de loupe DEZE WERELD v&ri ö&q tot öó.Q Geschiedenis van het Britse Imperium.' D v&n Lonbinium tot Lonöon. 37. Hendrik de Derde werd Engelands nieuwe 38. Deze ontevredenen sloten zich nu aan bij Koo. Alg, Ver* voor bloembollencultuur wordt gereorganiseerd Ich glaube.*. Dit jaar worden zeven nieuwe militaire tehuizen geopend* Schandalige overval op Java Nieuwe Staatslening in Indonesië. Gestichtsbewoner in Amsterdam opgepakt Spaak weer aan het roer Bespreking uitkering watersnoodslachtoffers Prins Nicolaas van Joego-Slavië omgekomen. De Europese Dinsdag 13 April 1954 'e>"H DAGBLAD pagina 3 Onder Regelmatig worden alle krantenre dacties over de gehele wereld op de hoogte gehouden van de activiteiten van de Duitse „Kampfgruppe gegen Unmenschlichkeit", een van de organi saties die de concentratiekampen be strijden. Maandelijks geeft deze groep een "bulletin uit, waarin de toestanden achter het ijzeren gordijn ten voeten uit worden beschreven en waarin altijd de oproep overheerst om mee te strij den tegen de onmenselijkheid. Onder andere verzorgt deze organisatie het zenden van geschenkpaketten naar de familie van politieke gevangenen. Dit alles is nodig. Het is nodig, dat het steeds maar weer de vrije wereld wordt ingeslingerd hoe achter het ijze ren gordijn de terreur heerst; hoe daar met mensen, schepselen Gods, wordt omgesprongen als waren zij schade lijke insecten; hoe daar wanhoop het uitzicht op betere tijden verduistert. Nooit kan dit alles vaak genoeg her haald worden, want deze toestanden zijn een rotte plek in onze samenleving op aarde. Ditmaal was er een papiertje inge sloten bij het maandelijkse bulletin; een klein stukje papier, waarschijnlijk bedoeld als strooibiljet. Aan de ene zijde van dit biljet wordt tot verzet te gen het communistisch regime opge wekt. „Steek geen hand uit voor de Russische bewapeningsinoustrie!" zo staat er. „Werk niet mee aan de Rus sische landbouworde! Werk niet mee aan het verknoeien van onze kinderen. Doe niets voor de communistische par tijen. Strijd mee tegen de onmenselijk heid!" Dan de andere zijde van het pa piertje, dat als opschrift heeft: „De ge loofsbelijdenis van het Duitse volk". „Ich glaube", zo staat er, „ik geloof aan de onaantastbaarheid van de waarde van het menselijk individu. Ik houd van mijn volk en van de vrijheid van alle andere volkeren. Ik help mijn col lega's, de medeverdoemden en de slachtoffers van de terreur. Ik verzet me tegen de tyranie, nu en tot het ogenblik van de bevrijding, want het recht zal toch zegevieren!" Hoe bitter en ook hoe hol klinkt dit alles! Is dat nu de „geloofsbelijdenis' van het Duitse volk? Zijn dit nu de wapens waarmee men de communis- tische ideologie wil bestrijden? De on aantastbaarheid en de waarde van het individu het is nog maar zo kort ge leden, dat juist het Duitse volk de menselijke waardigheid met voeten trad! Liefde voor mijn volk en voor de vrijheid van alle andere volkeren het is nog maar zo kort geleden, dat die liefde voor volk en vaderland het Duitse volk ertoe bracht andere landen te knechten en te terroriseren. Ach, juist uit Duitse monden klinken derge lijke leuzen zo weinig overtuigend! Gisteren werd in Goes gepreekt over het zesde gebod: „Gij zult niet dood slaan!" Ook hierin werd opgeroepen tot de strijd tegen de onmenselijkheid en ook hierin werd gesproken over de onaantastbaarheid van het menselijk leven en over menselijke waarde. Maar op welk een andere geloofsbelijdenis gegrond! Waarin ligt die menselijke waarde en die onaantastbaarheid van 's mensen leven? Hierin, dat het God is Die de mens het leven gaf en Die hem schiep naar Zijn beeld en gelijkenis. God is het uitgangspunt van de strijd tegen de onmenselijkheid. Zn.Hij is daarin ook de grote strijder. Hij is de wreker van het onschuldig vergoten bloed! Ons lijkt het wel eens of de stem van ieder die tegen de onmenselijkheid van het Sowjet-regime protesteert, verloren gaat. Want wie is in staat iets te ver anderen aan de gebeurtenissen achter het ijzeren gordijn? En die stem gaat ook verloren als zij slechts uitgaat van een geloofsbelijdenis die gebaseerd is cp de menselijke waarde. Maar die stem gaat niet verloren als zij uitgaat tot God, de Heilige die het bloed van hun handen zal afeisen. V/ij weten niet wat er met die bil jetjes gaat gebeuren. Misschien worden zij met levensgevaar rondgestrooid achter het ijzeren gordijn. Wat jammer dat daarop geen andere argumenten, geen andere „geloofsbelijdenis" staat afgedrukt! Vooruit Christen-soldaten, ook deze kans moet worden aangegre pen! Strijdt mee tegen de onmenselijk heid. Maar.uit het geloof in God, Die de mens schiep en het leven gaf! Jachtig jaar Pro Rege", Nieuwe plannen staan al weet op stapel. (Van onze §-redacteur). UTRECHT, 12 April. Als de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" op 19 Mei a.s. te Utrecht zijn jaarvergaadering houdt, zal daar het 89-jarig bestaan van de organisatie met vreugde gevierd kunnen worden. Het zal een zeer een voudig feest worden, want al het geld waarover men kan beschikken is meer dan hard nodig voor het doel van „Pro Rege": de bouw van de exploitatie van Chr. militaire tehuizen in Nederland. Dat deze oude organisatie overi gens nog actief genoeg is, blijkt wel uit het feit, dat in dit jubileumjaar niet minder dan zeven gloednieuwe, moderne tehuizen geopend zullen worden. Tehuizen bij de grote en eenzaam gelegen legerplaatsen, waar meer dan el ders behoefte bestaat aan e<n gezellig home voor Jan de soldaat. Begin Mei zal minister Staf persoonlijk het eerste tehuis in de rij, dat bij het kamp Oirschot, openen. Eind Mei en begin Juni zullen de tehuizen in Havelte (legerplaats Steen- wijkerwold), Ermelo, Nunspeet en 't Harde (legerplaats Oldebroek) hun deuren openen. Nog voor 1 September volgen dan Ossendrecht en Stroe (De Wittenberg). Hiermee zal een groots bouwprogramma zijn voltooid, maar de N.M.B. gaat daarna niet op zijn lauweren rusten. Het werk gaat door en er staan al weer nieuwe plannen op stapel. DE WACHTLIJST. Het oude tehuis in de Harskamp is thans 70 jaar en een comité heeft geld bijeen gebracht om het door een nieuw te vervangen. Zo mogelijk moet ook dat nog in 1954 gereed komen. In Valkenburg bij Katwijk is een tehuis ontworpen voor de mannen van de Marine Luchtvaartdienst en ook wordt al gesproken over een tehuis in Schaarsbergen. Voorts staan Rotter dam, De Lier, Venlo en Maastricht nog op de wachtlijst. AI deze activiteit legt de N.M.B. natuurlijke zware, financiële verplich tingen op. Weliswaar garandeert de regering rente en aflossing voor de bouw van de zeven tehuizen in de kampementen, maar voor de inrich ting moet de N.M.B. zelf f 109.000 op tafel leggen. Een vierde deel daarvan is nu bijeen. De jeugorganisaties heb ben beloofd voor de rest te zullen zorgen. Zij gaan thans het land in met kaarten, waarop postzegels van 10 cent geplakt kunnen worden. OFFERS GEVRAAGD. Voor de nieuwe tehuizen buiten de zeven bovengenoemde moet de bond zelf het bouwkapitaal bijeen brengen. Ook daarvoor moet een beroep worden gedaan op Christe lijk Nederland, dat reeds een half millioen per jaar opbrengt" voor al de arbeid in P.I.T.-verband (mili taire tehuizen hier en overzee, gees telijke verzorging enz.). Dat dit geld goed wordt besteed, zal ieder moeten toegeven, die straks de tehuizen in de kampementen be zoekt. Zij zijn alle van hetzelfde type. Men treedt binnen in de hal, die een soort wintertuin is met gezellige zit jes en waar een aquarium en een radio met pick Up staan. De bond wil sets langspeelplaten laten circuleren, zodat hier complete concerten met verantwoorde toelichting ten gehore gebracht kunnen worden. Dan is er een spelzaal met knutselhoekjes en een bibliotheek waar men rustig kan studeren. Het C.J.M.V. zorgt in alle tehuizen voor een welvoorziene boe kenkast. Als men ziet, hoe ver van de be woonde wereld de meeste kampemen ten gelegen zijn, blijkt wel duidelijk dat een gezellig tehuis, waar een Christelijke gezinssfeer heerst, hier geen overbodige luxe maar een drin gende noodzakelijkheid is. Als de N.M.B. op zijn oprichtings datum (28 October) dan ook in een extra nummer van zijn orgaan de bondshistorie zal beschrijven, zal het hoofdstuk over de nieuwe tehuizen daarin een waardig slot 'ormen. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllliMI BUI! koning en bovendien kreeg hij ook Ierland JO. Simon de Montfort, de graaf van Leicester en grote delen van Frankrijk te regeren. Maar en Gascogne in Frankrijk. Er volgde een oorlog aangezien hij meer Frans- dan Engelsgezind bleek uit en in deze strijd werd Hendrik de Derde door te zijn werden zijn baronnen ontevreden. De Montfort gevangen genomen. MÊtammuÊÊmmmmiiimmÊÊmÊÊiaÊim Ingezonden Mededeling (adv.) DJAKARTA, 12 April. Bandieten hebben vandaag ongeveer 70 km ten Westen van Djakarta, in de buurt van Serang een vrachtwagen overvallen en in brand gestoken. De bende schoot een passagier neer en stak de ogen van de chauffeur uit. Toen de eigenaar van de wagen de ban dieten mededeelde, dat hij al zijn geld in de brandende auto had achtergelaten ontstak de bende in woede en wierp men de eigenaar in de vlammen. DJAKARTA, 12 April. De Indo nesische minister van Financiën, de heer Ong Eng Die, heeft verklaard, dat hij spoedig aan het kabinet een ontwerp voor een nieuwe obligatie lening van 300 millioen rupiah zal voorleggen. Het doel van de nieuwe lening is niet alleen om het tekort in de begroting van 1954 te dekken, maar ook om de vorige staatsleningen af te lossen. De minister zei, dat de ont werpbegroting 1954, die vorige week door hét kabinet is opgesteld, een te kort van een milliard tweehonderd duizend rupiahs vertoont. De regering poogt het tekort te dekken, zonder ge bruik te maken van haa? bankreke ning of de deviezenvoorraad, zulks in tegenstelling tot vorige kabinetten. In een vraaggesprek met het blad „Berita Minggu" zei de heer Ong Eng Die, dat de nieuwe transferregelingen naar schatting 700 millioen rupiah zul len opbrengen. Na uitgifte van de nieu we obligatieleningen blijft slechts een bedrag van 200 millioen rupiah over. Gevraagd naar de kansen op succes van de nieuwe obligatielening zei Ong Eng Die, dat hij regelingen voorbe reidt, welke naar hij meende, succes klaarde voorts o.a., dat verschillende landen reeds officieel aangeboden heb ben kapitaal in Indonesië te investe ren. Hij wilde echter de namen van deze landen niet noemen. springen.Met zijn gewonde been is de man naar de hoofdstad gelift, waar hij .zouden verzekeren. De minister ver- het verzonnen verhaal opdiste. Na sprong van 6 m. hoogte AMSTERDAM, 12 April. Gister avond trof een Amsterdammer in de ChurchilIIaan een 21-jarige jongeman aan, die er zeer haveloos uitzag en enigszins kreupel liep. Desgevraagd deelde de jongeman mee, dat hij kort tevoren op het Muzenplein door een auto was aangereden en dat de chauf feur niet had gestopt. De Amsterdam mer ontfermde zich over het slacht offer en liet de man per taxi naar het Binnengasthuis overbrengen, waar na onderzoek bleek, dat de man een bek kenfractuur had opgelopen. Na aan gifte bij de politie kwam evenwel vast te staan, dat de jongeman, die debiel is, diezelfde dag uit een gesticht in Maarssen was ontvlucht door uit zijn zes meter hoog gelegen kamer te E klap is gevallen! En niet zo zuinig ook. Zelfs de pes simisten tonen zich verrast, De Belgische Rooms Katholieke partij heeft een zware nederlaag geleden bij de verkiezingen voor de Kamer, de Senaat en de Pro vinciale Raden. Dat de partij van Van Houte verliezen zou lijden och, daarover bestond bij de „voor spellers van de uitslag" weinig ver schil van mening. Maar dat de klap hard zou aankomen, dat viel Vorming van een Zuid- koreaans reserveleger SEOEL, 12 April. De Zuidkore- aanse minister van Defensie, admiraal Sohn Won II, heeft Maandag medege deeld, dat zijn regering binnenkort een millioen man zal oproepen voor een reserveleger. Er zijn schikkingen getroffen, aldus Sohn, om „alle jonge mannen die kunnen vechten" in te lijven en hun een opleiding te geven van vier tot zes maanden. Daarna zou den zij deel uit gaan maken van het reserveleger. De Amerikanen voelen er op het ogenblik niet voor het Zuidkoreaanse leger te vergroten van twintig tot veertig divisies, zoals door de Zuid koreaanse regering is verzocht, aldus minister Sohn. toch waarlijk buiten de lijn der verwachtingen. U kent de feiten, we hebben er immers Zaterdag in een voorbeschouwing uitvoerig over geschreven. De C.V.P., in 1950 sterk geworden door het pro- monarchistische standpunt - Leo pold terug in het land waardoor ook socialistisch en liberaal getin te Belgen op de C.V.P. hebben ge stemd, had het gedurende de laat ste vier jaar alleen voor het zeggen, Een absolute meerderheid in Kamer en Senaat maakte, dat het homo gene C.V.P.-kabinet van Van Houte c.c. kon doen en laten wat het wilde. Daaraan is nu een eind gekomen, we kunnen zelfs spreken van een roemloos einde. De kans werd groot geacht, dat de C.V.P. de meerderheid in de Kamer zou' kwijt raken. De positie in de Se naat, waar de meerderheid zeven zetels bedroeg, zou wellicht minder worden aangetast, zodat men zich niet zo onge rust behoefde te maken. De verkie zingsuitslag, waarover U elders in ons blad meer gedetailleerde cijfers kunt lezen, heeft radicaal een eind gemaakt aan de overheersende positie van de C.V.P. Het kon wel eens zo worden, dat met één slag Van Houtte c.s. van de regering in de oppositie wordt ge drongen. Want socialisten en liberalen zijn nu samen ook bij machte het land te regeren en dan kan de C.V.P. ge steld dat beide groeperingen het met elkaar zouden kunnen vinden wel eens vier jaar lang kunnen toekijken, Dat dit geen theoretische gedachte is, blijkt uit de cijfers. De totale uitslag voor de Kamer wijst aan, dat socialis ten en liberalen samen de lakens kun nen gaan uitdelen, zonder dat de C.V.P. meedoet. Maar er is meer. Hier en daar hebben liberalen en socialisten ver moedelijk als vrucht van de gezamen lijk gevoerde oppositie in het parle ment gedurende het laatste parlemen taire tijdvak, samen lijsten ingediend. Deze gecombineerde lijsten hebben heel wat stemmen gekregen en er voor gezorgd, dat er winst uitkwam. Wat nu? Er zijn o.i. twee mogelijk heden nu Jean van. Houtte vanmorgen, zoals het nu eenmaal hoort, als de ver kiezingsuitslag bekend is, het ontslag van zijn regering heeft ingediend. De mogelijkheid is niet geheel uitge sloten, dat C.V.P. en socialisten elkaar vinden. Dan zijn er twee mensen, die in aanmerking komen voor de functie van premier. De C.V.P. de grootste partij gebleven kan bijv. Iemand als Gaston Eyskens, die meer links ge oriënteerd is en na de oorlog meer met het bijltje heeft gehakt, als premier naar voren schuiven. Het lijdt geen twijfel, dat Paul Henri Spaak, de voor aanstaande Belgische socialist, dan op nieuw de portefeuille van Buitenlandse Zaken zal gaan beheren. Hij is trou wens op dit departement geen onbe kende. Wanneer de socialisten een re gering zouden, moeten vormen, zal on getwijfeld Spaak de man zijn, die zich hiervoor zal spannen. Afgewacht moet worden of de C.V.P. dan wel de libe ralen met hem in zee gaan. Het staat als een paal boven water, dat vele socialisten en ook een aantal liberalen vanwege de koningskwestie in 1950 op de C.V.P. hebben gestemd. Zij zijn teruggekeerd naar hun oude liefde. Vandaar dat het verlies der C.V.P. aan de Socialistische Partij Bel gië ten goede is gekomen. Dat ook de communisten weer zijn achteruit ge boerd zal ieder, die het wel meent, ver heugen. De splinterpartijtjes hebben zich hier en daar ook flink geroerd met het ge volg, dat zij vooral in de provinciale raden van de C.V.P. een aantal zetels hebben afgesnoept. Zo bijv. de Vlaam se concentratie, die zes zetels wist te winnen, ten koste van de C.V.P. België wacht nu af. Druk heeft men zich om de verkiezingen niet gemaakt en de uitslag heeft bij onze Zuiderbu ren, behalve dan bij wat heetgebakerde politici de socialisten roepen nu luid, dat het hen gelukt is een doorbraak in de C.V.P. te forceren niet veel stof doen opwaaien. Men is geneigd af te wachten wat de komende dagen bren gen zullen en hoe het tiieuwe kabinet, dat België weer vier jaar zal dienen te regeren (als men tenminste tot zo'n hechte coalitie komen kan) er zal uit zien. HAARLEM, 12 April. Onder lei ding van Jhr Dr O. F. O. H. van Nispen, tot Pannerden is vanmorgen de 217 e algemene vergadering gehouden van de Koninklijke algemene vereniging voor bloembollencultuur. De voorzit ter herdacht een aantal overleden le den en deelde mede dat de commissie, die de reorganisatie van de vereniging voorbereidt, hiermede goed gevorderd is. De reorganisatievoorstellen zullen eind Mei of begin Juni in een speciale vergadering behandeld worden. De jaarverslagen werden goedge keurd. Het hoofdbestuur stelde voor de rekening van de „Flora 1953" vast te stellen op een bedrag van 1.388.476. Er is een saldo van 162.872. De afge vaardigde van Sassenheim gaf in over weging het saldo te storten in de kas van het centraal bloembollencomité, dat een subsidie van 200.000 verleend had. De voorzitter antwoordde dat het hoofdbestuur zich nog moet beraden, over de bestemming van het saldo. De algemene vergadering zal hieromtrent een voorstel bereiken. Het centraal bloembollencomité is van mening dat een eenmaal gegeven subsidie niet teruggegeven behoeft te worden. SCHADEVERGOEDING De afdeling Sassenheim stelde vra gen over de schadevergoeding aan slachtoffers van de watersnood. De voorzitter deelde mede, dat het hoofdbestuur de vorige week een vergadering aan dit onderwerp heeft gewijd. Daarbij waren deputaties van de slachtoffers en van de com- LONDEN, 12 April. De 26-jarige prins Nicolaas van Joego-Slavië, is vanochtend bij Londen na een auto ongeluk om het leven gekomen. Hij stierf in het ziekenhuis van de stad Slough. Prins Nicolaas was een zoon van prins Paul van Joego-Slavië en prin ses Olga van Griekenland en een neef <an de hertogin van Kent. Hij was vaak in gezelschap van prinses Margaret van Engeland. Vanavond zou hij met haar de generale repeti tie van een toneelstuk bijwonen, dat door een groep jonge mannen en vrouwen uit de society voor een lief dadig doel zou worden opgevoerd. De prins is in 1928 te Londen ge boren tijdens een bezoek van zijn ouders aan Engeland. Zijn onderwijs heeft hij in Engeland genoten. Nadat zijn familie in 1944 Joego-Slavië ver liet, bracht hij enkele jaren door in Kenia en Zuid-Afrika. Na de oorlog studeerde hij te Oxford en behaalde hij zijn brevet voor de burgerlucht vaart. In 1952 werd hij als officier ingedeeld bij de vrijwillige reserve van de Britse luchtmacht. De laatste jaren was hij in zaken. Een oudere broer van hem, prins Alexander, is piloot bij de British European Airways. missie, die de normen van de uitke ring vaststelt, aanwezig. Hqt hoofd bestuur heeft aanleiding gevonden verdere stappen te doen. Men mag echter geen verwachtingen koeste ren. In ieder geval zal het hoofdbe stuur aandacht besteden aan de be langen der slachtoffers. Straaljagerbasis in Venrayse peel VENLO, 12 April. De opdracht tot het aanleggen van een straaljager basis in de Venrayse en Bakelse Peel is door het ministerie van Oorlog ge gund aan de N.V. Aannemings- en wegen bouwmaatschappij Heymans te Rosmalen bij 's-Hertogerbosch. De werkzaamheden zullen begin Mei een aanvang nemen. Zijbetref fen v.n.1. grondwerken en de bouw van startbanen. Er is een bedrag van f3.380.000 mee gemoeid. Resultaten van ministersconferentie LUXEMBURG, 10 April. Op een persconferentie zijn vandaag de voor naamste resultaten bekend gemaakt van Ministers der Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal. Omtrent het vervoer werd medegedeeld, dat, dank zij de aanwezigheid voor de eer ste maal van de ministers van vervoer van de aangesloten landen, een con structief werkplan voor de deskundi gen kon worden uitgestippeld. De Hoge Autoriteit heeft openlijk de Duitse industrie verweten, dat zij de Gemeenschap bij haar onderhandelin gen over een lening in de Verenigde Staten in de rug aanvalt. Een woord voerder van de Hoge Autoriteit deelde mede, dat uit Washington alarmerende berichten waren ontvangen, volgeng welke de Duitse eritiek op de gemeen schap van invloed is geweest op de bereidwilligheid van de Amerikanen op Crediet te verlenen. Aangezien de onderhandelingen met andere landen, aangesloten bij de al gemene overeenkomst voor tarieven en Handel, (G.A.T.T.), nog niet geëindigd waren, heeft de Hoge Autoriteit de openingsdatum van de Gemeenschap pelijke markt voor speciale staalsoor ten moeten verschuiven van 1 Mei naar 1 Juli a.s. Er zullen met een crediet van 1 mil lioen dollar als proef duizend arbei derswoningen worden gebouwd. £le ïiadLa bJienqt oni WOENSDAG 14 APRIL 1954. HILVERSUM L (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuwe Jordaanse klacht AMMAN, 12 April. Jordanië heeft Maandag een klacht ingediend bij de gemengde wap enstilstandscommissie, omdat Israëlische strijdkrachten Zon dagavond het vuur zouden hebben ge opend op Arabische herders in het aan de demarcatielijn gelegen dorp Wadi- folsin in de omgeving van Bethlehem. Nws. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst, caus. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 .,Het leven van Edward Grieg", hoorsp. 12.15 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Metropole ork. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Mandoline ork. 13.50 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. vraaggesprek. 18.10 Gram. 18.15 Spec trum van -het Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 18.30 R.V.U.: Prof. dr W. H. C. Tenhaeff: Verschijningen. 19.00 Nws. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram.20.00 Radio- krant. 20.20 Koor en sol. 21.20 Voordr. 21.40 Vocaal ens. 22.00 „De bewogen we reld", caus. 22.15 Meisjeskoor. 22.40 Nat, Kamp. Schaken. 22.45 Gram. 22.50 Avond overdenking. 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15 Het Evangelie in Esperanto. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM n. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Koorzang. 17.20 Hammondorgelspel. 17.35 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Prof. dr N. A. Donkersloot: „Nederland en de we reld: Het P.E.N.-Congres". 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Instr. kwint. 18.55 Voor de kinderen. 19.05 VARA-Varia. 19.10 „Het web", klankb. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Waar staan wij?", toespraak. 20.20 lachte muz. 20.45 „Sterkere banden", hoorsp. 22.15 Te nor en piano. 22.45 „De tabak als maat schappelijk vraagstuk", caus. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws in Esperanto. 23.20 Django Reinhardt-progr. 23.4524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Orgel- Nws. 13.15 Gram. 13.30 Piano en zang. 14.00 Omr. koor en ork. en sol. 15 20 Omr. koor en solist. 16.15 Omr. ork. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.50 De boekenmarkt. 18.00 Pianorecital. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Volkszang. 19.50 Gram. 20.00 Hoorsp. m. muz. 21.35 Gram. 21.45 Fragm. „Dolly", operette. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3