VIERING VAN HET 75-|ARIG BESTAAN WAS PRACHTIG GEBEUREN vcrDin Geestdriftige huldiging van dr Schouten r Woedende menigte drong op Laniel en Pleven aan A.R.-P. zal binnenkort n buitenlandse specialist rijk zijn PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD.VOOR ZEELAND MAANDAG 5 APRIL 1954. De A.R.-Partij in de Ahoyhal te Rotterdam Minister Zijlstra hield zeer militante rede Feest der duizenden Redevoeririyeu Ex-premier Jagan gearresteerd Plechtigheid bij Are de Triomphe verstoord Auto van premier beschadigd k SNIPPER NIEUWS1 j Chr, H,B.S. voor Walcheren erkend vSSI1 'M//. Aanvallen tegen Dien Bien Phoe verminderen Uitgave: Stichting „Zeeuwsen Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438 bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754; Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 28-28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 10e JAARGANG No. 2750 Abonnementsprijs ƒ0.47 per week, ƒ2.p. maand, 5.85 p. kwartaal. Losse nummers 13 cent. Advertentieprijs 22 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE 3MIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mia- delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; J. Laport, Goes; K. C. van Spronsen, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuidema, Goes. L^v&n kunnen we in onze krant lezen hoe op werkelijk grootse wjjze het 75-jarig bestaan van de A.R. Partij in de Rotterdamse Ahoy-' hal is gevierd. Tallozen uit het gehele land hebben dit onverge telijke feest meegemaakt, het feest dat eigenlijk één dankjubel jegens God is geworden. ROTTERDAM, 3 April groots is de wijze geweest, waarop de Anti-Revo- lutionnaire partij vandaag in de Ahoyhal haar 75- jarig bestaan heeft herdacht. Van heinde en ver waren ze gekomen, uit Noord en Zuid en uit Oost en West, in autobussen, in volgepropte auto's en met treinen en die duizenden hebben in de versierde Ahoyhal hun dankbaarheid uitgezongen en hun geestdrift uitgeapplaudisseerd op een wijze die geen (Van een speciale verslaggever). Indrukwekkend en enkele twijfel meer open laat: nog altijd heeft deze partij de volledige liefde en het volledige vertrou wen van haar volgelingen. Nog altijd is zij een waar lijk nationale partij, samengesteld uit brede lagen der bevolking. En nog altijd is zij een partij, die zich haar verantwoordelijkheid ten volle bewust is, maar die ook weet, dat zij die verantwoordelijkheid alleen maar dragen kan in Gods kracht. Hoogtepunten van deze dag? Och, ieder mens heeft daar zijn eigen ge dachten over. Waren de toespraken van de beide ministers van deze partij, de heren Algera en Zijlstra, die de hele dag bijwoonden, hoogtepunten of was het daverende applaus waarmee zjj werden begroet een hoogtepunt? Was het ogenblik waarop Dr Rutgers als voorzitter van de Jubileum-Commissie, een ehéque voor f 100.000 (plus de toezegging dat er nog meer komt) aan Dr Schouten kon overhandigen, een hoogtepunt? Of de korte toespraak van de oude generaal Duymaer van Twist? Of het vurige beroep van Prof. Gerbrandy om recht voor Ambon? Ieder mens is anders geaard dus ieder heeft er zijn eigen gedachten over. Maar één ding is zeker: nooit zullen de duizenden dat enige punt dat niet op het programma stond, vergeten: het ogenblik waarop de voor treffelijk spelende Marinierskapel het psalmlied ..Dat 's Heren zegen op U daal inzette, nadat een afgevaardigde uit Aalsmeer aan Dr j. Schouten een bloemstuk had aangeboden als huldeblijk voor zijn werk voor de partij. Als één man rees men op zodat deze zegenbede tot een eerbiedige huldiging werd. Huldiging van een man die wars is van alle hulde, maar die ditmaal het verlangen der duizenden om hun leider aan hankelijkheid te betuigen, niet meer kon afweren! de Reformatie de Staat weer in het juiste daglicht heeft geplaatst, n.l. dat hij is een instelling van God om recht en gerechtigheid te handhaven; dat de Reformatie aan de Staat de rechte grondslag gaf, n.l. dat hij drager is van God ontleend gezag; dat de Reformatie Gods Woord en Wet tot enig richt snoer heeft gesteld bij de functionne- ring van het staatkundig leven; en dat de Reformatie heeft doen zien, dat de vrijheid de hoogste inzet der Staat kunde dient te zijn. 's Middags voerde Prof. Dr L. W. G. Scholten het woord die aantoonde, dat de A.R.-partij er steeds naar heeft ge streefd een politiek te voeren „voor het Gemenebest"; dienen dus van het al gemeen belang desnoods met wegcij fering van het persoonlijk belang. Twee perioden had Prof. Scholten uit de geschiedenis uitgelicht om dit aan te tonen, n.l. de tijd waarin Kuy- per de door de liberalen geschonken „formele vrijheid", een vrijheid zonder werkelijke inhoud, omzette in een wer kelijke vrijheid, een zedelijke vrijheid, waarvan iedere Nederlandse burger profijt trok. En de periode waarin Dr Colijn het geschonden staatsgezag her stelde (men denke aan de droeve his torie van Curasao en aan de Zeven Provinciën). Ook dit was een strijd ter- Tussen tien en elf uur stroomden de mensen de Ahoyhal binnen, waar kapitein Nieuwland zijn mannen de ene mars na de andere liet blazen en waar het met prachtige azalea's versierde podium kreten van bewondering ont lokte. Hoe dikwijls was het niet een weerzien van oude bekenden, van mensen die men in jaren niet had ge sproken, maar die nu allen aan de roepstem van hun partij gevolg had den gegeven. Is dat niet ook een van de mooie aspecten van zo'n dag: het versterken van de banden, die allen samenbindt? Kokslag elf uur betrad het dagelijks bestuur van het Centraal Comité het podium en terwijl het gejuich opklater de namen de ministers Algera en Zijl stra en generaal L. F. Duymaer van Twist als erelid hun plaatsen in naast het moderamen. Het openingswoord van Dr J. Schou ten was kort: was er niet een program ma af te werken van acht sprekers en veel zang en muziek? Drie opmer kingen bond hij zijn hoorders op het hart: 1. De A.R.-partij wil een nationale politiek verwerkelijken, een poli tiek van geestelijke vrijheid voor allen. 2. De A.R.-partij blijft trouw aan de bedoelingen van Groen en Kuyper om een partij te zijn voor de Ge reformeerde gezindte in de ruim ste betekenis van dit woord; daar om zal zij, met behoud van haar beginselen, altijd de eenheid bevor deren. 3. De A.R.-partij gaat door met te trachten invloed uit te oefenen tot heil van volk en vaderland. Met in zet van alle krachten wordt voon- gewerkt aan de reformatie van ons vaderland. U zelfs maar in het kort de inhoud weer te geven van alle gehouden rede voeringen, zou meer ruimte in beslag nemen, dan wij kunnen geven. Wie er belang in stelt kan deze redevoerin gen, als boekje gebundeld, bestellen bil het Centraal Comitiè. Wij wiiien volstaan met de lijn aan te geven, die de samenstellers van het programma voor ogen moet hebben gestaan, toen zij met de sprekers contact zochten over hun onderwerpen. Die lijn blijkt eigenlijk al uit de ti tels der redevoeringen. Want zoals minister Zijlstra heel nuchter opmerk te „ik heb gemerkt dat er rede voeringen en toespraken zijn; voor de eerste heeft men 25 minuten en ik zal het met lu mmuten -meten -"oen!" Prof. Mr P. S. Gerbrandy had zijn rede getiteld: „De A.R.-partij in haar nationale betekenis". Hij toonde aan de hand van drie punten aan, dat de \.R.-partij steeds een partij geweest s, bedoeld voor het Nederlandse volk. Daartoe herinnerde hij aan de strijd voor de vrijheid van onderwijs, die immers .en nationale strijd geweest is; aan de band aan het Huis van Oranje, aan welke band de A.R.-partij steeds een warme voorvechtster geweest is; en hoe kon het anders! aan de kolo niale politiek, want de A.R.-partij heeft steeds een politiek gevoerd, die er op gericht was de zedelijke roeping van Nederland tegenover de bevolking te vervullen. In dit verband was het dat de heer Gerbrandy zijn oproep liet ho ren voor erkenning van de staat Am- bon. „De tweede redenaar was Ds J. H. Velema, Chr. Geref. predikant te Zwol le, die sprak over: „De Reformatie en da Staatkunde". Hij toonde aan, dat GEORGETOWN, 3 April. Dr Ja gan, voormalig premier van Brits Guyana heeft te kennen gegeven dat hij zich niet door een verbod van de Britse gouverneur der kolonie, Sir Al fred Savage, om Georgetown te ver laten, zal laten weerhouden om zich naar suikerondernemingen, waar wordt gestaakt, te begeven. De Jagan wordt verantwoordelijk geacht voor het uitbreken dezer stakingen. In verband hiermee is dr Jagan ge arresteerd. Hij zal Maandag voor de rechter worden geleid. wille van het Gemenebest, want Colijn waarborgde aldus het voortbestaan van een gezonde democratie. Na hem was het minister Mr J. Al gera, die zijn toespraak getiteld: „In de weegschaal van gezag en vrijheid" aantoonde, hoe de Anti-Revolutionnai- ren steeds op de bres hebben gestaan voor een juiste taakverdeling tussen regering en volksvertegenwoordiging. Voor een dualistisch staatssysteem met een eigen taak zowel voor regering als voor Staten-Generaal. En ten sl'otte was er de buitengewone pakkende rede van Ds H. S. J. Kalf, Ned. Herv. prediant te Bennebroek, die met grote kracht opriep om het Kruis in het oog te blijven houden, omdat het „van het Kruis is dat God regeert"! „Lach maar om*êfe caricaturen die men van U tekent zo was de strek king van zijn rede. Onze Koning was ook 'spotkoning, gekroond met een doornenkroon. Maar wees ongerust als men van U zegt, dat gij nog wel chris ten heet, maar dat gij het kruis van Christus uit het oog hebt verloren; dat gij dat kruis niet meer wilt dra gen"! Aparte vermelding verdient de toespraak van de 86-jarige generaal L. F. Duymaer van Twist. Met veel applaus werd hij begroet én zijn re de was een vurige opwekking tot de jeugd om met dezelfde ijver en op gewektheid 't werk te doen, dat dé jongeren zestig, zeventig jaar gele den verzetten. „Bestudeer de begin selen zo riep hij hun toe want gij zijt de kloeke strijders van mor gen"! PROFESSOR ZIJLSTRA: MILITANT. En zeer zeker dient speciale aan dacht te worden besteed aan de rede van minister Prof. Dr J. Zjjlstra, om dat hij een aantal stellingen paneerde, die zeer zeker nog druk besproken zullen worden. Kort weergegeven liep zijn betoog aldus: 1. Vandaag de dag doet men het voor komen alsof de economische pro blemen doorslaggevend zijn voor de politiek en alsof men dan slechts te kiezen heeft tussen liberalisme en socialisme, wil men: tussen vrij heid en dirigisme. Deze stelling is misleidend en onjuist, want de ge schiedenis toont aan dat de grote bewegende krachten in het politie ke leven maar ten dele economi sche vraagstukken betreffen. 2. Wat de beweerde tegenstelling: li beralisme of socialisme betreft, „ik durf vandaag deze stelling poneren adus Professor Zijlstra dat een stijging van de welvaart in Ne- -- deriand vrijwel volledig zou uit wissen! 3. Alleen partijen die gefundeerd zijn op een levensbeschouwelijke basis, hebben bestaansrecht op de lange duur. 4. Op deze partijen rust in Nederland iSBg"'h zeer zware taak. En de prof. besloot: „Als wij nog zoveel hebben te doen, dan is er eigenlijk geen tijd om eigen principiële koninkrijk jes op te richten en elkaar voort durend de maat te nemen, wat be treft de 100 pCt principiële zuiver heid, en dan zo vaak met een meet lint met eigen schaalverdeling. In deze kleinheid, deze zwakheid te genover God en tegenover elkaar, zou dan wel een grote kracht kun nen liggen!" Mr DE WILDE ERELID. Tussen al deze bedrijven door heeft zich nog wel het een en ander afge speeld. We vertelden al van de spon tane huldiging van Dr Schouten we moeten ook nog vermelden, dat des middags bekend werd gemaakt, dat het Centraal Comité Mr J. A. de Wilde had benoemd tot erelid van dit Comité. In een hartelijke toespraak, die door veel applaus werd onderbroken, dankte de .grijze oud-minister voor de eer die men hem te beurt had doen vallen. Bij de aanvang was een telegram gestuurd aan H.M. de Koningin en een telegram aan H.K.H. Prinses Wilhelmina. Van Paleis Soestdijk kwam een danktele- gram terug. ENTHOUSIASME. Hebben de duizenden alles wat op deze dag gezegd is, zo snel kunnen verwerken? Och, misschien niet, want de redevoeringen waren vele en dik wijls zwaar. Maar wel heeft men be grepen dat de Anti-Revolutionnaire partij nog leeft uit het oude beginsel men is opnieuw doorgloeid van en thousiasme omdat men elkaar gezien en gesproken heeft en omdat men het gevoeld heeft: in deze partij ligt onze roeping. Dat was het waar Dr Schou ten in zijn korte slotwoord over sprak „Ga weer naar huis en ga aan het werk! Want nog altijd wacht ons een zware en schone taak, die we alleen maar in grote eensgezindheid volbren gen. En bidt God of Hij ons werk wil zegenen en tot een zegen wil stellen voor and en volk! Demonstraties voor juin PARIJS, 4 April Aan het einde van een plechtigheid bij de Are de Triomphe ter nagedachtenis van de gevallenen in Indo-China, is het vandaag tot een demonstratie voor de ontslagen maarschalk Juin geko men. De menigte drong om de auto van premier Laniel heen, toen deze wilde vertrekken. Er ontstond eefP worsteling tussen de opdringende menigte en het politiecordon terwijl de auto van de premier zich weg- spoedde. Men riep „Leve maarschalk Juin" en tegen Laniel „Treed af» zwijn". Men trommelde op dak en ruiten van de auto. De minister van Defensie, Rene Pleven, werd tien minuten door de menigte opgehouden. Zes demonstranten werden gearresteerd. Gedurende de plechtigheid werden duizenden vlugschriften verspreid waarop o.a. te lezen stond: „Zal Juin vervangen worden door von Stuip nagel?" (De Duitse bevelhebber in Frankrijk en België tijdens de be zetting). Nu is Juin aan de dijk ge zet. Zullen zij straks De Gaulle ar resteren?" Laniel en Pleven kwamen bij de Are de Triomphe aan onder gejouw van enkele duizenden toeschouwers, van Het Jubileumgeschenk f 100.0001 ROTTERDAM, 3 April - Dr A.i „Maar als ik mijn persoonlijke mening A. L. Rutgers, de voorzitter van de f,f®n «ldus tD?y Rutgers,. dan - 5 I zeg ik uit volle overtuiging: de 3aar- AG j i De artisten van de „Comedie Fran- caise", die een aantal voorstellingen in Moskou zullen geven, zijn Zaterdag in de Russische hoofdstad aangekomen. Volgens te Cairo verstrekte gegevens heeft de Egyptische staat onroerende goederen, juwelen, kunstvoorwerpen, e.d. ter waarde van ongeveer 800 mil- lioen gulden van leden van de voor malige koninklijke familie in beslag genomen. In Mei zal het eerste num mer van een vijftallige Europese cou rant met een oplaag van honderddui zend exemplaren verschijnen, aldus een mededeling van de Westduitse af deling van de „Raad van Europese ge- emnaten". Kolonel Thomas Evans Riddle, een van de laatste vijf vetera nen uit de Amerikaanse burgeroorlog, is Vrijdag te Austin .(Texas) in de ouderdom van 107 jaar overleden. De enige nog in leven zijde veteraan in Texas is Walter Williams, die 111 jaar oud is. West-Duitsland is uitgeno digd zitting te nemen in een speciale commissie voor de burgerlijke verdedi ging van de N.A.V.O. Andere leden zijn Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Groot-Brittannië, de V.S. en Italië. 25 personen, onder wie twee leden van het Turkse parlement, zijn om het leven gekomen, toen Zaterdag een Turks passagiersvliegtuig, kort nadat het van het vliegveld Adana was opge stegen, ontplofte en neerstortte. Jubileum-Commissie, heeft aan Dr Schouten als voorzitter van het Cen traal Comité een ehéque van 100,000 kunnen overhandigen. Maar hij moest erbij zeggen: „We hebben nog niet alles binnen, want er zijn heiaas kiesverenigingen met slapende besturen!" Ook het „vijf jarenplan", een vaste bijdrage van 20.000 per jaar gedurende de ko mende vijf jaar, is nog niet beëin digd. Er is 10.000 toegezegd, maar ook hieraan wordt nog gewerkt! Wat de besteding van het geld be treft, merkte hij op, dat de beslissing daarvoor ligt bij het Centraal Comité, lijkse bijdragen zijn bestemd om ook jaarlijks te worden uitgegeven; en als er dn de komende vijf jaren bijzondere projecten met goede perspectieven aan U worden voorgelegd, aarzel dan niet zo nodig ook het bedrag ineens in die vijf jaar te verbruiken!" In zijn dankwoord legde Dr Schou ten er de nadruk op, dat de grootste betekenis van deze gift is, dat verre weg de meesten er aan hebben meege werkt. Dit heeft aan dit geld een ideële waarde. Wat de besteding betreft zeg de hij overleg met de commissie toe. En gezien de nadruk die Dr Schouten legde op het vele werk, dat gebeuren moet in Europees verband én in we- reldverband, behoeft men er nauwe lijks aan te twijfelen, dat de A.R. Par- Met ingang van 1 Sept. 1953. GOES, 3 April. Het Bestuur van de Ver. voor Chr. Middelbaar Onder wijs in Zeeland heeft van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen een schrijven ontvangen, ge dateerd 2 April, waarin wordt meege deeld, dat de Chr. H.B.S. voor Wal cheren met ingang van 1 September 1953 is erkend en derhalve voor de normale subsidies in aanmerking komt. Voor deze vereniging is dit een bij zonder blijde boodschap, want nu zijn alle drie door haar gestichte scholen (het Chr. Lyceum en de Chr. Middel bare Meisjesschool te Goes en de Chr. H.B.S. te Middelburg) officieel erkend en kan men de tóekomst met vertrou wen tegemoet gaan! Bekende Franse oefenpiloot verongelukt. PARIJS, 3 April. De bekende Franse oefenpiloot kolonel Rozanoff is vanmiddag bij Melun-Villaroche ver ongelukt toen hij de nieuwe straaljager „Mystere 4" demonstreerde voor de Britse minister van bevoorrading, Dun can Sandys. Het toestel kwam slechts op een afstand van 50 meter van de plaats terecht waar de Britse minister stond. Minister Pleven, die naast hem stond rende onmiddellijk naar het wrak. tij binnenkort een betaalde buitenland se specialist rijk zal zijn, die contacten kan leggen en die tijd zal hebben om studie te maken van de vele inter nationale problemen. Ongetwijfeld zal dit de partij zeer ten goede komen. 2 In enkele regels melden wij nog DAT in de plaats van de heren W. P. Gebraad (voor zitter) en C. van Bremen, tot bestuursleden van de Ned. Herv. Schoolvereniging te Krabbendijke werden ge kozen de heren J. Oosterlee en J. SchoutenLagendijk. DAT Zaterdag de laatste mosselen van dit seizoen te Yerseke gelost zijn. De ex porteurs hebben nu nog veertien dagen de tijd om hun producten te ruimen. DAT het Veteranen Le gioen Nederland, gewest Zeeland Zaterdag in het Schuttershof te Middelburg een feestavond heeft belegd, waarop een afwisselend pro gramma van schetsen, mu ziek en zang, alsmede enige toespraken, voor de vele ex- wapenbroeders werd afge werkt. Het gezelschap „De Ouwe Jongens" onder lei ding van Ad. Huisson heeft de aanwezigen enkele uren aangenaam bezig gehouden. DAT aan de Sprookjesop tocht op 3 Juli a.s. van de Koninklijke Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg ook de gymna stiekvereniging „Wilhelmi na" zal deelnemen en wel met een groep, die „De Nachtegaal" en „De Keizer" zal uitbeelden. DAT Zaterdag de jeugd clubs op G.G. in de Geref. Kerk te Krabbendijke een ring-kring-vergadering heb ben gehouden, die werd bij gewoond door de pas opge richte club van Roosendaal en de verenigingen te Ber gen op Zoom. Als spreker trad op dr B. A. Knoppers, Geref. predikant te Amster dam met als onderwerp „Wat wij van anderen kun nen leren". Het verdere van deze avond werd gevuld met zang en declamatie. De heer Jacq de Smit te Goes sprak een opwekkend slotwoord. DAT de vereniging Lief dadigheid naar Vermogen te Kapelle heeft besloten een hoogtezon aan te schaffen voor het wijkgebouw en dat deze vereniging tevens f 200 heeft beschikbaar gesteld voor de vereniging Wijkver pleging. Met behulp van een paar potige agenten tracht Pleven zich door de woedende menigte een weg te banen naar zijn auto. wie velen oud-militairen die in Indo- China gestreden hebben en medailles op hun colberts droegen. Er klonken daarna kreten van „Lang leve Maar schalk Juin". Laniel stond bleek te luisteren toen een militaire kapel de „Marseillaise" speelde. Onmiddellijk nadat de kapel ophield werd opnieuw gejouwd. De po litie haastte zich Laniel de toegang tot zijn auto te verzekeren. Toen de me nigte zijn auto omstuwde, leek het als of Laniel zich omwendde om haar toe te spreken, doch een der leden van zijn gevolg drong de premier in de auto. Betogers met militaire baretten op grepen de wagen van achteren en vo ren vast zodat hij gevaarlijk begon te wiebelen. Politiemannen arm in arm drongen de vijandige menigte naar achteren en maakten ruimte voor Laniels auto, waarvan een der koplampen bij de schermutseling was vernield. Pleven bleef kalm, doch keek ge spannen terwijl de dreigende menigte bij het graf van de onbekende soldaat tegen hem opdrong. Zij hoed was ge deukt toen de politie hem bevrijdde. Hooggeplaatste legerofficieren gaven de menigte luide te verstaan dat zij op zij moest gaan. Zware strijd in Indo-China. HANOI, 4 April. De aanvallen van de Vietminh tegen Dien Bien Phoe vertoonden vandaag duidelijke teke nen van verzwakking. In andere sectoren van het Indochi- nese strijdtoneel echter, intensiveerden de Vietminh-guerilla's hun activiteit. Politieke waarnemers beschouwden de vergroting van het strijdgebied als een teken, dat de Vietmmh zijn positie snel tracht te verbeteren met het oog op de conferentie van Genève. Een woordvoerder van het Franse opperbevel heeft bekend gemaakt, dat in de afgelopen 24 uur Franse garni zoenen in het bergachtig gebied van Ankhe (300 km ten Zuiden van Hue de hoofdstad van Annam) door Viet- minhtroepen bedreigd zijn. Franse vliegtuigen vielen de opstandelingen aan en veroorzaakten zware verliezen onder hen. CELLE, 4 April. In de buurt van Celle is een jeep met Nederlandse sol daten tegen een boom gevlogen, nadat het voertuig een vrachtauto had inge haald. De jeep werd volkomen ver nield. Een soldaat, de 21-jarige P. Ku- perus uit Paesen werd op slag gedood; drie anderen zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis te Celle overgebracht. DE BILT ZEGT; Vrij koud. DE BILT, 4 April. Wisselend be wolkt met in hoofdzaak in het binnen land enkele buien. Matige, af en toe krachtige wind tussen Noordwest en West. Vrij koud. Op- en ondergan gvan Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 6.06 u„ onder 19.22 u. Maan op 6.57 u„ onder u. Hoogwater Dinsdag 6 April: Vlissingen: 3.27 u. 2.44 m„ 15.55 u. 2.38 m. Terneuzen: 3.59 u. 2.60 m„ 16.28 u. .54 m. Wemeldinge: 5.25 u. 1.93 m., 17.54 u. 1.93 m. Zierikzee: 5.11 u. 1.67 m., 17.39 u. 1.67 m.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 1