de loupe DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q Lof voor het werk van de ministers Zijlstra en Mansholt N Vijf jaar N A.V.O. (IV) Tweede Kamer sprak over stadsvuilverwerking Roomboter op zijn brood? Wie hard werkt verdient Roomboter pp het brood v £te Radio- bienyt onó Waarom rose? Onverdiende lof Beginselloos Landbouwschap moet er spoedig komen Betogingen in Brits Guyana Radio-actief ei Dodenherdenking te Buchenwald Geen monopolie-positie voor de V. A. M. Nederland en de waterstofbom Kindersterfte in Nederland Welterusten Half jaar geëist wegens hulp bij ontvluchting Helpers van Bredase oorlogsmisdadigers stonden in hoger beroep terecht Vrijdag 9 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD paglï» 'f* Onder Er zijn de laatste dagen in christe lijke kring enkele uitspraken gedaan over het socialisme in Nederland, die ■waard zijn wat nader bekeken te wor den, omdat ze als het ware een ant woord pogen te geven op de vraag waarom het socialisme bij ons van rood rose geworden is. Op een van deze uitspraken hebben we al de aandacht gevestigd. Profes sor Zijlstra poneerde tijdens de jubi leumviering van de A.R.P. de stelling, dat een stijging wn de welvaart alle verschillen tussen socialisme en libe ralisme vrijwel zou uitwissen. Hij ziet dus welvaartsstijging als de reden van de socialistische ommezwaai. Een geheel ander geluid heeft de heer Tilanus laten horen op u. alge mene vergadering van de Chr. Histo rische Unie. Hij stelde het aldus: „De socialisten zelf zijn doorbroken door enkele confessionele en andere ele menten een omstandigheid waarover ik me tot op zekere hoogte kan ver blijden, omdat daardoor het karakter van de socialistische partij, thans P. v. d. A., radicaal is gewijzigd". De C.H.-voorzitter ziet dus de doorbraak, de doorbraak van de P.v.d.A. wel te verstaan, als de reden van de koers wijziging. Te beginnen bij de laatste uitspraak: het moet ons van het hart dat we deze niet erg gelukkig achten. Omdat hier aan de doorbraak-mensen in de P.v.d.A. een pluim op de hoed wordt gestoken, die zij in het geheel niet verdienen! Want wat staat hier eigen lijk? Dat de christenen, die meenden tot de P.v.d.A. te moeten toetreden, ook inderdaad kans hebben gezien dusdanig in de socialistische gelederen in te werken, dat men daar een zwaai naar rechts heeft gemaakt. Als dat waar* was.... dan zouden de door braakmensen volkomen gelijk hebben'. Dan zouden zij inderdaad inwerken als een zoutend zout. Dan zou men eigen lijk alle christenen moeten aanraden zich bij de P.v.d.A. aan te sluiten, op dat deze partij een organisatie worde, die zich in dienst wil stellen van de reformatorische gedachte. Maar het is niet waar! De heer Ti lanus poneerde deze stelling in dit verband, dat er nu misschien socia listen zouden zijn, die hun stem zou den willen geven aan een inleidend artikel van de grondwet, waarin wordt beleden dat God de Schepper en Bron van het recht is in ons staatsbestel. We geloven dat dit inderdaad het geval zal zijn maar wat heeft men daar aan? Wat heeft men aan die belijdenis als daar ook niet de daad op volgt? We geloven dat sommige socialisten dit willen belijden maar het baat niets als men de consequenties van die belijdenis niet wil trekken! Als men streeft naar opeenhoping van staats macht, aldus een staatsmoloch creërend die in niets lijkt op het beeld dat de Bijbel ons tekent van de overheid. Wat hééft men aan mensen die hun ene hand op de Bijbel leggen, maar met hun andere hand blad na blad omslaan van „Das Kapital" want Marx' werk is nog altijd immers het fundament van het socialisme! De heer Tilanus heeft zich naar ons gevoel door uiterlijke omstandigheden laten verblinden. De veranderingen in de P.v.d.A. zijn slechts van tactische aard het is geen principiële wijzi ging. Wie het socialistische perspectief „De weg naar vrijheid" leest, kan tot geen andere conclusie komen. De op pervlakte mag dan rose zijn, maar het hart is rood! En daarom is het zeer en zeer betreurenswaardig, dat er chris tenen zijn, die menen dat socialistische pespectief te moeten helpen verwezen lijken. Dit is schade aan de zaak van Christus want aan Christusbelijders ■net-de-mond-alleen heeft men niets In dit verband moet men ook aan dacht besteden aan de stelling van minister Zijlstra. Deze gaat van een geheel ander uitgangspunt uithij meent dat de socialistische leerstellin gen zullen overwonnen worden door welvaartsvermeerdering. Anders ge zegd: het socialisme heeft slechts een bepaald doel voor ogen en als dat doel bereikt zou zijn, zou dit het einde van het socialisme betekenen. De socialis tische partijen zouden dus beginselloze jartijen zijn. Eerlijk gezegd twijfelen we ook aan de juistheid van deze stelling, hoewel er ongetwijfeld veel waarheid in schuilt. We twijfelen er aan omdat het socialistisch doel nooit bereikt zal worden, ook niet na toename van wel vaart met 20 of 30 pet. Prof. Zijlstra verwijst naar de Verenigde Staten, waar geen socialisme is omdat het wel vaartspeil er hoog ligt maar de communistenjacht van McCarthy (hoe overdreven ook) bewijst wel, dat de leer van Marx ook daar aanhangers vindt. Want de klassestrijdgedachte, dat echte rode socialisme, zal altijd antrekkingskracht blijven uitoefenen. Twee begrotingen in de Eerste Kamer 's-GRAVENHAGE, 8 April. De Eerste Kamer heeft gisteren onverholen bljjk gegeven van de grote bewondering, die men heeft voor het beleid van de ministers Zijlstra en Mansholt. Vrijwel alle woordvoerders der fracties lie ten zich in waarderende zin horen over hetgeen beide ministers ia de afgelo pen jaren voor het welzjjn van ons land hebber gepresteerd. De begroting van Economische Zaken werd tijdens de middagzitting besproken: Eandbouvv, Vis serij en Voedselvoorziening had de aandacht van de senatoren In de avond vergadering. Prof. Molenaar (V.V.D.), die als eer ste sprak, constateerde dat liberalen en socialisten in practische politiek de laatste jaren naar elkaar toe zijn ge groeid. Hij vroeg zich af of ook de partij van de minister, de A.R.P., niet in enige mate deze ontwikkeling had doorgemaakt. De V.V.D.-woordvoerder meende, dat een speciale minister voor »'e P.B.O. niet nodig was. Wil van de P.B.O. iets komen, dan moeten de be langhebbenden het onder eikaas eens worden, zo was zijn mening. Op eco nomisch gebied achtte hij in P.B.O.- verband de nodige rijpheid niet- aan wezig. De betrokkenen moeten er vol gens prof. Molenaar, voor waken, dat de P.B.O. dienstbaar wordt gemaakt aan de moderne kartelpolitiek. Ook prof. Rip (A.R.) had uiter aard. waardering voor minister Zijl stra. Hij toonde zich een voorstan der van vrijere loonvorming en meer differentiatie. Hij achtte een zekere zelftucht van het georganiseerde be drijfsleven noodzakelijk. DE SOCIALISTEN. Ook de heer Kapteyn (Arb.) be steedde aandacht aan de opmerkingen van minister Zijlstra tijdens de jubile umvergadering van de A.R. te Rotter dam gemaakt. De minister heeft im mers gezegd, dat socialisme en libera lisme uiteindelijk in dezelfde bedding zullen uitkomen. De heer Kapteyn zei, dat de minister thans kennelijk de wankelende liberale vaan uit de fa lende hand van de heer Molenaar heeft willen overnemen. De heer Mertens (K.V.P.) sprak vooral over de oprichting van een land bouwschap. Hij drong aan op het snel GEORGETOWN, 8 April. De po litie van Georgetown, de hoofdstad van Brits Guyana, heeft Woensdag avond met behulp van traangasbom- men 300 aanhangers van de vooruit strevende volkspartij verspreid, die protesteerden tegen de weigering van de regering om hun gearresteerde lei ders, onder wie de afgezette premier dr Jagan, tegen borgtocht vrij te laten. De menigte had zich bij de gevan genis verzameld en was vandaar naar het hoofdkwartier van de volkspartij getrokken. Voor dit gebouw kwam het tot een treffen, toen de demonstranten de politie met stenen en flessen ging bekogelen. Er werden enige arrestaties verricht. Het hoofdkwartier der partij is gesloten en staat nu onder politie bewaking. weer opnemen van de onderhandelingen opdat de oprichting van een landbouw schap spoedig een feit zai zijn. LANDBOUW. Tijdens de behandeling van de be groting van minister Mansholt merkte prof. Rip op, dat het hem niet zou ver wonderen als de minister de gemak kelijkste tijd achter de rug had. Volgens de A.R.-woordvoerder zal in het toekomstige landbouwbeleid het zwaartepunt van het prijsbeleid pri mair gericht moeten zijn op het indi viduele product. Dit is in tegenstelling met de minister, die meent, dat niet in de eerste plaats het prijsverloop van een bepaald product, doch de gehele marktsituatie van de producten en hun rentabiliteit bepalend zal zijn voor het prijsbeleid. AMERSHAM, 8 April. In Engeland is het eerste radioactieve ei door een kip gelegd. Het is, volgens een expert, zijn gewicht in goud waard en zal bij wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak van asthma en de opbouw van de weerstand van het lichaam tegen be smettelijke ziekten gebruikt worden. De kip werd gevoed met brood, waarin radio-actieve proteine verwerkt was. 's-GRAVENHAGE, 9 April. Gis teravond vertrok 'n groep van ongeveer 70 Nederlanders uit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en andere steden naar Buchenwald om daar deel te ne men aan een dodenherdenking, die op 11 April in het voormalige concentra tiekamp zal worden gehouden. Het comité „Herdenking Buchen wald 1954" deelt ons mede, dat tot de groep behoren oud-verzetsmensen en weduwen en wezen van tijdens de be zetting omgekomen landgenoten. In Buchenwald zullen vertegenwoordigers van verscheidene Europese landen ko men ter herdenking van de bevrijding van het concentratiekamp op 11 April 1945. Het comité deelt mede, dat des mor gens in de katholieke en protestantse kerken eveneens de doden zullen wor den herdacht. De Nederlandse deelne mers zullen op 12 April 's avonds in Amsterdam terugkeren. De belangstelling was minimaal (Van onze parlementaire redacteur). 's-GRAVENHAGE, 8 April. Het was gisteren in de Tweede Kamer niet bepaald gezellig. De onderwerpen inspireerden niet tot grote daden. En het aantal leden dat de debatten bijwoonde was zo gering, dat dit ook niet bij droeg tot een opgewekt gesprek. Het grootste deel van de middag werd be steed aan de nota's van minister Mansholt over de Vuilafvoer maatschappij de Vam die belast is met het vervoer en de verwerking van het stadsvuil. Dit wordt gebruikt om onze arme gronden nog een nuttige functie te geven. Het is al een paar jaar geleden, dat uit de Marshall-tegenwaarde rekening voor de verwerking van het stadsvuil f 10 millioen werd uitgetrokken, die voor een groot deel ten goede zou bomen aan de V.A.M. De Kamer heeft dit bedrag destijds gaarne geaccepteerd er zat niet veel anders op maar zy vroeg de bewindsman van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening om een nota te schrijvgn, zodat er gedebatteerd kon worden over de besteding van dit belangrijke bedrag. Vragen van Tweede Kamerlid 's-GRAVENHAGE, 8 April. Het Tweede 'Kamerlid de heer De Kadt, heeft aan de minister van Buitenland se Zaken en de minister zonder porte feuille de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1) Zijn de ministers niet van me ning, dat stappen van Nederlandse zijde gewenst zijn, opdat in de situatie, aie in de wereld is ontstaan door de aanwezigheid van de waterstofbom en ae daardoor gebleken beangstigende aspecten der moderne technische ont wikkeling, een uitweg worde gevon den? 2) Zijn de ministers niet van oor deel, dat, zolang geen oplossing is ge vonden, die vrijheid en vrede in de wereld waarborgen, het, hoe betreu renswaardig ook, niet tot een verant woorde politiek behoort te ijveren voor eenzijdige stopzetting van de ex perimenten met de waterstofbom? 3) Zijn de ministers niet van me ning, dat het opnieuw bijeenkomen van de ontwapeningscommissie van de V.N. ondanks het feit, dat deze com missie er in het verleden, door tegen werking van Russische kant, niet in geslaagd is tot een gecontroleerde ont wapening te komen toch moet wor den beschouwd als een begin van ver dere pogingen om, internationaal en in gezaghebbend verband, tot een bevre digende oplossing te komen? 4) Kunnen de ministers mededelen, of van Nederlandse zijde nog andere stappen zijn ondernomen dan de hier boven bedoelde of suggesties zijn ge daan? GENEVE, 8 April. Het sterftecijfer voor babies beneden een jaar is in Nederland van 136 per 1000 aan het begin van deze eeuw gedaald tot 23 per duizend in 1952, volgens de bevolkingsstatistieken van de wereldgezondheidsorganisatie. (Hierbij kan nog aangetekend worden, dat het cijfer voor 1953 ongeveer op de zelfde hoogte ligt. red. A.N.P.). Het baby-sterftecijfer in Nederland vertoont hiermee de grootste daling van dertig landen, die het rapport bestrijkt. Engeland en Wales volgen op Nederland - van 138 per duizend tot 27 per duizend in dezelfde periode. In Egypte is het babysterftecijfer het hoogst, met 208 per duizend in de periode 19311935 en 163 per duizend in 1952. Twee jaar lang heeft dit schrifte lijke overleg geduurd. Vier nota's wa ren er het resultaat van. Het leek er op, dat een botsing tussen minister en Kamer onvermijdelijk was, maar op het laatste moment heeft de heer Mansholt toegegeven, wel begrijpend dat dit de beste weg was. Minister Mansholt wilde oorspronkelijk f 9 mil lioen aan de V.A.M. geven en f 1 mil lioen aan de Stichting Compost, die de V.A.M. adviseert. Het bestuur van deze stichting bestaat echter uit der-' zelfde personen als de raad van com missarissen van de V.A.M. Men zal de bezwaren van de heren den Hartog (V.V.D.), v. d. Heuvel (A.R.), de Rui ter (C.H.), van Meel (K.V.P.) en Von deling (Arb.) begrijpen. Zij vonden het vreemd dat zo'n instelling gro tendeels een staatsbedrijf de minis ter moet adviseren. Temeer, daar er nog wel andere methoden zijn om het stadsvuil te bewerken, dan de werk wijze van de V.A.M. De verschillende systemen moeten een kans krijgen. Minister Mansholt was het daarmede tenslotte eens. De V.A.M. krijgt nu 4.1 millioen; 3.6 millioen voor een com- postbedrijf in Nunen en vijf ton voor zo'n bedrijf in Schiedam. Verschillende gemeenten wensen van het overblij vende bedrag te profiteren, zoals Delft, Alkmaar, Dantumadeel en Ven- lo. Zij hebben serieuze aanvragen in gediend. In totaal belopen deze aan vragen f3 millioen. Er blijft nog een reserve over van f 2.9 millioen, die men inderdaad als reserve wil be schouwen om aan andere aanvragen te kunnen voldoen. Het bestuur van de Stichting Compost zal worden gewij zigd. Het wordt onafhankelijker en er zullen meer deskundigen worden aan getrokken. Na deze toezegging waren alle moeilijkheden wel verdwenen. Na een kort debat aanvaardde de Tweede Kamer het wetsontwerp om de bestaande vrijstelling van de om zetbelasting en de verlaging van de accijns op sigaren nog met twee jaar te verlengen. Deze maatregelen gelden nu vier jaar. Dat is noodzakelijk om dat de positie van de tabaksindustrie nog altijd niet best is. Staatssecretaris van den Berge deelde mede, dat er overleg gaande is met Economische Zaken om de ongunstige ontwikkeling op het terrein van de sigarettenindus trie tegen te gaan. Ingezonden Mededeling (adv.) Kunt U niet slapen door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togai ver drijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88 Ingezonden Mededeling (adv.). Zijn vrouw zegt: "Ik gun het hem van harte, mü&ren dan weet U wel wat volgt. Tóch scheelt roomboter op het brood maar iets meer dan een cent per boterham. Zou een harde werker de roomboter om zó weinig moeten missen? Spaar de rijksbotermerken (op elk pakje staat er een) en doe mee aan de grote roomboter-prijsvragenI De eerstvolgende verschijnt 8 Mei in Libelle. Beatrijs. Margriet, Goed Nieuws en Eva en op 15 Mei in alle Radio-bladen „Zij verdienen het volle pond'' 's-HERTOGENBOSCH, 8 April. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof to 's-Hertogenhosch, mr A. H. M. H. Keceveur, heeft vanmiddag in een requisitoir, da* drie kwartier duurde, een half jaar gevangenisstraf geëist tegen ieder van de vië> helpers, die handlangersdiensten hebben verleend aan de uit de strafgevangenis van Breda ontsnapte oorlogsmisdadigers. Het waren de 43-jarige monteur F. J. Co de 58-jarige rijwielhersteller F. de J„ de 45-jarige vertegenwoordiger M. A. alleit uit Amsterdam en de 38-jarige banketbakker M. F. uit Haarlemmermeer. .De zaak diende voor het Bosse Hof in hoger beroep. Bij vonnis van de Arron dissementsrechtbank te Breda van 29 Oc tober j.l. werden J., C. en A. veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maan den terwijl F. werd vrijgesproken. Met uitzondering van de J., die zelf hoger beroep aantekende, is de Officier van Justitie van de gewezen vonnissen in appèl gekomen. VOLLE POND. C. heeft de zeven oorlogsmisdadigers op de avond van Tweede Kerstdag 1952 naar Groesbeek gereden. Hij erkende dit, doch beweerde aanvankelijk niet te hebben ge weten, waar het om te doen zou zijn. De J. verweerde zich door te zeggen, dat er sprake was van „force majeur", Een schapenhouder te Dokkum is dezer dagen door een zijner schapen verrast met vijf levende lammeren, een geboorte in de schapenwereld welke ui terst zelden voorkomt. IET alleen de verdediging van het West-Europese con tinent is van het allergroot ste gewicht, de Noord- en Zuid flank van het N.A.V.O.-bolwerk verdienen zeker niet in mindere mate de aandacht. Vandaar dat we aan deze twee uitersten van het verdedigingsstelsel, dat de laatste vijf jaar is opgebouwd, in dit laat ste artikel over de N.A.V.O. aan dacht willen schenken. Toen Hitier in 1940 zijn grote plannen ging doorzetten, was zijn eerste stap in Westelijke richting de bezetting van Noorwegen en Denemarken. In Noorwegen zag hij een uitvalspoort voor de operaties van de duikboten tegen de geallieerde aanvoerslinies Het feit, dat de Duitsers later ook een groot deel van de kust der Middellandse Zee in handen kre gen, had tot gevolg, dat een inval in Noord-Afrika binnen de moge lijkheden lag. Dit moet voor de toe komst vermeden worden. Noorwegen en Denemarken nemen in het kader van de N.A.V.O. een bij zondere positie in. Overal op het con tinent hebben de Amerikanen hun ba ses gevestigd, doch dit is niet het ge val in Noorwegen en Denemarken. De parlementen van beide landen hebben gemeend, dit niet te kunnen toestaan. De strategische toestand van Noor wegen kan het best geschetst worden aan de hand van de landkaart. Het land grenst immers in het Noorden aan Russisch gebied, in het Oosten rust het tegen het neutrale Finland en Zweden, die beiden als bufferstaten liggen tussen het N.A.V.O.-gebied en de Sowjet-invloedssfeer. In het Zui den beheerst Noorwegen samen met Denemarken de verbinding tussen de Atlantische Oceaan en de Oostzee via het Skagerak. De lange Westkust met de vele fjorden ligt geheel open naar de Atlantische Oceaan. V Handhaving van de heerschappij op de Oceaan is in geval van oorlog voor de Westelijke geallieerden onontbeer lijk. Het behoud van West-Europa hangt immers in hoge mate af van de aanvoer van militaire versterkingen overzee. Zoals Hitier de Noorse havens men zich vele offers getroost om het zover te brengen. Het leger is uitge breid, de vlooteenheden worden met nieuwe schepen aangevuld en de lucht macht is van de nieuwste typen vlieg tuigen voorzien. gebruikte als bases voor zijn vloot, voornamelijk de duikboten, zouden de Russen in geval van oorlog natuurlijk weer handelen. Omgekeerd is het land voor de Westelijke marine van het al lergrootste belang. Het bezit van Noor wegen maakt, van geallieerd stand punt bezien, van het Noorden van de Atlantische Oceaan een geallieerde binnenzee. Noorwegen in handen van de vijand daarentegen legt dit zeege bied aan één kant open voor groot scheepse acties tegen de scheepvaart routes. V Sinds het toetreden van beide Scan dinavische landen tot de N.A.V.O. is de defensie grondig gereorganiseerd. Ook hier gaat het er om, dat de strijd machten te land, ter zee en in de lucht gereed moeten zijn om op ieder mo ment de stoot van een vijand op te vangen. Welnu, in beide landen heeft Richten we tenslotte onze blik naar de Middellandse Zee. Daar is de situa tie nog altijd niet zo, dat er reden kan zijn tot tevredenheid. Italië is wel toe getreden tot de N.A.V.O., doch op mi litair gebied liggen de zaken toch nog niet zo, als dat wel wenselijk zou zijn. Een lichtpunt in de verdediging van de Middellandse Zee is geweest het toetreden van Griekenland en Turkije, waardoor men ook verzekerd is van militaire weerstand in het Oostelijke bekken. Amerika heeft in Noord-Afri ka diverse bases en zoals bekend is er ook een overeenkomst tussen de Ver. Staten en Spanje voor de vestiging van bases op het Iberisch Schiereiland. Er zit echter nog een belangrijke leemte in de ring, die rond „Mare Nostrum" gelegd dient te worden. De landen van het Midden-Oosten kunnen het onder ling nog altijd niet eens worden over een verdedigingspact voor dit gebied. Of er ooit iets van zal komen is een open vraag. Zolang er in de Arabische wereld zoveel onenigheid heerst, zal er geen sprake zijn van een gezamenlijke verdediging. De toestand in Egypte doet helemaal de deur dicht. Veel zal afhangen of Engeland erin zal slagen de positie, die het land thans inneemt in de Suez-kanaalzóne, te be houden. Wil de verdediging van de Middellandse Zee, zoals deze thans is opgezet, slagen, dan zal niet alleen de toevoerlijn via de Straat van Gibraltar moeten worden verzekerd, maar ook die door het Suezkanaal. Moet Enge land deze zöne onder druk van Egypte prijsgeven, dan wordt dit een uiterst wankele zaak en een groot zorgenkind der N.A.V.O. maar waarom wist hij zelf eigenlijk ook niet. A. leende zieh ervoor, omdat hij so lidair voelde met zijn vrienden, die even als hij tot de categorie der politieke delin quenten behoorde. De advocaat-generaal schetste F. als de Initiatiefnemer, de J. als de organisator en de beide anderen als de uitvoerders. De maximum-straf van zes maanden was naar de mening van mr Receveur objec tief gezien nog te liebt en vandaar, dat de verdachten z.i. bet volle pond van hun straf dienen te ondergaan. Over veertien dagen zal het Hof arrest wijzen. „„XERDAG 10 APRIL 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin bouw med. 12.33 Gram. 12.55. Zonnewij zer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Amus. muz. 14.00 Boekbespr. 14.10 Voor de kin deren. 14.20 Engelse les. 14.40 Koorzang. 15.00 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.40 Ork. conc. 16.00 Zang en piano. 16.20 „De vliegende Hollander", caus. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Voetbalrep. 18.10 Voor de jeugd. 18.25 Journalistiek week- overz. 18.35 Lichte muz. 18.45 Buitenland- fw correspondenties. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 „De werkers van het elfde uur", hoorspel. 21.50 Gramofoon. 22.30 „Wij luiden de Zondag in", Avond gebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22 Kamerork. 23.50- 24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.15 Gym 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de arbeider» in de continubedrijven. 11.40 Clavecim- belrecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuin- b. med. 12.33 Orgelsp. 13.00 Nws. 13.15 VA RA-Varia. 13.20 Politiekapel. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Politiekapel. 14.25 Gronings progr. 14.50 Volksdansen. 15.15 Van de wieg tot het graf. 15.30 Dansmuz. 16.00 Kamerork. en sol. 16.45 Weekjour->aaL 17.15 Lichte muz. 17.45 „Een we. ke ouderdomsverzekering voor allen!", „..us. 18.00 Nws en comm. 18.20 Dansmuz. 18.40 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen van het Atlan tisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VP RO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Franse chansons. 22.40 „Onder de pannen", caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Verz. progr. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Vlaamse muz. 12.25 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Filmmuz. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Al manak. 14.15 Gram. 15.15 Idem. 15.45 Pianomuz. 16.00 Accord, muz. 16.15 Gram. 16.30 Accord, muz. 16.45 Engelse les. 17.10 Gram. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Or gelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Omroep Omme- ganck. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Lichte muz.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3