D DEZE WERELD v&n ö&q tot ö&q He/omilk NOORSE KROONPRINSES OPGEBAARD De heer Algra (A*R*) kraakt het „Bronnenboek' Vijf jaar N A.V.O. (III) Qa-va-Seul Critiek van een „Achterafbewoner" Landelijk revalidatie-centrum gaat morgen open „De Hoogstraat" - oud landhuis van dr H. Colijn - gereed Hond verzorgt kuikens Bestrijding van mond- en klauwzeer Publicatie wetenschappelijk niet verantwoord, meent deze senator Nog altijd tekort aan verpleegsters Verlaging der accijns op sigaren Kerkbouw in de N oord-Oost-Polder» 5De ïladia Donderdag 8 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Naar aanleiding van de artikelen die ik onlangs schreef over de komende verkiezing voor de Prov. Staten, ontving de redactie een schrijven van een „achterafbewoner". Nu is het geen gewoonte, dat op anonieme brieven wordt geantwoord. Met goedvinden van de redactie zou ik hier. echter een ui ondering willen maken, omdat hier verschillende vra gen worden gesteld, die ook andere lezers interesseren. De schrijver zegt, dat hij het over de gehele lijn met wat ik schreef ta melijk eens is. Over de hoofdzaak be staat bij ons geen verschil van me ning. „Een achterafbewoner" is dus ook van oordeel, dat de Statenverkie zingen niet alleen van provinciale, maar ook van nationale betekenis zijn; dat het hierbij gaat om diepingrijpen de vraagstukken van stoffelijke en geestelijke aard; dat het feit dat wij mogen stemmen niet alleen een voor recht is, maar dat het ook een op dracht inhoudt. Een opdracht van Godswege. Daarover zijn wij het blijkbaar eens. En dat is al veel. Maar er zijn andere dingen die onze briefschrijver dwars zitten. Hij is n.l. van mening, dat de achterafbewoners onbillijk worden behandeld. „Wat ik bedoel" zegt hij „is b.v. aansluiting electriciteit en wa terleiding, doodeenvoudig voor alle maal. Dan denk ik b.v. aan de we gen. Hoeveel polderwegen telt onze provincie? En hoeveel mensen wo nen er aan? Het merendeel moet op winterdag nog steeds door de mod der ploeteren. Werk voor de pol ders zegt u? Dan vraag ik: „Wat doen de Staten dan eigenlijk? Steeds hoor je als je over deze din gen spreekt: „Ja, jullie woont nu eenmaal in de onrendabele gebie den". Maar ik vraag u: „Woon ik soms ook onrendabel voor de belas tingen?" Want daar heb ik nog nooit wat van gemerkt. Zijn we dan al leen maar goed om lasten te dragen? Waarom kunnen wij niet tegen nor maal tarief op deze lusten aanslui ten? Telefoon, ja dat heb ik. Ik mag ƒ11.per 2 maanden betalen voor dat ik mag gaan praten. Dat is het enige dure gemak dat ik heb ge kregen". Tot zover de briefschrijver. Het zijn geen gemakkelijke vraagstukken die hier aan de orde worden gesteld. Goed bezien zijn het oude vragen, maar die nog altijd nieuw blijven, en die het provinciaal bestuur al heel wat hoofd brekens hebben gekost. Na de oorlog zijn verschillende buurtschappen met grote kosten op het electrische net aangesloten. Doch voor alleenstaande boerderijen zijn de kosten dermate hoog, dat aansluiting voor de P.Z.E.M. een geweldige ver liespost zou betekenen. Ditzelfde geldt ook van de waterleiding, al zullen hier misschien de weide-aansluitingen met name op Walcheren enige verbe tering brengen. Voor de betrokken maatschappijen is het, louter zakelijk gezien, te ver staan, dat medewerking wordt gewei gerd. (Indien, althans wat de PZEM betreft, het Butagas niet een al te ge- gevaarlijke concurrent gaat worden!) De vraag is echter of hier alleen de zakelijke kant in het oog moet worden gehouden. De posterijen hebben dit gelukkig niet gedaan, overtuigd als men is, dat goede postverbindingen van nationaal belang zijn. Maar geldt dit ook niet van electri citeit en water? Er wordt geklaagd over de ontvolking van het platteland. Daarvoor zijn meerdere oorzaken aan te wijzen. Eén van de oorzaken is on getwijfeld, dat de „achterafbewoners" zich in verschillende opzichten achter gesteld gevoelen. „Opvoering van de productie" is het wachtwoord van de ze tijd. Maar het is evident, dat daar bij electriciteit en wat de veehou derij betreft: het water van grote betekenis zijn. Daarom verdient ernstige overwe ging de vraag of het uiteindelijk niet als een provinciaal belang moet wor den gezien, dat alle ingezetenen zo veel mogelijk over één kam worden geschoren, of liever want met het scheren is het wel in orde op voet van gelijkheid worden behandeld. En wat nu de verkiezingen betreft: de briefschrijver zegt er over te den ken niet te stemmen. Dit zal hem ech ter, gezien de aanhef van zijn schrij ven, niet mogelijk zijn. Wat hoofdzaak is, moet hoofdzaak blijven. Trouwens, niet stemmen is óók stemmen. (Het schrijven bevat voorts een en kele opmerking die niet voor publieke behandeling geschikt is. Wanneer de •ehrijver zijn naam aan de redactie bekend maakt, ben ik gaarne bereid hem persoonlijk te antwoorden). ZG. Vele moeilijkheden thans overwonnen (Van onze §-redacteur). UTRECHT, 7 April. „De Hoogstraat", het oude landhuis van wjjlen dr. H. Colijn, werd na de oorlog bestemd tot landelijk revalidatie-centrum. Er verrezen grote moderne gebouwen, zodat het eigenlijke huis thans slechts een klein vleugeltje in het grote geheel vormt. Daarna gebeurde er twee jaar niets, omdat men zich niet had gerealiseerd welke hoge exploitatie kosten zo'n inrichting zou meebrengen en omdat men vreesde niet genoeg patiënten te zullen krijgen. Dat was de periode, waarin de verontwaardigde stukken in de kranten verschenen over „het paleis in Leersum", dat leeg stond, terwijl er een schreeuwend gebrek was aan ziekenhuisruimte. Het bestuur van de stichting „De Hoogstraat" kon als bestuur van een semi- overheidslichaam, dat financieel geheel van de overheid afhankelijk was, zijn stem niet naar buiten laten horen. De regering overwoog de gebouwen een andere bestemming te geven en daarna werd tot begin 195S weinig meer over „De Hoogstraat" vernomen. ngezonden Mededeling (Adv.) Op dat tijdstip waren de financiële bezwaren eindelijk opgelost en was de twijfel aan het bestaansrecht van een landelijk revalidatie-centrum verdwenen. In Juli 1953 werd het centrum in alle stilte geopend en er is inmiddels al heel wat werk verzet. Nu het nut van deze inrichting uit de resultaten gebleken is, zal dan eindelijk Vrijdag a.s. de officiële opening plaats vinden door minister J. G. Suurhoff. Tijdens een in het centrum' gehouden persconferentie werden voor deze gelegenheid voor de eerste maal de schijnwerpers van de openbaarheid op het werk in „De Hoogstraat" gericht. Hier vertelde de voorzitter van de Stichting, Utrecht's oud-burgemees ter mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, iets over de historie en de betekenis van het centrum, terwijl de genees heer-directeur, de heer J. J. Miede- ma, sprak over de geneeskundige verzorging. Het doel van de revalidatie is pa tiënten, die tengevolge van een ziekte of een ongeval invalide zijn gewor den en ongeschikt voor de arbeid door medische behandeling en door training weer geheel of gedeeltelijk in staat te stellen nuttige arbeid te verrichten. In de eerste plaats worden menselijke wrakken hierdoor weer als volwaardige mensen teruggegeven aan hun gezin en de samenleving. In de tweede plaats betekent dit een enorme besparing, daar velen die anders le venslang uitkeringen zouden moeten ontvangen na revalidatie weer zelf in hun onderhoud kunnen voorzien. Zo ontvangen b.v. thans zeker 7000 men sen een uitkering van de Rijksverzeke ringsbank wegens arbeidsongeschikt heid door handletsels. Allen zouden, als zij tijdig de juiste behandeling hadden ontvangen, weer tot nuttig werk in staat zijn geweest. De mense lijke en de economische factor vallen in dit werk dus op gelukkige wijze sa men. GOED RESULTAAT, Tjjdens een rondgang door het cen trum zagen we, hoe mannen, vrouwen en kinderen van alle leeftijden zelf be zig waren om verminkte of door ziekte schijnbaar onbruikbaar geworden lede maten tot nieuwe activiteit te dwingen. Door oefeningen met allerlei instrumen ten met veren en gewichten, door rhythmische gymnastiek, door het ver richten van allerlei voor hun speciaal geval geschikte handenarbeid. Wij zagen hen oefeningen doen in het loopbad en in het zgn. vlinderbad, waar de opwaartse, druk van het wa ter het moeizaam bewegen vergemak kelijkt. De massage, de bestraling en de medische behandeling in engere zin met eventuele operaties completeren deze training. Tot dusver werd in ons land alleen nog maar op grote schaal aan de re validatie gewerkt in „De Aardenburg' bij Doorn, een inrichting die alleen voor militairen is bestemd. Sedert de opening waren in „De Hoogstraat" 245 patiënten opgenomen. Inmiddels zijn er al weer 150 ontslagen, waarvan er 102 weer gedeeltelijk of geheel ar beidsgeschikt waren, terwijl er slechts 17 niet te revalideren bleken. WACHTLIJST. Er zyn dus thans nog 100 patiënten, maar het centrum kan er 160 bevatten. Toch is er een wachtlijst, die steeds langer wordt. De oplossing van deze schijnbare tegenstrijdigheid is ook hier weer het schreeuwend tekort aan ver plegend personeel. Men heeft reeds plannen voor de bouw van een nieuwe vleugel voor 100 patiënten, maar zo lang men met dit euvel kampt, heeft uitbreiding natuurlijk geen zin. De behoefte aan uitbreiding zal zich zeker spoedig doen gevoelen. Er zijn steeds vele honderden slachtoffers van ongevallen, lijders aan rheuma na het acute stadium, aan kinderverlamming en vele andere ziekten, die alleen door revalidatie voor volkomen invaliditeit behoed zullen kunnen worden. Deze gedachte wint steeds meer veld en het ene, landelijke centrum voor revalida tie van niet-militairen in Nederland moet dan ook op een steeds wassende stroom van patiënten rekenen. Kroonprinses Martha, de echtgenote van de Noorse Kroonprins, Maan dagochtend overleden aan een leverkwaal in het Nationale Ziekenhuis te Oslo, opgebaard in de Chapelle Ardente van het Ziekenhuis. Telefoto Dezer dagen kwamen de kin deren van de familie van de Ham te Nijkerk thuis met twee één- dagskuikens. Ter verzorging van dit tweetal werd een doosje ge maakt met een lampje erin, om de diertjes warm te houden. Toen het hondje van de fami lie het piepen van de kuikens hoorde, kroop hij ook in de doos, vleide zich neer bij de kuikens en nam van dat ogenblik de zorg voor de diertjes op zich. Het lampje werd verwijderd en de hond verwarmt de kuikens thans even goed als de beste kunst moeder. Hoewel de hond altijd zeer lief is voor de kinderen, be gint hij nu te brommen als ze bij de doos komen. Hij is zeer trouw en verlaat zijn pleegkinderen geen ogenblik. 's-GRAVENHAGE, 7 April. Minister Mansholt heeft aan de Tweede Kamer mededelingen gedaan over de bestrijding van mond- en klauwzeer in ons land. In 1953 bedroeg het aantal besmette veebe slagen 306 (in de maanden Juni, Juli en Augustus deed zich geen enkel geval van mond- en klauwzeer voor!). De minister noemt dit een verheugend verschijnsel, waardoor de goede naam van het Neder landse vee in het buitenland niet wordt geschaad. Naar schatting hebben de totale kos ten van de gevolgde bestrijdingsmethode ongeveer 4,75 millioen bedragen. Het aan tal in 1953 afgeslachte dieren bedraagt 3982 tegen een vergoeding van 100 pro cent en 964 tegen een vergoeding van 75 procent. De netto-kosten hiervan beliepen rond f 450.000.—. Dat een veelvuldig inenten een on gunstig resultaat ten gevolge zou heb ben, waardoor het mond- en klauwzeer bevorderd zou worden, is niet juist en ln strijd met de wetenschappelijke op vattingen. Bij meermalige inenting wordt de immuniteit steeds beter, het geen door de ervaring in de practijk wordt uitgewezen. „Onderwijs" in de Eerste Kamer t* 's-GRAVENHAGE, 7 April. De heer H. Algra (A.R.) heeft gisteren in de Eerste Kamer hij de behandeling van de begroting van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen ernstige critiek laten horen op het z.g. „Bronnenboek". Hij achtte de publicatie ervan, zoals thans is geschied, een vergissing. Hij vond, dat het „Bronnen boek" wetenschappelijk niet verantwoord is en dat de inhoud soms kant nog wal raakt. Hij toonde dit met voorbeelden aan. Zoals bekend is het „Bronnenboek" een verzameling van een honderdtal rapporten, samengesteld in opdracht van de vorige minister van O., K. en W. over het onderwerp: „Maatschappelijke verwildering on der de jeugd". Er is bij de begrotingsbehandeling na tuurlijk gesproken over het tekort aan leerkrachten bij het U.L.O. alsmede over de overbevolking van de lagere scholen. Vooral prof. Schermerhorn (arb.), die meer dan twee uur de aandacht van de senatoren opeiste, ondanks het verzoek om beperking, vroeg krachtige maatre gelen, om aan de onhoudbare toestand een eind te maken. ONHOUDBAAR. Na hem vroeg ook de heer Algra aan dacht voor deze problemen en hij vond, dat er als noodmaatregel ook wel kleu- teronderwjjzeressen in de aanvangsklas- scn van de lagere school geplaatst kon den worden. Aangezien het hier om een noodtoestand gaat, achtte hij het niet juist wanneer de regering hier formeel te werk zou gaan. De heer Wendelaar (V.V.D.) noemde de toestand kortweg onhoudbaar. De heer Derksen (K.V.P.) wees de minister er op, dat er geen angst behoefd te zijn, dat er te veel onderwijzers komen. Het leerlin genaantal per klas moet immers verlaagd worden en bovendien zal de leerplichtige leeftijd verhoogd moeten worden. Met het huiswerk was men volgens de R.K.- senator helemaal op de verkeerde weg. Hij vond het dwaas, dat zelfs leerlingen van de lagere school tegenwoordig huis werk mee krijgen, waarmee ze meer dan twee urn: per avond bezig zijn. Comité voor Florence Nightingale-herdenking geïnstalleerd. 's-GRAVENHAGE, 7 April. Dit najaar zal ook in ons land een grote Florence Nightingale-herdenking worden gehou den. Dinsdag heeft de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid, de heer J, G. Suurhoff, in het Haagse gemeentemu seum het comité, dat deze herdenking zal organiseren, officieel geïnstalleerd. De minister merkte op, dat de wereld steeds meer verpleegsters nodig heeft. In sommige landen is één verpleegster op 300 inwoners, in andere landen slechts 1 op de 100.000 inwoners. Nederland telt één verpleegster op 6 700 inwoners, wat te weinig is. Op de Wereldgezondheids- dag wordt dit jaar de verpleegster gehul digd. Minister Suurhoff sprak de hoop uit, dat deze dag er toe zou bijdragen, dat meer geschikte jonge vrouwen zich voor dit mooie en zoveel voldoening gevende beroep zouden geven. Ingez. Mededeling (advertentie) Eetlust opwekkend uidden wij gisteren al even op het woord „infrastruc tuur", vandaag willen wij graag een nadere omschrijving en a.h.w. een inventaris geven van het geen door SHAPE sinds de oprich ting voor de verdediging van West Europa is gepresteerd. En dat is niet weinig! Men heeft kans gezien om een behoorlijke organisatie uit de grond te stampen, daarbij ge bruik makend van de ervaringen, die men in de laatste wereldoorlog heeft opgedaan. Het is voor de militaire staf niet zo eenvoudig, wanneer men bedenkt ir welk een snel tempo de techniek, vooral op het gebied van de bewapening voortschrijdt. Niet minder dan 160 vliegvelden voor operationeel gebruik zijn thans in West-Europa gereed. Er is een systeem van pijpleidingen en installaties in aanleg, dat zich eerlang met een totaal lengte van 6000 km over West-Europa zal uitstrekken en dat er toe moet bij dragen, dat de N.A.V.O.-strijdkrachten 20.000 kub. meter brandstof voor straaljagers meer zullen kunnen aan gevoerd krijgen, dan thans het geval is. Met de aanleg werd in de herfst van 1953 een begin gemaakt in West-Duits- land, Frankrijk, Italië, Denemarken en Nederland. Sedertdien is grote voort gang gemaakt. De vaste telefoon- en radioverbin dingen vallen eveneens onder de infra structuur en ook hier is in de afgelo pen drie. jaar een belangrijk stuk werk verricht. Het werkprogramma Volgens de gegevens zouden de Sow- bevat: 4000 mijl landlijnen, 3725 mijl radiocircuit en 750 mijl onderzeese ka bels. Het totaal bedrag, dat met reeds aan gebrachte of toegewezen infrastruc tuurplannen tot dusverre is gemoeid, bedraagt 1960 millioen dollar, waarvan 250 millioen in 1954 zal worden be steed. Daarvan slokte het pijpleiding- systeem in 1954 125 millioen dollar op. V Op het gebied van de standaardisatie gaat het minder vlot dan op dat der in frastructuur, doch grote vooruitgang in deze was het feit, dat vorig jaar de 0,30 kaliber geweerkogel als N.A.V.O. - standaard werd geadopteerd. Coördina tie van de defensieproductie leidde tot het opstellen van een programma van verhoogde vliegtuigproductie. Hierbij is ook Nederland ingeschakeld. Giste ren meldden we immers hoe de laatste twee Gloster Meteors, waarvan er 330 door de Fokkerfabrieken zijn gebouwd, werden afgeleverd. Thans gaat men de productie van de Hawker Hunter-toe- stellen ter hand nemen. Tenslotte nog iets over de Russische dreiging voor West-Europa in cijfers. jets kunnen beschikken over 175 divi sies, die in een maand kunnen worden uitgebreid tot 300. De satelietstaten kunnen thans 70 divisies op de been brengen, waarvan de kwaliteit de laatste jaren met Russische hulp zeer vooruitgegaan is. Bovendien beschik ken de Russen over 35 gemechaniseer de divisies. De Russische luchtmacht omvat 20.000 toestellen van allerlei makelij, waarbij de Mig op gelijke voet staat met de Westelijke straaljagers. De Russische vloot is beslist zwakker dan die van de verbonden staten. Wat staat hier nog in West-Europa tegenover? Welnu: op het moment van een dreigende inval kan SHAPE be schikken over 30 divisies. Versterkin gen kunnen onmiddellijk over zee wor den aangevoerd. Voorts heeft generaal Gruenther 3000 vliegtuigen ter be schikking, daarbij niet meegerekend de tactische luchtmachten van de V.S. en Engeland, die voor vergeldingsaanval- len dienen te worden gebruikt. Uit deze cijfers blijkt overduidelijk, dat men er nog lang niet is. In hoe verre het atoomtijdperk, met allerlei vreselijke wapens, die ons steeds meer doen huiveren met hun vernietigings kracht, in dit alles op de duur ingrij pende wijziging zal brengen, valt niet te zeggen. Wel staat thans vast, dat ondanks al le atoombommen en hoe al dit afschu welijk oorlogstuig meer mag heten, de mankracht niet behoort te worden in gekrompen. In een slotbeschouwing willen we morgen nog even de blik richten naar de Scandinavische landen en de gor del, die rond de Middellandse Zee in het kader van de N.A.V.O., is gelegd. Ingezonden Mededeling (adv.) d t Uit heerlijke romige melk De elite chocolade-drank Maatregel wordt met twee jaar verlengd. •s-GRAVENHAGE, 7 April. De staats secretaris van Financiën heeft in een nota aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat de verlaging van de accijns op sigaren (een maatregel, die destijds werd geno men in verband met de moeilijke situatie waarin de sigarenindustrie verkeert) nog twee jaar van kracht zal zijn. De staatssecretaris zegt, dat de huidige toestand een aanmerkelijke verbetering vertoond, waardoor het niet gerechtvaar digd is de accijns nog verder te verlagen. Met betrekking tot de vraag, wanneer naar de mening van de regering weer een zodanige stabiele toestand in de siga ren industrie zal zijn bereikt, dat de tij delijke verlaging kan worden opgeheven, merkt de staatssecretaris op, dat hij ver wacht, dat binnen twee jaar zich de toe stand zal aftekenen, die zodanig stabiel is, dat het mogelijk zal zijn de tijdelijke maatregel te vervangen door een defini tieve. Nieuwe Geref. Kerk met 1000 zitplaatsen. 's-GRAVENHAGE, 6 April. De Geref. kerk van Emmeioord, die reeds in tal van gebouwen haar diensten hield en die sedert 1952 opnieuw gastvrijheid geniet in het thans definitieve bedehuis der Ned. Herv. gemeente, zal een eigen kerk gaan bouwen, aangezien het Ned. Herv. kerk gebouw sedert lang weer te klein is en het reeds voorgekomen is, dat kerkgan gers wegens gebrek aan plaats weer huis waarts moesten keren. Zolang de nieuwe kerk er nog niet is,zal men Zondags vier diensten houden in het houten kerkge bouw in de Meidoornstraat. Aangezien de pastor-loci, ds J. Bos, ook elke Zondag een dienst waarneemt in Es- pel zal ook in de predikdienst hulp vaa buiten moeten komen. De plannen voor kerkbouw stagneerden reeds bij herhaling omdat het proefheien teleurstellende re sultaten opleverde, terwijl veel langere palen geheid moeten worden. Een en an der betekent aan extra kosten van onge veer f 30.000.De kerk krijgt duizend zitplaatsen waarvan 173 op de galerij. On der de kerk komen vergaderzalen, dienst ruimten etc. Naast de kerk komt een to ren van 32 m. hoog. Later zal een zijvleu gel o.m. met kosterswoning worden ge bouwd. De nieuwe kerk' zal verrijzen aan het Dirk Costersz. plein. De kosten wor den geraamd op f 550.000.Het rijk zal met 1 200.000.subsidiëren. Alleen da bouw van het hoofdgebouw is thans ge gund aan de aannemer H. Moes te Kam pen. Ds J. H. Kuiper van Zwolle heeft 31 Maart de eerste steen gelegd voor da bouw van een nieuwe Geref. kerk te Luttelgeest. faetigt onó ..IJDAG 9 APRIL 1954. HILVERSUM L (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lik kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Kamermuz. 10.15 Gram. 10.25 Amus. muz. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Pianoduo. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Zang en orgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Voordr. 14.15 Lachte muz. 14.55 „Hier Vrij Europa". 15.25 Ned. kamermuz. 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinder koor. 17.40 Zigeunermuz. 18.00 Vraagge- spr. 18.10 Lichte muz. 18.40 Vragenbeantw. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting: 1. „Het revali datiecentrum „De Hoogstraat" te Leer sum geopend". 2. Het emigratiepraatje door H. A. van Luyk. 19.30 Verz. progr. 20.25 De gewone man. 20.30 Pol. forum. 21.00 Operaconc. 21.50 „De actie „Voor God", caus. 21.50 Luchtmachtkapel 22.35 Nat. Kamp. schaken. 22.40 Gram. 22.45 „Kerk en mens", caus. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Weense kleinkunst. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Orgelspel. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9 35 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Viool en piano. 11.05 Radiofeuilleton. 11.25 Gram. AVRO:12 00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kookpraatjes. 14.20 Strijkkwar tet en alt. 14.50 Voordr. m. muz. 15.10 Pi- anovoordr. 15.30 Orgel en piano. VARA: 16.00 Orgelspel. 16.30 Muz. caus. 17.10 V. d. kinderen. 17.45 Herinneringen aan Wil ly Derby. 18.00 Nws. 18.15 Verz. progr. 18.45 „De Haverkist", hoorsp. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten", hoorsp. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Voordr. 20.30 Benelux. 20.40 „Hedendaag se arbeidsproblemen", caus. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Lichte muz. 21.55 Buitenl. overz. 22.10 Strijkork. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nws. 23.1524 00 Gram. SCHOENCRÈME - WRIJFWAS KOPERPOETS

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3