RANG A Het goudland gevonden Nieuws uit de Provincie. 7 holen ffl Constante factoren in Amerikaanse politiek zijn het belangrijkst _y I.I1JI1..L ra Raad van 's-ti. Arendskerke over grenswijzigingsplannen „Kris-kras": nieuw tijdschrift voor de jeugd BURGERLIJKE STAND Vrijdag 9 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 v^oes Jubileumbank naar parkeerterrein. De fa. Goedemondt is momenteel bezig met het slopen van de jubileum- bank op het kruispunt Wilhelmina- straatBoudewijn de Wittestraat. De bank moet daar verdwijnen in ver band met de verbeteringen, die in de moeilijke verkeerssituatie op dit punt worden aangebracht. Het is niet de bedoeling de bank een eindweegs achterwaarts te plaat sen, doch een nieuwe bank, uiteraard met behoud van de hoek- en gedenk stenen, te herbouwen op het nieuwe parkeerterrein bü de Westwal, tegen over de Zusterstraat. De bank wordt nu geplaatst tegen de zijgevel van het huis van notaris Hamelynck, langs het voetpad, dat vanaf de Zusterstraat naar de Middelburgsestraat over het parkeerterrein loopt. Spoedeisende raads> vergadering. Vrijdagmiddag om half zes zal de Raad in spoedvergadering bijeenkomen om een keuringsveearts, hoofd van de Vleeskeuringsdienst Goes te benoemen. Er is een nieuwe voordracht opgesteld, omdat No. 1 van de vorige voordracht zich heeft teruggetrokken. Thans staat als nummer 1 de heer H. A. Weijens, keuringsveearts-bacterioloog te Am sterdam, nummer 2 de heer L. Hankes, dierenarts te Utrecht en no. 3 de heer A. A. Elzerman te Goes. De mogelijk heid bestaat echter dat de heer Weijens ergens anders benoemd zal worden en daarom willen B. en W. haast maken. Eervol ontslag. Daar de rector van „Het Goese Ly ceum", dr van der Pol, benoemd is tot directeur van de R.H.B.S. te Velsen, stellen B. en W. voor hem op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen. Eer vol ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur krijgt ook de heer J. Pou- wer die uit de gemeente vertrekt. Als het Hervormde Rusthuis gebouwd wordt. Nu vast staat dat het Hervormde rusthuis zal verrijzen in het weiland aan het eind van de Heernisseweg, moeten daar enkele veranderingen worden aangebracht. Allereerst zal de hoek De GraaffstraatHeernisseweg moeten worden afgerond B. en W. kunnen de grond hiervoor kopen van het B.A. te Kloetinge en vragen de Raad hieraan zijn goedkeuring te wil len hechten. Echter, de diaconie van de Ned. Herv. Kerk stelt er ook prijs op, dat er behoorlijke toegangswegen zijn naar het rusthuis en dus hebben zij ver zocht het laatste stuk van de Kamper foeliestraat, van de Heernisseweg en het daartussen gelegen gedeelte van de De Graaffstraat te verbreden. Ook daarover worden de Raad voorstellen gedaan. En ten slotte stelt men er ook prijs op, dat de gemeente zal overgaan tot aanleg van de verlengde De Graaff straat als met de bouw van het itust- huis zal worden begonnen. Ook daar naar hebben B. en W. oren, want die straataanleg zou in een nabije toe komst toch nodig zijn in verband met het uitbreidingsplan en men kan de grond nu kopen t^"«n een heel schap pelijke pri.is Toegang tot jachthaven wordt verbreed. B. en W. kunnen van de heer Fran sen van de Putte uit Baarland 'n stuk grond kopen, waardoor de gemeente in staat zal zijn de hoog nodige verfoete ring aan te brengen in de toegang tot de jachthaven. Als tegenprestatie moet de gemeente dan een nieuwe beton- glooiing aanbrengen ter bescherming van de rest van de grond. B. en W, hebben hier wel oren naar, want de oeverbescherming was zeer onvoldoen de en gaf aanleiding tot het verzanden van de haven. De kosten van de beton- glooiing worden geraamd op f 1000. Lijdensavond op Witte Donderdag. Op Witte Donderdag, 15 April a.s. zal de Ned. Prot. Bond, afd. Tholen, om half acht een lijdensavond houden in haar gebouw. Aan de hand van lantaarnplaatjes naar de Passiespelen te Tegelen zal de lijdensgeschiedenis worden behandeld, afgewisseld met het voordragen van lijdensgedichten en het ten gehore brengen van lijdensmuziek. ARNEMUIDEN Jaarvergadering Chr. school op G.G. De vereniging voor bijzonder lager onderwijs op Geref. Grondslag, hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer K. J. Steketee. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het aantal leden en het aantal leerlin gen een stijgende lijn vertoont, terwijl de vereniging er financieel niet ongun stig voor staat. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden K. J. Steketee en C. van de Ketterij herkozen. Het bestuur werd gemachtigd tot ver koop van een perceeltje tuingrond aan de gemeente t.b.v. woningbouw. Verder wordt het bestuur gemachtigd plannen te doen ontwerpen voor vergroting van het speelplein. Aanbesteding. Door de directeur van Boud- en Woningtoezicht is aanbesteed het verbeteren van het sanitair in de bij zondere school. Ingeschreven werd als volgt: Fa L Bone, Arnemuiden f 4252. Fa De Hamer, Arnemuiden f 4147.—. De gunning is aangehouden. De begroting bedroeg f 3980. AXEL „U.OA" pootte witvls. De Axelse hen gelsportvereniging „G.O.A." pootte in de Kleine Kreek 250 kg witvis (voorn), zo dat leden in de nabije toekomst hun hart aan de waterkant op kunnen halen. 11 TSUI IK Burg. Stand: Geboren: Wilhelmina A, d.v. J. de Vos en W. A. Korstanje. /i VcNPOLDth Dorpsgenoot slaagde. Het vakdiplo ma behanger en het diploma handelsken nis werd te 's-Gravenpolder en het vak diploma schilder werd te Utrecht door de heer J. Blom, alhier, behaald. O.- EN W.-SOUBURG Ware veldslag. Dinsdag- en Woensdag avond hadden de straten Nieuwstraat en Padweg het aanzien van echt gevechts terrein, toen een dertigtal knapen van 1015 jaar uit Souburg en het Havendorp elkander te lijf gingen met stokken en catapults. De gevechten werden zo hevig, dat de politie de vechtersbazen uit elkaar moest drijven. RILLAND-BATH N.C.VJB.-vergadering. In de maande lijkse vergadering van de N.C.V.B., afd. Riiland-Bath, heeft de bekende declama- trice, mevr. A. H. van Kramer-van Driel de aanwezigen vergast op enkele mooie voordrachten in Zeeuws dialect. ói PHILIPS LAND Jaarvergadering „Concordia". Bij de ge houden jaarvergadering van het muziek gezelschap „Concordia" werden de vol gende heren als bestuursleden gekozen: M. Geuze, M. A. Stols, M. Wesdorp en A. W. Beurkens WESTKAPELLE Vergadering „De Zwaluw". In de jaar vergadering van de P.V. „De Zwaluw" werd met algemene stemmen besloten toe te treden tot de Zeeuwse concours combinatie. Ook werd besloten weer deel te nemen aan de liefdadigheidsvluchten. Bij het koninklijk bezoek in Juni zal de vereniging in Z.C.C.-verband voor een attractie zorgen. ZOUTELANDE Eindles kookcursus. In „Middendorp" vond dezer dagen de eindles plaats van de kookcursus „Fijne Keuken". Mej. v. d. Leede, landbouwconsulente van de Z.L.M. heeft aan onderstaande dames het ge tuigschrift uitgereikt: mevr. E. Janse, J. Jobse, L. Louwerse, P. Leynse, M. Koets, T. den Hollander, J. Dekker, A. de Pree, S. Adriaanse, C. Leynse, S. Samuëlse te Zoutelande, S. den Hollan der te Aagtekerke, C. Adriaanse te West- Kapelle, L. Schreyenberg, M, Simonse, L. Janse te Biggekerke en mevr. Meijers te Koudekerke. Geslaagd voor scheepwerktuigkundige diploma B I, de heer J. Geldof, leerling der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Ingezonden Mededeling (adv.) U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cristal fruits vraagt, kunt U veel meer ge nieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder ..Rangetie". *()e Waar zijn S S onze schepen GROTE VAART. AAGTEKERK 7 Miniksi/Aden. DIEMERDIJK 6 San Franciso/Los Angeles. LAAGKERK 7 Rangoon/Calcutta. LEKKERKERK 7 Str. Messina/Prt Said. MEERKERK 8 te Mozambique. NIEUW AMSTERDAM 1 Bizerta/Malta. ZUIDERKRUIS 7 Finisterre/Southampton AAGTEDIJK 7 Paranaqua/Santos. ALMKERK 7 Marseille/Genua. ARENDSKERK 8 Lor Marques/Beira. AXELDIJK 8 te Halifax. COTTICA 7 te Paramaribo. DALERDIJK 8 Bremen/Antwerpen, DONGEDIJK 7 Acapalco/Los Angeles. GROOTE BEER 7 te Halifax. WATERMAN 7 Kp Race/Southampton. 'De verhouding van Nederland tot Amerika' Drs E. H, van der Beugel sprak voor Nijverheid en Handel MIDDELBURG, 8 April. „De verhouding van Nederland tot Amerika" was de titel van de causerie, die drs E. H. van der Beugel, directeur-generaal van Buitenlandse Zaken, vanmiddag in Hotel „De Burg" heeft gehouden voor de leden van het Departement Zeeland der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Drs Van der Beugel stelde vast, dat er tussfen beide landen een zekere irritatie is gegroeid, die wij eerlijk en nuchter onder het oog moeten zien. De conclusie van zijn betoog was: „Wij moeten het oog ge richt houden op de constante factoren in de Amerikaanse politiek. Dat is een kwestie van zelfbehoud voor beide continenten. Wij mogen ons niet door op zich zelf zeer menselijke irritatie laten verleiden, maar wij moeten de wijsheid tonen door dingen, die ons niet helemaal zinnen, heen te kijken. Nooit mogen wij vergeten, dat een goede verhouding met Amerika een pijler is voor het behoud der beschaving. In zijn causerie herinnerde de spre ker eraan, dat de Marshallhulp de sti mulans is geweest tot een economische, politieke en militaire samenwerking in West-Europa.'Met die samenwerking hebben wij nog nauwelijks enige er varing opgedaan. Over de Kolen- en Staalgemeenschap b.v. kan eerst een oordeel worden geveld, wanneer er een crisissituatie zou ontstaan. Formeel is elk Westeuropees land vrij te doen was het in economisch opzicht wil, maar materieel zal elk land rekening houden met de reactie van zyn part ners. Eindles landbouwcursus te St. Annaland. SINT ANNALAND, 8 April. In een der lokalen van de o.l. school vond dezer da gen de eindles plaats van de algemene landbouwcursus. In zijn openingswoord sprak de heer C. J. J. Kooijman ,als ver tegenwoordiger van de Z.L.M., een spe ciaal welkom tot de burgemeester, de heer J. v. d. Bos, een der wethouders en de Zeeuwse landbouwconsulent, de heer Versteeg. Hierna hebben de heren Gideonse te Stavenisse en Versteeg enkele vragen ge steld over de verschillende graansoorten en pootaardappelen. De heer v. d. Bos, die daarna de getuigschriften uitreikte zei verwonderd te zijn over de grote kennis van de leerlingen. De heer Iz. Vroegop kwam als beste leerling in het bezit van het gedenkboek. Sprekend over de Nato zei drs Van der Beugel, dat zelfs bij benadering niet is aan te tonen wat elk land pre cies moet doen voor zijn -bewapening in verband met zijn economie en dat dit niet in een simplistische formule valt uit te drukken. DE OORZAKEN. Als oorzaken van de bestaande irri tatie tussen Amerika en Nederland (welke overigens in landen als Frank rijk en Italië veel groter is) zag de spreker een zekere afgunst, maar voor al de Vvel zeer sterk naar Nederlandse begrippen afwijkende Amerikaanse constitutie. In het Amerikaanse sy steem moet worden gewerkt met hon derden Congresleden, die zich met de dagelijkse gang van zaken bemoeien en waarbij men geen ministeriële verant woordelijkheid kent. Altijd is nog in Amerika de binnenlandse politiek pri mair en dat maakt het onderhandelen vaak uiterst moeilijk. Tpch zullen wij deze situatie als een gegeven feit moe ten aanvaarden en wij mogen niet ver geten, dat in Amerika een eigen cul tuur, een eigen sociologie, een eigen structuur aan het ontstaan is, die straks niet meer met de Europese si tuatie vergeleken kunnen worden. De lunchbijeenkomst, waarin deze causerie werd uitgesproken, stond on der leiding van de heer D. F. P. Hoe gen en werd o.m. bijgewoond door da Commissaris der Koningin? jhr mr A. F. C. de Casembroot. IUII9H i",M! lliiiif iiiiiHiiiiiiii OCH OCH.... WEER IN HET BAD Het badwater was niet te warm, niet te koud en onze vrienden voelden zich op perbest. „Daar knap je van op!" lachte Pieter. „Hè dat is wat anders dan in een donkere, vieze ton te zitten....!" „Zei je wat!" riep Karolus. „Ik hoor niks er zit zeep in mijn orenI" „Je hebt niet eens oren!" schreeuwde Pieter. „Ik heb gaatjes!" riep Karolus terug en toen moesten ze allebei zó hard lachen dat het water over de kuip golfde, „Kom!" zei Pieter tenslotte. „We kunnen die aardige directeur niet te lang laten wachtenik ga er uit". Even later ston den ze uit te druipen op de rubber badmat en wreven zich droog met de handdoek. Maar ineens klonk er ergens in het hotel een flinke ontploffing. De muren trilden en Pieter en Karolus schrokken zich een hoedje. Maar het ergste kwam nog want door de dreun viel er een groot stuk kalk uit het plafond van de badkamer boypn op de hoofden van onze vrienden. „Au.. Jasses!" riep de jongen. „Zo ben ik in één klap weer zo vies als wat!wat was dat voor een dreun?Op deze wijze kunnen we wei aan de gang blijven!" 's-HEER ARENDSKERKE, 8 April. Maandagmiddag om half drie zal de raad van 's-Heer Arendskerke in openbare vergadering bijeenkomen. Tijdens deze vergadering zullen de plannen tot wijzi ging van de gemeente Goes ter sprake komen. B. W. betreuren de opoffering van de gemeente Kloetinge aan deze an nexatieplannen. Ook voor 's-Heer Arends kerke zijn de wijzigingsplannen van be lang, daar een oppervlakte van rond 45 ha aan de gemeente wordt onttrokken. Dit betekent voor de gemeente een ver lies van de opbrengst van de hoofdsom en de opcenten van de grondbelasting van deze 45 ha. Dit is ruim f 300.per jaar. Een ander gevolg is het verlies van cul tuurgrond bij bebouwing van deze gron den in de toekomst. Geheel of gedeelte lik zullen hierdoor de middelen van be staan worden ontnomen van de bewoners van 's Heer Hendrikskinderen, die deze gronden in gebruik hebben. Op grond van bovenstaande stellen B. en W. aan de raad voor Ged. Staten te berichten, dat de raad het liefst zag, dat van de gemeente geen grondgebied werd afgenomen, doch dat de belang rijkheid van de voorgestelde wijziging voor de gemeente niet van dien aard is, dat erntsige bezwaren naar voren worden gebracht en dat het naar de mening van de raad billijk is dat de gemeente tegemoet wordt gekomen in het verlies van de opbrengst grondbe lasting, welke een gevolg is van het doorgaan yan de plannen. Ingezonden Mededeling (adv.). t( u-cejt üt ofe uUtA fézenjjeiT en vraag Uw winkelier om „LIEBIG CHfCKEN Neêrlands 'beste kippensoep. 't Is een OXO product. Aardrijkskundig jeugdcentrum geeft zes voorstellingen. MIDDELBURG, 8 April. Het ac tieve Aardrijkskundig Jeugdcentrum is van plan dit seizoen af te sluiten met een zestal filmvoorstellingen ir de Schouwburg op Dinsdag en Woens dag a.s. Beide dagen worden drie voorstellingen gegeven, waarbij de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen en die van de middel bare scholen weer van de partij zul len zijn. Een drietal films zal wor den vertoond, n.l. over het leggen van een electriciteitskabel door de Wester- Schelde (een film van de P.Z.E.M.) de bekende visserijfilm „Houen zo!" en een kleurenfilm yan Walt Disney „Lente-Symphonie". BERGEN OP ZOOM, 7 April. De A.V. M. eiercommissie heeft de consumptie prijs voor de eieren vanaf Maandag als volgt vastgesteld: Prijsklasse I 15)4; II 14)4 III 13%; IV WA. 32 Hjj staat stil, drukt zich schuilend tegen een steil duin en kijkt rond. De woeste natuur maakt zijn geest werk zaam, borduurt voorstellingen die gaan leven, boetseert beelden die in bewe ging komen en mensen worden, men sen die hij zag in zijn vroeger leven te land en ter zee, vooral ter zee op zijn zondige tochten. Ze kijken met boos verwijt, ze veranderen van ui terlijk, hun gezichten worden maskers van angst, van dreiging en wraak. Het worden verloren zielen, het wor den duivelen. Ze dringen op, ze omr singelen hem. Hij vlucht weg, tracht in snelle pas zijn ontwaakt geweten te ontlopen. Het strand wordt smaller, bergen schuim en hege zeeën beletten de dcortocht. Hij moet het du n beklim men. Daar in de hoogte doet de wind zo woest, alsof hij Freerik als een schuimvlok wil losrukken en te pletter slaan. Gebukt strompelt hij voort, langzaam afdalend in een holte. Diepe duinpannen, waarin het volkomen windstil is, vormen een verkwikkende oase in de bulderende wildernis. Hier kan hij rustig denken. Aan zijn jeugd, zijn rustige jeugd. En zijn stormachtige jaren als jonge man. Het fijne genot van de weelde en het ruwe geweld van hardvochtig avontuur. Er woedt een storm in de wereld, een orkaan, die de geesten in beroering brengt. Een monnik, die met uitdaging van alles wat oud en eerbiedwaardig en machtig is, brutaal zijn stellingen vast spijkert aan een kerkdeur. Een onwan kelbare kerk, die koningen en keizers te wapen roept en de Dominicanen los laat op het volk, dat eeuwenlang ge kluisterd, wakker wordt geschud en rammelt met zijn roestige ketenen. De storm schijnt een weinigje in kracht te minderen. Onkel klautert naar boven, kruipt op handen en voe ten met toegeknepen ogen, want de wind is weer ontzettend fel en het op stuivende zand striemt gelaat en han den. Hij frommelt zijn gezicht in el kaar en beveiligt zijn ogen achter dikke huidplooien. Hier wordt het zelfde ogenblik geopend wordt door Joris' moeder. Ze kijkt verbaasd naar de onverwachte bezoeker en daarna vragend naar Freerik. „Komt de eerwaarde heer gans uit Leyen door dit onweer?" roept ze. „Ik weet het niet", stamelt Freerik verbouwereerd. „Ik kom van Die Haghe". Nu ziet ze het. Het is een der Pre dikheren van het klooster aan de Voorhout buiten Die Haghe, van daar FEUILLETON door K. JONKHEID strand breder. Hij laat zich afglijden langs de duinhelling en staat nu op stevig nat zand. Met regelmatige tred trotseert hij de krachten van de los gebroken natuur en nadert de hut, die hij bewoont. Wat ziet hij daar? Er staat iemand in twijfelende houding. Is het een vrouw? Behoedzaam treedt hij nader, maar een plotselinge schok doet hem stilstaan. Het is een geestelijk heer! De man in monnikspij keert zich om en vraagt: „Woont hier de weduw vrouw van Gerbrand de stroper, wier zoon Farmen Joris heet?" „Zeer wel, eerwaarde". Ze lopen naar de deur, die op het- te bereiken langs het Groene Sootjen en Hneuterdijck. Ze noodt hem binnen en biedt hem een driepoot. Nieuwsgierig en ontrust blijft ze staan. „Ga zitten, vrouw", gelast hij vrien delijk. Ze zet zich op een laag schemeltje. „Vroeger woonde u hier met uw zoon Harmen Joris?" „Dat is lang geleden". „Omtrent vijf jaren". „Wat is er met hem gebeurd?" „Hij is weggevaren met Arent Dirksz en niet teruggekeerd. Hij leit in zee verdronken". „Arent Dirksz is dood". „Dood? Verzwolgen door de zee?" „Neen. In zijn huis gestorven. Een kleine stonde geleden, zijn lijf is nog warm. God hebbe zijn ziel. Ik heb hem de biecht afgenomen en het Sacrament der stervenden bediend. Ik werd ge beden te komen, dus het onweer mocht mij niet weerhouden". „Dood. Arme vent!" zegt ze ontdaan. Dan vervolgt ze hoofdschuddend: „Hij was een vreemde kerel, die Arent". „Zijn leven was lang en zondig. Hij heeft mij veel beleden, waarover ik niet spreken mag. Hij gaf mij ook een boodschap die ik u mget overbrengen". „Een boodschap? Voor mij?" „Ja, voor u". Hij kijkt schuins naar Freerik. De moeder tegenover hem slikt. In haar ogen groeit zichtbaar de vrees, gaar tong, met beverige beweginkjes, bevochtigt haar lippen, haar adem hijgt onrustig. Met moeite brengt ze de vraag uit: „Wat is het voor een boodschap?" ,Het betreft uw zoon". ,Kon Arent u iets vertellen omtrent Joris?" „Wat heeft Arent indertijd aan u verteld? U waart zijn moeder". „Hij vertelde mij, dat Joris buiten den boorde gevallen is". ,Dat is niet waar". „Wat dan? Heeft hij hem verkocht in slavernij, zoals het volk van Sceve- ling zegt?" „Verkocht niet. Maar wel achter gelaten. Joris had te veel gezien van Arent's kwade zaken". De vrouw springt op. „Dus hij leeft nog!" (Wordt vervolgd). GOES, 8 April. „Kris-Kras" is de naam van een nieuw kinderblad, dat wordt uitgegeven door de Stich ting „Kinderbelangen" in Amsterdam. In een woord aan alle ouders en op voeders wordt o.m. gezegd, dat er in ons land geen kindertijdschrift be staat, dat artistiek en paedagogisch verantwoord is. Op dit punt bestaat een noodtoestand en de initiatief nemers van „Kris-Kras" willen deze nu opheffen. De gevormde stichting zal geheel ten behoeve van het kind werkzaam zijn, hetgeen o.m. betekent, dat een eventueel overschot op de exploitatie van het tijdschrift ook voor kinderen (kinderziekenhuizen b.v.) zal worden gebruikt. Een groot aantal zeer deskundige medewerkers op het gebied van de kinderlitteratuur kon worden aangetrokken. Mevrouw I. M. Fennema-Zboray is hoofdredac trice en als redacteuren treden op P. Balazs, W. Boegheim, D. L. Daal der en Leonard Roggeveen. Redactie en administratie zijn gevestigd in Amsterdam, Stadionweg 21. De eerste aflevering van „Kris- Kras" ziet er tot in de puntjes ver zorgd uit. De inhoud is zeer gevari eerd en de tekeningen en foto's doen het best. De kinderen vinden in het nummer verhalen, rubrieken voor sport, muziek, knutselen, kleuren en puzzles. KERK EN SCHOOL Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heemstede (vac. H. Bart- lema) J. C. H. Jörg te Apeldoorn. Aangenamen naar Rotterdam-Delfs- haven, J. J. Siezen te Peize. Aangenomen de benoeming tot hulp- pred. in de Evang. Kerk voor West- falen (standplaats Siegen): H. ten Boom, pred. voor buitengewone werk zaamheden te Espelkamp-Mittwald. Benoemd tot hulppred. te Monster, J. Kruithof, catecheet aldaar. SCHERPENISSE Burg. Stand. Geboren: Jan C., z.v. G. L. Koppenhol en C. Tichem; Geertruid M., d.v. A. Schipper en N. E. Joppe; Adriaan P. M., z.v. C. Pipping en W. M. Polder man; Aaltje J., d.v. D. C .Duijnhouwer en E. N. Menheere. Ondertrouwd: M. A. Deurloo, 36 j. en P. de Witte, 28 j. Gehuwd: L. J. Breure, 29 j. en J. J. Keur, 25 j. Overleden: M. Boogaard, 89 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 5