r K«l l£jBeri ZEPEN Betonnen kolos van Kruininqen op weg terug... MEVR, VEELE TE AXEL MAANDAG 100 JAAR ea'tÜielf orJ Voordrachtwedstrijd te Vlissingen R.T.M. protesteert tegen klachten over veerdiensten Instructeur Koek weet met z'n kist om te gaan Veïleylsal J§%ol«rspei»l ^ipcrlsptcgel -J Parfumerie VAN BIEHEN ivrijgt 's-H. Hendrikskinderen modern verenigingsgebouw Ook 's-Gravenpolder heeft een eigen vlag. „Onbekwaam om voldoende service te geven" Oudste oud-leerlinge van jubilerende Chr. Nat. school te Goes Vrijdag 9 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Zweefvlucht van ruim 300 km T nstructeur J. Koek van het K.N.V.V.L.-zweefvlieg- centrum is erin geslaagd een af stands-zweefvlucht van waarschijnlijk ruim 300 kilometer te maken. Hij vloog met een prestatie-zweefvliegtuig „Slingsby-sky" van Teriet bij Arnhem naar Spincourt, een plaatsje in Frankrijk halverwege Luxemburg en Verdun. Koek had verleden jaar reeds de stijgvlucht voor 't gouden brevet afgelegd door 3160 meter hoogte te winnen en heeft nu vrijwel zeker ook de afstandsvlucht vol bracht, waarvoor 300 kilo meter moet worden afge legd. Hij zal de tweede Ne derlander worden die dit brevet heeft behaald. De of ficiële berekeningen moeten nog" worden gemaakt. Koek heeft hiermee tevens de leiding in de zweefvlieg- competitie veroverd vóór Dekkers uit Utrecht, die enkele dagen geleden 190 kilometer naar Oerlinghau- sen in Duitsland zweefde. Het wedstrijdseizoen van de zweefvliegers is plotse ling ingezet toen Maandag de onstabiele lucht over ons land begon te stromen, waarin overvloedig de ther- let werden reeds 5 afstands- miek brengende stapelwol ken voorkomen. Vanaf Ter- vluchten uitgevoerd, waar onder een 50 kilometer proef voor het zilveren bre vet door de directeur van de zweefvliegschool, de heer M. J. Manting, die naar Win terswijk zweefde. Wordt Wilno kampioen? Viel verleden Zaterdag de beslissing in de tweede klas se van de Walcherse volley balcompetitie, morgenmid dag kan de titelhouder in de eerste klasse uit de bus ko men. Wilno heeft aan een puntje uit de wedstrijd te gen. E.V.V.C. genoeg om de vlag te kunnen hijsen. Mochten de Vlissingse Po len aan het kortste eind trekken, dan kan M.V.C. het nog tot een beslissings wedstrijd brengen door zo wel Michiel de Ruyter als U.O.C. een nederlaag te be zorgen. Spanning ten over vloede! aarverqaderinq K.N.M.V. De afdeling Zeeland van de K.N.M.V. houdt morgen middag haar jaarlijkse alge mene vergadering in Hotel „Tivoli" te Goes. De agenda vermeldt o.m. bestuursver kiezing, terwijl ook enkele interessante problemen aan de orde zullen komen. Paasritten Korfbal Programma voor morgen Eerste klasse: Scampolo Vitesse; SwiftOlympia; TjobaZeelandia. Tweede klasse: ViosEl- to; Togo IIS.S.S.. Derde klasse A.: Swift III B.K.C.; AtlasZuidwes ters. Derde klasse B.: Animo II Swift IV; Stormvogels Madjoe. Derde klasse C.: Scampolo III—Volharding II; Dios Tjoba H; Olympia IIZee landia II. Derde klasse D.: De Poel II—Elto II; Vitesse IITo go III; Luctor IIBlauw Wit; W.K.V.Vopo II. Adsp.: ViosElto; Scam poloV.O.P.O.; Zuidwesters A—Swift Kwiek; Swift Rap Zuidwesters B. Handbal Op de 2e Paasdag organi seert de MAC „Inter Seal- - des" weer een gezelligheids- rit, waaraan iedere motorrij- V» der en automobilist kan deelnemen. Het wordt dit maal een z.g. Brievenbusrit. Ook de MC „De Zeeuwen" houdt die dag een gezellig- Veld VOOr Selectie- heidsrit. Ciubritten „Inter Scaldes" De MAC „Inter Scaldes" heeft gezocht naar een mo gelijkheid om de ingewik kelde en veel tijd vragende C^edure bij het aanvragen een betrouwbaarheids- rit te vereenvoudigen. Men heeft deze nu gevonden door pp één dag twee ritten te houden, waardoor met een aanvrage kan worden vol staan. De eerste ritten zijn aan gevraagd voor Zaterdag 8 Mei. Men wil dan 's mid dags om half drie starten voor een Pijlenrit en des avonds om half negen voor een oriënteringsrit bij duis ternis. de ^c^cui^s vervullen bij de verkeérsöpvoedin'g, zal wel niemand meer willen ontkennen. Men denke maar eens aan de verkeersavonden en de landelijke verkeerscompetitie van de K.N.M. V. Men vergete echter ook niet het nut ban de betrouwbaarheids- ritten. Het leren van verkeersregels en hun toepassing op de weg, het leren beheersen van een. motor of auto, het aankweken van verkeersfatsoen, dit alles behoort tot de taak van de motorclubs. De tijd, dat slechts race-maniakken elkaar in deze clubs vondenis reeds lang'"voorbij. De meeste clubs hebben zelfs helemaal geen belangstelling meer iA races. Het verkeer eist cok in ons land een hoge tol. jaarlijks komen honderden mensen bij verkeersongevallen om het leven en is er voor millioenen schade. Zelfs indien de motor en autoclubs maar een klein steentje ter verbetering zouden bijdragen, verrichten zij al een belangrijke taak. Intussen zijn deze clubs in niet geringe mate in hun taak belemmerd door een vorig jaar in werking getreden nieuwe bepaling van de Wegenverkeerswetwaarbij het gebruiken van de weg voor het meten van prestaties, verboden is. En daar ook bij een oriënterings- of een kaartleesrit bepaalde prestaties worden gemeten, kunnen deze ritten nog slechts met toestemming van de Minister gehouden worden. De Zeeuwse clubs zitten echter niet bij de pakken neer. De M.C. De Zeeuwen hield Zaterdag j.l. nog een rit ver moedelijk met toestemmingen de andere clubs zoeken naarstig naar een oplossing voor het probleem. Voetbal Iers nu met de handen in het haar zitten. Het veld werd afgekeurd door de directeur van gemeentewerken op ad- j j c j vies van twee deskundigen, wedstrijd argekeurd die van mening waren, dat Zoals we reeds eerder pu bliceerden zou hedenavond op het handbalterrein aan de Bosweg te Vlissingen een selectie-handbalwedstrijd gespeeld worden tussen twee Zeeuwse damesteams. Na deze wedstrijd zou dan het Zeeuwse twaalftal worden samengesteld, dat op Twee de Paasdag te Bergen .op Zoom een wedstrijd speelt tegen het damesteam van West-Noord-Brabant, be doeld als voorwedstrijd voor de ontmoeting Nederland België heren. Op de aanvrage om van bovengenoemd terrein ge bruik te mogen maken is echter afwijzend beschikt, zodat de Zeeuwse handbal de velden zo lang mogelijk gespaard moeten blijven, nu we een strenge fen langduri ge Winter achter de rug heb ben. Men stelt nu pogingen in het werk om de wedstrijd te laten spelen op hét terrein Keersluisbrug. Zaalhandbal Morgenmiddag is er weer zaalhandbal in de Veiling te Middelburg. Ditmaal is Hel las uit Goes met een dames-, heren- en juniorenploeg te gast. Dat wordt een zware opgave voor de hoofdstede lingen. Pro^uwae-coiü^etitie begint morgen. Morgen zullen de kam pioenen Tern. Boys I en S. V.D. I (Driewegen Z.B.) hun eerste promotie-competitie- wedstrijd spelen voor de eerste klasse. De wedstrijd wordt gespeeld te Terneu zen en we geven de Z.-VIa- mingen een goede kans in deze wedstrijd. In de tweede klasse A. speelt Kapelle II tegen Ril- landia II. Kapelle lijkt ons de meest zwakke club. Voor Kloetinge II staat weer een thuiswedstrijd op het pro gramma en wel tegen Arne- muiden II. Arnemuiden zal de handen vol hebben aan de Kloetingenaren, als ten minste de wedstrijd door gang vindt De Colpl. Boys gaan op be zoek bij Nieuwdorp H en zullen wel met lege handen terug moeten keren. In de tweede klasse B. gaat 's-H. H. Kinderen naar Veere, terwijl Kats Cortgene met een bezoek zal vereren. Zowel voor 's-H. H. Kinde ren als. Cortgene zit er niet veel winst in deze partijen, Bevelanders I en Seroos- kerke I zijn meer aan elkaar gewaagd, hoewel we het be zoekende Serooskèrke toch de meeste kans geven. Dit geldt ook voor Goes V, dat Wissekerke op bezoek krijgt; Wandelspcvt Morgenmiddag wordt te Goes de tweede tocht gehou den van een série van drie door een plaatselijk comité feorganiseerde schoolwan- eltochten. De eerste wan deltocht werd door meer dan 300 scholieren volbracht. Ook ditmaal rekent men op een massale deelname. Ingezonden Mededeling (Adv.) te kust en te keur bij KLOKSTRAAT 4, Tel. 2935, GOES Lijk aangespoeld op Cadzandse strand. CADZAND, 8 April. Aan het strand te Cadzand is gistermiddag een lijk aan gespoeld van een 35-jarige manspersoon. Na onderzoek bleek dat het slachtoffer reeds op 5 Januari j.l. verdronken was. -Iet stoffelijk overschot is vervoerd naar .ende, waar de man woonachtig was. 's-HEER ARENDSKERKE, 8 April. Naar wjj vernemen bestaat de mogelijk heid, dat 'a-Heer Hendrikskinderen bin nen afzienbare ttfd de beschikking zal krjjgen over een modern geoutilleerd ver enigingsgebouw. Dit verenigingsgebouw 2al verrijzen in het uitbreidingsplan in de omgeving van de nieuwe school. Het ge bouw zal tevens dienst kunnen doen als gymnastieklokaal, terwijl het voorts in de bedoeling ligt aan het verenigingsge bouw een bescheiden badhuis te bouwen, waarin 5 douchecellen een plaats zullen vinden. Een modern toneel met kleedka mer is niet vergeten. Aanvankelijk, was het gemeentebestuur van plan het oude schoolgebouw van de bijz. school te verbouwen en ook de wo ning van het hoofd van de school in die verbouwing te betrekken. De verbou- wingskosten zouden echter zeer hoog zijn, terwijl op deze wijze geen goede oplos sing kon worden verkregen. B. W. stellen dan ook thans voor tot nieuwbouw over te gaan. Indien de Raad hiertoe besluit en Ged. Staten hun goed keuring aan de plannen hechten, zal te *s Heer Hendrikskihderen een dorpscen trum verrijzen, dat voor het verenigings- en sportleven in dit dorp van grote waar de zal zijn. De raad der gemeente 's-Gravén- polder heeft besloten het subsidie aan- het Koningin Wilhelminafonds te ver- hogen tot f 14.per jaar. Aan de Christ. Stichting voor school- en be roepskeuze te Goes zal een bijdrage van f 10.worden verleend voor elk onderzoek, waaraan een bewoner der gemeente zich onderwerpt. Het subsidieverzoek van de Vereen. Het Nederlandse Wegencongres te 's- Gravenhage en de Christ. Vereen, voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem werd af gewezen. De in het uitbreidingsplan aan te leggen hoofdstraat werd de naam „Ambachtstraat" en de eerste zijstraat de naam „Bakkerstraat" gegeven. Een stukje grond aan de Langeweg werd verkocht aan de Provincie Zee land tegen f I.per m2 t.b.v. de wegs verbetering. De begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1954 werd goedge keurd. De bouwverordening werd gewijzigd in die zin, dat in de toekomst geen privaattonnen meer mogen worden ge plaatst bij nieuw- of, verhouw van ge bouwen. Een wijziging van de begroting 1954 behelzende de bouw van een schuur tje, de aanschaffing van een stofzuiger en de toekenning van een premie we gens krotopruiming werd vastgesteld, evenals een tweetal wijzigingen van de begroting 1953. Met het ontwerp-besiuit tot wijzi ging van de jaarwedderegeJing van dé ontvangers en de wethouders werd ac- coord gegaan. De gemeenschappelijke regeling voor de keuring van vee en vlees werd vast gesteld. Wel werd nog aangedrongen om het vlees afkomstig van noodslach- tingen ook in deze gemeente te ver kopen. V oorlichtingsavond Veilingsvereniging „K.E.O.'Y GOES, 8 April. Maandagavond acht uur zal de Veilingsvereniging Krabbendïjke en Omstreken" een voorlichtingsavond houden in het af- mijnlokaal der veiling. Op deze avond zal de Rijkstuinbouwconsulent, ir J. J. van Hennik te Goes, het woord voe ren, terwijl na de pauze enkele voor lichtingsfilms vertoond zullen worden. De instructie van de gemeente-ont vanger werd gewijzigd. Als gevolg hiervan zal deze met ingang van 1 Mei a.s. elke Woensdag en Zaterdag van 912 uur op het gemeentehuis zitting houden, zodat de zittingen op zijn kantoor thuis vervallen. Overeenkomstig het advies van de Hoge Raad van Adel werd de gemeen- tevlag vastgesteld. Deze vlag bestaat uit 3 banen, van boven naar beneden: blauw-wit-zwart. Bij de rondvraag werd door de heer Tissing gevraagd om meer politietoe zicht bij het verenigingsgebouw, wan neer daarin iets te doen is. Tevens werd verzocht aan te dringen op een spoedige verbetering van de Langeweg. Op een daartoe gestelde vraag deelde de voorzitter mede, dat deze week de nieuwe brandspuit zal worden afgele verd. VLISSINGEN, 8 April. In de aula van de RHBS te Vlissingen werden gisteren voordrachtwedstrijden gehouden door de leerlingen van de Zeeuwse middelbare scholen. Dit jaar hebben 45 meisjes en jorïgens aan de wedstrijd deelgenomen en vanaf 's morgens 9 uur klonken door de mevr. E. J. v. d. Broekede Man en de aula de fragmenten en gedichten, waaruit de jury, bestaande uit mej. dr Ghijsen, heer A. C. Constandse een keuze moest maken. Gezegd moet worden dat de keu ze niet gemakkelijk is geweest want de meeste voordrachten werden op voortref felijke wijze ten beste gegeven. Dit was ook de mening van de jury. Voor het uit reiken van de prijzen zei dr Ghijsen dat de algemene indruk dit keer heel goed was geweest en dat de voordrachten in het algemeen op hoog peil stonden. Ook de keuze was over het algemeen goed ge weest. Bij de jongere meisjes werden de prij zen gewonnen door: Eliy de Nijs RHBS Vlissingen, Johanna Vegter, MMS Middelburg, Erica Lugt, Openbaar Lyceum Zierikzee en Lia Roose, St. Willibrordcollege Goes. Bij de jongens door: Ad de Boer, Jan- senius Lyceum Hulst, Jan Canters en Ko Haringman van het Openbaar Lyceum Zierikzee. Bij de oudere meisjes was de eerste prijs voor Alice van Leeuwen van de Rijkskweekschool Middelburg met Coceen van Annie Schmidt, de tweede prijs voor Hanneke Ezendam, Openbaar Lyceum Zierikzee en Martha Ballintijn MMS Mid delburg en de 3e prijs voor Willy de Ja ger, Chr. Kweekschool Middelburg. De winnaars van de oudere jongens wa ren: Lauran de Jonge van het St Willi- brördcollege Goes met een fragment uit de Wandelende Jood van A. Vermeulen, W. de Zeeuw, Openbaar Lyceum Terneu- zen, N. P. E. Haak, Chr. Kweekschool Middelburg, Jim Nobels, Rijkskweek school Middelburg en Fonds Roctus Jan- senius Lyceum Hulst. De enorme A.X.caisson, waarmee op 24 Juli verleden jaar de nooddijk voor de Kruiningerpolder werd gesloten heeft als bescherming van di« polder tegen de zee afgedaan. De caisson, die 62 meter lang is, acht tien meter hoog en negentien meter breed, en die niet minder dan 7500 ton weegt, werd Woensdag 7 April, nog geen negen maanden latei dus, van haar plaats gesleept, nadat enorme massa's water, die de be tonnen kolos vulden, met afgaand tij Waren uitgepompt. Hef leeghalen van de caisson, die zoals men zidh zal herinneren, geheel met zand was gevuld, begon twee maanden geleden reeds. Nu was met de hulp van een kolossale zuigpomp de betonnen romp eindelijk leeggemaakt. De caisson werd, na te zijn gelicht, in de veerhaven van Kruiningen, welke binnenkort weer in gebruik komt, verankerd. Haar taak is af gelopen: een nieuwe hechte dijk beschermt weer het zwaar geteisterde maar herrijzende polderland Foto: Een overzicht van het werk. De reus drijft reeds, de bedrijvige sleepbootjes, eens druk in de weer om het monster op de goede plaats te brengen, werken nu even hard om haar daar weer vandaan te halen. Lakende brief van lid „Nieuw Schouwen-Duiveland" MIDDELBURG, 8 April Onlangs heeft de heer M. Doeleman uit Zie rikzee zich met een brief gewend tot het lid van Ged. Staten van Zeeland mr dr A. J. J. M. Mes naar aanleiding van de moeilijkheden met het stoom schip „Krammer" van de veerdienst Anna Jacobapolder-Zijpe op 24 Maart j.l. In deze brief laakte de schrijver het feit, dat geen reserveboot beschik baar was en hij noemde het gebeurde opnieuw een voorbeeld van het feit, dat de R.T.M. onbekwaam zou zijn, voldoende service voor deze verbinding te geven. Het bestuur van de stichting „Nieuw Schouwen Duiveland" be tuigde adhaesie aan het schrijven van de heer Doeleman. Nagekomen Advertentiën Heden overleed zacht en kalm na een langdurig lijden, onze lieve dochter, zuster-, behuwd zuster, tante en verloofde ELIZABETH JOBSE, in de jeugdige leeftijd van 17 jaar. Namens de diepbedroefde familie: J. JOBSE. Oostkapelle, 8 April 1954. Noordweg 5. Door omstandigheden is de muziek- en ontspanningsavond te OOSTKAPELLE welke was bepaald op Zaterdag 10 April a.s. voor onbepaalde tijd UITGESTELD. Muziekver. „Crescendo" De directie van de R.T.M. heeft zich thans tot Ged. Staten van Zee land gewend met een schrijven waar in gezegd wordt, dat genoemde brief haar bijzonder heeft gegriefd, vooral omdat hij, van weinig waardering ge tuigt voor de zeer grote bedragen, welk de R.T.M. na de oorlog voor Schouwen en Duiveland heeft geïn vesteerd, speciaal voor het veer Anna JacobaZijpe. De directie geeft een uitvoerig overzicht van het gebeurde met de „Krammer", die op 24 Maart bij het binnenlopen van de haven van Anna Jacoba uit het roer liep waardoor ernstige beschadigingen aan roer en schroef ontstonden. Betoogd wordt, dat direct maatregelen zijn ge Ontmoetingsdag V.E.G.-vrou wenverenigingen. GOES, 8 April. Gistermiddag hebben de Vrij Evangelische Vrouwenverenigin gen in Zeeland hun ontmoetingsdag ge houden in de „Prins van Oranje", onder leiding van de presidente, mevr. I. Ka- relse-Enter, die naar aanleiding van Hand. 9 36—42 een kort openingswoord sprak. Tot aan de middagpauze werd op vlotte wijze een programma van proza en poëzie afgewerkt. Na een gemeenschappe lijke koffiemaaltijd trad als spreekster op mej. A Hoekendijk uit Heemstede, die vertelde over haar ervaringen in „don ker" Den Haag en Amsterdam. Zeer krasse vrouw mét uitstekend geheugen AXEL, 8 April. Welke Axelaar kënt niet de bejaarde dame met het zilvergrijzen haar, die sinds jaar en dag vanuit haar woonkamer boven 't bank gebouw geïnteresseerd het va-et-vient in de Noordstraat gadeslaat en die bij goed wéér aan de arm van haar. doch ter gaat wandelen, zodat zij iéders be wondering heeft om haar krasheid? Dïte dame die meiï hoogstens 85 i geven is mevrouw jacoba Veele, die a.s. Maandag haar 100ste verjaardag hoopt te vieren. De zeer krasse vrouw en haar doch ter zijn de eenvoud zelve. Want toen we een praatje gingen maken voelden ze er niet zo veel voor om in de krant te staan. En de bijna 100-jarige zei: ,Ik heb liefst dat er geen notitie van me genomen wordt; dat hoeft toch niet als je al zo oud bent". ZELDZAME VITALITEIT. Toch komt ze los en geholpen door de dochter, om haar niet te veel te vermoeien, vertelt de hoogbejaarde vrouw van haar leven. Het klinkt misschien wonderlijk, paaar mevrouw Veele is vaak. ziek ge weest. Tot haar 6Öste jaar lag ze dik wijls enkele wekeh op bed, Zodat' haai moeder soms zèi: '„Jij hebt altijd "wat". Sinds nieuwjaar 1954 is ze wat sukke lend geweest en moet dieet, houden Vorig jaar vertoefde mevrouw Veelt drié maanden bij haar kleinkinderen in Eindhoven. Ze bracht er een bezoek aan de Philipsfabrielten en had geèr, angst voor de lift of voor trappen lo pen. Ze was heel de dag in touw en volgde met grote belangstelling de fabricage van radiotoestellen, bakaliet en lampen. Daar keek men van op, want men schatte haar op 80 jaar! Als aandenken van dit zeldzame bezoek ontving ze een lamp, die nu in de hniskamér brandt en er verscheen natuurlek ook een arti keltje met een foto in de krant. Ook in Eindhoven gingëii' haar wandelingen regelmatig door, voor- en namiddags een uur. Naast haar lichamelijke vitaliteit is mevrouw Veele ook geestelijk nog volkomen fit Haar geheugen is nog .tien kruisjes. prima. Ze is in Goes geboren en de oudste oud-leerlinge van de Christe lijke School, die gisteren haar eeuw feest vierde. Mevrouw Veele kan nog precies vertellen wie er toen „meester" waren en uit welke boek jes ze geleerd heeft. Een uitnodiging om bij het schooljübileum tegen woordig te zijn, moest van de hand gewezen worden. Dat zou te veel inspanning vergen. nomen om een reserveschip in te scha kelen, en dat dit schip tot 's nachts drie uur heeft doorgevaren. Later heeft de Moerdijkpont „Dordrecht" van de provincie de dienst van de intussen provisorisch herstelde „Kram mer" overgenomen. Hieruit blijkt, zo meent de R.T.M.- directie, dat alle mogelijke service is verleend om de nadelige gevolgen van het onklaar raken van de „Kram mer" tot een minimam te beperken. Steeds ligt voor de vijf schepen, waar mee de R.T.M. de grote veerdiensten onderhoudt, een reserveschip onder stoom. De wens van de heer Doele man om steeds ter plaatse een re serveschip onder stoom gereed te hebben, is echter onaanvaardbaar. Dit komt nergens in Nederland voor, ook niet hij de provinciale stoombootdien sten. Voorts vestigde de R.T.M.-directie er in haar brief nog de aandacht van Ged. Staten op, dat tijdens de ijs- periode vele van haar schepen schade aan schroef en roer hebben opgelo pen. Daardoor lagen op 24 Maart twee der grotere schepen in reparatie. Dat men desondanks nog een reserveschip ter beschikking had, wijst er op, dat onder normale omstandigheden vol doende reservemateriaal voorhanden is. Vooral in de haven van Anna Jacoba is het gevaar uit het roer te lopen groot, als gevolg van de zware zuiging die ontstaat bij de diepe lig ging van een Moerdijkpont. De af stand tussen de bodem van het schip en die van de haven is daar namelijk slechts gering. In samenwerking met de Rijkswaterstaat en de Scheepvaart inspectie wordt getracht voor dit pro bleem een oplossing te vinden, j De opmerking van de stichting „Nieuw Schoüweh-Duiveland", dat de R.T.M. ook ir, liet verleden in gebre- j ke zou zijn gebleven, kan naar de mening van de directie niet slaan op de periode na 1945, daar de R.T.M. berst de „Schouwen en Duiveland" en ,aarria de „Grevelingen" in de vaart .leeft, gebraeftt. Bovendien is na de -vatepsnoodramp alle mogelijke mede werking verleend om tot koplading :oor 'het veer Anha-JacobaZijpe te omen. Naar <ls kerk gaan kan ze niet meer, doch ze luistert 's Zondags tweemaal naar de radio-kerkdiensten, is dol op hoorspelen en heeft steeds Interesse voor de nieuwsberichten. Kortom ze kan nog met alles meeleven. Men wil alles in het werk stellen om de dag van Maandag a.s. zo kalm mogelijk te doen zijn voor de 100- jarige. Daarom houdt men slechts een receptie in hotel Porth van 35 uur. Inderdaad, deze dag zou anders veel te vermoeiend voor haar kunnen wor den. Maar toch zal ieder in Axel waar ze reeds 43 jaar woont op deze dag in stilte met mevrouw Veele mee leven!

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2