J Hei &pea*l i**Saela®s*al Demonstratie V»LLK» het kind van de rekening gymnastiek Sporfspacgel Velleyl»al Alklclïck De echte AMERIKAANSE si ga ret ten tabak vindt U alleen in dit pakje Wol! Gereedschappen Gebrs. de Jongh GOES Anderson won van Strooband Spirit moet degradatie-wedstrijden spelen Drs Hildebrandt sprak over garnalenvisserij In Bruinisse moet heel wat ge saneerd worden» Eindles van dc Chr» Lagere Land bouwschool te 's Heer Arendskerke Avondschool v. Nijverheids onderwijs Middelburg. Rode Kruis-actie in Terneuzen» Dinsdag 6 April 1954 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Zeeuwse Schaakcompetitie WSdcrsgtcrl K©rfl»«l QN J' Hi de eerste klasse van de Zeeuwse schaakcom petitie is nu eindelijk ook voor de onderste plaats de beslissing gevallen. Uit de ontmoeting Vlissingen V.U.K. eindigde de afge broken party tussen A. Boer en M. Heyboer in een over winning voor de Schelde- stadbewoner waardoor de einduitslag 46 voor Vlis singen werd. Dit ene bord puntje was voor de Vlissin- gers juist genoeg om de degradatie te ontgaan, zodat V.U.K. het kind van de re kening is geworden. De af gebroken partij tussen L. J. Woudstra en C. Rotmans uit de wedstrijd tussen Mid delburg II en Vlissingen werd remise verklaard, waardoor de uitslag 64 voor Middelburg werd. De eindstand is nu: Terneuzen 8 uit 4, Goes 4 uit 4: Mid delburg II 4 uit 4; Vlissin gen 2 uit 4 en V.U.K. 2 uit 4. Intussen is V.U.K. de de gradatiecompetitie goed be gonnen. Met 6Vu3% werd ae kampioen van de derde klasse C, Oostburg, geklopt. In de derde klasse werd de laatste wedstrijd ge speeld. Souburg II kreeg Van Middelburg IV een 6% 1% nederlaag te slikken en eindigde daardoor op de onderste plaats. Vlissingen III behaalde__6 x7V*»»«r - proeven-demonstratie Zaterdagmiddag werden in het Goese Lyceum onder eiding van de heren Sturm ;e Goes en Verkooyen te 3reda de nieuwe vaardig- ïeidsproeven gedemon streerd. Deze demonstra ties, die een tweeledig doel hadden om meer eenheid in de uitvoering van de oe feningen te brengen en de jury eveneens tot meer eenheid in de beoordeling te brengen werden uit gevoerd door twee meisjes- en jongensadspiranten van Volharding te Goes en en kele dames van „Prins Hendrik" uit Breda. Gebr. v. d. Sande gekozen. Op Tweede Paasdag wordt in de Haagse Dieren tuin de landen-gymnastlek- wedstrijd NederlandDe nemarken gehouden. In de Nederlandse ploeg werden de Zeeuwse keurturners Jaap v. d. Sande uit Vlis- srngen en Johan v. d. San de uit Goes gekozen. punten uit 4 wedstrijden, Middelburg IV 5 uit 4 en Souburg II 1 uit 4. De strijd om de persoon lijke titel in de eerste klasse is nog niet geëindigd. Flissebaalje won van de Vlieger. Mast is uitgespeeld en heeft de leiding met 5% uit 8. Woudstra (3 uit 6) kan Mast niet meer inhalen, maar Breel (2% uit 5) heeft nog een afgebroken party tegen Woudstra lopen en moet nog twee wedstrijden spelen, zodat hij nog gelijk met Mast kan eindigen. Breel moet echter uit deze drie ontmoetingen de volle buit binnen halen. Ronde van Kapelle De wielersportclub Ka pelleBiezelinge heeft of ficieel toestemming ont vangen voor het organise ren van de ronde van Ka pelle voor amateurs op 30 April a.s. De belangstelling van de zijde der renners voor deze ronde over 100 km is zeer groot. Andersen wordt coureur Hjalmar Andersen, de Noorse „Schaatskoning", gaat van de zomer zijn ge luk beproeven op de fiets. Hij heeft ingeschreven voor de 2000 km lange wegwed strijd van Haparanda naar Ylstad, waarvan de start is vastgesteld op 5 Juli. e Nedercandse Wandelsponbond -al zijn leden niet adviseren, niet naar Nijmegen te gaan; wel zal worden gezegd: ga naar Apeldoorn!" Met deze woorden van voorzitter mr W. Kortt bleek op de on langs gehouden jaarvergadering van de N.W.B. dui delijk, dat het conflict over de Vierdaagse zich nog in een gevaarlijk stadium bevindt. Een gevaarlijk sta dium ondanks het rustige betoog van de voorzitter, dat de N.W.B. niet de ondergang van de Nijmeegse vierdaagse beoogt maar het alleenrecht voor zich op eist tot het organiseren van de avondvierdaagsen. De afgevaardigden gingen volledig accoord met het be sluit van het hoofdbestuur, dit jaar een vierdaagse afstandmars in Apeldoorn te houden op dezelfde da tum (2730 Juli) als de klassieke marsen van de Ned. Bond voor L.O. Niet deze eenstemmige goedkeu ring wekt zozeer verbazing. Het is verklaarbaar dat de leden van de N.W.B. alle vertrouwen hebben in hun hoofdbestuur, dat in de prestige-strijd om de wandelhegemonie in Nederland heeft bewezen, zijn Nijmeegs mannetje te staan. Verontrustend is wel de wijze, waarop de N.W.B. zijn houding bepaalt tegen over het al of niet slagen van pogingen tot arbitrage. Toen de N.WJ3. en de N.B.v.L.0. onlangs overeen kwamen naar een oplossing van het conflict te zoe ken door bemiddeling van een commissie van het N.O.C., trok de regering haar sanctiemaatregel tegen de Vierdaagse in Nijmegen in. Desondanks werd Apeldoorn weer naar voren geschoven. Deze zet was niet bevorderlijk voor de juiste sfeer, op een moment dat partijen nog een modus moeten vinden voor een begin van overeenstemming. De eerste arbitrage poging is dan ook prompt mislukt, maar het heet omdat de formulering van de overeenkomst geen genade vond in de ogen van de N.W.B. M.V.C. II Kampioen In de tweede klasse van de Walcherse volleybal competitie is de beslissing gevallen. M.V.C. II won beide wedstryden van Mi- chiel de Ruyter (30 en 13) en hoewel de Mid delburgers opmerkelijk ge noeg op het laatste moment nog een steek lieten, vallen door zich door U.O.C. III met 3I te laten kloppen, zodat zij de competitie1 niet ongeslagen beëindigen, kon deze nederlaag hen de titel niet meer doen ontgaan. Ook E.V.V.C. II speelde drie wedstrijden. De Vlis- singers wonnen met 30 van V.C.U. en met 13 van U.O.C. II, maar moesten tegen, hun eigen derde team met een 22 gelijk spel genoegen nemen. U.O.C. III was niet tevreden met een overwinning op kampioen M.V.C. n, het bezorgde ook V.C.U. een 31 nederlaag en stelde zich hierdoor practisch veilig. Seriewedstrijden Zuidwesters. De Souburgse Chr. Sport vereniging „Zuidwesters" heeft Zaterdag j.l. op het gemeentelijk sportterrein seriewedstrijden georgani seerd. De uitslagen waren MadjoeAnimo 10; Atlas Zuidwesters II 00; MadjoeZuidwesters B I1; T.O.P.Zuidwesters 0—1; B.K.C.—K.V.L. 1—0; AnimoZuidwesters A 1 0; ZuidwestersMadjoe 1 0; K.V.L.—Atlas 0—2; Zuidwesters AMadjoe A 00; AnimoT.O.P. 00; Zuidwesters IIB.K.C. 0 2; Zuidwesters BAnimo A 00; MadjoeT.O.P. 0 0; Atlas—B.K.C. 0—2; Mad joe AAnimo A 10; Ani moZuidwesters 00; Zuid westers 00; Zuidwesters IIK.V.L. 02; Zuidwes ters AZuidwesters B 2— 0. Parkloop gaat niet door. De voor a.s. Zaterdag aangekondigde parkloop van Marathon te Vlissingen zal niet doorgaan. Het baan- seizoen is reeds zo dichtbij, dat er voor een wegwed strijd geen belangstelling meer is. Men zal nu de parkloop aan het einde van het seizoen, in September of October, organiseren. Clubrit „De Zeeuwen" De motorclub „De Zeeu wen" heeft Zaterdag j.l. haar eerste, voor het club kampioenschap tellende rit, in dit seizoen gehouden. Het parcours, dat door Wal cheren en Zuid-Beveland liep, had een lengte van 60 km. Vanwege de slechte weersomstandigheden ver schenen er slechts elf deel nemers aan de start, waar van er twee zijn uitgeval len. De bestgeplaatsten wa ren: 1 A. Bouwens, 16 straf-) punten; 2 P. den Hollan- der, 88 strp.; 3 W. Janse. 94 strp.; 4 D. Roelse, 96 strp.; 5 A. Kodde, 112 strp, De eerstvolgende rit is op Maandag 19 April (2e paasdag), waaraan door alle motorrijders en auto mobilisten kan worden deelgenomen. Ingezonden Mededeling (adv.) gemeten van Uw eigengemaakte Amerikaanse sigaret, rol zc dan van „American Star" NIEMEUER'S TABAK cent TABAK OP Z'N BEST! Ir.nazonden Mededeling Cadv met de alom bekende op Woensdag 7 April a.s., aanvang nam. 2 uur, op het terrein van de Firma a i Rijksweg Goes—Middelburg (achter het magazijn). Dammen. GOES, 5 April. Kampioen Anderson heeft zyn grootste rivaal, Strooband, we ten te overtroeven, waardoor hy de kans om de titel te behouden zeer heeft ver stevigd. Anderson heeft nu de leiding met twee verliespunten, Rijkse heeft 3 verliespunten en Strooband 4. De vol gende partijen werden, gespeeld voor het kampioenschap v. Zeeland, hoofdklasse Joh. de SmetL .Anderson 11; Joh. de Smet—J. Sinke 02; D. DavidseJ. Sinke 02; N. CorstanjeW. Heydra 02 en L. AndersonJ. L. Strooband Jr 20. In de eerste klasse waren de uitslagen: Joh. v. d. BergeJ. Schot 02; P. Bras ser—C. P. de Vos 02; J. C. NijssenO. Scherp 02; Joh. v. d. BergeP. Thenu 11; H. OvertveldP. Brasser 02; J. C. NijssenL. Adriaanse 11 en O. ScherpP. Thenu 20. JEUGDKAMPIOENSCHAP. J. KoppejanG. Blom 0—2; Marietje KasseG. Gorsse 20. Het was voor Gorsse wel een erge te genvaller om door de uit vorm zijnde M.T.T.C. I 12 Marietje Kasse geklopt te worden. Gors- Sorry VI 9 6e had een stevige positie op de ranglijst, A.T.T.C. I 8 Boch deze verliesparty maken de kansen P.Z.E.M. III 9 »p het kampioenschap gering, vooral om- M.T.T.C. II 9 4at hy nog tegen v. Rijswyk moet uit- Sorry IV 12 «omen. Een gelijkspel is voor Rijswyk Sorry V 12 genoeg om de titel te behalen. A.T.T.C. II 18 De Tafeltenniscompetitie M.T.T.C.-dames ontfutselden Goes III het eerste puntje GOES, 5 April. In de eerste klas se van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie werd de laatste wedstrijd gespeeld. Spirit zag zich met 64 door Be Fair geklopt en moet nu degradatiewedstrij den spelen. De eindstand ls: Wilno I W. v. Zoelen Be Fair Sorry Wilno II Spirit 10 10 10 10 10 10 16 15 12 12 3 2 73—21 64—36 5416 43—5' 44—56 22—78 In de tweede klasse wachtte Sorry II vergeefs op Schelde, dat daardoor re glementalr met 100 verloor. De stand werd nu: Goes 712; Sorry n 810 W. v. Zoelen II 7—7; P.Z.E.M. 66 Schelde 81. In de derde klasse A won V.S.V. met 010 van Amor en kwam hierdoor op de eerste plaats met het zelfde aantal punten als Be Fair II, maar met een -beter gemiddelde. De stand ls: V.S.V. 10 8 1 1 17 80—20 Be Fari II lö 8 1 1 17 7327 v. Zoelen m 10 5 1 4 11 3149 Amor 9 3 0 6 6 4347 P.Z.E.M. n 8 2 1 5 5 27—53 Schelde 9 0 0 9 0 684 In de derde klasse B had Wilno UI geen moeite met hekkensluiter Spirit II (19), waardoor de stand als volgt werd: Goes II 714; Sorry in 68 Wilno m 8—7; V.S.V. II 8—7; Spirit H 7—0. In de vierde klasse maakte Sorry V het wel erg gemakkelijk voor het lei dende M.T.T.C. I door verstek te laten gaan. De M'burgers konden dus hun voorsprong aan de kop weer vergroten. Wel kwam Sorry V uit tegen A.T.T.C. n, dat met een 82 nederlaag naar huis moest en daardoor definitief op de onderste plaats kwam. De stand is nu: 11 8 6 5 2 2 1 0 0 0 2 3 4 7 6 12 23 17 11 II 7 7 7 1 12—18 69—21 50—30 4545 43—47 47—63 43—77 21-109 By de dames tenslotte zorgde M.T.T. C. III voor een verrassing door Goes III het eerste puntje te ontfutselen (55). Hierdoor kon Wilno IV, dat zowel won van Spirit III (37) al3 van Spirit TV (19) iets op de leiders inlopen. De stand is: Goes in 917; Wilno IV 10—14; M.T.T.C. IH 9—11; Spirit m 10—10; M.T.T.C. V 8—7; M.T.T.C. IV 9—5; Spirit IV 9—0. Vergadering Arnemuidse vissersvereniging. ARNEMUIDEN, 3 April In de hedenmiddag gehouden vergadering van de vissersvereniging „Draagt Ei kanders Lasten" te Arnemuiden heb ben de Arnemuidense vissers zich be zig gehouden met de vraag: „Hoe ma ken wij van garnalenvisserij een ge zond bedrijf". Hierover sprak drs A. D. Hildebrandt van het Landbouw Econo misch Instituut te Den Haag. Spr. wees erop dat het noodzakelijk voor de vis serij is, dat de vloot wordt vernieuwd, de hoogaarzen en botters moeten wor den vervangen door kotters. Hy wees in dit verband op de dezer dagen verschenen visserijnota, waarin wordt voorgesteld de oude schepen te vervangen door grotere 2e hands schepen, waarvan (je kosten worden geraamd op plm. f 20.000 per vaartuig. Van dit bedrag zal door de schipper- eigenaar 5.000 zelf moeten worden gefourneerd, terwyi van de Herstel- bank een crediet wordt verstrekt van 15.000 tegen een rente van vier drie vierde procent en een jaarlijkse aflos sing van vijf procent. Gezien de grote bedragen die met deze veranderingen zyn gemoeid, zal het noodzakelijk zijn om te komen tot oprichting van vis- serijscholen, daar het beheer van het bedrijf goede opleiding vereist. Spr. wees ook op de noodzakelijkheid van voorlichting, zowel biologisch-technisch als economisch. Hij deelde mede, dat by Zevibel plannen bestaan om te komen tot op richting van een volkshogeschool voor de visserij, zoals die momenteel in Bergen (N.-H.) bestaat. Voorts wees spr. op de noodzaak, teneinde een gezond bedrijf te krijgen, cm de kosten te drukken en de op brengst te verhogen. In dit verband besprak hij de wenselijkheid om te ko men tot een coöperatieve aan- en ver koopvereniging, zoals die ook voor de landbouw bestaat, zulks in samenwer king met de handelaars. De voorzitter, de heer L. J. Huij- bregt, had persoonlijk graag gezien, dat financiële steun van het Rijk kon wor den verkregen om koelcellen te bou wen om daardoor de markt te sprei den en invloed te kunnen uitoefenen op de prijs van de garnalen, Nummerbord op veerboot losgeschroefd. MIDDELBURG, 5 April. Het is niet ondienstig, dat de automobilisten, die gebruik maken van het veer Vlis singenBreskens, by het verlaten van het schip even nagaan, of de nummer borden nog op hun wagen zitten. Kort geleden is n.l. ontdekt, dat een num merbord van een tankwagen tijdens de vaart was losgeschroefd. Men kan er rustig van uitgaan, dat de dader er een speciale bedoeling mee heeft. Waar het nummerbord is terechtgekomen kan moeilijk worden nagegaan, maar dat er ee nonbevoegd gebruik van is gemaakt moet worden aangenomen. Aan de Ryksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het arts-examen 2e gedeel- ;e, de heer C. J. A. Somers te Vlissingen. Wederopbouwplan werd herzien. Critiek op toewijzing van woning aan tijdelijk opzichter. BRUINISSE, 3 April. De gemeenteraad heeft eeu uitvoerige bespreking gewijd na toelichting door ir F. H. Klokke aan de herziening van het wederopbouwplan, het uitbreidingsplan en het vast te stellen saneringsplan. De wijziging van het wederopbouwplan kwam in hoofdzaak hierop neer, dat niet meer gebouwd zal worden in het blok achter de huizen aan de Noorddjjk (Weststraat-hofstede Geluk), maar meer in de richting van het thans bestaan de Nooddorp. In de toekomst zullen waarschynlyk huizen verrjjzen in de Korte Ring (blok Hnibers-Haeck), maar wat met het Nooddorp zal gebeuren is nog niet bekend. Er Is verder heel wat te saneren, maar dit zal geleidelijk aan gebeuren. Enkele raadsleden voelden er wel wat voor van de noodwoningen permanente hulzen te maken door er een verdie ping op te zetten. De fundering kan dit hebben. Anderen vonden de kosten te hoog. Deze zaak za technisch en finan cieel nog bekeken worden. B. en W. wil len de grond, waarop de noodwoningen staan, zo spoedig mogelyk als bouw grond verkopen. De raad betreurde het, dat de tuinen tussen Lange Ring en Burgemeester Hagelaan zullen worden bebouwd. Deze eis wordt door Den Haag gesteld. Onderzocht zal worden, of in het kader van de herverkaveling de eigenaars een compensatie kunnen ontvangen ln grond inplaats van ln geld. PROCEDURE GEWONNEN, Burgemeester Michaëlis deelde de raad mede, dat de gemeente de proce dure tegen de aannemer Verjaal, die de riolering door de Burgemeester Hage laan en een straat heeft gelegd, heeft gewonnen en dat de aannemer per Juni a.s. maandelijks f 100 zal betalen, Het bezoek van minister Algera bracht enige teleurstelling: hjj voelde weinig Eerste jaargang afgeleverd Tien jonge landbouwers kregen het diploma GOES, 5 April. Voor de Chr. Lage re Landbouwschool te 's Heer Arends kerke was het vandaag een belangrijke dag. Voor het eerst na vier jaar werd een „jaargang" leerlingen aan de prac- tijk afgeleverd; tien jonge landbouwers die hun diploma mochten ontvangen. De byeenkomst door ouders en ge nodigden bygewoond, o.w. ir. Steur, het hoofd van de Chr. Landbouwwin- terschool te Middelburg, werd door drs J. J. Knibbe namens het schoolbestuur geopend. Het hoofd der school, de heer C. Blaauw, heeft vervolgens de leerlingen eens aan de tand gevoeld, ondermeer over bemestingsleer en veevoeding. Ook Ir. J. Versteeg uit Goes, Rijks consulent belast met het toezicht op dit onderwys, onderwierp de leerling gen aan een zeer interessant „kruis verhoor" over plantenziekten, waarin hy verscheidene staaltjes uit zijn prac- tyk bij de Keuringsdienst Zeeland ver telde. Na de pauze heeft burgemeester A. A. Elenbaas van 's Heer Arendskerke, de diploma's uitgereikt, die de jongens aanspoorde om toch de vakbladen te blijven lezen om op de hoogte te blij ven. Tevens richtte hy een woord van welkom tot de heer Blaauw die, zoals bekend, kortgeleden tot hoofd is be noemd als opvolger van de heer Van Hove. Ir. Versteeg sprak een gelukwens, wyzend op de vlucht die dit onderwijs heeft genomen. Tot de heer Blaauw richtte hij een compliment voor de ma nier waarop deze de eindles geleid heeft en tot het bestuur, dat thans voor het eerst een lijst van „oud-leerlingen'" kan gaan opstellen. Namens het bestuur van de Zeeuw se C.B.T.B. en de afd. Zuid-Beveland sprak de heer J. de Jager een geluk wens. Johs. Steenblok uit Nieuwdorp was de gelukkige leerling die na lo ting het C.B.T.B.-gedenkboek ontving. Ook de heer E. Rouw uit Goes sprak namens de commissie van toezicht een gelukwens. Namens de leerlingen sprak A. Louwerse een dankwoord. De heer Blaauw sprak tenslotte de jongens toe, wensend dat Gods Woord hun stimu lans zal blijven in hun leven. Na een dankwoord van de heer Knibbe, die vertelde dat de nieuwe cursus zal starten met 19 leerlingen werd de bijeenkomst door ir. Steur niet dankgebed gesloten. De volgende leerlingen kregen het MIDDELBURG, 3 April. Aan de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs te Middelburg heeft de bevorde ring der leerlingen weer plaatsgevon den en zijn aan de geslaagden de di ploma's uitgereikt. Hieronder volgen de namen dergenen, die in de diverse afdelingen het diploma ontvingen: Afdeling Houtbewerking. Uit A gediplomeerd met diploma A werden P. A. Grim en P. J. Dierx te Middel burg, P. Boone te Vrouwenpolder en J. Roelse te Westkapelle (prijs). Het diploma tweejarige cursus B was voor P. J. Maas te Domburg en C. van As- peren te Veere, alsmede voor J. Jobse (prijs) en L. van Moolenbroek te Oost- kapelle, J. Kleinepier te Biggekerke, benevens voor K. Duvekot en P. de Visser te Vrouwenpolder. Hier werden ook diploma's driejarige cursus B uit gereikt. Zij waren voor A. Antheunis- se. J. den Engelsman, P. Nieuwenhuij- ze en D. de Rijke te Middelburg, A. Dekker te Aagtekerke (prijs), J. Dek ker te Arnemuiden, P. Bommeljé te Domburg, A. Hollebrandse te Gryps- kerke, A. S. Louws en P. Wattel te Serooskerke, C. E. de Rooij te Veere, P. Gabriels© te Westkapelle en J. Leijnse te Koudekerke. Eén leerling werd afgewezen. Afdeling Metaalbewerking. Uit A 3 werden gediplomeerd met diploma A: J. Joziasse, J. C. Krijger, A. Lagendijk, J. M. Paauwe en J. H. de Voogd, allen te Middelburg. Het diploma tweejarige cursus B ontvingen W. F. Antheunisse, C. J. Baan, N. v. d. Berg, J. M. Flipse, C. A. Karelse, J. de Nood en P. L. San ders, allen te Middelburg; J. Schroe- vers te Arnemuiden en L. Meijers te Veere. Eén afgewezen. Afdeling Electrotechniek. Voor het diploma tweejarige cursus B slaagden R. Bak, H. Kosten en L. J. van 't Westende te Middelburg, P. de Buck (prijs) en A. Simons te Biggekerke, A. Kokelaar en J. van Vlaanderen te Koudekerke, M. Finson te St. Laurens, Vinke te Nieuw en St. Joosland, J. B. C. Bos te 's-Heerenhoek, A, J. C. v. d. Broeke en A. Spruijt te Veere, L. M. v. d. Bosch, H. Dunnes en J. H. W. Kaiser te Vlissingen en W. Hui- bregtse te Westkapelle. Afgewezen twee. Afdeling Schilderen. In het bezit van het diploma tweejarige cursus B kwa men L. J. Poortvliet en A. J. Schrier te Middelburg, M. de Rijke te Arne muiden, A. Provoost te Domburg (prijs), L. Davidse te St. Laurens, J. J. Provoost te Breskens,. T. de Vries te Souburg en A. Janse te Vrouwenpol der. of niets voor een nieuwe haven, maag zag een betere oplossing in het mahen van een keersluis. Tijdens de rondvraag wees de heer Van Glist (S.G.P.) op de wedstrijd, dia tussen P.T.T., P.Z.E.M. en Waterleiding gehouden schijnt te worden in het op breken en herstellen van nieuwe stra ten. De voorzitter deelde mede, dat het herstel zal worden opgedragen aan da firma Wandel, die de rekening zal In dienen bij die instantie, die de straat heeft opgebroken. De heer Van Gilst had ook eritlek op het toewijzen van een nieuwe wo ning aan een opzichter, die hier slechts tijdelijk werkzaam is. Ook over zijn taak en de uitvoering daarvan was hij evenals de heer Hoogerheide (A.R.) niet erg te spreken. Burgemeester Michaëlis .verklaarde, dat bouwkundig opzichters erg moeilijk te krygen zyn en dat deze tijdelijke opzichter nuttig en nodig werk verricht. Het is in het belang der gemeente, dat hij er woont. Ingezonden Mededel-ng (adv.) Rheamatisehe Pijnen slopen Uw krachten - Maar ze vreten ook in op Uw humeur en gestel. Laai dat toch niet zo daargaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuive rende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen Uw lever, nieren en inge- v anden trager werken. De zes mi nerale zouten van Kruschen bren gen ze weer op gang. Als dat ge beurt, geen opeenhoping van onzui verheden meer in het bloed. En daarmee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. diploma: M. Dekker, J. C. den Engels man, L. de Kok en Johs. Steenblok te Nieuwdorp; L. F. den Engelsman en M. Kopmels uit Wolfaartsdijk; C. A. Ka relse, M. J. van Liere en M. Riemens uit Heinkenszand en A. Louwerse uit Lewedorp, TERNEU.ZEN, 5 April. Teneinde de Rode Kruis-actie dit jaar weer in het middelpunt der belangstelling to plaatsen is een actie-comité gevormd, dat reeds verschillende besprekingen voerde en een programma opstelde. De actie duurt van 19 Mei tot en met 19 Juni. Op 19 Mei wordt zij ingezet mat een samenkomst in het Concertgebouw, waar de toneelvereniging van het Oranjekwartier zal opvoeren „Een in specteur voor U". Op 22 Mei worden ballonwedstrijden voor kinderen ge houden aan de pieren van de binnen havens. De Harmonie zal medewerking verlenen en des avonds zal op dè Markt een concert worden gegeven. Deze dag wordt een straatcollecte ge houden. Twee dagen later begint de huis-aan-huis-collecte en wordt in Sluiskil een ballonwedstrijd gehouden. Op 26 Mei is er een filmvoorstelling (waarschijnlijk een kleurenfilm over Terneuzen) in de open lucht op de Markt en misschien ook een concert. Tijdens een wieler-criterium op 29 Mei wordt een kwartjes-actie georganiseerd en des avonds zal een bridge-drive plaatsvinden. Een gezelschap uit Goes geeft op 2 Juni een ontspanningsavond in Terneuzen en op 4 Juni in Sluiskil. Op 5 Juni volgt vanaf 6 uur op de Markt een sportdemonstratie, o.m. korfbal en volleybal. Na afloop is er een concert. Op 10 Juni tenslotte vindt de vertoning plaats van de film „Ach ter de wolken". Voordracht hoofd vlees keuringsdienst Goes. GOES, 5 Apri. Het gemeentebestuur van Goes heeft in overleg met de Kring gemeenten een voordracht opgesteld voor de benoeming van een keuringsveearts, hoofd van de vleeskeuringsdienst Goes. De volgende namen komen erop voor: 1. J. Stevense, veearts te Renesse, hoofd van de vleeskeuringsdienst Schouwen en Dui- veland; 2. H. A. Weijens, keurings-vee arts-bacterioloog van het gemeentelijk be drijf van veemarkt en abott'oir te Am sterdam; 3, A. A. Elzerman, veearts te Goes. Geslaagd. Voor het verkeersexamen (practisch gedeelte) slaagden 57 van de 58 leerlin gen der scholen uit Tholen-stad.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2