de loupe DEZE WERELD Willen de Russen serieuze besprekingen over de atoomenergie? Zondagswet wordt aangevuld Klachten bij de V.N, HSiro rl MOSKOU t ROOD-CHINA IS EEN GROTE MOGENDHEID van ö&q tot öaq I Strauss vertelt over de Amerikaanse atoompolitiek Wat wil Rusland toch? ID-e RodLo- Blijde dag Het hoofd omhoog De blik gericht op de toekomst Radio-actieve stof op 1100 km afstand Parfumerie VAN BIEMEN Egalisatie-prijzen huisbrand blijven Molotof deed geen onvrijwillige belofte V faienqi ons 1954. ZEEUV'SCH DAGBLAD pagina 3 Onder Als het goed is met ons, christenen van Nederland, dan lopen wij van daag met een blij gevoel, in ons hart rond. Omdat vandaag en morgen de oudste politieke partij in ons vader land, de anti-revolutionnaire partij, haar 75-jarig bestaan hoopt te vieren. De partij van Kuyper, Colijn en Schouten, de drie leiders uit die drie kwart eeuw, heeft een mijlpaal bereikt en in Rotterdam, waar dit féést zal worden gevierd, zal men God danken i zich bezinnen op wat tot stand ge- _ii is en wat in de toekomst nog .ui moeten gebeuren. En och, nu weet ik dat ik met deze paar zinnen al midden in de moeilijk heden van deze tijd verzeild ben ge raakt: de verdeeldheid van de chris tenen van Nederland maakt het onmo gelijk dat wij allen als één man ach ter één politieke organisatie staan, on verschillig welke naam die draagt. Maar God verhoede dat het zover zal komen dat wij niet meer als één man ->ns kunnen verheugen over dit jubi leum, ook als wij bij een geestverwan-, te organisatie zijn aangesloten. God verhoede dat wij zo verpolitiekt ra ken, dat wij niet meer in de vreugde van onze broeders kunnen delen. En dat wij niet meer zouden kunnen in- emmen met het dankgebed dat uit de gelederen van deze partij op deze dagen omhoog zal stijgen! Het dankgebed immers zal naar ons gevoelen het centrale punt zijn, waar omheen de Rotterdamse festviteiten zich zullen bewegen. Ongetwijfeld zul len er vanmiddag, als Dr J. Schouten en Prof. Mr. A. Anema het woord ge voerd hebben, velen een dankbaar ge bruik maken van de geboden gelegen heid om de jarige te feliciteren. Vele waarderende woorden zullen terecht gesproken worden door mede- en ook door tegenstanders. Fier zal de partij het hoofd omhoog kunnen heffen, als getuigd zal worden dat zij deze mijl paal met ere heeft bereikt. Maar het hoofd omhoog dat betekent ook naar de hemel. En daarom is de bid stond die hedenavond zal worden ge il mden en waar Ds. Jonker en Ds, Lammens zullen voorgaan, toch eigen lijk hét hoogtepunt van alle feeste lijkheden. Niemand zal dit tegenspre ken: het is immers de lijn, die de anti- revolutionnaire partij altijd heeft ge volgd. „Evenals voorheen gaan wij uit van de belijdenis dat Christus Ko ning is over de wereld en mensenle ven en dat overheid en volk beide ge roepen zijn tot gehoorzaamheid aan het Woord des Heren", zo luidde de eerste zinsnede van het programma van actie voor de verkiezingen van 1952. Evenals voorheen.... het is de oude lijn, doorgetrokken van 1879 tot 1954 toe. Toen die mannen in 1879 de partij formeerden zagen zij dat als een god delijke opdracht en de mannen die vandaag de dag leiding geven zien het nog precies zo. Daarom is bjj dit jubileum niet het voornaamst wat mensen zullen zeggen. Het voornaam ste is dat men zich gezamenlijk voor Gods aangezicht stelt, belijdt datgene wat verkeerd geweest is want alle werk is mensenwerk, en Zijn zegen af smeekt over wat gedaan is en wat nog gedaan zal worden. Wie dit jubileum anders ziet, wje niet verder kijkt dan naar het indrukwekkende van zo'n massale bijeenkomst, dan naar het feit dat zovele mannen van naam hier het voord zullen voeren, mannen wier erdiensten voor ons vaderland heel hoog mogen worden aangeslagen wie zich door al dit uiterlijke laat ver blinden, die gaat het wezenlijke voor bij. Voor dat uiterlijke mag men dank baar en trots zijn en trots mag het hrrt rullen als zal blijken dat de welhaast te klein zal zijn een piuim voor de organisatoren is zeer op zijn plaats! maar nogmaals: het hoofd omhoog èn het hart naar boven. Daar gaat het om! Dankbaar gedenken is iets moois, vooral als er alle reden is voor die dankbaarheid. Het is ook iets gevaar lijks: het nu immers beslist over wat worden zaL Die Galileese mannen die daar maar stonden en opzagen naar de hemel, met hun gedachten bij wat heenging, wat achter hen lag, die maakten een fout: ze moesten vooruit want het werk des Heren -aat door. Dat geldt ook voor dit jubileum. En gelukkig is er ook een ruime plaats gereserveerd voor dat wat komen gaat, wat gebeuren moet. Ieder heeft im mers zijn gulden (of meer) bijgedra gen voor het jubileumfonds en zoals bekend is het de bedoel'ng van de schenkers dat dit fonds zal worden gebruikt voor krachtige actie in de naaste toekomst. Een actie d:e plaats zal moeten vinden in de studeerkamer en in de conferentiezalen maar ook een actie die het gewone volk zal moe ten bereiken en die de gewone man Persconferentie van Eisenhower WASHINGTON, 1 ApriL De voorzitter van do Amerikaanse commissie voor atoomenergie, Lewis Strauss, heeft op president Eisenhowers persconferentie ver klaard, dat de kracht van de recente waterstofbomontploffing dubbel zo groot was als men aanvankelijk verwachtte, doch hij ontkende, dat men de controle over de ontploffingen verloren had. Het is onmogelijk, zo zei hij, dat een der ontploffingen van de huidige serie proefnemingen in de .Stille Oceaan uit de hand loopt. Strauss vertelde dat de aard van de waterstofbom zodanig is, dat de bom zo groot kan worden gemaakt als men wenst, of zo groot als do militaire behoeften vereisen. De bom fran groot genoeg worden gemaakt om elke stad te vernielen. Op de vraag of de Ver. Staten het einde van de weg naar ontwikkeling van de volledige kracht van de water stofbom hebben bereikt, antwoordde Strauss: De uitslag van de proeven (in de Stille Oceaan) heeft ons veel dichter gebracht bij de dag, waarop de mili taire eisen kunnen worden bevredigd, zodat wij in staat zijn ons krachtiger te wijden aan de ontwikkeling van atoomenergie voor vredesdoelen in een mate, die voor deze proefnemingen niet mogelijk was. Strauss zei verder: „In Augustus 1949 ontdekten wij, dat de Russen een atoom wapen tot ontploffing hadden laten bren gen. Tot dien datum was het monopolie dat wij op het gebied van atoomwapens bezaten, de hoofdfactor geweest om een mogelijke aanvaller er van terug te hou den tot agressie over te gaan. Onze meerderheid was nu betrekkelijk en zij zou in het vervolg kwantitatief zijn, d.w.z, de Verenigde Staten zouder er, zo lang dat mogelijk zou zijn, voor moeten zorgen over een groter aantal atoomwa pens te beschikken dan een eventuele vijand. Er bestond echter ook nog een andere mogelijkheid, namelijk het daarnaast ver werven van een kwalitatieve meerderheid door het vervaardigen van een nieuw wapen, waarvan de uitwerking zoveel maal erger zou zijn dan die van de tot dat tijdstip gemaakte atoomhommen, als deze gewone bommen overtroffen. Onze geleerden kenden een theoretische methode om dit te bereiken. Zü togen aan het werk en het was aan hun vinding rijkheid te danken dat in November 1952 de eerste waterstofbom op Eniwetok, in de Stille Oceaan, tot ontploffing werd ge bracht. Deze ontploffing was de grootste, die tot die datum toe door mensenhanden te weeg was gebracht. Sindsdien hebben wij dit nieuwe wapen verder tot ontwikke ling gebracht. De Russen hebben in Augustus 1953 eveneens een soort waterstofbom tot ontploffing gebracht. Wij hebben goede redenen om aan te nemen dat zij met hun werk hieraan aanzienlijk eerder zijn be gonnen dan wü". „Bij elke proefneming wordt een vast omlijnd doel nagestreefd, dat van zeer groot belang is yoor onze militaire pa raatheid. De resultaten, die de Amerikaanse ge leerden hoopten te bereiken, zijn door de twee door ons teweeg gebrachte wa terstofbomontploffingen ten volle verwe zenlijkt en zij hebben, door de bereikte kennisverrijking, onze militaire positie reusachtig versterkt", aldus zei Strauss. Na de ontploffing. TOKIO, 1 April. Wetenschappe lijk onderzoek door deskundigen van de universiteit van Tokio heeft aange toond dat twee Japanse vissersboten, die ver buiten de gevaarlijke zóne in de Stille Oceaan visten, besmet werden door radio-actieve stof van de water stofbomontploffing van 1 Maart. Deze boten, de „Koei Maroe" en de „Miojin Maroe", bevonden zich op een afstand van respectievelijk twaalf honderd en elf honderd km van het centrum der ontploffing. Men constateerde radio-activiteit aan de handschoenen van de beman ning, die het vallen van de stof niet had opgemerkt. Radio-actieve stof Omtrent het voorkomen van radio-ac tieve stof na een waterstofbomontploffing zeide Strauss: „Wanneer er een zeer krachtige ontploffing op of op zekere af stand van de grond plaats vindt, wordt een hoeveelheid aarde of water, of wat er zich beneden het centrum der ont ploffing bevindt, de lucht in gezogen. De zware deeltjes vallen snel omlaag, de lichtere worden een eindweegs door de wind meegevoerd, om dan ook omlaag te storten. Bij een door kernsplijtings kracht veroorzaakte ontploffing zijn deze deeltjes radio-actief, evenals verdampte deeltjes van het ontplofte wapen zelf. Daarom heeft de Amerikaanse congres commissie voor de atoomkracht de proef nemingen met atoomwapens op grote af stand van het vasteland doen houden, zo dat deze deeltjes in de Oceaan terecht komen, waar zij door oplossing in het water en een snel verminderen der slechts van korte duur zijnde radio-ac tiviteit, spoedig worden vernietigd". President Eisenhower verklaarde, ge vraagd naar de betekenis die de Ameri kaanse regering hecht aan recente Sow- j et-publicaties van enige bijzonderheden over Russisch onderzoek naar atoom- en waterstofwapens, dat er enige kans be stond, dat de Sowjets zich gereedmaakten voor zakelijke besprekingen over een plan voor internationaal vredesgebruik van atoomenergie. In het Kabinet was deze kwestie veel vuldig besproken, doch men was niet tot een slotsom gekomen. Sommigen meen den, dat de publicaties duidden op een wijziging in het Russische beleid en een neiging tot eerlijke en oprechte onderhan delingen. Voor bestaande tradities. DEN HAAG, I April. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Maenen betreffende de door de toe passing van de Zondagswet in Lim burg veroorzaakte moeilijkheden, heeft de minister van Binnenlandse Zaken schriftelijk het volgende geantwoord. Bij de voorbereiding van de Zon dagswet is niet voorzien en in de ad viezen van de talrijke gehoorde in stanties niet tot uitdrukking gekomen, dat in het bijzonder toepassing van artikel 3 der Zondagswet moeilijkhe den zou kunnen opleveren voor sinds jaar en dag bestaande tradities en ge bruiken. Van een oogmerk om ook dergelijke tradities en gebrniken, die in het volks leven diep geworteld blijken te zijn, on der de werkingssfeer van de wet te doen vallen, is geen sprake geweest. De regering overweegt de indie ning van een wetsontwerp, ten einde buiten twijfel te stellen, dat buiten de werkingssfeer van deze wet val len: Processies met muzikale be geleiding, Optochten met muzikale be geleiding, gaande van en naar de kerk, voor zover deze be rusten op sinds jaar en dag bestaande, diep in het volks leven gewortelde tradities en gebruiken. Ingezonden Mededeling (adv.) a) b) nu nog een levende partij is, die met Gods hulp zoekt naar een antwoord op de vragen van deze tijd. Morgen middag zal dit fonds worden aangebo den aan het Centraal Comité. Dat zal het ogenblik zijn waarop verleden, nu en toekomst in elkaar zullen over vloeien. Naast het dankgebed moge tevens de voorbede opklinken naar de hemel, opdat Christus, Die Koning is over hemel en aarde, aan allen die zaï moeten doordringen van het feit, leiding hebben te geven Zijn wijsheid dat de anti-revolutionnaire partij ook j en Zijn zegen niet moge onthouden. Conflict Israël-Jordanië. NEW YORK, 1 April. Jordanië en Israël hebben klachten ingediend bij het secretariaat-generaal der Ver enigde Naties over de jongste grens' incidenten. Jordanië heeft de aandacht van se cretaris-generaal Hammarskjoeld ge vestigd op de 28 dezer op het Jordaan se dorp Nahaleen uitgevoerde aanval, waarbij negen Jordaniërs door Israe lische militairen gedood zouden zijn. Israël heeft zich beklaagd over drie recente grensschendingen welke de reeds ernstige toestand, veroorzaakt door de aanhoudende Jordaanse wei gering om de bepalingen van de Pa lestijnse bestandsovereenkomst na te komen, nog heeft verergerd. Jordania heeft vezocht dat zijn klacht ook ter kennis van de Veilig heidsraad zal worden gebracht. Geen van beide landen heeft om een bijeen komst van de raad, ter bespreking van de incidenten, verzocht. Ingezonden Mededeling (Adv.) MONDWATERS van Odol VADEMECUM PASTOL CHLORODONT KLOKSTRAAT 4, Te). 2935, GOES DEN HAAG, 1 April. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeen schap voor kolen en staal heeft heden de Nederlandse Regering gemachtigd tot en met 1 Maart 1955 een stelsel van egalisatieregelingen te blijven toe passen voor het bepalen van prijzen van huisbrand in Nederland. Dit evenwel onder voorbehoud, dat de Nederlandse regering zo spoedig mogelijk maatregelen zal treffen die een verdere aanpassing van de binnen landse prijzen voor huisbrand aan het prijsniveau in de gemeenschap zullen waarborgen. Aldus deelt het ministe rie van Economische Zaken mede. Dit voorbehoud laat toe, dat in ieder ge val gedurende het lopende stooksei- zoen, dat op 1 Mei eindigt, de ega lisatie voor huisbrand nog volledig zal worden toegepast, op basis van de bestaande verbruikersprijzen. Daar de minister reeds eerder heeft besloten de prijs en vrachtegalisatie voor industriekolen met ingang van 1 April a.s. op te heffen, zal het rijks- kolenbureau met ingang van dezelfde datum worden geliquideerd. De reste rende egalisatieregelingen zullen wor den voortgezet door de afdeling kolen van het ministerie van Economische Zaken. Ingezonden Mededeling (adv.) ballpoints O90 vanaf Tweede Amerikaanse „atoomduikboot". WASHINGTON, 1 April. Sehout- bij-nacht Manseau, waarnemend hoofd van het bureau voor schepen, heeft de commissie voor de strijdkrachten van het Huis van Afgevaardigden mede gedeeld, dat de Amerikaanse marine dit jaar wil beginnen met de bouw van een tweede „atoomduikboot", een derde vliegdekschip van 65.000 ton en 28 kleinere schepen. Volgens Manseau zou de eerste „atoomduikboot" de Nautilus, spoedig gereed moeten zijn. Moeilijkheden rond Geneve MOSKOU, I April. „Volgens het slotcommuniqué van Berlijn zal de Chinese volksrepubliek aan de confe rentie van Genève deelnemen in de zelfde hoedanigheid als de andere mo gendheden", aldus een verklaring van het Russische ministerie van Buiten landse Zaken. „Het is duidelijk", aldus het ministe rie, „dat op de conferentie van Genève de V.S., Groot-Brittannië, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de Chinese volksre publiek zullen zijn vertegenwoordigd, en dat de andere belanghebbende lan den eveneens aan het overleg zullen deelnemen. Alleen de Grote Vijf zullen eohter zowel aan de besprekingen over de Koreaanse als aan die over de Indo- chinese kwestie kunnen deelnemen." Het is „volkomen ongegrond" de zaak zo voor te stellen, dat minister Molotof heeft beloofd, dat de bijeen komst te Genève niet een conferen tie van de vijf grote mogendheden zal zijn, zo wordt verder in de door Prawda opgenomen verklaring ge zegd. Het Russische ministerie spreekt categorisch de verklaring van minister Dulles tegen, dat hij (Dulles) op de conferentie te Berlijn een „onvrijwillige belofte" over deze kwestie van minister Molotof had weten los te krijgen. uist op het ogenblik, dat de voor zitter van de Amerikaanse Atoomcommissie, Strauss, ver telde dat de Amerikanen in staat zijn een waterstofbom te vervaardi gen die desnoods, al naar de mili taire behoefte, een stad van de kaart kan wegvagen, juist op het moment dat de wereld enigszins verbijsterd is door de berichten van de verschrikkelijke uitwerking van de laatste waterstofbomontploffin- gen, heeft Moskou een opzienba rend vredesvoorstel gedaan. De Kremlinleiders hebben in een gelijk luidende nota aan de drie Westelij ke mogendheden doen weten, dat zij bereid zijn te onderhandelen over de deelneming van Rusland aan de N.A.V.O. De voorwaarde is, dat de Westelijke mogendheden, Ame rika inbegrepen, toetreden tot het door Rusland reeds op de Berlijnse conferentie voorgestelde Europese Veiligheidspact. Duitsland zou ech ter niet tot dit Pact kunnen toetre den. Dit Russische voorstel, gedaan op een psychologisch zeer geschikt ogen blik, heeft menige Westerse diplomaat verrast. Een dergelijk vérstrekkend voorstel had men niet verwacht: Rus land lid van de Noord Atlantische Verdragsorganisatie. Het zou haast niet mooier kunnen. De kansen op een derde wereldoorlog zouden aanzienlijk verminderen. En het tweede aantrek kelijke van het voorstel is, en dit be tekent een belangrijke matiging van de Berlijnse voorstellen, dat ook de Verenigde Staten kunnen deelnemen aan het Europese Veiligheidspact. Wat wil men nog meer? Zou er nu einde lijk eens een ontspanning intreden in de internationale toestand? Deze vragen moeten ontkennend be antwoord worden. Voorlopig wel! Want in het voorstel is de voorwaarde op genomen, dat Duitsland niet kan deel nemen aan het Europese Pact en dat betekent in concrete dat de Europese Verdedigingsgemeenschap van de baan moet worden geschoven. In Bonn en Parijs heeft men dan ook onmiddellijk deze bedoeling doorzien en zien af wijzend over het voorstel uitgelaten. Het tweede bezwaar tegen het voor stel is, dat de Russen het Atlantisch Paci willen uitbreiden tot een wereld- veiligheidsorganisatie. Zijn, zo vraagt men zich terecht af, de Verenigde Na- ties dit niet? Moet dit lichaam onmid dellijk genegeerd worden? Amerika is in zijn reactie het felst geweest en heeft reeds in een verkla ring, opgesteld door Dulles, het Rus sische voorstel afgewezen. „Het Rus sische voorstel wekt geen vertrouwen, gezien het feit, dat de Sowjei -Unie een aantal volkeren voortdurend in haar ijzeren greep houdt Het is een manoeuvre om binnen de muren van het Westen te komen teneinde zijn veiligheid te ondermijnen! Amerika heeft het voorstel snel en onmiddellijk, ja zelfs verrassend, afgewezen en we geloven, dat het in dit sta Hum terecht was. V Maar toch! Naar aanleiding van de Berlijnse conferentie schreven we, dat Rusland getoond heeft bereid te zijn serieus te praten en dat het slot van de Berlijnse conferentie de verwach ting wekte, dat de Sowjet-Unie dit gesprek wilde voortzetten. Dat is nu gebeurd, drastisch zelfs, voordat de conferentie in Genève een aanvang heeft genomen. Wat zullen toch de motieven zijn? In de eerste plaats is het duidelijk dat Rusland zijn vredesoffensief, een of fensief, let wel, dat uitstekend past in het raam van de koude oorlog, wenst voort te zetten. Immers, dat offensief is van onschatbare propagandistische waarde en het Westen koopt er niets voor. Er zijn nog meer motieven. We wil len het angstmotief noemen. Overdui delijk is de laatste tijd gebleken, dat de Amerikanen wat de ontwikkeling van da waterstofbom betreft de Rus sen vér voor zijn. In Amerika kent men het geheim om het eens populair te zeggen van het „chemisch slag hoedje". Het doorgronden van dit ge heim heeft met zich meegebracht, dat men met de waterstofbom, met de nodige voorzichtigheid, alles kan doen wat men maar wil. De Russen hebben een achterstand. Vandaar dat de Ame rikaanse vergeldingspolitiek zo doel treffend is en het zou de Russen een lief ding zijn, als deze politiek gewij zigd wordt op basis van gemeenschap pelijk overleg desnoods na de nodige consessies van eigen zijde. We willen naar nog een motief gis sen, al. dat van de binnenlandse con stellatie. Het streven na Stalin's dood is niet in de eerste plaats op een oorlog gericht. Het binnenlandse front moet eerst hecht gemaakt worden. Op dit motief hebben we reeds eerder gewe zen. Amerika heeft afgewezen. En te recht. Maar toch. Rusland is politiek in een nadelige positie gerangeerd en zal alles doen om dit ongedaan te maken. Daarbij komt, dat het Kremlin voorlopig geen oorlog wil. Verwacht kan daarom worden dat Rusland, ge zien het voorgaande, het vredesoffen sief zal voortzetten en binnen zekere tijd met nieuwe, verder strekkende voorstellen zal komen. Het is zelfs niet onmogelijk, maar dit is slechts een speculatie, dat het belangrijkste motief dan niet meer dat zal zijn van de koude oorlog met het oog op de pro paganda. Dan zal het Westen en in het bijzonder Amerika, wel eens lan ger moeten nadenken, voordat men verwerpt. Wellicht bereikt men een punt, dat men zal moeten accepteren. Dat zal men dan moeten doen, en dat willen we uitdrukkelijk vooropstellen, onder voordelige voorwaarden voor de geknechte volkeren achter het ijzeren gordijn. Het door Rusland voortgezette gesprek kan nuttig zijn en Zoals bekend, is over de positie van Peking-China op de Geneefse confe rentie veel te doen geweest op de bij eenkomst van de ministers van Bui tenlandse Zaken van de V.S., de Sow jet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk te Berlijn. Minister Dulles maakte, gesteund door Eden en Bidault, duidelijk, dat hij communistisch China niet aanvaardde als een land met de verantwoordelijk heden van een wereldmogendheid. Na een lang debat en na ruggespraak met Peking, stemde minister Molotof er mee in, dat communistisch China niet één van de uitnodigende landen zou kunnen zijn. Volgens de Westelijke op vatting moet China te Genève verte genwoordigd zijn als verantwoordelijke partij ten aanzien van zowei de Kore aanse als de Indoohinese vraagstukken. De te Berlijn bereikte overeenstem ming werd weerspiegeld in het feit, dat Moskou Peking-China en Noord-Korea uitnodigde, terwijl de V.S. de uitnodi gingen verzond aan de leden der V.N,, die in Korea hebben gestreden en aan Zuld-Korea. De kwestie kan echter weer moeilijk worden, als het vraagstuk van de uit nodigingen aan de andere landen by de besprekingen over Indo-Chlna aan de orde komt. Over de vraag, wie er aan dit ge deelte van de conferentie moet deel nemen, zal waarschijnlijk niet defini tief worden beslist voor het begin der bijeenkomst. ZATERDAG 3 APRIL 1954. HILVERSUM L (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Salonork. en soliste. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Amus. ork. 14.00 Boekbespr. 14.10 Voor de jeugd. 14.20 Engelss les .14.40 Ama- teursprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kun sten. 15.55 Promenade-ork. en solist. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.05 Voor de jeugd. 18.20 Journ. weekoverz. 18.30 Gram. 18.40 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Piano spel. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. (Öm 19.50 „Vader doet de vaat". 20.0520.15 „Het eerste lustrum v. d. N.A.T.O."). 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken". 20.00 Gram. 21.00 „De werkers van het elfde uur", hoorsp. 21.50 Musette-ork. (22.05— 22.15 Act.). 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.22 Maastrichts Sted. ork. en solist. 23.50 24.00 Gram. HILVERSUM IL (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelsp. 8.55 Voor de vrouw 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de arb. in de continubedr. 11.40 Clavecimbelrecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelsp. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Muz. caus. 14.40 Amateursprogr. 15.10 „Eerst denken, dan doen", caus. 15.30 Roemeens ork. 15.55 Boekbespr. 16.10 Kamerork. 17.00 Weekjournaal. 17.30 Gram. 18.00 Nws en comm. 18.20 „Het Beambtencongre3 van het N.V.V.", rep. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO; 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Het eerste Lustrum van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie (NATO), caus. 20.15 Gev. progr. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale al manak. 14.15 Gram. 14.30 Koorzang. 15.00 Vlaamse muz. 15.45 Beiaardconc. 16.00 Ac cordeonrecital. 16.15 Gram. 16.30 Accor deonrecital. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Nieuwe gram. 17.40 Koorzang. 17.50 Liturgische muz. 18.00 Ork. conc. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.45 Cabaret. 21.00 op deze wijze kan er iets goeds uit Volksmuz. 21.20 Gram. 21.30 Ork. conc. groeien. en koor. 23.00 Nws. 23.0524.00 Dansmuz.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 3