Meer zwembaden in Zeeland? J Hel «£pet*l Commissie bracht advies uit aan Ged. Staten V.. Naar fusie der beide verenigingen van dierenbescherming? Ontmoeting van schrijvers en lezers Nieuwdorp II kan eervolle tweede plaats bereiken 3ai 'I kcrl P.P.Dmaakte ideaal spreidingsprogvamma 'pcrispiegel Ke>rit#«*l Vceflxat Onderricht aan schooljeugd nummer één „Dieren in Nood" zal nu moeten beslissen „Boekenfeest" in Middelburgs Schouwburg Middelburgse gewicht actie gaat door In April studenten naar Zeeland Sprookjesoptocht op 3 Juli te Middelburg Vrijdag 2 April 1954. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Zaterdagmiddagvoetbal Het reserve-elttal van Nieuwdorp heeft morgen de kans om als tweede in de tweede klasse A te eindigen. De Nieuwdorp^ naars zullen deze eervolle plaats niet ca deau kragen, want eerst moeten ze hun concurrent, V.C.K. II (ook niet voor de poes) in het zand laten bij ten en dat zal toch niet di rect een koud kunstje zijn. Winnen de Koucskerkenaars deze wedstrijd voor hen de laatste wedstrijd in de competitie, dan zal Nieuw dorp II z'n laatste wedstrijd in winst moeten omzetten. Door deze gang van zaken zullen echter belde elftallen met een gelijk aantal punten eindigen. Het doeigemiddelde zal dan moeten beslissen en dan maakt Nieuwdorp wei nig kans meer. Ook voor Kapelle II staat er morgen weer een belang rijke wedstrijd voor de boeg. De reserves van Kapelle moeten nog drie wedstrijden spelen. Winnen ze één van deze wedstrijden, dan zijn ze de gevaarlijke zone ontvlucht en dan is Wolfaartsdijk II het slachtoffer. Overigens ligt het niet voor de hand, dat Kapelle Krabbendijke II een nederlaag toe zal bren gen. Voor Kloetinge II staat er weer een thuiswedstrijd op het programma. Of deze match zal doorgaan staat natuurlijk nog te bezien. In leder geval zullen de Kloe- tingenaars hun bezoekers, Colpl. Boys, wel de baas kunnen blijven. Veere heeft Zaterdag J.l. een grove steek laten val len. De Verenaren zullen in Cortgene niet opnieuw een dergelijke misstap moeten doen. De kampioen S.V.D. gaat z'n laatste wedstrijden spelen in 's-Heer Hendrikskinderen. W onJeUpcrl Wandeltocht op Schouwen. In een dezer dagen gehou den vergadering van het co mité „Wandeltochten op Schouwen" ls besloten de jaarlijkse wandeltocht dit jaar weer te laten doorgaan en wel op Zaterdag 22 Mei a.s. De afstand bedraagt 25 km. Het parcours ls nog niet precies vastgesteld, doch dit zal hoofdzakelijkk voeren over het groene gedeelte van het eiland. De Driewegenaars hebben nu een prestige op te houden en zullen zich niet laten ver rassen. Yerseke III kan bij tijd en wijle zeer verrassend uit de hoek komen. Serooskerke I zal dan ook alle zeilen bij moeten zetten. In de tweede klasse E is S.V.D. II te gasi bij Zaam- slag II. S.V.D. heeft nog een kans om gelijk met Spuy II op de onderste plaats te ein digen. Dan moeten echter beide wedstrijden gewonnen worden. En tegen Zaamslag II zit er nu niet direct winst in. Woensdag a.s. zal de dam club „Tholen" op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een tiental van de Stichting „Vrederust" van de vereni ging D.O.S. De simultaanwedstrijd dam men, die de Nederlandse kampioen Huijsman morgen op de inrichting „Vrederust" zou komen spelen ls tot een nader te bepalen tijdstip uit gesteld. De gymnastiekvereniging „Volharding" te Goes zal Vrijdag 9 en Zaterdag ill April a.s. haar jaarlijkse uit voeringen houden. Des Vrij dags wordt de uitvoering verzorgd door de adsplran- ten. De Zaterdagmiddagvoetbalcompetitie is weer bijna ten einde. Het merendeel van de clubs ,is uitge speeld en de spelers gaan nu weer een rustige periode tegemoet, die zo nu en dan onderbroken zal worden voor het spelen van vriendschappelijke, beker- of nederlaagwedstrijden. Het kan zeker geen kwaad als we aan het eind van het seizoen even de balans op maken of liever gezegd: even stil staan bij de vraag: „Heeft het Zaterdagmiddagvoetbal het afgelopen sei zoen weer vorderingen gemaakt?" Vele bestuursleden zullen deze vraag enigszins zwak, maar toch duidelijk hoorbaar bevestigend beantwoorden. En deze lieden hebben gelijk. Ook dit seizoen is het Zaterdagmiddag voetbal weer een betere weg ingeslagen. Een weg, die sterk afwijkt van het pad. der oneffenheden der trap-maar-raak voetbalmethoden. Want doelbewust heeft men het ongeorganiseerde voetbal de rug toe gekeerd om zich weloverwogen te wijden aan de spel- verbetering van het Zaterdagmiddagvoetbal. En dat stemt tot voldoening. De ene sport in competitieverband wijkt voor de de andere. De voetbalsport maakt plaats voor de korfbalsport. Zaterdag gaan de korfballers (sters) weer hun beste beentje voorzetten om gezamenlijk wat voor hun club te bereiken, maar bovenal om te genieten van deze gezonde sport. Want dat is juist het mooie in de korfbalsport: men speelt niet voor grote drommen publiek, men speelt louter en alleen voor het genoegen. Het is daarom helemaal geen wonder, dat velen zich tot deze tak van sport aangetrokken gevoelen. Want het Zeeuwse korfbal krijgt steeds meer aanhangers en dat is toch juist waar we naar toe moeten. Het beoefenen van een gezonde sport, die los staat van elke vorm van rivaliteit Leiderscursus. De dringende behoefte aan goede spelleiders heeft de Nederlandse Volleybal Bond doen besluiten tot het orga niseren van een spelleiders cursus. Deze zal twee jaar duren en het eerste jaar re gionaal zijn. Aan het einde van het eerste jaar volgt een selectie onder de cursisten voor het tweede jaar, waar in een landelijke cursus zal worden gehouden. Aan het einde daarvan kunnen de cursisten examen doen voor bondsvolleybalspelleider. De Zeeuwse cursisten moe ten het eerste jaar naar Bre da, waar, te beginnen half October, telkens op Zater dagmiddag, ongeveer 16 les sen zullen worden gegeven. De Goese tafeltenniskampi- oensohappen 1951 worden ge houden op Vrijdag 2 en Za terdag 3 April a.s. in de der de klas wachtkamer der N.S. ^%elet*spevl Oriënteringsrit. De motorclub „De Zeeuwen" opent morgen het motor sportseizoen met een oriënte ringsrit door Walcheren en Zuid-Beveland over een af stand van 63 km. De start is om 3 uur bij het clubhuis „De Eendracht", Markt, Mid delburg. Deze rit telt mee voor het clubkampioenschap. Het eerste korfbalpro gramma, zoals we gisteren al meldden, begint morgen de competitie weer, ziet er als volgt uit: Eerste klasse: De Poel Togo. Tweede klasse: Swift n Viós; S.S.S.Volharding. Derde klasse C: Luetor I Olympia II; Tjoba II Scampolo II; DiosZeelan- dia II. Derde klasse D: Blauw-Wit W.K.V.; Togo III—de Poel II; Vitesse nElto%II. Adsp.: Swift AVlos, Ci competitie. De afdeling Zeeland van de K.N.V.B. organiseert weer een bekercompetitie voor de Zaterdagmiddagelftallen. Hieraan mogen alle vereni gingen deelnemen met hun hoogste elftal, waarmee in de competitie is uitgekomen. De bekércompetitie werd het laatst gehouden in net seizoen 195152. De trophee ging toen naar Wemeldinge, dat Colpl. Boys In de finale met 13 klopte. Het vertegenwoordigende Zeeuwse Zaterdagmiddagelf tal zal dit jaar weer deelne men aan het landelijk tour- nooi van vertegenwoordigen de afdelingselftallen van het Zaterdagvoetbal. Het ligt in de bedoeling alvorens dit elftal samen te stellen eerst weer een selec tiewedstrijd te spelen. Waar deze wedstrijd gespeeld zal worden is nog niet bekend. GOES, 2 April. Als de plannen, die op het ogenblik op stapel staan, worden uitgevoerd, dan ziet het er naar uit, dat Zeeland binnen kort wat minder schaars bedeeld zal zijn met zwembaden en dat vooral de schooljeugd in onze provincie eindelijk behoorlijk zwemonderricht kan ontvangen. De met dit alles belaste commissie, Commissie Zwembaden Zeeland, heeft n.l. na bestudering van een door de Provinciale Planologische Dienst opge steld rapport, advies uitgebracht aan Ged. Staten en dit advies bevat zeer belangrijke voorstellen. De wenselijkheid wordt n.l. uitgesproken om in Goes en in Hulst een zwembad te vestigen ter grootte van 25 bjj 50 meter. Een bad van 25 bij 12 meter wil men gevestigd zien in Zierikzee, Tholen, Kruinin- gen, Heinkenszand, Domburg en Oostburg. Ten slotte oppert men het denk beeld om kleine instructiebaden aan te leggen in Bruinjsse, Serooskerke (S< Krabbendijke, Wemeldinge, IJzendijke, Kortgene en Hcntenisse (Groenendijk). Naar het type der baden en naar de exploitatiemogelijkheden wordt nog een onderzoek ingesteld; nu al verwacht men dat exploitatie niet mogelijk zal zijn zonder steun van de overheid. Tot deze voorstellen is men gekomen f'fsBSSlll»»! Donderdag 15 April a.s. zal op de gem. sportterreinen te Goes weer het jaarlijkse handbaltournooi voor de middelbare, kweek- en Ulo scholen worden gehouden. De organisatie berust bij de schoolclub „Vlam" van het Goese Lyceum. In totaal hebben zich 21 herenelftallen en 17 dameselftallen uit de gehele provincie alsmede Bergen op Zoom aangemeld. Zeeland-Noord nam lofwaardig initiatief MIDDELBURG, 1 April, Het bestuur van de afdeling Zeeland-Noord der Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft een bespreking gevoerd met het bestuur van de Vereniging „Dieren in Nood" om tot samenwerking en tot fusie te komen. Het Initiatief hiervoor is uitgegaan van Zeeland-Noord en het resultaat van het onderhoud is geweest, dat het bestuur van „Dieren in Nood" de leden dezer vereniging over de gedane voorstellen zal polsen. Deze mede delingen werden gisteravond gedaan in de jaarvergadering in het Nederl. Koffiehuis door de voorzitter van Zeeland-Noord, de heer E. J. Glerum. Toen de vraag werd gesteld, of de vergadering met dit initiatief van het be stuur aceoord ging, bleek niemand enig bezwaar te hebben. Ieder was het er over eens, dat het niet wenselijk is, dat twee verenigingen naast elkaar wer ken en dat door samenbundeling van krachten in het belang van het dier meer kan worden gedaan. De aanwezigen konden kennis nemen van de gevoerde besprekingen tussen de beide besturen, doordat deze op een geluidsband waren opgenomen en nu werden gedraaid. Het bestuur van Zeeland-Noord had voorgesteld, dat de beide verenigingen zich na een eventuele fusie aansluiten bij de Ne derlandse Vereniging, die als het grootste lichaam op het gebied van de dierenbescherming het meeste kan doen. De ledenvergadering van „Die ren in Nood" zal nu moeten beslissen of zij hiermede accoord gaat. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan zal de enige jaren geleden tot stand ge komen splitsing in Zeeland-Noord, welke ook door de autoriteiten ernstig wordt betreurd en die door tal van persoonlijke factoren werd veroor zaakt, weer ongedaan zijn gemaakt. JAARVERSLAG. De vergadering, die gedeeltelijk door de vice-voorzitter, de heer A. J. Mijnsbergen uit Goes, werd geleid, keurde de jaarstukken goed. De se cretaris, de heer J. van Meerendonk, deelde in zijn verslag o.m. mede, dat het ledental in 1953 was gestegen van 851 tot 890. Hjj herinnerde aan het vele werk, dat in en na de ramp ter redding van de dieren was verricht en deelde mede, dat het asyl aan de Seis- weg in een grote behoefte voorzag. Slechts 13 gemeenten in Zeeland ble ken een z.g. waakhondverordening te hebben, hetgeen voor Ged. Staten re den was een provinciale verordening voor te stellen. De critiek uit de Prov. Staten was voor hen aanleiding hun voorstel terug te nemen en een nieuw voorstel in uitzicht te stellen BATIG SALDO. De penningmeesteressc, mej. F. C. Ripmeester, kon een gunstig financieel verslag aanbieden. Er was een batig saldo van f 798,38, terwijl het voordelig slot op de exploitatie van het asyl mede dank zij een gift uit het Dieren- rampfonds f 655,75 bedroeg. De in specteur, de heer M. de Jonge, was een heel jaar druk in beslag genomen geweest door uitgebreide controle werkzaamheden. Vele waarschuwin gen werden gegeven bij het vervoer van vee. Diverse ruiters bleken bij het rijden op onbehoorlijke wijze hun sporen te hebben gebruikt. De heer W. Geertse werd herkozen als bestuurslid. In de pldats van de heer J. Davidse koos de vergadering de heer L. Verhage. De heer Davidse, die vele jaren zitting had in het be stuur, ontving de dank der vergade ring voor zijn vele werk. Hem werd het ere-lidmaatschap der afdeling aan geboden. Middenstandsnota wordt in Middelburg toegelicht MIDDELBURG, 1 April. De Chr. Middenstandsvereniging zal op Woens dagavond a.s. in de Bakkerszaal van het Schuttershof een samenkomst be leggen, waartoe alle middenstanders in de ruimste zin des woords dus ook de ambachten zijn uitgenodigd. De Bondssecretaris, de heer P. Don- dorp te 's-Gravenhage, zal een toe lichting geven op de ingediende Mid denstandsnota, waarna er gelegenheid zal bestaan tot discussie. Verkoping bracht bijna een half millioen op. KORTGENE, 31 Maart. Te Kortgene zijn vandaag in een openbare verkoping twee boerderijen, totaal 70 ha, diverse Percelen bouw- en weiland onder Kort gene en Wissekerke ter gezamenlijke grootte van ruim 52 ha en drie woningen en erven te Kortgenen verkocht voor f 417.694,50. Al deze percelen behoorden tot een nalatenschap. De belangstelling voor deze verkoping was zeer groot. Voor het examen Stenografie en ma- chineschrijven te Tilburg slaagde voor stenografie mej Ada Capelle uit St Phi- lipsland; voor het practijkdiploma machi- neschrijven mej. Jeanne Verlare uit Ril- land-Bath. na bestudering van het door de P.P.D. opgestelde „ideaal-plan". In dit plan is men uitgegaan van de volgende normen: voor een bevolking van 15000 tot 20.000 inwoners is het gewenst een zwembad aan te leggen van 50 bij 20 (of 25) meter. Hiervoor komt Goes (met Kloetinge, Kattendijke en Wol- pbaartsdijk) in aanmerking en hier voor komt ook 't industriegebied rond Hulst in aanmerking. Stijgt de bevol king boven de 20.000 dan is aanleg van een instructiebassin naast het bestaan de bad gewenst. In gebieden met een geringer aantal bewoners, tussen 10.000 en 15.000 kan men volstaan met een bad van 25 bij 12 meter. Gaat men de kaart na, dan komt allereerst Heinkenszand voor zo'n bad in aanmerking als de centrale plaats in de zak van Zuid-Beveland (men heeft aangenomen dat na de herver kaveling de afstand der omliggende dorpen tot Heinkenszand gering zal zijn geworden). Voor Oostelijk Zuid- Beveland had men Kruiningen geko zen als de meest geschikte plaats voor vestiging, dit met voorbijgaan van de in Krabbendijke bestaande plannen. De Commissie heeft hierover blijkbaar anders gedacht en heeft niet slechts Kruiningen een zwembad toebedacht, maar daarnaast ook in Krabbendijke en Wemeldinge een instructiebad wen selijk geacht. WALCHEREN EN NOORD- BEVELAND. Over Walcheren wordt gezegd, dat na voltooiing van het nieuwe zwembad in Middelburg aangenomen mag worden, dat deze inrichting mét de baden van Vlissingen en Souburg vqldoende zwemgelegen- heid zal bieden voor de Walcherse steden en omgeving. De badstranden van Vlissingen en Kov.dekerke bieden bovendien vrijwel onbeperkte mogelijkheden voor geoe fende zwemmers. Gezien het inwoner' tal van Noord- en Noordwest Walche ren (12.500 inwoners) dient hier zeker een bad te komen. De mogelijkheid moet worden overwogen door combi natie met de toeristische belangen van Domburg een doeltreffende exploita tie te verkrijgen. Op Noord-Beveland vormt de geringe bevolkingsdichtheid een ernstige belem mering voor een doelmatige exploitatie van een zwembad. Met het oog op de (nog) geïsoleerde ligging van het eiland moet toch een eenvoudige voorziening in Kortgene worden aanbevolen. Bij uit voering van het Drie-eilandenplan kan een geschikte accomodatie in de Zand- kreek worden overv.vgen. SCHOUWEN EN DUIVELAND. Die geringe bevolkingsdichtheid is ook een handicap op Schouwen en Duiveland. Toch zal het in eerste in stantie nodig zijn, dat in of bij Zierik zee tot de stichting van een bescheiden zweminrichting wordt overgegaan. Kerkwerve, Noordgouwe-Schudde- beurs, Dreischor, Nieuwerkerk en Ou- werkerk kunnen daarvan mede profi teen. Om ook voor de bevolking van Brouwershaven, Zonnemaire en Drei schor de mogelijkheid tot gebruik van dit bad open te stellen verdient het aanbeveling het aan de Noordzijde van Zierikzee te plaatsen. Wellicht kan zo'n bad nog worden geprojecteerd in Probeer het zelf ook eens" MIDDELBURG, 1 April. De bedoeling van de Boekenweek is, om o.a. lezers en schrijvers dichter bij elkaar te brengen. In deze opzet zijn de gezamenlijke boe kenverkopers te Middel burg en de Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit wonderwel geslaagd, toen zij gisteravond ln de Schouwburg te Mid delburg een avond or ganiseerden waar de Zeeuwse schrijfster mevr. E. J. van den Broecke-de Man en mr J. C. van Schagen voor het voetlicht traaen. Mevrouw van den Broe cke-de Man heeft op de haar eigen innemende wijze, mede door haar goede voordrachtkunst, de schrijver van Schagen dichter bij haar gehoor gebracht. Na de pauze was het van Schagen zelf, die een blik gunde in de keuken van ae schrijverij en het audito rium opwekte het zelf ook eens te proberen. Zo moeilijk is dat niet, aldus de heer van Scha- gen. „Kunst la spelen. De kunstenaar Is een speler. En wat moet hjj doen in zijn spel? Niets anders dan een raadsel oplossen, een kruis woordraadsel desnoods." De schilder-schrijver van Schagen vergeleek een goed kunstwerk met een opgelost krypto- gram. Het spel beweegt zich tussen twee polen: de vorm en de inhoud. Het gaat om het vinden van het evenwicht. Daarom lijkt het maken van een kunstwerk ook wel eens op sprietlopen. De kunst is dan om er niet af te vallen. Het spel van de kunste naar, zo ging van Scha gen verder, beweegt zich ook tussen de In spiratie en de stof, waarbij hij vooral het accent op de materie legde. Aan de hand van limericks demonstreerde de schrijver-schilder, hoe het juist de materie is, die het verrassende er aan geeft. Voor de pauze had me vrouw van den Broecke- de Man iets verteld over het werk van van Scha gen, de dichter, die zich in zQn bundel „Narren wijsheid" laat zien als een navolger van d» tachtigers, de dichter, de pantheïst van de uiterste overgave en verheerlijking. Maar dat blijft hij niet. In 1946 verschijnt eindelijk zijn „Flarden in de wind", het werk van het rond zwerven in de beklem ming, het zwerven, dat eigenlijk een verhelde rende roes is. In 1953 verschijnt zijn „Zeeuwse reflexen" en dan is het, aldus me vrouw van den Broecke- de Man, of we van Schagen van de „Nar renwijsheid" weer terug vinden, maar zijn werk is ernstiger geworden, dieper en het heeft een ondertoon van humor. Op voortreffelijke wijze heeft mevrouw van den Broecke-de Man deze avond uit „Zeeuwse re flexen" gedeclameerd en uit enkele van zijn laat ste gedichten. Het wa ren fragmenten uit het oeuvre van deze Zeeuw se schrijver waarin juist zijn intenties, geestes gesteldheid en speels heid naar voren kwa men. Immers: kunst is spelen het uitbreidingsplan bij het zgn. Kaas- kenswater. Verder dient de aanleg van een instructiebad in het ceuirum van het eiland, bij Serooskerke, overwe ging, evenals te Bruinisse voor Oos telijk Duiveland, waar de geringe bevolkingsgrootte de stichting van een volledige zweminrichting niet wel mogelijk maakt. Rekening houdend met het karakter der Thoolse bevolking zal met name op dit eila, d een zwembad de aan dacht verdienen. Met het oog op de bestaande moge lijkheden voor geoefende zwemmers en de ook al bestaande plannen in Et. Maartensdijk verdient oprichting van een zwembad voor Tholen in Sint Maartensdijk aanbeveling. De bereik baarheid van deze gemeente zal door het nieuwe wegenstelsel belangrijk worden vergroot. Bij een ev. groeiende behoefte kan de stichting van een tweede inrichting in stad Tholen on der het oog worden gezien. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De ligging van de bestaande zwem baden in West Zeeuwsch-Vlaanderen (Breskens, Aardenburg en Sluis) aan de rand van het gebied is minder gun stig. Met name in het streekcentrum Oostburg, met zijn vele scholen, wordt een behoorlijke zwemgelegenheid ge mist. Oprichting van een industriebad verdient hier daarom aanbeveling, even als in IJzendijke voor de gemeenten Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke zelf. Na het totstandkomen van een mo dern bad in Terneuzen mag worden aangenomen, dat deze inrichting, sa men met het moderne bad in Sas van Gent en de aanvullende accommodatie in Axel, voldoende in de behoeften van het Westelijk deel van Oost Zeeuwscn- Vlaanderen zal voorzien. In de toe komst kan misschien voor het Zuide lijk gedeelte van dit gebied, b.v. in Koewacht, nog een inrichting worden geoouwd. De vrij sterke bevolkings concentratie in het industriegebied van Huist, Clinge en Sint Jansteen maakt voor dit gedeelte stichting van een zwembad in Hulst alleszins verant woord. Daarnaast zal het noodzakelijk zijn oo,; voor het agrarisch gebied ten Noorden van Hulst een afzonderlijke voorziening te treffen en wel in de kein Kloosterzande-Gronendijk. GEEN OVERDEKTE IÏADEN. Over het algemeen zal men in Zee land naar het oordeel van deskundigen als gevolg van het ontbreken van grote bevolkingsconcentraties zijn aangewe zen op onoverdekte zwembaden. Alleen ,n Middelburg-Vlissingen zal eventueel de oprichting van een overdekte in richting van bescheiden omvang kun nen worden overwogen. Juist met het oog op dat geringe inwonertal zal het ook wenselijk zijn de zwembaden niet te groot te maken, opdat zij bij beperkte investeringen een zo doeltreffend mogelijke verzorging der bevolking waarborgen. DE SCHOOLJEUGD. Het zwemonderricht, speciaal aan de schooljeugd, zal op de voorgrond die nen te staan.De inrichtingen mogen over het algemeen niet verder dan 5 tot 7 km van de scholen verwijderd zjjn. In de commissie Zwembaden werd de gedachte geopperd, dat in sommige de len van Zeeland voorzieningen ln Ka nalen e.d. een oplossing zouden kun nen bieden, maar naar de mening van deskundigen moet eraan worden ge dacht, dat ln het algemeen het opper vlaktewater hygiënisch betrouwbaar Is, zodat een technische Installatie voor aanvoer en verversing van het zwem water niet zal kunnen worden gemist. In de praktijk betekent dat. dat de kosten dezer voorzieningen een weinig lager zullen liggen dan die voor de bouw van geheel gesloten Inrichtingen. Eenvoudige zwembaden, zoals de Com missie zich voorstelt, met een opper vlakte van 12 by 25 meter, kosten 60 tot 80 mille. Ingezonden Mededeling (advJ. SOEPEN een naam met wereldvermaardheid een waarborg voor sublieme kwaliteit en zuiverheid. OXO „CHICKEN" - OXO VERM1CELLISOEP OXO TOMATENSOEP OXO CHAMPIGNONSOEP - OXO JULIENNESOEP MIDDELBURG, 1 April. Naar wij van de zijde der Middelburgse Midden stands Centrale vernemen zal de Mid delburgse Gewicht Actie gedurende de periode 38 Juni tot en met 10 Juli a.s. in ieder geval doorgang vinden. Er zijn reeds voldoende aanmeldin gen binnengekomen. Daar er echter nog diverse aanvragen om ontheffing ln behandeling zijn voor bepaalde branches, is de termijn van aanmel ding verlengd tot 10 April a.s. Medegedeeld kan worden, dat de sigaren- en drogistzaken aan de actie kunnen meedoen, omdat voor deze tak van bedrijf dispensatie is verkregen. De M.M.C. streeft ernaar zoveel moge lijk middenstanders aan de actie te doen deelnemen. Met het oog daarop is de prijs zeer laag gehouden en biedt de Gewicht Actie ook voor de winkeliers, welke niet in de binnen stad wonen, vele aantrekkelijkheden. MIDDELBURG, 1 April. Naar wjj vernemen zal op de Tweede Paas dag een groep buitenlandse studenten die in ons land studeren, in Zeeland arriveren om gedurende een week zich op de hoogte te stellen van het karakter en de ontwikkeling der plat telandssamenleving, zoals die in onze provincie bestaat. De dames en heren wier bezoek geschiedt door bemid deling van de afdeling Nederland MIDDELBURG, 1 April. Van avond belegde de Kon. Vereniging „Uit het Volk—Voor het Volk" een samenkomst met vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters der buurt en gymnastiekverenigingen in Restau rant "Wöhler om te spreken over de te organiseren sprookjesoptocht in Juli a.s. De voorzitter, de heer L. A. Schenk, deelde mede, dat in verband met de dan aan de gang zijnde dijna- mische bedrijfstentoonstelling op de Markt de oorspronkelijke datum van 10 Juli was losgelaten en dat de op tocht nu zal worden gehouden op 3 Juli. Momenteel hebben reeds 18 ver enigingen met 16 groepen ingeschre ven, zodat het slagen van deze op tocht vaststaat. Met het oog op de bezwaren, die een tweede tocht voor de kinderen in de avonduren oplevert, werd besloten alleen des middags de stoet door de binnenstad te laten trek ken. Om drie uur zal van KJein Vlaanderen worden vertrokken. Er zullen voor de mooiste groepen prij zen beschikbaar worden gesteld, wei- ke door een jury zullen worden toe gekend. De groepen, die hun keuze reeds hebben bepaald, zijn de volgende: Lange Delft met „De rattenvanger van Hameln"; Vlissingse brug met „De bijenkort"; Achilles met „Repel steeltje"; SeisdamHouttuinen met „Sneeuwwitje"; Nieuwe Burg met „De toverfluit"; Molenwater met „Doorn roosje"; 't Zand met „Goudmuiitje"; Noordstraat met „De kleren van de keizer"; Lange Viele met „Hans en Grietje"; Vlasmarkt met „Kabouter- bruiloft"; Medioburgüm met „Rood- van het Foreign Studente - 'komen kapje"; Klein Duimpje en „Circus- - - - 6 - - - groepen Park van Nieuwenhoven uit vele landen, w.o. ook de z.g. onder ontwikkelde gebieden. Zij zullen di verse excursies maken en voorlichting ontvangen van vooraanstaande figu ren ln onze provincie omtrent de so ciale, economische en culturele stand van zaken in Zeeland. Een speciale studie zal worden gemaakt van de reconstructie der rampgebieden. met „De standvastige tinnen soldaat"; Over de Seisbrug met „Ali Baba en de 40 rovers"; Nieuw M-ddelburg met „Zwaan-kleef-aan"Padvinders met „St. Joris en de Draak". Noordweg, BrakstraatBreestraat en Wilhelmina zullen hun keuze nog nader Depalen.

Zeeuwsch Dagblad | 1954 | | pagina 2