T ZEEUWSE PLAKKEBORD HERBOUWPLAN VOOR KOM VAN KRUININGEN GOEDGEKEURD 4? r T SPIEGELTJE P OPENT "oom ..zm, Burgemeester j* Geuze plechtig geïnstalleerd CHR. JEUGDBOND VAN NATUURVRIENDEN DE BUS RAMMELDE Na besprekingen ie Middelburg Herstelcommissie thans opgeheven De afsluiting der zeegaten BAAYENS UW OPTICIEN Goese E.H.B.O. - ers naar landelijke wedstrijd Centrale Zeeland gaat in Mei stroom leveren De kleine provincies hun aard en betekenis Commissie te Middelburg is actief Aagtekerke was in feesttooi Erewacht van 47 ruiters verwelkomde hem aan gemeentegrens Zaterdag 10 April 1954 ZEHUWSCH DAGBLAD pagina 2 Plannen tot oprichting van afdelingen Zeeland in DE meeste jongeren on der onze lezers zullen weinig afweten van het be staan van de Christelijke Jeugdbond van Natuur vrienden. Er is in Zeeland zelfs nog geen mkele afde ling van dezQ bond, die be staat uit Christenjongeren, die zich hebben verenigd om te samen de levende na tuur te leren waarderen en te bestuderen. Dat is toch wel een beetje spijtig., en dat is ook de mening van Jaap Boender in Middel burg en Chris Streefkerk in Veere en daarom hebben deze natuurvrienden beslo ten voor deze mooie en leerzame vorm van ont spanning propaganda te maken om te komen tot op richting van enkele afde lingen in Zeeland. Juist onze provincie met zijn Vele waterwegen, dijken, duinen en stranden is zo'n prachtig object voor die genen, die alles wat zich in de natuur afspeelt, willen onderzoeken. Onder de titel „Neem eens een kijkje achter de schermen van Walcheren's natuur" hebben boven staande natuurvrienden daarom besloten enkele ex- - cursies te organiseren. De eerste van een serie van drie excursies is vandaag en deze gaat naar Rammekens. De tweede excursie (24 April a.s.) leidt naar Oost- kapelle en de derde ex cursie (8 Mei a.s.) is be doeld om de vogels en be woners van de slikken te Veere te gaan bekijken. Het verzamelpunt voor al deze excursies is steeds de Watertoren te Middelburg. De vertrektijd is steeds half drie en men wordt verzocht laarzen aan te trekken. De bond organiseert ech ter niet alleen excursies; ieder jaar organiseert men rmt Pasen, Pinksteren en ln de grote vacantie kam pen. Zo wordt dit jaar hef Paaskamp in Bentheim (Duitsland) gehouden; het Pinksterkamp op Goeree en het zomerkamp op Terschel- ling. Tussen Kerstmis en Nieuwjaar tenslotte wordt ieder jaar een congres ge houden, waar de huishoude lijke zaken van de bond worden behandeld. Dit duurt drie dagen en het vergade ren wordt afgewisseld door excursies. Lid van de bond kunnen zijn alle Christenjongeren van 13 jaar en ouder. Jon gens, het woord is aan jullie! Het carillon laat zich weer horen Eindelijk is het dan zo ver: hét carillon van de Lange Jan te Middelburg laat zich elk kwartier met een vrolijk wijsje horen. Bijna 14 jaar hebben de Middelburgers dat moeten missen. Op het hele uur klinken enkele coupletten van het Valeriuslied „Ge lukkig is het land" over de stad en een kwartier later is hét „Wij leven vrij". Het halve uur wordt „ingeluid" met een paar strofen van „Heb je wel gehoord van de zilvervloot" en de begin regels van „Waar de blan ke top der duinen" klinken elk kwartier voor het hele uur. Des nachts blijven de wijsjes achterwege.... Zeer bedroevend In West-Zeeuwsch-Vlaan deren zijn er vele nieuwe of verbouwde lagere scho len, zo blijkt uit het jaar verslag van het geneeskun dig schooltoezicht, die aan de te stellen eisen voldoen, maar met de kleuterscholen is het droevig gesteld. Vaak verkeren deze in een deplo rabele toestand, ook voor wat betreft meubilair, vloe ren, closets e.d. Eén gunsti ge uitzonde-ing vormt de modelkleuterschool van Schoondijke, die door par ticulier initiatief tot stand Is minister Cats en staatssecretaris me]. dr de Waal op 6 en 7 Mei a.s. naar Zeeland komen, behoeven ze niet te vrezen, dat er niet voldoende stof voor een langdurig gesprek zal zijn. Het onderwijs in Zeeland en met name in de rampgebieden heeft met enorme problemen te kampen en at staat hei nu reeds vast, 'dat de Haagse gasten het verlossende woord niet zullen kunnen spreken, het is van groot belang, dat zij in de streek Zelf met de schier onoplosbare vraagstukken worden geconfronteerd. Eén van die vraagstukken tillen wij er nu even uit, n.l. dat van het schreeuwend grote tekort aan onderwijzend per soneel op Schouwen-Duiveland en ook op Tholen. Wij weten, dat het onderwijzerstekort een nationaal probleem is. Maar het is voor geen tegenspraak vat baar, dat het in een excentrische provincie als de onze nog moeilijker ligt. Dat heeft psychologische en zake lijke oorzaken. Psychologische: onderwijzend perso neel van buiten Zeeland voelt er niets voor naar „een uithoek" te komen. De drang naar grote plaatsen is algemeen! Er bestaat zowaar (en niet alleen bij on derwijzers) bij velen buiten Zeeland de gedachte, dat je je leven hier niet zeker bent vanwege de gevaren van het water. En praat dat de mensen maar eens uit het hoofd! Er zijn ook zakelijke oorzaken: de beruchte gemeente-classificatie. Wij gaan er nu niet verder op in, maar constateren alleen, dat door deze volkomen verouderde instelling het platteland door onderwijzers (en ambtenaren) wordt gemeden, omdat het hen te- veol in hun portemonnaie scheeltMet kunst en vlieg werk (in dit geval een ramptoelage) wordt op Schou wen-Duiveland geprobeerd het onderwijs aan de gang te houden, maar in wezen is de toestand on houdbaar. Zolang deze gemeente-classificatie niet in het museum van oudheden is bijgezet (en dat is een zaak van regeringsbeleidl) zullen randprovincies als de onze met het probleem blijven tobben. kwam. Wat de toestand der schoolgebouwen en speel plaatsen in O.-Z.-Vlaande ren betreft, wordt er de aandacht op gevestigd, dat er aan het gebouw der o.l. school te Axel zoveel ern stige bezwaren bleken te kleven, dat dit moest wor den afgekeurd. Op de chr. kleuterschool te" Hoek is de hygiënische toestand zeer bedroevend. Besprekingen zijn gaande om hierin snel verbetering te brengen. Verder bestaan er in vele scholen nog toestanden, die dringend verbetering be hoeven, o.a. op het gebied van verlichting, ventilatie, toestand der vloeren, ver warming en lichamelij ke- vorming. Ook de inrichting der scholen is vaak bedroe vend. In dc aether De heer G. Houtekamer te Goes, algemeen secretaris van de Prov. V.V.V., hoopt Dinsdagmiddag om 12.33 u. over de zender Hilversiim II in de rubriek „Voor ons Platteland" te spreken over, „Paasgebruiken op het plat teland". Zilveren jubileum Donderdag vierde de heet W. de Nie te Kaudekerke, technisch ambtenaar bij de P.Z.E.M. te Middelburg, zijn zilveren jubileum. Ter ge legenheid hiervan vond des voormiddags te zijnen hui ze een kleine bijeenkomst plaats, waar de directeur der P.Z.E.M., ir T. Michiel- sen, met enkele hartelijke woorden de gebruikelijke enveloppe overhandigde. Van chef en collega's van de Bouwkundige Dienst ont ving de jubilaris een aan denken, terwijl de perso neelsvereniging zijn geluk wensen eveneens vergezeld deed gaan van een cadeau tje. Voor mevr. de Nie was er een bloemstuk. De voorjaarscollecte heeft in de Ned. Herv. Kerk te Souburg opgebracht f 502:69. De collecte voor S.I.M.A.V.I. bracht in deze plaats np f190.en te Rilland-Bath f 101.—. KRUININGEN, 9 April In de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft burgemeester Schipper medegedeeld, dat, na een moeilijke bespreking te Middelburg, het herbouwplan voor de kom van Kruiningen en ook dat voor de kom van Oostdijk, In princiepe is goedgekeurd en in feite gerealiseerd kan worden. Enkele ondergeschikte punten moesten worden herzien en aan Ir 't Hooft te Goes is daartoe reeds opdracht verstrekt. Voor Hansweert-Oost lag de zaak moeilijker. Hier mocht aanvankelijk niets meer gebeuren, doch thans is bericht gekomen, dat ook daar de bouw gedeeltelijk kan doorgaan. Wethouder Polderman verklaarde, dat de burgemeester hiervoor hard heeft moeten vechten en hij wenste hem geluk met het behaalde succes. De raad besloot tot het aanschaffen van een nieuwe kleine luid-klok. De oude is nl. gebarsten en zal nu worden omgesmolten. Met deze vernieuwing is een bedrag van f 850 gemoeid. De on derwijzerswoning te Kruiningen zal worden hersteld. De kosten bedragen •f:7000 waarvan f4500 terug wordt ont vangen voor vergoeding van waters- noodschade. Aan de straat, waar de zestien Zweedse woningen zijn ge bouwd een geschenk van het Rode Kruis werd de naam „Henry Du- nantstraat" gegeven. Henry. Dunant was de oprichter van het Rode Kruis. GEEN KERMIS. De Kruiningse kermis zal dit jaar nog niet worden gehouden. Daarvoor ligt de ramp nog te vers in het ge heugen. B. en W. én de meerderheid van de raad voelden dit zo aan, doch de heren Van Ballegooijen, Witte en 'Suy waren van mening, dat men ook op dit gebied weer naar normale toe standen terug moet en wilden daarom dit jaar de kermis wel door laten gaan. Met algemene stemmen werd een 'nieuwe winkelsluitingsverordening vastgesteld. In de zomermaanden wordt het werk op het land in het al gemeen eerst om zes uur beëindigd Daarom is een winkelsluiting om zes uur te vroeg. De winkels zullen nu van 1 April tot en met 30 September tot zeven uur geopend mogen zijn. De kappers mogen het gehele jaar geo pend zijn tot acht uur. Voor een garantielijn van de PZEM voor de ZanddijkWilgenweg werd door de gemeente een bedrag van f 1788 ter beschikking gesteld. B. en W. stelden voor óm aan de Zangvereniging '„Zuiderstemmen" te Hansweert een subsidie van f 100.te verlenen, onder voorwaarde dat door deze vereniging een rekening zou wor den overgelegd, welke voorwaarde men in het vervolg steeds aan alle verenigingen, die een subsidie toege wezen krijgen, wil stellen. De raad ging hiermede accoord, doch besloot voor de beide muziekvereni gingen voorlopig een uitzondering te maken. COMMISSIE HERSTEL KRUININGEN. Het voorstel om de commissie herstel gemeente Kruiningen overeenkomstig baar verzoek op te heffen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, doch niet dan nadat hierover nogal uitvoerig was gediscussieerd. De heer Rammeleo vond bet jammer, dat de commissie ver dwijnt, waarbg de heer Suy zich aan sloot en de indruk Iiad, dat de commis sie haar opheffing heeft móéten vragen. Ook de heer Witte had gedacht, dat IN ij verheid en Handel wijdt congres aan MIDDELBURG, 9 April. Naar wij ver nemen is thans officieel vastgesteld het onderwerp voor het landelijke congres van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en hebben zich drie bij uitstek deskundige sprekers bereid verklaard dit onderwerp te behandelen. Het congres wordt op 16, 17 en 18 Juni a.s. in Maastricht gehouden en het onder- Werp luidt'. „Zeeland, de afsluiting der zeegaten en de verdere ontwikkeling als een algemeen Nederlands belang". Ir A. G. Maris, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, zal de waterstaatkundige zijde van dit onderwerp belichten, prof. dr J. Tinbergen, de directeur van het Centraal Planbureau, zal de economische eonsequenties behandelen en prof. G. H. L. Zeegers, hoogleraar aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen, zal de socioologi- sche aspecten voor zijn rekening nemen. Aan de congressisten van wie er velen uit Zeeland worden verwacht zullen de prae-adviezen van deze heren van tevoren worden toegezonden. Op 16 Juni zullen da deelnemers aan het congres officieel worden ontvangen goor het gemeentebestuur van Maastricht. De volgende dag zal geheel lijn gewijd aan de afsluiting der zeegaten. Op 18 Juni zullen excursies in de omgeving worden gehouden. Ingezonden Mededeling (adv.) LANGE VORSTSTRAAT 106 GOES TEL. 2159 GOES, 9 April. Door een over winning op de E.H.B.O.-ploeg van Vlis- singen in een hedenavond gehouden districtswedstrijd, hebben de Goese E. L.d.O.-ers zich als eerste geplaatst en Krijgen nu de gelegenheid om deel te namen aan de landelijke wedstrijden, die op Zaterdag 12 Juni a.s. ta Apel doorn zullen worden gehouden. De Goesenaars behaalden onder leiding van de heer Kil 172—75 punten, ter wijl de Vlissingae ploeg het niet verder bracht dan 13155 punten. De jury nastond uit de artsen mevr. Vermaas- Konijnenburg, Van Gelderen en Nieu- wennulze D* Op gave, die beide ploegen moes ten uitvoeren, was niet gemakkelijk. Een achildersknecht was gestruikeld over een tuinslang, viel, kreeg kalk in het oog en brek z'n pols. Z'n baas, die dit zag, viel van de ladder, waarop hij stond, waardóór hij een ontwrichte schouder opliep en Inwendige bloedin gen, wat ten gevolge had, dat er een, snocktoestand ontstond. Beide ploegen hebben zich uitste- -nd ven huh taak gekweten. Bij mooi v "r zal de landelijke wedstrijd i our de eerste keer in de geschiedenis in de open lucht worden gehouden n.l. bij Berg en Bos. Proefperiode afgesloten Officiële ingebruikname volgt in September VLISSINGEN, 9 April Men verwacht, dat in de loop van de volgende maand de Centrale Zeeland met volledige stroomlevering zal kunnen be ginnen. De laatste phase van de afwerking is thans begonnen. De officiële ingebruikstelling zal echter omdat nog provisorische installaties moeten worden afgebroken en bijgebouwen moeten worden voltooid pas in Sep tember plaats kunnen vinden. Het zal menigeen zijn opgevallen dat gedurende de afgelopen weken vaak rookwolken en soms ook stoom zichtT baar waren boven de nieuwe centrale. Ook de kolenkraan kon men bezig zien met zijn werk, n.l. het lossen van ko lenschepen en het bunkeren, terwijl in de open sloot langs de Edisonweg dui delijk het stromen van water was waar te nemen. Dit alles deed het vermoeden rijzen dat de nieuwe centrale tot leven was gekomen en inderdaad, dit is in -zeker opzicht het geval geweest. Na een: pé riode van proefstomen met de ketels volgde het voorzichtig op gang bren gen van de turbines. Toer» deze perio de van meerdere maanden voorbij was is men begonnen de generatoren, die aan de turbines gekoppeld zijn, een voor een electrisch te drogen en ver volgens te belasten. Hierbij deed zich het probleem voor dat bij een derge lijke beproeving een belasting moet worden ingeschakeld en een tijdlang in stand moet worden gehouden. De stroombehoefte van een bepaald ver zorgingsgebied zoals Zeeland is echter steeds wisselend, zodat er geen andere keus overbleef dan een afspraak te ma ken met de N.V.. Provinciale Noord brabantse Electriciteits Maatschappij, waarmee de N.V. P.Z.E.M. door middel van koppellijnen is verbonden. De Brabantse zustermaatschappij ver klaarde zich bereid de stroom, die de P.Z.E.M. zelf niet nodig had, op te ne men en dus haar eigen opwekking zo nodig te verminderen. Door deze sa menwerking is het dan ook mogelijk geworden de generatoren te beproeven door telkens gedurende enige uren een constante stroomafname aan te houden. Hierbij werd dus in de eerste plaats Zeeland (ook Zeëuwsch-Vlaanderen) van stroom uit de nieuwe centrale voorzien, terwijl het eventuele over schot naar Noordbrabant afvloeide. Dinsdag 6 April waren de beide tur bogeneratoren op voldoende wijze be proefd en kon de proefperiode worden afgesloten. In een kleine interne bij eenkomst in het bedrijfskantoor van de nieuwe centrale werd dit feit op een voudige wijze gevierd door directie en staf van de P.Z.E.M., tezamen met de belangrijkste uitvoerders van de me chanische en electrische montage. Belangrijke lezing voor Zeeuws instituut van bestuurswetenschappen GOES, 9 April. Tijdens een bijeen komst van de Studiekring Zeeland van het instituut voor bestuurswetenschap pen in hotel „De Korenbeurs", onder leiding van de heer S. Leverink, ge meente-ontvanger van Middelburg, heeft prof. W. R. Heere, hoogleraar in de sociologie te Tilburg, een belangwek. kende lezing gehouden over het onder werp „De kleine gemeenten, hun aard en betekenis". Prof. Heere hield een uitvoerig plei dooi voor het bestaansrecht van de kleine gemeenten, in welke zo vele maatschappelijke en burgerdeugden opbloeien. Het gaat niet aan deze ge meenschappen te verstoren, aldus spr. Niet alleen zuinigheid en efficiency kunnen hier een beslissend woord spreken. Door samenwerking van ge meenten kan veel bereikt worden. Slechts bij een totaal gemis aan be stuurskracht mag en moet een gemeen te Worden opgeheven. Met grote om zichtigheid zal dit echter bestudeerd moeten worden. Voorts hekelde spr. de gemeente-classificatie, die onmis bare krachten aan kleine gemeenten onttrekt. De bijeenkomst werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Cacembroot, de leden van Ged. Staten C. Philipse en C. Hamelink en de heren ir M. de Vink en drs M. C. Verburg, directeu ren resp. van P.P.D. en ETt.I. men niet zo snel op het verzoek tot op heffing had moeten Ingaan. De voorzitter vond dit alles nogal vreemd en vèronderstelde, Jat men toch ook meent, wat men zegt. Hij zeide vernomen te hebben, dat er plannen bestaan een nieuwe com missie uit de burgerij te vormen tot behartiging van de belangen van de burgerij. De héér Van Ballegooijen kon me dedelen, dat hiermede reeds een begin is, gemaakt. Aan de districts-voorzitter de heer W. P. J. de Jonge werd een gratifica tie verleend van f 1000. Aan mevr. M. J. HardlooperTaillie werd met ingang van 1 Juni 1,954 over eenkomstig haar verzoek eervol ont slag verleend als hoofd van de kleu terschool te Hansweert. Tot lid-voorzitter en tot lid van de commissie van toezicht op het sport terrein werden resp. benoemd de he ren J. van Ballegooijen en de heer J. L. F. Kaijser. De heer Weststrate die c.OQr B. en W. als voorzitter was aan bevolen had verklaard voor deze be noeming liever niet in aanmerking te komen. Ingezonden Mededeling (adv.) Huishoudelijke- en Gezins voorlichting. MIDDELBURG, 8 Aprü. - In het Ned. Koffiehuis heeft de landelijke directrice van de Stichting Commis sie voor Huishoudelijke- en Gezins- voorlichting, mej. T. Duyvendak, gis teravond een interessante causerie gehouden over de vraag op welke wijze voorlichting dient te worden gegeven. Zij deed dat aan de hand van een flanellenlap, waarmede zij de aanwezige dames op duidelijke w-ijze aantoonde "'at allemaal nodig is voor een ideaie voeamg van de mens. Er blijken in ons land heel wat voorlichtingsinstanties te zijn. Beh: ve de Commissies voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting in de steden be staan er op het platteland soortgelijke commissies en verder zijn er het Voorlichtingsbureau van de Voedings raad, de K.E.M.A., het Gezinsbegro- tingsinstituut en- de Nederlandse Huis- houdraad. Duizenden folders worden jaarlijks verspreid en vele honderden cursussen worden gegeven. In een Dinsdag j.l. onder leiding van mevrouw M. van Loo-van Loo gehouden vergadering van de Plaatse lijke Commissie te Middelburg is ge sproken over de reorganisatie van de Landelijke- en Plaatselijke Commissie. Naar de vergadering in Utrecht, welke op 13 April met het oog op deze reorganisatie wordt gehouden, werden! afgevaardigd mevrouw Strubbe-var. Veen namens de N.C.V.B., mevrouw j Pieters voor de r.k. vrouwenbeweging j en mevr. Van Loo namens de niet- confessionele groepen. Voor de werk groep der Plaatselijke Commissie stel den zich beschikbaar mevrouw Vos- Van Luijk, mevrouw De Vos-Bever wijk, mevrouw Radder-Steijger,- me vrouw Van Loo, mevrouw Strubbe, mej. D'hont en de heer Flipse. Dc werkgroep zal op 25 Mei a.s. het nieuwe - winterprogramma bespreken. De voorlichtingsavonden over bloe- men schikken zullen na Pasen worden gehouden en de cursus tafel dekken enz. kan eveneens eind April be ginnen. Ingezonden Mededeling <adv AAGTEKERKE, 9 April. Al vroeg in de morgen heerste er in het anders zo rustige Aagtekerke een grote bedrijvigheid. Vlaggen werden uit de kleine dakvensters gehangen, de paarden op de boerderijen kregen een laatste beurt en werden van een versiering voorzien, de erepoorten rond het Dorpsplein werden opgehangen. Dat alles gold de nieuwe burgemeester met zijn vrouw, de heer en mevrouw J. Geuze, die omstreeks het middaguur in het dorp werden verwacht. De schooljeugd kortte onderwijl de tijd met allerlei spelen en de raadszaal van het kleine gemeentehuis kreeg een laatste beurt om des middags de burgemeester in de bloemen waardig te kunnen ontvangen. een welkomstlied ten gehore. De zang- Omstreeks half één stelde de ere wacht, bestaande uit 47 ruiters te paard, zich op aan de grens der ge meente in de Pekelingseweg. Ruim kwart voor één kwam de auto aange reden met de burgemeester en zijn echtgenote. De commandant van de erewacht, de heer P. de Visser Wzn, was de eerste, die (op rijm) de heer Geuze in zijn nieuwe gemeente mocht welkom heten. De burgemeester dank te voor het eerbetoon en toen reed de auto, voorafgegaan en gevolgd door de ruiters, naar de kom van het dorp. MUZIEK EN ZANG. Op de hoek van het plein was het de heer 5. Birza, die als voorzitter der feestcommissie de heer en mevrouw Geuze een hartelijk welkom toeriep en in enkele zinnen het rustige Aagteker ke schetste. Johanna de Visser, een dochter van de tweede wethouder, mocht bloemen aanbieden. Nadat het muziekgezelschap het Wilhelmus had gespeeld, brachten de schoolkinderen vereniging zong daarna eveneens eeh speciaal voor deze dag gemaakt lied. Daarna begon de buitengewone raadszitting, die geopend werd door waarnemend burgemeester J. Hosse laar. Hij wees op de grote voldoening, die er bestond, toen bleek, dat de heer Geuze weer waardig werd geacht bur gemeester te zijn. De heer Bosselaar was overtuigd van de samenwerking wederzijds tussen Burgemeester en gemeentenaren. Grote problemen kent Aagtekerke niet, behalve dan de woningnood, die steeds groter wordt, terwijl er ook nog een uitbreidingsplan op stapel staat. Nadat de heer Bosselaar zijn opvolger een rustige tijd en Gods zegen en krachten had toegewenst en nadat ge meentesecretaris K. Dekker het benoemingsbesluit had voorgelezen, hing de oud-burgemeester de heer Geuze de ambtsketen om. Hij overhan digde hem ook de voorzittershamer, die hij 28 jaar geleden bij zijn eigen installatie van zijn vader had ontvan gen. VRIENDSCHAP EN MEDEWERKING De heer Geuze zei te hopen, dat hij met Gods hulp lange tijd zijn krachten aan Aagtekerke zal mogen gevent maar dat het niet gemakkelijk zal zijn de voetstappen van- zijn voorganger te drukken, die-hij roemde om zijn eer lijkheid en christelijke zin. Al betreurde de heer Geuze het, dat hij zijn werk voor de polders en water schappen op Noord-Beveland nu moet loslaten, evenals de hartelijkheid der bevolking van Wissekerke, hij was er van overtuigd, dat hij in Aagtekerke veel vriendschap en medewerking zal ondervinden. Nadat wethouder J. Melse en de heer S. de Visser als oudste raadslid de heer Geuze hun steun hadden toegezegd en secretaris Dekker de burgemeester had toegesproken, eindigde de heer Geuze deze raadsvergadering met ambtsge bed. In de daarna volgende samenkomst werd het woord gevoerd de de heren A. I. Janse als voorzitter van het wa terschap Willem c.a., die zijn spijt uit drukte over het vertrek van de heer Geuze, maar zijn blijdschap uitte over diens eerherstel, C. van der Weele te Wissekerke, die de burgemeester dank bracht voor zijn werk in het belang van heel landbouwend Noord-Beve land, Joh. van der Maas als oud-wet houder van Wissekerke, burgemeester J. L. Dregmans namens de Vereniging van B. en S., die verklaarde, dat het hem goed deed, dat de gevolgen van de „jachthonden- en frettenpolitiek' steeds meer worden teniet gedaan, ma joor W. H. van Ballegoyen de Jong na mens de Rijkspolitie, burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle namens de collega's der omliggende gemeenten, M. de Visser als commandant der vrij- willige brandweer, J. D. P. dó Smit namens Bouw- en Woningtoezicht, ds L. H. W. Theunissen, Herv. predikant, J. Melse namens de Geref. Gemeente en de daarvan uitgaande schoolvereni ging en tenslotte A. Bosselaar namens de raad der Geref. Kerk van Domburg. Wij willen helemaal niet be weren, dat er nog dames rondlopen die geen Nylons dragen, maar evenmin gelo ven wij, dat de Nederlandse huismoeders zo onverstandig zijn om met hun Nylon kou sen hun kamers uit te halen En voor hén houden wij al tijd nog onze grote collectie linksgeweven Bembergzij- den kousen van 2.45 in voor raad, mooie geminderde kousen, waar IJ nog knap mee de deur uit kunt lopen. Minder kwetsbaar dan Nylons, maar van een fijnheid die Nylon evenaart. Fully Fashioned, 48 gauge, eerste keus, geheel gemin derd en. van een soliditeit, Bemberg-zijde eigen. Door een levering, aanmer kelijk vroeger dan afgespro ken was, zijn onze ruimte problemen nog vergroot. Daarom houden wij alléén voor onze postorderklanten een éénmalige verkoop, die onze voorraad tot de helft .moet verminderen. Onze postorderklanten kun nen deze linksgeweven kou sen, van 2.45 per paar, ver pakt in cellophaan, bestellen inde maten 9-9'/z-10en 10''z, in de kleuren licht beige, midden beige en donker beige, nu PER 3 PAAR Per cliënt niet meer dan 3 paar I Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2