de loupe DE VERPLEEGSTER DEZE WERELD van öag tot ö&q Wettelijke regeling van molkvervoer gevraagd* pionier van de gezondheidszorg. Waterstofbom wordt alleen in uiterste noodzaak gebruikt* Cliefariite Hoe denkt u over de zendtijd voorstellen Vijf jaar N.A.V.O. (II) v Na het feest De felicitaties Ons volk moet meer melk drinkenduurzaam heid en smaak kunnen beter. Vandaag is het Wereldgezondheidsdag. Florence Nightingale legde grondslag voor wijkverpleging. Er is geen enkele reden voor paniek. Viervoudige werking... metexfatgeneeskraclit Straaljagerpiloot gestraft* Prof* Zijlstra Woensdag 7 April 1954 ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 3 Onder „Het was een prachtige dag!" deze conclusie heeft men allerwege kunnen horen van hen die de viering van het 75-jarig bestaan van de anti- revolutionnaire partij hebben meege maakt in de Ahoyhal te Rotterdam. En inderdaad: de stemming was prach tig. De duizenden waren bezield van een gevoel van oprechte dankbaarheid voor wat de partij in de afgelopen 75 jaar voor land en volk heeft betekend. Maar ook was er het enthousiasme, omdat de partij nog springlevend is en nog volkomen in staat de taak die ook voor de toekomst cp haar schouders rust, te volbrengen. Er waren vele redevoeringen en toe spraken hoe kan het anders! En die redevoeringen waren dikwijls zwaar, zodat het haast onmogelijk was alles te verwerken. Ik denk aan de redevoe ringen van Prof. Gerbrandy, van Ds Velema, van Prof. Scholten en ook van Mr Algera, gedegen referaten die men nog wel eens moet nalezen wil men de juiste betekenis tot zich laten door dringen. En dat is nodig; de bedoeling van de organisatoren is geweest aan te tonen, dat de A.R.P. een waarlijk na tionale volkspartij is, die in haar poli tieke handelen de beginselen van de reformatie in ons volk wil doen dóór dringen, tot heil van dat volk en van het land. In die opzet is men naar mijn mening op zeer overtuigende wijze ge slaagd en het is een mening die door velen gedeeld wordt, getuige de zeer waarderende artikelen, die aller wege in de Nederlandse pers zijn ver schenen, dikwijls van de hand van voormannen uit andere politieke par tijen. Ook de tegenstanders hebben eerbied voor de A.R.P. en zij getuigen openlijk, dat zij niet gemist zou Kun nen worden in ons staatsbestel. En dan mag „Het Vrije Volk" meesmuilen, dat er nauwelijks gesproken is over de „doorbraak" och, die „doorbraak' eigenlijk alleen maar iets reëels in de verhitte gemoederen van sommige so cialisten. Als feitelijk verschijnsel telt die nauwelijks mee in de historie van 75 jaar; en als principieel verschijnsel is die in de reeks van toespraken wel zo afdoende weerlegd, dat men er heus niet apart over hoefde te spreken. Laat de schrijver in „Het Vrije Volk' de rede van Prof. Anema maar eens rustig nalezenOm maar te zwijgen over die van minister Zijlstra! Eén ding was naar mijn overtuiging te betreuren: dat de woordvoerders van andere partijen niet de gelegen heid hebben gehad persoonlijk hun gelukwensen te komen aanbieden en lat ook de regering niet was uitgeno digd van haar belangstelling te doen blijken. Dr Schouten heeft hier ook enkele woorden over gezegd. „Er is hier geen sprake van onwil" zo zei hij „maar het programma was al zo vol, dat voor een dergelijke officiële recep tie geen tijd meer kon worden inge ruimd". Eerlijk gezegd is dit argument weinig overtuigend. Waarom heeft men de bidstond niet op Vrijdagmor gen gezet, dus voordat de feesten een aanvang namen (zoals ook bij de chr. sociale conferentie het geval was)? Dan had men de avond vrij gehad voor een officiële receptie, die aan het feest nog bijzondere luister zou hebben ver eend. Trouwens, om die luister gaat het nog niet eens; het gaat om de propa gandistische waarde die een dergelijke receptie zou hebben betekend. Meer dan nu het geval is geweest zou de Nederlandse pers aandacht aan dit feest hebben besteed. En nu is het niet moeilijk zich in te denken dat het houden van een toe spraak voor vele politieke tegenstan ders geen eenvoudige opgave zou zijn geweest maar dat kan toch nauwe lijks een reden zijn om die propaganda niet te maken! En de gevatheid van Dr Schouten zou een dergelijke receptie ongetwijfeld tot een feest van humor en slagvaardigheid hebben gemaakt. Dat hebben we nu gemist en dat isi - -immpr! Genootschap voor melkkunde. 's-GRAVENHAGE, 6 April. „Een wettelijk voorschrift, dat alle consumptiemelk beschermd tegen het licht en beneden een voorgeschre ven temperatuur bewaard en vervoerd moet worden, kan niet worden gemist". Dit is een van de conclusies, waartoe het „Genootschap ter bevordering van de melkkunde" komt. In totaal heeft het vijf conclu sies opgesteld, die onder de aandacht van de betrokken autoriteiten zijn gebracht. Gistermorgen heeft het genootschap in een persconferen tie nadere mededelingen hierover gedaan. De eerste conclusie luidt, dat het voor de volksgezondheid van groot be lang is, dat het melkgebruik in Neder land groter wordt dan thans het geval is. Daartoe is het noodzakelijk, dat de consumentenprijs der melk redelijk blijft en dat de duurzaamheid en smaak der melk zo hoog mogelijk - orden opgevoerd. Er moet naar wor den gestreefd, dat de drinkmelk zo min mogelijk afwijkt van het onder hygiënische omstandigheden direct uit de uier van gezonde, rationeel gevoe derde koeien te verkrijgen product. Conclusie twee: Om dit streven te bevorderen worden door het Genoot schap een aantal maatregelen op het gebied van de melkwinning, melkbe- werking en melkdistributie aanbevo len. Het Genootschap is er zich ech ter van bewust, dat deze maatregelen alleen dan ten volle effect zullen heb ben wanneer het hygiënisch inzicht bij de gehele bevolking op een hoger plan kan worden gebracht. Behalve vol doende hygiënisch inzicht is voor alle personen die bij de melkwinning be trokken zijn de inachtneming van een redelijke persoonlijke hygiëne onont beerlijk. De ondergrond voor het bo venstaande zou gelegd dienen te wor den bij het onderwijs op de lagere school en bij opstelling van het leer plan zou daar rekening mede moeten worden gehouden. OVERIGE CONCLUSIES, Conclusie drie: Het stellen van wette lijke minimumeisen voor de inrichting der meL'rveehoudersbedrijven, die con sumptiemelk leveren, verdient aanbe veling. Betaling van de melk naar kwa liteit is het beste middel om een goede winning en behandeling op de boerderij te bevorderen. In de hierbij aan te leg gen maatstaven dienen ook de resulta ten van periodieke bedrijfsinspecties verwerkt te worden. Conclusie vier: Drinkmelk mag slechts eenmaal gepasteuriseerd zijn, Bij de tegenwoordige stand der tech niek is pasteurisatie bij lage tempera tuur daarvoor de beste methode. Stan daardisatie van de melk moet voor de pasteurisatie geschieden. Conclusie vijf: Het afleveren van op de melkinrichting in détailverpakking gebrachte drinkmelk is de beste ma nier om betrouwbare en smakelijke melk bij de consument te brengen. Deze wijze van détailverkoop moet zoveel mogelijk worden bevorderd. In zijn uitvoerige toelichting op deze conclusies zegt het Genootschap, dat w(j vergeleken met verschillende andere 'leidende zuivellanden een achterstand hebben in te halen wat betreft de inrichting van doelmatige melklokalen voor de reiniging en be waring van het melkgerei en de koe ling van de melk op de boerderijen, terwijl ook de stalinrichting en de wa tervoorziening op vele boerderijen ver beterd dienen te worden. Te vaak nog worden door de consumenten smaak- afwijkingen aan de gepasteuriseerde flessenmelk waargenomen. De oor zaak hiervan moet doorgaans worden gezocht, aldus het Genootschap, zowel bij de melkinrichting als bij de détail list en met name bij de consument zelf. Bekend is nl. dat de op deze wijze be reide flessenmelk zeer gevoelig is voor de inwerking van licht. Deze melk moet dus niet alleen koel bewaard worden, maar ook worden beschermd tegen licht. Daaraan ontbreekt nog veel. Zowel by de détaillisten als bjj d9 melkinrichtingen. De consument begaat een fout door de melk thuis te warm en in het licht te plaatsen. Teuslotte is het Genootschap ter bevordering van de melkkuude van mening, dat sanering van het détailhandelsapparaat niet zel den leidt tot zeer ongewenste en voor een goede melkvoorziening zelfs schade lijke toestanden. Achteruitgang van kwaliteit en smaak van de consumptie- melk kan hiervan het gevolg zijn. Op 7 April 1948 begon de Wereldgezondheidsorganisatie haar werk. Naar aanleiding van dit feit wordt elk jaar op 7 April de wereld gezondheidsdag gefixeerd. Als thema voor de wereldgezond heidsdag 1954 werd gekozen: „De verpleegster pionier van de gezond heidszorg", omdat in dit jaar de Florence Nightingale-herdenking plaats vindt. Florence Nightingale werd geboren in 1820 als dochter van een rijke En gelse grondbezitter. Van haar jeugd aan voelde zij zich aangetrokken tot de verzorging van zieken. Maar de „verpleegsters" van die dagen werden gerecruteerd uit de onderste lagen van de maatschappij. Dickens beschreef deze dames als drankzuchtigen, imbe cielen en hebzuchtigen. Op haar reizen leerde Florence Nightingale de toestanden in scholen, hospitalen en gestichten kennen. In 1850 werd zij te Londen aan het hoofd van een ziekenhuis geplaatst, waarin Eisenhower stelt het Amerikaanse volk gerust. WASHINGTON, 6 April. „Wij beginnen geen oorlog met de waterstofbom. De Sowjet-Unie weet echter, dat wij snel zullen terugslaan als één van Amerika's bondgenoten of zijn levensbelangen worden aangevallen". Dit heeft president Eisenhower gisteravond verklaard in een rede voor radio en televisie, toen hij een samenvatting gaf van 's lands militaire kracht, zijn problemen en zijn toekomst. „Het Amerikaanse volk, zo vervolgde Eisenhower, heeft zonder paniek en vrees hel hoofd geboden aan zijn gewone binnenlandse problemen en er is geen reden, waarom het niet alles wat de waterstofbom meebrengt zonder paniek en vrees onder ogen zou zien". Volgens de president maakt iedereen zich zorgen over de „Mensen in het Kremlin", „het atoomtijdperk" en over de mogelijkheid van een economische crisis. H(j merkte echter op, dat al de ze problemen bedaard onder ogen ge zien dienen te worden. VELE GEVAREN. „Wij zien van alle kanten gevaren- en vragen ons af, wat er met ons per soonlijk en als natie gaat gebeuren. De toeneming van de kracht, die ont wikkeld kan worden, laat zien hoezeer de vorderingen van de wetenschap ons sociaal bewustzijn achter zich hebben gelaten. Geen van de vraagstukken, die ons verontrusten kan gemakkelijk opgelost worden en op vele ervan is helemaal geen antwoord", zo zei Ei senhower. HET COMMUNISME. „De grondslag van al die gevaren is het communisme. De H-bom en de .atoomenergie zijn op zichzelf geen ge vaar voor ons. Zij kunnen dat echter worden als een aanvaller ze tegen ons gebruikt. Daartegen moeten wij voor zieningen treffen", aldus merkte de president op. Eisenhower wees er voorts op, dat het feit, dat de mannen in het Krem lin er zijn, betekent, dat zij macht wil- 1 n. Maar als zij een oorlog willen be ginnen, zo meende de president, nemen zij het grote risico die macht te ver- I liezen, zoals Hitler, Mussolini én des tijds ook Napoleon. Tenslotte bestaat volgens de presi dent nog de vrees, dat andere delen van de wereld, die voor Amerika van groot belang zijn, aan het communis me ten offer zullen vallen: Er is ech ter geen land ter wereld, dat vrijwil lig tot het communisme is overgegaan. Er was echter geen reden tot vrees. Natuurlijk waren er risico's, maar re 'den om hysterisch te worden was er niet. Het Amerikaanse geloof in persoon lijke vrijheid zou het land door ae huidige gevaarlijke tijd heen helpen. „Amerika is de grootste macht waar aan God ooit heeft toegestaan op zijn voetenbank te vertoeven", zo besloot de president. Ingezonden Mededeling (adv.) Elk tablet Chef ar ine „4" bevat extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 CT zij veel hervormingen aanbracht. Maar het meest is zij bekend gewor den door haar verplegingswerk in de Krimoorlog in 1854. De medische ver zorging van zieke en gewonde soldaten scheen toen letterlijk alles te wensen over te laten. Het ontbrak aan artsen, aan verpleegsters en aan geneesmidde len. De cholera richtte er groter ver woestingen aan dan de kanonnen van de Russen. Maar hoewel verdacht bij de militaire autoriteiten en politici door A. DE LANGE, Secretaris van de Prov. Zeeuwse Ver. „Het Groene Kruis". slaagde zij er in, gedreven door haar naastenliefde, onder buitengewoon moeilijke omstandigheden grote mis standen op te ruimen. „The Lady with the Lamp" redde duizenden mensenlevens. Ook zij werd door de cholera aangetast, maar her stelde en als zij in Engeland is terug gekeerd, richt haar werkzaamheid zich op de ziekenhuizen. Typerend is haar uitlating, dat een hart vol liefde niet voldoende is, maar dat de kunst van het verplegen, de kennis en de wetten van leven en dood, zaken zijn van voldoende belang en problematiek om door nauwkeurig on derzoek en door studie op grond van ervaring, net als iedere vorm van kunst te worden bekeken. Na de Krim-oorlog bracht men in Engeland voor Florence Nightingale 50.000 pond sterling bijeen. Volgens haar wens werd dit bedrag besteed voor de uitbreiding van het St. Thomas Hospitaal te Londen, ten einde te voor zien in de opleiding van verpleegsters. Zij beperkte echter de taak van de verpleegster niet tot het moment, dat de patiënt het ziekenhuis verlaat. „Gaa* de mensen na tot in hun huis", zo zei ze en daarmede legde zij het fundament voor de wijkverpleging. Ook op het gebied van de wijkver pleging zijn na 1910, toen Florence Nightingale overleed, grote vorderin gen gemaakt. De opleiding van de wijkverpleegsters is belangrijk verbe terd en ook aan de bijscholing wordt voortdurend aandacht geschonken. Het praeventieve werk van de wijk zuster neemt voortdurend toe en wij kunnen ons de samenleving zonder wijkverpleegster niet meer voorstel len. Buitengewoon dankbaar zijn we voor het vele, dat onze wijkverpleeg sters presteren en graag willen de Kruisverenigingen al het mogelijke doen, om hen het volbrengen van dia mooie, maar dikwijls zware taak mo gelijk te maken. Hulde aan onze pioniers van de ge zondheidszorg! Ingezonden Mededeling (Adv.) Spit in de PUg? Rheumatiek? Lendenpijn? Neem'n Radio-luisteraars gaven hun mening. 's-GRAVENHAGE, 6 April. Nadat minister Cals de voorstellen tot rege ling van het omroepswe- zen had bekend gemaakt heeft het Nederlands in stituut voor de publieke opinie daarover ruim een maand geleden een vier tal vragen gesteld aan ve le personen uit alle ran gen en standen in alle delen van ons land. Daaruit 'blijkt in de eerste plaats dat een zeer groot aantal, n.l. 77 pro cent der volwassenen, van de plannen over de zend tijdverdeling heeft ge hoord of gelezen. Het Nederlands insti tuut voor de publieke opinie vroeg: „Hebt u gehoord of ge lezen over de regerings voorstellen over zend tijdverdeling der omroep verenigingen?" 77 procent heeft er wel van gehoord; 23 procent niet. Vervolgens werd de vraag gesteld: „Die regeringsvoorstel len behelzen onder meer dat de zendtijd, die een omroepvereniging krijgt, afhankelijk is van zijn aantal leden. Bent u het daarmee eens of niet?" 50 procent is het er mee eens; 30 proeent oneens; 20 procent geen oordeel. K.R.O.-leden zijn er het meeste voor, leden der V.P.R.O. het minst. Het percentage voorstanders onder leden der katho lieke radio-omroep is 63, onder de N.C.R.V.-leden 58. Van de VARA-ledea is 53 procent voor en van de AVRO-Ieden 52 pro cent (44 procent tegen). Bij de leden van da V.P.R.O. is het: 46 pro cent voor en 37 procent tegen (17 procent geen oordeel) Leden van de omroep verenigingen maken ech ter slechts ruim de helft van het hele publiek uit. Er zijn bijna een millioen huisgezinnen, die niet bij een omroepvereniging zijn aangesloten. Brevet ontnomen wegens waaghalzerij In ons verslag hebben we melding gemaakt van de militante rede van de minister van Economische Zaken, Prof. Dr J. Zijlstra. Helaas bleek er weinig van dat militante omdat door een cor- rectiefout de zinsnede waarom het ging, precies was weggevallen! Prof. Zijlstra poneerde deze stelling, „dat een stijging van de welvaart in Nederland met zeg 20 a 25 pet. de nog bestaande verschillen tussen libe ralen en socialisten in Nederland vrij wel volledig zou uitwissen!" En om aan te tonen hoe „broodnodig partijfor matie op levensbeschouwelijke basis" is, gebruikte hij dit concrete voorbeeld: „Vrijwel alle economische problemen waarmee wij worstelen, zijn in de Ver. Staten opgelost. U vindt er noch libe ralen, noch socialisten. Naar mijn vas te overtuiging roept de samenleving daar om partijvorming op levensbe- schouwelijkse basis". 's-GRAVENHAGE, 6 April. Naar aan leiding van klachten omtrent het op lage hoogte vliegen van een straaljager boven Den Haag op 18 Maart j.l. heeft de chef van de luchtmachtstaf onmiddellijk een onderzoek naar de identiteit van de vlie ger laten instellen. Hoewel het veelal zeer moeilijk is om, gezien het feit, dat ver scheidene vliegtuigen gelijktijdig en met zeer grote verplaatsingssnelheid in de lucht zijn, de schuldige te vinden, is dit thans gelukt. Gebleken is dat de vlieger van zijn vliegroute is afgeweken en geen opdracht had boven Den Haag te vlie gen. Afgezien van de krijgstuchtelijke maatregelen, die tegen betrokkene zijn genomen, zal deze aangelegenheid naar de krijgsraad worden verwezen. Om on middellijk een afdoend voorbeeld te stel len, heeft de minister v. Oorlog de schul dige bovendien zijn vliegbrevet ontno men. Zonder twijfel zijn deze stellingen, politiek bezien, het hoogtepunt ge weest van dit jubileumfeest. En wij ho pen dat Zijne Excellentie binnenkort de gelegenheid krijgt deze stellingen ten gehore van geheel ons volk nader uit te werken en toe te lichten. Want ze z\jn zeer de moeite waard....! SHAPE is waarschijnlijk wel het meest spectaculaire commando van de N.A.V.O., omdat hier aan de directe verdediging is opge dragen van het overgrote deel der bij de N.A.V.O. aangesloten lan den. Het hoofdkwartier van SHA PE, een complex van eenvoudige, laag gebouwde kantoorruimten, waar een merkwaardig kleine staf van 400 officieren van 13 naties waakt over de militaire belangen van een gebied, dat zich uitstrekt van het uiterste puntje van Noor wegen tot de kust van Noord-Afri- ka: van de Franse Atlantische stranden tot de berg Ararat bij de Turks-Russische grens. Een gebied met een frontlijn van 4000 mijl, lopend over bergen, door laagvlakten en door zeeën. Het is de grootste militaire sector aller tijden, die van het moment, dat generaal Ei senhower in Januari 1951 het comman do ervan op zich nam tot thans drie keer zo sterk is geworden in defen sieve capaciteit. We willen daarbij de nadruk leggen op dit laatste, hetgeen nog eens duidelijk is bevestigd door Westelijke woordvoerders na de jong ste Sowj et-nota over toetreding tot de N.A.V.O. Het is niet juist, zoals door de Russen wordt gesteld, dat de Wes telijken in Europa front maken tegen de Sowjet-Unie om als men eenmaal sterk genoeg is, een inval te doen. Men zou ziende blind zijn, indien men als Hitler in de jongste oorlog en Napoleon in de vorige eeuw zou willen trachten Rusland op de knieën te krijgen. Neen, het is de Russische politiek geweest, eerst op de Balkan, later in Polen en Oost-Duitsland, die het nodig heeft gemaakt om stelling te nemen tegen de dreigende macht in het Oosten. Juist op tijd heeft men ingezien, dat alleen een grootse machtsontplooiing, zoals deze thans in de N.A.V.O. wordt gedemonstreerd, de Russen ervan zou kunnen weer houden hun expansie-politiek tot in West-Europa voort te zetten. Een machtige defensiecapaciteit is opgebouwd. Nog slechts een half jaar geleden kon generaal Gruenther ver klaren: ,De N.A.V.O.-strijdkrachten in Eu ropa zijn nu zo sterk, dat de Sowjet- strijdkrachten thans waarschijnlijk in de door hen bezette landen niet vol doende strijdkrachten hebben om een aanval met enig redelijk succes te kun nen beginnen. Volgens ons, aldus Gruenther, moet Rusland thans aan vullende troepenmachten in het land zelf beschikbaarstellen om met re sultaat een aanval te doen. Als deze veronderstelling juist is, hebben we daarmee al veel gewonnen, omdat dit betekent, dat we dan voor deze aanval tevoren gewaarschuwd zijn". Hiermee wordt de kern der West- Europese defensie geraakt. Het gaat er in de eerste plaats om een overrompe- lingstactiek, zo met volledig succes door Hitler in 1940 toegepast, van te voren uit te schakelen. Paraatheid is een eerste vereiste om een aanval bij verrassing onmiddellijk te kunnen on derscheppen. V Hetgeen Gruenther opmerkt houdt o\erigens niet in, dat het opperbevel thans tevreden zou-zijn. In het boven staande ligt immers niet opgeslojten, dat Europa tegen iedere aanval zich zelf geheel kan verdedigen. Het ge bouw van de defensie is nu in ruwe vorm gereed. Het skelet is verrezen, sterk genoeg om daarop voort te bou wen. Alles zal dienen te worden af gebouwd en daarbij zal uniformiteit betracht moeten worden. Juist om de ze uniformiteit is nogal wat te doen geweest. Het is prachtig wanneer de strijdkrachten van de aangesloten landen als één man zich teweer stel len, maar wat komt er van terecht als er verschillen blijven, die funest kun nen zijn om deze eenheid als het er op aankomt te behouden. Daarom wordt er gewerkt aan stan di ardisatie, coördinatie van de pro ductie der wapenen en ook infrastruc tuur gaat een rol spelen. Het is een veel gebezigd woord, dat „infrastruc tuur" en men zou wellicht de beste omschrijving vinden door te zeggen, dat het betekent „het geheel van or roerende goederen, dat nodig is voor de opbouw van een krachtig defensie systeem". Wat er tot heden op militair gebied in de vijf jaar is bereikt hopen we morgen te vertellen. DE RADIO BRENGT ONS.., DONDERDAG 8 APRIL 1954. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendient. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land- en tuinb. med. 12.3312.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Bariton en piano. 13.45 Gram. NC RV: 14.00 Gram. 14.15 Dubbelkwartet. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Cello en piano. 17.00 „Patrouillevlucht „Nieuw Guinea", hoorsp. v. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Declamatie. 18.00 Politiekapel. 13.35 Raadhuispraat. 18.45 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Voor de jeugd. 19.3o .am. 19.55 „Ga mee naar Jubo II". 20.00 j.,.adio- krant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 21.50 Discussie. 22.00 Rep. 22.10 Orgel- conc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws HILVERSUM H. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 De groenteman. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „Studio Europa", uitwisselingsprogr. met Wenen. 12.00 Viool en orgel. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 Uit 't bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram. 13.25 Promenade-ork. 14.05 Cabaret. 14.30 Saxofoonkwart. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re., n-ings- uitz.: Nederland en de wereld: 'i t.ische gezondheidszorg in de wereld, door prof. W. F. J. M. Krul. 18.00 Nws. 18.15 Sport- problemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Rep. of gram. 18.45 Oude liedjes. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Lon den. 19.10 Amus. muz. 19.45 „Een natio nale zaak", caus. 20.00 Nws. 20.05 Radio Philh. ork. en solist. 21.20 Disco-caus. 22.00 Metropole-ork. 22.45 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.4524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Omr. ork. en solist. 12.30 Weerber. 12.34 Zang recital. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 en 15.40 Idem. 16.00 „Manon", opera. (Ie en 2e bedrijf). 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Verz. progr. 20.35 Raadselpro gramma. 20.50 Verz. progr. 21.30 Gram. 22.15 Cello en piano. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3