DAGEN VAN KATHOLIEKE REGERING GETELD veroin 50 MILLE GESTOLEN Vijfde colonne onder personeel der Ver* Naties Linkse coalitie in België Twee militairen bij ongeluk gedood PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND r :v&nö<toQ: -j Verwacht resultaat t socialistisch succes, liberale vooruitgang, sterke Katholieke achteruitgang Oorlogskabinet in Vietnam Kobaltbo is geen wapen meer Goese bankbediende gearresteerd Oude kranten in brief 1 SNIPPER NIEUWS Felle brand in fabriek te Goes Zee te diep voor berging van het wrak DULLES IN LONDEN Russische spionne -in V.S* gearresteerd Krijgsgevangenen in Indo-China Oude kwestie opgerakeld Communisten moeten uitgezuiverd worden Mossadek in hongerstaking 2 5P U/// Uitvinder van de film overleden In enkele regels melden wij nog Toeslag voor bewaarkool Oitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2756 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 12 APRIL 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE 3MIT Medewerkers: Ds VV. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; I. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. zal de definitieve uitslag van de Belgische verkiezingen bekend worden gemaakt en dan zal blij ken dat de socialisten een groot succes hebben behaald en de Katholieken niet alleen hun kleine absolute meerderheid hebben verloren, maar boven dien nog een gevoelig verlies leden. BRUSSEL, 12 April De verkiezingen, die gisteren in België zijn gehouden hebben een verrassing opgeleverd. Onofficiële resultaten van de algemene verkiezingen van gisteravond laat wijzen op een dergelijk ommezwaai, dat men in Brussel reeds een linkse coalitie durft te voor spellen. De socialisten en de liberalen zijn thans sterk genoeg om een regering van twee partijen te vormen, waardoor de katholieken in de oppositie zullen worden verdrongen. Over het algemeen was men van mening, dat de dagen van de Katholieke regering geteld zijn. Op bet hoofdkwartier van de liberale partij kenschetste men het te ver wachten resultaat van de verkiezingen als volgt: Een duidelijk socialistisch succes, een lichte liberale vooruitgang en een era stige Katholieke achteruitgang. Verder schatte men dat de samen stelling van de Kamer als volgt zou zijn: 96 socialisten; 88 katholieken; 24 liberalen; 4 communisten. De samenstelling van de oude Ka nier was: 108 katholieken; 77 socialisten; 20 liberalen; 7 communisten. De socialist Paul Henri Spaak deelde op het hoofdkwartier van zijn partij mee: „De Katholieken hebben hun meerderheid verloren". Een menigte van socialististen juichten Spaak toe. Op dat ogenblik toen in het Arron dissement Antwerpen de helft van het aantal stemmen geteld was hadden de socialisten een winst geboekt van 12 procent. De Katholieken moesten toen een verlies van 13 procent incasseren. De liberalen wonnen 2 procent en de communisten verloren 2 procent-. Een Katholieke splinterpartij kreeg 314 procent van het aantal stem men. SAIGON, 10 April Het Vietname se staatshoofd, Bao Dai, heeft een oor logskabinet benoemd voor zijn vertrek vandaag naar Frankrijk. Dit Kabinet zal tot taak hebben alle noodzakelijke stappen te doen om alle nationale spaningen voor de oorlog te intensi veren en te coördineren. Prins Bu Lok, premier en minister van Binnenlandse Zaken, zal Bao Dai tijdens diens afwezigheid vervangen als voorzitter van het oorlogskabinet. Hierin hebben zitting Prins Bu Lok, de minister van staat Ngoejen De, de mi nister van Defensie, Phan Hoey Quat en generaal Ngoejen van Hinh, staf chef van het Vietnamese leger. Gebruik betekent zelfmoord WASHINGTON, 11 April De ko- baltbom is een wetenschappelijke mo gelijkheid, maar als wapen niei te ver wezenlijken, aldus heeft Donald Quar- les, de Amerikaanse onderminister van Defensie belast met de dienst voor wetenschappelijk onderzoek verklaard. Het gebruiken van een kobalt'oom zou zelfmoord zijn. Geen militair deskun dige gelooft aan haar waarde als wa pen en wij hebben alle redenen aan te nemen, dat de Russen dit ook niet doen, aldus Quarles. Quarles werd een vraaggesprek af genomen in een televisie-uitzending. we provinciale Raden gekozen) had de C.V.P. (de Katholieken) reeds zeven zetels verloren, te weten drie in Ant werpen, drie in Brabant en één in Limburg. Over het algemeen behaalden de splinterpartijen meer stemmen dan men verwacht had. In de provincies Antwerpen, Bra bant en Limburg (er werden ook nieu- De eerste officiële uitslag kwam vannacht om één uur binnen uit Na men. Voor de Provinciale Raad had den de socialisten een zetel gewon nen (26), de Katholieken hadden er 4 v.erloren (26) en de liberalen 3 ge wonnen (8). BESCHOUWINGEN. In sommige Brusselse kringen die men gezaghebbend kan noemen, neemt men aan, dat in het geval van een coalitie tussen de socialisten enerzijds en de liberalen of de C.V.P. anderzijds, Paul Henri Spaak de portefeuille van Buitenlandse Zaken zal krijgen. Anderen menen, dat, als de socia listen inderdaad de leiding van de re gering op zich nemen, Spaak automa tisch het premierschap zal krijgen. De taak vSn de Belgische premier is in de laatste jaren echter zo om vattend geworden, dat men het niet wel mogelijk acht dat de premier ook de portefeuille van Buitenlandse Za ken beheert. Men wijst er verder op, dat een persoonsverwiseling niet ge wenst zou zijn, temeer, zo zegt men, daar de denkbeelden betreffende de buitenlandse politiek van de huidige minister Van Zeeland, en Spaak vrij wel parallel lopen. Deze "laatste rede nering houdt uiteraard slechts steek als het tot een socialistisch-katholieke coalitie zou komen. Functionarissen van stembureaux zelden vanmorgen vroeg, dat de Ka tholieken tussen acht en vijftien pCt van hun aanhang verloren. In Brussel waren hun verliezen groter dan in de provincie. De socialisten en de liberalen won nen vijf tot twaalf pCt in vergelijking met de verkiezingen in 1950. De communistische verliezen belie pen tien tot veertig pCt. Egypte schuld van grensincident JERUZALEM, 11 April De ge mengde Israëlisch-Egyyptische wapen stilstandscommissie heeft Zondag op een spoedvergadering Egypte verant woordelijk gesteld voor vier incidenten op Israëlisch grondgebied van 7 en 8 April. Egypte weigerde de vergadering bij te wónen. De commissie had de toe stand aan de Israëlisch-Egyyptische grens ondragelijk genoemd. GOES, 12 April Verdacht van verduistering van een bedrag van 50.000 is te Goes gearresteerd de bankbediende M. P, B. uit Goes. De recherche van de P.T.T. zoekt samenwerking met de Goese politie naar de toedracht van deze historie Het bedrag van 50.000 verdween uit een aangetekende brief die van het bijkantoor van de Amsterdam sche Bank te Goes werd verzonden naar het hoofdkantoor. Bij aankomst te Amsterdam bleek de brief slechts oude kranten te bevatten. De politie Weigert elke inlichting. Naar wij zijdelings vernemer is de bankbediende B. enkele malen in hechtenis genomen en daarna weer vrijgelaten. Zaterdag heeft men hem weer in hechtenis genomen. Zaterdag 3 April j.l. vlak voor slui tingstijd heeft B. op het kantoor van de bank te Goes, samen met een colle ga, de bankbiljetten naar de post ge bracht, waar hij, zo bleek na onder zoek, het twintig minuten later heeft aangeboden, 's Maandags daarop kwam f 1 i i i i j i GOES, 10 April. Een felle brand heeft vanochtend omstreeks tien uur gewoed in de spuitinrichting van de fabriek voor schoolmeubelen en gymnastiekwerktui- gen van de fa A. S. J. Dekker. De spuit inrichting brandde geheel uit en een ge deelte van de voorraad gymnastiekwerk- tuigen werd vernield. De brandweer, die snel ter plaatse was wist erger te voor komen. De fabriek en magazijnen zijn gelegen tussen de Nieuwstraat en Ossenhoofd- straat. Iri de spuitinrichting had men kort tevoren gespoten met de zeer brandbare cellulose-lakken. Op zeker ogenblik wilde een van de arbeiders een spuitmotor in werking~stellen met een aan de muur be vestigde schakelaar. Uit deze schakelaar waarvan men het beschermende kapje had verwijderd, is toen een steekvlam overgesprongen op met lakdruppels be zet houtwerk. Aangezien de gehele ruim te nog met damp doortrokken was, stond de werkplaats spoedig in lichte laaie. Een gedeelte van de gymnastiekwerktuigen kon nog in veiligheid worden gesteld. De brandweer die met een slang het vuur De brandweer zag zich bij de blussing belemmerd door de sterke rookontwik- leling. Gelukkig werd erger voorkomen doordat de ruiten boven de werkplaats die van gewapend glas waren niet zijn gesprongen. Van de werkplaats bleef een zwart geblakerde ruimte over. Gelukkig werd geen der werknemers gewond. De Zuiükoreaanse regering heeft zonder opgave van redenen het em bargo op de handel met Japan opge heven. Te Parijs heeft de politie exemplaren van het communistische weekblad „Humanite-Dimanche" in beslag genomen. Het blad bevatte een groot opgemaakt artikel over het plan van Foster Dulles tot uitbreiding van de oorlog in Indo-China. Het mi nisterie van Binnenlandse Zaken van Neder-Saksen heeft de arrestatie van vijftien Sowjet-agenten bekendge maakt. Een Noorse delegatie van 12 leden zal 19 April voor een bezoek van zeven weken adn China vertrek ken. Het doel van het bezoek, dat op uitnodiging van de regering van Pe king wordt gebracht, is de bestude ring van culturele vraagstukken in China. In het Indische Lagerhuis heeft één der afgevaardigden en lid van de congrespartij een wetsontwerp ingediend, houdende het verbod op huwelijken tussen mannen ouder dan veertig en vrouwen beneden 25 jaar. Het ontwerp beoogt o.m. jonge met oudere mannen gehouwde vrouwen het betreurenswaardige lot, op jeug dige leeftijd weduwe te zijn, te bespa ren. Een nieuw manuscript van Agatha Christie, de bekende schrijfster van speurdersverhalen, is te Londen uit de auto van de impressario Peter Saunders gestolen. Ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Eliza beth aan Ceylon heeft de regering van dat land 835 gevangenen gratie ver leend. De Amerikaanse Harvard- universiteit is van plan een radarzen der te laten bouwen, waarmee men seinen kan uitzenden, die door de pla neet Mars zullen worden terugge kaatst. Chili zal de diplomatieke handelsbetrekkingen met dc Sowjet- Unie hervatten, die in October 1947 door Chili naar aanleiding van com munistische relletjes werden verbro ken. De president-directeur van de Mitsoebisji scheepsbouwmaatschappij en zijn collega van de Mitsoei Stoom bootmaatschappij zijn Zaterdag aange houden in verband met het onlangs ontdekte schandaal in de Japanse scheepvaartwereld. het bericht dat er kranten in het pak je zaten en werd de postale recherche ingeschakeld, die in samenwerking met de Goese recherche aan een on derzoek begon. B. werd gearresteerd, daarna weer vrij gelaten, toen weer in hechtenis genomen en weer vrij gelaten tot hij Zaterdag j-L voor de derde maal gearresteerd werd. Men heeft op het kantoor van de Amsterdamsche Bank te Goes opnieuw een pakje gemaakt met bankbiljetten, papier en lakzegel en dit gewogen. Het pakje bleek precies evenveel te wegen als het vorige week Zaterdag aange boden pakketje. Een huiszoeking bij B. ha 1 geen resultaat. EDE, 11 April In de omgeving van Ede is Zondagmorgen een ver keersongeval gebeurd, waarbij twee doden zijn te betreuren. Een scooter, bestuurd door een ka pitein met als duopassagier een ser geant verliet omstreeks half twaalf het militaire kamp bij „de Driesprong" aan de weg EdeOtterlo. De scooter stak deze weg over en werd, toen het voertuigje de weg EdeHarskamp wilde oprijden door een van rechts komende militaire vrachtwagen ge grepen. De scooter schoof onder de vrachtauto en vloog in brand. De be stuurder en zijn passagier werden op slag gedood. De scooter zou het eigendom van de sergeant zijn terwijl de kapitein een proefritje maakte. Griekenland heeft te Moskou een antwoordnota doen overhandigen, waarin het Sowjet-protest van 20 Maart tegen het verlenen van Amerikaanse militaire bases in Griekenland van de hand wordt gewezen. De verongelukte „Cornet" ROME, 10 April. De verwondin gen, welke de lijken van de vijf tot dusverre geborgen slachtoffers van de ramp met de Comet „Yoke Yoke" ver tonen, zijn vrijwel gelijk aan die van de inzittenden van de Comet „Yoke Peter", die eveneens door onbekende oorzaak in Januari bij Elba veronge lukte. De vijï stoffelijke overschotten, wel ke het Britse vliegdeksehip „Eagle' naar Napels bracht, vertoonden ernsti ge verwondingen aan het onderlichaam en de benen, doch geen brandwonden. De officier van gezondheid van het vliegdeksehip kon echter niet zeggen of deze verwondingen waren veroor zaakt door de kracht, waarmee het vliegtuig op het water was terechtge komen, of door een ontploffing gedu rende de vlucht. De gezagvoerder van „Eagle" achtte het onmogelijk om bergingswerkzaam heden uit te voeren wegens de grote diepte van de zee op de plaats, waar het toestel is neergestort. Op het punt, waar men de vijf lijken heeft gevon den, is de zee ongeveer 950 meter diep. De „British Overseas Airways Cor poration" (B.O.A.C.) heeft tijdelijk haar dienst op Zuid-Amerika gestaakt, omdat de „Argonauts", welke normaal deze dienst onderhouden, op andere lijnen de uit de dienst genomen Co- mets moeten vervangen. LONDEN, 11 April. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken Foster Dulles is Zaterdag in Lon den aangekomen en heeft reeds zijn eerste besprekingen gevoerd. Ondanks het bestaande meningsver schil tussen Engeland en de Verenigde Staten over het tijdstip van het doen uitgaan van een waarschuwing aan Rood-China is het toch mogelijk dat er een of andere tussentijdse verklaring wordt gepubliceerd, als blijk van een heid van het Westen. Dit zou de positie der Westelijke mogendheden voor en ten tijde van de conferentie aanzien lijk versterken. Evenwel zou Eisen hower gesproken hebben van een ern stig meningsverschil. Engeland is wel bereid mee te wer ken aan een plan op lange termijn voor een Verenigd Front tegen de commu nistische expansie in Zuid-Oost Azië, maar het is genegen tot onmiddellijke daden over te gaan. WASHINGTON, 10 April De 24- jarige, te Sjanghai geboren Witrussi- sche vrouw, Loedmilla Sergejewa Mi- chailowa, die Vrijdag te Washington werd gearesteerd, heeft verklaard als Russische spionne duizend dollar per maand te hebben verdiend. Na haar arrestatie door a toriteiten van de im migratie- en naturalisatiedienst, was zjj voor een commissaris op beschul diging van inbreuk op de bepalingen voor vreemdelingen gedaagd. Zij werd vrijgelaten tegen een waarborgsom van duizend dollar. Reeds langer dan een maand duurt de hevige strijd tussen de Franse troepen en de Vietminh opstandelingen. Binnenkort verwacht men de derde grote aanval van de opstandelingen. De vesting is gelukkig door aanvoer door de lucht voldoende versterkt, zodat men met enig vertrouwen de nieuwe aanval afwacht. Onze foto laat zien het afvoeren van Vietminhkrijgsgevangenen, die tijdens voorpostgevechten in de val waren gelopen. WASHINGTON, 10 April. De sub commissie voor binnenlandse veilig heid uit de Amerikaanse senaat zegt in een met algemene stemmen aanvaard rapport, dat in het secretariaat der V.N. een communistische „vijfde co lonne" aan het werk is. Er zouden sterke aanwijzingen zijn, dat burgers van Amerika en andere niet-commu- nistische landen deel uitmaken van deze vjjfde colonne. De negen leden der subcommissie onder senator Jenner dringen er«. president Eisenhower op aan om ae Amerikaanse delegatie opdracht te ge ven met aandrang te verzoeken, dat de antecedenten van het gehele personeel der V.N. uit niet-communistisehe lan den opnieuw worden onderzocht. Ook wordt in het rapport gevraagd om de bewijzen, dat de Sowjets inter nationale organen gebruiken als dek mantel voor spionnage op Amerikaanse TEHERAN, 10 April Oud-premier Mossadek heeft Zaterdag het militaire hof, dat zijn beroep tegen een vonnis van drie jaar eenzame opsluiting be handelt, laten weten, dat hij in „hon gerstaking" was gegaan en dat hjj de zitting niet zou bijwonen. Nadat de openbare aanklager had verklaard, dat Mossodek om gezond heidsredenen weigerde te eten, werd de zitting van het Hof voor 24 uur verdaagd. Mossadek beschuldigde het Hof er van, dat het zijn klachten over zijn onmenselijke behandeling in de ge vangenis niet aan de pers had door gegeven. Hoewel de openbare aankla ger hem dagbladen kon tonen, die wel degelijk melding van deze klachten hadden gemaakt, weigere de oud-pre mier toch zijn bed te verlaten. bodem, aan minister Dulles te geven als grondslag voor een eventueel pro test aan Rusland. Het bestaan van een „vijfde colonne" in het secretariaat der V.N. brengt op ernstige wijze het werk van de orga nen der V.N. en ook dat van andere in ternationale organisaties in het geding. In een begeleidende verklaring zegt voorzitter Jenner, dat de V.S. niet het personeelsbeleid van de V.N. willen voorschrijven. De Subcommissie is evenwel sterk van mening, dat secre taris-generaal Hammarskjoeld de be voegdheid moet hebben om iedere Amerikaan, die onder communistische discipline staat, uit de staf van het sé- cretariaat te verwijderen. LYON, 10 April Auguste Lumiere, di tezamen met zijn broer Louis de film heeft uitgevonden, is Zaterdag te Lyon overleden. August. Lumiere is 92 jaar geworden. Hij leed aan een longaandoening. In het laatste tiental jaren van de vorige eeuw hebben Auguste en Louis Lumiere de eerste fabriek yoor camera's en films te Lyon gebouwd. Louis, die in 1948 overleed, hield zich in het bijzonder bezig met de ontwikkeling, terwijl Auguste werk te aan de toepassing van de fotografie voor de medische wetenschap. Auguste en Louis Lumiere slaagden er in 1882 in een behandelingswijze van fotografische platen te ontdekken, die een groot succes bleek. Twaalf jaar later, op 28 December 1894, gaven zij te Parijs de eerste filmvoorstelling ter wereld. Op medisch terrein heeft Auguste zich in het bijzonder toegelegd op de bestrijding van kanker en tuberculose en de behandeling van op het slagveld opgelopen verwondingen. In de eerste wereldoorlog lichtte hij op eigen kos ten 20.000 personen in een ziekenhuis te Lyon door. Hij vond een aantal ge neesmiddelen uit. DAT Zaterdag het acht jarig zoontje van de Fam. Priester te Goes bij 't slootje springen in het riet is ge vallen waarbij een rietsten gel in het oog drong. Het kind moest in het ziekenhuis opgenomen worden, waar men tracht het oog te be houden. DAT de Goes de nieuwe stationsuitgang in gebruik is genomen, hetgeen betekent, dat reizigers weliswaar een kortere toegangsweg gekre gen hebben, doch óók moe ten zorgen op tijd te komen, daar zij anders voor de ket ting blijven staan. De stand plaats van de bussen is nu ook gewijzigd. DAT de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen zich waarschijnlijk terug zal trekken uit de vliegtuig bouw. Hierover worden on derhandelingen gevoerd met Fokker. Zoals bekend bouwt De Schelde in licentie van de S.A.A.B., de „Svenska Aeroplan A.B.," een groot aantal vliegtuigen van het type SAAB-„Safir" 91b, een lesvliegtuig van geheel metalen constructie. Ook worden vleugels voor de bij Fokker in afbouw zijnde SAAB-Seandia verkeers vliegtuigen gebouw. Boven dien zou de Schelde dit jaar in samenwerking met Fok ker een aandeel krijgen in de fabricage van een groot aantal Hawker „Hunter" straaljagers voor de Kon. Ned. Luchtmacht en de Bel gische Luchtmacht. DAT de M.A.C. „Schelde- gouwen" op 1 Mei a.s. in sa menwerking met de MAC „Inter-Scaldis" en V.V.V. een sterrit naar de bloeiende boomgaarden hoopt te orga niseren. Start is „De Uitkijk" te Kruiningen vanwaar men via Yerseke, Wemeldinge en Kapelle en door de Zak van Zuid Beveland naar de finish te Goes zal rijden, waar in de Beurs de eindcontrole is. DAT de Haagse Courant winnaar is geworden in het PZC-voetbaltournooi. De Hagenaars versloegen de PZC-ers met 71. DAT de M.C. „De Zeeu wen" te Middelburg voor de tweede achtereenvolgende maal het provinciale kampi oenschap in de landelijke KNMV verkeerscompetitie heeft gewonnen en wel met 47 fouten. „Scheldegouwen" werd nummer twee met 72 fouten de M.C. „De Een dracht" te Tholen nummer drie met 117 fouten. „Spar ta" te Zierikzee behaalde de vierde plaats met 130 fouten en „Inter Scaldis" uit Goes sloot de rfj met 162 fouten. DAT de handbalclub „Ma rathon" en de voetbalclub Vlissingen binnenkort el kaar op eigen terrein gaan bestrijden, nl. met een wed strijd waarin vóór de rust handbal en na de rust voet bal wordt gespeeld. DAT dit ons een alleszins merkwaardig experiment lijkt. DAT, om hier deze ijlru briek mee te sluiten, Don derdag op het gemeentelijk sportterrein te Goes het jaar lijkse handbaltournooi van de Zeeuwse middelbare scholen zal worden gehou den, waaraan niet minder dan 38 ploegen zullen deel nemen. DEN HAAG, 10 April De Stich ting van de Landbouw heeft verno men, dat de minister van Landbouw naar aanleiding van haar voorstel en het daarna gevoerde mondeling over leg besloten heeft reeds een bedrag van anderhalf millioen gulden beschikbaar te stellen voor het geven van een pro ductentoeslag op bewaarkool. Deze toeslag zal bedragen 3 cent per kg rode of witte kool, welke na 1 Januari 1954 aan een veiling is of nog wordt aange voerd. Het ligt in de bedoeling reeds voor Pasen een deel van deze toeslag uit te betalen. Het is nog niet bekend of de minis ter nog andere besluiten zal nemen om de vollegrondgroententeet te helpen. TILBURG, 10 April. De heer A. Eeckhout (Amsterdam) slaagde heden aan de R.K. Economische Hogeschool te Tilburg voor het examen belasting deskundige. Dit is de eerste candidaat in Nederiand, die het diploma van aca demisch gevormde belastingdeskundige heeft verworven. DE BILT ZEGT: DE BILT, 11 April. Droog en over het algemeen zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende rich tingen. Ongeveer dezelfde middag tem peraturen. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 5.50 u. onder 10.34 u. Maan op 14.47 u„ onder 3.59 u. Hoogwater Dinsdag 13 April: Vlissingen: 11.21 u. 1.38 m„ 23.14 u. 1.25 m. Terneuzen: 11.48 u. 1.10 m., u. m. Wemeldinge: 0.01 u. 1.05 m„ 12.39 U. 1.36 m. Zierikzee: 12.25 u. 1.20 m., u m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1