Tenslotte dankte ds Dieleman voor de vele geschenken en bloemen die men ter gelegenheid /an deze feestelijke opening mocht ontvangen. Gelukwensen werd uitgebracht door burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, door ds Honkoop, namens de Classis Goes en door ouderling Van Velzen uit Krabbendijke, voorzitter van de stichtingsraad. Ook de archi tect, de heer De Jon bood zijn geluk wens aan. Nadat ds Dieleman de sprekers had dank gezegd werd deze dienst geslo ten. SINT LAURENS, 13 April. In de 40ste jaarvergadering van de Coöp. Boeren leenbank, die onder leiding stond van de heer J. W. op 't Hoff, werd het bestuurs lid L. J. Lorier en het lid van de Raad van Toezicht, de heer A. W. Zandee, her zen. In het afgelopen boekjaar was aan spaargeld ingelegd f 934.731 en terugbe taald f 927.785. Van de rekeninghouders werd ontvangen f 10.937.514, terwijl f 10.387.270 werd terugbetaald. Na af- en bijschrijving werd een winst geboekt van f 10.611. Het reservefonds der Bank is na afschrijving van de winst 1953 groot f 131.412. Het kantoorgebouw met kassierswoning is geheel afgeschre ven, zodat de vereniging financieel kern gezond is. De rente voor de spaargelden werd voor 1954 vastgesteld op 2)4 pet, terwijl de debet-rente over de gehele linie met y* pet werd verlaagd. De Bank telt 279 leden, 1299 spaarders en 148 lopende rekeninghouders. Het ligt in het voornemen op 7 Mei a.s. het 40- jarig bestaan der Bank feestelijk te vie ren. Dammen GOES, 13 April. De Goesenaar Gorsse heeft zich in zqn laaste partij tegen van Rijswijk uit Souburg goed geweerd. Hij kon het echter niet ver der brengen dan een gelijkspel. En dat ene puntje bleek voor van Rijswijk juist voldoende om het kampioenschap in de wacht te slepen. De Souburge naar zal nu Zeeland moeten vertegen woordigen op de wedstrijden om het jeugdkampioenschap van Nederland, die in de Pinksterweek te Lunteren worden gespeeld. Ook de wedstrijd Blom, s-Graven- polderMarietje Kasse, Kleverskerke, eindigde in remise. De ex-jeugdkam pioene heeft zich hierdoor nog net op de derde plaats weten te handhaven. De eindstand luidt: C .van Rijswijk 118; G. Gorsse 10 8; Marietje Kasse 78; G. Blom 68 en J. Koppejan 68. HOOFD- EN EERSTE KLASSE In de hoofdklasse werden de volgen de wedstrijden gespeeld om het kam pioenschap van Zeeland: W. Heydra H. de Vlieger 11; L. AndersonM. C. Deurloo 20; R. Rijkse—-Joh. de Smet 11; J. L. Strooband jrM. C. Deur loo 20; J. SinkeIz. Porrey 20. In de eerste klasse heeft O. Scherp voor een verrassing gezorgd door L. Davidse te verslaan. De verdere uit slagen waren: L. AdriaanseH. Overt- veld 20; C. P. de VosJ. Schot 11; F. OppeneerC. P. de Vos 20; P. ThenuC. J. Hollestelle 02; L. Da vidse—Joh. v. d. Berge 02. Opening kantoor Ziekenfonds Walcheren te Vlissingen VLISSINGEN. 13 April. Op Zaterdag 24 April a.s. zal het nieuwe kantoorgebouw van 't algemeen ziekenfonds „Walcheren" aan de dokter Stavermanstraat worden geopend. Na de onthulling van een pla- quêtte van wijlen dr A. Staverman en be zichtiging van het gebouw zal in het „Strandhotel" een receptie worden ge houden. B(j K.B. is de ere-medaille in brons ver leend aan de heer A. P. van Hecke, let terzetter-drukker bij de Fa P. J. van de Sande te Terneuzen. ^ending Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nijehaske-Haskerdijken, toez. B. Albada te Ijlst. Aangenomen naar Surabaja, Prot. Kerk W.-Indonesië, H. Zunneberg te Ellewoutsdijk; naar Zalk en Veecaten, C. J. de Haan' te Aarlanderveen; de benoeming tot vic. te Beerta, P. Sierat, vic. te Leiden. Bedankt voor Groningen, zieken huispredikant, C. B. Boere te Groede. Geref. Kerken Beroepen te Zwaagwesteinde, J. Ele- veld, cand. te Smilde. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Harderwijk, B. Bijleveld te Noordeloos en L. Floor Jr te Opper does. Ingezonden Mededeling (Adv.) ""■t MOD»N. IH SIAAIWA,EHF Aft RICK SN IS ZtVENSEKCSH Eieren als attractie GOES, 14 April Een levendige drukte heerste gisteren op de Goese Paasveiling waar 1600 kratten ver pakt fruit van elk 15 kg, 2000 kisten export fruit en 4000 kisten binnenlands fruit van elk 20 kg werden geveild. Het fruit, speciaal verpakt in het pak- station met karton er tussen en afge dekt met celophaan, was opvallend goed voor deze tijd van het, jaar en de Golden Delicious, de Jonathan en de Goudreinetten gingen dan ook tegen goede prijzen van de band. Als attractie waren enkele kratjes speciaal verpakte Paaseieren beschik baar gesteld voor de bieder van de hoogste kilogramprijs, het hoogste koopbedrag en voorts nog drie bjj ver rassing, d.w.z dat voor enkele wille keurige koopnummers een kratje gra tis beschikbaar was gesteld. Nu, het werkte wel stimulerend bij de kopers en gaf soms verrassend opbieden. Zo kreeg de heer D. Fokke in Goes een kratje eieren mee voor de hoogste kilogrammenprijs en de heer L. J. van Langevelde te Krabbendijke voor het hoogste bedrag in totaal. Voor het verpakte fruit werden de volgende middenprijzen betaald: Gol den Delicious 84,72; Jonathan 71,79; Goudreinette 57,88. De verkoopprijzen waren voorts als volgt: Exportveiling Appels: op monster: Gol den Delicious I 78.3083.30; Golden Delicious I grof 77210; I 6974; II 44—46; Jonathan I 49—68; II 36—43; Goudreinette I grof 5054; I 4244; II 3536. Verpakt fruit: Golden Deli cious I 75121; Jonathan I 63134; Goudreinette I 5362; Gewone veiling: Golden Delicious K 5364; F 3549; Stek 1929; Jonathan K 3654; F 31 —44; Goudreinette K 39—50; F 29—38; Stek 9.50—23; Lomb. Calville K 42— 45; F 1.8 Zij tenslotte nog vermeld, dat van daag in Kapelle om 1 uur de Paasvei ling begint. De gehele veilingruimte staat vol fruit waarvan ruim 25.000 kg is verpakt, een even groot kwantum eerste kwaliteit los in de kist wordt aangeboden en verder flinke partijen huishoudfruit. De totale aanvoer wordt geschat op 8090.000 kg. hetgeen voor deze tijd van het jaar wel een bij- derheid genoemd kan worden. BREDA, 13 April. Met ingang van Don derdag a.s. zal het telefoonnet van Sir- jansland worden opgeheven. De aanslui tingen zullen worden overgebracht op het net Nieuwerkerk. Voort8 zal met in gang van die dag de benaming van het VEEMARKT. ROTTERDAM, 13 April. Aanvoer in totaal 6016 (76421. Vette koeien en ossen 625; Gebruiksvee 1965 (808); Vette kalve ren 120; Graskalveren 323 (220); Nuchte re kalveren 2335; Varkens 106; Biggen 166; Paarden 161; Veulens 15; Schapen of lammeren 113; Weide/zuiglammeren 32; Bokken of geiten 55, Vette koeien 280—302, 262—282, 232— 260; Vette kalveren 235—245, 225—35. 195 215; Graskalveren 450, 350, 240; Nuch tere kalveren 48, 43, 38; Biggen 70, 52, 40; Slachtpaarden 210, 205, 195; Schapen 150, 125, 100; Lammeren 110, 105, 95; Kalf- koeien 1125, 940, 780; Melkkoeien idem; Vare koeien 775, 675, 575; Vaarzen 870, 700, 575; Pinken 585, 485, 375. VISMIJN VEERE, 13 April 946 kg Export garnalen 6695; 213 kg Handelsgarna len 56—66; 165 kg Schar 30—40; 233 kg Bot 18—24; 18 kg Tong 94—189; 67 kg kg Rog 53—81. EIERMARKT. GOES, 13 April. Kipeieren 9, Eendeie ren 8, Kalkoeneieren 15, Ganseieren 20 ct. 's-GRAVENHAGE, 13 Aprü. Verwacht wordt, dat de huidige betrekkelijk lage eierprijzen ook met Pasen gehandhaafd zullen kunnen blijven, zo vernemen wij van de commissie voor de groothandel in eieren. De oorzaak hiervan is de grote productie die er het ogenblik is. De com missie vestigt er echter de aandacht op, dat er moeilijkheden in de afzet kunnen komen, wanneer het publiek alleen de grootste eieren koopt. Mén raadt de con sumenten daarom aan, zowel grotere als kleinere eieren te nemen. Bovendien is de kwaliteit van deze laatste doorgaans telefoonnet Oosterland worden veranderd I beter, aangezien de grootste eieren af in Nieuwerkerk. 1 komstig zijn van oude kippen. GOES, 13 April Namens het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond werden bij de gymnastiekvereniging „O.K.K." te Goes en „O.N.A." te Biezelinge de vaardigheidsproeven afgenomen. De volgende gymnasten van „O.K.K." behaalden het diploma: 2e graad damesC. de Dreu, M. Reynhout, N. Duynhouwer, C. Domini- cus, M. Verhage, C. Sinke, W. Slabbe- koorn, C. Oranje. 2e graad heren: D. Oranje, S. Oran je, A. Verrijzer. 3e graad dames: I. de Kok, M. Oele, J. de Vos, C. Witte, N. van Riet, mevr. Loeve, B. Winthorst. 3e graad heren: A. Moelker, D. Goe- degebuure, J. Steketee. 3e graad meisjes: A. Cremer, J. van Driel, J. Moelker, J. de Bruin, J. Schip per, R. van Riet, R. Paauwe, J. Ver- heule, P. Felius, W. de Boo, H. van Antwerpen, N. v. d. Maas, F. Valk, I. Kousemaker, C. Valk, A. Brakel, C. van Kleunen, A. Bastiaanse, R. de Maillie, C. Simonse, R. Noordhoek, A. Sinke, M. Castel, W. Paauwe, J. Dinge- manse, A. v. d. Hell, C. Valkier, N. Peels. „O.N.A.", BIEZELINGE. Bij de gymnastiekvereniging O.N.A. te Biezelinge kwamen de volgende ge slaagden uit de bus: 3e graad dames: E. Gijzel, G. Wal recht, C. de Klerk, C. van Liere, K. de Roo, I. de Jager, B. de Jager, A. Goe- ree, N. Zandee. 3e graad meisjes: E. Gijzel, N. van Dalen, H. van Zweden, C. Delrenne, J. Gijzel, N. Heijnsdijk, N. de Boo, T. de Puit, T. van Stel, C. Smallegange, I. Tramper. SOUBURG, 13 April. In „De Zwaan" kwamen de vertegenwoordigers van de plaatselijke sportverenigingen bijeen om over de jaarlijkse sportweek te praten. Deze sportweek zal gehouden worden van Maandag 14 tot en met Zaterdag 19 Juni. Op Maandagavond wordt begonnen met een gezamenlijke mars door de gemeen te van alle deelnemende sportverenigin gen. Op het sportveld vindt dan de offi ciële opening plaats door burgemeester Stemerding, waarna een aantal duiven zal worden gelost. Deze eerste avond wordt besloten met estafettewedstrijden tussen de Souburgse sportclubs. Dinsdagsavonds spelen Animo en De Zuidwesters korfbalwedstrijden, terwijl 's Woendagsavonds Vlijt en Volharding begint met een muzikale rondgang. Hier na zijn er op het sportveld demonstraties door de Walcherse Hondenvereniging. Tenslotte worden er enkele volleybal wedstrijden gespeeld. Donderdagsavonds komen de zwemmers van Luctor et Emergo aan hun trek met zwem- en waterpolowedstrijden. De Vrij dagavond is voor de handballers, terwijl er ook boks- of judodemonstraties zullen worden gehouden. De laatste dag. Zaterdag, begint het al vroeg met een ringrijderij, terwijl in de middaguren de gymnastiekclub Astrow aan de beurt is.- Tenslotte is er dan 's avonds een voetbalwedstrijd, waarvoor men plannen heeft om een Walcherse combinatie te doen spelen tegen Dosko. In de pauze worden er weer duiven ge lost en na afloop zal de burgemeester de sportweek officieel sluiten. Tenslotte is er dan nog een taptoe door Vlijt en Volharding. Het Souburgse Rode Kruis zal tijdens de sportweek een aantal demonstraties geven. GOES, 13 April. Dit seizoen zal er op Schouwen en Duiveland weer een korf balcompetitie worden gehouden. De eer ste wedstrijden zullen worden gespeeld op Zaterdag 24 April. Er werd ingeschre ven door elf verenigingen met 19 twaalf tallen. De indeling ziet er als volgt uit: le klasse: Burgh, Zeemeeuwen (Haam stede), Renesse, Die Gouwe (Noordgou- we), O WK (Ouwerkerk), DSS (Nieuwer kerk) en Unitas (Zierikzee). 2e klasse A: Burgh II, Zeemeeuwen II, Renesse II, DOSKO (Noordwelle) en Stormvogels (Ellemeet). 2e klasse B: Brouwershaven, NOAD (Dreischor), DES (Sirjansland), Die Gou we II en Zwaluwen (Scharendijke). 3e klasse: DSS II, Brouwershaven II en NOAD II. Junioren; Burgh, Zeemeeuwen, Brou wershaven, Die Gouwe en O WK.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2