brylcreem DEZE WERELD V&n Ö&Q tot ÖdsQ Juin stelt eisen VERHEUGEND NIEUWS! Ned*Chr*Ver* van Hoger Personeel hield jaarvergadering* Commissie voor Middenstandsonrïerwijs Ulbricht spoort zijn Westduitse collega's aan* Engeland wil schuld betalen Twee straaljagers verongelukt Treedt Churchill af? Weer ruzie aan de Duitse grens Chinezen maken (met hulp van Russen) atoombommen* Christenvervolging op Celebes. Koninklijk gezin met vacantie. Staak de atoomproeven* Nog meer Japanse vissers besmet Vijf jaar N. A.V. O. (I) v Bijeenroeping van Ontwapeningscommissie SÖe Radio* Dinsdag 6 April 1954 7EEUWSCH DAGBLAD pagina 3 „Als wij werken, het is voor de Herel" Bespreking over opneming in de P. B» O. gaande. (Van onze sociale redacteur). UTRECHT, 5 April. „Bij het vraagstuk der massificatie gaat het in diepste wezen niet om de sterke vereenvoudiging van de menselijke handelingen, maar om het gemis aan verantwoordelijkheid voor het werk. Het kernpunt is hier: hoe kan van de arbeider een medewerker gemaakt worden, hoe kan hem meer verant woordelijkheid gegeven worden voor zijn werk en hoe kan het verantwoordelijk heidsbesef ontwikkeld worden. Het streven kan niet zijn: hoogwaardig werk voor iedereen, want eenvoudig werk is mensonwaardig, maar dient veeleer te zijn: de juiste man op de juiste plaats. Dan geldt zowel voor het hoger als het lager ge kwalificeerde werk: als wij werken, het is voor de Here!" De voorzitter van de Ned. Christe lijke Vereen, van Hoger Personeel, de heer W. Koops (Eindhoven), sprak dit als zijn overtuiging uit in de jaarrede, die hij hield ter opening van de 3e jaarlijkse algemene vergadering dezer groeiende vereniging, die dit jaar be gon met 193 leden, doch thans de 220 al bereikt heeft. De heer Koops trad als voorzitter op in de plaats van de pionier der vereni ging, de heer H. M. Punt, die door verandering van werkkring deze func tie moest neerleggen. Met dankbaar heid werd van de activiteit van de heer Punt tijdens de vergadering ge wag gemaakt. Het uitgangspunt van de C.V.H.P. is mee e„n strijd voor materiële belan gen, maar het streven naar een sociaal- economisch bestel, waarin met de be- doelin- en Gods rekening gehouden wore.. Bij ae huidige maatschappelijke ont wikkeling aldus de heer Koops is het van belang, dat de onderneming als kern van het bedrijfsleven een af geronde arbeidsgemeensthap met eigen verantwoordelijkheid vormt en niet nodeloos door allerlei maatregelen van bovenaf in een eenheidsconfectiepakje gestoken wordt. Het hoger personeel heeft hier als groep een taak. Daarom is een landelijke vereniging met een Christelijke basis voor haar werk on misbaar. P.B.O. Door haar aansluiting by het C.N.V. liggen voor de vereniging de mogelijk heden om mee te spelen in de P.B.O. dichter bij dan voor de andere vereni gingen. Het hoger personeel zal verte genwoordigd zijn in het bedrijfschap voor de rayon-industrie, het centrum van overleg in de metaal- en electro- technische industrie en in andere be- Staatssecretaris Veldkamp installeert: DEN HAAG, 3 April. De Staatssecre taris van Economische Zaken dr G. M. J. Veldkamp, heeft ter gelegenheid van de Installatie van de commissie ter bestu dering van de vraagstukken van het mid- denstandsonderwijs, in aanwezigheid van lijn ambtgenote van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, nnej. dr A. de Waal een r- uitgesproken- De dissecretaris zeiae o.m. dat hij de i»ning van deze commissie van zo groot belang acht, omdat zij datgene de monstreert, waarop het Middenstandsbe- leid op kortere termijn gericht is, om duurzaam vruchten te kunnen afwerpen. De ontwikkeling van het middenstands- beleid in Nederland, wordt in menig op zicht gekenmerkt door een, met verschil lende omstandigheden samenhangend, fragmentarisch karakter. Het tot dusver gevoerde middenstandsbeleid is reeds in belangrijke mate tegemoetgekomen aan de rechtmatige verlangens van de mid denstand en heeft zoals uit de midden standsnota ook duidelijk is gebleken belangrijke resultaten geboekt. Wanneer er een sector in het middenstandsbeleid is, welke uitermate door het fragmenta rische karakter wordt gekenmerkt, is het wel die van het middenstandsonderwijs, aldus spr. Het beleid op korte termijn dient er op gericht te zijn het fragmen tarische karakter aan het beleid met be trekking tot het middenstandsonderwijs te ontnemen, teneinde het middenstands onderwijs te maken tot een van de hechte grondslagen van het middenstandsbeleid. Dit achtte spreker van zo groot belang, omdat goed middenstandsonderwijs een van de belangrijke voorwaarden is voor het slagen van het v-tigingsbeleid. drijfstakken, waarover de besprekingen nog lopende zijn. De heer Koops vroeg ernstige aan dacht voor wat de vereniging ge daan heeft in besprekingen over de vaststelling van sterk-progressieve honoraria voor de artsen. De Maat schappij voor Geneeskunst heeft toegezegd, dat van deze regeling een redelijk gebruik gemaakt zal wor den en dat bij klachten beroep mo gelijk is. De vergadering herkoos de heren W. Koops (Eindhoven), P. Prins (Den Haag) en dr Joh. H. Scheurer (Voor burg) als hoofdbestuursleden en koos in de plaats van de heer Punt de heer B. Berends (Dordrecht). Aan de adjunct-secretaris, de heer Z. Bras Jr (Rotterdam) werd dank ge bracht voor het vele en accurate werk, dat hij voor de vereniging deed. De heer H. R. Plomp sprak de «ver gadering toe namens het C.N.V. Prof. dr. H. Thierry refereerde over het on derwerp: „Vrijheid en verantwoorde lijkheid". Ingezonden Mededeling (adv.). Uw hoofdhuid fris - Uw haar gezond heeft „voedingswaarde" voor Uw haar OMDAT Brylcreem waarde volle, versterkende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën bevat. OMDAT de oliën in Brylcreem geëmulgeerd zyn voor smetteloze haarverzorging. OMDAT massage met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: altijd mooi haar - gezond haar voor altijd. BRYLCREEM bevat geen gom, geen seep, geen elcohel. County Ptrfumtry Co. Ltd., Slanmort, England Imp. Jacq. Mot Jr., Amsterdam Tosccunni trekt zien terug. NEW YORK, 5 April. Arturo. Toscanini, de 83-jarige wereldberoem de dirigent, gaat zich terugtrekken. Dit is Zondag meegedeeld door de directeur van de Amerikaanse Om- roepmaatschappij N.B.C. na een radio concert van het N.B.C.-symphonie- orkest, waarmee het winterseizoen van dit orkest, dat reeds jaren onder lei ding van Toscanini staat, werd beëin digd. Congres van Oostduitse communisten. Zij moeten met hem front maken tegen militairisme en atoomwapens. BERLIJN, 5 April. De eerste secretaris van het centrale comité van de Oostduitse socialistische eenheidsparty, Malt er Ulbricht, heeft verklaard, dat de militaire functionarissen, die bij de geallieerde bestuursraad zyn geaccre diteerd, zich niet vrij in Oost-Duitsland kunnen bewegen, als er met dat land geen normale betrekkingen zijn gevestigd. Deze uitlating van Ulbricht is een bevestiging van de onlangs door de Oostduitse regering genomen maatregelen. Zij wil hierdoor de Westelijke mogendheden dwingen de regering van Oost- Duitsland officieel te erkennen. „Als sommige regeringen zeggen, dat de democratische republiek zich niet kan mengen in zaken van de Weste lijke autoriteiten, antwoorden wij, dat wij ons kunnen bemoeien met alles wat er op Duits gebied gebeurt", zo verklaarde deze communist hooghar tig. De E.B.U LONDEN, 3 April. Engeland Is bereid van zijn schuld aan de Europese Betalingsunie van 194 milltoen pond sterling een bedrag van 30 millioen pond sterling te betalen. Ork is Enge land bereid met de credietlanden on derhandelingen te voeren over de af betaling van de overige schulden bin nen een aantal jaren. Duitsland, het grootste crediteurland, zou het grootste voordeel hebben van deze betalingen. Als tegenprestatie wenst Engeland, dat de crediteurlanden, voornamelijk Duitsland, zich bereid verklaren maat regelen te treffen om te voorkomen, dat hun overschotten in de E.B.U. In de toekomst een te grote druk zullen uitoefenen op de unie. EEN DODE EN EEN GEWONDE. ZOUTKAMP, 3 April. Bjj een botsing tussen twee straaljagers boven Zoutkamp is de bestuurder van een toestel, de luitenant van de R.A.F. John Philip Talbot om het leven geko men. De sergeant vlieger J. W. Vegtel uit Den Haag werd ernstig gewond. De wrakstukken van de vliegtuigen kwamen 1% km buiten de dijk terecht. Zoutkampse vissers vaarden onmiddel lijk uit en wisten de sergeant-vlieger, die het toestel met de schietstoel had weten te verlaten, te redden. Schipper Jelte Toxopeus vond het stoffelijk overschot van de Engelse vlieger. LONDEN, 5 April. Het La- bourlid Mallalieu heeft op een ver gadering te Huddersfield verklaard, dat onlangs op een vergadering van de Conservatieve Partij is besloten, dat Sir Winston Churchill kort na de terugkeer van het britse Konink lijke Paar in Groot-Brittannië zal aftreden. Hij zou Eden hebben aan gewezen als opvolger. In October zouden parlementsverkiezingen ge houden worden, aldus Mallalieu. Een Frans generaal moet hem opvolgen. LE HAVRE, 5 April. Maarschalk Juin heeft verklaard, dat hy zyn com mando over de NAVO-strydkrachten in de Midden-Europese sector niet zal op geven, voordat hjj er zeker van is, dat een andere Fransman zijn plaats zal in nemen. Zoals bekend werd de maarschalk dezer dagen ontheven van al zijn func ties bij de Franse defensie wegens het houden van een rede over het Euro pese leger, zonder dat hij tevoren de tekst ter inzage aan de regering had gegeven. Volgens Franse legerkringen bood Juin Donderdag zijn ontslag aan bij de opperbevelhebber der NAVO- strijdkrachten in Europa, generaal Gruenther. Deze zou evenwel hebben gezegd, dat de Franse regering over Juin's post bij de NAVO zou moeten beslissen, aangezien zij indertijd ook de maarschalk voor deze functie had uitgezocht. In antwoord op vragen verklaarde Juin, dat hij „het voorwendsel", waaronder de regering hem had wil len straffen, „zeer onbeduidend" vond. „Ik zal het besluit der regering niet bestrijden, doch ik erger mij over de wijze, waarop zij het open baar maakte", aldus de maarschalk. STRIJDGROEP. De Westduitse communisten, verte genwoordigd door een delegatie op dit Oostduitse congres, kregen van Ul bricht een bemoedigend klopje op de schouder. Hij zei n.l., dat hun voor naamste taak was het vormen van een strijdgroep van de Duitse werkende klasse. Iedere Duitse werker, zo vond Ulbricht, ook de socialisten, moesten bewogen worden tot aansluiting bij de. strijd tegen het militairisme. Ulbricht zei verder, dat de West duitse regering niet slechts gepoogd had stakingen en betogingen, doch ook een revolutie in Oost-Duitsland te ontketenen. Hij spoorde de West duitse communisten aan nu op hun beurt massabetogingen te houden, waarbij een onmiddellijke terugtrek king van de atoom-artillerie uit W. Duitsland wordt geëist. Ulbricht ging echter nog een stapje verder. Hij wilde delegaties uit de Oost- en Westduitse parlementen een gemeenschappelijke tekst laten opstel len voor een verklaring, die verbod van atoombommen en dergelijke wa pens van massavernietiging eist. VENLO, 3 April. Gisteren is het op nieuw tot een grensincident gekomen in verband met de kwestie van de tractaat- gronden. De Duitser Johan Schabrucken is op het land te Siebengewald dat vroe ger zijn eigendom was, gewapend met een riek verschenen en heeft onder bedrei gingen een daarop werkzame knecht van een Nederlandse pachter weggejaagd. De ze laatste heeft zijn werkgever gewaar schuwd, die de politie van het gebeuren in kennis heeft gesteld. Later is de land bouwer zelf naar zijn land gegaan, terwijl politiemannen zich in de nabijheid in hin derlaag legden. Opnieuw verscheen S. na enige tijd. Het kwam tot een woorden wisseling en een handgemeen tussen bei de mannen. De politie greep echter spoe dig in en maakte procesverbaal op tegen de Duitser. Het betrokken land was na de oorlog door het Nederlandse Beheers instituut ais onteigend vijandelijk vermo gen aan de gemeente Bergen verkocht, die het heeft verpacht aan enkele inge zetenen. Op formele gronden werd deze verkoop vorig jaar door de Raad voor Rechtsherstel nietig verklaard. S. eiste zijn grond terug, maar de gemeente Ber gen ging in beroep, ook al wegens het feit dat met overheidsgeld voor ettelijke duizenden guldens cultuurtechnische ver beteringen op de grond zijn uitgevoerd. Dit beroep is omstreeks Kerstmis in be handeling genomen, maar de uitspraak is nog steeds niet gevolgd. Wel is bepaald dat hangende dit beroep de Nederlandse pachters in het volledig genot van hun rechten zouden blijven. japanners menen het zeker te weten. Japanse senaat vraagt om controle op de atoomwapens. TOKIO, 5 Apdil. Sjigejosji Matsoemaje, li(l van het dagelijks bestuur van de rechtse socialistische partij in Japan, heeft verklaard er zeker van te zyn, dat de Chinese communisten fabrieken bouwen voor de vervaardiging van atoombommen. Hjj zei, dat hij by een bezoek aan Peking in September j.I. een kaart van het Tiensjan-gebergte in Sinkiang (Chinees Turkestan) had gezien, waarop zes electrische centrales en een grote fabriek stonden aangegeven. Hij had zich toen afgevraagd, waarom de Chinezen dergelijke grote installaties in een zo afgelegen gebied hadden aangelegd. Later had hy gehoord, dat in het Tiensjan-gebergte grote hoeveelheden uranium worden gevonden. Volgens Matsoemaja kan worden aangenomen, dat Russische technici de Chinezen hel pen. Matsoemaje, die aan het hoofd stond van de eerste groep Japanners, die in opdracht der regering de gevolgen van de atoomaanval op Hirosjima bestu deerde, verklaarde verder nog: „Als de V.S. waterstofbommen op Korea, China of Siberië zouden gooi en, zou Japan ernstig te lijden heb ben van radio-actief stof. De gehele Japanse bevolking zou de kans lopen te worden uitgeroeid." Een andere Japanse autoriteit op het gebied van het kernonderzoek was van oordeel, dat communistisch China over vele kundige atoomgeleerden beschikt, van wie enige in de V.S. hebben gestu deerd. Ook hij achtte het waarschijnlijk, dat de Russen het Chinese onderzoek steunen. RESOLUTIE AANVAARD. De Japanse Senaat heeft vandaag Voor de Wereldraad van Kerken DJAKARTA, 5 April. Mr. Tambu- nan, vicj-voorzitter van het Indonesi sche parlement en leider van de chris telijke party, heeft meegedeeld, dat een millioen christenen in Indonesië de ver volging van christenen in Zuid-Celebes door Islamietische benden, wensen voor te leggen aan de Wereldraad van Ker ken. Mr. Tambunan heeft onlangs een memorandum aan de regering over handigd over het lijden van de christenen in dit gebied, waar 6500 mensen zouden zijn gedwongen over te gaan tot de Islamietische gods dienst. Bijbels zouden zijn verbrand en kerken gesloten. Regeringsautoriteiten hebben er zich tegen verzet, dat de V.N. de kwestie onderzoeken, zoals door mr. Tambunan was verzocht, omdat het een binnen lands vraagstuk is, dat door Indonesië zelf kan worden opgelost. De autoriteiten verklaarden, dat de regering reeds krachtige maatregelen tegen deze overtedingen heeft onder nomen. Ingezonden Mededeling (adv.) De politie van Georgetown (Brits Guyana) heeft mevrouw Janet Jagan, echtgenote van de afgezette premier van Brits Guyana, tezamen met acht leden van de progressieve volkspartij, gearresteerd wegens het houden van een onwettige optocht. Aangemoedigd door de enthousiaste ontvangst, welke de Bloemenzeep van Castella met haar fijne geur van rozen alom in den lande ten deel viel, komen de Castella-fabrieken thans met een nieuwe verrassing voor de Nederland- Seringenzeep een aanwinstl se vrouw en wel..de heerlijke, frisse Seringenzeep. Ongetwijfeld zal deze zeep met haar verrukkelijke geur van seringen bij het vrouwelijk publiek evenzeer in de smaak vallen als de overige Castella zepen. Ontelbare vrouwen en meisjes vertrouwen haar dagelijkse huidver zorging toe aan de beroemde Castella- producten: de klassieke Castella Schoonheidszeep met de huidverjongende oliën (2 stuk ken 50 ct.) Castella Spécial met het wonderbaar lijk schuim (32 ct.) Castella Bloemenzeep (rozen of serin gen (20 ct.) Ook U zult dus nu gemakkelijk een Castella zeep naar Uw hart kunnen kopen. met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin op de V.N. een beroep wordt gedaan om passende maatregelen te treffen ten einde te komen tot Internationale contröle op de atoomenergie en een verbod op het ge bruik van atoomwapens. De resolutie zal ter kennis van de V.N. worden gebracht door de Japanse waarnemer bij de wereldorganisatie. 10 dagen naar Oostenrijk SOESTDIJK, 5 April. - H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard zullen met de Prinsessen Beatrix en Irene en jonkvrouwe Renee Roëll van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Obergurgl vertoeven om tezamen nog enige dagen de wintersport te beoefenen. Aangezien Prins Bernhard, zoals bekend is, geen snelle afdalingen maakt om het extra risico van een val te vermijden, zal hij enige malen met de Prinsessen trektochten in het hooggebergte ondernemen. Jonk vrouwe C. E. B. Roëll, hofdame van H. M de Koningin, zal de Koninklijke familie vergezellen. Indonesische premier vraagt DJAKARTA, 5 April. - De Indo nesische minister-president heeft een beroep gedaan op de grote mogend heden, die macht ontlenen aan de ont wikkeling van kernreacties, de proeven met atoombommen, waardoor mensen levens in gevaar worden gebracht, te staken. Hij zei dit beroep te doen niet alleen uit naam van het Indonesische volk, maar ook in het belang van da mensheid en de wereldvrede. Na de ontploffing van 1 Maart TOKIO, 3 April. Ook 27 leden van de bemanning van de 170 ton metende Japanse vissersboot „Daimaroe" "zijn besmet met radio-activiteit. Zij bevin den zich in het ziekenhuis van Joko- soeka ter observatie. Het schip keerde op 1 April in de haven van Tokio terug na tussen drie en zeven Maart 250 km ten Oosten van de Marshall-eilanden te hebben gevist. Deskundigen deelden mee, dat de besmetting van ernstige aard was. Aan prof. dr W. J. A. Kernkamp, mi nister van Overzeese Rijksdelen, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoogleraar aan de Rijksunivesiteit te Utrecht OP 4 April vierde de Noord- Atlantische Verdragsorgani satie haar eerste kroonjaar. Het was die dag vijf jaar geleden, dat twaalf ministers van Buiten landse Zaken het verdrag onder tekenden. Wanneer we ons na vijf jaar N.A.V.O. afvragen of de beslissing, door twaalf regeringen (later tra den nog Griekenland en Turkije toe) genomen, een juiste is geweest, dan kunnen we niet anders, dan dit met een volmondig „ja" beamen. De gebeurtenissen van de afgelopen week hebben toch wel overduide lijk aangetoond, dat de Sowjet-Unie allesbehalve op het Atlantische Ver drag gebrand is en dat de mannen in het Kremlin niets liever zouden zien, dat de hechte organisatie, die met zoveel moeite in de afgelopen jaren tot stand is gekomen, in de war te sturen. We willen, ter ge legenheid van de vijfde verjaardag van de N.A.V.O., in de komende dagen in deze overzichten iets meer vertellen over de werkwijze en de bedoeling van deze organisatie. doen, doch rond de conferentietafel is men er steeds in geslaagd de proble men en geschillen op te lossen. Deze verbondenheid legt de deelnemende staten t.w. België, Canada, Denemar ken, Frankrijk, IJsland, Italië, Luxem burg, Nederland, Noorwegen, Portugal, Groot-Brittannië, de Ver. Staten, Tur kije en Griekenland, niet te onder schatten lasten op. Doch daarnaast heeft men de verzekering, dat een aan val door wie ook op één van de genoemde landen, zal worden be schouwd als een aanval op allen. Deze verzekering heeft men elkaar gegeven voor twintig jaar. Tekort, vindt U? Maar wilt u zich dan realiseren, dat De N.A.V.O., voor tientallen milli oenen in de Westerse invloedssfeer om van daarbuiten nog maar niet te spreken nog een vaag begrip, is toch niettemin een begrip geworden, dat spreekt van de verbondenheid van veertien naties met tezamen 400 mil lioen inwoners. Er is een vaste wil tot samenwerken gegroeid, zij het dan, dat er zich nu en dan moeilijkheden voor- we in een wereld wonen van snel wis selende verhoudingen en van een nog sneller voortschrijdende technische ontwikkeling. Wie kan garanderen, dat op 4 April 1969 als het Verdrag ten einde is, de verhoudingen in de wereld en in Europa niet volkomen anders zijn komen te liggen? In het hart van Parijs, achter het uit de hand gelopen mecanodooswerk, dat Eiffeltoren heet, klopt het hart van de min of meer hybrische N.A.V.O.- figuur, waarin politici en krijgslieden samenwerken. Daar, in het paleis de Chaillot, troont Lord Ismay, de secre taris-generaal van de Noord-Atlanti sche Council, het hoogste politieke N.A.V.O.-lichaam, dat bestaat uit de ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Oorlog van de aangesloten landen. Zij komen op gezette tijden bijeen, maar voor de afdoening der lo pende zaken zorgen hun vertegen woordigers, de permanente afgevaar digden naar de „Council", waarbij de Nederlandse belangen worden behar tigd door jhr mr A. W. L. van Starken- borch Stachouwer. Als waarnemende secretaris-generaal van de „Council" treedt op onze landgenoot jhr mr H. F. L. van Vredenburch. Het hoogste militaire lichaam in de N.A.V.O. is het militaire comité, waar in de chefs van staven van ieder land zitting hebben, met uitzondering van de vertegenwoordiger van IJsland, die 'n burger is, omdat dit land geen leger bezit. De lopende zaken worden hier afgedaan door het comité van militaire vertegenwoordigers, dat in Washington zetelt, terwijl als permanent werkend militair lichaam, het verlengstuk dus van dit comité, de z.g. „standing group" optreedt, waarin de Westelijke grote drii zitting hebben. Aan deze „stan ding group" zijn de N.A.V.O.-bevelheb- bers direct verantwoording schuldig en in dit verband is het misschien goed een veel bestaand misverstand uit de weg te ruimen. Het komt n.l. vaak voor, dat men SHAPE, het geallieerde commando in Europa, vereenzelvigt met de N.A.V.O. SHAPE, waarover we morgen meer hopen te vertellen is echter een van de drie N. A. V. O.- commando's. De beide andere zijn het geallieerde Atlantische commando en het commando voor het Engelse Ka naal en de Noordzee, beter bekend als Channel Command. Westelijken vragen: NEW YORK, 3 April. Vertegen* woordigers van de Westelijke Grot* Drie hebben dr T. F. Tsiang, de voor zitter van deze maand van de Ontwa peningscommissie verzocht, deze com missie zo spoedig mogelijk bijeen t* roepen. De commissie heeft in meer dan een jaar niet vergaderd. Het bijeenroepen van de commissi* is in drie gelijkluidende nota's voorge steld. Tevoren was Andrei Wisjinsky, de leider van de Russische delegati* ingelicht over de plannen. bbenqt ont WOENSDAG 7 APRIL 1954. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Het leven van Edward Grieg", hoorsp. 10.25 Rep. 12.00 Cello en piano. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Instr. sextet. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nws. 13.15 „Met Pit op pad", caus. 13.20 Banjo-ork. 13.50 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelspel. 18.00 Mil. caus. 18.10 Gram. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven, vraag- gespr. 18.30 R.V.U.: Dr H. Groot: „De merkwaardige bouw van Jupiter". 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. en sol. 21.00 Lijdensoverdenking. 21.30 Geestelij ke liederen. 21.45 Gram. 22.05 Int. Evan gelisch comm. 22.15 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. 9.19 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accordeonork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel. 12.45 Gitaarens. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Gram. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 Prome- nade-ork. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugduitz. De Brievenbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws en comm. 18.20 Praatje over consumentenbelangen. 18.35 Dans- muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 „De Katholieken en het Socialisme", caus. 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Lichte muz. 20.40 „Rook", hoorsp. 21.15 Omr. ork. en solfst. 22.05 Ca baret. 22.35 „Cocospalmen", caus. 22.50 Gram. 22.55 Nat. kamp. schaken. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.4024.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 13.55 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kinderlied jes. 16.00 Ork. conc. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Voordr. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Koorzang. 18.30 Voor de sold. 19.00 Gram. 19.40 Idem. 19.50 Caus. 20.00 „Le pré-aux-clercs", ope ra. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3