§€«4 \Sporl Inortl Puistjes BD.9 .J Uitspraak bergingsmaatschappij contra Staat PRACHTIG SEIZOEN VOOR GOESE TAFELTENNISCLUB Duivensport Handbal ^Spcrlspicgcl PIM MULIER OVERLEDEN Vollcylial Chr, Landbouwwinterschool te Middelburg leverde 12 geslaagden af s'Heer Arendskerke keurt grenswijziging goed Nieuw schip voor I A Vlissingen Zierikzeese jeugd kan het niet eens worden Waterschap „De Breede Watering' sluit lening van 165 mille Muziektent in straat- wand voor Ritthem V.V.V* Koudekerke actief ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Goes IH 19—10 Wilno IV 14—10 M.T.T.C. IH 13—10 Spirit Hl 10—10 M.T.T.C. V 7— 8 M.T.T.C. IV 5—11 Spirit IV 0— 9 Alle drie de teams kampioen De Goese tafeltennisclub kan op een prachtig seizoen terugzien. Reeds eerder werden het eerste en tweede team kampioen van hun afdeling, resp. de tweede klasse en de derde klasse B. Thans behaalde ook het damesteam, dat uitkomt als Goes m, de titel hij de dames. Jen re sultaat, dat wel een compliment waard is. In de 2de klasse besloot Goes de competitie met een overwinning op P.Z.E.M. (3 7). De stand is nu: Goes 814; Sorry II 810; Will van Zoelen II 77; P.Z.E.M. 76; Schelde 81. In de 3de klasse A behaal de Schelde geen enkel puntje, want ook de laatste wed strijd, tegen P.Z.E.M. II, ein digde in een nederlaag. De stand is hier: V.S.V. 1017; Be Fair II 10—17; Will van Zoelen III 10—11; P.Z.E.M. II 97; Amor 96; Schelde 100. De beslissingswed strijd tussen V.S.V. en Be Fair n moet nog gespeeld worden. In de 3de klasse B won Sorry III met 91 van Spi rit II, dat dus ook al de com- tetitie besloot zonder een en kel puntje te hebben behaald. De stand is hier: Goes II 7 —14; Sorry Ut 7—10; Wilno III 8—7; V.S.V. II 8—7; Spi rit II 80. In de 4de klasse bonden de beide nog ongeslagen koplo pers, M.T.T.C. I en Sorry VI, de strijd aan. Het werd een 46 zege voor Sorry VI, dat nu dus twee verllespunten minder heeft dan M.T.T.C. I, dat voorlopig nog aan de kop blijft. P.Z.BJM. III werkte zich op naar de derde plaat3 door een 46 overwinning op Sorry IV, maar de electrlcl- teltsmensen moesten In M.T. T.C. n hun meerderen er kennen (28). Sorry V en M.T.T.C. II deelden eerlijk (5B). De stand: M.T.T.C. I 23—13 Sorry VI 1910 P.Z.E.M. m 13—10 A.T.T.C. I 11— 8 m.t.t.c. n 10—11 Sorry IV 7—13 A.T.T.c. II 1—13 Zeeuwse damesploeg samengesteld Sponsrubber bat gehandhaafd In een vergadering van het I.T.F. te Londen, Is een voor stel om het gebruik van het sponsrubberbat in internatio nale wedstrijden te.verbieden, met 40 tegen 28 stemmen verworpen. Het volgend jaar zullen de jaarlijkse wereldkampioen schappen van 6 tot 24 April te Utrecht worden gehouden. In 1956 zullen ze, zo moge lijk, door een Aziatische bos 1 worden georganiseerd. 1 Mei begint seizoen De duivenliefhebbers zijn thans druk bezig met de voorbereidingen voor het vliegseizoen, dat op 1 Mei a.s. gaat beginnen. De vol gende vluchten werden voor de Zaterdagvliegers in Zee land vastgesteld: Oude duiven: 1 Mei: Vil voorde; 8 Mei: Quievrain; 15 Mei: Chlnay; 22 Mei: St. Quentin; 29 Mei: Quievrain; 5 Juni: Noyon; 12 Juni: Pont St. Maxenee; 19 Juni: St. Denis; 26 Juni: Orleans; 2 Juli: Tours of Vierzon; 10 Juli: Pont St. Maxenee; 16 Juli: Chateauroux; 29 Juli: Bordeaux. Jonde duiven: 17 Juli: Vil voorde; 24 Juli: Neufvilles; 31 Juli: Gembloux; 7 Augus tus: Chinay en Vilvoorde; 14 Augustus: Libramont en Neufvilles; 21 Augustus: Ar- lon en Gembloux. Oud en jong: 28 Augustus: Tilburg; 4 September: Eind hoven; 11 September: Roer mond; 18 September: Maas tricht. Hier is dus voor de jonge duiven de Zuid-Oost lijn ge kozen. De navluchten wor den uit het Oosten gelost. Bij de dames tenslotte werd Goes HI ongeslagen kampi oen door M.T.T.C. IV in eigen huis een 46 neder laag te bezorgen. M.T.T.C. IV zag zich ook nog met 3— T ge/klopt door het eigen derde team, zodat de stand hier ls: t i et bestuur van het Nederlands Olympisch Comité il maakt zich grote zorgen over de voorbereiding van de Olympische Spelen in 1956. En met reden, want als men bedenkt, wat het kost om een athleet naar Melbourne uit te zenden, dan slaat men toch wel een beetje achterover. Per athleet moet een bedrag van f8000 beschikbaar zijn, hetgeen wil zeg gen, dat voor een team van tien actieven, plus de daarbij behorende officials, trainers of verzorgers, ƒ100.000 nodig is. Voor een ploeg van b.v. 30 per sonen zal dus f300.000 ter beschikking moeten staan. Het spreekt vanzelf, dat het N.O.C.-bestuur een grote verantwoordelijkheid op zich neemt. Immers naar de Spelen moet een team gezonden worden, dat door zijn houding en prestaties geacht mag worden op een niveau te staan, dat krachtmeting met de athleten van wereldklasse toelaat. Negatief gezien betekent dit, dat het bestuur niet zal mogen medewerken aan inschrijving van hen, die dat niveau niet bereiken. Positief beduidt het, dat de bonden er op gewezen moeten worden, dat men voor een zeer tijdige voor bereiding dient zorg te dragen. Want aan de Spelen zal nog een grote voorbereiding en veel training moe ten voorafgaan, aangezien het sportbeeld in Neder land naar internationaal niveau somber is, zelfs wan neer men geen rekening houdt met de voortdurende stijging van het wereldniveau. In Melbourne kunnen slechts athleten van topklasse worden ingeschreven. Wilno weer kampioen Ook ln de eerste klasse van de Waloherse volleybal- competitie ls de beslissing gevallen. Wilno had aan een puntje genoeg om zijn titel te prolongeren, maar het haalae by E.V.V.C. de volle bult weg (1—3). E.V.V.C. moest ook haar tweede plaats nog afstaan. Deze wordt nu ingenomen door M.V.C., dat zowel Michiel de Ruyter als UX).C. een 30 nederlaag bezorgde. De Zuid westers zagen zich geklopt door M.T.S. (13) en door Michiel de Ruyter (30). T n de ouderdom van 89 jaar is te Den Haag overleden W. J. H. Muiier, een der gro te figuren uit de geschiede- hls van de Nederlandse sport, de vader van de athletiek in ons land, van voetbal, ho ckey en bandy, van de elfste dentochten, van de cricket en de biljartsport. Ptm Muiier werd geboren 10 Maart 1865, hij was de baanbreker ln de sportwe reld, zowel door de stimule rende kracht van eigen voor beeld, als door de schriftu ren, welke h(j over verschil lende takken van sport heeft doen verschijnen. Want Mu ller was ook journalist, ta lenkenner, tekenaar, illustra tor, novellist, schilder, ex port op het gebied van de binnenvisserij enz. In 1889 richtte hij een voetbalbond op, in 1890 legde hij als eer ste de elfstedentocht in Friesland af. In 1908 werd op zijn initiatief de Neder landse bond voor lichamelijke opvoeding opgericht. W. J. H. Muiier heeft de volgende sportieve onder scheidingen verkregenere voorzitter K.N.V.B., ere-lld Kon. Ned. Kaatsbond en ere lid K.N.S.B. Het eerste schaaktien tal van Middelburg zal het voortaan met een andere eerste bordspeler moeten stellen, daar J. L. Woudstra te Rllland-Bath ls vertrokken naar Arnhem. De selectie-wedstrijd voor het samenstellen van het Zeeuwse dames-handbalelf tal, dat op tweede Paasdag te Bergen op Zoom een voor wedstrijd tegen West-Bra bant zal spelen voor de offi ciële landenwedstryd tussen de herenploegen van Neder land en België, heeft Vrijdag toch doorgang gevonden op het gemeentelijk sportter rein. Na afloop van de wedstrijd, die met 94 door 't a-team werd gewonnen, werd het volgende elftal samengesteld: doel: Soetemeyer (Mara thon) achter: Meeuse (Ma rathon) en C. Stake (Hel las) midden: Verburg-Mol hoek (Hellas), Wisse-Adri- aanse (E.M.M.) en Jacobs (Hellas); voor: W. Goor (Marathon)R. Zweedijk (Hellas), Heyens-Kole (Hel las), Elve (Marathon) en Jacobs (Tonldo). Bondselftal naar Vlissingen De Vlissingse sportvereni ging „Marathon" heeft i.v.m. haar 25-jarig bestaan, dat deze zomer herdacht zal worden, niet alleen op athle tiek-, maar ook op handbal- gebied grote "plannen. Men heeft het Nederlands bonds elftal aangezocht om op een Zaterdag in Mei in Vlissin gen een wedstrijd te komen spelen tegen een nader aan te wijzen tegenstander. Men denkt hierbij aan de Belgi sche Bondsploeg. Motorrijders vergaderden In de Zaterdagmiddag te Goes gehouden vergadering van de K.N.M.V., die onder voorzitterschap stond van dr J. C. Arends en die werd bijgewoond door het dage lijks bestuurlid, de heer C. J. Bosch uit Leiden, werd het afdelingsbestuur als volgt samengesteld: dr J. C. Arends, Hansweert, voorzit ter; J. Walhout, Arnemuiden secretaris; G. Verton, Zierik- zee; P. Blaas, Tholen en J Weststrate, Goes. Het feit, dat aan de K.N. M.V.-competitie, kleine rit ten, geen automobilisten mo gen meedoen, ondervond ook nu weer van enkele leden eritiek. Besloten wzrd bij de ze ritten een afzonderlijke klasse voor automobilisten ln te stellen. De resultaten ln deze klasse zullen echter niet meetellen voor het clubkam pioenschap. Schooldeur van „Toorenvliedt" viel achter hen dicht... MIDDELBURG, 12 April Twaalf jonge Zeeuwen hebben vanmiddag in opgewekte stemming de Chr. Landbouwwinterschool op „Toorenvliedt" ver laten, het diploma tweejarige cursus op zak. Zij hebben dat diploma niet zo maar gekregen, want zelfs vanmiddag zijn zij omtrent hun kennis en inzicht nog duchtig aan de tand gevoeld tijdens de openbare eindles, waarvoor veel belangstelling bestond en die geopend werd door de voorzitter van de school, tevens voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter. Alle leer lingen slaagden. Eén leerling kon wegens een ongeval nog niet aan het examen deelnemen, maar binnenkort zal dat wel het geval zijn. De openbare les werd bijgewoond door enige consulenten in Zeeland, alsmede door de Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, ir G. Veenstra, bestuur en commis sie van toezicht en vele ouders. Vragen over veevoeding werden ge steld door ir S. G. Brummel, over land bouwwerktuigen door de heer J. G. van Liere, en over bemestingsleer door ir H. Steur, de directeur der school. De namen der geslaagden waren: J. Arendse, Souburg; J. P. Boot, Noord- welle; A. Dalebout, Noordgouwe; M. Karelse en K. van Sparrentak, Kou- dekerke; L. Kodde, Biggekerke; C. Langebeeke, Gapinge; J. Marcusse, Kamperland; P. Vader, Rutten (N.O. P), vroeger Middelburg; M. Verhage, Zoutelande; S. de Visser en W. de Vis ser, Ritthem. KWALITEIT EN KWANTITEIT. Na de les heeft ir Veenstra de di ploma's uitgereikt. Hij vertelde, dat Nederland bijna 61 jaar het instituut van het landbouwwinterschool-onder- wijs kent en dat er nu 42 van deze scholen bestaan. Per jaar leveren deze 1500 tot 1600 leerlingen af. Middelburg staat in dit opzicht nog niet bovenaan en ir Veenstra sprak de hoop uit, dat de kracht der school zal worden gevonden in een combinatie van kwaliteit en kwantiteit. Hij be lichtte de grote betekenis van dit land bouwonderwijs en wees er op, dat een zeker begrip nu het geestelijk eigen dom der leerlingen is geworden, waar op zij zelfstandig verder dienen te bou wen. Belangrijk achtte hij ook de al gemene ontwikkeling, die zij hebben opgedaan. TOESPRAKEN. Nadat ir Veenstra de diploma's had uitgereikt en directeur en leraren waarderende woorden voor hun arbeid had toegevoegd, sprak mr W. F. E. Baron van der Feltz als voorzitter der commissie van toezicht. Hij sprak de hoop uit, dat door het gegeven onder wijs ook het geloof der jongelui is ver sterkt. Ir C. W. C. van Beekom sprak mede namens de aanwezige consulen ten op agrarisch gebied. Hij wees op de zware taak, die de jongelui wacht; zij moeten uiteindelijk een bedrijf slui tend maken, èn economisch èn tech nisch. Kennis is belangrijk, maar het voornaamste is: liefde en toewijding voor het werk. Namens de ouders sprak de heer Arendse. Hij riep de jongelui op toch vooral te bedenken, dat God het is, Die de wasdom geeft. OP HET BEDRIJF. Ir Steur heeft vervolgens de geslaag den met een persoonlijk woord het rapportenboekje en een afschrift van het diploma overhandigd. De ouders drukte hij op het hart hun zoons ver der op te leiden op de bedrijven en al les met hen te bespreken, de technische zowel als de financiële kant. De heer De Putter bood gelukwensen aan namens schoolbestuur en C.B.T.B. en stelde de twee beste leerlingen C. Langebeeke en S. de Visser het gedenkboek van de C.B.T.B. in het vooruitzicht. Nadat de heer w. j. San derse een warm pleidooi had gevoerd voor de vereniging van oud-leerlingen der school, heeft de heer Vader namens de geslaagden dank gebracht voor het genoten onderricht. Hij bood directeur en leraren een boek of sigaren aan, met voor elk een foto van de examen groep en enige leraren. Ingezonden Mededeling (Adv.) cn de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeukbedaart, de ziekte kiemen worden gedood Vïaar men heeft het niet op de naaste buurman voorzien De raad van 's-Heer Arendskerke kwam gisteren bijeen. Besloten werd in het uitbreidingsplan te 's-H. H. Kin deren een nieuw verenigingsgebouw te doen verrijzen, dat tevens dienst zal kunnen doen als gymnastieklokaal en waarin bovendien een badhuis met vijf douchecellen wordt ondergebracht. De kerkeraad van de Ned. Herv. ge meente had in een schrijven gericht tot de raad aangedrongen op verbouw van de oude school tot verenigingsge bouw en tot het betrekken van de hoofdonderwijzerswoning in deze ver bouw. De kosten van nieuwbouw wor den op 70.000 geraamd, terwijl die van verbouw 55.000 zou bedragen. Algemeen achtte men de bouw van een nieuw complex aantrekkelijker. De heer de Kooining (K.V.P.) betreur de het, dat met de plannen voor de bouw van een soortgelijk complex te Lewedorp weinig vordering wordt ge maakt. Hij wees vooral met klem op de noodzakelijkheid van een badin richting in dat dorp. De raad ging in het algemeen ac- cocrd met de voorstellen tot wijziging van de grenzen van Goes. De heer Kooning had het niet begrepen op de naaste buurman. Dhr Verdonk (K. V.P.) had het bevreemd, dat een ge deelte van het gebied de Poel door Goes zal worden afgestaan aan 's-H. Abtskerke, terwijl nabijgelegen ander gedeelte door 's-H. Arendskerke zou moeten worden afgestaan aan Goes. Men betreurde de opheffing van Kloe- tinge en men was in het algemeen be vreesd voor de agressiviteit van de ge meente Goes. De raad besloot zich niet tegen de plannen te verzetten doch de noodza kelijkheid uit te spreken, dat de ge meente wordt tegemoet gekomen in de derving van inkomsten als gevolg van het verlies van grondgebied. De heer Sandee A.R. sprak van een handschrift aan de wand van de kleine gemeente. 3n 'f B*cv8 Aan de sportschool Fe lix Janssens ls geslaagd voor de gele band Judo, de heer J. van Delsen te Stavenlsse. Door het toetreden van enkele heren ls de Kloettagse korfbalclub Blauw-Wit ln staat om ook met een twee de elftal ln de competitie uit te komen. De bij Terneazen gezonken Valentine Eisers ontvangen schade vergoeding 's-GRAVENHAGE, 12 April. De arrondissementsrechtbank alhier heeft hedenmorgen uitspraak gedaan ln de 3aak van de bergingsmaatschappy N.V. Gebroeders BykerVan den Oever con tra de Staat der Nederlanden. Genoem de bergingsmaatschappy had met de Staat der Nederlanden een contract aangegaan om het wrak van de Engelse torpedojager „Valentine" te ruimen, dat by Terneuzen in de Schelde was gezon ken na door de Duitsers in de Mei dagen 1940 gebombardeerd te zyn. Het wrak bleek echter vol met mu nitie te zitten zodat het niet mogelijk was het te laten springen en de ber- gingsmaatsehappij een speciale manier van ruimen moest toepassen, waardoor zij op zeer grote onkosten kwam. De bergingsmaatschappy achtte het een onrechtvaardige daad van de Staat dat deze het wrak voor de verkoop niet op munitie had laten onderzoeken en eiste nu restitutie. De rechtbank uitspraak doende heeft in conventie de eisers de gele genheid gegeven om op 13 Mei met getuigen voor de rechter-commissaris aan te tonen welke schade zij hadden geleden doordat zij niet in staat waren geweest de torpedojager op de norma le wijze te slopen. De eis in reconven tie van de Staat dat de bergingsmaat schappij niet aan haar contractuele verplichtingen had voldaan werd af gewezen. De rechtbank overwoog onder meer dat de eisers een verschoonbare dwa ling hadden begaan en dat gedaagde vöör de verkoop het wrak van de tor pedojager had moeten onderzoeken en de munitie verwijderen. Gedaagde had daardoor gehandeld in strijd met de zorgvuldigheid. Klachten over woning wetwoningen te Waarde De raad van "Waarde heeft een klacht behandeld van de bewoners der woning wetwoningen over de toestand, waarin de huizen verkeren tengevolge van de waterschade en de slechte bouw. Het bleek, dat de gemeente niet tot ingrijpen de verbeteringen kan overgaan, voordat Ged. Staten hun goedkeuring hebben ver leend. De huur kan echter niet worden verlaagd. De raad besloot de Woonruimtewet 1947 volledig te handhaven. Er zal een nieuwe gemeentevlag worden aangeschaft. Een verzoek van de heer L. van Houte om subsidie woningverbetering werd afgewe zen. In principe werd besloten bij het door het Groene Kruis te bouwen nieuwe wijkgebouw een badhuis te zetten, mits het de reeds eerder opgestelde begroting niet teboven gaat. Het opruimen en egali seren van kerkhof en park zal worden uitgevoerd door de Ned. Heide Mij, even als het opruimen van de vuilnisbelt. Tij dens de rondvraag werd medegedeeld dat de afscheiding in de Achterweg niet aan de gemeente, maar aan de eigenaar van het bedrijf behoort. Tevens, dat bij even tuele demping van de waterleiding de ge meente voor nieuwe riolering moet zor gen. GOES, 12 ApriL Vorige week is op de werf van de N.V. Scheepsbouwmaatschap pij v/h Fa H. Schouten te Muiden een stalen diesel-motorvaartuig ten behoeve van het ministerie van Financiën en be stemd voor de dienst der Invoerrechten en Accijnzen te Vlissingen, te water ge laten. Het vaartuig, dat gebouwd is naar een ontwerp van het technisch bureau H. W. de Voogt te Haarlem, zal dienst doen op de Zeeuwse stromen. Het schip heeft een lengte van 24.15 m en een diep gang van 1.80 m. Het vaartuig heeft een kruiserhek en verhoogd voordek, waarop in teakhout betimmerd een ruim stuurhuis is ge plaatst. Aansluitend daarop een kombuis en toilet. In het bemanningsverblijf zijn vier kooien geplaatst. Het schip zal wor den uitgerust met een radarinstallatie. Het jeugdcentrum De gemeenteraad van Zierikzee heeft het subsidieverzoek van de Stichting voor Christelijke Beroeps keuze afgewezen. De reden hiervan was, dat zich in Zierikzee reeds een bureau voor beroepskeuze bevindt. De raad keurde een erediet goed be stemd voor de restauratie van de kap van het stadhuis. Verder werd be sloten een erediet van f 120.000.te verlenen aan de woningbouwvereni ging „Beter wonen" voor bouwplan „Buyze". Aan de drie kleuterscholen werd eenzelfde subsidie verleend. In de rondvraag bracht de heer Bij de Vaate de klacht van bewoners van de stad naar voren dat woonwagen bewoners de gracht als vuilnisbelt gebruiken. Verder vroeg hij of aan de Amsterdammers, die aan de riole ring werken wel voldoende medewer king is verleend. Over het te stichten jeugdcentrum ontspon zich een lange discussie. De vertegenwoordigers van de plaatselijke jeugdverenigingen zijn niet tot een overeenstemming gekomen over dit jeugdcentrum, dat gebouwd wordt met behulp van gelden uit het Rampen fonds. De voorzitter betreurde deze gang van zaken, want hierdoor zal het jeugdcentrum er niet komen. Het Rampenfonds vraagt nl. een Stichting. Hij stelde daarom nu voor dat de Raad als vertegenwoordiging van de gehele bevolking een Stichting zou vormen. Mocht de jeugd alsnog tot een over eenstemming komen, dan kon deze Sticïïting van raadsleden worden ont bonden. De heer van de Foei wilde nog geen besluit hierover nemen en de heer de Moor vond het onjuist dat de oude ren over de jeugdzaken beslissen. Be sloten werd de zaak nog even aan te zien. Herstel stormvloedschade gereed Plan tot verhoging en verzwaring zeedijk Westerschelde GOES, 12 April. De ingelanden van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" hebben vanmiddag besloten het bestuur machtiging te verlenen tot het aangaan van een geldlening van 165.000 a 314% in verband met het verbeteren van 26 km wegen, het versterken van glooiingen en het maken van een dijksmuur bij Kattendijke. gewoonlijk mee begonnen ls, toch op Kor haalt geheimen van zeebodem BRUINISSE, 12 ApriL De kor, het vis tuig der mosselkwekers, blijkt een uitste kend instrument te zijn om geheimen aan de zeebodem te ontrukken. Het is moei lijk na te gaan, hoeveel voorwerpen uit vorige eeuwen al door de kor naar boven zijn gehaald. Thans zijn weer enkele za ken aan het licht gekomen bij het schoon- vissen van een mosselperceel op de Wad denzee in het z.g. Scheurrak. Het vaar tuig Bru 8 van de Gebr. Padmos Czn, vis te enige kruiken op, z.g. Baardmannen, van bruin aardewerk met daarop een baardige mannenkop. De Bru 62, schipper D. de Koning, viste een kruik van kleiner formaat op. Deze Baardmannen kwamen in de zestiende eeuw uit Keulen. Bij K.b. is verleend de ere-médaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud, aan de heer P. B. Bos, technisch ambtenaar bij het Provinci aal Gasbedrijf van Zeeland. Bij de aanvang van deze vergade ring heeft de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker, medegedeeld, dat het water schap thans beschikt over een dijkleger van 1100 man. De herstellingen van de stormvloedschade aan de zeedijken z(jn tijdig gereed gekomen. De totaalkos- ten van het definitief herstel zijn iets beneden de begroting gebleven. Thans rest nog het in orde brengen van het wegdek op de zeedijk te Kattendijke. Door het bestuur is, zo deelde de heer Dekker voorts nog mede, in Oc tober een plan tot verhoging en ver zwaring van de zeedjjk aan de Wes terschelde gestuurd aan minister Al- gera met een verzoek om subsidie. De minister heeft echter geantwoord eerst het rapport van de Delta-com missie te willen afwachten. Deze maand zal een begin worden gemaakt met de vernieuwing en ver hoging van de dijkemuur te Kattendij ke. Met het zuiveren van de waterleidin gen is men, hoewel men hier later dan RITTHEM, 10 April. De gemeenteraad vergaderde voor het eerst in dit jaar en het was een vergadering, waarin tal van besluiten genomen werden. De vereni ging voor Veilig Verkeer te Middelburg kreeg een subsidie van f 10.— per jaar. het koningin Wilheimtaafonds een jaar lijks subsidie van 1 cent per inwoners, maar een verzoek van het Ned. Wegen Congres om f 25.subsidie werd afgewe zen. Besloten werd garantie te verlenen van rente en aflossing voor een lening van 2 ton der Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen". De raad sprak uit, dat de Woonruimtewet buiten werking kan wor den gesteld voorzover de inwoners der gemeente betreft. Een vestigingsvergun ning voor mensen van buiten blijft ver eist. De Ritthemse IJsclub vroeg mede werking voor het stichten van een ijs baan. De gemeente heeft nog een groot terrein achter het korfbalveld, maar de KOUDEKERKE, 12 April. De bedang-raad betwijfelde, of het water hierop zal stelling voor Dishoek neemt jaarlijks toe. Alle stormschade is hersteld. De weg on der de duinen van de kampeerboerderij tot de ingang van het Vebenabos werd verhard. De weg zal dit jaar worden door getrokken tot de Galgeweg. Dit alles werd medegedeeld in de dezer dagen on der voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans gehouden jaarvergadering, van V.V.V. De rekening over 1953 bleak een klein nadelig saldo op te leveren, maar er is voldoende reserve van vorige jaren. De begroting 1954 beloopt een be drag van f 4000.—. De contributieheffing zal door het bestuur aan een nader on derzoek worden onderworpen. Er zijn ve len, die van de rechtstreekse bemoeiing der vereniging groot voordeel ondervin den. Het wordt onjuist geacht, dat deze geen hogere contributie betalen dan de genen, die er niet van profiteren. Een be drag van f 130.aan totaal te ontvangen contributies is wel erg weinig. Besloten werd de contributie voor de Ver. Rijwielpad Walcheren en voor de Prov. V.V.V. vast te stellen op elk f 50. De aftredende bestuursleden, de heren Dregmans en F. P. J. Christiaansen, wer den herkozen. In deze vergadering heeft de directeur der Prov. V.V.V., de heer G. Oskamp, een vlotte causerie gehouden over „Vreemdelingentadustrie". Hij uitte zijn voldoening over de activiteiten van de vereniging en wekte op ervoor te wa ken, dat het karakter der badplaats be houden blijft. blijven staan. De PZEM bleek bereid een nieuwe straatlantaarn te plaatsen bij de Baandijk. Bij de directie van Wederop bouw en Volkshuisvesting zal bestek en begroting worden ingediend van het her stel der zoutschade in het gemeentehuis. De gemeente verbond zich tegenover de N.V. Bouwkas Noord-Nederiandse Ge meenten, te waarborgen de tijdige beta ling van rente en aflossing van een onder verband van eerste hypotheek te ver strekken geldlening van f 5487.— voor elk der nieuwe woningen. Besloten werd het wachtlokaal der Boerenleenbank te vergroten. Aan de muziekvereniging „Oefening na de Arbeid" werd op haar verzoek een subsidie van f 2500.— verleend - behou dens goedkeuring van Ged. Staten - voor de bouw van een muziektent in de straat- wand. Daartoe zai het perceel Dorpsstraat 69 voor f 2500.worden aangekocht cn worden verbouwd in do trant van de muziektent te Westkapelle. De zangvereniging diende een verzoek in om verbetering te brengen in de ac- coustiek van het verenigingsgebouw. De raad verwees dit verzoek terug naar ae eigenaar van het gebouw. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Jac. Osté, of er niets kan worden gedaan aan de kapitale woning aan de Zuidwateringstraat, een nieuw pand, dat nu al anderhalf jaar renteloos staat. De burgemeester zal zich met de eigenaar ta verbinding stellen. tijd gereedgekomen. De binnenwaterstanden waren in het afgelopen jaar uitzonderlijk laag en de gemalen draaiden dientengevolge zeer weinig. Het electrxsch gemaal te Kat tendijke werkt overigens uitstekend. Het delven van de grote waterleiding van het Reigersbos tot de Poel bete kende een belangrijke verbetering voor de waterafvoer in de Poel. De uitkomst van de voorjaarspeilingen te Katten dijke was niet onbevredigend en de toestand van de vooroever was station- nair. Tenslotte deelde de heer Dekker me de, dat in de loop van dit dienstjaar de eerste Rijksbijdrage groot 16.140.48 door tifssenkomst van G.S. is ontvan gen ten behoeve van de zgn. niet- plan wegen. BEGROTING VASTGESTELD De begroting dienstjaar 1954-'55 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 850.782.61 met een post onvoor zien van 52.703.55. Het dijkgeschot bleef onveranderd nl. 40, per ha voor de schotbare gronden, 32,voor de vronen en vrijlanden terwijl de te heffen aanslag op het gebouwd op nieuw bepaald werd op 8%. In een toelichting op deze begroting vertelde de heer Dekker o.m., dat men wisselplaatsen wil aanleggen in ver scheidene wegen van het waterschap. In totaal 180 zullen er komen die men in drie jaar tijds hoopt aan te leggen. Het goed slot van het dienstjaar 1953-'54 wordt geraamd op 179.000 Van de lening a ƒ165.000 waartoe de vergadering vervolgens besloot, zal 73.500 gebruikt worden voor verbete ring van de glooiing, 59.000 voor aan leg van een dijkmuur bij Kattendijke en 32.500.voor verbetering van de wegen. VERKIEZING Ter voorziening in de vacatures ont staan door periodieke aftreding van de gezworenen M. H. van Liere te 's Heer Abtskerke, K. M. Straub te Kloetinge en J. C. van 't Westeinde te 'sHeer Abtskerke werden de volgende aanbe velingen opgemaakt: In de vacature M. H. van Liere, resp. 1 M. H. van Liere, 2 G. P. Zandee, 's H. Arendskerke en 3 M. Vermeulen Jzn te 's H. Hendrikskinderen. In de vacature K. M. Straub, resp. 1 K. M. Straub, 2 J. q. C. Lenshoek te Kloetinge, 3 H. B, Pilaar te Goes. In de vacature J. C. van 't Westende resp. 1 J. C. van 't Westende, 2 J. F. Buysrogge, Kloetinge en 3 W. de Baar te 's Heer Abtskerke. De heer J. A. Verboom te Goes werd benoemd in vaste dienst van het wa terschap en tot ambtenaar-werkman in het 3e kwartier werd in vaste dienst benoemd dr heer L. Oudendijk te 's Heer Abtskerke. RONDVRAAG. Op verzoek van de heer Buys rogge beloofde het bestuur de eigenaren van diverse lapjes grond in de Poel te vragen gezamenlijk de scheidingsslotcn wat beter uit te del ven. Ilel zal de waterafvoer in dit ge bied zeker bevorderen. Botvissers hadden weinig succes Voor het eerst in dit seizoen zijn enkele Thoolse botvissers uitgevaren. De uit komsten waren echter nog gering en de kwaliteit van de vis was nogal afwijkend. Op de weer visser ij en waren de vangsten nihil

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2