BELANGRIJKE ORGANISATORISCHE BESLISSINGEN DER CH.U. Kobaltbom kan leven op aarde vernietigen Ds Zandt keert zich tegen de grote staatsbemoeienis Eisenhower onderstreept woorden van Dulles (LvAnÖAACiJ) Tila nus: „Niet de confessionele partijen, maar de P.v.d.A. is doorbroken' PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Splitsing der bevoegdheden a Tilanus 1 echnische vervaardiging mogelijk Amerika zal het verschrikkelijke wapen niet maken S. G. P. staat alleen in de strijd voor terugkeer naar het ene fundament, Gods Woord Veiligheid van Verre Oosten in geding De verdwenen Joodse kinderen Zonegrens wordt staatsgrens Bondsdag erkent O.-Duitsland niet Minister Algera krijgt Belg* onderscheiding De vervolging van christenen in Z*~Celebes Regering belooft zijn best te doen DE BILT ZEGT: Droog. Uitgave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 9(r Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG, No. 2753 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, 2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 8 APRIL 1954 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE 3MIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; 1. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zujdema, Goes. wordt in Goes het eeuwfeest ge vierd van de Chr. Nat. School. Na de dankdienst van gister avond zal men in blijde stem ming bijeenkomen om dankbaar te herdenken hoe 100 jaar gele den koene mannen trouw aan de doopbelofte, een geloofsdaad ver richtten door deze school te stichten. (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM, 7 April. De algemene vergadering van de Chr. Histo rische Unie, die heden te Amsterdam werd gehouden, heeft twee beslissingen opgeleverd die organisatorisch van belang zijn. Allereerst werd de aftredende voorzitter, de heer H. W. Tilanus, met grote meerderheid (644 van de 7S8 geldige stemmen) in het Hoofdbestuur herkozen. Trouwens, ook de andere aanbevolen candidaten, n.I. de heren C. J. van Mastrigt, drs D. Schouten en prof. dr J. de Zwaan, behaalden met een ruim overschot van stemmen hun piaats in het hoofdbestuur. Op een andre punt kon de vergadering echter niet met het advies van het hoofdbestuur meegaan: bij stemming is vastge steld, dat het voorzitterschap van de Unieraad (evenals trouwens het vice- voorzitterschap) niet meer verenigbaar zal zijn met het voorzitterschap van de Unieraad. Dit betekent dat de heer Tilanus deze laatste functie niet meer zal kunnen bekleden al moet hierbij uitdrukkelijk worden vermeld, dat het alle sprekers slechts ging om de organisatorische vorm en niet om de figuur van de huidige voorzitter. Een ander punt van organisatorische aard waarover druk gediscussieerd is, was het verlangen naar één goed-ge- oriënteerd Chr. Historisch weekblad, eigenlijk liever nog een dagblad. Zoals bekend bestaat dit verlangen reeds lang en dit is aanleiding geweest om aan een commissie te verzoeken een rapport hierover uit te brengen. Dit rapport is enige tijd geleden aan de kiesverenigingen toegezonden ter ver trouwelijke kennisname. De heer Tilanus onthulde echter, dat de commissie tot de conclusie ge komen is, dat de stichting van een eigen C.H.-dagblad voorshands on mogelijk moet worden geacht. Er is n.I. een bedrag voor nodig van an derhalf millioen gulden, terwijl 20.000 gezinnen zich voor minstens vijf jaar zouden moeten abonneren. Ook het samenbundelen van de vijf thans bestaande periodieken tot één groot tijdschrift ontmoet wel bezwa ren. Er was een verzoek binnengeko men dat het Hoofdbestuur in deze dwingende stappen zou nemen de heer Tilanus maakte duidelijk, dat het Hoofdbestuur hiertoe niet bevoegd is, Eén der vrouwelijke afgevaardigden ontlokte hierop luid applaus toen zij de vergadering vroeg de huidige redacties dan maar te dwingen tot samengaan, desnoods door allen gezamenlijk het abonnement op te zeggen maar het effect van haar woorden ging wel te niet door een korte speech van de hoofdredacteur van „Koningin en Va derland", die alleen maar even de moeilijkheden opsomde, wSarmee de thans bestaande bladen te kampen heb ben! VERHEUGENDE MEDEDELING Verheugender was het gebaar dat Staatsraad Schokking kon maken: na mens de C.H.-Ieden kon hij het Hoofd bestuur een chécque van f 5000.aan te bieden. Zoals men weet herdenkt de C.H.U. dit jaar haar 45-bestaan en dit heeft enkele leden tot het initiatief ge bracht gelden in te zamelen, opdat het Bureau van de Unie zich een auto zal kunnen aanschaffen en een filmappa raat. Het geraamde bedrag is wel niet geheel behaald, voor voorzitter Tilanus toonde zich toch zeer verheugd. Verheugend was ook de mededeling van de penningmeester, mr dr van Bruggen, dat het jaar 1953 is afgeslo ten met een batig saldo van bijna f 9.000. Hij verbond er echter de waar schuwing aan, dat men nu niet te op timistisch moet zijn: dit saldo is te dan ken aan nagekomen contributies. Bij de huidige stand van omstreeks 32.000 leden zal het maar net mogelijk zijn de noodzakelijke uitgaven jaarlijks te dekken! In dit verband dient nog ver meld te worden, dat het besluit is ge- omen de echtgenoten van leden voor- om slechts de helft van de contributie e laten betalen. zijn scherpe critiek op het beleid van de minister van Oorlog en Marine, ir Staf. „Het is zo'n kleine kunst het ge zag van een bewindsman te ondermij nen", aldus de heer Tilanus. „Maar ik meen dat verantwoordelijke leiders, ook al behoren ze tot de zogenaamde oppositie, in 's lands belang, ook inter nationaal gezien, daarmee zeer voor zichtig moeten zijn". De tweede terechtwijzing hield ver band met een uitspraak van de heer Oud over het voorstel om een inlei dend artikel aan de grondwet toe te voegen van deze inhoud: „Het staats bestel van het Koninkrijk wordt ge dragen door de erkenning van God als Schepper en Bron van het recht." De heer Oud had hierover opgemerkt, dat hij in dit geval met de socialisten op de bres zou staan voor de geestelijke vrijheid van ons volk. „Het staat nog te bezien", aldus de heer Tilanus, „of alle leden van de V.V.D. en van de P.v.d.A. dit voorstel zullen afwijzen". En de heer Tilanus vervolgde met deze uitspraak: „Men moet niet vergeten, dat niet tegenstaande alle gepraat van de zij de van de P.v.d.A. over doorbraak, niet de z.g. confessionele partijen zijn doorbroken de socialisten zelf zijn doorbroken door enkele confes sionele en andere elementen 'n om standigheid waarover ik me tot op zekere hoogte kan verblijden, omdat daardoor het karakter van de socia listische partij, thans P.v.d.A., radi caal is gewijzigd!" Aan het slot van zijn rede verzocht hij instemming met het verzenden van een telegram van eerbied en aanhan kelijkheid aan H. M. de Koningin, waarmee de vergadering instemde door het zingen van het Wilhelmus. BETEKENIS DER STATEN. 's Middags hield het lid van Ged. Staten van Friesland, de heer H. M. Gerbrandy, een zeer instructief refe raat over de betekenis der Provinciale Staten. Hij schetste die betekenis op dezelfde wijze als wij onlangs in ons blad hebben gedaan en hij kwam tot dezelfde conclusies als waartoe wij ook kwamen: 1. De Provinciewet moet nodig her zien worden, daar de Provinciale overheid thans met veol meer zaken bemoeienis heeft dan 100 jaar ge leden, toen deze wet tot stand kwam, kon worden voorzien. 2. Speciaal de bepalingen betreffende preventieve goedkeuring door de Kroon der genomen besluiten, dient te vervallen. 3. De Provincie zal aanzienlijk ruimer van financiële middelen moeten worden voorzien dan thans het ge val is daar staat dan tegenover dat het Rijk dan vele bemoeienissen met het openbare leven aan de Pro vinciale overheid kan overlaten. laar sprekers mening is dit alles er goed mogelijk zonder dat daarbij e eenheid van het Nederlandse volk n gevaar komt door het opsteken van net oude provincialisme. „Wij in Fries land willen Nederlands eenheid heus niet afbreken!" aldus de heer Ger brandy. Algemene vergadering der S. G. P. UTRECHT, 7 April Het Tweede Kamerlid, ds P. Zandt, heeft vandaag tijdens de algemene vergadering der Staatkundig Gereformeerde Partij in Utrecht, een rede gehouden onder de titel „De fundamenten omgestoten". Hij heeft daarbij gewezen op het feit, dat de S.G.P. geen steun ontvangt in de strijd, om ons volk en daarmee ook de regering te wijzen op de noodzaak, dat er slechts één behoud is: terugkeer tot het enige fundament, dit is Gods Woord. Ds Zandt hekelde de grote regeringsbemoeiingen, de wijze waarop men thans de staatspensioenering wil instellen en de manier waarop sport, spel, cultuur enz. door de overheid worden gesubsidieerd. NEW YORK, 7 April. Een nieu we chemische samenstelling, die een ommekeer heeft gebracht in de ver vaardiging van de waterstofbom, maakt de vervaardiging van de Ko baltbom ook mogelijk. De Kobalt bom, het meest gevreesde wapen, is een waterstofbom van het type, dat met succes op 1 Maart en 26 Maart in de Stille Oceaan tot ontploffing is gebracht. Alleen het omhulsel, dat bij de waterstofbom van staal is, en bij een ontploffing slechts matig ra dio-actief wordt, wanneer het in een Luxemburgse Parlement ratifi ceert E.V.G.-verdrag. LUXEMBURG, 7 April. Het Luxemburgse Parlement heeft van avond met 45 tegen vier stemmen het verdrag inzake de Europese Verdedi gingsgemeenschap goedgekeurd. Twee leden waren afwezig. De communisten stemden tegen. WASHINGTON, 7 April. „Indien de communisten de hand op Indo- China zouden kunnen leggen, zou dat het begin inhouden van een ontbin dingsproces, dat voor alle vrije staten de ernstigste gevolgen zou kunnen hebben", aldus zei President Eisenhower vandaag op zijn wekelijkse pers conferentie. „Reeds zijn ongeveer 450.000.000 Aziaten onder communistisch bewind gekomen", zo ging de President verder. De vrije landen kunnen zich eenvoudig geen voortgang van dit proces veroorloven. Een verloren gaan van Indo-China zou invloed hebben op het eilanden-verdedigingsstelsel, waar onder Japan, Formosa en de Philippijnen vallen. Het zou voorts een bedrei ging betekenen voor landen als Nieuw-Zeeland en Australië. VERHOUDING TOT A.R.P. De verhouding tot de anti-revolu- tionnaire partij was een van de onder werpen die de heer Tilanus in zijn ope ningswoord aansneed. Hij constateerde met verheuging, dat de onderlingen be strijding van vóór 1940 thans heeft piaats gemaakt voor respectering van eikaars bestaan. Telegrafisch werd een gelukwens aan de A.R.P. aangeboden met de viering van het 75-jarig be staan, welk telegram in de middag werd beantwoord door een telegram van dank, ondertekend door dr Schou ten namens het Centraal Comité. Over die verhouding was echter ook een voorstel ingediend namens een aantal kiesverenigingen, o.a. uit 's-Gravenhage. Deze kiesverenigin gen wilden, dat het Hoofdbestuur op korte termijn stappen zou onderne men en het daarheen zou leiden, dat door de A.R.P. en de C.H.U. tezamen een commissie zou worden inge steld, welke de mogelijkheid van sa menwerking nader zou moeten be studeren en zo mogelijk aan beide partijen aanbevelingen zou moeten doen. Op voorste! van het Hoofdbestuur is lit plan in handen gesteld van de nieraad. Er werd tijdens de verga- leriilg geen discussie over gevoerd. POLITIEKE ASPECTEN. In zijn openingsrede heeft de heer Tilanus tal van politieke aspecten de -cvue laten passeren en het markants was daarin zijn felle critiek op de V.V. D. en speciaal op professor Oud. Deze '-reeg eerst een veeg uit de pan wegens 1 Ds Zandt wees er op, dat op het al leen deugdelijk fundament van Gods Woord vroeger de regering van ons land was gebouwd. Daarnaar wil de S.G.P. terug; maar van alle politieke partijen ook zij maar alleen. Dat ver klaart volgens de spreker, de zo afkeu renswaardige, verbeten bestrijding, waaraan de S.G.P. bloot gestaan heeft en nog bloot staat. SUBSIDIES. Vrij algemeen, zo vervolgde hij, dweept men met de cultuur. Van daar de subsidies, die rijkelijk voor zogenaamde culturele doeleinden uit de kas van de Overheid worden ge geven. Hetzelfde is het geval met sport en spel, dans en comedie. En het is, volgens ds Zandt, de S.G.P., die geheel alleen staat in het ver zet hiertegen. Als nu de S.G.P. tegen deze jammer lijke gang van zaken en tegen deze subsidies haar stem verheft, zo ver volgde hij, dan moet zij geheel alleen tegen de stroom van onze tijdgeest op roeien. Nochtans geeft men haar na, dat zij eigenlijk een scheurpartij is. Doch wie hebben hier de scheur ge maakt, zo vroeg ds Zandt zich af en hij liet er op volgen: „Degenen, in dit geval de A.R. en de C.H., die zich van het fundament, waarop eenmaal naar het Woord van God de oude republiek in ons land gevestigd was, hebben af gescheurd, in die zin, dat zij daar niets van moeten hebben". Fel keerde de predikant zich tegen het samengaan van A.R. en C.H. in de regeringscoali tie met de K.V.P. en de P. v. d. A. Hij verweet hen, dat zij voor de derde maal optrekken onder het vaandel van Rousseau. REGERINGSBEMOEIING. Vervolgens keerde ds Zandt zich te gen het advies van de Soc.-Economi- sche Raad tot instelling van een staats pensioen op 65-jarige leeftijd. Hij zei, dat de S.G.P. niet tegen het verlenen van pensioen is, doch wel tegen een gedwongen en opgelegde regeling ervan. Een ander feit, waaruit volgens het Tweede Kamerlid de zucht om ordenend op te treden door de overheid blijkt, is de P.B.O. Hij meende, dat de zo noodzakelijke ver laging van de lasten en belastingen wordt tegengehouden door de veelvul dige staatsbemoeienis. Tenslotte riep ds Zandt de S.G.P.-ers op niet af te laten van het beginsel en streven om de Overheid en ons volk terug te roepen tot de betrachting van Gods Wet en Woord. Dr Daniël Malan, de Zuldafrikaanse premier, heeft verklaard, dat hij Maan dag in de volksraad een motie zal indie nen, houdende de overdracht van de Britse protectoraten Basoetoland, Beet- sjoeanaland en Swaziland aan Zuid- Afrika. President Eisenhower zei verder, dat de kansen op de komende Geneefse conferentie over het Verre Oosten door onderhandelingen een regeling zou kunnen worden verkregen, niet goed zijn. De Franse regering heeft thans de Ver. Staten officieel dringend om hulp gevraagd voor de strijd in Indo-China. Over het Amerikaanse voorstel om Rood-China te waarschuwen bestaat onenigheid in het Franse Kabinet. Men besloot de besprekingen uit te stellen totdat de onderhandelingen tussen de landen, die de waarschuwing moeten ondertekenen (Gr.-Brittannië, Frank rijk, de Ver. Staten, Australië en Nw Zeeland) tot een goed einde zijn ge bracht. RUSSISCHE REACTIE. Inmiddels is van Russische zijde een opvallende reactie gekomen op de stappen van Dulles. Izwestia, het blad van de Russische regering heeft er nl. op aangedrongen, dat de vijf grote mogendheden, tezamen met de andere belanghebbende landen tot overeenstemming komen over de al- AMSTERDAM, 7 April. Geruch ten volgens welke de Nederlandse jus titie en politie zich zouden hebben uit gesproken over een tekort aan mede werking van Belgische zijde in de zaak Anneke Beekman, worden vandaag door het Openbaar Ministerie te Am sterdam officieel tegengesproken. De werkelijkheid is, zo deelt het O.M. verder mede, dat men slechts lof kan hebben voor de bijzondere activi teit en welwillende behulpzaamheid, betoond door de Belgische justitie en de door haar terstond ingeschakelde gerechtelijke politie op het eerste van Nederlandse zijde gedane verzoek. Een en ander heeft er dan ook toe geleid, dat de Officier van Justitie te Amster dam, mr F. Hollander, reeds enige we ken geleden de prpcureurs des Konings te Tongeren, Hasselt en Luik dank heeft gezegd gemene veiligheid in het Verre Oos ten. In een hoofdartikel wordt ge zegd, dat Korea langs vreedzame weg moet worden herenigd en dat aan dit land de gelegenheid moet worden gegeven om vrijelijk zijn lot te bepalen na terugtrekking van de buitenlandse troepen. In Indo-China, aldus het Russische blad, is een onverwijld staken van het vuren nodig om de besprekingen te kunnen openen tussen Frankrijk en de democratische republiek Vietnam. BONN, 7 April. Berichten in de Duitse pers uit Berlijn kondigen aan, dat nu spoedig te verwachten is dat de zonegrens dwars door Duitsland tot een echte staatsgrens zal worden ge proclameerd. Hoewel het niet in de bedoeling zou liggen, dat daarbij het reisverkeer tus sen de beide delen van Duitsland zal worden beperkt, wordt zulk een stap der Oostduitse regering te Bonn toch als een nieuwe stap naar de voltooiing van de scheiding van Duitsland be schouwd, dit temeer omdat deze ge paard zou gaan met het sluiten van een vriendschapsverdrag tussen de Sow jet- Unie en de Duitse democratische repu bliek, dat als een voorlopig Vredesver drag zou moeten gelden. De Bondsdag heeft vandaag het door de Westduitse regering ingenomen standpunt bekrachtigd, dat de Sowjet- zóne niet als souvereine staat kan wor den erkend. In het door de Bondsdag na een verklaring van dr Adenauer aangenomen besluit heet het opnieuw, dat het Duitse volk zich nooit zal neer leggen bij de splitsing van Duitsland en dat het nooit het bestaan van twee Duitse staten zal aanvaarden. dampwolk overgaat, zou van Kobalt- staal moeten zijn. Dan verandert het in een dodelijke radio-actieve wolk, dat 320 maal zo sterk is als radium. Deze wolk kan met de wind over duizenden km wor den meegevoerd en alle leven op haar weg vernietigen. Men kan Kobaltbom- men van elk gewenst gewicht vervaar digen. Een dergelijk type bom bedoelde pro fessor Einstein, toen hij in 1950 zei, dat het technisch mogelijk zou kunnen worden de atmosfeer met radio-activi teit te vergiftigen en alle leven op aarde te vernietigen. De geslaagde proefnemingen in de Stille Oceaan hebben de voorspelling van Einstein feitelijk mogelijk gemaakt, aldus weet de New York Times te melden. Amerika zal evenwel niet overgaan tot het vervaardigen van deze bom men. President Eisenhower heeft van daag gezegd, dat de Ver. Staten niet van plan zijn te trachten krachtiger bommen te maken dan de exemplaren, waarover zij thans reeds beschikken. De President was niet bang dat Rus land dit wel zou doen. „Ik ken geen enkele redenen waarom ook welk land ter wereld nog krachtiger waterstof bommen zou vervaardigen dan wij thans bezitten", zo zei de President. 's-GRAVENHAGE, 7'April. Da Belgische minister van Verkeerswezen, de heer P. W. Segers, heeft heden in het ministerie van Verkeer en Water staat aan zijn Nederlandse collega, mr J. Algera, het grootkruis in de Kroon orde van België overhandigd, welke onderscheiding de Belgische koning heeft willen verlenen. De Belgische minister Segers en zijn chef van het kabinet, de heer H. Kuy- pers, arriveerden hedenmorgen per auto met hun dames uit België. Om half elf hielden de beide ministers een bespreking, waarbij aanwezig waren de heren Kuypers, mr D. G. W. Spit zen, secretaris-generaal van het minis terie van Verkeer en Waterstaat en da heer W. L. d, Vries, directeur-generaal van Scheepvaart. Unie-collectie boven de begroting. 's-GRAVENHAGE, 7 April. De Unia „Een school met den Bijbel", die geboren is uit het bekende volkspetitionnement, viert in de Paasweek te Utrecht haar 75- jarig bestaan. Het petitionnement werd indertijd getekend door 305.000 Neder landers. Het Unie-bestuur stelde zich tot taak, dat de Unie-collectie dit jaar boven de 305.000 zou stijgen. Van 725 locale co- mité's is thans de opgave binnen tot een totaal van f 303.837,31 welk bedrag in middels boven de f 305.000.is gestegen. In enkele regels melden wij nog DAT de veiling te Kapelle met ingang van morgen weer driemaal per week gaat veilen. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag groen teveiling en op Woensdag tevens fruitveiling. De aan vangstijd is steeds één uur. DAT gisteren ook te Zie- rikzee aan de getroffen andarbeiders en kleine boeren een aantal jonge iennen is uitgereikt. Na mens B. en W. reikte de heer S. bij de Vaate aan een der gegadigden een kip uit, waarna de heer N. de Boer te Haamstede, bestuurslid van de V.P.Z., de prettige mededeling deed, dat er nog duizend stuks zullen volgen. DAT op een vijftal plaat sen op Schouwen-Duiveland, n.I. Burg, Renesse, Zierikzee, Noordgouwe en Bruinisse door de C.M.M.C. contact avonden belegd zijn voor veehouders en melkboeren. Tijdens deze bijeenkomsten werd medegedeeld, dat het aantal runderen op Schou wen en Duiveland terugge lopen is van 10.000 tot 1400; het aantal melkkoeien van 3000 tot 600. Het aantal vee houders verminderde van 800 tot 250. DAT in deze vergaderin gen ernstige critiek werd uitgeoefend op het recon structieplan, omdat hierin geen aandacht is besteed aan de problemen van de vee teelt. In een schrijven aan de reconstructieeommissie is de aandacht alsnog hierop gevestigd. DAT de Herv. Schoolver eniging te Yerseke gister avond in de grote zaal van hotel Nolet een goed ge slaagde ouderavond heeft gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. De leiding berustte bij ds Reyenga en er werd een zeer afwisselend programma afgewerkt. DAT het Bedrijfschap voor Visserijproducten heeft besloten om uit het fonds, dat gevormd wordt door heffingen op exportoesters, vijftig procent vrij te geven. De andere helft, verminderd met 10 pet, volgt- deze zo mer. DJAKARTA, 7 April. Als afge vaardigde van de Christelijke kerken raad heeft oud-minister dr Leimena 'n bezoek gebracht aan vice-premier Wongsonegoro, in verband met de ter reur, die door benden jegens de Christenen in Zuid-Celebes wordt uit geoefend. Dr Leimena bracht onder de aandacht van mr Wongsonegoro, dat deze kwestie de kerken in het bui tenland in opschudding kan brengen. De vice-premier zei, dat de regering het zeer betreurt, wat de Christenen in Zuid-Celebes is overkomen. Hij zette uiteen, dat de terreur plaats had binnen „het machtsgebied" van de benden. Door een algemene operatie op grote schaal kan slechts radicaal opgetreden worden. Hij zei, dat de re gering dit zo goed als mogelijk is, zal doen. Hij voegde hieraan toe dat de regering de kwestie beziet uit een oog punt van algemene veiligheid. „De re gering zal bij de uitvoering van het veiligheidsprogramma niet gierig zijn. Wij zullen de nodige fondsen ter be schikking stellen, zelfs al moeten wij daardoor vasten", aldus mr Wongsone goro. Voorts zei hij, dat de regering het lijden van de Christenen geenszins als een onbelangrijke zaak beschouwt. Hij verzocht tenslotte begrip voor de moeilijkheden, waarmee de jonge staat wordt geconfronteerd. DE BILT, 7 April. Wisselend bewolkt en droog weer. Dezelfde temperatu ren als gisten, Matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 5.59 u., onder 19.27 u. Maan op 9.50 u., onder 2.18 u. Hoogwater Vrijdag 9 April: Vlissingen: 6.04 u. 1.89 m., 18.31 u. 1.65 m. Terneuzen: 6.33 u. 2.03 m., 19.-..3 u. 1.86 m. Wemeldinge: 7.46 u. 1.59 in., 20.15 u. 1.37 m. Zierikzee: 7.28 u. 1.37 m., 19.54 u. 1.16 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1