T ZEEUW PLAKKEBORD Burgemeester Bolkestein hekelt de verdeeldheid der Middenstanders Drie-eilandenplan activeert Goese Middenstandsvereniging 'T SPIEGELTJE Van markt en veiling Middelburgse raadsleden voelen zich gepasseerd Expositie van de ramp, op Delftse zolderkamer NOTEERT U DE BUS .J Dynamische bedrijf stentoonstelling op de Markt gaat door Prof* Dr K. Dijk feestredenaar Meubelfabriek vestigde zich fe Viissingen. Bondsvoorzitter Peters sprak over de nieuwe ouderdomsvoorziening. Raad van Arnemisiden had grote agenda te behandelen Koninklijk bezoek op 25 Juni a.s. Handelsbelangenen de landbouwtentoonstelling Voorste lbestuur x Legpuzzle met prijsjes voor ieder T Woensdag 7 April 1954 ZEELT "SCH DAGBLAD pagina 2 Waterstaat, het oog van de natie HEEFT DE RAMP ons iets geleerd? Wie deze vraag beantwoord wil zien moet eens een kijkje gaan nemen in het gebouw van de Weg- en Waterbouwkunde van de Technische Hogeschool in Delft. Hier vindt men namelijk een zeer suggestief beeld van de watervloed, die Nederland vorig jaar zoveel schade heeft gebracht. Het is nog maar een kleine tentoonstelling, die zuiver en alleen is opgezet ter lering van de Delftse studenten, doch die waard is door geheel ons volk gezien te worden. Het is een maquette, die zich het best zien in een niet wil bogen op volledig- grote maquette. heid, verre van dat. „Een technische tentoonstelling voor studenten". Het klinkt als een verontschuldiging, maar ze typeert en is boei end van begin tot eind. Ze toont de mannen, die straks het werk zullen moeten gaan doen, wat hun taak en toekomst is. Er is kaarten- materiaal uit het verleden, dat de strijd laat zien die wij vroeger al tegen het wa ter hebben moeten voeren. Er is óók materiaal van het heden; sprekende foto's, en een uitmuntende reportage van het luchtkarteningswerk van de K.L.M. Waterstaat kwam met een prachtige serie nog nimmer gepubli ceerde schadekaarten, die thuishoren in een rapport, dat nog in bewerking is. De aannemers leverden even eens goed materiaal. Model len van caissons, brede landschapsschilderingen en treffende foto's vertellen hoe het herstel is aangepakt. Ook de toekomst wordt suggestief afgebeeld. Schet sen van afgedamde en tot recreatiegebied verheven zeearmen geven een indruk welke mogelijkheden voor Zeeland opdoemen. De af- s'uiting van de zeegaten laat De Delftse studenten kre gen de primeur, waar zij recht op hebben doch de ve le aanvragen om deze expo sitie te mogen bezoeken wet tigen de eis, om deze ten toonstelling van onder de hanebalken te halen en op te stellen in een gebouw waar ook de brede lagen van onze bevolking er ken nis van kunnen nemen. Want ze toont de waarde van het gefluisterde ingenieurs spreekwoord dat „Water staat, het oog van de natie" is. „Avondrust" op 13 April in gebruik. Het Rusthuis van de Stichting Rusthuizen Zuid en Noord Beveland der Ge reformeerde Gemeenten te Yerseke, „Avondrust", zal op Dinsdag 13 April a.s. offi cieel worden geopend en wel met een kerkdienst in het kerkgebouw te Yerseke, des namiddags om'3 uur. Vanaf balf twee zullen de genodig den het gebouw kunnen be zichtigen. Middelburg. Morgenavond 8 uur, Lutherse kerk: de heer H. Rijksen, theol. student, spreekt voor „Vrederust". St. Annaland. Vrijdagavond 8 uur, zaal Rijnberg: ZVU vertoont de film „Het is middernacht, dr. Schweit zer". Zaaqislag. 8 en 9 Mei a.s. CJMV-bestuurders- en jon- gensleidersconferentie over „Hoe en wat spelen wij?" en problemen, samenhangend met de sexualiteit. De collecte, gehouden tij dens de interkerkelijke dienst van de Vrouwenwe reldsgebedsdag, heeft te Westkapelle f 20,77 opge bracht, terwijl de collectant- jes in het eerste kwartaal van 1954 met hun zendings busjes f 54,41 bijeenbrachten De te 's-Gravenpolder ge houden collecte voor Simavi heeft f 47,60 opgebracht. 7i een waterrijke provincie als Zeeland moest eigen lijk iedereen kunnen zwemmen. De werkelijkheid is echter een beetje anders. Tienduizenden Zeeuwen zijn de zwemkunst niet machtig. En dat is bijzonder jammer. Eén der oorzaken moet worden gezocht in het ontbreken van zwembaden. Op dat punt is het verzorgingspeil in Zeeland vèr ten achter gebleven bij andere provincies. Het kortgeleden door de Plano logische Dienst opgestelde rapport doet er een boekje over open. Maar het geeft ook de wegen aan om tot verbetering te geraken. De Commissie Zwembaden Zeeland heeft reeds een advies uitgebracht aan Ged. Staten en het is van harte te hopen, dat het binnen korte tijd tot verwerkelijking der plannen komt. De Commissie heeft in de eerste plaats gedacht aan de schooljeugd. Dat is te begrijpen en een volkomen juist standpunt. Kinderen moeten zo vlug mogelijk met het water vertrouwd worden gemaakt. Wie kan zwem men, kan zich ook redden heeft in elk geval een aanmerkelijk grotere kans daartoe dan wanneer hij het niet kan! En zwemmen is gezond! De aanleg van zwembaden zal kapitalen kosten. De gemeenten, waarin zij komen te liggen, zullen in de meeste ge vallen niet in staat zijn de nodige gelden op tafel te leggen. Het Rijk zal flink over de brug moeten ko men. Het is te hopen, dat de financiering niet op on- overkomenlijke moeilijkheden zal stuiten. Want het is van buitengewoon groot belang, dat de Zeeuwen meer „zwem-minded" worden gemaakt. En dat kan niet zonder de aanwezigheid van een aantal volgens plan over de eilanden verspreide zwembaden. „Vrederust" in het goud. In Mei bestaat de Vereni ging tot Chr. Verzorging van Geestes- en zenuwzieken in Zeeland 50 jaar. Op de jaar vergadering, die op 2 Juli zal worden gehouden in de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, zal dit Restauratie Lange Jan vordert. Het restauratiewerk aan de Lange Jan vordert zien derogen. Momenteel wordt gewerkt aan de natuurste nen balustrade op de om loop bij de wijzer borden. De acht grote pilaren op de hoe ken zijn reeds gesteld en nu worden de eveneens na tuurstenen leuningen tussen de pilaren aange bracht. Het tijdstip, waarop dit werk gereed zal zijn, hangt af van het tempo waarin deze Franse steen (welke kant en klaarbe werkt op het terrein wordt aangevoerd) zal arriveren. In de balustrade eenmaal gereed, dan kan een begin worden gemaakt met het weghalen van de houten steigers, die het onderste ge deelte van de toren nu nog bedekken. Dit zal betrekke lijk vlug kunnen gebeuren, omdat er aan de muren wel ke nog door de steigers aan' het oog zijn onttrokken, weinig meer te doen valt. Men hoopt ermee klaar te zijn voor de gedenkdagen en het koninklijk bezoek eind Juni a.s. Dan rest nog het aanbren gen van een tweede balu strade voor de onderste om loop op de plaats, waar nu de steigers beginnen. Daar mede zal nog wel enige tijd gemoeid zijn en er kan niet eerder mee begonnen wor den dan nadat de bovènste steigers zijn weggehaald. Binnenin wordt gewerkt aan het aanbrengen van het ge welf onder de toren. Het is de bedoeling, dat ook hier voor de gedenkdagen de steiger zal zijn verdwenen. Tenslotte is in de Nieuwe Kerk kortgeleden begonnen met het monteren van het grote orgel. Ook dit is een zeer tijdrovend werk, maar gehoopt mag worden, dat 't orgel tijdens het bezoek van Koningin Juliana op 25 Juni a.s. zal kunnen worden be speeld. Het schoolfeest te Goes. GOES, 6 April. In verband met de ziek te van dr C. Stam, die als voorzitter van de vereniging Donderdagavond a.s. de feestrede zou uitspreken bij de herden king van 't 100-jarig bestaan van de Chr. Nationale school, is aan prof. dr K. Dijk, hoogleraar te Kampen, verzocht als feest redenaar op te treden en deze heeft dit verzoek ingewilligd. Overigens is men er nog in geslaagd het toch al feestelijk programma nog wat uit te breiden, zodat ook alle inwoners van Goes meer bij dit heuglijke feit be trokken worden. Zo zullen de schoolkin deren Donderdagochtend een wandeling door de stad maken (met de zalen Krij ger als eindpunt), voorafgegaan door trommelslagers van de muziekvereniging „Hosanna". Ook zal Hosanna 's avonds van zeven uur tot half acht, dus voordat de herdenkingssamenkomst begint, op de Beestenmarkt concerteren en aldus ge heel Goes oproepen het feest mee te vie ren. Met nadruk willen wy er nog op wij zen, dat de dankstond, welke Woens dagavond van 8 tot 9 uur in de Geref. Kerk zal worden gehouden, niet slechts voor ouders toegankelijk is, maar voor ieder die belang stelt in het christelijk onderwijs en die God daarvoor wil dan ken. Zoals bekend zal in deze dienst voorgaan dr G. P. van Itterzon, Ned Herv. predikant te 's-Gravenhage. Ingezonden Mededeling (adv.) HAZET, BEDDEN. EN ST AALWAREN FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN VLISSINGEN, 5 April. Zaterdag morgen is, ongeveer een half jaar na het besluit om het bedrjjf van Rotter dam naar Viissingen over te brengen, de meubelfabriek „Succes" officieel her opend. De fabriek is gevestigd in ge touwen in de Korenstraat waar voor dien de brandweer was ondergebracht. Bij de heropening waren o.a. aanwe zig burgemeester mr B. Kolff, wethou der M. A. v. Popering, de gemeentese cretaris A. de Beijl, de directeur van gemeentewerken, de heer J. Moll, en de secretaris van de Kamer van Koop handel, de heer A. S. de Jonge. Na de ontvangst werd onder leiding van de directeur, de heer H. Vrijenhoek, een rondgang door het bedrijf gemaakt, waar momenteel vijf man werk vinden. Hier werd het woord gevoerd door bur gemeester Kolff, dia wees op de pret tige onderhandelingen die zijn gevoerd. Het gemeentebestuur was verheugd, dat dit bedrijf naar Viissingen was geko men, maar er was volgens hem plaats voor nog meer industrie, waarbij Viis singen het vooral moet zoeken in kleine bedrijven. De burgemeester wees er verder op, dat het noodzakelijk is, dat de gemeente over gebouwen beschikt en hjj zei, dat er gestreefd wordt naar het oprichten van industriehallen. De heer Vrijenhoek dankte het ge meentebestuur en gemeentewerken voor da medewerking, die hjj bij de vestiging van zjjn bedrijf had gekregen. i Chr, Metaalbewerkers in Viissingen bijeen. „Een sociaal goed van niet te onderschatten betekenis." VLISSINGEN, 5 April. Vanavond heeft in het Concertgebouw de voorzitter van de Chr. Metaalbewerkershond, de heer H. Peters, voor de leden op Walcheren een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het door de S.E.R. aan de regering uitge brachte advies omtrent de nieuwe ouder domsvoorziening. Met talrjjke voorbeel den lichtte hjj de grote betekenis van de ze voorziening toe, wanneer het advies tot wet zal zijn verheven. De heer J. Lod der had de leiding van deze samenkomst. De heer Peters schetste eerst de ver beteringen op het terrein van de ziekte verzekering en herinnerde aan de vurige wens van de vakbeweging om de wacht- dagen te doen verdwijnen en te komen tot uitkering van het volle loon. De ouderdomsvoorziening heeft al sinds de tweede helft van de vorige eeuw de grote belangstelling der christelijk sociale beweging. Het was minister Tal- ma, die in 1913 de Invaliditeitswet tot stand wist te brengen, een wet met twee eriet strekking. De door de socialisten be pleite weg van een premievrij staatspen sioen werd niet ingeslagen. Het was zeer kennelijk de bedoeling van Talma de wet zó te doen uitgroeien, dat de uit keringen aan de arbeiders zouden toe nemen naar gelang van de hogere lonen en de gestegen welvaart. Deze wens is echter niet in vervulling gegaan. I)e Nederlandse vakbeweging heeft al vele jaren gestreefd naar de totstandko ming van de ondernemingspensioenfond sen. Op dit punt zjjn goede resultaten ge boekt. Momenteel zjjn er in ons land rond 400.000 arbeiders in deze pensioenfondsen opgenomen. Een groot bezwaar is echter dat de hoogte van deze pensioenuitkerin gen geen gelijke tred hebben gehouden met de gestegen kosten van levensonder houd. Zjj zjjn absoluut ontoereikend. Nadat de heer Peters'de bedrijfspensi oenfondsen besproken had (daarvan zijn er nu 13 bindend verklaard en daarbij jaat het om 800.000 werknemers), ging rij nader in op de diverse facetten van het kapitaaldekkingsysteem, dat voor beide soorten fondsen van toepassing is. De conclusie was, dat, hoe dankbaar men ook mag zijn voor deze bedrijfspen- sioenen, de oplossing voor een verzorgde oude dag niet is gevonden. De noodwet ouderdomsvoorziening bracht die even min. HET RAPPORT. Daarna schetste de heer Peters de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden, voordat het rapport over de ou derdomsvoorziening door de Sociaal Eco nomische Raad aan de regering kon wor den aangeboden. Algemeen bestaat de ge dachte, dat de nieuwe wet op haar laatst op 1 Januari 1956 in werking zal treden. De noodwet ouderdomsvoorziening loopt in October 1955 af. De spreker verwacht te, dat de hoofdljjnen uit het advies ge heel gehandhaafd zullen worden. Als be langrijke punten noemde hij de solidari- teitsgedachte, die aan het advies ten grondslag ligt, en het omslagstelsel, dat zal worden toegepast. Naar verwachting zal de totale premie-ontvangst tussen de 5 en 6 millioen gulden liggen, welk be drag aan de ouden van dagen ten goede zal komen als z.g. bodempensioen. Daar boven op komen de uitkeringen uit de ondernemings- en de bedrijfspensioen fondsen. Uiteindelijk moet het komen tot een pensioen van 70% van het laatst ver diende loon of salaris, want het is on rechtvaardig, dat het éne deel van het Nederlandse volk dit wél krijgt en het andere deel niet. MIDDELBURG, 6 April. Vanmiddag is er in de raad ernstige critiek uitgebracht op de beslissing van B. en W. om toe te staan, dat de Stichting „Herrezen Middelburg" gedurende een deel van de Julimaand drie grote tenten gaat zetten op de Markt voor het onderbrengen van een dynamische bedrijfstentoonstelling. Enkele raadsleden betwijfelden de rechtsgeldigheid van dit besluit en verzochten nieuw overleg met de organisatoren over een andere plaats. Tijdens de discussies kwam ook de hopeloze verdeeldheid van de Middelburgse middenstand naar voren. Burgemeester mr dr N. Bolkestein merkte naar aanleiding daarvan op, dat het wel heel onaangenaam is, dat B. en W. daarvan nu de schuld krijgen. „Welke beslissing wij ook hadden ge nomen, het was altijd fout geweest. Ik heb weinig zin het college van deze verdeeldheid het slachtoffer te laten worden", zo zei hij, „als twee van de zes of zeven organisaties iets willen, dan staat van tevoren vast, dat de rest dit juist niet wil, alleen omdat die twee het willen!" Tenslotte bleek wel, dat de beslissing moeilijk meer ongedaan kan worden gemaakt. De discussie ontstond naar aanlei ding van de ingekomen bezwaarschrif ten van V.V.V., de Centrale Ver. voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel, de Ver. „Marktbelangen" en de Ver. .Handelsbelang". B. en W. stelden voor deze brieven voor kennisgeving aan te nemen, maar de raad ging daarmee niet accoord. De heer L. A. Schenk (V. V.D.) verklaarde, dat B. en W. waar schijnlijk in de mening verkeerden, dat de raad niets te maken had met het beschikbaarstellen van de Markt op grond van het z.g. delegatiebesluit. De commissie van bijstand voor ge meentewerken had om advies gevraagd moeten worden. Dit gebeurde wel, maar pas nadat toestemming was gege ven. Waarom werd de raad er de vo rige vergadering niet in gekend en hoe konden twee wethouders in een verga dering van de coördinatiecommissie voor de komende evenementen zeggen, dat de tentoonstelling in ieder geval zon doorgaan? zo wilde hij weten. De heer Schenk vond de aesthetische en economische bezwaren der adresse rende verenigingingen zeer sterk en bracht als hoofdbezwaar naar voren, dat het fraaie beeld van het hart der herbouwde binnenstad geruimte tijd verloren gaat door lelijke tenten, ter wijl er driemaal geen markt gehouden kan worden. WEINIG HOMOGEEN. Naar het oordeel van de heer W. P. J. Baars (C.H.) was spoedoverleg met de commissie of eventueel met de raad De nieuwe wet is een sociaal goed van niet te onderschatten betekenis en het is zeker niet onmogelijk dat het pensioen bedrag door een gezamenlijke inspanning - - van het Nederlanlse volk In de loop der met de wensen rekening gehouden zou De Raad van Arnemuiden, die gister middag bijeen kwam behandelde op vlotte wijze de lijvige agenda van 25 punten. Subsidie-verzoeken van de Bond van Veiligverkeer en de Stich ting Meer en Bosch werden ingewil ligd, terwijl de subsidie aan het Konin gin Wilhelmina Fonds verhoogd werd tot 1 ct per inwoner. Op voorstel van de heer Allaard (Arb). werd alsnog een subsidie van een ct per inwoner toegekend aan Pro Rege. Na een besloten vergadering werd met 4 tegen 3 stemmen benoemd tot hoofd-gemeentearbeider de heer J. Teune, die nummer twee op de aan beveling stond. Besloten werd tot de bouw van twee woningwetwoningen aan de Nieuwlandseweg. Voorts achtte de Raad het noodzakelijk dat de Woon- ruimtewet voor Arnemuiden wordt ge handhaafd. In de rondvraag vroeg de heer Al laard waarom niet is gevlagd ter ge legenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix. Wethouder La Soe antwoordde dat het steeds de gewoonte is als een van de leden van het ko ninklijk huis op Zondag jarig is de vol gende dag te vlaggen. In verband met de herdenking van de watersnoodramp op Maandag is dit achterwege geble ven. Wethouder Joosse (S.G.P.) zei dat hier geen afbreuk is gedaan aan de liefde voor het Oranjehuis. Spreker was blü, dat niet op Zondag is ge vlagd. Hij meende dat gehandeld is overeenkomstig de overtuiging van het overgrote deel van de bevolking. De heer G. Siereveld zou graag zien, dat B. en W. meer aan de Raad mededeling zouden doen van de genomen besluiten door dit college. De Raad heeft hier recht op. De voorzitter zegde toe, dat zeker mogelijk geweest. Hij betreurde het ernstig, dat de middenstandsorga nisaties zo weinig homogeen zijn en kon begrijpen, dat B. en W. geen kans zagen op korte termijn de mening van de middenstand te horen. Beide spre kers brachten hulde aan „Herrezen Middelburg" voor haar activiteit, evenals mevr. A. J. P. C. de Vlieger de Vlieger (Arb.), die als hèt zwakke punt zag het gebrek aan coördinatie. De bedoeling is goed, maar het resul taat is een groot aantal ontevredenen. Mr P. van Empel (C.H.) speet het bijzonder, dat de raad niet was gekend en vond het erg jammer, dat de Markt drie Donderdagen wordt „aangekleed met lelijke tenten, terwijl het zeer de vraag is of de burgerij zich voor de tentoonstelling zal interesseren. HET ANTWOORD, Nadat de heren M. Wattel (A.R.) en A. J. Kaland (C.H.) hun teleurstelling hadden uitgesproken over het niet tij dig inlichten der commissie van bij stand, antwoordde mr Bolkestein. Hjj verklaarde, dat B. en W. helemaal niet enthousiast waren over de plannen, maar ook niet ertegen. Op zeer korte termijn moest worden beslist in ver band met de huur der tenten. Achteraf gezien was het beter geweest een spoedvergadering van de commissie van bijstand te beleggen. De zaak zou echter precies hetzelfde verloop heb ben gehad, want van bezwaarschriften was nog niets bekend. Nu krijgen B. en W. de schuld. Had den zij anders beslist, dan was het ook verkeerd geweest. De ene organisatie is ervoor, de andere fel tegen. Als de één wat vraagt en geen toestemming krijgt, dan horen B. en W. de beschul diging, dat zij ergens hoog in de lucht hangen en zich alleen maar bezig hou den met ideële dingen. De grote les, die uit deze zaak getrokken moet worden, is, dat de middenstand zich eerst be hoorlijk dient te organiseren. Tijdens de replieken zei weth. L. J. van 't Westende nog het vreemd te vinden, dat „Handelsbelang", dat drie mensen in „Herrezen Middelburg" heeft, achteraf met bezwaren is geko men. De heer L. J. Breel (Arb.) zei, dat het nog niet zeker is, dat de drie tenten vol komen. Worden het er maar twee, dan kan de parkeerplaats mis schien worden gebruikt. De burge meester zal dit bespreken. GOES, 6 April. Exportveiling, Appels: Op monster: Jonathan I 60.65 —61.80, Gold Delicious I 77.10—81.10, Goudreinette I gr. 4856, I 3944, II 33—35, Jonathan I gr. 66—71, I 37 63, II 3645, Gold Delicious I gr. 71 —73, I 62—67, II 40—41, Laxton Su perbe I 40, Bramley Seedling I 27. Peren: St. Remy I gr. 43, I 43. Gewone veiling. Appels: Goudrei nette K 34—39, F 30—36, stek 16—20, Jonathan K 4555, F 3137, Gold Delicious K 5559, F 2738, Zure Bellefleur F 12, Laxton Superbe K 33—43, F 25—30, Lamb. Calville K 3536, F 27, Bramley Seedling K 24, F 24, Sterappel K 22. Peren: St. Remy K 4244, F 3941. BERGEN OP ZOOM, 5 April. Radijs 2230, Sla C 14, Waspeen 23 28, Rode kool 714, Prei 1532, Spruiten 4788, Boerenkool 36, Ra barber 4753, Witlof 3055, Spina zie 4564, Raapstelen 914, Savoye kool 4648. Appelen: Goudreinette 4546. Maandag werd voor de eerste maal aan de veiling sla en rabarber aan gevoerd. MIDDELBURG, 6 April. Aardap pelen: Koopmans Blauwe grote 14; Bintjes grote 15; Fruit: Goudreinette I 49—54; II 39; K 39—49; Jonathan I 59; Appels val 1728; Groenten: Bosradijs 1531; Prei 1428; Rabarber 2936; Kasandijvie 5274; Uien 47; Rode kool 816; Koolrapen 19; Spruiten 18 jaren hoger zal worden. I worden. MELISKERKE. Iu de raadsvergadering van Melis- kerke deelde de voorzitter, burgemees ter Huijsman, mede, dat H.M. de Ko ningin de Prins Bomhard voornemens zijn op 25 Juni as. een bezoek aan de gemeente te brengen. In zijn openingswoord heeft de voor zitter het plotseling verscheiden her dacht van wethouder K. Dekker. „We zullen hem missen", aldus de voorzit ter, „hij was steeds vol ijver en heeft meer gedaan dan hij kon doen". Uit een tiental sollicitanten werd de heer G. A. A. Adelaar, ambtenaar ontvanger te Serooskerke (W.) tot secretaris-ontvanger benoemd. De geloofsbrief van de heer J. Koe ne werd onderzocht. In de volgende vergadering zal dit nieuwe raadslid de eed afleggen. In deze vergadering zal ook een nieuwe wethouder worden gekozen. —35; Glasveldsla 948; Peterselie per bos 28; Snijsla en dunsel 361.04; Wit lof 28—56; Glassla A 23—25; B 16—23; C 621; Breekpeen 413; Kasspinazie 6984; Kroten per kg. 14; Bosselderic 18—27. KRABBENDIJKE, 6 April. Export- veiling: Golden Delicious HI en op 76.7077.90; Lombarts Calville Hl gr. 56.30; id. H: 44.10; Gewone veiling: Golden Delicious verp. 6182; id. los 1664.20; Winston verp. 7096; id. los 3255; Lombarts Calville 2239. EIERVEILLNG. GOES, 6 April. Kipeieren 814, Eendeieren 8, Kalkoeneieren 15, Gans eieren 25. Prijs voor verse kippeneieren fl.58 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. VISMIJN. VEERE, 6 April. -604 kg export garnalen 113149; 14 kg schar 3944; 138 kg bot 2234; 9 kg tong 111169; 114 kg rog 5480. VEEMARKT. ROTTERDAM, 6 April. Aanvoer in totaal 6193 (7855). Vette koeien en ossen 730. Gebruiksvee 1809 (738). Vette kalveren 105. Graskalveren 265 (199). Nuchtere kalveren 2306. Var kens 350. Biggen 149. Paarden 246. Veulens 6. Schapen of lammeren 155. Weide/zuiglammeren 16. Bokken of geiten 56. Vette koeien 280—302, 262—282, 232 260. Vette kalveren 235245, 225 230, 195215. Graskalveren 440, 350, 240. Nuchtere kalveren 46, 42, 36. Big gen 70, 52, 40. Slachtpaarden 205, 195, 185. Schapen 150, 125, 100. Lammeren 115, 105, 95. Kalfkoeien 1125, 940, 780. Melkkoeien 1125, 940, 780. Vare koeien 775, 675, 600. Vaarzen 870, 700, 575. Pinken 585, 485, 375. GOES, 6 April. Het Drie-eilandenplan is vanavond in bespreking ge komen op de vergadering van de Goese middenstandsvereniging „Handels belangen". Niet alleen in het openingswoord van de voorzitter, de heer A. Vermaire, maar ook in een voorstel van het bestuur, dat betrekking had op een middenstandsactie voor en gedurende de landbouwtentoonstelling op 11, 18 en 19 Juni a.s. DE HEER DONNER TREEDT AF. De vergadering, die gehouden werd in „De Prins van Oranje", werd geleid door de vice-voorzitter, de heer Ver maire. De voorzitter, de heer Donner, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. Op diens verzoek deelde hij nu mede, dat deze van plan is de voorzittersha mer, die hij 27 jaar lang heeft gehan teerd, neer te leggen. Een nieuwe voor zitter zal in de najaarsvergadering ge kozen dienen te worden en dan zal men meteen afscheid nemen van de heer Donner. Na de succesvolle herfstactie te heb ben gememoreerd wees de heer Ver maire op hetgeen thans wacht. Het Drie-eilandenplan eist activiteit en eenheid van de Goese middenstand. Het gaat nu tussen Middelburg en Goes. Spr. hoopte dat, als straks de verbindingsweg met Nooïd-Beveland er zal liggen, B. en W. van Goes zullen begrijpen dat Goes op de Middenstand drijft. Met nadruk bepleitte de heer Vermaire demping varr de kade. Het Drie-eilandenplan was ook ver werkt in het bestuursvoorstel voor een verkoop-actie. Het wandelend en het kopend publiek zal naar Goes getrok ken moeten worden. Het bestuur had nu gedacht aan een legpuzzle-actie die drie weken lang zal duren en waarin de kopers de delen van de legpuzzle stukje voor stukje (als een soort bon dus) bij elkaar kunnen kopen. Wie de legpuzzle en wat zou deze anders zijn dan een tekening van het Drie- eilandenplan? compleet en goed op stuurt krijgt een prijs en wie er dan nog een treffende slagzin bij verzint krijgt zelfs een grote prijs in de vorm van een gratis reis. Een van de weken is bestemd als de week van de etalage wedstrijd en die zal dan vallen gedu rende de tentoonstelling. Men kon het er over het algemeen wel mee eens zijn en dus kreeg het be stuur mandaat om de zaak eens verder uit te werken. Uit de jaarverslagen noteerden we, dat de vereniging thans 249 leden telt en dat de kas een batig slot van ruim f 2100.bevat. Met de glasverzekering loopt het eveneens naar wens, zodat men besloot de premie met 50 te verlagen. Waar zijn I S onze schepen4") GROTE VAART. BLOEMFONTEIN 5 te East London. ORANJEFONTEIN 6 Vllssingen/A'dam. JAGERSFONTEIN 5 Kp Verde/ Las Palmas. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 5 Gi braltar/Port Said. RIJNKERK 6 te Hongkong. SOMMELSDIJK 5 te Alexandrië. ZUIDERKRUIS 5 Lissabon/Rotterdam. AALSDIJK 5 Rotterdam/New York. AKKRUMDIJK 5 Landsend/Antwerpen. ANNENKERK 6 Colombo/Fremantle. APPINGEDIJK 5 Baltimore/Norfolk. ARENDSKF.RK 5 Durban/Los Marques. COTTICA 7 te Paramaribo verw. NOORDAM 6 te Rotterdam. ABBEKERK 3 te Melbourne. ORANJE 3 te Priok. RUYS 3 Penang/Maurïtius. ALMKERK 6 te Marseille. MAASDAM 5 Cobh/New York. NIEUW AMSTERDAM 6 te Palma de Mallorca Balearen. RIJNDAM 9 te Cobh verw. SIBAJAK 6 te Aden. De P.T.T. op Goede Vrijdag. 1. Op „Goede Vrijdag" (16 April a.s.) zal de openstellingstijd van het P.- en T.-kantoor te Goes voor de Post dienst beperkt zijn tot 12 uur en voor do overige postinrichtingei) op Zuid en Noord-Beveland (met uitzondering van 's-Heerenhoek, Kwadendamme en Ovezande) ressorterende onder het P.- cn T.-kantoor te Goes tot de mor- genopenstelling. 2. De tweede postbestelling wordt niet uitgevoerd. 3. Voor de busrechthouders blijft op Goede Vrijdag de gelegenheid open gesteld, correspondentie af te halen tot het op werkdagen geldende sluitings uur. Ook voor de niet-busrechthouders bestaat gedurende enige tijd (te Goes van 16.3017.30) de gelegenheid om poststukken kosteloos aan het kantoor in ontvangst te nemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2